Knihovnička | Monte-novinky

21.4.2017 in Knihovna - 206 Comments
Není to tak dlouhá doba, co jsem představovala novinkové MonteHrátky od Svojtky a dnes je tady jejich pokračování v podobě téhle edice. Čtyři malé příběhové knihy (A5 formát). V každé najdete příběh rodičů a jejich dvou holčiček. V jednom díle se bude uklízet, v dalším se peče svačina pro kamarády, ve třetím se řeší co s nalezeným zraněným ptáčkem a v posledním díle se vydáme na procházku lesem. Každá kniha má svůj příběh, řeší nějaké malé zádrhely a nabízí i řešení a tip na činnost či hraní. Tak pojďte nakouknout. Víc fotek v článku jsem asi ještě neměla :-D.
Máme doma jednu podobou, ale hodně starou knížku Anička. Je dělaná stejným modelem a holky jí obě milují. Přes celé stránky jsou obrázky a doplňují je jen krátké věty, ke každému obrázku maximálně dvě. Hodně to dává šanci dětem, aby se k obrázku vyjádřily, aby si příběh dotvořily podle svého a to se líbí především Nele.

Odkaz na edici Montessori malých příběhů najdete  – TADY

 

Moje malé příběhy: Úklid

Každá kniha se dá koupit samostatně. Vyšly v Nakladatelství Svojtka a už je možné je objednávat. Pokud se vám líbí, doporučuju koupit celý set, protože pak máte cenově jednu knihu zdarma. Takže stačí dvě kamarádky a už máte díly všechny a lze je mezi sebou točit.


Linda a Ema jsou sestřičky
, asi jako ty moje dvě bobule :-). V knize o úklidu se vrhnou na běžný denní úklid pokojíčku.

Ema celou situaci řeší po svém
a tady jsem se musela smát. Jako malá jsem nervala věci pod peřinu, ale pod postel, jinak to bylo v bleděmodrém to samé :-D.
Tahle metoda je účinná až do chvíle, kdy potřebujete něco najít. A přesně to se stalo příběhovým sestrám.
Holkám nezbude nic jiného než se do té haldy zabořit a hledat. A může se začít znovu. Jen upozorním, že nefotím všechny strany, takže příběh není tak plynulý jako v knihách. Kniha má 32 stran a je v pevné vazbě.
Úklid se nakonec dá na lepší cestu a holky začnou hračky třídit. Moc se mi líbí, že holky jsou často opačného názoru a musí spolu diskutovat. V závěru se vždy nějak domluví.

Každá z knih vždy končí nápadem. Je to dvoustrana, kde je inspirace na hru, činnost nebo řešení k danému tématu.

Moje malé příběhy: Procházka

Druhým dílem z malých Montessori příběhů je Procházka. Tu mám asi nejraději. Je krásně barevná, ilustrace jsou jasné a přehledné, žádné zbytečnosti a opět pár textu. Na závěr ani tady nechybí inspirace na procházkovou činnost.

V každém díle potkáme stejnou rodinku, takže Linda se Ema se tentokrát sbalí a vyrazí do lesa na piknik.
A pak už příběh jede přesně jako u nás. Z baráku vyrazíme v tempu, ale jak se někam trochu dostaneme, holky se začnou trousit :-D.
Cestou potkají a pozorují různé lesní poklady. Kniha se nesnaží nabídnout žádnou extra pecku, že by Emu přepadl jezevec, ale zastaví se nad obyčejnou pomalostí šneka,…
…a jak to tak bývá, stojící rodiče se snaží holkám zrychlit tempo. Snažím se to moc nedělat a ve výsledku se tomu neubráním a taky na holky volám, že už se musíme hnout.
Cokoli holky najdou, chtějí se o nález podělit s rodiči,…
…a protože máma i táta jsou prima, vše jim vysvětlí a povídají si společně. Už u čtení se ptala Nela na spoustu svého a i když je tu textu víc než jedna věta, nabízí prostor pro fantazii dětí i rodičů.
Tempo holek nakonec zrychlí až hlad, zase jako u nás :-).

Příběh končí piknikem, společným posedáváním na dece a prostorem pro děti, které i když jsou v cíli, můžou pokračovat v koumání.

Poslední strana je zase inspirační a najdete na ní nápady i na vaše procházky.

Moje první příběhy: Svačina

V tomhle díle se Ema a Linda vrhnou na vaření. Mohly vařit pro sebe, ale ony se rozhodnou, že upečou něco dobrého pro své kamarády a udělají to společně.

Na společné pečení holky upozornil kalendář,…

…a jak už to tak bývá, rozhodnou se, že péct budou úplně samy :-). Na tohle období se doma těším. Zatím ve velké kuchyni vaříme spolu, samy si holky šéfují jen ve své kuchyňce.
Dokud je za úkol kupení ingrediencí, jde to holkám jako po másle :-).
A první spor je na obzoru :-).

Zatímco Linda kuchtí, Ema přemýšlí, co by se dalo do společného díla přidat.

V závěru se jim podaří vše vyřešit a to i bez trhání vlasů, jak by se nabízelo :-D. Holky se domluví a každá upeče bochánky podle svého nápadu.
Pro své kamarády pak udělají hostinu, čí bochánky byly lepší se už neřeší a hezky všichni stolují. Ano, tohle je hodně ideální případ, ale holkám se líbí a už si včera v kuchyňce dělily úkoly.
V nápadech na společnou hru je v téhle knize recept a návod na ony bochánky :-). Tak se můžete inspirovat a kuchtit přímo s Emou a Lindou :-).

Moje první příběhy: Zraněný ptáček

Poslední příběh je moc hezký. Doufám, že holky nezačnou sbírat přejeté holuby, které občas ve městě najdeme, teda alespoň na Julču musím pozor dávat. Netřeba už holky představovat, zase potkáváme stejnou rodinku.

