Výletujeme | Sportpenzion POHODA a okolí

Už je to pár dní, co jsem vám tu psala o našem tripu směr Německo, kde jsme si užívali zasněženého Legolandu :-D. Tohle je takové volné pokračování té naší dovolené, a abych byla zcela upřímná, tahle část byla ta nejlepší. Z Německa jsem si dali opět šest hodin v autě, s cílem dojet do Plzně, kde zůstaneme od pátka až do neděle a nebudeme nikam pospíchat, najdeme si milý program, který by ocenily především děti a všechno vyšlo na jedničku. Dnes tu máte recenzi na jeden moc milý hotel, který je naprostý kousíček od Plzně a přitom máte pocit, že jste v přírodě :-).

Asi každý to má dané. Já jsem od narození plánovač. Vše mám předem promyšlené do posledního detailu, o všem vím ráda dopředu a spontánní jsem asi hodně výjimečně. To se promítá i do každé naší dovolené a já prostě plánuju. Letní dovolenou, kdy jsme cestovali po Sardinii, Korfu a další rok třeba Makedinii, vše jsem si plánovala už v zimě a vlastně se tím celý rok na dovču těšila. Proti tomu koupit zájezd na last, to je pro mě utrpení :-D. Plzeň jsem si naplánovala už v zimě a dlouho předem jsem rezervovala Sportpenzion Pohoda, protože na mě z netu i recenzí působil jak ten „náš šálek“.

Penzion je v Letkově, jen maý kousíček od Plzně. V centru jsme byli z pokoje hotelu asi za 15 minut i se zapásáním dětí do sedaček :-). Hned po příjezdu ale přišel problém. Jak dostat holky do hotelu (lilo jako z konve), když před vchodem do recepce mají tak obrovské hřiště :-D. Vzbuzuje to úsměvy? Byla to šílenost. Po šesti hodinách v autě a Legolandu, kde byla. všechna hřiště zavřená, bylo to „masthef“.

Pod příslibem okamžitého navlečení softshellu, vynesli jsme všechny věci na pokoj a my s tátou chtěli odpadnout. Vybrali jsme si rodinný pokoj a Nela se seznámila s číslem 11, protože ten byl náš. Blbinky a kravinky a teď ty hadry na písek.

Holky opět pro-testovaly všechny postele, zkusily každá své úvodní kotrmelce a byly nadšené, že „tady spíme myyy“. Každý náš pobyt všude, musíme vyrvat telefon ze zdi, protože by to skončilo hovorem Nelinky s recepcí a pokud by to dovolily služby penzionu, suverénně by to končilo bohatou donáškou z jídeláku až na pokoj :-D. To jim ale vydrželo jen do chvíle, kdy zjistily, že na téhle dovolené mají

…svůj vlastní pokoj. Zlatý hřeb dovči, protože dveře, které je oddělují od nás jsou jistota nočního dobrodružství :-D. Holek pokojíček sousedil s naším a my už se na sebe dívaly s pohledem, že okamžitě musíme na to velké hřiště a utahat je, protože jinak se tu bude v noci víc bdít než spát :-D.

Doma mají už holky hotový pokojíček, ale zatím ještě přes noc spí Julinka u mě, proto ty naše obavy. Brzy už budou spát holky spolu a nebude to pro ně taková sláva, pro nás takové obavy, že budeme muset mít noční hlídku :-D.

 

Sportpenzion Pohoda se mi líbil jednak svou lokalitou, ale taky možností vyžití, pokud bude hezky. Ups, že? 😀 Tak počasí moc nevyšlo, to už víme, ale kdyby vyšlo, je tu několik tenisových kurtů, kde najdete jak antuku tak umělý povrch, je tu hřiště na plážový volejbal, velký sál kde se dá zacvičit a nechybí ani wellness a na večer griloviště.

Okolo penzionu je pak veliké dětské hřiště, za které má pro mě penzion nejvíc bodů, jsou tu koupací jezírka a z druhé strany penzionu další pískoviště a jezírko s rybkama, které ma i molo a probíhají tu svatby.

Vyhrály. V dešti, mokru a zimě jsme na sebe navlíkly vše nepromokavé a vyrazili na hřiště. Jak jsem se dověděla, je hřiště asi tři roky staré, takže v naprosto super stavu a je soukromé. Hoteloví hosté jej mají v rámci pobytu zdarma přístupné, ostatní si vstup hradí.

Holky opět řádily v osvědčených setech z UNUO.cz

Za takového počasí se ale nikdo nedivil, že tam jsme jen my. Sice Nele chvíli trvalo než se těch zmrzlých a mokrých lan chytla, ale podařilo se nám tam holky utahat, aby po dni v autě a horké sprše hníply na první dobrou.

