Soudek se štítkem UPŘÍMNOST

19.10.2016 in Dr. Máma, Osobní - 35 Comments
Já bych nad tím měla mávnout rukou, já bych se rozhodně měla naučit detaily přecházet a stát si za svou prací, za svými koníčky a v neposlední řadě hlavně za svým názorem. Ještě to ale dokonale neumím (ale vážně se moc snažím), takže proto je tu dnes tenhle článek. Chci některé z vás požádat o odchod z blogu. Proč a koho?

Včera jsem se přistihla, že jsem nejspíš úplně mimo, když jsem manželovi oznamovala „Tenhle článek o očkování ani na blog dávat nebudu. To by mě zas polovina z nich sežrala, čtvrtina kamenovala, že do dětí tlačim hliník, rtuť a vše jen né dobro. A zaručeně se najde komentář, že až moje dítě skončí po očkování jako autista, změním pohled na celou situaci.“ Jo, já tohle vážně řekla, článek dopsala a uložila ho do počítače s tím, že to je jediné místo kde zůstane.

Tohle ale nejsem já a já tu nepíšu blog proto, že vy ho takový chcete, ale proto, že ho takový chci já. Bude to možná znít arogantně, i když to tak myšlené není, ale blogerek a blogerů je tolik, že si každý může vybrat kterého chce. nechci měnit svůj styl nebo texty podle toho, kdo mě čte. Pokud se vám blog a mé názory či inspirace líbí, budu vděčná za každý jeden lajk a komentář, i když nebude vždy optimistický nebo pozitivní. Pokud se vám ale nelíbí žádný článek a jste tu jen kvůli případným soutěžím, odejděte prosím. V červnu tu bylo 500 fanoušků a bylo to stejně prima jako dnes, kdy vás je přes 2 tisíce. Já strašně stojím o  každého, komu můžu něco předat, někoho inspirovat nebo někomu poslat krásnou výhru. Soutěže ale najdete na téměř každém blogu, takže kvůli nim nezůstávejte.
Své čtenáře si najde každý blog a já uznávám, že jsem v tomhle asi trochu atypický případ. Od narození mých dětí je nosím, děti obouvám do bot nebot, tedy snažím se vybírat barefootovou či kompromisní obuv a s dětmi spím v posteli. Zároveň jsem ale dětská lékařka a jako taková jsem a pravděpodobně také vždy budu zastánkyní očkování. Jinak bych tu práci dělat nejspíš ani nemohla. Velká většina z vás vybere pro své děti cestu jinou a pokud jsou vaše názory natolik odlišné, že vás mé články nutí o hanlivé maily či komentáře, odejděte prosím. Vždyť já vám nespamuju mailové schránky ani nenutím číst jediný příspěvek. Bude lépe nám všem a já budu moct bez obav z ošklivých psát další články, vy zase sledovat někoho jiného.

