Výletnice | Legoland s malými dětmi?

Krásné pondělí vám všem přejeme a jsem tu dnes s trochu uplakaným článkem. Naštěstí pro nás, plakalo jen nebe, když zrovna nechumelilo :-D. Slíbila jsem vám trochu těch informací a fotek z našeho výletu do Legolandu a předem bych jen upozornila, že jsme vyjeli na přelomu dubna a května, tak se nenechte zaskočit sněhem :-D. My teda rozhodně zaskočení byli, ale dopadlo to dobře a dokonce jsme to ani neodstonali.

Zájezd do Německa nám vyhrály holky v jedné LEGO duplo výzvě a my měli velikou radost. Soutěž probíhala už na podzim, ale my si řekly, že počkáme až na hezké jaro a teplo, takže jsme odsunuly výletničení na konec dubna.

Poslední dubnový týden jsme vyrazili už ve středu směr Plzeň, kde na mě čekalo téměř 100 maminek, které si přišly vyslechnout semináře na téma první pomoc dětem. Já poprvé téměř ztratila hlas, ale holky moje si nestěžovaly :-D. Vyzvedli mě ve středu odpoledne a vyrazili jsme všichni směr Německo.

Výraz Julinky asi vysvětluje všechno. „Tak mami, kde tu mají vlek a boby?“. Takhle nás uvítali naši západní sousedé. Mínus 4 stupně a všude sníh. Pro naše velké nadšení navíc nepřestávalo chumelit.

Cestování s dětma je většinou legrace, bohužel Nele se dělá v autě dost zle, takže je to vždy otázka zda vyhraje kinedryl nebo její vestibulární aparát. Co dvě tři hodiny jsme tak dávkovali léky na nevolnost v autě a místo 4 hodin jsme cestu z Plzně jeli hodin šest. Stavili jsme často i díky odpočívadlům, které jsou na německých dálnicích na každém kroku a často jsou u nich i restaurace s a hřiště. No, měly ho holky celé pro sebe :-D.

A jestli něco bavilo holky ještě víc než hřiště, byly to budky s růžovýma sluchátkama, takže z každé jsme volali domů, že tu padají trakaře :-D. Takže i cesta už byla docela zábava, a když na ně šla priduvá nálada, počítali jsme větrné mlýny, kterých bylo všude hafo.

Po šesti hodinách jsme se konečně dostali na místo. Našla jsem nám přes booking.com ubytování už z domova. Rezervovaný jsme měli Ferienhaus Braun, který je od Legolandu cca 3 km. Na dvě noci jsme se tu ubytovaly a bylo to nádherné místo. Paní domácí je děsně milá paní, máte pro sebe celý byt a cena za nás 4 na dvě noci nebyla tak šílená.

Holkám se tu líbilo moc, takže jestli se někdo budete chystat na více dní, tohle ubytování doporučíme všemi deseti. Celý byt je podkrovní, je to propojená veliká místnost, kde je kuchyň, ložnice i obývák plus samostatně ještě koupelna. Celá kuchyň je navíc plně vybavená nejen nádobím, mikrovlnou a konvicí či kávovarem, ale i tu jsou drobnosti na vaření, které ušetří.Nemuseli jsme kvůli jednomu vaření kupovat celý olej, bylo tu dost čaje i kávy a to nejdůležitější, bylo tu teplo! Celý Ferienhaus má podlahové vytápění a není to jako u nás, kde majitelé utnou regulátory, abyste si nemohli přitápět :-D. Ohulili jsme si to na krásných 25°C a to nebylo maximum.

Holky spaly poprvé spolu na jedné manželské posteli a líbilo se jim to. Nejvíc zábavy dělaly zrcadla ve vestavěných skříních, kde holky postávaly a vypadaly jak by v životě nepotkaly zrcadlo. Pro děti tu dokonce byly tři šuplíky plné dětských her a knížek. A to byste panečku koukali, jak šla Julince ta němčina :-D. Četla jednu za druhou a převyprávěla nám celý děj.

