Svítíme | A rozsvítíme i u vás

23.11.2017 in Hraní, Knihovna - 716 Comments

Baterka 🙂 , děti ji milují. Není tak moc velkým překvapením, že hry kde ji zapojíme, mají obrovský úspěch. Dnes vám ukážu knihy, které rozhodně nejsou žádné novinky, ale máme je v knihovničce a někdy vozíme s sebou na malé víkendové výlety. Přesně tak tomu bylo i teď. Ono totiž zhasnout v cizím prostředí a rozzářit si strop je ještě větší vzrůšo. Obě knížky vám tu navíc nabídneme, takže si nezapomeňte vybrat, která se bude líbit vám 🙂 .

Hra stínů aneb hravá Tuletka

Hervé Tullet je autor dětských knih, které jsou neobvyklé nejen nápadem, ale i formou zpracování a stylem „čtení“. My od něj máme doma knihy čtyři, ale vybrala jsem do dnešního článku dvě, abych vám je mohla představit detailně a nebyli jsme tu spolu až do rána 😀 .

Leporelo The game of Shadows je nápaditá kniha plná příběhů, ve které je ale minimum textu. Stačí si vzít k ruce baterku. My máme vůbec nejraději tu z mobilu, protože dělá nej světlo na prosvicování.

My si tak doma svítíme i skrz hru Malý hvězdář, kdy si na strop pokojíčku promítnete celou noční oblohu 🙂 .

tulett, recenze, knihy, baterka

Protože jsme doma tenhle týden opravovali „centrum bytu“ a nebylo možné byt obývat, udělali jsme si menší dovolenou na kraji Prahy. Tulletky cestovaly s námi a jeden večer jsem pro vás prohlížení nafotila 🙂 .

Vem baterku a prosviť

Otevři knihu a skoč. I když lepší by bylo „a sviť“. Kniha je „prořezané“ leporelo, skrz které si posvítíte baterkou a kamkoli si promítnete příběhy.

„Julinko co asi dělají ti pánové v okně? Mají všichni čepici nebo klobouky? Myslíš, že se znají? Myslíš, že mají okna otevřená a povídají si? O čem asi?“ Mraky a mraky možností na každé sránce. 🙂

Přiznám se, že „na první držení“ mi přišla kniha v ruce vyloženě strašidelná. Barvy, výřezy v knize a spousta toho plápolajícího cosi kolem obrázků. Je ale krásné vidět, že děti to vidí jinak. Absolutně je nenapadlo, že by z knihy měl být takový dojem. A to jsem si myslela, že co nehýří barvami, to děti zaujme jen minimálně. U Tulleta zjistíte, že tohle je omyl.

Jde to i bez světýlka

Kniha se dá prohlížet i bez baterky. Rozevřete si knihu dostatečně, aby byl vidět obrázek a kouknete se do ní proti světlejšímu pozadí. Obrázky jsou tak vidět stejně dobře, i když ta zajímavost a potenciál knihy klesne.

tip: Knihu nemusíte jen prosvicovat. Díky pevnosti stránek se dá i obkreslovat a následně domalovávat nebo vybarvovat 🙂

Zprvu holky bavilo obrázky popisovat a chodit ke zdi, na které mohly přímo na obrázky ukazovat. Pak se stal ternem mobil s baterkou a nejzajímavější bylo svítit. Zkoušely si co dělá obraz, když baterku dáte úplně ke knize nebo co se stane, když ji dáte naopak daleko. Krom čtení a prohlížení je to vážně i hra stínů, kde jsou děti tím mocným pánem 🙂 .

Mínus Tuleťáckých svítivek

Pokud bych měla něco knize vyčíst, byl by to fakt, že jde o knihu 😀 . Abyste udělali hezký obrázek na stěně, musíte knihu hodně rozevřít, aby prosvicování nepřekážela následující stránka.

Kdyby to bylo balení jednotlivých karet (trochu si přihřeju polívčičku: jako u Malého hvězdáře 😀 ), bylo by to pro děti jednodušší a zvládly by to samotné. Takhle holky samy nezvlánou. Nám to ale nevadí, svítíme si společně 🙂 .

Anglicky vám Hervé poradí

Občas jsou obrázky dost náročné, takže na první pohled nevidí děti co je záměr strany. Tomu vždy pomůže řádek textu, který uvnitř najdete 🙂 . Budete ho ale muset přečíst dětem vy. Nápisy jsou v knize v angličtině.

Tenhle obrázek byl vtipný. Julinka vůbec nechápala, že tam je pes. Tak moc se zaměřila na detaily, že neviděla celek. Musela jsem ji vzít až hodně daleko od stěny (což šlo dost špatně, protože jsme zrovna na palandě 😀 ), aby pochopila. Neustále nám popisovala oblohu a měsíček (oko psa byl její měsíc).

Takže to je ona. První z knih Hervé Tulleta. Nejsou tady nafoceny úplně všechny strany, aby se sem dnes vešla ještě kniha druhá, ale to hlavní z ní pochopíte 🙂 . Kniha je pevným leporelem, takže klidně dětem od roka můžete pořídit, ale počítejte s tím, že svítit budete vy. I tak bude ale hra stínů zábavou, protože už malé děti milují kontrasty.

Knihu mám z e-shopu KidTown, který mi ji pro vás věnoval i do adventního okýnka. Navíc mají momentálně velice dobrou cenu knihy na eshopu. Do dnešní půlnoci v rámci Black Friday stojí jen 213 Kč. A pozor, kdo by chtěl cenu knihy využít i dál, tak jen pro vás jsem vyprosila kód, aby vám cena zůstala dál na 213 Kč 🙂

Od zítřka tedy zadávejte v košíku tento slevový kód, cena se upraví. Platí na všechny tituly Tulleta. Pokud byste jich chtěli více, kód udělá slevu jen na jednu. Stačí ale napsat do poznámky, že žádáte o úpravu ceny a ručně vám ji přenastaví obchod.

kód pro knihy the game of Shadows aj. za 213 Kč: MKLIFETULLET

kód je platný do 24.12.2017

Fosforeskující překvapení

Když jsem doma knihy od Hervé Tulleta vybalila prvně a prohlídla, představovala jsem si, která asi zaujme víc a proč. Mým tipem byla kniha první (The game of Shadows), protože mi přišlo, že je v ní toho mnohem víc. Děti si to ale rozhodly a jednomyslně u nich vyhrála tahle. The game in the dark neboli Hra ve tmě.