Proměna blogu

Jednu část upřímnosti bych měla za sebou. Druhá je „proměna blogu“ za poslední půlrok. Ano, uznávám, že kdo blog sleduje od samého začátku, musel si všimnou, že je prostě jiný. Ale víte proč? Protože jsem blog založila pro asi padesát papírových nadšenců, kteří chtěli nahlížet do našeho Project Life alba. Postupně se ale rozšiřovaly dotazy na hraní s holkama, které na fotkách čtenářky viděli a tak jsem vám je začala přidávat. Když jsem viděla, že vás náš život zajímá, rozhodla jsem se, že z blogu udělám svou osobní záležitost a prostě budu psát o všem, v čem shledávám nějaký smysl, co mě baví a co by třeba mohlo zajímat někoho dál. Necítím se tedy jako beuty blogerka, která najednou začne psát o autě protože ho dostala zadarmo.
Za celou dobu, po kterou blog funguje (cca 19 měsíců) jsem dostala dvě zprávy, které se týkaly toho, že se z blogu stalo hrozné místo, že je z inspiračního blogu prostý product placement. K tomuto se chci vyjádřit veřejně, všem na rovinu ukázat jak je či není blog výdělečný, co z něj mám já a zase nechám na vašem zvážení, zda tu zůstat chcete nebo ne.
Díky psaní blogu mám přístup k velkému množství informací, dostanou se ke mě odkazy na firmy a produkty, o kterých jsem neměla zdání, že existují. Z některých jsem nadšená, z jiných méně a o takových se tu ani nedovíte. Rovnou chci říci, že za žádný článek na mém blogu jsem nikdy nebyla placena. Ani za jeden jediný. Pokud něco z článků mám, je to produkt se slevou případně zdarma. Tyto produkty si však vybírám sama a výrobce sama oslovuji. Napsala bych vám o něm se stejným nadšením a názorem, kdybych si ho koupila „za plnou“.
Není to tedy tak, že mi chodí denně nabídky forem a já na jejich produkty následně pasuji pozitivní recenze. Nedělám to. Jediné články, za které jsem zaplacena, jsou odborné články (např. pro blog Prodeti.cz nebo pro časopis Maminka). Mrzí mě, pokud to na čtenáře působí jako firemní masírka, nemá to tak působit a je to masírka mnou vybranými věcmi, které jsem zakoupila se slevou případně dostala.

Partnerství blogu

Krásný příklad. Má spolupráce s Nakladatelstvím Svojtka. Před půl rokem jsem toto nakladatelství sama oslovila. Jejich knihy jsou dokonalé a dětem toho umí hodně předat po velice dlouhou dobu. Nakladatelství se blog líbil, já dostala tři knihy a o těch měla být zmínka na blogu. Žádné další podmínky. Ano mohla jsem udělat to, že jsem udělala fotku, kde jsou knihy zabalené a napsat pod to suše „dáreček holkám ke dni dětí“. Měla bych tak během 15 minut článek, za který jsem dostala knihy v hodnotě 600kč. Jak jsem to ale udělala já. Každou knihu jsem podrobně nafotila, fotky upravila, sepsala článek a za dvě hodiny práce, která je čistě pro vás, protože já knihu fotit nemusím, jsem dostala knihu za 199Kč. Každá kniha dostala svůj článek, v každém článku nafocené všechny strany knihy. Pokud tohle někomu vadí a je tu z toho přehlídka „toho co mám gratis“ opět moc prosím, odejděte. 
Ke každému článku se snažím přistupovat zodpovědně. Každý článek se snažím napsat tak, aby byl fér pro partnera blogu, pro vás čtenáře a v neposlední řadě pro mě, protože mě to stojí čas. Já vám ho ale dát chci. Chci inspirovat, chci vám ukazovat vychytávky nebo hračky, které se mi libí a nikdy vás tu nebudu masírovat něčím, co se neshoduje s tím jak my žijeme.
Mohla bych vám psát o kosmetice, drogerii a bonbonech každý měsíc, protože tyhle nabídky mi na mail chodí. Ale nebudu fotit děti s Pribiňákem v ruce, když mé děti dodnes znají jen bílý jogurt. Nebudu psát chipsech, i když by je přeci mohl sníst manžel, nebudu objíždět soda stream akce, když pro děti je nejlepší voda nesycená a já jim jinou nedávám. Neodsuzuju nikoho kdo ale tyto příspěvky na blogu má. Když tak dotyčný žije, je dobře že si za svým názorem stojí a na blog toto umístí. A já vás tu chci. Chci vás tu ale za cenu, že se vám naše články líbí a pokud nějaký ne, je jich menšina a prostě ho přeskočíte.Partnerství je prostě fajn věc. Pro mě je užitečné i vtom, že se rozšíří mezi lidi i mé pediatrické články nebo články s myšlenkou ohledně prevence zdraví. Například článek o dětském zoubku a čištění. Vím, že nejčtenější jsou ty články, kde je soutěž, ostatní většinou váznou. Takže jsem požádala web Feedo.cz, zda by mi pro vás neuděl balíček tématicky zaměřený na dětské zoubky. Sama jsem do balíčků vybrala tak, aby v něm nebyly pasty jako perlička a tvrdé kartáčky a právě díky soutěži se článek otevřelo třikrát více lidí než by bylo bez soutěže. A já z článku neměla ani tu zubní pastu ;-).