 

 

Jestli někdo budete hledat místo, kam vyrazit s kamarádkama a dětma třeba na prodloužených víkend, doporučuju si zohle místo uložit. Zase patřilo k těm povedeným, kde jsme se trefili.

Kdo už máte děti trochu starší, oceníte už víc ta hřiště na fotbal, tenic nebo beach. Za sebe si tady dovedu představit moc fajn dovolenou, kdy si s kamarády navzájem pohlídáme děti, přes den si chlapi dají pár zápasů na kurtech a večer si zajdeme do místní restaurace na vínko nebo venku ugrilujeme něco dobrého.

Nemyslím si, že by děti protestovaly. Celkově jsme asi poprvé holkám dost zvolnili režim a chodily tenhle týden dýl spát. Nemusím vám asi říkat, jaká byla pohoda, že jsme nevstávali v šest, ale až před osmou :-D.

Na druhou stranu s návratem do reálu jsem byla ráda, že se režim vrátil, protože když děti budím, ta nálada za to nestojí a školka by si v tomhle případě buzení vyžádala. Ano, už jsem zase zombie :-D.

No, asi jsem drobet hrotila. Holky sice usínaly skoro hodinu, ale pak odpadly a probudily nás až k ránu, když se mi dolovaly pod peřinu. Taky máte to buzení dětma tak moc rádi :-). Nejvíc!

Náš pobyt jsme měli na dvě noci se snídaní. Asi jako všude jinde, je i tady běžná snídaně klasika bufetovou formou. Moc mě ale potěšil výběr, který jsme měli. Spousta čerstvého ovoce, nejen jablko.  Holky se vrhly na jahody a hrozno, z jogurtů šlo konečně vybrat i ty bílé, z pečiva celozrnné a bylo pořád. Od 7.30 jsme se slezli dole v restauraci a probrali společně plány na dnešní den.

Vedle restauračky a recepce je pod schody místo určené dětem. Knížky, puzzlíky, fůra omalovánek a prostě klasika dětský koutek, které holky na celý víkend zabavil, kdykoli to bylo potřeba. Výhoda byla, že sousedil s restaurací a byly tam přimo dva stoly, kde jste se mohli najíst a na děti vidět. Čekání na jídlo si tak holky vždy hrály a naběhly až když bylo na stole.

I když to hodně dlouhou dobu vypadalo, že vyhraje můj wellness program :-D, přehlasovaly nás holky zcela jednomysleně a zase jsme začali balit věci do deště. Sobotní počasí už ale bylo úplně o něčem jiném a dokonce…

…jsme před ZOO v Plzni zahlédli sluníčko. To byla volba holek. Zvířecí klasika. Kdo ZOO v Plzni neznáte, určitě se někdy vypravte. My v ní měli, skoro na den týden přesně, výročí. Je to totiž dva roky, co jsme tam byli s Nelinkou a Juli byla v pupíku těsně před vyloděním.

Hlavními průvodci po celé zahradě jsou lemuři. Běhají si tam volně, nechají se přizvat až k vám a někdy se stane, že vám skočí do kočáru pro svačinu :-D. To teda nebyl náš problém, z holek jistojistě vycejtily, že ty dvě se o svačinu nedělí :-D.

Kdo doma koukáte na večerníčky se špetkou anarchie, tedy neřídíte se programem v tv, ale pouštíte si je z disku jak chcete, tak možná máte rádi medvídky. Holky je milují!

Brum brum brum, o čem se zdá medvědům? … Honzíka a Elišku, podrbejte na bříšku. Strejdu fotografa, nedrbejte, bachaaa, jen ty co jsou v kožíšku,…

 

Tenhle večerníček je teď TOP. Zpívají si písničky a na tyhle medvídky se můžete v Plzni podívat. My u nich vykysly docela dlouho, poslechli si všechny večerníčkové songy od holek a vůbec byla tahle výprava víc o činnostech a vzpomínkách než o zvířatech.

Zima se dala zahnat během, takže si holky s nadšením zkoušely, jestli pokoří v rychlosti gepardy...ještě pár let tréninku a určitě ano. Něco přes 47 km/hod prý běhá Bolt, tak uvidíme kestli z noch budou Bolt(i)ce :-D.

Jak říkám, tady šlo spíš o ty zážitky, takže celá ZOO byla koutkem. Holky se snažily rozdojit krávu a výraz Julinky, když se to konečně povedlo, ten mluví za vše :-D.

Nadojeno máme, máma si může udělat laté 😀 tak teď ještě vysmejčit. Nevím, zda jsou tahle místa v ZOO nová, ale předloni jsme je s úspěchem minuly. Podél medvědů jsme se vydrápali lesem až nahoru a došli na tenhle statek. Jedno stavení ukazovala, jak se žilo dřív, jinde se dojilo, tady v kovárně bylo všechno možné, co se dřív šiklo k životu na hospodářství a ještě jsme si zalezli do sklípku a do stáje ke koním.

