za velikou poutí | Polsko se svým Iwaldem

6.8.2018 in Výlety, Za sportem - 2 Comments

Dobré ráno z Polska. Beskydy jsme opustili včera po obědě a k večeru přijíždíme sem, do polského Inwaldu. Spojit výlet se zábavou, kde si najdou své děti i dospělí, to se zdá být pro letní dovolené úplně tou nejlepší volbou 🙂 .Nám se podařilo najít takové místo nedaleko hranic, v Polsku. Zábavní rodinný park Inwald byl náš po celé dva dny a nebyla chvilka, kdy bychom se tady nudili.

V pátek jsme na pokladně vyměnili voucher za fosforový náramek a všichni 4 díky němu měli, do všech částí parku, po celé dva dny volný vstup. Že bude park veliký jsme věděli, ale že by jeden den na všechno nestačil, to už by mě nenapadlo. Je tedy dobře, že jsme měli dny hned dva.

Ten první jsme si prošly všechno kromě ZOOparku a v dalším dnu už šli „na jisto“ jen tam, kde to bylo TOP a dojeli si vláčkem do zmiňovaného ZOOparku 🙂 .

Ruské kolo a park miniatur

Pokusím se, aby byl tenhle článek víc o fotkách než textu, tak jen stručně a jdeme na to 🙂 . Zábavní park Inwald má 4 samostatné části. První jsme si prozkoumali ten u pokladny. Park miniatur, kde najdete nejznámější stavby Polska, ale i ty světové.

Sklouznete se na obří klouzačce, povozí se děti na pouťových kolotočích nebo prolezou chachaboxy. Klouzačka, ta byla vážně senza a šli jsme na ní opakovaně jak my velcí, tak obě holky. Pozor, že je doporučena dětem od cca 8 let. Doporučuju tady nelhat, i když víte, že vaše děti klouzajdu zvládnou.

Ta hranice je tady totiž kvůli proporcím dítka. Malé a lehké dítko odsud snadno vyletí při „hupíkách“ 😀 Jojo skáče to suprově 😀 .

Svezete se na ruském kole a prohlédnete si díky němu z výšky celé areály zábavního parku 🙂 . Měli jsme velké štěstí, protože nikde nebyly fronty a kvůli nepřízni počasí nás bylo v areálu doslova tucet. Takže jsme si mohli každá jet na ruském kole ve své kabince a to byly Vánoce, když Juli spatřila tým B 😀

Jo, tady jsou ti béčkaři 🙂 . Ani deštík nám tady nevadil, protože má atrakce stříšky a 5 minut tady uteče jako voda 🙂 .

Na ruské kolo, kolotoče nebo třeba autodrom, tam všude si holky přebíhaly podle libosti a my si hned při prvním dni řekli, že platit každou atrakci u nás na pouti by vyšlo několikanásobně hůř než dvoudenní vstupné sem 🙂 . Procházka kolem miniatur byla super, ale moct si zajít na náměstí do Vatikánu, to se líbilo nejvíc 🙂 .

I naše domovina tu má své zastoupení, a protože je ten Těšín dost hraniční, vybrali si poláci práv ten 🙂 . Nádraží je ale plně funkční, takže okukování vláčků mělo úspěch větší, než by měl třeba takový orloj 😀 .

Holek nejoblíbenější – Dinolandia

Přecházíme dál. Opouštíme miniatury, přejdeme silnici a jsme v Dinolandii. Tuhle část si holky odhlasovaly za tu NEJ. Vůbec ne kvůli dinosaurům 🙂 , kteří tady byli, ale proto, …

…že to byla část největší a byla plná všemožných prolézaček, nafukovaček, hradů, lanových aktivit a nechyběla tu ani dobrá restaurace s luxusní pizzou 🙂 .

Chvilkama lilo jako z konve, ale to nebránilo dětem vlézt do bazénu k lodičkám 😀 . Ty byly na ruční pohon a bylo super, jak už se v pěti letech dokázala Nelinka zorientovat a naučit loďku řídit. Lodička je vždy pro jedno dítě a vody v bazénku asi jen po kolínka, takže i tříletá Julinka si vodáctví užila až až.

Co nás park naučil nového, to byla lukostřelba. Do dinosaurů se to v Dinolandii pálilo úplně samo a super šípy s přísavkama se chytly i dětem, takže radosti fůra 🙂 .

A když já trefila hlavu brontosaura (za 100 bodů) 3x za sebou, to nechápal nikdo včetně mě 😀 . No vážně. Nejdřív hlásím tátovi 100 bodů, ten mě s úsměvem setře, že stovka tam ani není. Pak zvedne hlavu a vidí hlava za 100 🙂 . „Tak schválně, znovu to nedáš“ 😀 .

Tak já střelím a můj šíp srazí ten předchozí. Třetí pokus vyšel zase a já už raději odcházela, protože štěstěna musela být víc než vyčerpaná 😀 .

Znáte tyhle trampolíny? Jo, vlezli jsme na ně oba dva i s tátou a byl to hukot 😀 . Trampošky jsou tady 4 seřazené do kruhu a díky tomu jsme tam hopsali celá rodina a děti byli vyjevení, že máma a táta jsou „na pouti“ taky 🙂 .

