KURZ: O našem miminku s lékařkou

Milé maminky.

Kurzy první pomoci u vás mají úspěch a já z nich mám nesmírnou radost. Není na nich ale příliš prostor věnovat se otázkám těch čerstvě narozených miminek, protože spektrum posluchaček je spíše se staršími dětmi. Z toho důvodu jsem se rozhodla udělat seminář, který by byl zaměřený jen a pouze na ty nejmenší. Povídání je vhodné pro všechny těhotné nebo maminky čerstvých miminek (ideálně do 4 měsíců).

 

Kapacita seminářů je vždy omezena, aby se dostalo na veškeré otázky, aby byl klid probrat vše, co Vás bude zajímat. Schéma semináře nemá pevnou osnovu, podle které se musíme řídit, vždy ho uděláme individuální podle těch, kteří na něj dorazí. 

O čem to bude

Většina rodičů dnes monitor dechu pořizuje, ale neuvědomují si, že jde jen o informační jednotku, která jim oznámí problém.

Pokud se s problémem nedokážete vypořádat a dítě v případě potřeby resuscitovat, není monitor dechu velkým pomocníkem.

Krom akutních stavů si projdeme i jak na teplotu dítěte a její měření. Jaké jsou účinné metody srážení horeček a kdy už je nutná návštěva ošetřujícího pediatra.

Jsem lékařka, která semináře první pomoci pořádá již pátým rokem a na kurzech budete mít možnost si resuscitaci vyzkoušet na speciální resuscitační figuríně. Na jakém místě, jak silně a rychle, jak hluboko nebo jak zachovat chladnou hlavu a nepanikařit. To vše si z kurzu odnesete.

Projdeme společně navíc i otázky očkování, kontrol a vyšetření u pediatra a bude dostatek času na všechny vaše dotazy. Vítám nejen maminky, ale i tatínky či celé páry.

 

Domů si každý účastník odnese: 

– manuál k semináři s veškerými informace, které si povíme

– jistý nadhled a jistotu, že jste připraveny na nejrůznější situace, takže doma si už budete moci miminko jen užívat

  Pokud máte zájem se semináře zúčastnit, napište na mou e-mailovou adresu.

mudr.knezkova@email.cz

Termíny v roce 2019:

Termíny pro rok 2019: PRAHA  14.10., 7.11., 21.11., 12.12.
čas: od 18 do 20.30

Kde se kurzy první pomoci konají a co stojí?

Kurzy se budou konat v centru Prahy (KLIMENTSKÁ 1443/50, PRAHA 1) a jsou zpoplatněny částkou 500 Kč. Veškeré materiály kurzu jsou zahrnuty v ceně. Pokud na kurz ale půjdete s partnerem či kamarádkou, pro dvojici vás kurz vyjde výhodněji: 890 Kč.

Co když se na poslední chvíli nebudu moct účastnit?

Kdyby vám to nevyšlo a nemohli byste se dostavit, mějte na paměti, že do týdne před začátkem konání kurzu vám kurzovné zpět vrátíme celé. V případě rušení 3-7 dní před začátkem akce, činí storno poplatek 50 % z uhrazené částky. Pokud kurz rušíte tři a méně dnů před jeho konáním, nemůžeme již kurzovné vrátit.

Moc se na Vás budu těšit a doufám, že si odnesete spoustu užitečných informací.

MUDr. Michala Knězková

All posts

9 Comments

 • Markéta Kuzebauchová 8.11.2016 at 12:12

  Na vysvětlenou – svůj dotaz jsem smazala, jelikož jsem v době konání semináře v zaměstnání a nemohla bych se zúčastnit…takže byl nakonec dotaz bezpředmětný 🙂

 • Míša 8.11.2016 at 12:13

  Markét díky za dotaz a určitě ano, je to možné a seminářů bude víc, takže se těším, že se potkáme :-). Držím palečky 🙂

 • Veronika Jehlářová 22.2.2019 at 14:32

  Pokud někdo zvažujete účast na tomto semináři, neváhejte. Jednak to pro mě byly velmi důležité informace, ale velice mě mile překvapil přístup paní doktorky, jakým seminář vedla. Nejen, že je poznat, že ho vede ze zkušeností, ale zároveň ho vede vtipně. Opravdu jsem se nenudila a odcházela jsem s nadšením 🙂

  • Míša 22.2.2019 at 23:18

   Dobrý den Veru,
   moc Vám děkuju za tak milá slova. Každý kurz je pro mě radost a musím říct, že mám strašně velké štěstí na lidi. Zatím si na kurzech užívám legraci i já 🙂 . Děkuju mockrát a přejeme s holkama hlavně zdraví 🙂

   Míša K.

 • Hanka H. 24.3.2019 at 16:47

  Dobry den, muzu na kurz vzit miminko? Uz ho mame na svete a tak male jeste hlidat nedam.

  • Míša 24.3.2019 at 21:53

   Dobrý den Hani,

   samozřejmě můžete 🙂 . Zrovna dnes byly s námi hned dvě 🙂

   Budu se těšit na setkání
   Krásný večer

 • Katerina P. 28.11.2019 at 10:23

  Dobry den pani doktorko,
  posilala jsem Vam mejla s zadosti o rezervaci 2 mist na kurz dne 12.12.
  Dosel Vam? Dekuji za zpravu a preji krasny den!
  Katerina

  • Míša 10.12.2019 at 22:27

   Dobrý den,

   letos už bohužel žádná místa v kurzech nejsou. Nyní buď on-line varinata na http://www.comamdelat.com nebo Jaro 2020 🙂

   Krásný advent

   Míša K.

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×