Možná je to tím, že žádnou takovou nikdy neviděly a nemají nad postýlkama svítící hvězdičky 🙂 . Prostě ten efekt je úplně dostal a obzvlášť Nelinku bavilo, že je na obsluhu kniha strašně jednoduchá a ovládá ji celou sama. Posvítit si do knihy, a pak jen prohlížet je hodně snadné.

U prosvicovací knihy už je třeba správně strany držet, pod správným úhlem svítit a je to prostě na obsluhu náročnější.

Cože? Vždyť je prázdná

Když knihu otevřete, zdá se, že je prázdná. Úplně. Jen bílé stránky, na kterých cítíte cosi, pokud přejede prstem přes bílou stránku. To hlavní se ale ukáže, když stránce dodáte trochu světla. Jakmile baterku zhasnete, kniha na vás bude zářit. Všude, kam dosáhlo světlo, tam se vám zeleně rozsvítí a děti spolu s ní 🙂 .

Tady vidíte, jak je kniha bílá. Pokud na ni budete svítit ve dne, neuvidíte ani odlesky světle zelené. Není potřeba mít doma tmu. Stačí knihu nasvítit, a pak s ní naprosto jednoduše zalézt pod peřinu 🙂 . Vidíte, že i roční dítě by pochopilo jak na ní 🙂 .

Letíme do vesmíru

Kniha, která bude s vámi cestovat vesmírem, a to bez opuštění vašeho pokoje. Cestujte k měsíci, tancujte s hvězdami a nechte se unášet vesmírem, a to z pohodlí svých postýlek. Hra ve tmě je kniha, která svítí ve tmě a přetvoří váš svět 🙂 .

I tuhle knihu vám dnes chceme dát 🙂 . Doufám, že se vám bude tvorba Hervé Tulleta líbit a opět na ni můžete využít kód, který jen pro vás prodlouží Black Friday a akční cena 213 Kč vám zůstane. Jestli vás tyhle knihy nadchly, mrkněte i na další Tulletky, protože jsou všechny krásné a originální.

Někoho chytnou, jiného zase vůbec. Hodně podobná tématicky je ještě jedna, ke které využijete baterku, tu my nemáme, ale krásná je také: The game of Light.

Všechny Tulletky můžete mít dál za 213 Kč s kódem MKLIFETULLET

kód je platný do 24.12.2017

Zpracování je úplně stejné jako u knihy první. Pevné leporelo. Věkově bych ji dala klidně i ročním dětem. Julinka ji ovládá sama už velice dlouho. Nasvícený efekt se vytrácí docela rychle. Tak do půl minuty si budete muset zase přisvítit, aby byl ten šajn pořádný 🙂 .

Tak kdo jde s námi ke hvězdám? Zajímalo by mě, zda už doma něco z tvorby Hervé Tulleta máte. Jak se knihám daří? Jsou čtené, prohlížené a svícené? Máme ještě nejznámejší knihu k barvám, ale top je určitě tahle svítivka. Ta se povedla moc 🙂 .

S baterkou je to pro dnešek vše, ale ještě mám v knihovničce jednu, kterou vám brzy ukážeme. Věřím, že zaujme. Není to sice Tullet, ale podařila se taky. Malé Tulletky s námi ale cestují a jsou praktické právě i na ty cesty, protože ten mobil s sebou máme prostě všude.

Rozsviťte to i u vás doma Soutěž ukončena

Tak a jsem zvědavá, o kterou si budete psát 🙂 . Která zaujala vás, která zaujme vaše děti? Můžete jim článek ukázat a třeba si vyberou a řeknou si. Jdeme do toho 🙂 Další okýnko adventního kalendáře se otevírá. Napište si, o kterou hrajete.

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Která z Tulletek vás zaujala nejvíc – koukněte tady? 🙂 .

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, napiš pod jakým jménem a zařadíme tvé jméno do losování zase 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

716 Comments

 • Gis 23.11.2017 at 20:15

  Tulletovek mame nekolik a jejich obliba se meni.Stinova nam zatim chybi,ale fosforeskujici je uzasna

 • Jana Povazska 23.11.2017 at 20:15

  My bychom radeji tu stinovou 🙂

 • Jana Herrmannova 23.11.2017 at 20:20

  Asi koupime postupne vsechny 🙂 ale zacneme s Game pf Shadows 🙂
  Na instagramu: jana.herr

 • Simona L. 23.11.2017 at 20:21

  Tak za mě The game in the dark 🙂 Už máme doma Hvězdáře, což je přece jen na podobném principu, jako kniha první, takže za nás fosforeskující leporelo:-)

 • Markéta 23.11.2017 at 20:21

  Hra se stíny, opravdu nádherná a vše,co svítí,děti zaujme 🙂

 • Katka 23.11.2017 at 20:22

  Dcera miluje sviceni baterkou..uplne si to zamilovala,když jsme pořídili prvni číslo casopisu Puntik a tam byl kluk Zarovka..pokazde když vyndame nové číslo ze schránky,hned běží s baterkou..pod jedlicku uz cekaji tři svojtkoviny z edice posvit na to a už se moc těším,až je tam najde..😊 myslím,ze z těchto knih by ji vice zaujala ta druha,tedy Hra ve tmě a rada bych o ni soutezila..

