Vzala jsem si ho. Hlídání!

8.11.2016 in Osobní, Pozvánky, Tipy - 3 Comments
Nevyužívám ho často, ale občas se hodí. Řeč je o hlídání :-). Já mám oproti mnohým tu skvělou možnost, že mohu využívat služeb babiček :-). Moje mamka sice bydlí dál, ale za holkama je ochotná přijet a přes tu stovku kiláků, aby mi je pohlídala, druhá babička – klidně jí říkejme tchýně :-D, ta mi zas pošle zprávu se slovy „píšu si termín hlídání“ ihned, jakmile uvidí na blogu, že jsem vypsala nový seminář první pomoci. Takhle úžasně to mám kolem sebe zařízená, takže jsou dny kdy si ho prostě vemu. Včerejšek byla ale trochu jiný. Vzala jsem si volno pro sebe, prvně hlídání, kdy jsem chtěla mít volno bez povinností…a stihla jsem toho dost 🙂

Letos na jaře se mi nepodařilo stihnout seminář zaměřený na opalování, který jsem si přála vyslechnout. Trochu jsem si napravila chuť alespoň včera, kdy jsem zašla na Floru na seminář zaměřený na péči o dětskou pokožku v zimě. Většinu toho každá z nás ví, ale koho tohle zajímá, využívejte možnosti na seminář zajít. Jsou určeny maminkám a jsou zdarma. Pořádala ji Bioderma společně s feedem a já si prvně chtěla poslechnout nějaký seminář z pohledu posluchače a ne toho, který kolektiv kočíruje svou řečí.

Navíc tenhle seminář byl jiný i v tom, že je pojatý jako Snídaně s Biodermou, takže na něm byla i spousta dobrůtek, které nám připravila místní kavárnička Carpe Diem. Děti měly čokoládu i banány až za ouškama.

Teď mě tak napadá, že to možná vypadá divně, že si vemu hlídání a pak uteču do kolektivu dvaceti matek s dětmi. Kdo máte ale děti tak jistě pochopíte, že dvacet křičících dětí, které ale nejsou vaše, to je pohoda :-D. Poprvé jsem seděla, mohla si dělat co chtěla a poslouchala informace, ze kterých bych jinak měla půlku.

Nerada bych, aby tohle někdo chápal jako reklamu – žádný ze seminářů prosím pěkně není prodejní a není to ani v plánu. Pochopitelně ten kdo ho pořádá, tak produkty uvede a představí, ale vše se točilo okolo dětské pokožky, přístupu k ní a o přípravcích, které je šikovné v zimě používat jak stran složení tak funkce.

Tím, že sama pro Feedo proškoluji maminky na První pomoc a nově i proběhne seminář pro maminky budoucí a ty, které mají čerstvá miminka, chtěla jsem semináře vyzkoušet. Ten o pokožce byl pro mne zajímavý i z pohledu pediatra.

Semináře pořádá Feedo různé, většinu zdarma tak mrkněte tady.

Díky babičko, že si u nás dopoledne poseděla, pohrála si s holkama a já se mohla vyvětrat v kavárně u zákusečku s čajem a kávou :-). 
Když jsem u těch babiček – máte? Využíváte nebo jak řešíte hlídání vy? Vím, že jsou i babičky, které se hledají na inzeráty, pak jsou profi chůvy nebo weby, které se hlídáním dětí přímo zabývají. My máme to obrovské štěstí, že krom dvou babiček a dědů, máme dokonce ještě i jednu prababičku :-). Úžasnou prababi – jak babča kořenářka z pohádky Sůl nad zlato – pamatujete?

83 let let, které holky odděluje, ale stejně vždy když přijdeme, je z babičky mladice, která hýří elánem a je z holek neskutečně šťastná. A nevím jestli to tak máte vy, ale na návštěvách nejlíp chutná, takže Nela chodila chodila, až všechny sušenky ze stolu zmizely 😀 A to nezapomněla zdlábnout ještě jablečné pyré s piškotama :-)., Hmmm co jí mám asi nabídnout doma k večeři, tohle prostě netrumfnu.

Když jdeme za babičkou na návštěvu, holky berou celý byt jako hernu. Vytahají všechny knihy, zneužijí každého kdo je na blízku, aby převedl knihu do mluveného slova a neznají konce :-). Prababička se toho ale ujala s maximálním nasazením a byl to další kus dne, kdy já měla volno!
I když jsme byli u prababi všeho všudy dvě hodiny, věřím, že ona byla šťastná a usmívala se po celý zbytek dne.

Jeee a abych nezapomněla. Krom toho, že se u babiček najde vždy fůra knih, které holky milují, najdou se tam hlavně stylové „oldskůlovky“ :-D. Nám téměř třicátníkům to tak nepříjde, ale pro holky, které vlastně vidí doma už jen ty „dotykáče“, pro ty je tohle vrchol pravěku :-D. Takže i tohle je na návštěvách prostě skvělé a o zábavu mají postaráno aniž by se někdo musel snažit :-).

A dík ještě jeden, protože jsem si užila včera parádní rande posilující naše manželství :-).
Už víc jak půl roku jsme měli lístky do Divadla Brodway, kde jsou čas od času naši oblíbenci z Partičky. Nevím kdo tomuto humoru fandíte a kdo ne, my s manželem ho milujeme, takže večer byl bezkonkurenční!

Na lístky se vyplatí počkat, koupit si je předem a pak se jen těšit. Byl někdo z vás nebo plánujete? Kdyby měl kdokoli tip na skvělé představení, která vás v poslední době zaujalo a nebylo dětské, tak určitě sem s ním. Holky jsou větší, holky už usnou i jen v přítomnosti babičky, takže začínáme plnit večerní prostory v diáři 😀

Tak já mám vyvětráno a dnešek bude patřit holkám. Celý den jen jejich :-). Snad to přežiju aniž bych hned volala další hlídání, protože i na ten čas bez nich se prostě krásně těší :-D.
Mějte se krásně a sem s nápady na kulturu.
Vaše
MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Učitelka Hanička 9.11.2016 at 8:50

  Já mám úžasného manžela který venčí tak dvakrát/třikrát týdně s dědou. A já mám tak v podvečer hodinku klidu. Většinou to schramstne péče o domácnost a příprava večeře, páč nejlíp se dělá, když je byt prázdný, ale občas si hodím nohy hore, a už dvakrát se mi poštěstilo si dát vanu při svíčkách 🙂 Abychom ale vyrazili někam spolu to ještě ne, ale teď už bude Róza větší, tak třeba to půjde. A u našich v lbc je to v pohodě, tam zavítám na víc dní v kuse, babička se vyřádí a já můžu jít dokonce s kamarádkou do bazénu, nebo na skleničku 🙂

  • Míša 9.11.2016 at 12:32

   Hani my bydlíme v Liberci kousek od bazénu :-D. Tedy naši, já jsem z LBC původně.
   Je super, když takhle funguje manžel a troufne si. Já mám taky to štěstí, že už zvládne muž obě děti a já si můžu jít zacvičit, na kafe s kamarádkou nebo prostě jen tak ven… je to super!

  • Učitelka Hanička 29.11.2016 at 9:12

   Fakt? V Liberci je bazén prostě nejlepší 😉

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×