Kniha začíná pokojným hraním v pokojíčku. Když však otáčíte dál, holky vyruší v pokojíčku rána do okna. Narazil do něj malý ptáček.
Holky se nejprve dívají z okna, když uvidí v zahradě ležet ptáčka. Nejprve se k němu vrhnou samy a jedna z holek ho chce sebrat, ale sestra ji zastaví. Na ptáčky se přeci nesahá. Maminka jim v tomhle díle pomůže a bude holkám nápomocná.
Společně zase situaci elegantně vyřeší. Využijí rad záchranné stanice a ptáčkovi pomohou.
Příběh dopadne samozřejmě hezky. Ptáček se probere a odletí. Opět se tu řeší zklamání, protože holky by si ptáčka chtěly nechat, ale maminka jim vysvětlí, že ptáčkovi je lépe v přírodě.
Společně pak vyzdobí doma okna, aby byla takovým ptačím varováním. Teď mě tak napadá, že bych možná ta okna měla nechat zaflákaná od deště jak jsou 😀 Originální výmluva pro návštěvy, proč nevidí skrz naše okna :-D.
A zase. Na poslední straně se představí hlavní hrdina dílu. Děti poznají sýkorku a určitě ji v zimě na krmítku budou brát jako známého kámoše.

Uff to bylo fotek, že? Doufám, že jsem pomohla všem, kteří o edici přemýšleli a snáz se budou rozhodovat, zda se tyhle knihy doma ujmou. A ještě mě tak napadá, chtěl by někdo z vás celou edici domů? :-).

Vyhraj celou edici Moje malé příběhy

 1. Buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life 
 2. Do neděle 30.4. napiš komentář pod tento článek nebo na FB (nezapomeň na sebe nechat kontakt!)
 3. pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x
 4. Pokud nás sleduješ na instagramu (mk_life.cz) zařadíme tě do slosování gratis ještě jednou!

Mějte se krásně a příští týden už na blogu začne seriál Dětské emoce.

PS: Plánuji další hromadnou objednávku u Svojtky, včas vám dám vědět. Bude totiž na konci května vycházet nová kniha s monte-tématikou a na tu se těším moc a moc.

Hezký víkend
MUDr. Michala Knězková

All posts

206 Comments

 • Anonymní 21.4.2017 at 9:46

  To by byla bomba vyhrat. Třeba se na nás usměje štěstí:) Sona, Sona.sta@seznam.cz

  • Anonymní 21.4.2017 at 10:13

   A sdílím na FB, ať je šance větší:)

  • Lenka Machová 21.4.2017 at 18:22

   Krása. Mám 2 holky jako v knížce i jako vy Míšo. Zrovna za 3 týdny slaví starší dcera 4.narozeniny a tyhle knížky by byly pro ní nejen krásným dárkem ale i velkým přínosem. Lenka.machova11@gmail.com

 • Jitka Kučová 21.4.2017 at 9:47

  Už jsem psala i na FB, opravdu krásné knihy pro děti 😉
  ok2sbx@volny.cz

 • Renata Kasíková 21.4.2017 at 9:49

  Super, čekala jsem na ně a vypadají moc pěkně. Sice mám kluka, ale tak snad holčičky v knížce přijme 🙂 zrovna začalo období, na které jsem se tak dlouho těšila, kdy mi knížky nosí sám, tak zásobuji a zásobuji, už jsem takový Svojtkův štamgast :-))
  Hezké "jarní" dny, Renata
  renata.kasikova@gmail.com, instagram: kasitschka

 • vladka 21.4.2017 at 9:49

  Tieto knihy su skvele. Rada by som ich mala v knihovnicke hned vedla dalsich dvoch montessori kniziek. Ak ich nevyhram. Nevadi. Urcite si ich kupim. Som rada ze ste o nich urobili strucnu recenziu

 • Anonymní 21.4.2017 at 9:50

  Knížky vypadají překrásně, naší maličké sice nejsou ještě ani dva měsíce, ale letí to jako voda, nebude trvat dlouho a knížky budou na pořadu dne. A tyhle rozhodně nesmí v naší knihovničce chybět. Děkuji za tip! (Kateřina Bednářová – kacii.karesova@gmail.com)

  • Anonymní 21.4.2017 at 19:18

   (Sleduji i na instagramu – bednar_ka)

 • Anonymní 21.4.2017 at 9:52

  sdílím tuhle úžasnou soutěž, knížek pro děti není doma nikdy dost:-)
  l.tailorka@gmail.com

 • Lenka 21.4.2017 at 9:53

  Teeda, to vyzera krasne, tie iluszracie a farebnost ma dostala…. No skusim stastie a ked nie asi kupime…. Kazdopadne diky Misko, zase na paradu… Palec hore 😘👏

 • Lenka 21.4.2017 at 9:53
 • Petra Kocourkova 21.4.2017 at 9:56

  To vypadá zajímavě. Když nevyhrajeme tak asi holkám koupím. Pkocourkova@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 9:59

  To jsou parádní knížečky, díky za tip! To bude přesně něco pro naše dvě cácorky 🙂 Hanka (hana.cejkova@centrum.cz)

 • Anonymní 21.4.2017 at 9:59

  Tyto knizky vypadaji moc hezky a deti se z nich muzou ucit a hrat s nimi a to by bylo neco pro meho 3leteho synka,i pro me ������
  sekaninova.misa@gmail.com

 • Zdenka Koplikova 21.4.2017 at 10:00

  Ja po nich koukam, uz jak je Svojtka poprve predstavil, uklid by se hodil 🙂 🙂 ale samozrejme vyhrat vsechny, to by bylo k nezaplaceni 🙂 presne takove ilustrace mam rada, dekuji za soutez a za Svojtku 🙂 koplikova.zdenka@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:00