  • Tři Mušketýrky 24.11.2017 at 18:54

   My to máme s dcerou úplně stejně. Začalo to časopisem Puntík a Žárovkou 😀 Takže vánoční dárky jsou jasné – vlastní baterka a Knížka na prosvícení. Jinak souhlasím s autorkou, že lepší jsou na hraní karty než kniha. Malým dětem se opravdu špatně drží velká kniha (která se zavírá) a ještě baterka. Takže za nás by vedla špíše kniha Hra ve tmě

 • Eva Hruba 23.11.2017 at 20:22

  Jee zrovna uspim a cinkne mi email s novym clankem. Obe jsou super! Ale kdyz jednu tak Game in the dark!
  Moc vam fandim!

 • Lenka Dostálová 23.11.2017 at 20:23

  Svítící vesmír? To by mělo u syna jistě úspěch 😃 Zvolila bych jako výhru The game in the dark, ale z kompletní nabídky Tullet me zaujala nejvíce The game of light.

 • Kateřina Klimentová 23.11.2017 at 20:23

  Tak knížka hra se stíny mě zaujala hned a po přečtení recenze je vážně bezva. Také na mě působí trochu děsivě,ale věřím že děti to vnímají jinak. Tak soutěžíme o ní.

 • MAR MAR 23.11.2017 at 20:23

  Tulletka ve tmě svítící bude pod stromečkem jednoznačně hitem, už teď synáček po bytě bloudí s baterkou a hledá rozsypané svítící hvězdičky

 • Petra Hečová 23.11.2017 at 20:25

  Popravdě první knihy bych se bála 🙂 Ráda bych tedy soutěžila o the game in the dark. Ins. petra.hecova

 • lucie 23.11.2017 at 20:25

  Všechny knížky jsou neskutečně zajímavé.Myslím,že zrcadlová by mohla být taky moc super.

 • Nikola 23.11.2017 at 20:25

  hra světla

  • Zuzana 23.11.2017 at 23:14

   Hra se stiny nebude pro zacatek spatna volba 🙂

 • Martina 23.11.2017 at 20:26

  Líbilo by se nám svítící „The game in the dark“;-) Ale krásně hravé jsou všechny:-) Díky za inspiraci, možná si půjčím od manžela zalamovací nožík a zatím si zkusíme aspoň nějaký jeden jednoduchý obrázek vyřezat:-))

 • Eva Tomšovicová 23.11.2017 at 20:26

  Velice mne zaujala kniha hra ve tmě. Markét má fosforeskujici dudliky a moc se ji líbí, když jí je před spaním nasvitime. Instagram eva.toms

 • Dáša 23.11.2017 at 20:26

  Ahojky,
  mě zaujala knížka Hra na světla. Knížku od Hervé Tuletta zatím nemáme. Ale budeme mít. Objednávala jsem v KidTownu Sensory Block a přibrala jsem pro každou holčičku jednu Tulettku. Ale vybrala jsem jiné a je pravda, že jsem se dlouho rozmýšlela, které to budou.
  Dáša

 • Nikola Nekvapilová 23.11.2017 at 20:26

  Stíny vypadají báječně.

  IG nikolson_n

 • Tereza Vykydalova 23.11.2017 at 20:27

  Tyto knizky vubec neznam, diky za perfektni typ. Jinak mne vice zaujala The Game of Shadows. 🙂

 • Lenka Palmová 23.11.2017 at 20:27

  Knížky jsou krásné všechny, nejvíce se mi líbí The game in the dark.

 • Johana 23.11.2017 at 20:27

  Jedna o puntikach uz ceka na El pod stromecek, ale fosforeskujici me nadchla. O tu bych rada soutezila.

 • Bara 23.11.2017 at 20:27

  Stinovou jeste nemame a zaujala nas hra svetla 🙂

 • Katka Lichtenbergová 23.11.2017 at 20:27

  Tak u nás rozhodně vede fosforeskující Vesmír! tu bychom moc rádi měli doma…asi nebudu čekat na štěstí v soutěži 😀

 • Alice 23.11.2017 at 20:27

  Vybrala bych Hru ve tmě. Jinak se mi líbí i ta Hra světla.

 • Jana Bystroňová 23.11.2017 at 20:28

  Skvělé jsou obě, ale pro dceru by se víc hodila The game in the dark 🙂

 • Petra Francová 23.11.2017 at 20:28

  Líbí se mi všechny 🙂 Ale asi víc ta fosforeskující.
  Zdraví Petra
  IG: plakatky4radost

 • Nikola 23.11.2017 at 20:30

  Jak znám svou dceru, tak té by se jednoznačně líbila hra ve tmě.. 🙂 Přesně jak jsi psala, tak obrázky z té první knihy hra stínů na mě též působí trochu strašidelně.. 🙂 🙂

 • misa 23.11.2017 at 20:30

  libi se mi vice game in the dark

 • Iveta Chovancová 23.11.2017 at 20:30

  Dcera má moc ráda hru s baterkou, stíny by byla asi prvá volba. Žádnou z Tulletovek nemáme a nikdy jsem ani neslyšela, díky tudíž za tip!

 • Andrea 23.11.2017 at 20:30
 • Lenka Betušová 23.11.2017 at 20:30

  Dobrý večer, mám doma Finger travel game a Knížka. Obě jsou moc pěkné a moc by se mi líbila právě The game in the dark 🙂

 • Le 23.11.2017 at 20:30

  Tulletky jsou u nás velmi oblíbené..a těchto dvou jsem letos také přemýšlela.. více se mi líbí The game in the dark. 🙂

 • Kateřina 23.11.2017 at 20:31

  Zajímá mě nejvíce The game in the dark, protože je o vesmíru, a tu bych si tedy i vybrala při výhře

 • JancaWilli 23.11.2017 at 20:31

  The game in the dark a to hlavne proto, ze je treba neco udelat proto, aby se odhalil obsah stranky. Za me proste super napad!

