Den 5. | Cesta kolem světa a prvně Lego Friends

9.11.2017 in Hračky, Hraní - 1 037 Comments

Lego DUPLO si zaslouží článek v kalendáři úplně každý rok. Jak ale na blogu články přibývají, některé ty starší zapadnou a je to škoda převeliká. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že vám udělám takový Lego-obsah z celého blogu a vyzobu jednotlivé články. Vy si tak můžete pohodlně otevřít to, co vás bude zajímat a stáhnout ty šablony, které se vám budou hodit 🙂 . Tématická soutěž nebude chybět a bude prostě pecková!

 Lego Duplo zná každý. Kdo si nehraje s Legem, má určitě nějakou podobnou skládačkovou alternativu, ale kostky a jejich spojování nebo rozkládání baví často i nás větší (to se třeba v mém případě u vláčkodráhy říct nedá 😀 ).

Nejčastější dotazy jsou směřované na šablony a doporučení na hezké sady. Asi působíme, že jich máme hodně, ale uvidíte, že to až taková pravda není. Nové řady Lega nerozšiřujeme, protože nejsou kam dávat, takže dokud není další box, nebude další Lego 😀 . V současné době máme z duplo-sad:

LEGO Duplo – Džungle – tohle balení bylo vůbec první, které zahájilo Lego éru u nás doma. A asi jako všude jinde, zvířata a figurky jsou u nás nejoblíbenější.

LEGO Duplo – Doktorka plyšáková – ordinace na dvorku – Tohle lego mám moc ráda. Ta doktorka tam je prostě boží a navíc, má stejně růžovej fonendoskop jako já 😀

LEGO Duplo – Farma – sada, kterou jsme dostali v rámci dětské kreativní výzvy s LEGO Duplo a díky které nám Nelinka vyhrála zájezd do Legolandu, kam jsme si zajeli na jaře a zapadli tam sněhem 😀 .

LEGO Duplo Pásový bagr a náklaďák – poslední a taky nejmenší sada, kde je ale bagrrrr, takže pro holky hodně top. Donesl ji Julince Mikuláš a o bagra se perou už dva roky.

To jsou sady, které máme doma, a i když si myslím, že by se holkám líbily i vlaky, zavání to u mě zase tou vláčkodráhou, kde musím pořád dokola stavět koleje a to přiznám, že je asi největší má noční můra 😀 . Za poslední rok jsme do rodiny nepřivítali žádného nováčka, ale přiznám se vám, že letos holkám něco do Lega a k Legu přibude 🙂 . Nebojte, já vám to tu ukážu.

Naše hrátky s Legem

Články s Legem jsou na blogu všemožně roztroušené a strašně často mi v mailech chodí, že prosíte o zaslání šablonek, které jsem pro tohle hraní udělala. Už z toho důvodu je tu dnešní článek v rámci takové recyklace. Všechno tohle totiž na blogu najdete. Navíc tady přikládám veškeré odkazy ke stažení.

Výroba přáníčka nebo jiných obrázků tiskáním Lego kostkou
Pipetování s Legem
Foto Lego-puzzle

Lego vulkán – jak si udělat sopečný pokus a díky jedlé sodě oživit spící sopku. Tohle se holkám líbilo moc a na úklid to vypadá hůř než to pak je 🙂 Zase musíme zopakovat i my.

 Šablony barvy / počty

První počítací šablony už znáte, ale stejně mi o ně dost lidí pořád píše, takže je prosím stahujte tady a na další e-maily tohoto tipu vždy přepošlu odkaz na tento článek 🙂 . Skládat je podle vzoru už umí i Julinka, které brzy budou dva roky. Stačí, když dítě dokáže přiřadit barvu, nemusí umět ani pojmenovat, ani počítat. Nelekejte se podpisu enamelka.blogspot.cz 😀 . To je totiž můj úplně první rok blogování.

 
 

Šablony / prostor

 

Druhé šablony ke stažení, které zvládne využít Nela od tří let, je prostorová orientace. Pro Julinku letos budou aktuální. Dá se ale využít i u dětí, které moc nezajímají barvy, skládají si čistě jen tvary. U nás se na tyhle kartičky nějak pozapomenulo, takže si děkuju za připomenutí a zkusím zase vytáhnout.

Nové šablony / číslice

 

Nelinka teď počítá všude a všechno, drží ji to už hodně dlouho. Karty pojala do série k těm prostorovým a v podstatě si skládáním napodobuje karty předešlé. Časem až bude znát jednotlivé číslice, bude jí skládání dávat zase o kus větší smysl.

 
 
 

Uklízení lega jak a kam

K dotazu skladování Lega. Ne, netřídíme sady. Jsou sesypané do lego boxů a vlastně jediné co dáváme jinam je základní deska, a pak panáčky se zvířectvem. Ty holky nehážou mezi kostky, ale dávají si bokem, protože si s nima hrajou vlastně i ve chvílích, kdy Lego kostky nevytáhnou. Nově jsme letos v Ikea Kallax knihovně udělali jeden box, který je garáží a patří tam vše z lega, co umí jezdit nebo létat. Takže lodě, auta, letadla, vše frčí do garáže.

Navíc máme okolo Lega i svých pár rituálů, které pomohly nejen dětem, ale i nám. Lego už se u nás konečně pravidelně bourá a já musím říct, že to rozhodně funguje.
 

Návštěva Legolandu

Letošní jaro jsme se vypravili s rodinou na zájezd do Německého Legolandu. Překvapivě byla cesta náš nejmenší problém, a to jsem se jí tak bála. To víte, zvracející dítě není žádný šlágr 🙂 . Článek o naší výpravě najdete na blogu taky a hlavně si přečtete, zda to má s malými dětmi už smysl nebo je park pro velké 🙂

Šablony, úklid a naše sady Lego duplo, to se opakuje v mailech nejčastěji a já se omlouvám, pokud někomu neodpovídám delší čas. Nestíhám 🙁 . Ráda bych, ale kolikrát mi maily zaberou polovinu večera a už nic jiného nestihnu. Proto čas od času pár zpráv přeskakuji, pokud se opakují dotazy stejné, a pak udělám suma sumárum článek, který bude třeba užitečný nejen vám.

V dnešním článku stáhnete vše, co jsem k legu kdy vytvořila, prokliknete se na všechny články a navíc si tu můžete vyhrát další kostky do vašich pokojíčků 🙂 . Máme před sebou hodně bomba ceny, takže kdo do nich jde?

Den 5.: Soutěž ukončena

první šťastlivec: Lego Duplo Cesta kolem světa

druhý šťastlivec: Lego Friends lyžařský vlek

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Máte oblíbenou i nějakou jinou stavebnici než je Lego? 🙂 Jakou výhru si přeješ?

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 037 Comments

 • Lucie Bočková 9.11.2017 at 0:49

  Ahoj všem 🙂 Lego je u nás momentálně top hračka (malé budou v lednu 3 roky) aktuálně kromě domečku a chlívků pro zvířátka vede kombinace s Hubelinem. Ježíšek nám donese Magformers – opět očekávám velký úspěch, snad i u tatínka, pro kterého mám speciálně sadu s RC autíčkama :-)))

 • Petra Grof 9.11.2017 at 0:54

  Líbila by se nám první výhra cesta kolem sveta. Lego je top stavebnice, ale rad si stavi dřevěné koleje. Ve školce ma oblíbenou magnetickou stavebnici.

  • Petra Grof 9.11.2017 at 0:56

   Sleduju insta i fb

 • Ivana 9.11.2017 at 1:01

  U nás jednoznačně vede Lego Duplo. Na klasické Lego jsme ještě nepřešli, i když nejstarší syn na to už pomalu začíná mít věk. S Legem si momentálně hraje nejvíc tříletá dcera a ta by jednoznačně ocenila všechna zvířátka v Cestě kolem světa! 🙂

  • Katerina Kmecova 9.11.2017 at 5:21

   K lego duplo se momentalne probojovavame (syn 17 mesicu) a ja se neskutecne tesim, az ho to chytne a vydrzi si (snad) hrat chvili sam. Na lego mam sama skvele vzpominky, uplne zive vidim svuj hotel pro fotbalisty reprezentace, kdy jsem resila, jestli by dani dva mohli spat spolu, nebo se moc nekamaradi 🙂 Jinak u nas vzdy na chvili zavladne i vlackodraha a syn se uci spoustet masinky dolu z mostu. S uklidem to resim stejne jako Vy-uklizi se pred obema spanky (v poledne na hrubo, vecer dukladne)-zatim samozrejme s velkou dopomoci,ale snad budujeme navyk 🙂

 • Tereza Meravá 9.11.2017 at 1:01

  Tak já to dneska coby ponocující zahájím. Juditka kromě Lega miluje stavebnici Panela ještě snad nejen po mě, ale po moji mamce. A teď koukám, že se to už prodává v aktikvariátech. Jsem moc ráda, že moje maminka zachovalé hračky nevyhodila, ani já nechci vyhazovat, i když bychom asi časem potřebovali všem věcem, co chci schovat, přistavět ještě jeden dům;) Co se týče soutěže, přála bych si pro dceru Friends, protože Cestu kolem světa přinesl Ježíšek vloni na základě recenze zde na blogu;) Sleduju jako Tereza Meravá na FB i Instagramu. Hezký den!

