Harrachov | Školičky kde je lyžování hrou

O víkendu jsme konečně udělali veliký krok ku zdraví a (nechci to zakřiknout) a konečně je doma zase veselo. Já tak měla čas dát dohromady fotky a vrátit se zpět do Krkonoš. Dnes je tu pro vás slibovaný článek a tip na babyfriendly lyžování v Harrachově. Lyžařské školky jsem holkám vybírala hodně důkladně, rezervovala už z domova termíny a jaké to bylo?

Během tří dní jsme holkám jsem rezervovala dvě lekce lyžování. Na radu kamarádky, která jednu takovou školku vlastní, jsme dali Nele i Julince 1 hodinu lyžování denně, pro každou pak svého vlastního instruktora. Julinku čekalo vůbec první postavení na lyže, tak jsme netušili co čekat 🙂 .

O všech nezbytnostech, které považuju za základ jsem napsala samostatný článek 13 tipů co na hory s dětma a hned uvidíte, že už první den ve školičce naši připravenost dost otestoval 😀 .

Snowkidz: Ski Ploc Harrachov

Své poprvé si dala Julinka v lyžařské škole Ski Ploc Harrachov, která má svůj dětský park přímo u Hotelu Skicentrum. Jako veliké plus oceňuju vše na jednom místě. Pokud nemáte pro děti vlastní vybavení, vše vám zapůjčí v místní půjčovně se skiservisem. Na svah je to pak jen pár kroků. A jak sami vidíte, byli jsme v tomhle počasí rádi za každý ušetřený metr 😀 .

Seznamka, rozcvička a jedem

Na začátku hodiny přišlo na seznámení. Holky vyfasovaly mužskou variantu instruktorů 😀 a překvapivě se to ani u Julinky nesetkalo s žádnými emocemi. Naopak, kluci byli skvělí, holkám se krásně věnovali a to se přitom museli slušně nadřít.

Ski Ploc Harrachov

Na první potykání s lyžema nám nevyšlo počasí zrovna ideálně. Pro Julču to bylo celé už tak nové a když se spustila „bílá tma“, začalo lyžování připomínat scény z Ledového království. Jenže tentokrát nebyla ladná Elza, ale spíš Olaf 😀 .

Do hodiny jsem se snažila nijak nezasahovat a je to tak lepší. Holky pak hezky poslouchaly co mají dělat a nebyla myšlenka na žádný ten fňuk 🙂 . Každá správná hodina začíná rozcvičkou, pak holky nasadily jednu lyži a vozily se jako na koloběžce. Když to nedělalo potíž ani mezi kužely, nazuly i lyži druhou a už se frčelo.

Jedině kouzelný koberec

Hodně důležité pro mě bylo, zda má dětský park svůj vlek a po zkušenostech z minulého roku už jsem cíleně vybírala školky, kde je ten „kouzelný koberec“ (rozuměj pohyblivý pás 🙂 ). Vlek, na který se dole pod svahem postavíte a on děti pohodlně vyveze až nahoru. Pro nejmenší lyžaře to považuju za nutnost. Když je dřina dostat se i na horu, není ta lyžovačka žádný šlágr.

A jak hodina probíhala, čím kluci udělali holkám radost na konci lekce? To jsem dala spolu s fotkama do následujícího šouplátka 🙂 .

Harrachov_snowkidz_skis-004
Harrachov_snowkidz_skis-003
Harrachov_snowkidz_skis-005
Harrachov_snowkidz_skis-006
previous arrow
next arrow
 

Pak už jsme vrátili lyže a botky, ohřáli se, a pak si holky všimly dětského koutku. Další plusové body pro Ploce 🙂 . Klouzačka do balónků (tam je teď Juli), stoleček s omalovánkama a prima válecí pytle. A že jsem chválila jak je vše na jednom místě? Po lekci jsme si skočili o dvě patra výš a v restauraci si vybrali z poledního menu.