Paradoxně jim ta němčina šla líp než nám. To je takové pozastavení nad tím, jak jsem říkala, že přes mateřskou dovču opráším jazyky, abych se vracela do práce v plném jazykovém nasazení :-D. No, tak šišlat a zdrobňovat jsem se naučila vcelku dobře, na zbytek sedly další 4 roky prachu :-D.

Tohle se mi líbilo moc. Neznáte někdo takovou hru i u nás? Kartonové karty, do kterých se vkládala jednotlivá zvířátka a taky to mají nejradši k jídlu. Vždy tam byla i nápověda a po dvou dnech už Nelinka docela dobře věděla, na čem si kdo pošmákne.

 

Praktické info Ferienwohnung Braun

webová stránka rezervace
cena 4 osoby za dvě noci (duben 2017) 265 Eur
wifi-zdarma
kapacita 4 osoby
kuchyň plně vybavená

A že na nás byla majitelka Ferienhausu tuze hodná? To dokazuje fakt, že nám oblíkla děti do sněhu, aby si mohly venku pohrát a užít si raritní skoro-květnové bobovačky. Donesla nám krabici oblečení včetně bot a Nela má v tuhle chvíli na sobě jen své kalhotky, tričko a čepici. Zbytek nám půjčila paní :-).

Hned první odpoledne a večer jsme mohli bláznit v závějích, poděkovali jsme za boby i ježdíky a využili velkou zahradu, kterou dům má. V teplých měsících ještě lepší, protože tam je hřiště včetně trampolíny, houpaček a klouzaček. My měli alespoň zasněžené rozkvetlé třešně.

Juli všemu dozorovala spíš jen z bytečku, protože jsem se bála, abychom do toho Legolandu vůbec dorazili bez nudlí, tak byla spokojená v teplíčku.

 

Večery pak byla pohádka a s sebou jsme si vzali jen USB disk s večerníčkem a flashka šla zastrčit přímo do místní velké televize, takže se holky podívaly i na svůj klasický raníček před odjezdem do zábavního parku.

Ve čtvrtek ráno jsme si naplánovali den v Legolandu. Park otevírá v 10 hodin a bohužel ne všechen sníh roztál, ráno přisněžilo a pak to celý den tálo a do toho pršelo. Hned v úvodu bych ráda zmínila, že Legoland byl skvělý a má obrovský potenciál, nicméně je k tomu nutné hezké počasí nebo alespoň počasí normální. 

Vnitřních aktivit tu totiž není zrovna moc, všechno hlavní hraní je venku a navíc bylo celé Duplo village, což je vesnice z lego kostek, kde jsou domečky, klouzačky, prolézačky a prostě přesně svět nejmenších, tak to bylo zavřené kvůli počasí. 

 

Takhle bohužel dopadla velká spousta aktivit, které byly pro malé děti a co zavřené nebylo, to bylo úplně durch od neustálého deště, takže pro jistotu s sebou něco pod zadek, když nebude moc dobré počasí. Jinak jim ty sedačky akorát vytíráte a po dvou jízdách na čemkoli je to na převlíkačku.

 

Samotný zábavní park je ale krásný. Hlavně dospěláci ocení tu krásu a práci, kterou muselo dát postavení světa z lego kostek. Podle států rozdělené ostrůvky a na nich postavené to nejtypičtější, co státy charakterizuje. Vše z malých lego kostiček a k tomu podél plotu čudlíky, kterými jste mohli tenhle malý legosvět dát do pohybu. To se holkám líbilo moc.

 

 

Na první pohled vypadá i tenhle stadion opravdově, je ale celý z lega, jen ty bílé plochy tam nepatří, to je bohužel sníh :-D.