 • Lenka Dostálová 9.11.2017 at 1:06

  Z dalších stavebnic ma syn (4r) dřevěnou „navlekacku“ Malý architekt (Detoa), u babičky retro Sevu a pod stromeček bude letos asi Magformers.
  V případě výhry by se mi moc libilo zimní středisko.
  Díky za tipy na další využití lega než je jen stavba aut, letadel, tanků…(ikdyz nic proti tomu, syn ma super fantasii a baví ho to).

  • Lucie Plšková 9.11.2017 at 7:01

   Dobré ranko,u nás vede Lego Duplo,takže ani jinou stavebnici nebylo třeba shánět.Máme 5 sad a synovi budou dva a začlo hi taky bavit,tak píšeme Ježíškovi o bagr,náklaďák a stavební stroje.Moc by se nám líbilo vyhrát Duplo.Zdravíme z Trutnova.

 • Silvia 9.11.2017 at 1:41

  Lego duplo základní kostky jsme pořídili teprve před 10ti dny ale hrám si s nimi i já, a malá mi pak taky u toho déle vydrží když ji jdu příkladem 😀 Ráda bych rozšířila sbírku o Lego Duplo cesta kolem světa.

 • Danča (na fb) Morningstar 9.11.2017 at 1:53

  Dobrý den,
  U nás bezkonkurenčně vede Lego a Duplo, jinak si synek staví s pěnovými kostkami, a teď má moc v oblibě puzzle. Dneska celé dopo stavěl ale „raketová auta“ právě z Dupla a já byla nadšená, protože nejen že se zabavil i při nemoci hezky klidně, ale konečně si zase začal hrát právě s Duplem. Pár měsíců nevytáhl ani jednu velkou kostičku, pořád jen malinké Lego, což mi přišlo škoda, jsou mu 3, na Lego času dost po zbytek života 🙂
  A proto bych si případně jako výhru přála nádhernou Duplo cestu kolem světa.
  Děkuji, Dana

 • Tereza 9.11.2017 at 1:54

  My máme doma ještě magformers. Stále se snažím starší dceru 4,5 motivovat k podobným hračkám (stavebnice, kostky, puzzle), ale nic z nich ji nebaví moc dlouho. Ale mladší vypadá, že bude techničtější, tak snad ta si se mnou bude skládat 🙂 Jako výhru bych raději DUPLO.

  • Tereza 9.11.2017 at 1:56

   Sleduji i na FB 🙂

 • Johana 9.11.2017 at 2:11

  Je to asi 3 týdny co si dcera konečně našla k Lego Duplo cestu a moc jí baví. Kromě Dupla máme ještě klasické dřevěné kosty, ale jinak nic.
  Cesta kolem světa je nádherná sada, ze které by El měla určitě radost.

 • Marie Zikmundova 9.11.2017 at 2:35

  Syn je zatím malý ale oba se s manželem těšíme až budeme moct vybalit první Duplo. Potěšila by nás tedy první výhra-cesta kolem světa. Další stavebnice na kterou se tatínek moc těší je Merkur, ale to si ještě počkáme.. sleduji i fb..

 • Marie 9.11.2017 at 3:02

  I u nás vládne Duplo na plné čáře. Snaha o jinou stavebnici napřiklad kuličkovou dráhu úplně selhala. Lego je prostě božíííí a pokud se nesvazujete návody, tak parádní na rozvoj kreativity, prostorového myšlení a vlastně i motoriky. Šablony na číslice určite vyzkoušíme – hezký nápad – děkujeme.
  Cesta kolem světa je úžasná, chvíli jsme o ni přemýšleli k Vánocům, ale nakonec nekoupili, takže u nás by byla top!!! Sledujeme i na FB.

 • Jana 9.11.2017 at 3:18

  Dcera ráda staví domečky, bránu a různé jiné výtvory z velikých barevných molitanových kostek. Jinak stavění Dupla je další oblíbená činnost. Líbila by se nam cesta kolem světa, která by doplnila naší Antarktidu.

 • Irena 9.11.2017 at 3:25

  U nás momentálně vede lego duplo, ale máme oblíbenou i chevu, hlavně stavba aut a strojů. Cesta kolem světa vypadá nádherně.

 • Lucie Binarová 9.11.2017 at 3:51

  Kluci (4 a 5,5 let) mají nejraději Lego a Lego Duplo,se kterým si také pořád hodně hrají. Sada kolem světa by nás všechny hodně potěšila,protože v ní jsou zvířátka,která klukům chybí,např. velryba. A pro našeho nejmenšího chlapečka (3 měsíce) by byla do budoucna perfektní.

  Z ostatních stavebnic mají kluci rádi Sevu a magnetické Smart Max nebo Magformers.

 • Bára 9.11.2017 at 4:36

  U nás o první místo v oblíbenosti soupeří kostky a právě vlačkodráhy, které teda naštěstí baví strašně moc i nás s manželem ☺ co nás bohužel nikoho moc nechytlo je stavebnice magformers 😕 určitě by nás moc bavila sada Cesta kolem světa ☺

  • Bára 9.11.2017 at 4:36

   Sleduji i fb ☺

 • Marie Gregorová 9.11.2017 at 4:37

  Lego Duplo u nás zatím vede, přece jen jsou děti ještě malé, ale hrozně se těším, až „dorostou“ do Sevy, ta mě samotnou moc bavila! Jinak bych si přála samozřejmě Cestu kolem světa 🙂 Sdílím i na fcb 😉

 • Michaela 9.11.2017 at 4:57

  U nás teď taky vede lego. Zkoušeli jsme dát už klasické (ještě po manželovi), ale to ho nebavilo, takže zůstal věrný Duplu. Ještě máme nějaké obyčejné kostky, podobné legu a s tím si taky dost vyhraje. Ježíšek určitě Duplo zase přinese, loni měl úspěch bagr s náklaďákem, jako u vás 🙂 a v případě výhry bychom zvolili Cestu kolem světa 🙂
  IG: myskyyy.l

 • Irena Durdilová 9.11.2017 at 5:17

  Míšo díky vám vyzkoušíme o Vánocích Sensory blocks a jinak máme klasickou dřevěnou stavebnici kostky. Líbilo by se nám lego Duplo. A zase díky vám ho uklizime do praktických boxů, které jsem objevila u vás na blogu.😃

 • Pavla Havlíčková 9.11.2017 at 5:24

  Naše, již značně odrostlé děti si hrály se stavebnicí Cheva, Seva a klasickými dřevěnými kostkami. Jako výhra by se mi líbilo Lego Duplo, protože mám dvě malá vnoučátka 🙂 sledují vás i na FB.

 • Dominika 9.11.2017 at 5:24

  Ahoj Miso. Lego duplo milujeme. Deti si s nim hraji kazdy den. A nejcasteji s vlackem 😀. Ale potesim te, nejradeji s nim jezdi jen tak po zemi a ne po koljich, takze byt tebou klidne ho holkam koupim. My jsme na vanoce koupili uz druhy vlacek, aby se nam o nej porad nehadali 😀. Krome lega si radi hraji se stavebnici magformers. Mame zatim jen malou sadu, ale Jezisek prinese dalsi a to uz po tom bude parada. Pokud by se na nas stesti usmalo, radi by jsme lego duplo cesta kolem sveta. Moc dekuji za tvuj blog, cerpam z nej casto inspiraci. Dominika 😉

 • Monika Plonková 9.11.2017 at 5:34

  U nás se zatím nehraje s žádnými kostkami, největší zábava je vyhazet je po pokoji a jít pryč 😀 Snažím se své téměř 20m dcerce ukazovat třídění kostek dle barev, ale vůbec na to nereaguje. Lego Duplo máme zatím jen jedno a to Králičí farmu, proto bych ráda soutěžila o balíček první s Cestou kolem světa 🙂 pravidelně vás sleduji i na IG.