Ski Ploc Harrachov

Praktické informace

webová stránka dětského parku Snowkidz
výuku v Harrachově provozuje Lyžařská škola Ploc – www.skiploc.cz
adresa – Skiareál Harrachov
GPS: 50°46’13.445″N, 15°25’54.150″E
ceník privátní lekce s 1 instruktorem: 1 dítě/ 2 děti za 55 minut – 750 Kč / 850 Kč
ceník pro půjčení dětského setu – tady 
rezervace lekcí: +420 481528093 nebo +420 733524790

Zbytek dne byla úplně stejná chumelenice, a tak jsem se o lyžování už nezmiňovala. Dojeli jsme do Hotelu Resident Harrachov a užívali programu tam. Druhý den jsme se ale probrali do mnohem hezčího počasí a hned na ráno měli rezervaci v lyžařské škole GGR. Moc mě zaujala už na svém webu, takže jsme chtěli park vyzkoušet a zase splňoval vše, co jsem od lyžování pro děti očekávala.

Lyžařská škola GGR

Ale co ta Julinka? Už u snídaně pronesla, že nepůjde, ale velice dobře se popasovala s tím, že Nelinka jde a my se jdeme dívat. Když jsme ale dojeli na místo a ona viděla všechnu tu gumovou zvířenu, kterou byl park vyzdobený, sama řekla, že chce znovu. Trochu hodím spoiler, protože tenhle den byl zlomovým v jejím celém lyžování. Díky téhle následující hodině v super sněhových podmínkách, bez vánice začala a s neskutečnýma instruktorama, začala nám Juli jezdit 🙂 .

Kde co půjčit a co vědět

Lyžařská škola GGR má vlastní půjčovnu lyží, která je kousek od samotného dětského parku. Jedete-li autem, je to kousíček nepatrný. Dobře označenou „chaloupku“ jsme tak dobře našli a pro holky zase zapůjčili boty a lyže (set/200 Kč). Servis poradí a seřídí na váhu dítěte (Dobré, aby to tátové věděli, jdou-li pro lyže oni 🙂 ).

Harrachov GGR ski school

Julinka když uviděla park, zavelela návrat k autu pro helmu a lekci že prý zase zkusí. Počasí dělalo velkou část tohoto rozhodnutí. Najednou bylo skvěle. Dnes jsme dostali dva své instruktory a tentokrát to byl jeden muž a jedna žena. Je vám asi jasné, že Julinka okamžitě sáhla po Míše 🙂 .

Duo Nela a Heřman s kraví čepkou

A naše Nelinka? Statečně se svěřila instruktorovi jménem Heřman! Pokud budete do téhle školičky hlásit děti, prosím zkuste si rezervovat právě tuhle dvojici. Jestli navíc máte sourozence, bude se vám společná hodina prostě líbit.

Už z výrazu Julinky je jasné, že tenhle den jí změnil pohled na lyžování. Prvním rozhodující faktorem bylo zmíněné počasí, tím druhým to byli právě Heřman s Míšou. Tak super souhru a neustálou komunikací téhle čtyřky se ze školičky stala hodina hraní. Cestou nahoru byl čas na šprýmy, cestou dolů se makalo.

Julinka se tady druhou hodinu svého lyžování naučila sama na vlek nejen nastoupit, ale hlavně z něj sama vylézt, což je náročnější a první lekci tápala.

ZÁDA ŠETŘÍCÍ SMETÁK

Co nás s tátou strašně překvapilo byl přístup a metoda samotné výuky. Heřman to totiž slušně vychytal. Vždy jsme litovali instruktory, že jsou hodinu ohnutí k dětem a drží jim špičky lyží. Heřman vozil smeták 😀 . Nelinka jen zabořila špičky do štětin, nožky srovnala do italské pizzy a svah sjela bez držení instruktorem.