  Take na ne mam zalusk,treba se podari 🙂 Sarka saui.dj@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:05

  Kamarádka má holky Emu a Julii ,takže bych se s výhrou rozdělila 🙂 kalousovaluc@seznam.cz

 • Táňa Slahučková 21.4.2017 at 10:05

  Krásne knižky 🙂 tanidlo@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:06

  Krásne knihy, tých nikdy nie je dosť 🙂 Alena huhy@centrum.sk

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:09

  Dobrý den, na tyhle knížky už jsem se dívala, překrásné! Pro syna by se mi moc líbily, právě začal chodit a objevuje svět. Venku trávíme spoustu času jak dopoledne, tak odpoledne, je hodně vnímavý, zajímají ho všechny kytičky, lístky stromů, ptáčci, takže obzvlášť knížky Procházka a Zraněný ptáček mě hodně zaujaly. Pěkný den!
  Marie Gregorová
  gregorova.marie8@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:11

  Krásné knížky, Svojtka má jedny z nejpěknějších. Dcerky by byly nadšené. irena.myslikovjanová@seznam.cz

 • Martina K 21.4.2017 at 10:13

  Brzy budu muset vyhlasit stop stav na knihy asi, nebo spis prestat cist blogy, at o nich nevim…zkusim tedy aspon stesti:)
  kornoutek@centrum.cz

 • Mishi Fufu 21.4.2017 at 10:15

  Chtěla bych ty příběhy víc zažít než si o nich jen číst, ale jsou krásné a knížek není nikdy dost. sitovova@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:16

  Dobrý den, děkuji opět za inspiraci, co nám doma nesmí chybět. Vladkakluvankova@gmail.com

 • Petra 21.4.2017 at 10:18

  Dobrý den,
  pomalu skládáme knihovničku pro dceru a na tyhle poklady už jsem se taky dívala.
  Hezký den všem
  Petra
  cllowie@gmail.com
  Ig: cllowie

 • Marketa Botankova 21.4.2017 at 10:23

  ó, ty bych ráda
  marketa.botankova@seznam.cz
  sledujui na IG: marketa.botankova

 • iva 21.4.2017 at 10:26

  Díky za skvělou recenzi 🙂
  ifa23@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:28

  Děkujeme za soutěž! Krásné knížky! A na hromadnou objednávku už se těším.
  Sdílím veřejně na FB jako Luci Es. :)Lucie Skřejpková(lucius.shine@seznam.cz)

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:28

  Tak ty vypadají opravdu skvěle 🙂 Svojtka se činí 🙂 Krásný den Vám všem Jana jane123@centrum.cz

 • Karolína S. 21.4.2017 at 10:29

  Další "must have" knížky. Díky za recenzi. usatakomba@gmail.com

 • Eva 21.4.2017 at 10:30

  Tak to vypadá skvěle! Díky za článek :), Eva

  vavrovi2014@gmail.com

  sdílím i na FB,
  IG: eva.sladkova.73

 • Jana Radová 21.4.2017 at 10:36

  Ahoj Miši, zrovna včera jsem se na ně dívala na stránkách svojtky. Jsou krásné 🙂 Určitě by se nám do sbírky hodily 😀 pospisilovaja@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:38

  Jsou nádherné, když je nebudou chtít číst kluci, tak já určitě 🙂 martina.semradova zavinac gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:40

  Knizky vypadaji skvele,tak treba budeme mit jednou stesti. Medvecka.eva@seznam.cz, sdilim na fb

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:41

  Hezký den, knížky mám už nějakou dobu na svém seznamu, dcerka má 3,5 roku a je opravdu velký knihomol a hlavně milovnice pečení muffinů, domácích housek, sušenek, takže zejména příběh Svačina ji zcela jistě nadchne 🙂 Martina
  ma.vi@centrum.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:45

  super knížky, už pár věcí od Svojtky máme, a toto by se nám rozhodně hodilo, dcera mi při čtení pohádek skáče do řeči a povídá vždy svoji verzi :-D…magda.lipo@gmail.com…PS: a sdílím i veřejně na FB 🙂

 • Anonymní 21.4.2017 at 10:47

  Nádherné knihy 🙂 Přesně takové má dcerka ráda… petra.clupna@seznam.cz

 • zejzen 21.4.2017 at 10:52

  Tak zkusím štěstí. 🙂

  • zejzen 21.4.2017 at 10:53

   + ještě sdíleno na fb
   (Zdeňka V.)

 • Klára Zindulková 21.4.2017 at 10:54

  To jsou krásné knížky! Navíc Emičku máme doma 😍 Sdílím 🙂 klarkakrejcova@seznam.cz

 • Lucie Procházková 21.4.2017 at 10:55

  Hezký den,krásné knihy,třeba se na nás usměje štěstí 🙂
  lucie_prochazkova@centrum.cz

 • Miška Fettersová 21.4.2017 at 10:56

  Krásné knížky, díky za doporučení m.fettersova@seznam.cz

 • Barbora Jastrzembská 21.4.2017 at 10:58

  Knížky vypadají fantasticky. Třeba se na naši Emičku usměje štěstí.
  Barajastrzembska@gmail.com
  Sdílím i na fb.

