Hugito | Plním si sny díky dětem

15.10.2017 in Dr. Máma, Móda, Šatník, Tipy - 4 Comments

Když přijde na svět miminko první, točí se náš život jen a jen kolem něj. Časem si ale všechny nějak své dny zorganizujeme, sladíme rytmus s dítětem a zjistíme, že nám zbývá čas i pro sebe. Část z nás mamin ho využije k odpočinku nebo jiné své práco doma.  Jiná část z nás ho ale využije ke své vlastní cestě. Především asi ty maminky, které mají roupy 😀 a cítí potřebu si najít něco „svého“.

Mé já na mateřské

Já před narozením Julinky doma lepila Project Life alba, a ta sdílela s podobně laděnými nadšenci 🙂 . Z toho se pak vyklubal blog, na blog se nabalilo mé lékařské povolání, hraní, cestování a brzy začaly kurzy první pomoci, které jsou můj momentální styk s IQ, abych si udržela zdravou hlavu 😀 .

Dnes vám chci ukázat další maminku, která měla cestu zprvu hodně podobnou. Přes blog a vlastní děti si otevřela eshop a podařilo se jí vytvořit skutečnou módní Značku.

tip: Jste na mateřské a vaše původní povolání nebo místo vnímáte jako nutnost, protože peníze přeci potřebuje každý? Tak doporučuju využít těch let doma. S dětmi je „spousta času“ 😀 , díky kterému poznáte co je důležité a co vás baví. Třeba právě tenhle článek vás inspiruje a nakopne jít jinudy.

Hugito a nová Matatitla

Verča je aktivní a energická maminka dvou dětí. Celá rodina jsou jak vystřižení z krásného aktivního outdoor časopisu 🙂 . Pokud jste slyšeli nebo čtete mateřský blog Matylda & Hugo, tak právě Veča je ta, která jej pro vás píše. Původně právnička (nebýt těhotenství, tak nastupující na kriminálku) 🙂 má dnes úspěšný e-shop s originální a kvalitní módou pro děti, kterou nastartovala během let na rodičáku.

Matylda a Hugo shop

Krom vlastní značky ale spolu s manželem mají pod palcem ještě lyžařské středisko Malina a já moc doufám, že se nám podaří ho v zimě s holkama prozkoumat. Jak sportovní jsou oni sami, tak sportovní a praktické je oblečení, které jim z podruky vychází.

Já když viděla overaly v maskáčovém, hned jsem jásala. Víte proč? Protože jeden táta, tři ženský a kočka k tomu 😀 . Jo, u nás doma vládne estrogen, takže tohle celé bylo překvapení pro tátu. Holky byly nadšené a ja mile překvapená jak snadné je oblékaní overálků. A tátova reakce? Nejradši by „ty své kluky“ umačkal 😀 .

Oni totiž overálky nemají nikde žádný zip ani patent. Lezete si do nich doslova jak do jednodílných plavek. Snadno si ho tak sundá i dvouletá Julie a to pochopitelné v módu „já sama“ 😀 .

Tahle overálková radost už je sice v tuhle roční dobu neaktuální, ale jsou i s delšími rukávy či nohavicemi a já se přiznám, že jsem oslněná tou pudrově růžovou a pro kluky černou mikinou. Oblečení je navíc často k sehnání i pro rodiče, na které Verča nezapomněla, a tak se sladit na rodinné focení není vůbec problém.

Článek už plánuju dosti dlouho (však vidíte na fotkách holky ještě v Africe 😀 ), ale došlo na něj dnes a mělo to tak být, protože v posledních dnech vylezla Verča a její e-shop s novinkou. Úplně nová značka Matatitla, které bude holčičí, kouzelná, pohodová a pohádková.

Alespoň tak nás Veru vnadí. A protože vím jaký styl na Matyldě má ráda, hodně se těším co to bude. Však ta maskáčová byla pro potěchu táty, teď ještě něco pro maminku 😀 .

Jak na vlastní pokrok

A že už nejste jen u snění, ale o chlup dál a vyrábíte si nebo produkujete něco, co byste rádi ukázali světu? Někdo rád šije, jiný háčkuje, někdo chce nabídnout poradenství v oboru, ve kterém dřív pracoval nebo třeba máte knihu, možná hru, kterou jste dokončili? Pojďte s tím ven. Založte si na sociálních sítích fun page pro vaši značku nebo produkt, začněte si hledat články jak svou značku nejlépe propagovat a nebuďte troškaři, zkuste rovnou i ten e-shop. Třeba právě vy prorazíte jako Verča.

tip: Pro první start není nutné utrácet velké peníze. Svůj e-shop si lze zřídit bez zbytečně velkých investic a sami uvidíte jestli „to pojede“. Snadno si můžete pronajmout e-shop například na www.shoptet.cz nebo www.mujprvnieshop.cz. Tam najdete již hotové šablony, takže nic nemusíte tvořit ani vymýšlet. To ty peníze raději dejte do marketingu, tedy propagace. Ať jste prostě vidět. Já sama si při Nelince přivydělávala výrobou dětských abeced, grafikou a vším možným 😀 . Mimochodem mateřská je takový milý daňový ráj, tak to využijte 🙂 .

Takže máte i vy své sny nebo přání? Nebavilo vás poslední zaměstnání, kde vám drží místo po rodičovské? Doporučuju tyhle roky využít. A jestli náhodou nevíte co by vás bavilo, já doporučuju začít si psát třeba nějaký ten blog.

tip: Vůbec ty lifestylové jsou super, protože díky nim píšete o všem. Zjístíte, že o něčem se píše snadno, o nečem hůř. Něco vás baví a něco vyloženě otravuje. Poznáte mraky lidí, vytvoříte si kolem sebe komunitu stejně naladěných lidí a najednou ty sny budou blíž a podpora větší.

Kam za Veru, Hugem a vílou Matyldou

Verči blog o všem na mateřské: Hugo & Matylda
e-shop se vším z vlastní tvorby: Matylda & Hugo shop
sledování na Facebooku vám dovolí postřehnout novinky, a taky něco vyhrát.

A víte co je e-shopový, tedy náš zákaznický TOP dle prodeje? Tak jsou to tyhle maskáčové celoroční overaly a hned za nima  mikiny s méďou od Báry Balgové 🙂 .

moc gratuluju Verče, která se našla a je vidět, že je ženou na to správném místě. Její e-shop Matylda&Hugo shop má vážně neotřelou módu, která nikoho nekopíruje, pohladí po duši maminky holek i kluků a po dvou týdnech v overalech ručím i za kvalitu 🙂 .

Krásný den a držím palce všem, kteří touží!

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Dita 15.10.2017 at 23:32

  Úžasné, hned to jdu okouknout!

  • Míša 15.10.2017 at 23:53

   A teď Ditu nevím, jestli oblečení nebo vlastní e-shop 😀 . Hmmm? Krásný večer a máváme

 • Hanka 18.10.2017 at 13:05

  To je panecku inspirace.. ja se tesim az konecne vymyslim neco poradneho. Zatim je to same troskareni 😀

 • Anna 15.3.2018 at 15:15

  Ahoj Míšo, koukám na tu overálkovou krásu na holkách, jak je to s praktickou stránkou prosím? Oblíkání, čůrání? Jde to snadno dolů? a předpokládám že holky to samy nezvládnou,nebo jo? Moc díky za odpověď, chtěla bych koupit pro syna k moři…. Děkuji za velmi inspirativní blog 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×