Omlouvám se za tenhle výlev v můj sváteční den, ale strašně nechci, abych zase doma musela zhrouceně oznamovat manželovi, že tohle tam přeci dát nemůžu, vždyť mě sežerou. Každý si na blogu strašně rád zasoutěží, každý je vděčný a nadšený, když mu dojde výhra a tahle možnost je jen díky partnerům blogu. Z článku kde je soutěž máte dar vy, ne já. A já takový blog chci. Partnery blogu netajím, máte je zde na blogu, ale upozorňuji, že žádný z nich nepošle produkt, o kterém já budu psát. To já si případně vyberu něco od nich a o to vám píši. A když zrovna nic vhodného nemá? Tak si od nich neberu nic. České „zadarmo i rakovinu“ nemusí platit všude.
Děkuju všem, kteří jste tohle dočetli a dovolím si ještě jednu krátkou poznámku. Všechno není jen černé a bílé. Nechodí mi jen zprávy hanlivé, těch je úplné minimum a vlastně došly dá se říct dvě. Přišly mi ale také dva maily, u kterých se mi chtělo brečet z dojetí. Pokud si pamatujete na začátek roku a můj článek s nabídkou samolepek #prsakoule do vašich diářů, dvě z vás mi napsaly, že tenhle článek zachránil někoho ve vašich rodinách. Maminka jedné ze čtenářek ještě ten týden jela do nemocnice, ještě ten týden ji byla diagnostikovaná anomálie a podstoupila operace, při které potvrdilo, že díky včasnému záchytu zachránila své zdraví. I kdyby jen tyhle případy měly být smyslem mého blogu – mám splněno. 
 
Mám vás ráda a pro zájemce bude brzy k přečtení přehled očkování v ČR.
Vaše
MUDr. Michala Knězková

All posts

35 Comments

 • asmeena 19.10.2016 at 12:00

  Díky Míšo za tento článek. Pěkně napsané. Je to tvůj blog a pokračuj tak, jako dosud. Je pravda, že jsem se taky zamýšlela nad tím, že už to není úplně stejný blog jako na začátku, když si ho rozjížděla, ale ráda si počtu i jiné příspěvky, které mě mohou inspirovat třeba pro nákup dárků pro mé děti. A jsem ráda, že jsi to více osvětlila, že si můžeš sama od výrobců vybrat co ti vyhovuje a co se vám bude hodit a nevnucuješ něco co není dle tvého svědomí to nejlepší jen kvůli tomu, že dostaneš něco zdarma. A gratuluji ti dnes k tvému svátku (Verča S.)

 • MakaArt 19.10.2016 at 12:01

  Skvelý príspevok! ❤

 • Terka 19.10.2016 at 12:13

  Ahoj Míšo, za mě palec nahoru za ten článek! Většinou články na blozích nekomentuju,protože nemám potřebu za každou cenu ventilovat svá přitakávání,nebo jiné "postřehy"… Vím,že tím jako čtenář blogu stojím za prd (a přitom se sama tetelím blahem,když nám nahodou někdo na blog komentář vloží ;). Ani většinou nesoutěžím, ale tady jsem si nemohla pomoct,komentuji. Palec hore,jen tak dál! Piš si, o čem chceš a jak chceš!!! I kdyby ti někdo za to platil,je to tvoje věc!! Česká závist a internetová přemoudřelost tu bude bohužel vždy,ale kašli na ně! Já ti fandím,ať blog zůstane jen tvůj a mění se jen čtenáři kvůli obsahu a ne obsah kvůli čtenářům! A článek o očkování by mě třeba zrovna zajímal!! Jestli se to někomu nebude líbit,může mudrovat,ale to je tak jediný, co může! 🙂 Terka