 • Monika 23.11.2017 at 20:31

  Nejvíc mě zaujala hra ve tmě. 🙂

 • Aneta Gatford Peterkova 23.11.2017 at 20:32

  jsem hrozne rada ze ctu vase stranky ale manzel me asi brzo zastreli… jsem nadsene snad ze vseho co sem davate a hned bych vse objednalavala:-) tyto knihy vubec nezname takze je nam jedno o kterou soutezit protoze me zaujali obe dve a hned se jdu podivat na jejich web a treba i nejakou objednat:-)

 • Michaela Teuchnerová 23.11.2017 at 20:32

  Ó knížkách už jsem slyšela, ale myslela jsem si, že jsou spíš až pro starší. Váš článek mě ale přesvědčil, že bychom si je mohli pořídit už teď. Hlavně když v zimě je tma skoro pořád, že 🙂 Volila bych Game of Lights.

 • Radka H 23.11.2017 at 20:33

  Mě se hodně líbí tady ty světelné. Pokud by se na mě štěstí usmálo, tak by se mi více líbila The game in the dark.
  Sleduji na FB i IG (radulih).
  Opět děkuji za úžasné tipy na knížky a za vyjednanou slevu 🙂

 • Pavlína Mézlová 23.11.2017 at 20:33

  mě jednoznačně zaujala fosforeskující

 • Nikita 23.11.2017 at 20:33

  Určitě hra se stíny…Moooc rádi děláme vylomeniny a bát se je pro nás neskutečný adrenalin 😉 Mrňous to i občas vyhledává, takže doma hrajeme i na schovávanou…

 • Eva Riesnerova 23.11.2017 at 20:34

  Mojho syna by nadchla fosforeskujuca! URcite by sa zavrel do skrine 😀

 • Adela 23.11.2017 at 20:34

  Více se mi líbí the Game in the dark.
  Ig schovanka

 • Lenka 23.11.2017 at 20:34

  To by byl parádní dárek pro synovce… má v oblibě vesmír… takže jednoznačně Hra ve tmě.. už mám pro něj k svátku Malého hvězdáře… 🙂 🙂

 • Verča B. 23.11.2017 at 20:34

  Úžasné knížky! Nejvíc mě zaujala kniha Hra ve tmě. Na tento styl knížek jsem ani nenarazila.. Sledovat Vás je pro mě inspirace ☺

 • Petra 23.11.2017 at 20:34

  Zatím žádnou Tulletku nemáme, ale už po nich delší dobu pokukuju a na Vánocejsem u příbuzných Filípkovi „objednala“ Knížku. Ta mě zaujala na první pohled nejvíc a jsem na ni strašně moc zvědavá, tak snad nezklame ☺ z dnešních zajímavých Tulletek mě lákají obě, ale vyberu Hru stínů ☺

 • veronika horáčková 23.11.2017 at 20:35

  určitě stínovka

 • Lenka 23.11.2017 at 20:35

  Musim rict, ze jsem zase mile prekvapena, na tyto knizky jsem nikde nenarazila. I ty prstove vypadaji perfektne, navic ta cena je opravdu prizniva. Urcite jeste zvazim, jestli je neobjednam pod stromecek. Za me vitezi stejne ta stinova 🙂
  A mimochodem, dnes mi prisla knizka Rok v lese, kterou jste nam ukazovala nedavno, moc me zaujala, tak jsem ji objednala a je fakt bajecna. Vzala jsem k ni i Rok v zahrade a moc se tesim, tak si v tom budeme s dcerkou listovat. Krasne ilustrace, bezva zpracovani, takze opravdu moc dekuji 🙂

 • Klára Hrábková 23.11.2017 at 20:35

  další knihy, které vubec neznám…parádní…hra se stíny by byla super 🙂

 • Katka Šrámková 23.11.2017 at 20:35

  Zatím doma žádnou knihu od tulleta nemám, ale fakt vypadají skvěle! Líbí se mi vice ta stínová
  Děkuji, Kafka (instagram: ta_kacka)

 • Zuzana Vackova 23.11.2017 at 20:35

  Obe knizky jsou moc zajimave. Neodvazuji se hadat, ktera by nase deti zaujala vice. Ale mladsimu je rok a pul, takze mozna druha.

 • D-žejn 23.11.2017 at 20:36

  Tulletovy knihy mají naše děti moc rádi, jsou nadčasové a užijí si jí v různém věku. Ale jak znám naše děti, fosforeskující by byl větší hit.
  Sleduji na Instagramu jako d_zejn

 • Veronika 23.11.2017 at 20:36

  Opravdu skvely tip…dekuji…zaujaly mně vsechny, ale brala bych fosforeskujici vesmir pro sveho maleho syna…

 • Lenka 23.11.2017 at 20:36

  Krásné a zajímavé jsou obě, vybrala bych si stínovou hru tedy „The Game of Shadows“ 🙂
  Děkuji.

 • Zuzana Zárecká Kašparová 23.11.2017 at 20:36

  Ahoj, tak za nás jednoznačně The game of shadows, protože syn miluje hry se stíny 🙂 na ig tě sleduji jako @zuza_nka 😊 a moc děkujeme za slevový kód, který rádi využijeme ❤

 • Karla Zupková 23.11.2017 at 20:37

  Ahoj, Game of shadows máme a je super, ale určitě bych chtěla vyzkoušet Game in the dark 🙂

 • Adéla 23.11.2017 at 20:38

  Úplně jsem si zavzpomínal na dětství a divadlo stínu, které nám hrával taťka 🙂
  Takže mi se nejvíce líbí první knížky – Hra stínů 🙂

 • Veronika Olejníková 23.11.2017 at 20:38

  Mikuláš nebo Ježíšek u nás donese The game in the dark, bylo těžké se rozhodnout, kterou vybrat 😀 Proto bychom rádi soutěžili o The game of shadows. Na webu mě dnes zaujala i The Game of Mirrors. Asi neodolám 😉 Děkuji za soutěž

  • Veronika Olejníková 23.11.2017 at 20:44

   Akorát jsem teda teď trošku mrzutá, protože jsem tu knihu koupila už v létě za čtyři stovky :-/

 • Soňa R. 23.11.2017 at 20:38

  Moc se mi libi Hra se stiny. I kdyz vsechny knihy co jsem od Herve Tullet videla jsou moc napadite.