 • Ivana P. 9.11.2017 at 5:40

  U nás je na prvním místě LEGO DUPLO a je mi jasné, že dceři by se moc líbilo Lego Duplo Cesta kolem světa, protože zvířátka, to je její!:-) moc děkuji za soutěž. ivana

 • Ivana R 9.11.2017 at 5:40

  U nás frčí jednoznačně lego duplo, nejraději teď holky skládají velký dům ze všeh sad co máme. Taky mašinky jsou hodně oblíbené, starší dcera jž koleje posaví sama. Jiné další stavebnice oblíbené nejsou u nás. Pro dcerky bych si přála lego friends. Už mají první dvě sady, tak by měly velkou radost.
  Díky za nápady na stavbu čísel a ostatních. Určitě zkusíme

 • Tereza Beza 9.11.2017 at 5:42

  Ahoj holky, u nás když kdyz uz kostky, tak lego a nebo potom nejake velké penove, ze kterých si staví domecky:-) v případě výhry určitě to lego „cesta kolem sveta“. Zdravím vás, pa Tereza;-)

 • Verča S 9.11.2017 at 5:59

  Ze stavebnic u nás vede Duplo ale postupně už začínáme pronikat i do lega. Ma ho u babičky po tatínkovi spoustu a tam se stalo jeho oblíbenou hračkou. No vlackodraha u nás ale taky jede. Překvapivě me baví i stavět a vymyslet nové alternativy 🙂. Lego Duplo cesta kolem světa my přijde hodně provedena, takže kdyby jsme vyhráli brala bych spíše ji. Děkuji za nápad s adventnim kalendářem. Moc me baví každý den zajímavý článek se soutěži.

 • Lucie Šitrová 9.11.2017 at 6:18

  U nas take DUPLO. Starsimu uz bude 5,tak bychom radi zkusili uz sadu z rady Friends.

 • Adela 9.11.2017 at 6:24

  Zatím můžu říct stavebnici jen za mne a tou je merkur, co mi zůstal z dětství. Už se těším až k tomu mládě doroste. Líbila by se mi cesta kolem světa.
  S uklízením se nechám inspirovat! Děkuji. Fb i insta.

 • Petra Němcová 9.11.2017 at 6:25

  Me zaujala stavebnice Voltik, ale to az bude prcek starsi. Zatim teda jedeme taky v stavebnici Lego duplo, o kterou bych si i rada zasoutezila.

 • Hany 9.11.2017 at 6:26

  U nas nejvic frci Lego, pomalu prechazime na male kosticky. K Duplu mame dokoupene Hubelino kulickovou drahu.
  Sleduji FB i IG

 • Jana K. 9.11.2017 at 6:27

  Vedou klasicke drevene kostky ci Magformers 🙂
  A Lego spis Friends 😍

  • Renáta Hovorikova 9.11.2017 at 11:06

   Starší syn miluje Lego,prosli jsme etapou Duplo, Seva,teď montuje rád i Merkur,u babičky objevil mou neoblíbenou Vegu a ma k ní rozhodně kladnejsi vztah než já 😁Protože je to kluk,volím tentokrát Duplo Cesta kolem světa pro naši dnes roční holčičku 😊

 • Olga 9.11.2017 at 6:30

  Syn si nejraději hraje s vláčkodráhou. S Duplem teprve začínáme. Je mu 2,5 roku.

 • Zuzana Zárecká Kašparová 9.11.2017 at 6:34

  Ahoj, u nás zenic stavebnic nic jiného kromě lega nefrčí 🙂 syna stavebnice nikdy moc nebavili, a bylo pro nás prekvapenim, že lego duplo ho zaujalo ihned 🙂
  Kdybychom vyhráli, líbilo by se nám proto lego duplo Cesta kolem světa.
  Sleduji tě jak na fb tak na ig.
  Měj se krásně 🙂

 • Monika Mikulova 9.11.2017 at 6:35

  Libilo by se mi spis Lego Duplo Dzungle, protoze dcera ma rada zvirata a zatim je.to bezpecnejsi i kvuli mladsi dceri (nemusim lovit male.dilky v puse).
  U nas mimo Dupla mame Bunchems (zubate kulicky – neco jako bodlak, ze kterych stavime zvirata, postavicky, vily…), pak klasicke.drevene kosticky, ktere ma stale rada i 3,5leta. A prekvapive rocni si chodi pro ctverecky z Magformers (asi tato znacka, poridila jsem par kousku z vyprodeje pri ruseni skolky) a rozklada je.
  Sdilim FB

 • lucie 9.11.2017 at 6:35

  Dobrý den tak u nás absoutně vedou klasické dřevěné kostky.Za nás by se líbila cesta kolem světa.Krásný den.

 • Bara 9.11.2017 at 6:35

  Dobry den,
  U nas je v kurzu (krome lega) KUBIQ MAGNETIQ a drevene vlackodrahy.
  Vyhry jsou obe dve skvele,volila bych zimni stredisko.

 • Lucie Humlová 9.11.2017 at 6:37

  Moc by se mi líbila Cesta kolem světa, pokukuji po ní od loňska 😍 Jinak žádné jiné stavebnice kromě Dupla zatím nemáme, jen klasické pěnové kostky a ty u nás taky hodně frčí… 😉

 • Iveta 9.11.2017 at 6:39

  Máme doma dřevěné kostky a pak máme doma oblíbené mega blok. Lego duplo ještě nemáme. Brala bych cestu kolem sveta. Mám dva kluky, tak by se jim to moc líbilo.

 • Sylvie 9.11.2017 at 6:40

  Dobré ráno, u nás vede duplo na plné čáře, jinak klasika kostky a vlackodraha taky není úplně můj favorit, poskládat jí tak, aby se koleje spojily mi dává fakt zabrat :-). V případě výhry prosím duplo, sleduji i na fb. Pěkný den všem.

 • Dagmar 9.11.2017 at 6:41

  Pro male deti se mne jeste libi magneticka stavebnice MagnaTiles, ale s vyzkousenim v praxi cekame na Vanoce. Z uvedenych vyher by se mne libila ta druha – lyzarsky vlek.

 • Hani 9.11.2017 at 6:45

  Anicka – 5 let, jednoznacne Lego vitezi, Disney a Friends. Urcite svuj ukol ale splnily obycejne drevene kostky s pismeny a cislicemi.

 • Nikola 9.11.2017 at 6:45

  No tak u nás frčí právě hlavně duplo kolejové sady, už teď máme asi tři a po Vánocích budou další dvě, syn je naprosto miluje. Já bych si radši hrála se zvířátkama 😀 Další stavebnici ani nemáme, jen klasické dřevěné kostky.

 • Tereza 9.11.2017 at 6:45

  U nás zatím jen klasický dřevěné kostky. První Duplo teď donese Ježíšek. V případě výhry určitě Duplo, zvířátka u nás jedou a byl by to krásný dárek pod stromeček. Diky! Sledujeme vše….

 • Any Vodrazkova 9.11.2017 at 6:48

  U nas jsou oblíbené vsechny možné stavebnice, ted teda frčí magnetická 🙂 ale i chewa a seva po rodičích je obcas v kurzu. Ráda bych sadu jak jednu tak druhou, je to jedno. Naše mládě určitě ocení velrybu a slečna své první lego 🙂

 • Klára Toša 9.11.2017 at 6:51

  Máme nejoblíbenější právě lego duplo..máme tři kluky a ty denně buď jezdí s autíčky nebo stavějí. Ještě je baví kuličková dráha 😉

 • Kamila Koháková 9.11.2017 at 6:52

  Ahoj,my ještě nic jako lego nemáme. Dřevěné koleje s vláčkem naši malou dvouletandu taky moc neberou,ale lego duplo “cesta kolem světa” by byla megasuper

 • Kačas 9.11.2017 at 6:52

  K nam se ze stavebnic dostaly jako prvni kostky Megablocks – velke, barevne..ale Lego je za me top, hlavne kvuli zviratkum a postavickam..zatim je to u nas tak, ze ja postavim a Terezka zbori, ale moc nas to bavi!😂 takze za nas urcite Lego Duplo – Cesta kolem sveta!😍

 • Katka Röslerová 9.11.2017 at 6:53

  U nás frčí Lego Duplo a letos Ježíšek přinese Magformers a věřím, že to bude mít úspěch.
  Na fb sleduji.

