Nely vejce u kadeřnice

Je úsměvný, jak mi letos to velikonoční patlání vůbec nevyšlo podle plánu. Na samém začátku jsem zamýšlela, že si své vajíčko vytvoří Nela i Julie. Obě budou mít radost, já budu mít vajíčka na tu svojí oblíbenou pomazánku a vy tady inspiraci na barvení, které zvládne dvouleťák, ale na své si tady přijde i maminka dětí starších. Začalo to Julinkou, která měla vzít vejce ke kadeřnici, pak měla pokračovat Nelinka se svou lakovanou a já neměla dělat nic :-D. Všechno ale bylo jinak…

Až v průběhu každého díla jsem zjistila, že můj plán je úplně špatně. Když byla Nelinka ve školce, chtěla jsem s Julčou začít kadeřnické vejce. Nějak mě ale nenapadlo, že to bude tak dlouho trvat a že bude vše kolem tak vařící, takže pro dvouletou určitě ne. Tehdy jsme našli náhradní plán a Juli spáchala svá první washi-vajíčka – TADY.
Nelince jsem chtěla uspořádat lakovačku, protože parádění to má ona ráda, jenže vůbec mi nedošlo, že bez dětských laků tady z toho smradu pojdeme, takže místo lakovaných vajec si Nelinka hrála a smradu jsem se v co nejvyšší rychlosti zhostila já – no co, víc vajec na pomazánku ne? 😀 Návod jak na domácí mramor najdete TADY.

Jenže když už bylo vajec dost, přišla Nela s tím, že přeci já i Julie už vajíčka máme a ona ne :-D. Ne, nemohla si to nechat ujít, že? Takže jsme ještě ten den vytáhly zbylá bílá vajíčka, kousky voskovek a Nela vzala vajíčka ke kadeřnici. na čtyřleté dítě už fajn, ale ani tam to nebylo bez zádrhelu – to pro ty, co si myslí, že se nám furt jen daří :-D.

Co k tomu?

bílá vajíčka – nevadí ale ani jiné barvy
kousky voskovek
lepidlo – k tomuhle jsem došla až na základě špatných zkušeností 😀
fén nebo jiný zdroj tepla
  

 

Jak na to?

Rozhodně by vajíčko nemělo být během „malování“ u nikoho v ruce, takže pokud nemáte ty krásné fotogenické kalíšky na vajíčko, vyřešíte to snadno upižláním kousku plata od vajec jako já. 🙂

Nejprve jsme s Nelinkou na vršek vajíčka naskládaly kousky voskovek a jaly se fénování :-D. Když to tak píšu, nechápu co jsem si myslela, že to tam snad vzorně počká na roztavení? 😀 No jasně. Začalo to lítat všude kolem a nejvíc nadšená z toho byla naše kočka, která si myslela, že si s ní hrajeme a začala běhat za každým kusem vosku, které si pak odnesla bůh ví kam. Takže takhle ne!

Na vrch vajíčka jsem dala lepidlo a do lepidla si pak holky naskládaly kusy voskovek. Tady ještě pomáhala i Julča.
 

Ve druhé fázi si pak vzala Nela fén a pustily jsme na vajíčko tu pravou ondulaci. Rozpustit takové větší kousky trvalo cca 5 minut, takže i Nela měla docela problém, aby ten fén takhle udržela a já na závěr musela střídat.

Další nepříjemnost je to vedro, které se vyvětrá snadno, ale pozor na to, že celé okolí i vajíčko jsou hodně horké. Ideál tedy na kraslice nebo vejce, které půjde hodně brzy ke spotřebě. Pozor pak na podklad, vařící byl totiž i celý stůl a podložka  a já měla štěstí, že ikea stůl to přežil, lepenkový stůl by mohl udělat na povrchu ošklivé změny. Takže příště raději na dlaždičkách nebo dát na stůl třeba dřevěné prkýnko a kouzlit na něm.
Jestli to někdo čtete, tak to možná celé působí jako dost opruz práce, ale ona to ve výsledku byla legrace. Nele se líbilo, že když už vosk roztál, tak nasměrováním fénu si ona sama řídila, kudy která kapka poteče. Takže jestli máte takhle staré děti, doporučila bych převzít fén na začátku a jakmile vosk povolí, předat dětem, které budou mít dost sil na hraní si s kapkami vosku :-).

Teď už přejeme všem krásný Velký pátek, užijte krásně Velikonoc a brzy zase na přečtenou 🙂

Vaše Nela, Juli a
MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×