Návštěva | Žirafí showroom

Minulý týden, ještě než přišly Velikonoce, jsme si zajeli na milý výlet. Byl pátek, den kdy nikdo nepracuje a přeci si na nás udělali čas. Zajeli jsme kousek za Prahu, kde má svůj showroom Atelier Girafa a vyzvedli si věci do pokojíčku pro holky. Nechtěla jsem, aby se police a boxy na hračky posílaly poštou, protože už moc dobře vím, co s tím udělá pošta a u dřevěných polic by se to fakt nevyplatilo. Náš táta měl dovču a má naivní představa, jak vše vyzvedneme, naložíme a elegantně dovezeme domů, ta vzala za své ve chvíli, kdy holky pojaly showroom jako hrací koutek :-D. Máte to daleko? Nevadí, my vás tam dnes, alespoň virtuálně, vezmeme.

Atelier Girafa, firma která se zabývá dětskými pokoji od nábytku po doplňky, má svůj showroom. Je to taková předváděcí místnost, která ukáže velké množství sortimentu. Je kousíček za Prahou, asi 15 minut z Černého mostu a dá se domluvit návštěva takřka kdykoli.Nás paní Monika přijala i v pátek, kdy bylo všude jinde zavřeno a to se slovy, posaďte se a dejte si čaj nebo kávu :-D. Ajaj, tady jsem věděla, že určitě nevememe jen krabice mezi dveřma. A to jsme holkám slíbili hřiště, které je hned vedle atelieru a vypadalo parádně. Juli omrkla co nalévaj a pak už jsem ji hledala jen mezi žirafím sortimentem :-D.

V pokojíčkových webech se hrabu už od loňského listopadu, takže mám docela přehled a věci jsem poznávala. Je parádní vidět je ale v reálu. U hodně věcí jsem byla překvapená, hlavně co se velikosti týče. Měla jsem pocit, že vše musí být malé, protože jde o věci do dětských pokojů, takže jsem nebyla troškař a úložného prostoru na hračky vzala hned několik. Dva boxy do IKEA polic (klasika expedit, dnes kallax) a k tomu ještě dva veliké pytle, protože hraček je přeci dost. Jooo ta velikost 😀

Takže rezervu na hračky máme pěknou :-D. No to je samozřejmě fór, ale aspoň tam můžeme dát balóny a prostornější hračky, které jsme vždy vyskládaly jen do rohu pokojíčku a doufaly, že je bude kočka ignorovat – o dva nafukovací balóny už nás připravila.

Celý showroom je jedna místnost a tam rozdělený holčičí fialovo-růžový kout s palandou, kočárkem, křesílkem, kuchyňkou, postýlkou pro panenky a kout v barvě modré, který nadchne hlavně kluky. Všechno musely holky osahat…
.. Julinka samozřejmě i ojet :-D. A má představa byla, že popovídáme, naložíme a jedeme, protože jak odtud chcete dostat děti domu? Nebude těžké věřit, že jsme domů odjížděli až po šesté večerní 😀 a snažili se holky v autě udržet nespící. Běžně se totiž v šest už koupou a v sedm usínaj.
Jestli někdy budeme mít doma auto-mánii, tak tohle je garáž snů. Je z kartonu, ale krásně pevná, originální a teda musela by být přitlouklá pod stropem, protože Kesina by si z ní udělala prvotřídní škrabadlo. 🙂 Ale krása.
A takhle hezky vypadalo křesílko, než k němu dorazila Julinka a sovy musely do exilu. Upřímně by mě nenapadlo takové křeslo do pokojíčku pořizovat, Jednak je tu zase „faktor kočka“ :-D, taky je jasné, že z toho dítě okamžitě vyroste a co především, ze stránek na webu mě ani nezaujalo. V reálu ale láááska na první pohled. Asi proto je fajn, že se dá někde na sortiment podívat i v reálu.
Ptala jsem se paní Moniky, jak často k nim někdo zavítá a většinou je důvod přesně ten, že si tam domluví realizaci pokojíčku ten, kdo se pro jejich atelier rozhodl nebo když má někdo vybráno více věcí a nerad objednává a nechává zodpovědnost na poště.
Krom nábytku, který je dovezený ze zahraničí, prolezly si holky palandu, kterou navrhoval a realizoval přímo Atelier Girafa. Jak jinak než že bylo všechno poseté hračkama. Vše se dá půjčit, osahat a pohrát si s tím.
V prostoru atelieru jsou hračky a holčičí a klučičí část, při zdi pak veliké police, ve kterých jsou zas a znovu doplňky. Především pak hračky, na 90% dřevo.
Pro holky, pro kluky, do pokojíčků, ale i drobnosti na oslavy jako tyhle škrabošky, které se líbily hlavně Nelince. Mít neomezený limit na kartě a teda ty prostředky tam, určitě bych dokázala být Ježíškem právě tady :-D.
Kdo sleduje náš instagram – TADY, ten už asi pochopil, že jsem trochu propadla Bloomingville značce. Jednoduché, dřevěné, v jemných pastelových barvách a cenově ne tak nedostupné. Právě v tomhle duchu bude pár drobností v pokojíčku, které pokojíček zútulní. Vyčíhla jsem ještě dobré slevové akce, takže nad postelemi budou mít holky obrázky od téhle značky.
V klučičích zákoutích jsme to prošmejdily taky. Polštáře, mazlíci, ale i šedá postýlka pro miminka. Koberce, hračky, ponk (byla jsem poučena manželem o tomhle kusu nábytku, tak se mi to machruje 😀 ).
Sortiment, který není okoukaný, je líbivý, opět a zase hlavně dřevěný. Ne každý do něj investuje, ne každý by vůbec chtěl, ale spousta věcí se dá vhodně nakombinovat. Já volila ty dražší kousky tak, aby se dali nakombinovat s levnějšími, ale ty dražší se neničily. Takže jsme vybrali právě police a obrázky na stěnu. Hračky jsou u nás tolik hrané a navíc děděné, že se snažím vybrat hezké, ale neinvestuju do nich, pokud k tomu nevidím nějaký pořádný důvod.