 • Radka Csémi 9.11.2017 at 6:57

  Pred rokem dostal syn malou sadu megabloks, jako seznameni se stavebnici ho to bavilo (byl mu tendy necely rok), ted uz jedou obe detinv duplu, dcerka ma rada domecky a obcas vlacek, syn si hraje se vsim co ma kola, jednotlive oblibene kusy dokupuji zvlast v bazarku a jezisek donese magformers, tak jsem zvedava

 • Helča 9.11.2017 at 6:58

  Ledo duplo je u nás rozhodně top. Aktuálně ho kombinujeme s kuličkodráhou Hubelino, která taky hodně baví 🙂 Duplo se skvělé i v tom, že si v něm může štrachat mladší dcera, a nic nespolkne 😀
  U syna vedou klasické kostky nad zvířátky. Staví letadla, auta, pistolky, garáže… musím konstatovat, že ve věku 4 let má daleko lepší konstrukční schopnosti než já 😀

  Zacínali jsme ale se stavebnicí Megablogs, kterou částečně podědila dcera.

 • Adéla Hřebíková 9.11.2017 at 6:59

  Ahoj, lego je u nás poslední dobou velmi aktuální. Eminka (4roky) si s legem nikdy moc nehrála, začala až teď s Vojtíškem (1,5roku). Ten teď postaví ze všeho auto či masinku a stále vrčí nebo houka😁 Cesta kolem světa by se jim oběma určitě moc líbila. Hezký den všem😊

 • Petra 9.11.2017 at 7:01

  Magformers a obycejne drevene kostky. Ale lego je proste lego. Prosim Lego duplo. Pa.

 • Books Of LadyBird 9.11.2017 at 7:03

  Pěkný den, máme doma dvě sady lega dupla, se kterými si Čmeláček moc rád hraje… z jiných stavebnic je to Cheva, kterou jsme objevili u babičky a dědečka, ještě po nás, když jsme byli děti… 🙂 Určitě bychom uvítali Cestu kolem světa, protože cestování v knihách po cizích zemích Čmeláčka teď baví. Děkuji za možnost účastnit se, hezké listopadové dny, Peťka 🙂

 • Tereza Čechová 9.11.2017 at 7:04

  Dobré ráno,lego je prostě lego,to je top!Ale kluci mají rádi i Sevu,Magformers a u babičku Chevu,prostě jsou kreativní a postaví si něco z čehokoliv

 • Marketa 9.11.2017 at 7:07

  Máme sevu,chevu,merkura (poklady po manzelovi) ale lego duplo prostě vede😉Bere ho i do vany!Miluju jak je variabilní a nezničitelné.Nejoblíbenější je u nás sada s kolejema a vlackem na baterku…😍

 • Lambisko 9.11.2017 at 7:08

  Moje dcerka (3,5 roku) si jete hraje se sevou a seikem, ktere ma u babicky jeste po mne a mych sourozencich. Kvuli mladsimu synovi (7 mesicu), ktery vsechno strka do pusy, musime vybirat vse s vetsima kostkama, takze Cesta kolem sveta by byla skvela 🙂

 • Anicka 9.11.2017 at 7:09

  Dobre rano, u nas je Lego duplo taky hotova a pod stromecek Zuzanka dostane domecek domecek duplo, bude uz z druhe ruky, ale my krabici k hrani nepotrebujem:-) Honzik pak miluje tu zminovanou vlackodrahu:-) radiation by an ideally obe sady

 • kata 9.11.2017 at 7:10

  ahojky. rozhodně cestu kolem světa 🙂 super duplo…právě přišel malý v ruce oddělanou lopatu v druhé duplo bagr co zdědil a říká to – to – jinak vedou velká auta

 • Barbora Dočkalová 9.11.2017 at 7:12

  Lego duplo zatim jasne vede (syn ma 2r2m). Dalsi oblibenou stavebnici jsou barevne drevene kostky ruznych tvaru. Na Vanoce dostane jeste magformers, tak uvidime :)libi se mi sada lego duplo, tu soutezni jeste nemame 🙂

 • Gisela Vaněčková 9.11.2017 at 7:13

  Tak u nás je Lego také oblíbené, nejvíce asi netématická sada, kde se děti fantazijně vyřádí nejvíc. Uvítali bychom lyžařský vlek

 • Marie 9.11.2017 at 7:14

  Dobrý den, u nás mladší staví z Lega Dublo (hodilo by se nám zimní středisko). Starší má raději než lego stavebnici Cheva, takže letos Ježíšek bude nadělovat u nás toto. Ještě poznámka Šablony čísla mi nejdou stáhnout. Moc za šablony díky, dnes je na mladším vyzkouším.

 • Katka 9.11.2017 at 7:15

  Zdravím, u nás vede Lego Duplo na celé čáře. Dcera má dva a půl, malý deset měsíců a vyhrají si oba. Dcera staví a syn je jak demoliční četa 🙂 Jinak občas vytahnou i klasické dřevěné kostky Detoa.
  Tato krásná Duplo sada by nás moc potěšila.

 • Petra Hečová 9.11.2017 at 7:16

  Lega není nikdy dost. Emma si letos přeje právě tu vláčkodráhu, přání řekla strejdovi, tak uvidíme, zda se dočká 🙂 Doma kromě lega má klasické dřevěné kostky, ale ve školce má nejradši- říká tomu stavebnice, ale netuším, jak se to správně jmenuje. Jsou to takové pidi kousíčky, které se skládají do sebe, dělají z toho náramky apod. Určitě by byla nadšená z lega dupla cesta kolem světa. Zvířátka jsou také top. Ze sad, které máme, tvoří zoo a chodíme se koukat na zvířátka:)

 • Eva Halikova 9.11.2017 at 7:16

  Lego Duplo je top i když klasické dřevěné kostky také dost baví. Sada s lyžaři by moooc poťešila ani jsem netušila, že ji mají.

 • Eva Halikova 9.11.2017 at 7:16

  Oprava e-mailu

 • Bara Molkova 9.11.2017 at 7:18

  Dcera sice moc stavebnicova neni, ale kdyz uz tak prave Duplo, na stridacku s Mega Blocks. Jezisek prinese Magformers tak snad zaujme..

  • Bara Molkova 9.11.2017 at 7:20

   bylo by fajn vyhrat Cestu kolem sveta od Dupla, Friends je prece jen jeste drobna

 • Romana Navrátilová 9.11.2017 at 7:20

  Krom lega dupla u nás frčely kostky megabloks, teď je období puzzle, ale kostiček není nikdy dost…Cesta kolem světa.

 • Jana 9.11.2017 at 7:20

  Libila by se nam cesta kolem sveta. Jine stavebnice zatim nemame. Syn 2 roky si obecne s hrackami moc nevyhraje. Ale lego ho bavi!

 • Denisa Jenčovská 9.11.2017 at 7:21

  Jééé super soutěž 🙂 Syn měl klasické lego, duplo jsme neměli, místo něj ohromný pytel obdobných kostek Lori s hromadou vláčků a a aut… a pak později ještě hodně oblíbená byla stavebnice s magnetickými dílky (Geomag), z té jdou vesmírné lodě různé stavby… Pokud se usměje štěstí, chtěla bych Duplo – Cesta kolem světa pro dcerku. Sleduji i na FC jako Dendy Malá.

 • Michaela Novotna 9.11.2017 at 7:22

  U nas vzhledem k veku hodne frci spise drevene stavebnice a chrastici kostky. Jeste si s nimi nevyhraje tak dlouho, ale zacina ho to zajimat 😉 proto bysme radi vyhrali Lego Duplo Cesta kolem sveta. Myslim, ze ze zviratek by byl nadseny 😉 sledujeme na FB i InS.

 • Pavla Netíková 9.11.2017 at 7:22

  U nás vede Duplo u dvouleté dcery a Lego se začíná prosazovat u té starší čtyřleté. Holky ještě baví dřevěné stavebnice od dřevodětem., ale ty jsou méně skladné. Navíc zvířátka z Dupla s námi byla na nejednom výletu.

 • Helena Janásová 9.11.2017 at 7:23

  Lego u nás vede. Ale hned po něm jsou klasické dřevěné kostky. Umí při hře kombinovat oboje a pak vznikají krásné výtvory 🙂

 • Bara M. 9.11.2017 at 7:23

  Dobre rano, tak u nas take jede hlavne duplo, jinou stavebnici ani nemame, jen klasicke drevene kostky, z kterych stavime domecky a pak Vasi oblibenou vlackodrahu 🙂 prckovi je 2,5 a zatim jsme u dupla, takze bychom uzili spise prvni sadu, sleduji i fb a instagram, Bara M.