 • Lenka Adoltová 19.10.2016 at 12:15

  Hezky napsané. Přestože mám syna, také ho obouvám do bf, dělám mu PL album, protože fotky jsou podle mého úžasná vzpomínka, milujeme Svojtku apod., ráda se na tento blog vracím, i když vím, že občas narazím spíše na věci ryze holčičí, které třeba momentálně nevyužiju. Když mě článek zrovna neosloví, tak jej prostě nečtu a počkám si na další 😊 a někdy je fajn, přečíst si i opačný názor, třeba jen proto, abych si upevnila ten svůj 😊 očkujeme povinná očkování, i když s odkladem, ale je to naše rozhodnutí, nikomu bych nevyvracela ten jeho 😊 pokud někdo věří botičkám s žirafkou, ať je dětem dává, vždyť každý rodič chce dělat pro své děti to nejlepší, co umí 😊

 • Kateřina Malá 19.10.2016 at 12:17

  Míšo,toto je perfektně napsané,samotné je mi občas smutno z hanlivých komentářů,které jsou lidé schopni napsat.Jak píšeš,nikdo nikoho nenutí blogy číst,tak nechápu,proč se v někom vezme tolik zloby,že ji musí plivat i na ostatní.A ty jsi se s tím tímto článkem skvěle poprala a dala najevo,za čím si stojíš.
  Díky za veškerou inspiraci- i tu papírovou,i tu pro mrňousky.Čtu tě moc ráda.
  Kač (ta s tou texturovací pastou) 🙂

 • Martina BARABASCA 19.10.2016 at 12:24

  Míšo vše nej k svátku ;). Začala jsem nakukovat na tvůj blog nedávno a líbí se mi.
  Věčné dilema blogerek a věčný boj čtenářů znám moc dobře. Musela jsem si dát pauzu :).
  Ale díky za připomenutí toho co sama ctím a snažím se o to i já na svém blogu.
  pěkný den Martina

 • Adéla V. 19.10.2016 at 12:33

  Miso, gratuluji k svatku a doufam, ze mas dneska pekny den a holcickam uz je snad taky dobre. 🙂
  Tvuj blog mam moc rada a predevsim je TVUJ. Ty urcujes, o cem pises a nikoho nenutis to cist. Porad neumim pochopit, ze nekdo nekoho sleduje jen, aby mohl psat negativni komenty. Stejne tak nechapu, ze hodne blogerek, ktere vlastne nic netvori, jen pisou recenze na kdejakou blbost a ukazuji nakupy, maji tolik fanousku. 🙂
  I kdyby ti sponzori kazdy den posilali zlate cihly, je mi to jedno. 😉 Hlavne delej dal, co te bavi a tak jak te to bavi. Rada si zase neco prectu.
  A.

 • veronika tobi 19.10.2016 at 12:37

  Nikdy v zivote nepochopim co dokaze lidska zavist!!! Miso,prosim te,hlavne se nenech nikym odradit! Byla bych totalne v koncich:-) jsi pro me jedinecnym soudkem napadu a inspiraci! Az si nekdy rikam,ze bych mela zapojit i vlastni mozek,a ne se porad opicit,ale takhle je to proste jednodussi;-))) obdivuju te,ze jsi ochotna nezistne venovat tolik casu nam 'cizim' maminam!moc ti fandim a kasli na ty vsechny zamindrakovany zly otrapy! Radsi si svuj svatecni den krasne uzij! Vsechno nejlepsiii!!!

 • Denisa Vašourková 19.10.2016 at 12:57

  Jsi skvela, fandim ti a tvuj blog miluju ❤️

 • Martina Novackova 19.10.2016 at 13:11

  Ahoj Miso, nalakala jsi me na svuj blog pred par mesici diky PL ( porad si myslim, ze hezci PL jsem u nas nevidela, miluju ty 30tkove stranky 😉 ) a za tu dobu jsi prinedla nasi rodine tolik ale tolik inspirace!!! Na hracky, knizky, botky, i kdyz jsou clanky nekdy vic holcici nebo nesouhlasim vzdy do puntiku s nazorem, nedava mi to duvod nemit tento blog jako nej. Vzdy mam volbu clanek necist nebo si z nej vybrat to dobre pro nas. A nebo se rozneznit nad holcicima vecma, ktere me s chlapama doma miji 🙂 at se dari i nadale, Martina