Jestli se tenhle článek někdy dostane k milé Míše, chci jí strašně poděkovat za přístup k Julince. Hned ráno jsem jí řekla o předešlé lekci, kde Julinku vánice dost zdrchala a poprosila jí, zda si můžou s Julinkou dnes víc hrát a vozit se. Neměli jsme ambice, že se ani ne ve třech letech má naučit lyžovat. Chtěli jsme, aby věděla co lyžování je a jen z kopce odešla s tím, že příště chce zase 🙂 . To se povedlo. S Míšou Julinka umývala místní zvířenu…

…a úplně zapomněla, že lyžuje. Že jede, a to sama! A když se to rozjelo? No co, vždycky dole byla Míša. A ač to lektoři tolik neocení jako já, super byl i karambol, kdy skončila na zemi Míša a hned za ní Julinka. Společně se zasmály, zvedly a jelo se na pás zase s úsměvem.

Celá lekce v jednom šoupátku

Cestou nahoru nezapomněla Julinka zbušit všechnu gumovou zvířenu, a to jsem vám ještě nepověděla, co dalšího nás Míša s Heřmanem naučili 😀 . Doporučuju tak využít další šoupátko 🙂 .

Na hodině totiž bylo srandy víc než dost. Moc se mi líbí, že se nevěnovala Míša jen Julče a Heřman Nelince, ale že se v dětském parku potkávali, volali na sebe a holky měli pocit, že vlastně lyžují ve skupince, ale každou měl pod svým dohledem „osobní bady“ 😀 . A počkejte na tu koulovačku!

ski_school_GGR_Harrachov-010
ski_school_GGR_Harrachov-011
ski_school_GGR_Harrachov-012
ski_school_GGR_Harrachov-013
ski_school_GGR_Harrachov-014
ski_school_GGR_Harrachov-015
ski_school_GGR_Harrachov-016
ski_school_GGR_Harrachov-017
ski_school_GGR_Harrachov-018
ski_school_GGR_Harrachov-019
ski_school_GGR_Harrachov-020
ski_school_GGR_Harrachov-021
ski_school_GGR_Harrachov-022
ski_school_GGR_Harrachov-023
ski_school_GGR_Harrachov-024
previous arrow
next arrow
 

Praktické informace

webová stránka dětského parku GGR – tady
adresa půjčovny – Nový Svět 112, 512 46 Harrachov
místo výuky – Ski Area Hilbert
ceník privátní lekce s 1 instruktorem: 1 dítě/ 2 děti za 55 minut – 700 Kč / 500 Kč
ceník pro půjčení dětského setu – tady  – 200 Kč/set
rezervace lekcí: : +420 605 746 211,

Dvě školičky jsme úspěšně prověřili, určitě se zase vrátíme a já můžu prohlásit, že obě holky se na další laškování s lyžema moc těší. Na závěr už poslední překvapení 🙂 .

Novinka na blogu!

Podařilo se mi vytvořit mapu článků. Na mapě v přehledu všech výletů (Menu – Výlety) máte veškeré turistické články na jednom místě. Mapu si můžete libovolně zvětšovat a mrknout, co k jaké oblasti máme projité. Červené domečky značí články s recenzemi na ubytování. Modré hvězdy jsou výlety za zábavou jako je třeba tahle lyžovací a hvězdy zelené jsou výlety za přírodou, jako třeba Mumlavský vodopád. Tak snad se vám bude po mapě hezky cestovat 🙂 .

Mapu si můžete myší přibližovat a oddalovat, takže po zvětšení oblasti vidíte vše, co jsme na místě navštívili a poznali 🙂 .

Mějte se krásně, užívejte, prožívejte a radujte se z dovolených, výletů, ale i obyčejných procházek 🙂 . A pozor, zítra se tu stavte, chystá se krásná soutěž 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

12 Comments

 • Petra 5.2.2018 at 7:21

  děkuji za článek, je super, že si to holky užily 🙂 Emma měla letos poprvé premiéru na bruslích.