 • Klára 9.11.2017 at 7:29

  My jedeme v klasických bukových barevných kostičkách. Zatím to stačí, ale obávám se, že mladší syn pomaličku roste do věku, kdy budeme muset pořídit lego. A až ještě trochu povyroste, tak plánujeme Merkur, na ten se mooooc těší tatínek. 🙂
  Sleduji i sdílím FB….

 • Magdaléna Zemanová 9.11.2017 at 7:30

  Manžel se těší, až budou kluci starší a bude frcet Merkur. Momentálně to je Duplo a mladší dostane kostky Unico…

 • Klára Hrábková 9.11.2017 at 7:31

  líbilo by se mi více Duplo a to hlavně,protože tam je plno zvířátek a ty u nás v Duuplu jsou nejvíc top. A ty vláčky chápu…taky mě tak nebaví stavět ty koleje, uklízet kvuli tomu nevím co, aby se vešly..no ještě, že máme taky tatínka .-D a to přáníčko natiskané legem je krásný…to mi tu nějak uniklo…to musíme někdy taky zkusit .-) a sdílím opět, kde se dá 😀

 • Tana S. 9.11.2017 at 7:31

  Maly kombinuje duplo s klasic.drevenymi kockami a taky se hrava samostatne se zviratky 🙂 myslim, ze by se mu moc libika cesta kolem sveta. Jezisek uz pripravuje duplo s bagrem. Proste lega dupla neni nikdy dost 🙂

 • Ingrid 9.11.2017 at 7:34

  Dobry den, to je super, ze se uz v tak peknem clanku muzeme priklikat k dalsim :). U nas vede take lego duplo, ale jeste mame jednu stavebnici s vetsimi kostkami, ale to nevim, jak se jmenuje, obal jsem klasicky vyhodila :D… Soutezim o lego duplo, tohle vypada moc hezky. A sleduji take na fb a instagramu :).

 • Naděžda 9.11.2017 at 7:37

  U nás frčí kombinace vláčkodráhy a dupla.. neustále hasíme požáry, stavíme zoologické zahrady a dinoparky (ty aktuálně nejvíc, stále a úplně všude), vozíme zvířátka k lékařům apod. Pokud by se na nás štěstěna usmála, tuze moc bychom si přáli lego duplo – cesta kolem světa.. mluvím za nás za oba :o) Mějte krásný den, děvčata :-*

 • Lenka Jarošová 9.11.2017 at 7:38

  Ahoj, děkujeme za pěknou soutěž. Duplo je nejoblíbenější stavebnice, ale na větší stavby jsme si občas oblíbili Megabloks .-) Moc bych si přála první výhru – Lego Duplo 🙂 Přeji krásný den. Na FB sleduji jako Lenka Jarošová a na IG jako @moje_tvoreni_muj_relax

 • Lucie Serbousková 9.11.2017 at 7:45

  Na soutěž s legem se těšil určitě každý 🙂 a samozřejmě i my. Synovi je 5 let, ale s legem duplo si stále vyhraje. I když už pokukuje po lego junior, tak tímhle nepohrdne. Úžasná stavebnice je „Clics“. Syn ji dostal loni od Ježíška. Sám ji sice tolik nepreferuje, ale když se k němu přidám, tak skládáme. U nás ve školce si s ní hrají děti každý den, takže věřím, že i on si k ní brzy najde cestu a bude ji vyhledávat i sám. A kdyby se na nás usmálo štěstí, tak bychom volili Lego duplo Cestu kolem světa.

 • Jana Ševčíková Stárková 9.11.2017 at 7:45

  Lego jedééé! U nás i lego Disney. Jinak druhá nejoblíbenější je Magformers. Úplně nejvíc bychom si samozřejmě přáli Duplo Cesta kolem světa, po té koukám už dlouho:-)

 • Lucie 9.11.2017 at 7:48

  Lego duplo mame dve male sady, pak mame jednu stavebnici s Hellou Kitty ktera je kompatibilni s Lego Duplo a jeste mame jednu fajn stavebnici kterou ma dcera moc oblibenou a to je WEDGITS vyhraje si i dospelí 🙂 A přála bych si pro mladšího syna LEGO DUPLO CESTA KOLEM SVĚTA

 • Petra 9.11.2017 at 7:49

  Fili dostane své první Lego DUPLO letos od Ježíška (to mu bude 15 měsíců). Vybrali jsme do začátků dům a věřím, že další sady budou následovat. Jinou stavebnici jsme zatím nezkoušeli. Moc bychom si přáli LEGO DUPLO Cesta kolem světa.. koukala jsem po ní, ale nejdřív jsem chtěla něco levnějšího, ať vidíme, jestli ho to chytne 🙂

 • Markéta Sližová 9.11.2017 at 7:49

  Dobré ráno:) lego je naše první a zatím jediná stavebnice, dcera ještě nemá ani dva roky, takže zatím bohatě stačí, ale předběžně jsem už obhlížela Magformers, vypadá parádně. Mám pocit, že ty hračky a hlavně knihy kupuju spíš kvůli sobě, mám z toho větší radost než z věcí pro mámu:D líbilo by se nám Duplo.

 • Stepanka 9.11.2017 at 7:50

  Lego vede, dale https://www.agatinsvet.cz/dynamicke-domino, je to uzasna skladaci zabava, kterou stavime napr pri oslavach uplne vsichni, kostky.jsou drevene, daji se postavit jako barak, cokoliv. A skladna a kreativni hra take napric vekem Magformers, doporucuji. Vyhru by si holky praly Lego Duplo.

 • Kateřina 9.11.2017 at 7:50

  DObré ráno všem, my letos s manželem vedeme žhavou diskuzi o tom, jestli staršímu synovi (v lednu bude mít 4 roky) koupit na vánoce už menší kostičky a nebo ještě rok vydržet u lego dupla…Já jsem pro Duplo, jednak máme ještě mladšího syna (v lednu bude mít rok) a mám strach, aby malé kostičky nespolknul, a jednak protože duplo je prostě nádherné 🙂 … jinak máme ještě klasiku dřevěné kostky a to taky milujou oba 🙂
  takže za nás určitě duplo cesta kolem světa

 • Monika 9.11.2017 at 7:51

  Máme rádi Lego, já jako malá milovala Sevu, ale na tu kluci ještě nedorostli. Hrozně se mi líbí dřevěná stavebnice Pony, ze které jdou udělat věci, které můžou děti rovnou používat (koloběžka, jeřáb, apod.). A letos si k Vánocům kluci ještě přejí nějakou magnetickou stavebnici, tak uvidíme 🙂 Hodila by se první výhra Cesta kolem světa 🙂

 • Petra Pavlickova 9.11.2017 at 7:55

  Doma jsme zacali stavebnici megablocks,pak prislo lego duplo a drevena vlackodraha.Lego mame dve sady vlaku,lesni farmu a mladatka k ceste kolem sveta.Se zviratky si take casto hraje i „mimo duplo“. Lega vyuzijem oba typy.V dubnu ,kdyz vse dobre dopadne,pribude 3.Takze city nejstarsimu,Duplo pro oba nejmensi 😀

 • Martina 9.11.2017 at 7:56

  Dobrý den, u nás si malá vyhraje s Chevou, ale teď jsou spíš populární puzzle a tvořivé hry.

 • Pavlína Rytířová 9.11.2017 at 7:56

  Duplo je pro mě srdeční záležitost. Hrála jsem si s ním už i já a tak máme doma pár retro postaviček a zvířátek. S Adelkou bych si ráda hrála s Cestou kolem světa. 🙂 jinak máme kostky a zvířátka od Clemmy a ty jsou taky fajn.

 • Veronika 9.11.2017 at 7:58

  U nás na 100% vede lego a to jak u tříleté, tak u šestileté, která si už rok hraje s lego friends a právě letos na Vánoce si vybrala lyžařský vlek, ještě se jí líbil katamarán, ale protože bude zima, tak to vyhrál zrovna ten vlek a nějaká zimní chata. Zkoušeli jsme i magformers a jiné, ale lego je lego 🙂 A myslím, že sbírku lega už máme velikou, když do toho započítám i duplo, jen kdyby to tolik nestálo 🙁

 • Lenka Valová 9.11.2017 at 7:58

  Dcera Duplo taky miluje. V létě měla období, kdy si ho ani nevšimla, ale teď už zas měsíc každé ráno a odpoledne staví. Akorát už má u sebe 7mesiciniho loupežníka, takže boje o kostky začínají. Mezi legem máme ještě vláčkodráhu, kde využíváme i obyčejné dřevěné kostky od Gerlicha, ty jsou top. Chtěli bychom Cestu kolem světa. Kdybychom náhodou nevyhráli, asi ji pořídíme 😂

 • Helča 9.11.2017 at 7:58

  U nás lego skládá hlavně maminka 😀 Ale s postavenou farmou nebo domečkem od Máši a medvěda si pak hrajou holčičky obě 😉 Letos dostane starší dcera pod stromeček poprvé Lego Disney (zámek princezny Belly), tak uvidíme, jak dlouho to budu muset skládat, protože počet dílků napsaný na krabici byl šílený 😀 Další stavebnice zatím nemáme, holky jsou ve fázi tvoření, takže hodně malujeme, lepíme, tiskáme, prostě vyrábíme 😉 Ale zvířátka z Cesty kolem světa by se určitě líbily oběma holčičkám 🙂 Krásný den, nezapomenu sdílet 🙂 H.