 • Dida 19.10.2016 at 13:12

  Míšo, mám dcerku a moc rády zde hledáme inspiraci pro naše každodení tvoření. Jste jedním ze "zdrojů", které ráda prohlížím a inspiruji se. Vím, že je to těžké, ale to zlé ignorujte!Děje se to totiž všude. Naposledy mě šokovaly velmi hanlivé komenty maminek dokonce i v bazárku, kde nějaká maminka prodávala nosítko pro dítě. Tu maminku tam někteří div "neukamenovaly" za to, že si dovolila používat nosítko. Bylo mi z toho smutno a vůbec jsem to nechápala. Každý přeci dělá, co uzná za vhodné. Držte se a krásný svátek! 🙂

 • Michaela Benešová 19.10.2016 at 13:14

  Mišul, jsem na tom podobně jako Terka, nekomentuji každý příspěvek, i přesto, že mne dosud nadchl téměř každý Tvůj článek, ale nechci to tu za každou cenu zahlcovat jakýmkoliv plkem. Jsem za Tvůj blog nesmírně ráda, je to prostě studnice isnpirací. Už jen těch Svojtkovek, co díky tobě doma máme 🙂 No prostě držím palce, a ať Tě neodrazují od psaní případné občasné negativní komentáře. A užij si dnešní sváteční den.

 • Alena Králová 19.10.2016 at 13:33

  Tak jsi to prece jen napsala! To je dobre! Nema smysl se trapit. Nechapu, kdo sem muze chodit, kdyz s tvymi nazory nesouhlasi nebo mu vadi, ze sem davas recenze produktu. I kdyby jsi za me mela zaplaceno. Porad je na tobe, jestli tu recenzi das nebo ne. Podle me Ti proste jen zavidi uspech a nedokazou tu horkost v puse polknout. Ja jsem rada za kazdy tvuj clanek a s chuti ho ctu. A predevsim ty o ockovani. Ja i segry jsme ockovane. My dve starsi jsme chodily, myslim postupne na vsechny a ta nejmladsi uz ma tu komplexni tri davkovou. Takze ja sve deti budu nechavat ockovat a nikdo mi to nerozmluvi.
  Preji Ti plno spokojenych ctenarek..:-) :-)♡

 • Tereza 19.10.2016 at 13:34

  Souhlasím s tím, co zde již bylo napsáno. Je to Váš blog a můžete si na něj psát, co chcete. Já jsem ráda za každou radu a inspiraci, kterou zde najdu (i když jsem maminkou šestitýdenního chlapečka, takže holčičí šaty a hračky mě minou). Na negativisty a závistivce, kteří by tu i přes Vaši žádost zůstali, doporučuji použít nezbytné minimum sil, a to na zmáčknutí tlačítka "delete" 🙂 PS: zrovna řešíme doma dilema jménem očkování proti pneumokokům, takže se těším na Váš článek a názor 🙂

 • Proprepiaf 19.10.2016 at 13:40

  Amen!

 • Jana Sadloňová 19.10.2016 at 13:43

  Míšo … krásně jsi to napsala a není k tomu co dodat. Jen tolik, že absolutně souhlasím a doufám, že budeš pokračovat tam, kde si včera přestala. A sem s tím očkovacím článkem! 😉 Máme Tě rády.

 • Jana Frantíková 19.10.2016 at 14:04

  Uprimny clanek. Podle me je logicke, ze se obsah meni, ja jsem na tvuj blog prisla skrze PL, zustala jsem, protoze me uchvatily krasne fotky a zustanu, protoze nas opicak roste a casto tady najdu veci a informace, ktere jsou pro me zrovna aktualni. Tesim se na clanek o ockovani, ac jsem "diky" internetove masazi obezretna, nejsem zastance te neockovaci hysterie.

