moje milá, čtyřletá | Indiánská noc a radost dětem

15.5.2019 in Dr. Máma, Osobní - 6 Comments

Moje milá Julinko. Už to jsou čtyři roky a měsíc k tomu, co Tě máme a dnes už se usmívám téměř nad každou obavou, kterou jsem měla, než si se k nám přidala. Jestli nebudete s Nelinkou spoupeřit o naší pozornost, zda já dokážu rozdat víc lásky, než dávám Nelince nebo jestli ten císař je skutečně potřeba a nebude pro nás obě lepší, risknout to tvé ántré cestou klasickou.

A už si má, čtyřletá

Obavy a strachy se samozřejmě ztrojnásobyly i po Tvém narození. Zase se ale většině z nich už umím zasmát. Tou „nejlepší“ je asi fakt, že jsem se strachovala, že se Ti budou děti smát, že máš odstátá ouška a už od miminka jsem si plánovala, kdy necháme lékaře napravit, aby se „mojí holčičce“ nikdo nesmál a ona se necítila ztrápeně.

Dnes už se tomu směju, protože z Tebe roste neuvěřitelná osobnost. Kam vejdeš, tam se okolí směje, ne ale Tobě nýbrž s Tebou. Kdo Tě pozná a je v Tvé blízkosti, ten se rozzáří vždy, když se vidíte. Často přistihnu nejen sebe, ale i dědu nebo třeba tetu z kroužku, že se na Tebe dívají, Ty o tom ani netušíš, a mají na tváři ten velký úsměv říkající „to je prostě Jůla“ 😀 .

Buď stále šťastná sama pro sebe

Jsi neuvěřitelná. Silná, svá a já na Tobě nejvíc miluju, jak žiješ každou minutu. Žiješ jí na plno a já nechápu, odkud na každou minutu sbíráš tolik energie 🙂 . Miluju…

…jak si dokážeš užít každý sousto jídla, jak si před zrcadlem řekneš „no já jsem ale krásná“, jak mě pohladíš a každý den mi řekneš „maminko já s tebou budu bydlet i až budu největší“ ( 😀 to si povíme hlavně se zeťáčkem 😀 ).

Kam vejdeš, tam se svět směje s Tebou

Cítím se díky Tobě jako skutečná máma, dojímám se vždy, když se na výletě zastavíš a počkáš na mě, která jdu poslední. Nikdy k tomu nezapomeneš dodat to své „Já chtěla být plvní, ale počkám. Ať nejdeš sama.“

Tuhle lásku k sobě samé a tohle velikánské srdce, to se v Tobě budu snažit vždycky uchovat. Ať tohle zůstane Tvým darem, který Ti nikdo nesebere. Nakazila jsi tím všechny kolem sebe, i když se umíš proměnit i v čerta. Nelinka to s Tebou nemá vždy snadné, ale doplňujete se tak krásně, že jsme si pro ní nemohli přát lepší sestřičku, než jsi Ty, Julinko!

A protože máš za sebou už 4. slávu, snažili jsme se to oslavit se vší parádou. V době Tvých narozenin probíhal ve školce indiánský měsíc 🙂 . Jaký byl Tvůj den a Vaše indiánská noc ve školce? Pojď si ho prohlídnout.

Kamarádům do školky, pošlem špetku radosti

Rozhodli jsme se jít trochu proti proudu a bojkotovat nošení dortů do školky. Ty jsi s velkým úsměvem souhlasila, protože indiánské perníčky, ty Ti přišly jako super nápad.

I když mně je úplně jasné, že jsi nejásala nad nápadem, ale nad představou, že to všechno budete jíst 😀 .

A protože se ve školoce chystal i indiánský karneval a sešel se v týdnu s Tvou oslavou, přidali jsme společně k perníku i dáreček. Indiánský náramek, který si dětem vyráběla ty a velkou pomocnicí To byla nejlepší kamarádka – Nelinka 🙂 .

Indiánský náramek, na karneval i památku 

Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem a po ustřižení prstu Nelince už víš, že stříhat kůži není snadný 😀 . Neměj ale strach, Nelince prst během pár dní zarostl a dnes už funguje bez náplasti a prst začala po týdnu dokonce i používat 😀 .

Ač jsi se nabídla, že mi pomůžeš perníčky balit, viděla jsem v Tvých očích velkou úlevu, když jsem zbytek díla převzala já a perníčkový kruh se uzavřel až v tom okamžiku, kdy sis týpko vybalila a snědla ho 😀 .

Od čtyřleté Julinky, to se ví!

Večery jsou můj čas. Jsem tu kolikrát i ve dvě ráno, když už vše kolem spí, ale mnohem raději ukrojím čas ze svého spánku, než abych práci dělala přes den a přišla o čas s vámi. Balit balíčky pro Tebe a kamarády do školky tak nebyl opruz a noční šichta, ale vzpomínání na čtyři roky, díky kterým se doma mnohem víc smějeme, občas zakřičíme, ale hlavně neskutečně milujeme 🙂 .