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:00

  Moc děkuji za Váš článek a ukázku obsahu knih, už o nich nějakou dobu přemýšlím a bylo prima vidět je "naživo" Pokud se na nás neusměje štěstí, tak je určite pořídim… Sdileno na FB a dan like. Cagovka.helga@seznam.cz

 • Katka Sramkova 21.4.2017 at 11:00

  Je, tyto knížky vypadají naprosto skvele, libi se mi, ze vedou deti k přemýšlení o textu/obrazku… Pro syna by se mi moc líbily… Dekuji
  katka.sramkova@gmail.com
  Instagram: ta_kacka

 • tria 21.4.2017 at 11:01

  Už jsem po nich pokukovala. Bylo by super je vyhrat 😊. Děkuji za soutěž. Andrea.p@centrum.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:05

  Moc hezké knížky, ty by se nám líbily. Díky. misfis@seznam.cz

 • Denisa Bnešová 21.4.2017 at 11:07

  Zase krásné knížky, děkuji denybeny@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:08

  Hezké knihy hned bych je brala všechny �� srb.lucie@seznam.cz

 • Michaela Kratochvílová 21.4.2017 at 11:09

  Na knížky jsem se už dívala a jsou moc krásné, pokud nebudeme mít štěstí,tak určitě celou kolekci objednám. Syn má knížky od Svojtka moc rad. Momentálně je u nás velice oblíbená Objevujeme svět!Vozidla a taky Minipohadky Sněhurka 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz a sdílím na FB

 • Zuzana Výtisková 21.4.2017 at 11:09

  Krásné knihy, třeba se na nás usměje štěstí 🙂
  zuzana.vytiskova@gmail.com
  sdíleno na FB, jsem fanoušek stránek a i na instagramu sleduji

 • Anna Blažková 21.4.2017 at 11:13

  Knizky jsou opravdu nadherne, uz Jsem na ne netrpelive cekala. Vyhrat by je bylo super, protoze jinak urcite budou pod stromeckem:-) annie.blazkova@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:13

  Děkuji za krásnou ukázku, výhra by nás moc potěšila.
  simonikovalucie@seznam.cz

 • AP 21.4.2017 at 11:16

  Vypadají zajímavě. Procházková.anezka@gmail.com

 • Eva M. 21.4.2017 at 11:17

  Nádherné knížky! Budeme netrpělivě očekávat výsledky soutěže.

  ev.ru@seznam.cz

  Sdílím na FB i IG.

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:19

  ty vado zas super článek a další super knížky 🙂 tak mě tak napadá jak máte Míšo uložené knížky pro holky? jsou trochu postížená a furt Šímovi kupuju nějaký pěkný knížky ale zjištuju že je jich fakt kotel a už nevim jak je přehledně skladovat…no každopádně kdybychom vyhráli tuhle krásnou sadu určo by byla na našem nočním stolku (tam jsou ty nejoblíbenější) 🙂
  takže si jdem držet pěsti at máme štěstí! 🙂
  pěkný den Vám i celé rodince 🙂
  eliskaa.hruba@seznam.cz, sdílím i na fb jako Kelishka Potramtaná 🙂

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:23

  Zrovna vcera jsem na knizky koukala a moc se mi libily. Ale Vase recenze mi moc pomohla udelat si predstavu, kolik textu ocekavat a jak vubec vypadaji vevnitr. Moc by se nam hodily, mam take dve dcerky 2 a 4 roky, tak jsou presne na miru. Dekuji za moznost souteze a sdilim i na FB – Olga Salvanou. email- olgafester@seznam.cz

 • Taťána Navrkalová 21.4.2017 at 11:27

  Nádherné knížky, díky za tip, synovi (a časem i miminku, které je na cestě 🙂 by se určitě moc líbily! Hezký den, Taťána (tatana.navrkalova@gmail.com)

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:28

  To jsou parádní knížky, ráda se zúčastním soutěže a nasdílím i na fb :). Email: ducky123@seznam.cz

 • Míša Drozdová 21.4.2017 at 11:30

  Šmankote, to jsou krásné knižní poklady! Úžasné. Chci je 😀 Krásný pohodový pátek! Míša drozdova.misa@gmail.com

 • lili 21.4.2017 at 11:32

  Ozaj krasne knihy…urobili by velku radost mamke aj dietatku (skraky@gmail.com)

 • Karolina Bohmová 21.4.2017 at 11:33

  Krasne knížky! Mile příběhy, které by nam jiste udělaly radost… Kainkova.k@gmail.com

 • Karolina Kaufnerova 21.4.2017 at 11:35

  Když jsem viděla u Svojtky, myslela jsem,že je nepotřebuji, ale jsou krásné, ách
  Kkaufne@gmail.com

 • Adéla V. 21.4.2017 at 11:36

  Moc krásné zpracování! Hlavně ta uklizeci by se nám v poslední době hodila 😉
  Mám tě na fb a ig.
  adela.prsalova@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:37

  Po těchto knížkách pokukuji u Svojtky na jejich stránkách, žádnou ještě mobtessori knizku nemame, tak z výhry bychom měli všichni velikou radost. Sdílím i na FB – Tera Bezinka, mejlik : Tkonvalinova@email.cz krásný den, Tereza

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:39

  Pro holčičky jako dělané. Krásná soutěž. irena.durdilova@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 11:41

  Vypadají báječně. Děkuji za krásnou inspiraci. Tereza (FB Tereza Vraspírová, tereza.vraspirova@seznam.cz)

 • Adéla Barešová 21.4.2017 at 11:45

  SUper! Pokud nevyhrajeme, určitě koupíme! Mám doma dvouleťáka, který miluje knihy a pratické činnosti 🙂 a jeden nepopsaný "list papíru", který má 5 měsíců :).

  Krásný den!

  adel.baresova@gmail.com
  sledujeme i na instagramu!