 • Danča 19.10.2016 at 15:02

  Míšo, všechno nejlepší k svátku 💖🍷🌼
  Jsem zaskočená z toho co dnes tady čtu… nic méně napsala jsi to jasně, komu se články líbí, jsou vítáni a komu ne, tak ať nechodí a neprudí. I když už mám syny velké, dětské hrátky a rodinné výlety s dětmi se mě netýkají atd. tak hrozně ráda se sem chodím odreagovat. Myslím, že nás, kteří mají tvůj blog rádi je rozhodně víc než škarohlídů, kteří se najdou všude, tak se nenech odradit nepřejícími a směle dál pokračuj v tom co tě baví a je ti blízké. Vše se mění, tak proč ne i blog. Tvůj blog je úplně jiný a nad všechny blogy vyčnívá právě tvým originálním pojetím a stálým vývojem.
  Tak až tě zase nějaký ,,dobrák obšťastní svou náklonností" (doufám, že už se to nestane), tak vždy pomysli na ty, kteří ti fandí a nemohou se dočkat dalších zajímavostí z vašeho bytí.
  Míšo, díky za tvůj blog ♥

 • Tana Chladkova 19.10.2016 at 15:04

  Delas to po svem a delas to dobre! Negativni zpetna vazba je taky zpetna vazba, ale jak sama rikas, bylo jich minimum, tak hlavu vzhuru a stuj si za svym 🙂 objevila jsem si Te pred bloggerskou soutezi a budu Te cist dal i po ni 🙂

 • VERONIKA (MIAUK) 19.10.2016 at 15:05

  Ono už tu bylo asi vše "řečeno" v předešlých komentářích, takže já jen držím pěsti, aby tě ti závistivci neodradili psát a fotit. Moc ráda se sem vracím, ať už pro inspiraci, "mimi rady" nebo se jen tak koukat na fotky. No a na očkovací článek jsem zvědavá, u nás je teď očkovani aktuální (v 9 týdnech se nám to zdálo brzy a odmítli jsme,ale teď po 5m už naočkujem). A za informace budu ráda, navíc tady mám jistotu, že to nebude "jedna paní povídala":)

 • jaroslava morová 19.10.2016 at 15:46

  Míšo, veď Svůj blog po Svém. Je přece Tvůj. Kdo nechce, ať nečte. My Tě máme rády, ráda nakukuji na spoustu věcí co napíšeš, i na Tvé krásné holčičky. A uronila jsem slzu o zmínce na konci článku "Prsakoule" …. hlavu vzhůru, zakomplexovaný člověk, který nikdy nic nedokázal, Tě přece nemůže rozházet. Přeji hodně štěstí a radosti v životě.

 • Anonymní 19.10.2016 at 17:03

  Myslím, že problém není v přeměně blogu; každý blog má přirozený vývoj už jen díky tomu, jak se jeho autor vyvíjí, ale v tom, že PP převažuje nad kreativními nápady, které tu byly dřív :-/ Kdysi články "takhle jsme strávily venku odpoledne, tiskly jsme na kůru stromů" atp. vystřídaly "jen díky tomuto můžete dělat to co my". A napsat, že mě firmy neplatí, jen jsem si mohla vybrat knížky za 600,- je holý alibismus.

  • Milka 19.10.2016 at 17:07

   Která část téhle věty je špatně pochopitelná?
   "Pokud tohle někomu vadí a je tu z toho přehlídka "toho co mám gratis" opět moc prosím, odejděte."

  • Uz jsem se bala, ze se tu ten technicky anonymus hejtus neobjevi :-D…Miso, prosim te moc, klidne oslov dalsi a dalsi a klidne i miliony firem, ktere se ti libi a kdyz od nich dostanes neco zadara, tak to vubec neber jako alibismus…alibismus je psat o alibismu porad a dokola a neukazat tvar ani jmeno!

  • Ivana Šarmírova 19.10.2016 at 18:35

   Veronika presne si mi zobrala moje slová. "Najradšej" mám týchto "alibistov" anonymných. Keď už niekde vyjadrujem svoj názor myslím, že sa dá pod to podpísať alebo ….