 • Martina 9.11.2017 at 7:58

  Dřevěné kostky, které ale zatím vyhazuje z krabice 😊 Snad je někdy i začne stavět. Líbila by se nám sada cesta kolem světa.

 • Lucie 9.11.2017 at 7:59

  U nás lego duplo vede na plné čáře, hlavně samozřejmě zvířátka. Jinak máme jen dřevěné kostky. Takže bychom si přáli vyhrát Duplo Cestu kolem světa, je nádherná, úžasná, úplně nejlepší, tolik nových zvířátek!!!
  (Sleduju i na fb amalka veverka)

 • Lucie Chmielova 9.11.2017 at 7:59

  Máme i dřevěné “ lego“, pasuje na duplo i klasické lego, ale název už nevím. Vybrala bych Lego Friends. Sleduji na FB i instagram.

 • Petra Vraníková 9.11.2017 at 8:02

  U nás je v tuto chvíli nejoblíbenější, nevím zda lze považovat za stavebnici, Playmobil 🙂 a k Vánocům bychom chtěli od Ježíška vyzkoušet stavebnici Seva. Tipy na využití lega jsou super 🙂 A kdyby se na nás usmálo štěstí, tak by se nám líbilo Lego cesta kolem světa. Krásný den 🙂

 • Martina Šašurová 9.11.2017 at 8:02

  U nás ešte na Lego mame čas ale
  Moj manžel sa uz teraz teší ako bude a dcérkou skladať ☺️ Obe Lego stavebnice sú super 😍

 • Maia Soukupová 9.11.2017 at 8:02

  Jeste mame takove ty drevene kostky, ale tedy kdyz n to prijde, tak si postavi z cehokoliv cokoliv 🙂

 • Ivona 9.11.2017 at 8:03

  Kromě Lega u nás ještě frčí PlayMobil, i když nevím, jestli je to úplně stavebnice….ale sestavit se musi, tak asi jo 🙂. Uvítala bych dpíš Duplo pro mladší, syn by asi holčičí lego úplně neocenil 🙂. Sleduji tě i na FB a IG(ivon_hr).

 • Nikola Nekvapilová 9.11.2017 at 8:05

  U nás docela jede i Megablocks, ale Duplo je teda lepší. Pokud by se na nás usmalo štěstí, tak bychom určitě vybrali Duplo.

 • Veronika 9.11.2017 at 8:05

  Potesila by cesta kolem sveta. Lego je u nas top, hraje se s nim na vse, i koleje, i kdyz vlackovou sadu nemame 🙂 Proste ta nej kreativni hracka! I pro nas dospele 😉

 • Lucie 9.11.2017 at 8:05

  Krome Dupla mame doma ted nove zakladni kousky magneticke stavebnice Magformers a urcite budeme prikupovat. Z mozne vyhry bych vybrala Cestu kolem světa 🙂

 • Lucie Chmielova 9.11.2017 at 8:06

  Sdílím na FB Lucie Chmielová

 • Zuzana Vacková 9.11.2017 at 8:06

  Lego vede i u nás u čtyřleté dcery. Lego frieds by se jí určitě líbilo.

 • Monika Mokrá 9.11.2017 at 8:06

  U nas se s duplem zatim malej seznamuje….Uz asi pul roku 😀 Ale tak teprve bude mit dva roky. Takze spis u toho chytne nerva,kdyz mu to nenjde zapasovat kam chce.Ale lepsi se 🙂 Tatinek uz se nemuze dockat az jednou bude kupovat sady techniku 😀 On totiz lego miluje a porad by chtel nove a nove sady. Jeste mame doma velkou sadu Merkuru, ten jsem stejne jako lego , jako mala taky miloval.
  Praía bych si Lego Duplo cesta kolem sveta. Sledujeme FB i IG.

 • Jana 9.11.2017 at 8:07

  Ahoj, kluci si staví vláčkodráhu a Hot wheels a Sevu. Pod stromečkem bude tento rok ně¨jaká nová – je jich tolik, že ještě nemám vybráno 🙂 Z lega bych vybrala Cestu kolem světa.

 • ivča 9.11.2017 at 8:07

  Lego milujeme a lletos pod stromeček vyrábíme stul na Lego s boxy na kostičky 🙂 cesta kolem světa je super! A když byly. Menší tak jsme melo megablocks 🙂

 • Veru 9.11.2017 at 8:08

  Tak u nás hodně dlouho vedlo Mega Bloks, potom různé vkládačky a puzzle 🙂 klasického Lega máme 2 balení( závodníka a auto se zvířátky). Jinak k Ježíšku plánujeme koupit nějaké rozebírací autíčko, nebo tatínek včera dokonce našel motor, který můžete opravovat 😁Určitě by se nám líbilo vyhrát Lego -Cesta kolem světa🌍😊

 • Veronika 9.11.2017 at 8:09

  U nas vede s přehledem prave vlacek, syn ma 15 mesicu a vydrzi si s nim jezdit a ropojovat a rozebirat kosticky dlouho. Lego je prostě skvela hracka, uz se tesim, az zdedi i klasicke Lego po nas😌 Jakakoli vyhra bynam udelala radost😌

 • Michaela Teuchnerová 9.11.2017 at 8:09

  U nás zatím taky vede duplo, i když zatím máme jen kostky a pár postaviček ještě po nás. Myslím, že by rozšíření dcera velmi oživila. Takže my bychom rádi na cestu kolem světa s duplem.

 • JancaWilli 9.11.2017 at 8:09

  Ma dcera ma neceleho dva apul roku a momentalne jsou nejoblibenejsi jednoduche drevene kostky a nebo Dupplo pro uplne nejmensi. A potom neoficialni stavebnice ‘co doma najdes’ 😃

 • Tereza Hanulikova 9.11.2017 at 8:10

  U nás ted vedou drevene kuličky a stavění podle předloh. Líbila by se nám ta první stavebnice. Sledují na fb i instagramu

 • Vanilka Bourbon 9.11.2017 at 8:10

  U nás momentálně vede stavebnice Magformers – k Duplu si dcera zatím cestu hledá. Určitě by jí udělala radost zvířátka ze sady Cesta kolem světa.
  PS: Sleduji FB a sdílím.

 • Lucie Cizkova 9.11.2017 at 8:12

  Lego je super, duplo i klasickě. Pamatuju si, jak jsem si o něj sama psala Ježíškovi, když jsem byla malá. Jinak si holky ještě vyhrajou s magnetickou, tyčinky a kuličky. Blog sleduji zejmena na fb.

 • Andrea 9.11.2017 at 8:12

  U našich kluků jede Duplo denně, takže Cesta kolem světa by byl super dárek. Ještě můžu doporučit Hubelino.. Díky Andrea

 • Lucie 9.11.2017 at 8:12

  Mame doma stavebnici s prasatkem Peppou,kde se stavi domecek a škola. Je jednoduche a i s oblibenymi postavickami. Duplo jeste žádné, ale Cesta kolem sveta vypada úžasně. Sleduji fb i inst.

 • Dasa Antalova 9.11.2017 at 8:13

  Misko sa zatial hra iba s Duplom. Teda zatial ho s oblubou rozobera, na stavanie je este malicky. Ale bude z neho velky sravitel, uz to vidim 🙂
  Mame vsak doma iba duplo po nas. Takze nove pekne by sa mu urcite pacilo 😉

 • Pavla Kašparová 9.11.2017 at 8:13

  Lego patří mezi top hračky u nas doma. Dcera si rada hraje take s magformers a chevou ještě po mamince. Cestu kolem sveta máme, takze by jsme brali lego friends.