 • Luci 23.11.2017 at 20:39

  Všechny jsou nádherné. Nejvíce mě asi zaujala Hra ve tmě. FB sleduji a sdílím.

 • Veronika 23.11.2017 at 20:39

  To je krasna dvojice, libily by se mi obe:-) jeste mě zaujala Hra na farmu. Myslim ale, ze bych mela problem si vybrat, tento typ knih me bavi:-D

 • Jana Motlová 23.11.2017 at 20:39

  Hra ve tmě! Parádní…

 • Iva Pelikánová 23.11.2017 at 20:40

  Pro nas další novinka a opět tleskam:-)každá má něco do sebe,ale vede The game in the dark!!!na instagramu sledujeme jako graffivick

 • Pavlína Rytířová 23.11.2017 at 20:41

  Obě jsou moc zajímavé. A pro nás bych vybrala The game in the dark.

 • anna 23.11.2017 at 20:41

  Tulletku máme jen Knížku, ta u nás jede na plné čáře. Líbila by se nám ještě Game in the dark 🙂

 • Hany 23.11.2017 at 20:42

  Mame od Tuleta prstove cerviky. Libi se mi ta fosforeskujici the game in the dark.
  Sleduji Fb i Inst (hanyjacko)

 • Libka Smyčková 23.11.2017 at 20:42

  Pokukuji po Tulletkách už delší dobu. Nejvíc se mi líbí dvě (nebo tři) – Hra ve tmě, hra se stíny a hra světla, nevím, kterou bych vybrala..

 • Lenka Kovařčíková 23.11.2017 at 20:42

  Pane jo, já si předevčírem objednávala Siláky a teď abych objednala pod stromeček 🌲 ještě Tulletovku 😁 Moc se mi líbí Hra se stíny, ale brala bych všechny 😊 sdílím na Facebooku

 • Pavla 23.11.2017 at 20:42

  Kniha Hra ve tmě mě zaujala nejvic 🙂

 • Romana 23.11.2017 at 20:42

  Jsou úžasné všechny! Ale když si vzpomenu na své dětství vím, že jsem byla naprosto učarovaná z fosforeskujících věcí. Bylo to pro mě naprosto neuvěřitelné a kouzelné! 🙂 …Tak že bych vybrala The game in the dark.

 • Hanka 23.11.2017 at 20:42

  nThe game of shadows 😉 sleduji na FCB i IG (Hani kju) a sdílím

 • Zuzana Landová 23.11.2017 at 20:43

  Mě by se sice asi vic libila hra stínů, ale věřím, že to dopadne jako u Vašich holčiček a mému dvouletemu synkovy se bude vic libit svítící hra ve tmě, jelikož je tam jeho oblibena „rat-ket-kaaa“ 😂…

 • Miru 23.11.2017 at 20:43

  Nejvíc mě zaujala Game of Shadows,vypadá to zajímavě 😎

 • Irena Durdilova 23.11.2017 at 20:44

  Mně osobně se více líbí hra světla. Diky za pěknou inspiraci.

 • Lucie vytiskova 23.11.2017 at 20:44

  Mě se líbí Hra ve tmě. Přijde mi to zábavnější

 • Petra Pavlickova 23.11.2017 at 20:44

  Letime do vesmiru,fosforeskujici,ta je moc hezka.

 • Kveta Strilkova Honzalkova 23.11.2017 at 20:44

  Nas nejvice zaujala The game in the dark – my uz ji tedy mame, ale kdybysme ji vyhrali,tak ji venujeme jako darek dal je nadherna 🙂 Nas tajny tip k teto knize – kdyz polozite ruku ci nejaky objekt na hvezdu uprostred knihy a osvitite stranku,tak tam zustane jeji ‚stin‘. Lze tam treba nasvitit i stranky z hry stinu 😉

 • Veronika 23.11.2017 at 20:44

  Me nejvice zaujala kniha Mix and math…originalni a hrave😊

 • Adéla 23.11.2017 at 20:45

  Opět báječná recenze. za nás je top fosforeskujici a zrcadlová by nás taky moc zajímala.

 • Lucie Humlová 23.11.2017 at 20:45

  Knížky jsou hodně zajímavé všechny, ale mě se nejvíc líbí „ta fosforeskující“, takže o ní bych také chtěla soutěžit. Úplně mi připomněla dětství, když jsme s bráchou poprvé objevili fosforeskující hvězdičky a brouky a těšili se na večer, až nám budou svítit k usínání ❤️ děkuji už jenom za to připomenutí 😘
  IG : lucie.humlova

 • Martina 23.11.2017 at 20:46

  Za mě teda Hra ve tmě (game in the dark) … Uz ted má prcek slíbený hvězdičky a tady ta kniha by se mu určitě moc líbila 😉

 • Maria KUČEROVÁ 23.11.2017 at 20:46

  Hra se stíny je TOP. 🤗😉

 • Lucie Kuchařová 23.11.2017 at 20:47

  Brala bych obě 🙂 ale myslím,že syna by bavila Hra ve tmě, jelikož teď, kdykoliv je možnost děláme různé stíny na zeď a hrajem divadlo 🙂 super knizk a moc děkuji za další tip na dárek.

