Nelinky první kuchařka

11.5.2016 in Knihovna, V kuchyni - 14 Comments
Asi nezáleží zda je doma holka nebo kluk, dřív nebo později děti zájem o vaření prostě projeví. Nelinka velice brzy, takže k druhým Vánocům donesl Ježíšek krásnou kuchyňku a od letoška se jí začne plnit i speciální místo v kuchyni, pro kuchařky. Tahle je její první a za zmínku rozhodně stojí. A perlička? Většina z Vás zná Barču, která má na knize též podíl a od autorky v knize dokonce speciální poděkování. Autorka je totiž Báry neuvěřitelně šikovná švagrová a já se každý den snažím mít v kuchyni tolik trpělivosti jako ona :-). Dnes máte možnost tyhle knihy dokonce vyhrát, tak mrkněte, určitě zaujmou i Vás.


Kuchařek s dětskými jídly je fůra, těch přímo pro děti už méně. Tahle kuchařka je určena právě dětem a je psaná pro ně. Autorka Petra píše dětem co s čím a kolik, rodiče jen asistují…v našem případě čtou :-D.

Vyfotila jsem Vám obsah, abyste si mohli udělat obrázek o celé knize. Recepty jsou parádní hlavně pro ty děti, kteří třeba nechtějí jíst vybrané suroviny, protože když si je samy uvaří, určitě bude přístup k jídlu jiný. A co je super, vše vychází z poměrně zdravé kuchyně, ale je dětem podáno velice zábavnou formou. A pokud se Vám v receptu cokoli nelíbí, není problém si ho upravit podle sebe.

Hledaly jsme něco k večeři, z čeho by měl i náš taťka radost a Nelinka vybrala tohle. Zeleninové špízy. Začaly jsme nákupem a já zaujala roli vypravěče, zbytku se vcelku statečně zhostila sama Nelinka :-).
U každého receptu je naznačena u obtížnost a to pomocí kuchařských čepic, my si tedy vybraly dvojku. Každý recept je taky obohacen o spoustu zajímavostí, dovíte se spoustu  věcí o zelenině, ovoci, rozdílech mezi muffinem a cupcakekem, o kynutí,…zrovna v tomhle sloupci se dovím pokaždé něco nového i já.

Připravily jsme veškeré suroviny, s krájením jsem vypomohla a mohly jsme se pustit do díla.

Zprvu to chtělo dost opatrnosti a hlídání v práci s jehlami, ale i ani ne tříletá Nelinka po chvíli věděla jak na to.

Barevné vaření je super zábava. Špízy jsem nakonec udělaly trochu jiné proti receptu, pár jsme jich nechaly bez dresingu, aby si je mohla pocumlat i Julinka, naopak přebytečný dresing si náramně užil táta :-D. Asi by mě ani ve snu nenapadlo obalovat zeleninu v něčem, co obsahuje balsamikový ocet, Používám ho ráda, ale doposud je ve studené kuchyni, takže super a určitě zkuste!

Na závěr potřít dresingem a máme finito. V receptu stojí, že se má zelenina v v dresingu obalit a pak až napichovat, ale protože Nela nesnese extra zapatlané ruce, nepřicházela (pro naši estétku) tahle varianta v úvahu :-D. Mašlovačkou si potírání užila až na závěr.

A jsou tam, lepší než telka. Čekáme, slintáme a jestli se neuslintáme, rozhodně si nacpem pupky.

Dobrou chuť
A abych nezapomněla, celý dnešek můžete o knihy soutěžit.
Každý kdo dnes odhlasuje v soutěži MAMAblog roku, zařazuje se do slosování o tuhle skvělou kuchařku. (Pokud se tak rozhodnete, uděláte mi radost, když zahlasujete v kategorii Lifestyle pro náš blog). Pokud soutěžit nechcete, můžete ji samozřejmě koupit v každém knihkupectví nebo přímo u nakladatele, jako my :-). TADY.

A pokud máte ještě minutku navíc, až do 1.6.2016 mi můžete dát v již zmiňované soutěži MAMAblog roku hlas. Hlasovat můžete až jednou denně a každičký jeden hlas je mým osobním úspěchem! 

Děkuji Vám!

HLASUJ ZDE!

kategorie Lifestyle: MK Life

MUDr. Michala Knězková

All posts

14 Comments

 • Veronika Kružíková 11.5.2016 at 12:13

  Aho Míšo, odhlasovano. Ted jiz pravidelne kazdy den az do 1.6. hlasuji pro Váš super Blog.

  • Míša 11.5.2016 at 13:43

   Veru teda já posílám obrovský dík, za sebe i holky :-). Moc potěší každý jeden hlas 🙂

 • Petra Grof 11.5.2016 at 13:02

  Odhlasovano, snad se na nas usmeje stesti, kuchařka se mi moc libi. Tobik mel od autorky přednášku ve skolce. Ale nic mi z toho nerekl 🙂

  • Míša 11.5.2016 at 13:44

   Peti drzim palce, je fakt bajecna a ty nase triletaky uz tohle fakt bavi 🙂

 • Jana Kadlečíková 11.5.2016 at 13:24

  tak i dnes odhlasováno a držím pěsti.. Samozřejmě i sobě, knížka by se nám moooc hodila 🙂

  • Míša 11.5.2016 at 13:44

   Janiii :-* dekujeme, a Nikolce drzime na knizky pelce :-*

 • Petuleee 11.5.2016 at 13:32

  Tak už mate o další hlas navíc, Miso 😉 Děkuji za krásnou knižní inspiraci (doufáme, že se ma nas usmeje stesticko ;-)! A držím palce, at Vas úžasný blog jen a jen kvete 😉

  • Míša 11.5.2016 at 13:44

   Pti za hlasek mnohokrat dekujeme a drzime palecky na knizku 🙂 Je moc fajnova.

 • Anonymní 11.5.2016 at 15:04

  Odhlasováno 🙂 hodně štěstí, ráda budu hlasovat každý den, tolik nápadů na jednom místě, Míšo, máš to super!!!! Simča

  • Míša 11.5.2016 at 15:25

   Simi dekuju za krásný komentář a když si občas vzpomeneš na hlasování, potěšíš nás všechny tři :-). Hezký den

 • asmeena 11.5.2016 at 17:16

  Jé, tak koukám, že podmínku hlasování jsem splnila, tak teď už jen vyhrát 😀
  Já to říkám pořád, jste holky šikulky. Je super mít takové pomocnice, že? Za pár let už budeš jen sedět a Nelinka bude číst a Jůlince diktovat co má dělat 😀 a vy si s manželem jen pochutnáte 🙂 (Verča S.)

  • Míša 11.5.2016 at 17:28

   😀 Veru tyjo to je vychytané. To mě vůbec nenapadlo, snad to tak fakt bude. 😀 Za hlas moc děkujeme

 • Hana Marhoulová 11.5.2016 at 19:44

  Dalsi poslán ��

  • Míša 11.5.2016 at 19:46

   Haníííí my moc děkujeme :-*

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×