 • Maia Soukupová 5.2.2018 at 7:30

  Moc pekne, my prave hledame oblast s lyzarskou skolkou, ale asi neco bliz Brna… taky chci aby tam byl pas na vyvezeni deti 🙂 a opravdovy snih, ne ten umely a vlidni instruktori 🙂 Hledala jste nekde konkretne? Nebo jen google? 🙂

 • Dagmar 5.2.2018 at 7:45

  Krasne. Jak clanek, tak vyuka lyzovani. Je to vyhra, kdyz clovek natrefi na bezvadne instruktory, alespon u nas je to prave o instruktorovi, zda dite dana aktivita chytne nebo ne.

 • Martina Eignerová 5.2.2018 at 8:25

  Krásný článek, jako vždy.Škoda, že nelyžujeme. Ale ta mapa, ta je prostě skvělá 😀 výborný počin.

 • Lidka Uletková 5.2.2018 at 11:45

  Míši vy jste BÁJEČNÁ. Moc chci poděkovat, protože už skoro týden sedím a hledám lyžařskou školu. Jedeme na pět dní do Krkonoš a jsem nadšená z dnešního článku. Poslala jsem Vám ještě email, tak kdybyste měla čas, budu vděčná za odpověď. V každém případě školu rezervujeme a budeme si přát pro děti hezké počasí. Těším se na další Váš článek a ta MAPA! Perfektní nápad.
  Lidka

 • Nikol 5.2.2018 at 11:58

  Moc dekuji za super clanek.Pristi rok bychom kluka radi postavili na lyze.Doma je trochu boj uz letos,ja bych rada skolicku,tata by chtel ucit sam :-D.Dam mu precist clanek,mohl by zmeknout,tak hezky a vlidne by to totiz urcite neslo.

 • Andrea 5.2.2018 at 12:47

  Krasny clanok. Na buduci rok to musime skusit aj my 😀

 • Katka 5.2.2018 at 13:53

  Míšo a jak vás napadlo dá holky pokaždé jinam? Já bych dala bez přemýšlení do jedné, že už by to tam děti znali a nezvykali si na někoho jiného, ale dle vaše článku na to mám úplně jiný pohled. My už jsme to letos také chtěli vyzkoušet, ale ten sníh si s náma nějak hraje. Tak snad se dočkáme ještě.

  • Míša 5.2.2018 at 14:15

   Milá Kati,

   děkuju za dotaz 🙂 . Já vybrala více škol kvůli Julince. Už totiž vím, že když jí něco nezaujme nebo není dobré, tak tomu dá šanci znovu za jiných podmínek. Dvakrát na stejné místo nepůjde. Stalo se nám to třeba u plavání.První pokus bída a už nechtěla, přitom plaveme odmala. Vždy u ní hodně rozhodne prostředí. Kdyby se jí školka nebo plavání líbili hned poprvé, tak by jí i přesto nevadilo jít „do nového“. Pokud ale první pokus nevyjde, dá tomu šanci jen jinde.

   I tady jí znovu namlsala až vidina nového parku, protože den před sotva viděla na krok a celkově to pro ní bylo hodně náročné. Takže já skoro vždy vybírám raději více míst. Teď už ale vím, že jak lyžování zná a už ví, že je fajn, klidně zvládne na jednom místě více dní. To máme v plánu na konci února u Třince, kde mám kurzy a holky pojedou se mnou. Snad se nám poštěstí a zvládnem lyžování 🙂 .

   Mějte krásný den a máváme všechny tři 🙂

 • Monika Plonková 5.2.2018 at 13:59

  Báječný článek, s manželem jsme bohuzel oba nelyzari, ale dcerku chceme naučit alespoň základům, takže příští zimu se chystáme na její premiéru a věříme, že se jí lyžování bude líbit. A děkuji za mapu 🙂

 • Veronika Foto vp 5.2.2018 at 14:31

  Skvela mapa 🙂 Zrovna hledame tipy na leto (vc.ubytovani a vyletu). A chvalim holky, jak to zvladly. Opravdu skvela skolicka

 • Míša Drozdová 5.2.2018 at 20:52

  Pěkný, sněhový článek 🙂 holky vypadaly, že si to užily a to je hlavní 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×