 • Gábi 21.4.2017 at 11:49

  Diky za recenzi. Uz jsem na knizky narazila,ale nikde nebyly tak dopodrobna nafocene a popsane! Takze ještě jednou diky! Gabriela.humpolova@seznam.cz

 • Barbora Bejčková 21.4.2017 at 11:54

  Připomíná mi to moji oblíbenou knihu s dětství. Ema na opak. ..Miluju ji do ted a používám ji ve školce. Bbejckova@seznam.cz

 • Prcek Prckovic 21.4.2017 at 11:56

  Knizky vypadaji moc pekne 🙂
  Pavlasatkova@kabel1.cz

 • Gega 21.4.2017 at 11:57

  Hm, knížky vypadají moc hezky. Díky za článek….Bylo by fajn vyhrát celý set!!! 🙂 gega@email.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 12:00

  super soutez!!
  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

  lucie

 • Anonymní 21.4.2017 at 12:02

  Miso, bezva prace! Dekuji, uplne jste me navnadila:-) debbie@post.cz, sdilim na fb debbie debbiova

 • Anonymní 21.4.2017 at 12:07

  Parádní soutěž. Knížky od Svojtky milujeme a i když z edice montessori zatím žádnou nemáme, již dlouho po nich pokukuji. Snad se na nás usměje štěstí! vendulmarkova@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 12:07

  Dakujem krasne za super tip, recenzia je pekne spracovana, clovek vie, co si kupuje… nas by urcite tato kopka potesila aj ked mam dvoch chalanov a navyse, ci v slovencine ci v cestine, nevadi nam, v lete menime rodne slovensko za CR… dakujeme Dakujem vsetkym zucastnenim, aj vsetkym, ktory chceli, ale nemohli…dana.medvecova78@gmail.com

 • Renata Pavlíková 21.4.2017 at 12:09

  Sdílím na fb, sleduji na instagramu a budu doufat, ta o úklidu by se nám velmi hodila:-D PavlikovaRenata@seznam.cz (Renata Ševčíková)

 • Lenka Pejšová 21.4.2017 at 12:14

  Tyhle knížky se mi moc líbí a dost o nich uvažuji, takže moc děkuji za nafocení a popsání. Instagram sleduji, FB sdíleno. len.srb@post.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 12:14

  Moc krásně knížky díky za napsanou recenzi na ně:-) hankafb@centrum.cz (FB:Hanka Šafářová Chmelinová)

 • Zupkova Karla 21.4.2017 at 12:25

  Ahoj, na knížky už jsem se koukala, vypadají moc hezky! Zkusím štěstí v soutěži. Kaja.zupkova@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 12:35

  Nádherné knížky!! �� Ukládám si svého wishlistu, ale tajně budu doufat, že se zadaří vyhrát… ��
  na.noc@seznam.cz

 • faia 21.4.2017 at 12:55

  Svojtkoviny milujeme;-) Mam rada Vase knizni tipy, mne by se libila o uklidu, synovi o ptackovi.. Hezky vikend, Petra

 • Hanka Růžičková 21.4.2017 at 12:55

  Vypadají krásně…ale také mě trochu mrzí, že jsou tam jen holky;-) hanickkka@seznam.cz

 • Veronika Severinová 21.4.2017 at 13:20

  No tak ty jsou parádní. Musím určitě pořídit, pokud náhodou nevyhrajem 😀 (zasdílím a zasleduji si vás i na insta,ať máme sanci vyšší 😉 )
  Severinova.veronika@gmail.com

 • Veronika Severinová 21.4.2017 at 13:21

  No tak ty jsou parádní. Musím určitě pořídit, pokud náhodou nevyhrajem 😀 (zasdílím a zasleduji si vás i na insta,ať máme sanci vyšší 😉 )
  Severinova.veronika@gmail.com

 • Dida 21.4.2017 at 13:32

  Krásné knížky! Na Svojtkovi ujíždíme. Zrovna před chvílí jsme prosvěcovaly baterkou zvířátka. A knížkou o svícení a těle jsem udělala radost i mojí neteřince!dita.brezinova@seznam.cz

 • LF 21.4.2017 at 13:33

  Knihy vypadají opravdu moc pěkně, výhra by potěšila 🙂 Sdílím i na Fb 🙂 promo@schneiderovi.eu

 • Petra Šebestová 21.4.2017 at 13:44

  Krásné knihy, dcera by měla velkou radost 😍 Sdílím na FB jako Petra Vojtěch, instagram Sebestovi. Petra.sebestova1@gmail.com

 • Petra Šebestová 21.4.2017 at 13:44

  Krásné knihy, dcera by měla velkou radost 😍 Sdílím na FB jako Petra Vojtěch, instagram Sebestovi. Petra.sebestova1@gmail.com

 • Martina Novotná 21.4.2017 at 13:46

  Určitě bychom knížky využili a vypadají moc dobře. Taky sdílím na FB. martinaceslova@seznam.cz

 • Radka Harabišová 21.4.2017 at 13:48

  Opět díky za skvělý tip na knížky 🙂
  Sleduji i na instagramu (radulih).
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Romana Ryglová 21.4.2017 at 13:55

  Krásná recenze i knížky. Bylo by fajn je mít doma. ryglova.romana@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:00

  Sice mám dva syny, ale holčičky v knihách nám nevadí – starší syn miluje knížky o Kamilce a Ivance. Ten mladší třítýdenní uzlíček to ještě moc neprožívá 🙂 je fakt, že Svojtka mě jednou zruinuje, protože má tolik krásných knih a já jsem knihomolka 😀 Takže by se hodilo nějakou tu knihu vyhrát – třeba se na nás konečně usměje štěstí…Jdu sdílet na FB 😉
  Martina.Bakova@email.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:07

  Krásne a zároveň poučné♥ Z tých by sme si po večeroch čítali radi:-) anicka.kapcova@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:11