 • Proprepiaf 9.11.2017 at 8:13

  U nás frčí už Lego „pro velké“ tedy Lego City a Lego Creator. Ale Duplo nesmí ani u těchto chybět!
  Lego je prostě vděčné a je jedno, o jaký typ jde. Cesta kolem světa by se za chvíli jistojistě hodila Růžence. Na vlek by si musela ještě chvíli počkat, ale je to holka trpělivá 😉

 • Karla Zupková 9.11.2017 at 8:14

  Ahoj, u nás se zatím kromě lega staví akorát puzzle a vláčkodráha. Další klasickou stavebnici zatím nemáme. Ale ve školce syna baví magformers. Sleduji vás i na fb – Karla Pyszková.

 • Dana Mazankievicova 9.11.2017 at 8:14

  U nás zatím vede lego Duplo a nějaký čas bude na klasický nemáme odvahu(protože nás 10m syn by ho sežral 😁) tak si budou dcerou dlouho hrát s duplem. U nás vedou zvířátka tak by se nám líbilo cesta kolem světa se zvířátky 😊 sdílím,sleduji fb a instagram

 • Kristýna Jarčičová 9.11.2017 at 8:14

  U nás frčí Duplo, žádnou jinou stavebnici jsme ještě nezkoušeli, máme akorát klasické dřevěné kostky, ale ty leží ladem 😀

 • Dana S. 9.11.2017 at 8:14

  Nase mala si ted nejvic vyhraje se stavebnici Gbaby od Geomag. Duplo dostane od babicky k vanocum (jen kostky bez figurek), tak by se nam hodilo i Duplo Cesta kolem sveta. A az bude vetsi tak pro ni mame krabici Lega po tatinkovi. A pristi rok k narozeninam se chystam koupit Magformers.

 • Radka 9.11.2017 at 8:15

  My jsme doma s legem ještě nezačali. Přeci jenom pořizovací náklady nejsou úplně zanedbatelné. I když, jak se říká, je to investice skoro na „celý život“ 🙂 synovi je 2,5 roku a zatím jsme si vystačili se stavebnicí Mega Blocks, ale musím připustit, že Lego Duplo je o dost propracovanější, co se týče různých sad

 • Ingrida Řeháková 9.11.2017 at 8:16

  U nás vede kromě lega dupla ( a to i navzdory tomu, že dětem je už 5 a 8 let) a lega pro větší děti hlavně stavebnice Magformers, kterou dostali minulý rok k Vánocům. U ní je vidět, jak mají děti obrovskou představivost, z pár kostek postaví dinosaura, hocijaké zvíře nebo dopravní prostředek a dokáže se s tím hrát půl dne. Přeju si Lego Friends pro dceru a sleduji Vás na instagramu i FB. Hezký den :-). I.

 • Monika 9.11.2017 at 8:17

  Lego u nás frčí, zatím dcerka staví nejraději domeček. Pak ráda ještě staví z klasických dřevěných kostek chlívky pro zvířátka.
  Kdyby se na nás usmálo štěstí, tak by se nám líbilo lego č.1 Cesta kolem světa.

  • Jaroslava 10.11.2017 at 10:31

   U nás je lego duplo stálice mezi hračkami,malá si s nim hraje každý den a nejdůležitější pro ni jsou samozřejmě zvířátka😊Takze my bychom si přáli Cestu kolem sveta😊
   Sledujeme i na FB a sdílím

 • Vladka 9.11.2017 at 8:17

  Máme Lego duplo a Ježíšek přinese další.😉moc rádi bychom vyhráli Lego duplo cestu kolem světa. Jinak dcera si ráda hraje s drevenymi kostkami a také si oblíbila stavebnici Magformers.

 • Mája 9.11.2017 at 8:17

  Jee, naše malá by se zbláznila z Lego Dupla Cesta kolem světa.. ta zvířátka, to je její… Duplo plánujem letos pod stromeček, jsou to naše první Vánoce, takže začneme určitě nějakými zvířátky 😊
  Mája

  • Mája 9.11.2017 at 8:20

   A z dalších stavebnic máme doma Clammy kostky z gumy, pro mrňouse fajn. Ježíšek přinese Plstěnou zeď s dřevěnými tvary, které se přichytávají suchým zipem.

 • Kateřina Valdmanová 9.11.2017 at 8:17

  Tak Duplo je prostě top! Dcera si s ním neuvěřitelně vyhraje a myslím, že je to nejoblíbenější hračka i tatínka. Staví neuvěřitelné stavby spolu:) sada cesta kolem světa je můj sen 🙂 všechna ta zvířátka aaach. Pokud jde o jiné stavebnice, máme jen dřevěné kostky, vláčkodráhu a sensory kostky. 🙂

 • Hana Dlouhá 9.11.2017 at 8:18

  Magdalenka si zatím hraje s megablogs ale na nějaké velké stavění to není. Moc dobře ty kostičky nedrží. Lego Duplo máme 2 sady, ale asi je ještě na to malá. A mě osobně se moc líbí Kapla. Tak za pár let podřídíme.

 • Bohdana Pejchalová 9.11.2017 at 8:18

  Dcera si už vyhraje přesně jak píšete s postavickami ž dukla,začíná í stavět ž kostek.cestu kolem světa již dostala k 1.narozeniNam,Ale lego friends určitě do budoucna oceni.od nás dostane sensory blocks a ježíšek babička má v seznamu magformers.tak uvidime;) sledují insta í fb. Krásný den.

 • Eliška Francová 9.11.2017 at 8:18

  Lego Duplo je u nás top, ale malý si vyhraje i s Mega Blocks

 • Dita Márová 9.11.2017 at 8:20

  Zdravím 😉 my zatím stavíme Megablocks vláček (momentálně nejvíc) a pod jedličkou si budeme přát magnetickou Magformers 😇 a u vás by se nám líbilo Duplo 💞

 • Pavla Riegerova 9.11.2017 at 8:21

  Mé dcery 1,5 let, 8 a 9,5 od malička provází vedle Lega i stavebnice Mega Bloks. Je navíc kompatibilní a vytváří krásné pohádkové postavicky. Dcerky by vybraly Friends, hlasovaly… ačkoli nejmenší byla v početní nevýhodě… Děkuji za inspiraci 🌻

 • Veronika 9.11.2017 at 8:21

  U nasi dcery frci nejvic Duplo, drevene vlacky mam zatim schovane, az bude vetsi i syn a budou si hrat spolu. K Vanocum dostanou Sensory Blocks z te letni hromadne objednavky, tak jsem zvedava, jak se jim budou libit. 😉
  Urcite by nas moc potesila vyhra te zviratkove sady s Duplem.

 • Markéta Šmídová 9.11.2017 at 8:21

  U nás si lego pomalu ale jisté nachází své místo. My jako malý měli merkur a měli jsme ho moc řadí. . a líbilo by se nám lego duplo

 • Dita 9.11.2017 at 8:21

  Cesta kolem sveta by se nam narame libila 🙂 ano i me! Jak pisete skladani nebavi jen deti haha. Jinak u nas hodne jede sada Sogie I. A stavba jejiho zamku no a samo drevena vlackodraha ! Ty mosty me jednou umori :-))
  Hezky den
  Dita

 • Irena 9.11.2017 at 8:23

  Dcera má ráda kromě lega ještě magformers. Z výher by si určitě vybrala cestu kolem světa.

 • Katka 9.11.2017 at 8:23

  Duplo u nás vede na plné care a hlavne zviratka. Máme asi 4 ruzne sady,ale dupla není nikdy dost. Loni dostala dcera jeste Mashin domecek od playbig bloxx a ten je teda taky oblibeny. Letos pod jedlicku zase nějaké nove kostičky přibudou,ale tentokrát vybiram tak,aby se líbily i synovi,takze Duplo Cesta kolem sveta by se nám urcite moc libila 🙂

 • Zaneta Striteska 9.11.2017 at 8:24

  Zdavim vsechny maminky a jejich andilky 🙂 lego u nas vede uz nekolikatou sezonu. Deti by byly stestim bez sebe za Lego Duplo Cesta kolem sveta. Dekuju

 • Helena K. 9.11.2017 at 8:25

  U nás prozatím vede Lego duplo, je to jediná věc, se kterou si hrají společne a zabaví se na delší dobu. Starší dcera má už i nějaké klasické, ale duplo zatím top. Máme ještě dřevěné koleje a Ježíšek letos přinese magnetickou stavebnici MagnaTiles z vašich hromadných objednávek 🙂 Krásný tip na sopku, už se těším, az vyzkoušíme 🙂

 • Petra Brázdová 9.11.2017 at 8:25

  U nás vede Lego a taky si dcera oblíbila Woody stavebnici barevné kostky. Protože má dcera 3 roky, tak bych si přála vyhrát Lego Duplo Cestu kolem světa. Sleduji na FB i Instagramu.