 • Soňa Novotná 23.11.2017 at 20:47

  Tyto knížky neznám, líbil by se nám vesmír 😉

 • alice 23.11.2017 at 20:48

  Všechny!!!!! 😉

 • Michaela Novotna 23.11.2017 at 20:48

  Po Tuletkach koukam uz dlouho a radi bychom hlavne Game of the Shadows 😉 sdilime a koukame na Fb i Ins (michelle.novot)

 • Marketa Pravdová 23.11.2017 at 20:48

  Urcite ta fosforeskujici, ta vypada luxusne:-)

 • Andrea 23.11.2017 at 20:49

  Hra ve tmě 🙂

 • Janka 23.11.2017 at 20:49

  Za nás určitě Hra ve tmě. To je u nás teď vyloženě terno 🙂

 • Iva Bidmonova 23.11.2017 at 20:50

  Game in the dark je uzasna. Ta by se nam libila☺

 • Tana S. 23.11.2017 at 20:50

  The game in the dark

 • Zuzana Bláhová 23.11.2017 at 20:51

  To se prostě nedá vybrat! Dnes opět úžadný článek ze kterého mi padá brada 🙂 Díky!

 • Jana 23.11.2017 at 20:51

  The game in the dark se mi opravdu líbí 😊

 • Jaroslava Malcová 23.11.2017 at 20:51

  Jednoznačně game of shadows, přijde mi úžasná! dají se z ní tvořit krásně příběhy a děti rozmlouvat (a u toho rodič musí být, že:-)) Žadnou Tuletku nemáme, opět krásný tip Míšo! Děkuji! Sleduji fb.

 • Eva Kalinová 23.11.2017 at 20:51

  Tulletku zatim doma nemame, libi se mi ta fosforeskujici. Sleduji na Fb.

 • Aneta 23.11.2017 at 20:52

  tak jo, přiznávám, dostala jste mě! já myslela, že trh mám načtený, sleduju to dost, ale toto je pecka! mně se líbí Tullet fosforeskující, ale malá by asi skočila po stínech, fascinovaně je teď sleduje a dnes si prohlížela stín ruky pána v autobuse jako něco úžasného. Takže toto budu muset mít 🙂 Jen jste nenapsala, do kdy kód na eshopu lze uplatnit? je nějaká čas.hranice? p.s. sleduju i na FB a ještě jednou díky za článek!

 • Lenka Benesova 23.11.2017 at 20:52

  Máme už doma Knížku a Barvy. V kurzu jsou obě. Na tyto baterkové už se nějakou dobu taky chystám. Jelikož pod stromečkem už bude Váš prosvěcovací hvězdář, vybrala bych si spíše The game in the dark. Jinak na eshopu bych si asi vybrala právě jednu z baterkových.

 • Marie 23.11.2017 at 20:53

  The game of the light zni zajimave. Jo tyhle knizky jsou bozi!!! Utikam uspavat.

 • Oznam 23.11.2017 at 20:53

  Nejlepší je asi Hra ve tmě a také bych o ni ráda soutezila. Svítící a ještě k tomu vesmír, to je super kombinace!

 • Jana H. 23.11.2017 at 20:53

  Máme game of sculptures, u dětí ale propadák, nevzala je (já si byla jistá úspěchem, ale to se někdy stává…). Druhou tulletovku s názvem Knížka naopak milují – koupila jsem ji před 2 roky ve výprodeji za 100Kč a dodnes nechápu, co je na ní tak bere, ale obě děti (2,5 + 5) ji doslova milují…. Z Vašeho článku se mi líbí game of shadows. Sleduji na fb. Hezký večer!

 • Jana & Dominik 23.11.2017 at 20:53

  Baterku přinese Ježíšek 🙂 Tyto knihy jsou pro mě novinkou. Zaujala mě zrcadlová a stínová 🙂

 • Verca 23.11.2017 at 20:53

  Nejvíce nás zaujala The game of shadows, ale obě vypadají krasne, sleduji i má IG jako vachovaverca😊

 • Petra M 23.11.2017 at 20:53

  To je otázka, kterou řeším již dva měsíce… 🙂 Zaujala mě třeba Hra na trasu, ale i právě dvě knížky z tohoto článku…

 • Zuzana 23.11.2017 at 20:54

  Bomba.. urcite the game in the dark.. prosim je zaregistrovany muj email? Nechodi mi info o novych clancich.. dekuji :/

 • Ajka 23.11.2017 at 20:54

  Mě moc zaujala z těchto dvou The Game in the Dark – tu jsme také koupili k Vánocům a jsem zvědavá na reakci syna (já jsem byla unešená, opravdu moc nezvyklá, zajímavá kniha). Z Kidtownu mne ještě zaujala The Game of Light.

 • Petra Němcová 23.11.2017 at 20:54

  Tak Tulletky jsem neznala, ale obe dve vyse zminovane jsou skvele. Malemu by se asi vice libila Game of shadows, neustale musime delat nejake stiny na zed. Tak dekuji za slevovy kod a dalsi inspiraci.

  • Petra Němcová 23.11.2017 at 20:55

   Sleduji i na instagramu: petullan

 • Simona P. 23.11.2017 at 20:54

  Kniha Hra ve tmě 🙂 Ale hezkých je jich více.

 • Zuzana 23.11.2017 at 20:55

  The game in the dark vyzera uzasne!! Myslim, ze by u nas zabodovala.

 • Andrea S 23.11.2017 at 20:57

  Jee, mě se teda ta Hra ve tmě moc nelíbí, vidím v těch obrázkách samé zuby, křenící se tváře a tak 😀 ale děti to asi vidí jinak….takže raději bych soutěžila o tu Fosforeskující. sleduji na IG ajasalvetova i na FB Andrea Ajca Salvetova

 • Jitka 23.11.2017 at 20:57

  Opět super tip na dárek pro dcerku! Ukládám si odkaz 😀 Líbí se mi obě moc, ale myslím že dceři by se víc líbila ta fosforeskující. Máme doma už 2 knížky u kterých je potřeba baterka. Zdá se mi, že tip na nějsem měla taky od vás. 🙂 Jsou to prosvicovací knížky od svojtky lidské tělo a maskování živočichů, jsou úžasné a u dcery moc oblíbené! Sleduju a sdílím i na facebooku jako Jituš Ka! 🙂

 • Marie 23.11.2017 at 20:57

  Jee, mě a snad i mým dětem, by se líbila The game in the dark 😉 a také The game of finger worms vypadá úžasně!