  Na souteze stesti nemam,ale zkusim… Diky za tip na pekne knihy! S pozdravem Lucka Mikulasova (Wolfova) lucie.mikulas@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:32

  Už jsem knihy okukovala na stránkách nakladatelství, tak mě potěšilo si o nich takhle přečíst podrobněji. Byla by to úžasná výhra. Stejně je asi časem pořídím. Sdílím i na FB. Magdaléna Králová magdimax@centrum.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:33
 • Marcela 21.4.2017 at 14:34

  Krásné texty i ilustrace, myslím, že by si je pořídila i paní Montessori 🙂 marcelkar2@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:37

  Jsem fanouškem a sleduji i na instagramu (terezie.tes). Moc pěkné knížky, líbily by se nám. Terka terinaj@seznam.cz

 • Helena 21.4.2017 at 14:59

  Dekuji za inspiraci, moc pekne zdokumentovane! Likuji stranku, sdilim a budeme se tesit, ze se na nas treba usmeje stesti 🙂 Helena Medkova (ekkaia zavinac seznam.cz)

 • Anonymní 21.4.2017 at 14:59

  Super! Úžasná edice, třeba budu mít štěstí:-)
  A na ty další nové květnové se těšim taky moc a moc.
  Anička (pacevova@email. cz)
  FB i insta(anife13)

 • Anonymní 21.4.2017 at 15:09

  Zkusime taky stesti. Mam doma temer trileta dvojcata-holcicky a knizecky je bavi ze vseho nejvic. Uz umi vse pojmenovat a prevypravet pribeh z obrazku a tohle by byl krasny darek k jejich 3. narozeninam, ktere oslavi v cervnu.
  Kontakt hladikova.mirka@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 15:39

  Krasne knizky, dekujeme.za moznost nahlednout i dovnitř! Radi zkusime stesti, to by bylo radosti 🙂 hanka.pl@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 16:25

  Děkuji za prima soutěž, sdílím i likuji na fb a na ig sleduji. Hezký den, Veronika Kraváčková (ruaizozavinacseznam.cz)

 • Hana Jacková 21.4.2017 at 16:31

  Diky za prohlidku a inspiraci.
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Jana Patočková 21.4.2017 at 16:37

  Knížky vypadají moc hezky, díky za tip 🙂 Jana, patockova.jana@gmail.com

 • Akkarin D. 21.4.2017 at 16:43

  Krásné. Nei-T@seznam.cz

 • Kateřina Maršíková 21.4.2017 at 16:57

  Montessori, to je srdcovka ve všech podobách! Jinak sdílím na FB (Kaku Le) a sleduji na instagramu (kafku_le).

 • Soňa Mašková 21.4.2017 at 17:06

  Krásné knížky! Sice mám kluky, ale myslím, že i jim by se to mohlo líbit a hlavně by se z knížek mohli naučit, jak se spolu domluvit jinak než praním 🙂 Hezký den! Soňa Sonka.maskova@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 17:09

  Vypadají zajímavě jak nápadem tak ilustracemi. Moc by nás těšilo rozšířit si knihovničku o tyto tituly. Vojtíšek 2roky a maminka �� gilikovap@seznam.cz

 • Adela Vejvodova 21.4.2017 at 17:11

  Tak tyhle knížky přidávám na seznam must have, opravdu me zaujaly. Dceři se nic moc nelíbí, ale tohle by melo úspěch.
  Sleduji na IG jako vejvodova.adela

 • Anonymní 21.4.2017 at 17:16

  Tak tohle je super tip. Knížky jsou moc krásné, určitě by zaujaly i mladšího syna – 1,5 roku. Díky za soutěž
  P.S. sdílím na FB
  Eva.Auerbachova@seznam.cz

 • Iveta Ptackova 21.4.2017 at 17:30

  Díky za skvělou recenzi. Knížky jsou moc pěkné a určitě stojí je mít v knihovničce. Sdílím na FB a sleduji na Instagramu. iveta-ptackova@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 17:53

  Knížky jsou krásné a já je moc chci vyhrát. pet.mikova@gmail.com, IG:muj.povedeny.blog

 • Anonymní 21.4.2017 at 17:57

  Už vidím naši malou, jak se natahuje s těmito knížkami k nám a říká "čist, čist, čist". Musíme je mít, ať už s výhrou nebo bez. monika (bosakova.monika@seznam.cz)

 • Anonymní 21.4.2017 at 18:08

  Tak skúšam šťastie i ja.knihy vypadali krásne��mrodakova@gmail.com

 • Jana Moravcova 21.4.2017 at 18:18

  Tak naše Emička taky soutěží. 🙂
  A sleduje i na Instagramu. 😀
  siberia06@gmail.com

 • Unknown 21.4.2017 at 18:23

  Knihy vypadají moc hezky. Tak hodně štěstí všem 🙂 hanycka.dobrovolna@email.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 18:29

  Děkuji, za pěkný článek o pěkných knihách. ssmisek@post.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 18:34

  Díky za inspiraci. Píšete moc poutavě, být o chlup bohatší, kupuju to všechno 😀 Lenka M. lenocka7@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 18:36

  Moc pekne! Svojtka nikdy nezklame!
  horakol@volny.cz

 • Kateřina Muchka 21.4.2017 at 18:37

  U nas by mely urcite uspech! Dcerka je mala ctenarka:-) dekuji za tip

 • Martina 21.4.2017 at 18:43

  Krásné knížky a hlavně ta o úklidu by se nám teď hodila. Sdílím i na FB jako Martina Skočovská. makaface@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 18:48

  Knížky vypadají krásně, třeba se na nás usměje štěstí :). Lenka Benešová (lenka.benesova@gmail.com)

