Společný mamaPIKNIK ve Stromovce

Je to tady – neděle 12.5., Stromovka 🙂 . Spouštíme přihlašování na první společný piknik ve Stromovce, který se dost možná stane takovým každoročním setkáním, ať nejsme jen duchy na sociální a jiné síti 🙂 . Velikonoční pondělí jsme prochodili Stromovku křížem krážem a našli místečko, kde se nám bude líbit, bude na dosah cachtací voda, ale zároveň tam bude dostatek stínu, místa všechny a plocha na hry a dobrovolný program 🙂 .

I když velkým favoritem bylo místo podél potoka, nakonec jsme rozhodli, že si zaslouží odpočinek i maminky těch nejmenších a tohle krásné místo nechali jiným 😀 .

Kde se potkáme a jak za námi?

Tím ideálním místem pro první společný piknik se stává krásný březový háj, jehož dominantou je tenhle praktický dřevěný altán 🙂 . Právě v tomhle altánku pro vás budeme mít nachystané dárečky z offline světa a v březovém hájku můžeme rozložit deky a užít si celodenní veget. A že celý den nemůžete? Vůbec neva, stavte se klidně jen na hodinku, dvě. Přijďte na kolik se vám bude líbit 🙂 .

HARMONOGRAM: startujeme 12.5. od 10 a končíme v 17 hodin

Když mrknete na mapu, není to od tramvaje nejblíž, ale zas nijak zvlášť daleko 🙂 . Altánek je hezky vidět i v mapě (označený červenou šipkou). Cesty jsou tu hezky zpevněné, takže děti můžete nechat jet i na odrážedle a vy se sem dostanete klidně i s kočárkem.

Nejjednodušší cesta do Stromovky je tramvají k výstavišti (Veletržní palác) a přes park pěšo 🙂 . Ano ano, my asi potáhneme batohy nacpané jídlem všichni čtyři 😀 . Ale jak nám bude lehko na cestě domů 😀 .

Jaké místo na nás čeká?

A tady ho máme. V altánku bude připravené přivítání. A když přijdete během dne a my se budeme zrovna cpát na dece nebo si vaše Anička odře koleno? Rozhlídněte se v altánku, viditelně tam pověsím zvoneček nebo jiné cingrlátko, kterým nám dáte vědět, že jste tu a my si vás osobně přivítáme, pozdravíme nebo ošetříme 🙂 . Nebojte, určitě se tady nesejde celá Praha.

Akce je jen pro nás, co se potkáváme na tomhle blogu, takže toho budeme mít nejspíš hodně společného 🙂 .

Když se postavím k altánku a vyfotím vám pohled od něj, uvidím výhled na velkou fontánu a vilu na kopci. Teď už trefí úplně každý 🙂 . Prostor, na kterém stojí Julinka a jako správný pomocníček vám ukazuje záchytný bod našeho místa, může sloužit jako hrací plocha. Je to terén nekrytý stromy, takže v seznamu „co s sebou“ najdete i kšiltovky a další proprietky, ať máme děti v bezpečí.

Když nám vyjde počasí a bude hezky teplo, máme tady fontánu, ale i vlevo od ní rybníky, kde najdete i část koupací 🙂 Určitě ten den zmákneme tak, že děti budou večer prosit, že chtějí přidat 😀 .

Co s sebou?

Děti
Je jedno, že vstaly levou nohou nebo že nespali vůbec. S dětmi kolem sebe na špatnou náladu rychle zapomenou. Pokud se navíc na piknik přihlásíte na konci článku, budeme s vámi počítat a přichystáme vám dáreček a poklad do hry Stezka malého dobrodruha 🙂 .

KŠILTOVKU, opalovací KRÉM a VODU
Protože doufám, že počasí se vydaří, nezapomeňte s sebou pokrývku hlavy (děti ve stínu asi úplně neudržíme), určitě opalovací krém (když zapomenete, určitě ho budeme mít my, tak se nestyďte přijít 🙂 ). V neposlední řadě pak zásobu vody. Včera jsme v místě pikniku nenašli žádné pítko, takže vody dostatek s sebou.