 • Petra 23.11.2017 at 20:58

  The game of shadows. Ale obe jsou bozi.

 • Jana 23.11.2017 at 20:59

  Nejvíce u nás zatím frčí Barvy a Knížka
  Vybrala bych The game in thé dark

 • Jindra 23.11.2017 at 20:59

  Máme „obyčejnou“ Knížku od Tulleta, z nových se mi líbí Hra s pruhy, ale největší úspěch by asi měla kniha svítící. Tu by myslím mohl Ježíšek donést.

 • EL 23.11.2017 at 20:59

  The Game of Light mě zaujala. Krása. 🙂 EL

 • Šárka 23.11.2017 at 20:59

  Nejvíc nás zaujala Hra se stíny:-)Šárka

 • Irena 23.11.2017 at 21:00

  Všechny potřebujeme 😀 ale pokud se má vybrat jedna, tak Hra se stíny 🙂

 • Kateřina Pelikánová 23.11.2017 at 21:00

  Zatím mě nejvíc zaujala Hra ve tmě, na tu se vážně těším. Tulletek máme doma několik, zatím dceru hodně baví Mix and Match a určitě budu pořizovat v průběhu času další 🙂 Na Instagramu Vás sleduji jako kvakik.

  Hezký den

 • Martina 23.11.2017 at 21:00

  Tu baterku uz musim vyskusat😉pacila by sa mi game in dark

 • Kateřina 23.11.2017 at 21:01

  z tulletek nelze vybrat – všechny jsou úúúžasnééé 🙂 !!!

 • Lenka Pravdova 23.11.2017 at 21:01

  Panecku tak tu fosforujucu si prajeme….tieto knihy boli dlho nezohnatelne. Tuletofky su proste super….mame farby a prstiky a su oblubene .

 • jitka kubíčková 23.11.2017 at 21:01

  Děkuji moc za tip na novou zábavu pro děti. Za mého staršího uřčitě ta druhá fosforeskující. Stačí, že máme pyžamo z Tchiba a každý den svítím před spaním mobilem, aby mu pyžamo na noc svítilo :))) takže z knížky by byl nadšený.

 • Pavlína F. 23.11.2017 at 21:03

  Nemáme žádnou, je to pro nás nový pěkný objev. Pěkně vypadá game od shadows,ale zaujala nás i ta fosforeskující a na stránkách jsme zvědavě pokukovali po game od mirrors.

 • Jana 23.11.2017 at 21:03

  U nás by bodovala Hra se stíny. Páč já umím jen pejska 🙂

 • Efcza 23.11.2017 at 21:03

  Za nás hra ve tmě. S baterka by se mi akorát porvali 😀

 • Taťána 23.11.2017 at 21:03

  Díky za další tipy od Tulleta!! zatím jsme četli jen „Knížku“ o puntíkách, a líbila se :). Obě knihy které popisujete vypadají zajímavě, ale víc by se nám asi líbíla The Game of Light. Krásný večer všem!

 • Ivana 23.11.2017 at 21:03

  V podstate me zaujali nejvic asi ty dve, ktere jste tady zminila 🙂 jenom se nevim rozhodnout ktera vic…

 • Lucie Skřejpková 23.11.2017 at 21:04

  To je parádní! Hra světla vypadá skvěle! Stejně jako Hra se stíny a Hra ve tmě. Děkuji za inspiraci! 🙂

 • Kateřina Valdmanová 23.11.2017 at 21:04

  Na Tulletky už si dělám zálusk dlouho 🙂 líbí se mi všechny :), ale nejvíc asi právě ty se světlem, zrcadly, linie, ale Madlenka by byla určitě nejnadšenější z zizalaku 🙂

 • Gabka 23.11.2017 at 21:04

  Obě knihy jsou velmi zajímavé, ale více mě zaujala Kniha Hra ve tmě / The Game in the Dark. Tak soutěžním o ni.

 • Dita 23.11.2017 at 21:05

  Wow jsem nadsena! Na webu je odkaz na youtube video kde jsou v rychlosti predstaveny vsechny knihy z edice! Tak napr. The game of sculpture vypada uplne nej! Originalni napady a kdyby se zadarilo tak bych rada pro dceru the game in the dark! Diky xxx
  Dita

 • Zuzana Kudrnová 23.11.2017 at 21:05

  URČITĚ FOSFORESKUJÍCÍ, MÁM OBAVY, ŽE BY TY STÍNY JEŠTĚ NECHÁPAL 😀

 • Eva 23.11.2017 at 21:06

  The game in the dark 🙂

  Sleduji FB
  IG: eva.mazgutova

 • Vendula 23.11.2017 at 21:07

  Ta se stíny vypadá opravdu trochu strašidelně, proto bych dala přednost knize Hra ve tmě.

 • Markéta 23.11.2017 at 21:08

  The game in the dark! Neznala jsem a úplně mě to nadchlo. Jak malé dítě :D.

 • Iva 23.11.2017 at 21:08

  Tulletku máme zatím jen Knížku, ale moc mě zaujala i Hra se stíny, o kterou bych chtěla soutěžit. Baterku a promítání obrázku a světýlek na strop má náš chlapeček moc rád.

 • Pavla Konečná 23.11.2017 at 21:09

  Líbí se mi všechny, ale pro teď bych vybrala Hru stínů. Pavla Konečná na FB a Papaja7828 na IG.