Tady už drandí Nela v další půjčené zimní bundě, jen díky nim jsme myslím vydržely zdravé. Atrakcí i pro malé děti je vážně hodně, jen i na koníkovi jsou vidět zbytky skoro květnového sněhu a samý déšť. Dětem to ale nevadilo a Nela si dala na koni několik koleček. Koníci jezdili parkem, takže vám děti odjedou do lesíka a jen si hopsají na oříkovi, tak to pro Julii úplně nebylo, ta by tam někde uprostřed sesedla a už bych jí nenašla :-D.

Za nepříznivého počasí rozdávají hostesky za 4 Eura žluté Legoland pláštěnky, takže na ošklivé počasí připravení trochu jsou, jen škoda, že se toho tolik uzavřelo. Velké hrady i všechna dětská hřiště, kde se dalo pohrát a holkám by se nejvíce líbilo, to bylo mimo provoz.

Tak jsme jim alespoň vytřely koníky, auta a taky tyhle loďky :-). Když to tu píšu a Nelinka si prohlíží fotky, volá, že by tam chtěla jet znovu. To je rozdíl v pohledu dětí,. Neuvědomí si ten potenciál, který by to mělo za hezkého počasí, takže za ně říkám, že to bylo moc fajn a přivezly si spoustu zážitků :-).

Trochu líto nám bylo, že se děti pořád ptaly, kdy si budou moct hrát s tím legem :-D. My si říkali, jak by jim vlastně bylo dobře doma u krabice s legem, protože od Legolandu nečekejte, že tam je hala plná lega, kde si děti budou stavět. Není. Pár koutečků, kde se dá lego půjčit tam bylo, ale často jen to malé a ne duplo.

Sebrali jsme si u vchodu mapu areálu a už vyhledávali kryté atrakce. Když Julinka usnula, zašel si táta i na ty největší atrakce, kam bych ani já nevlezla. Tyhle horské dráhy tu nechybí a já s Nelou jsme si pohrály s legem a čekali na Julinku až dospí. Té bylo nejlíp a to teplíčko a spaní jsme jí všichni záviděli :-D.

Z krytých míst tu byl jen tenhle koutek, kde byly nějaké kostky. Gumové velké lego kostky, kde holky chvíli vydržely, ale byla tam hodně zima. Tady se schováte, ale o ohřátí se mluvit nedá.

Moc fajn pak byla restaurace. Když je hezky, je v Legolendu snad 5 restaurací, kde je tématicky jiné jídlo. V tomhle počasí byly otevřeny jen dvě a tohle je italská, kde jsme skončili my. Dětské menu s těstovinami, pitím a ovocným salátem bylo za 6 Eur a vypadalo i chutnalo super. Holkám chutnaly špagety i zapečené těstoviny, čerstvé ovoce je jasné a Nelinka si pak dala ještě kousek pizzy, kterou tam měli exkluzivní.

 

Další místo, kde byl alespoň nějaký koutek s duplem. Ohřáli jsme se tu a chodili si do restaurace sednout, když si chtěly holky hrát., Bohužel těch kostek tam bylo na hraní tak pro jedno až dvě děti. Pochopitelně tam ale mířily děti z celé restaurace, takže občas celkem mezinárodní drama :-D.

Během Julči spánku jsem s Nelinkou stihla i Atlantidu, lego svět pod mořem, který se mi líbil asi nejvíc. Spousta krásným ryb, medůzek, rejnoků a do toho lego poklady na dně oceánů. Navíc tu nebyl ani sníh, ani déšť a bylo teplo.

Vysoká vyhlídková věž byla taky pěkná. Sednete si prosklené kruhové místnosti, která s vámi vyjede desítky metrů nahoru na vyhlídku a pak zase dolů. u toho se hezky točí, takže máte rozhled na celý areál a i daleko za něj. Tak jsme se alespoň pokochali tou svoločí, co z nebe napadla :-D.

Zážitků plno. Nelinka prošla svým prvním 3D kinem, povozila se na spoustě atrakcí, letěla si v letadýlkách, jezdila na koních, konečně zase měla pizzu 😀 a kolem páté odpolední jsme vyjeli zase směr Ferienhaus. Na tu sprchu a teplo jsem se těšila moc :-).