 • Markéta M. 9.11.2017 at 8:25

  Kluci si hrají s legem pořad,už mají několik sad….rozhodne nejvíc jsou koleje s mašinkou a pak hasičská stanice.
  Určitě by se jim líbila cesta kolem sveta😊.
  A kromě lega,mají moc rádi dřevěnou sadu koleji,tunelu a vláčky,u toho si dovedou hrát docela dlouho.

 • Martina Eignerová 9.11.2017 at 8:25

  My máme lego duplo farmu a kachny u nás top skládačka, měli jsme ještě jednu na stejném principu, ale kostky nedrží tak dobře po hromadě a byla nehraná, takže putuje jinam.Máme i dřevěnou skládací vláčkodráhu . Tam jezdí zvířátka z dupla 😀 Až holky povyrostou plánujeme Merkur. Při případné výhře bych chtěla cestu kolem světa 🙂

  • Martina Eignerová 9.11.2017 at 8:28

   Ještě mě tak napadá, sleduji FB a vše poctivě sdílím, ale mám tam jiné jméno tak nevím jestli to jde spojit. (Markéta von Spernak) nebo jestli mám psát ke každému komentáři na blogu aby moje sdílení byla platná?

   • Míša 9.11.2017 at 8:32

    Marti vím o vás všude započítávám 😊 děkuji za zmínku.jinde to nebude potřeba teď v adventu. Dekuji

    • Martina Eignerová 10.11.2017 at 15:14

     Jů , děkuji moc 😀

 • Terezka 9.11.2017 at 8:25

  Dobré ránko ☺

  Pro našeho velkého tříleťáka je Duplo stále hit a hlavně vláčkodráha😄😉
  Letošní „Ježíšek“ přinese Hubelino, kuličkovou dráhu kompatibilní s legem, takže povýšíme hru s Duplem na vyšší úroveň😉
  A protože díky tetičkám a babičkám máme Dupla požehnaně přeji si menší skladnejší LEGO FRIENDS pro starší dcerku, protože je to její položka no.1 v dopise pro Ježíška☺

  Krásný den všem 😇

 • Martina 9.11.2017 at 8:26

  Také u nás vede LEGO Duplo, mám pocit, že máme kostiček málo. Jak rozvíjet dětskou fantazii, když je málo kostiček? 🙂 Nejvíce u nás vede Na stavbě. Moc bychom si užili i cestu kolem světa…Jiné stavebnice zatím nemáme, zastávám názor, že by děti neměly být přehlcené hračkama. Odebírám i na IG.

 • Aneta 9.11.2017 at 8:27

  Můj syn má moc rad stavebnici playstix a samozřejmě lego ningago:-) a má dcera má moc rada lego duplo

 • Barbara 9.11.2017 at 8:27

  Dobre rano, u nas jsou oblibene kostky clemmy a megablocks, ale pomalu zacina byt vic atraktivni lego. 🙂 Moc bychom si praly Duplo, dekujeme za tipy, jak vyuzit a budeme se tesit na dalsi clanek.

 • Kateřina Kvapilová 9.11.2017 at 8:27

  Kubíček si moc rád hraje se stavebnici, kterou měl jako malý jeho tatínek – maďarská ‚Tuske epitojatek‘. Moc by ho potěšila sada Cesta kolem světa. Díky za úžasné soutěže! Sleduji IG i FB.

 • Veronika 9.11.2017 at 8:28

  U nas vede Lego duplo lesopark. Syn ma rad zviratka a krome lega jeste u nas frci drevene vlacky a staveni koleji. Libilo by se nam Lego duplo cesta kolem sveta

 • Katka 9.11.2017 at 8:28

  My zatím ne, plánuju pořídit první lego k Vánocům.

 • Rosňa 9.11.2017 at 8:28

  Dobrý den, jedeme zatím v Duplu, frčí u nás kulickodraha. Ráda bych teda Cestu kolem světa, Ježíšek přinese pouť, tak se těším 🙂

 • Vera 9.11.2017 at 8:29

  U nas zatim pouze Lego Duplo, nicmene k vanocum pry babicka poridila nejakou s Duplem kompatibilni stavebnici s prasatkem Peppou, tak jsem zvedava. Cokoliv s Peppinou ma u nas uspech 🙂

 • Karolína 9.11.2017 at 8:29

  Máme doma Mega Blocks. Teprve teď to začalo malýho zajímat (17m) a stavíme, borime a rozebirame.
  Moc děkuju za ty šablony, to je fakt super. Urcite časem využijeme.
  Líbila by se nám cesta kolem světa 🙂

 • Iva Bidmonová 9.11.2017 at 8:30

  Musímse přiznat, že lego jsme jako děti doma neměli a syn ještě nemá rok takže ho teprve pořizovat bueme. proto by se nám moc líbila Cesta kolem světa 🙂 Jako ěti jsme měli sevu a chevu…

 • Petra 9.11.2017 at 8:30

  Legoland je sen, muselo tam být úžasně. Jinak u nás je Lego nejoblíbenější stavebnice, starší dcerka miluje Friends, mladší zase Duplo. Takže je to těžká volba vybrat, když obě jsou tak úžasné, přesto si myslím, že si holčičky více vyhrají se zvířátky, kterých je v Cestě kolem světa hodně, proto volím Duplo. Uz vloni jsem tajně doufala, že se třeba poštěstí 💟🍀🍀🍀

  Odběr přihlášen (nevím zda znovu uvádět email kvůli spamu)
  FB Petra Vojtěch – sleduji a sdílím
  Instagram Sebinka1316

 • Radka H 9.11.2017 at 8:31

  Doma máme ještě klasické dřevěné kostky, pak dřevěný vláček s kolejemi a v podstatě něco jako lego duplo a to mega bloks. No a teď začínám mít záslusk i na nějakou magnetickou stavebnici…
  Ani nevím, kterou stavebnici si vybrat 🙂 Starší dcera by brala Lego friends a mladší Lego duplo 😀 Ale myslím, že kdyby to bylo Lego Duplo, tak by si ho užili obě 😉
  Sleduji i na IG (radulih)

 • Zaneta Striteska 9.11.2017 at 8:31

  Jeste jsem zapomnela odpovedet na otazku, jakou dalsi stavebnici maji deti rady 🙂 Mimo Lego miluji staveni z obycenych drevevych kostek a magformers. Nadseni by byli z Cesty kolem sveta. Dekuju

 • Misa 9.11.2017 at 8:32

  U nas jednoznacne vede Lego duplo i klasicke lego a take magformers ale od kszdeho maji jen zakladni sadu. Nas 6lety syn by si oboji pral doplnit ( zrovna vcera mi povidal co by potreboval rozsirit v Duplu😁) a bude se hodit i ted pro druheho syna 20mesicu ktereho to zajima. Cesta kolem sveta je pro nas momentalne vysoka polozka ale kdyby jsme ji vyhrali asi by byli radosti bez sebe nejen deti 😂

 • Veronika Fischerová 9.11.2017 at 8:32

  U nas Frci jen to lego. Ve skolce syn jeste stavi s Magformers, ale doma nic jineho nema sanci uspet 🙂 z dupla on sam uz asi i trochu „vyrostl“ a venuje se skladani klasickeho malickeho lega. Mame uz 17 sad a stale je mu to malo 😀
  Nicmene jako vyhru bych si prala Lego Duplo pro mladsi dceru, ktera ho se zaujetim sleduje a rada by si hrala s nim. Moc to zatim nefunguje, protoze kostky brachovi pojida 😀

 • Eva 9.11.2017 at 8:33

  Za nás určitě Lego duplo cesta kolem světa, tu ještě nemáme a místo se v boxu na ní určitě najde.. Jinou stavebnici, s kterou si hraje kromě lega? To bude těké, ale pamatujete takový ten velký merkur. Děkujeme za soutěž.Eva

 • Eva Hruba 9.11.2017 at 8:33

  Ja miluji z dob sveho detstvi chevuba vlackodrahu. Jinak kolem sveta je jasma volba. Zdar vsem ponocujicim maminam!

 • Barbora 9.11.2017 at 8:33

  U nás doma je duplo až na 4. místě – momentálně vedou magformers, protože z něj si tříleťák staví auta, rakety, prostě cokoli ho napadně, a rok a půl stará princezna se baví bouráním bráchových výtvorů a třízením jednotlivých dílů podle barev a tvarů. Navíc se díky magformers děti učí rozpoznávat různé druhy materiálů, ze kterých je náš domov, takže vysvětluji, proč to drží na ledničce i pračce, ale proč to spadne ze dveří….

  Na druhém m