 • Maska 21.4.2017 at 18:50

  Tuto sériu som plánovala kúpiť este skor – vo francúzskom originali- s ochotou si knihy doma prelozit, aj napriek tomu, ze po francúzsky viem len 3 vety (jedna z nich je, ze neviem francúzsky)…toto vydanie ma viac, než potesilo, nebudem tu písať, akú radosť by som mala, keby som tie knihy este vyhrala 🙂

 • Maska 21.4.2017 at 18:52
 • Magdaléna Zemanová 21.4.2017 at 19:05

  další knížky na můj wishlist 🙂

 • Anonymní 21.4.2017 at 19:21

  Hezké knížky s hezkými ilustraceni. Pomalu abychom si pořídili nafukovací knihovnu. gis-ela@seznam.cz

 • Anonymní 21.4.2017 at 19:22

  Pěkný večer, Míšo, moc děkujeme za další krásný článek. Na tvé doporučení jsme koupili Montessori aktivity pro děti a hned 2 x (jednu pro bratrance). Je super, určitě nelitujeme. Rádi přidáme další :O) Díky a pěkný, i když asi studený víkend. Zuzka (ZuzanaBlahova@seznam.cz, FB sdílím)

 • Veruberu 21.4.2017 at 19:35

  Bozi, to chceme vyhrat ☘️ Sdilim na fb a sleduji na IG ☘️☘️☘️
  mikuskovav@gmail.com

 • Tereza Matonohová 21.4.2017 at 19:35

  Tak to je nádhera, tajně se třesu na výhru a jinak kupuju! 🙂
  tereza.ponikelska@gmail.com

 • Markéta Bednaříková 21.4.2017 at 19:52

  Zkusim si taky zasoutezit.Marketbednarikova@gmail.com-na fcb Kolackova

  Dekuji.

 • Anonymní 21.4.2017 at 19:54

  sdílím na fcb, ať se šance násobí.. V. Švajdová

 • Katka 21.4.2017 at 19:57

  Krásný večer Míšo,

  knížky vypadají úžasně!! Navíc dcera se jmenuje Emma, takže by se jí určitě moc líbily! Sleduji Vás i na IG.

  Katka (Katerina.Horova86@gmail.com)

 • Tyeenka 21.4.2017 at 19:58

  To vypada bozsky, tak treba se usmeje stesti 🙂 sdilim a chvalim 🙂 ivca.lackova@gmail.com

 • Anonymní 21.4.2017 at 20:07

  Konecne mi deti dorustaji do veku, kdy je v knizce zaujme i pribeh, a ne jen obrazky, jupi 🙂 Tyto vypadaji paradne – verim, ze budou jedny z prvnich kousku do jejich knihovnicky.

  A protoze "Chodi stesti dokola, semtam sedne na…" no treba se usmeje i na me a prijde mi mily mail na barbora.prauzkova zavinac gmail.com

 • Jitka 21.4.2017 at 20:16

  Díky za další super inspiraci 😍 knížky mě zaujaly a určitě je Kubíkovi pořídím 🙂 zatím všechny knihy od Svojtky u nás mají obrovský úspěch 🙂 a díky za možnost si zasoutěžit 😉
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz ( fanda vždy a všude 😉 )

 • Susan Arp 21.4.2017 at 20:36

  Ahoj, taky máme 2 holky a tohle je přesně, co budeme brzo potřebovat. Tak doufám, že se na nás usměje štěstí a vyhrajeme ��. Susan.elfahelova@gmail.com

 • Šárka Šínová 21.4.2017 at 21:04

  Ahoj, pro mě a mojí 15m holčičku, by montesori knížky byly velkou inspirací! Bylo by fajn vyhrát celou sadu! Šárka Ondrušová sarka.sinova@gmail.com

 • Šárka Obročníková 21.4.2017 at 21:05

  Krásné obrázky a srozumitelné texty. To by se naší cácorce líbilo. Zkusíme štěstí ♥.
  Kontakt: ateliersharka@centrum.cz

 • Baroneska 21.4.2017 at 21:13

  Ty vypadají skvěle, asi je nutně potřebujeme – hlavně úklid 😀
  (dita.jiraskova@seznam.cz)

 • ganazuz 21.4.2017 at 22:00

  Diky za tip, jsou krasne! ganazuz@seznam.cz

 • Eva Vosmíková 21.4.2017 at 22:20

  Dobry večer, koukám na ty knihy snad každý den, at umyslne nebo ne…proste na me pokazdy odněkud vykouknou a dneska tady… Tak snad budu mit štěstí, nebo si je budu přát k narozeninam😂😂. Dekuju za ten článek. Vosmikovaeva(zavinac)gmail.com

 • Lenka Malinová 21.4.2017 at 22:36

  Díky za další krásnou inspiraci. Zkusím štěstí – lenka.burvalova@centrum.cz , na IG lenka.burvalova

 • Veronika Trpišovská 21.4.2017 at 22:51

  Krasne knížky 🙂 uz se nám to pomalu neleze do knihovnicky B-)
  avionka@gmail.com

 • Hana Dlouhá 22.4.2017 at 5:19

  Teď jsem se zamilovala!!!!!
  hana.dlouha125@seznam.cz

 • Jana V. 22.4.2017 at 5:40

  sdílím :-), knihy vypadají skvěle, syn začíná číst, tak by ho kniha určitě bavila
  jana.vitovcova@gmail.com

 • Dadida 22.4.2017 at 6:19

  tak jsem se dockala, brousim si na ne zuby uz par tydnu. kdyz nevyjde vyhra, hned objednam cely balicek :)) dagmar.fialova1@seznam.cz