 

Praktické info Legoland

web LegolanduTADY
ceny vstupenek a rezervace on-line – TADY
otevírací dobyTADY
mapa areáluTADY

Cestou domů jsme si zajeli do obchodu a holky si vybraly, že uvaříme těstoviny. Pomocnice mi umyly houby, abych neměla tolik práce, já se starala o zbytek a pomalu jsme se chystali na cestu zpět do Plzně, kde jsme zůstali ještě na celý víkend. I proto jsem potřebovala, aby jste to přežili ve zdraví, protože Legolandem dovolená nekončila.

Malý spoiler: Celá Plzeň pak byla tak dokonalá, pobytem, programem i počasím, že pro nás překonala i Legoland, ale o tom vám napíšu samostatně i s tipem na krásné ubytování u Plzně a program :-).

 

Takže dobrou noc a zítra v deset razíme směr domovina :-). Vidíte jak se holky drží za ruce. Seděli jsme s tátou u nich a jen se prostě dívali.

Nicméně, aby to nevypadalo jako jedna velká katastrofa. Nebyla. Užili jsme si to, byla to kopa nových zážitků a určitě se tam třeba za rok vrátíme, jen už nebudeme věřit jaru a dáme si tam konec léta, kdy už snad nebude tolik lidí, ale ještě bude hezky :-).Mějte se krásně a jestli se vám články líbí, moc nás potěší váš hlas v anketě MAMAblog roku, kde nebudu lhát, moc doufám, že se umístíme v TOP 10.

HLASOVAT MŮŽETE TADY.

(blog MK Life v kategorii Lifestyle)

Dnes si hned šest hlasujících odnese poukazy na nákup do Mimulo.cz

 

Děkujeme

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

7 Comments

 • Aktijka 15.5.2017 at 9:16

  Super shrnutí! Ale zase jste měli "prázdné" atrakce :-). My byli v Legolandu v půli srpna a bylo neskutečně narváno lidmi :(. Na každou atrakci i po zaplacení předbíhání byly šílené fronty a manžel řekl, že už nikdy více :-)). Za celý den jsme zvládli asi 5 atrakcí… v 16 hodin už to čekání nikoho nebavilo a jeli jsme domů.

 • Petra Pětíková 15.5.2017 at 9:36

  Vypadá to parádně. Škoda toho počasí

 • Michaela Hofericová 15.5.2017 at 17:54

  jéé, ty karty se zvířatama dostal junior k vánocům od švagrový…zeptám se, kde je sehnala…

  • Stepanka 10.11.2017 at 8:50

   Mohla bych poprosit o.odkaz na karty?

 • Iveta Hladilová 22.5.2017 at 8:08

  Jéééé, tak škoda toho počasí!
  My tam tedy byli minulý týden, a natrefili jsme na to super letní počasí, a polprádzný park, takže jsme si to užili perfektně. Jeli jsme tam obytvným vozem, se 3 malými dětmi (věk 7let, 5 let a 15měsíců), ubytovali se v kempu přímo v Legolandu a park si užili dva dny. Stihli jsme uplně vše a to několikrát. Je to o štěstí!

 • Stefani Kichukova 23.5.2017 at 11:43

  Zamilovala jsem si vas blog,vsechny clanky jsou proste lucusni,jste fakt perfektni mama. Do Legolendu se chystame az pristi rok,dceri je ted 9,5 mesicu,takze jeste z toho rozum mit nebude. Ale pristi leto se tam vypravime na jedno velke dobrodruzstvi. Mohla bych se zeptat,z jakeho fotaku delate ty nadherne fotky? Jo a u posledni fotky jak se deticky drzeli za ruce jsem se rozbrecela jak je to nadherne. Mejte se hezky a preji hodne stesticka a zdravicka.

 • KamSsa1 8.12.2019 at 11:22

  skvělé

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×