Hračku, balón, gumu či co máte rádi
Máte oblíbenou zábavu na ven? Vemte si ji s sebou. Ať už jde o karty, deskovky, hudební nástroj, jakýkoli míč, létající talíře, cokoli vás napadne. Třeba se vzájemně inspirujete a zjistíte, že „právě tohle“ mého Frantu baví a já bych to byla nečekala 🙂 .

VSTUPENKU: Něco chutného z domácí kuchyně
Co máte rádi, to si s sebou přineste. Ať máte pro sebe jídlo na celý den. A já vím, že dětem nejvíc chutná z cizí misky, tak se nebojte, nevadí, když vám děti zabloudí do cizí misky 😀 . Pokud ale máte jakékoli alergie, buďte obezřetní.

DEKU
…nebo cokoli nač se vyvalíte, kde vám bude pohodlno 🙂 .

Plavky nebo oblečení na převlečení
Na dohled z našeho březového háje je tahle krásná fontána, z níž stříká voda i za její okraj. Osvěžující déšť pak možná bude lákat, tak počítejme s tím, že se dost možná budou děti „celý fontánový“ 😀 . Lepší se předem připravit, takže plavky či oblečení na převlečení s sebou.

Ano Julinka na fotce si myslela, že se může koupat už na Velikonoční pondělí 😀 . Z výrazu asi tušíte, co si o mém zákazu myslí.

Na co se můžete těšit?

Ani nevíte jak velkou mám radost, že jsem obklopena lidmi, kteří sdílí stejné hodnoty nejen ve výchově ale i v životě. Pokud se vám tady líbí, věřím, že mezi ně patříte i vy 🙂 . Na začátku všeho byl nápad vás potkat. Pak si ale říkám, že by bylo fajn pozvat toho, tamtoho a začala se tvořit skupinka lidí, kteří něco umí, vyrábí a naprosto dobrovolně si s námi užijí den a ještě nám předají kus sebe. MOC za tohle děkuju. Co vám tedy na pikniku nabídneme?

Jakákoli zábava bude neorganizovaná. Však víte, že s dětmi toho extra plánovat nemůžeme, když chceme mít klídek, takže jak bude chuť, můžete vy i vaše děti využít: 

startujeme: Krásky a krasavci na pikniku

Máte doma vlasaté panenky nebo dlouhovlasé chlapce? Tak Bára je maminka, která krom mnoha jiného umí na každém vyzdvihnout to nejkrásnější a jejím rajónem je Beuaty Bar by Bara, kam chodím i já, kdykoli potřebuju být ještě krásnější 😀 . Během pikniku tak budete mít možnost proměnit své holčičky v princezny a nechat holčičkám zaplést krásné copánky. Uvidíte, že netřeba malůvek na obličeji, u kterých pak děti přemlouváte, zda už to můžete umýt 😀 , a dětem budou očka zářit.

Do Beauty Baru vstup povolen i chlapcům 😀 . A víte jak jsme se seznámili? Bára mě i holky česala na vyhlášení prvního MAMAblogu roku, který jsme vyhráli. A tak jsme si z toho udělaly tradici a další rok jsme u ní v křesle seděli zas. A díky VÁM (a Báře jistě též) to vyšlo zase. Tak dnes zaplete i vás a děti.

Pojďme se dnem prohoupat s Utukutu

Gabi byla první, komu jsem psala, zda s námi do Stromovky vyrazí. A když sedl termín, měla jsem potvrzenou nejen jí, ale i její houpací ráj. Díky UTUKUTU se tak budou moct děti celý den houpat. Takže kdo pořád nevěděl, zda houpačka nebo prkno, případně nezkusil nic, uvidí na místě 🙂 . Celý den, podle chuti a s radostí 🙂 .

Protáhni si tělíčko s Little Bubbles

Na Bublinky jsem narazila náhodou, když jsem holkám hledala smysluplný příměstský tábor. Naprosto všude se totiž zaseknu u jídla, kde tábor programově zajímavý, ale hranolky a Brumíci mě donutí takový web opustit. Little Bubbles je krásný projekt, při kterém holky s dětmi cvičí jógu a ještě je přitom učí anglická slůvka 🙂 .

Milá Terka pak moc ráda přijala mé pozvání a v průběhu dne bude naše děti vytahovat si zacvičit a protáhnout jejich malá tělíčka. Mamky jsou pochopitelně vítány též 🙂 .