 • Anonymní 22.4.2017 at 7:17

  Tí-ha!Tíha!Už zase? Nerozumíte? To si chce moje malá dcerka prohlížet knížečky (tíha=kniha). Ale pořád dokola těch pár knížeček? Už mi z toho jde hlava kolem :-). Láska ke knihám je fajn, ale nové přírůstky do knihovničky jsou nezbytností a zároveň vysvobození :-).verca.has@seznam.cz

 • Anonymní 22.4.2017 at 7:41

  Přeji hezký den…krásné knížky- akorát tak pro mé vnučky, třeba se štěstí usměje 🙂
  petrusovao@seznam.cz

 • Věrka 22.4.2017 at 8:10

  Krásné knížečky, také se přidávám 😉
  7verka7@seznam.cz

 • Libuška Křížová 22.4.2017 at 8:13

  Dcera knížky miluje a jsem za to neskutečně ráda. Místo tabletu (ďáblova přístroje dnešní doby) si vezme do ruky knížku, ukazuje a pojmenovává obrázky. Snad ji to vydrží co nejdéle. Ke každé příležitost dostane knížku. Den Dětí, svátek, Mikuláš, velikonoční balíček. Místo sladkostí prostě kupujeme knížky 😀 Montessori hry jsme si také oblíbili. Máme teď montessori barevné kolečko. Ke každé barvě na kolečku dcera připne kolíček také ve stejné barvě. Je vyrobené na zakázku od jedné šikovné paní. sleduji a SDÍLÍM na fb jako libuska.krizova, na ig jako marcrazy.marcrazy a mailík mám marcrazy@centrum.cz

 • Barbora Jurincová 22.4.2017 at 8:47

  Knihy vypadají úžasně :)… jurincova.barbora@seznam.cz

 • Anonymní 22.4.2017 at 9:53

  Knížky vypadají moc pěkně. Líbí se mi hlavně ty tipy na hry. A taky málo textu ke každému obrázku, myslím, že děti pak snáz udrží pozornost.
  FB Andrea Dosoudilová
  midnigt@seznam.cz
  sleduji i na instagramu

 • Lucie 22.4.2017 at 10:46

  Ty se nám moc líbí! U nás totiž knížky frčí! Lucie.zverinova21@gmail.com

 • Anonymní 22.4.2017 at 11:29

  Krásné knihy 🙂 Líbí se mi, že jsou jednoduché i pro malé dětičky 🙂
  zuzana.lackova@centrum.sk, sleduji na IG

 • Anonymní 22.4.2017 at 11:31

  Kdo by nezatoužil listovat tak nádhernými knížkami!
  eva@rozkovec.info

 • Unknown 22.4.2017 at 11:51

  Nádherné knížečky, už se vidím, jak si je budeme s dětmi pročítat po večerech 🙂 rlm@seznam,cz a jdu sdílet na fb

 • Anonymní 22.4.2017 at 12:51

  ty knížky jsou nádherné a malá knížky zbožňuje a tohoto stylu nejvíce. Bylo by super poprvé v životě něco vyhrát a jestě k tomu zrovna tuhle nádheru. Asi by se u nás staly nejoblíbenější zábavou sdílím baruna36@seznam.cz

 • Monika Vágnerová 22.4.2017 at 16:17

  Uz se tesim az s dcerou vyzkousime. Mame prvni z edice – tyto jeste neznam. Diky za recenzi.
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

 • Anonymní 22.4.2017 at 16:35
 • Jindřich Březina 22.4.2017 at 16:47

  Doufám že nevadí, že i za tatínky řeknu, že vás sleduji (nově i na Instagram jako Jack.poleno) a že zrovna recenze tohoto mě potěšila protože to jsou "must have" knihy pro naší Olivku. jindrich.brezina@gmail.com

 • Michaela Hofericová 22.4.2017 at 17:55

  Teda to vypadá hodně zajímavě! A tu knížku o Aničce napsal kdo? Koukla bych po ní v knihovně… michaela.kankova@centrum.cz a sleduji i na instagramu

 • Gabriela Hrdina 22.4.2017 at 18:22

  Moc se mi líbí. Díky za GA
  gabriela.hrdina@gmail.com

 • Nikol Horáková 22.4.2017 at 19:03

  Už jsem na ně koukala, Svojtka nikdy nezklame =) Vypadají moc krásně, líbí se mi hlavně ´úklid´a ´procházka´ =) slunicko1321@seznam.cz, budu sdílet na fb

 • Petra Sísová 22.4.2017 at 19:34

  Děkuji.Knihy jsou krásné,pořídíme dětem k narozeninám.
  ppnovot@gmail.com

 • Anonymní 22.4.2017 at 21:08

  Knihy jsou bezvadné. Syn tedy zatím ještě nějaký rok počká, než by mohl využívat, nicméně syslím do zásoby všemožné inspirace 🙂 zemanova.monika@centrum.cz

 • Džejn 22.4.2017 at 21:45

  Knihy vypadají moc zajímavě a to mě popravdě Svojtka moc nebere. Sleduji na insta – Jana jana.zdvihalova()email.cz

 • Anonymní 23.4.2017 at 2:53

  Krásne knižky pre vnúčatká 🙂 zdenka.slahuckova@centrum.sk

 • Anonymní 23.4.2017 at 5:43

  Takové knížky bysme brali hned 🙂 Vypadají moc pěkně. Vilma – Willhell@seznam.cz

 • Maťka Andelová 23.4.2017 at 6:24

  Na knižky som už dlho pokukovala, takže sa rada zúčastním sútaže o ne. Dcére Jasmine, by sa určite páčili.

  matka.andelova@gmail.com

 • Míša P. 23.4.2017 at 8:12

  Vypadá to moooc dobře! Objednávám pravidelně, takže příští objednávka je jasná, pokud nááhodou nevyhrajeme:) Díky moc Míši za ukázku.
  (mipal@email.cz)