Každé pravidlo má ale svoji výjimku a tady je taky. Nelinka si prošla atelier, chvíli si pohrála kde se dalo a pak zasedla ke kuchyňce. Nevařila v hrncích, ale seděla na koberci u dřevěného občerstvení. Byla jsem nadšená a mám pocit, že jsem objevila Ameriku, ale zas mě spousta z vás setře, že to znáte :-D. Já neznala.Jde o dřevěné suroviny, které v sobě mají vždy dírku a vy si děláte sendviče a burgry. Nelinka si tam skládala tousty, stejnou metodou připravila Julince i obložený chlebík a ta se po chvíli k vaření přidala. Že vydrží taková hračka hodně bylo vidět na stavu všech surovin. V atelieru je to jako v dětském koutku, kuchyňka byla hodně hraná a pořád skvělá. To naše filcové jídlo v kuchyňce je jeden obrovský žmolek a ještě toho moc jiného holkám nedá. Tady seděla i Julča a prstíky se snažily dostat napichovátko do dírek a „navařit“ mamince dobrý toustík. Parádní a je to první tip na můj dárkový list pro Nelinku.

Tady holky prozkoumávají klučičí část showroomu. Lampa Hopík, kterého máme doma mi vyrazila dech. Cena lampy je hodně vysoká, ale mě spíš překvapilo, jak malý cenový skok už je mezi malou zaječicí Miffy a mezi títmto obrem. Skok ceny minimální a velikost třikrát taková.
Tady už ten slavný ponk :-D. Julie tam nakráčela se slovy „Mamí, ňůůů“ čímž hlásila, že má nuž – ta je na tom s tou klučičí terminologií jako já :-D. Štěstí, že tam s námi byl táta a všechno nám to pěkně vysvětlil :-D.
Okoukli jsme koberečky, složili si nejednu vkládačku,...
…okoukly magnetické tabule, které jsou zároveň i jako poličky, takže mráčky nad postel jsou hezké i praktické.
A jakmile Nelu chytaly choutky na školní docházku, museli jsme pryč :-D. Vždyť mě se nechce ji odevzdat ani školce a ona už tam chmatá po aktovkách. No ale boží v ní byla, ne že ne :-).

domů to máme z Atelieru asi 38 minut. Krabice byly po celém autě, takže prvně jsme museli dát jednu autosedačku na místo vedle řidiče, Nela tedy jela vpředu a já se namáčkla dozadu k Julče. Praktické to bylo v tom, že naše Nelinka, které se dělá v autě zle, byla vpředu úplně v pohodě a já vzadu popichovala Julinku, kdykoli se jí přivíraly víka :-D.

Doufám, že se vám návštěva líbila, a že jsme ukázali showroom všem, které alespoň trochu zajímalo, jak to tam v reálu vypadá.

Krásný den

MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Jitka 21.4.2017 at 20:24

  Tak tam je to jako ve snu 😍 a pořádný ponk by Kuba jistě ocenil 😉😍 už se těším až začneme reálně zařizovat náš pokojík 😊

 • Míša 22.4.2017 at 10:13

  Jitu legrace tam byla, ne že ne, ale dostat je domu? 😀 To byl teprve heroický výkon :-D. Krásný víkend

  • Jitka 27.4.2017 at 16:22

   No to věřím 🙂 A ty noci potom 😂 Kuba vždy po něčem takovém v noci skáče jak jelen 😂😉

 • Anonymní 22.4.2017 at 21:14

  Dobrý večer, holčičky mají krásné legínky/tepláčky. Mohu se zeptat kde jste pořídila? Jinak show room suprová.

  • Míša 22.4.2017 at 21:15

   Dobrý večer 😊 autorka je Magda a její značka Nedoma a naven. Najdete ji tak na FB i webu. Krásný vecer

 • Anonymní 24.4.2017 at 5:54

  Mockrát děkuji

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×