Pokladovka: Stezka malého dobrodruha

Jsme v parku a toho se musí využít. Přeci nebudeme děti od rána do večera krmit – to není v našich silách do Stromovky donést 😀 . A proto se krom houpání a cvičení můžete s dětmi vypravit na Stezku malého dobrodruha. Tým šikovných dobrodružek z obchodu Pro malé dobrodruhy, si připravuje pokladovku, kdy děti splní nějaké ty úkoly a kdo se na piknik zaregistruje, ten může počítat i s pokladem!

Domluvila jsem slevu do e-shopu, protože o ní psalo hodně z vás a je možné uhrazenou objednávku na pikniku rovnou odebrat. Ušetříte tak za poštovné nebo kroky do prodejny 🙂 . S sebou navíc dobrodružky přivezou nožíky OPINEL, brýle KiETLA a dětské batůžky, které máme rádi a používáme, takže je budete moct omrknout nebo rovnou objednat dětem třeba ke Dni dětí, který bude jen dva týdny po našem pikniku 🙂 .

Slevový kód: MKPIKNIK je platný ode dneška do čtvrtka 9.5. a dá vám slevu 7% na vše, i zlevněné zboží.

Sám si uvař ovocnou svačinku

Rohlik.cz znáte jistě všichni. Kdo by nemiloval kurýra, který mu donese tašku s nákupem až domů 😀 . Co jsem ale dlouho nevěděla já, že mají i klub pro maminky s dětmi, který se jmenuje ROHLÍČEK. Jeho benefitem je například doprava zdarma v určené dny a časy, kdy jsme my mámy na rodičovské doma nebo třeba vrácení části nákupu ve formě kreditů. A protože se Rohlíček zaměřuje i na milé projekty a ten náš se mu líbí, dostali jsme velký ovocný dar a na piknik do Stromovky dovezeme haldu ovoce!

A když se Rohlíček spojí s Dobrodruhem, vznikne místo, kde si děti (pod vaším dohledem) pomocí dětských nožů Opinel, nakrájí svačinku pro sebe a vás, která na Den maminek nedělá nic než že dohlíží vegetí 🙂 . Tu si pak společně sníte. Poprosím jen, abyste si na piknik vzali mističku či talířek, ať vše zvládneme s minimem odpadu a zbytečných vyhozených plastů 🙂 .

Přihlásit se do klubu Rohlíček můžete tady – klik

Nezapomeň helmu a můžeš se povozit se Simplerent

Jak utahat děti, když se při pikniku válí a jí? Několik bodů programu už by je mohlo ucaprtat 😀 , ale kdyby náhodou ne, vsadila jsem na jistotu a poprosila pojízdnou půjčovnu Simplerent, kteří za námi dojedou a vezmou i odrážedla a kola 🙂 . Může si půjčit cokoli vám bude a vyzkoušet.

Třeba se tu i pár vašich miláčků naučí na šlapacím kole (postranní kolečka nejsou třeba a nevedeme). Co říkáte? Takže HELMY, další bod do seznamu „co s sebou“. Ale nebojte, když ji neunesete, půjde půjčit i na místě. A tak možná budeme mít na piknikových dekách malé hříbečky v helmách 😀 .

Pokud budete mít cestu okolo Stromovky už tenhle víkend, zastavte se v sobotu 27.4. Simplerent omrknout. Můžete si zajezdit pod vedením zkušených instruktorů, dozvíte se něco o bezpečnosti a prověříte i technické znalosti. Vstup je zdarma a akce probíhá v Trail centru Výstaviště od 10:00 do 17:00

Protože na zdraví a prevenci nám záleží

Partnerem kurzů první pomoci, které pro rodiče pořádám, se stal Profimed. Jsme na stejné vlně, oba věřím, že jakákoli prevence je důležitější než následná nutná pomoc odborníků, takže i na piknik jsem Profimed pozvala a můžete se těšit na hezké dárečky, které připravují. Opět platí, že budou na počet registrací, takže je nutné se na konci článku přihlásit 🙂 .

Víte, že TePe kartáčky dostaly novou večerníčkovou podobu a už na nich najdete i Boba a Bobka? :-).