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 23.11.2017 at 21:09

  O těchto knihách jsem slyšela, ale zatím žádnou nemáme, zaujala nás Game in the dark. sleduji instagram radka ramík

 • Paja Klimova 23.11.2017 at 21:10

  Ja te miluju!!:) tenhle typ knizek je naprosto bozi a za me top je knizka svitici… sice je mala jeste mala:-D ale myslim,ze nejakou objednam,se zatim pokocham ja o:-) ig-staflickaaa

 • Katka Weberová 23.11.2017 at 21:10

  Hra ve tme 👍 u nas je ted oblibene svitit na kostym kostry, ktera pak sviti, takze tahle kniha by byla oblibena urcite taky
  Instagram @katkaweberova

 • Tereza Cechova 23.11.2017 at 21:10

  Me zaujaly obe a moooc,takze by mi bylo uplne jednou,jakou bychom vyhrali😊

 • Iva Sedláčková 23.11.2017 at 21:10

  Knihu jsem neznala a určitě pořídíme, a asi Hra světla nyní zaujala nejvíce

 • Anna 23.11.2017 at 21:11

  The game in the dark mě zaujala nejvíc – myslím, že u nás by teď byla velice populární, proto o ni i soutěžím 🙂 Nachystanou už doma máme Knížku, její čas už se pomalu blíží.

 • Jeannette Tesařová 23.11.2017 at 21:12

  Od Tulleta máme Knížku a Barvy a jsou oblíbené tak, že už je musím schovávat, protože mě to už vůbec nebaví. Ale vždycky je po čase zase vytáhnu a jedou pořád dokola, dokola, dokola… jako by byly úplně nové a neznámé. Malá už si je „čte“ i sama, ale stejně ji to baví víc, když čtu já. No a ty další neznám, ale vypadají báječně. Možná by nám pomohly i s věčným – bojím se tmy. Spíme spolu, musí být rozsvícená malá lampička a stejně – bojím se tmy. Bojím se té tmy, co je venku. Nevím, kde se to vzalo a zatím nic nepomáhá, ani knížky o tmě.
  Další Tulletovy knížky asi neznám i proto, že jsem absolutní neangličtinář, tak po těch nepřeložených ani nepátrám. A vidím, že je to škoda.
  Vzhledem ke strachu ze tmy by se asi víc líbila ta svítící a jelikož je asi bez textu, tak bych ji mohla „číst“ i já :).

 • Jája Juaritos 23.11.2017 at 21:13

  My máme doma dvě knihy o barvách – ta s puntíky je hit už dva roky:-) Z Vašeho výběru mě zaujala The game in the dark.

 • Lenka Dundáčková 23.11.2017 at 21:13

  Skvělý tipy, vubec jsem tyto knížky neznala 🙂 mne by se pro Matyho líbila The game of shadows:-) na netu me pak zaujala The game of Finger worms. Sleduji i na IG jako dundackovalenka.

 • Soňa Zemanová 23.11.2017 at 21:13

  Ahoj,
  líbí se nám The game in the dark neboli Hra ve tmě.
  Na stránkách mě zaujala: Kniha Hra červené, žluté a modré/The Game of Red, Yellow and Blue

  Sdílím, sleduji, Instagram: maminkarebelka.

 • Kateřina 23.11.2017 at 21:13

  Holek první a tudíž i nejoblíbenější Tulletkou je Knížka a je to na ní už vidět. Radost by nám udělaly určitě obě, ani jednu zatím nemáme.

 • Adéla Vejvodová 23.11.2017 at 21:13

  Game of shadows. Sleduji na FB, na IG jako vejvodova.adela

 • Petra Miková 23.11.2017 at 21:14

  Já o těchto knihách zatím vůbec nevěděla! Jsou úžasné, zase tip na úžasný dárek a už se těším na všechny dlouhé a tmavé zimní večery;) Nejvíc se nám líbí The game in the dark.

 • Hana 23.11.2017 at 21:15

  Libi se mi obe, ale mozna malinko vic Hra se stiny.

 • Jitka 23.11.2017 at 21:15

  Mě zaujala The game in the dark 🙂 a myslím, že by měla úspěch i u syna 🙂
  sleduji všude 😉 Jitka Šimkó Jochmanová

 • Petra Pivoňková 23.11.2017 at 21:15

  Och och…tak Hra ve tme me naprosto dostala, myslim ze i kdyz bych ji nejakou zahadou nevyhrala 😀 Tak ji pro manzela aa syna poridim…vypada paradne! 🙂

 • Karol 23.11.2017 at 21:16

  Od Tulleta máme již barvy a knížku .. dále mě hodně zaujala hra se stíny 🙂

 • Zuzka Kovářová 23.11.2017 at 21:16

  Me hodne zaujala hra se stiny. Myslim ze je to opravdu skvely napad. Jeste moc pekne vypada i ta se zrcadlem.

 • Katka K. 23.11.2017 at 21:16

  Jednu „tulletovku“ už Ježíšek přinese, ale „the game in the dark“ by se nám taky moc líbila.

 • Olga Horáková 23.11.2017 at 21:17

  Prozatím máme Knížku a Barvy a obě naše děti (2 a 5 let) je milují, takže je jasné, že letos pod stromečkem přibude další. Myslím, že Game in the Dark by byla trefa do černého 🙂

 • Gabriela L. 23.11.2017 at 21:17

  Perfektní zábava, u nás by měla úspěch. Vybrala bych Hru ve tmě.

 • Michaela 23.11.2017 at 21:17

  The game in the dark – Wow! Z te jsem naprosto unesena! 😍❤️ Malý hvezdar uz čeká pod stromeček, takze tato by krasne doplnila naši bazerkovou sérii… 😊🎄
  IG stepanova.michaela

 • Daya 23.11.2017 at 21:18

  Tak my zatím žádnou nemáme, uvažovala jsem o té barvičkové,