Obsluha nás pobídla, že se nemusíme bát udělat salto, což naše těla nedovedla pochopit. Za sportovce se docela považujeme, tak jsme suše konstatovali, že to asi musí být někde víc povolený. No, po mně zapásali „do sedla“ desetiletýho kluka a ten sázel jedno za druhym 😀 😀 😀 .

Dem pryč, poď táto! 😀

Přehlídka dinosaurů

Lanový park byl pro nepřízeň počasí zavřený, ale něco k prolezený se tam ve výšce našlo i tak. Dokud Nele nepropadla dolů bota, nebylo to takový vzrůšo 😀 .

Chlapečky a velké kluky tady určitě zaujmou sochy dinosaurů, kterých je požehnaně a někdy vypadají až děsivě. Teda to jsme si říkaly do doby, než jsme navštívili sousední středověkou pevnost 😀 .

Kam na jídlo v Dinolandii

Pokud se budete chtít najíst v areálu, doporučujeme v Dinolandii hezkou restauraci. Uvnitř je malý dětský koutek, z jídel si tu vyberete snad všichni. Je to jediné místo, kde budete moct zaplatit platební kartou 🙂 . Ve všech ostatních bufáčích a stáncích musíte platit jen místní měnou.

Juli překonala svoji „hrůzu“ z našich poutí a odvážila se na velké nafukovačky a Nelinka… 😀

… 😀 ta nás vždycky dostaně. Že všechny děti vždy pochopí co se na atrakci dělá, jen ta naše Nela si to jede totálka po svym 😀 .

Do zorbingu určitě jděte. Děti se tam totiž luxusně unaví a pustí tam kohokoli bez rozdílu věku 🙂 . Teď už můžou holky zorbovat po Vltavě 😀 .

A pozor 😀 . Ačkoli má Inwald miliardu atrakcí, nejvíc chtěné byly stejně tyhle malé hrací „vehikly“ á la naše nákupáče. My to ale měli jednoduchý, nevezli jsme totiž žádné polské peníze, které tyhle automaty chtějí.

Jsou to jediné atrakce, co si v parku zvlášť platíte (pak ještě nějaké kino a hrací automaty pro velké).

Zahrada Jana Pavla II.

Součástí Dinolandie je i krásná zahrada Jana Pavla II., kterou si nejvíc užijete, když…

…se vydrápete na místní rozhlednu. Ale nebojte, on vás tam s kočárkem pohodlně vyveze i výtah, takže si výhledy na celý areál můžete vychutnat i s menšími dětmi.

Do hradu a podhradí

Na sobotu jsme si schovali návštěvu středověké pevnosti a ta byla pro holky těžším oříškem 😀 . Tam se s tím totiž nemažou. Samý drak, svítící oči, plivání plamenů… Nemusíte se ale bát, vyděšený nebyl nikdo a to tam s námi byla dopoledne i školka.

Řemeslná podívaná na hradě

V podhradí si můžete projít chaloupky, v každé si „popovídat“ s místními a třeba i něco málo vyzkoušet. Nám se nejvíc líbilo tkaní, a tak si holky pomohly vyrobit kousek krajky a koberečku 🙂 .

Projít se pak dá i samostatný hrad. Z něj jsou zase hezké výhledy, můžete se najíst v místním bufetu a v každou celou hodinu na nádvoří plive drak plameny a děsí malé návštěvníky 🙂 .

Vláčkem do ZOOparku Inwald

Poslední částí parku je ZOO, která se nám moc líbila. Sice nám počasí zase nepřálo, ale už cesta vláčkem od pokladen parku s miniaturami, byla pro holky zážitkem. Vláček nás dovezl do ZOO, kde je malé dopravní hřiště, můžete se povozit na koních a nakrmit místní ZOOmazlíky.

U vstupu do ZOO jsme si koupili sáček s krmením (tady se dalo platit kartou 🙂 ), a pak jsme si jen u jednotlivých zvířátek hlídali, zda se krmit smí či ne.

Nejoblíbenějším a nejmlsnějším členem ZOOparku byla tahle úžasná alpaka, takže ta se po naší návštěvě už asi ani nechtěla na jídlo podívat 😀 .

ZOO bylo příjemné oddychnutí od prolézaček a atrakcí, ale po hodině tady už se holky ptaly, zda se ještě vrátíme na trampolíny 😀 . Takže jojo, vláček vás doveze zase zpět na velké parkoviště před rodinným parkem 🙂 .

A může se krmit „tohle“? To jako vážně? No, děti jsme nenechali, ale táta to prubnul 😀 . Dle jeho výrazu to žádná pohoda nebyla, ale prsty má všechny a opeřenci vypadali spokojeně 😀 .

Jestli vám to čas dovolí a tenhle výlet je přesně pro vás, doporučuju využít možnosti ubytování v Hotelu Lyson a park si užít ve dvou dnech, jako jsme to udělali my. Za den by to byl asi šílený frmol a nevím, zda by si děti užili všeho bez hektického pobíhání „tady a ještě tady a ještě támhle“ 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Zuzana Till 24.8.2018 at 22:42

  Paráda! A fotky naprosto BOŽÍ! Jaký že to je ten nový objektiv? 🙂

  • Míša 27.8.2018 at 13:28

   Zuzi moc děkuji 🙂

   Tohle je focené objektivem Sigma 35mm f 1,4 🙂 Je to dokonalý pevný objektiv, většina fotek na blogu je pak pevnou 50kou (Canon 50mm f1,4) 🙂 .

   Máváme všechny tři 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×