Když prevence nestačí a je třeba pomoct

Doufejme, že k tomu nedojde, ale kdyby náhodou, bude na místě teta Míša (rozumějte já 😀 ) s plně vybavenou lékárničkou. Ale, mnohem raději se s vašima dětma poznám při fotbálku nebo skákání gumy, takže netřeba dorazit do altánku s krvavým kolenem 😀 .

A co když to na mě přijde 😀

V naší rodině to bylo na velikonoční pondělí téma dne 😀 . Procházeli jsme Stromovku a najednou se mě Tom zeptal „A kam bude třeba 50 rodin chodit na záchod?“ Asi nebudu rozebírat celou naší diskuzi, ale věřte, že padly návrhy jako lopata, tábor, latrína, Vozovna na druhé straně parku, místní toiky 😀 a závěrem dne byl největší důkaz lásky mého muže.

„Prosim tě, nebudu koukat jak věšíš na křoví ceduli „Odskoč si sem“, to vám sem radši objednám soukromou toiku 😀 .

Takže naše milé dámy, měli jsme mít vlastní toiku, ale dnes jsme volali na magistrát a možné to není, nepovolují to, takže budeme mít k dispozici toiky místní, případně toalety v restauraci Vozovna, která je kus cesty, ale zas si sebou můžete vzít kafčo. Na malou pak doporučím dětem místní zeleň v ústraní.

Ke Dni matek jsem měla dostat ten nejoriginálnější dar – TOIKU. Jen vás upozorňuju, že pokud byste si to všechny rozmyslely a nedorazily, přinutil by mě na ní sedět od 10 do 17 hodin 😀 . Tak možná dobře, že to magistrát zatrhl! 😀

Počasí. Tak si pojďme držet palce!

A poslední mou obavou bylo krom toalety ještě počasí. S tím nic neuděláme a já jen doufám, že nám vyjde akorátní. Jen ať nejsou bouřky a průtrže mračen 🙂 Krom těchhle situací razíme za každého počasí.

Přihláška na piknik, ať s vámi počítáme s dárečkem a pokladem

Aby se dala akce ukočírovat a my měli představu kolik nás bude, moc nám to usnadníte, když se na piknik přihlásíte. Pokud to uděláte, bude pro vás navíc připravený i uvítací balíček a pro děti poklad ve hře Stezka malého dobrodruha 🙂 . A i když to moc nezaznělo, tak je snad jasné, že táty bereme všichni taky 😀 .

Mějte se moc hezky, gtatuluju všem, kdo dočetli až sem a moc doufám, že si společně užijeme Den maminek 🙂 . Těšíme se na vás a já jdu sledovat, kolik se vás bude hlásit 😀 .

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Verča R 28.4.2019 at 23:51

  Škoda, že to do Prahy máme tak daleko. Podle článku, budete mít skvělý program. Ve Stromovce jsme na základě jednoho vašeho staršího článku byly s dcerou asi před rokem krmit kačenky a jen tak vegetit, když byl tatínek na školení, a je to opravdu skvělé místo. Užijte si to 🙂

 • Katka Jachnová 29.4.2019 at 18:46

  Dobry den Miso, ja 2 vikendy za sebou v Praze bohuzel nedam, ale ten dalsi planuju festival Mini, tak se zastavim Vas alespon pozdravit na stanek!😉 dekuju za vsechny krasne napady a tak proste, ze jste…taaaak normalni zenska a mama!😍 PS: a treba vymyslime neco na ten Albatros..😇

 • Jana F. 6.5.2019 at 8:27

  Míšo, nebyt to od nas daleko, uz jsem se i s obema kluky zaregistrovala. I kdyz pro me duchove na síti nejste, alespon vas znam z kurzu prvni pomoci, osobni kontakt je vzdy prima. Mate uzasny napad a budu se tesit na hodnoceni, jak se vam to vsem libilo, jiste to byla velika vyzva vsechno vymyslet a zajistit. Preji vam krasne pocasi a treba nekdy jindy nekde jinde 🙂

 • Katka 11.5.2019 at 21:58

  Míšo, u nás bohužel dnes propukly neštovice, takže máme po pikniku…

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×