Nějaká ta prohlídka zvířat a klecí byla mimo. Viděli jsme jen to, kde jsme prošli okolo, ale prvně jsme se moc neřídili plánkem a úkolem, že musím stihnout vše. Bylo to moc prima a věřím, že přístě si to děti zase pojmou úplně podle svého.

Jídlo v restauraci bylo fajn. Samozřejmostí jsou smažáky, hranolky a jim podobné, ale i česká klasika nebo jídlas omáčkou se našla. Nelinka si objednala vepři knedlo zelo, Julinka si dala kuře a brambory a spokojeně si pak odešla dřímnout na svůj po-o chrupec :-).

Co jsme nevynechali byla taková ta veřejná krmení. My jsme zviklí být všude hodně brzy, fakt třeba o 20 minut, takže my byli v pohodě, ale chovatelka nic moc neřešila a krmení, které bylo psané v 15:30 si vesele zahájila v 15:15. Pro nás fajn, holky tam byly jediné. Bohužel když se zvěř prala o posledního červa, začaly se scházet davy s dětmi. „Jupíí bude krmenííí“ :-/

A pro všechny, kteří do Plzně do ZOO pojedete, našli jsme hřiště, které není kreslené v mapě, protože je teprve rok staré a plány se nepředělávaly. Holky měly takový hřišťový absťák, že to bylo dalšíé místo, kde jsme si hodili nohy hore a holky se nám s velkým úspěchem ztratily.

Najdete ho v zadní části ZOO, hned za tučňákama, když budete pokračovat dál dozadu. Doporučujeme, Bylo vidět, že o něm moc návštěvníků neví, protože tam bylo zase prázdno a to už bylo přitom pěkně a ZOO docela zaplněná návštěvníkama.

Tak Juli, napiš „Byl jsme tady, Fantomas“ a razíme. V ZOO jsme byli celý den, ale zámerně jsme si nechali ještě rezervu. Je vám jasné, kam budou chtít po příjezdu k hotelu :-D.

Večer už holky skočily jen na hřiště, pokochali jsme se tenisem, který tam hráli jiní hosté a po večeři skočili do sprchy a peřin. Neděle byla dnem odjezdu.

Sportpenzion Pohoda

web najdete TADY
ceník ubytováníTADY
vlastní hotelová restauraceTADY
jídelní lístek – TADY
wifi na celém hotelu v rámci pobytu zdarma
snídaně bufetovou formou
tenisové kurty, fotbalové hřiště s umělým povrchem, hřiště na beach, vnitřní sál na cvičení a tanec / svatby, hotelové fitness, wellness
pobyt pro 4 osoby na dvě noci se snídaní – 2800 Kč / noc ve Family room

(lze i dvoulůžkový pokoj s přistýlkou pro dítě či dětskou postýlkou)

Chystali jsme se na další cestu a ještě jsme si naplánovali návštěvu Techmanie v Plzni, která byla totálně boží a děti fňukaly, že tam ještě chtějí být. Psala jsem o ní podrobně TADY, takže pro zájemce určitě koukněte, protože to je svět plný vědy, kterou autoři dokázali ukázat hodně zábavnou a hravou formou :-).

Plzeň za námi. V Plzni se zůčastnilo 89 maminek seminářů první pomoci, které jsem tam vedla a další v pořadí je Ústí nad Labem, takže další naše výletnické a ubytovací info bude z Ústecka. Jestli máte nějaký tip co nevynechat, budu ráda, když nám o tom dáte vědět.

 

Dnes už vás jen poprosím o hlásek do ankety MAMAblog roku, samozřejmě za předpokladu, že se vám tu s námi líbí a máte rádi co a jak děláme.

HLASOVAT MŮŽETE TADY.

(blog MK Life v kategorii Lifestyle)

DĚKUJEME.

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Monika Vágnerová 19.5.2017 at 12:07

  Dekuji za dalsi krasny vyletni tip 🙂 vase clanky se ctou moc hezky. Prozradit mi, jakou pouzivate fototechniku? 🙂 nerikejte, ze zvladate tahat zrcadlovku (to jsem s prvnim ditetem zavrhla 😀 jen ja musela sebou mit i sirokac, makro a setak).
  Diky.Monika

 • Anonymní 20.5.2017 at 8:56

  Zase jeden fajn tip, skvělý článek
  Zmínila si Julinčino spaní s vámi, a tak bych se ráda zeptala. Máte nějaké zábrany na posteli? Hlavně co se týče strany u nohou? Juli vydrží v noci poklidně spát mezi vámi a neháže sebou všemi směry a necestuje po posteli? Když se ráno vzbudí dřív, nesnaží se slézt? (a jak jste to řešili, když to ještě neuměla?). Syn spí taky s námi, ale je to čím dál divočejší 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×