Učíme se od Tebe a jsme díky Tobě lepší

A tak pro vás budu dělat s láskou i tyhle málé (pro někoho) zbytečnosti, protože vám vykouzlí úsměv a já prožiju každou minutu. Tak jak nás to učíš každý den Ty sama, Julinko. Kamarádi ve školce teď díky Tvým dárečkům nosí indiánské náramky a pohled na Tebe, jak je důležitě je po školce rozdáváš, ten byl nade vše 🙂 . Buď pyšná, čas od času to totiž vůbec neškodí.

Po indiánském dni, indiánská noc

A jak dopadla indiánská noc ve školce? Ta bohužel ve školce nedopadla, protože to nedovolilo zdraví, ale protože my se nevzdáme a já vám slíbila, že si společně poradíme, udělaly jsme ji spolu doma my tři. Dámská jízda v indiánském stylu, kdy mi došlo, že já a spacák na holých parketách, to je už dost málo 😀 .

Program jste si vymyslely vy, takže jsem se podřídila a rituálně s vámi povečeřela v přístřešku 😀 . Nevím sice dost jistě, zda indiáni měli v oblibě boloňské špagety, ale protože je máš s gulášem nejraději Ty, nebylo zbytí a Nelahita s Julahitou to rozsekly, já už jen vařila 🙂 .

Všechno nejlepší, indiánko milovaná

Zbytek večera jsme už jen povídaly, já hledala polohu, ve které mé kyčle přežijí parkety a ty si se tulila tak, jak to nikdo jiný neumí 🙂 .

Tak, jako za mnou každou noc chodíš do postele a pusa Ti jede a nezastaví do chvíle, než mi chytneš tvář. Ve chvíli, kdy jí chytneš totiž usneš, a pak zas nemůžu spát já, protože pohled na Tebe spící, to je prostě … máme Te strašně moc rádi! Všichni!

Jak spolu holky vychází? Perou se někdy?

A protože by se mě moc často ptáte, jak spolu holky vychází, zda se někdy perou a křičí na sebe, tak musím říct, že na nás byl někdo neskutečně hodný a byl k nám vážně štědrý. To nejhorší co si holky doposud dělají je to, že jedna druhou rozpláče. Nikdy nejdou do sebe, neperou se, nikdy si nijak neublížily a Juli zakřičet umí, ale pořád je asi dost slabý odvar, když někdy slyším děti ve školce 😀 .

Nemyslím si ale, že by tohle bylo výchovou nebo námi. Věřím, že každý si od samého začátku neseme to charysma, tu svou osobnost, která se sice tvarovat dá, ale její hlavní rysy se nemění. Proto pokud vy to máte doma jinak, s velkou pravděpodobností na tom nenesete vinu a já věřím, že všichni sourozenci si k sobě cestu nejdou. Jen někteří dřív, jiní zase později 🙂 .

Mějte se krásně a pokud dnes budete mít cestu okolo výstaviště v Holešovicích, koná se tu Den linky 155.

Jako ambasadorka aplikace Záchranka tu budu celý den a rozhodně to stojí za omrknutí. Můžete se podívat na vozy záchranky, omrknout dispečink, zkusit si resuscitaci, okouknout velkého a legendárního Golema nebo si vybarvit omalovánky se záchranářskou tématikou 🙂 .

A pokud nám chcete udělat den ještě o chlup lepší, můžete nám i dnes poslat 1 svůj hlas v anketě o nejzajímavější mateřské blogy. Tak jestli ten náš se vám líbí, pojďte nás podpořit 🙂 Najdete nás v kategorii Lifestyle jako blog MK Life. Ze srdce děkujeme.

MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Lucka 15.5.2019 at 12:14

  Jej, Míšou, já měla na začátku dojem, že popisujete naši Jůlu… 🙂 je sice o rok mladší jak ta vaše, ale charakterově jak přes kopírák 🙂 to bude asi tím jménem… 😀 krasny den, Lucka

 • Barbora 15.5.2019 at 21:37

  Moc krásně napsané! Jste super rodina ❤

 • Verča S 15.5.2019 at 23:33

  Moc krasne napsané, jednou to Julínka moc potěší 😍

 • Verča S 15.5.2019 at 23:35

  Jůlinku 🙈

 • Štěpánka 16.5.2019 at 13:50

  Míšo,
  to je tak kouzelný článek! Jeden z těch NEJ za poslední dobu :-). Chvílemi mi zvlhnuly i oči.
  Je tak krásné, jaké vztahy máte mezi sebou. A jak jsi to zase vše hezky vystihla 🙂 . Vidím tam i kousek sebe a naší rodiny. Navíc naše Moni mi přijde trochu jako pozorovací a rozvážná Neli, ale zároveň s roztomilým rošťáckým srdíčkem jako má Juli. A mám taky trochu (větší 😉 ) obavy, přibude-li nějaká skvělá bytůstka do naší rodiny, jestli dokážu dát vše stejnou měrou i jí.
  Moc zdravíme vás všechny, ovšem nejvíc teď Juli, když má tu nádhernou čtvrtou metu ve svém životě a přejeme vše dobré!
  Štěpánka

 • katrinas 19.5.2019 at 13:40

  Krásný článek pro skvělou holčičku. Čiší z vás láska, je nádhera to číst. Vaše holky mají skvělou rodinu.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×