 • Milka 19.10.2016 at 17:05

  Já tvůj blog sleduji právě od doby, kdy byl asi čistě zaměřený na tvorbu PL. Jiné příspěvky jsem zpočátku nevítala s nadšením, protože děti nemám a neplánuji, nicméně musím říct, že i tak mě mnohé z nich zaujaly a s chutí jsem si je přečetla, byť bych třeba některé věci dělala jinak.
  Píšeš o svých zkušenostech a tak to má na blogu být. To je prostě problém řady čtenářů blogů, že mají pocit, že všechno vědí lépe, než autor. Nikdy jsem nepochopila, proč mají potřebu blog, který je nebaví, sledovat a vyjadřovat se k článkům. Obdobně třeba proč jsou na FB fanoušky stránek, ke kterým mají vyloženě odpor. Díky cestování často "kopu do vlastních řad" a musím říct, že, ačkoli mnohé jiné národy mají také plno negativních vlastností, s takovou záští a závistí, jakou oplývají Češi, jsem se snad jinde ve světě nesetkala. Snad se ti lidé nudí a mají tak malé sebevědomí, že si ho musí takhle zvyšovat. A ještě své negativní příspěvky nepíší veřejně, případně pod jménem či přezdívkou, anonymně to jde nejlépe…
  Piš svůj blog dál a piš ho tak, jak chceš ty, je tvůj – a nám se takle líbí! Ať se daří!

 • Ivana Šarmírova 19.10.2016 at 18:29

  Míšo já ti držím moc palce. Je to tvoj blog a preto si myslím, že si na ňom môžeš písať čo uznáš za vhodné – sú to tvoje dojmy, názory, skúsenosti a pod. o ktoré sa s Nami ostatnými delíš. A komu sa nepáči nech to nečíta a vypne to. Já ho sledujem už veľmi dlho (začala som hlavne kvôli PL) a aj napriek tomu že pribúdajú aj články s inou témou ako je PL mám ho veľmi rada. Vždy sa čudujem, že majú niektorý ľudia čas riešiť druhých… Teším sa na ďalšie články 😉 Ivča

 • Ziiiiii 19.10.2016 at 19:01

  Mi, mas recht. Kasli na vsechny, vis jak to je – komu se to nelibi, at mi… 😉
  Co me zajima, prectu si (inspirace na hry s detma, darky, konecne uz vim, co je barefoot 🙂 ), co me nezajima (nemam bunky na scrapbook nebo jak se to jmenuje 🙂 ), preskocim a hotovo.
  Jed dal, kdo chce, bude cist dal.
  Pa, Zi :-*

 • Alinka 19.10.2016 at 19:46

  Miso, ostatni uz vsechno dulezite napsali. Nenechte se rozhodit anonymy, i kdyz chapu, ze jejich rypani zamrzi. Drzim vam palce. Moc rada vas blog ctu ;). Ali

 • Nikol Horáková 19.10.2016 at 20:09

  Moc hezky řečeno. Taky jsem zastáncem očkování a s děťátkem jsem spala v jedné posteli do jeho jednoho roku 😀 Pribiňáka bych mu nedala, ani kdyby mi za to nabízeli prachy.. Buďte dál svá a pište, co Vám leží na srdci nehledě na názory ostatních…

 • Blog Zrzky 19.10.2016 at 21:02

  Míšo, nenapsala bych to lépe, pod všechno bych se podepsala. Přestože můj blog má mnohem méně fanoušků než ten tvůj, je v mnohém podobný. Partnery si vybírám stejně jako ty, cíleně oslovuju firmy, které mě něčím zaujmou, mnoho nabídek odmítám. Na mém blogu není každý týden soutěž, i proto těch čtenářů nikdy nebudu mít tolik. Když už se mi podaří nějakou soutěž uspořádat, hrozně nad tím přemýšlím, aby to hezky zapadalo a mám z toho pak velkou radost. Největší radost mám ale z každé zpětné vazby, kdy mi někdo napíše, že ho můj blog inspiroval k nákupu knihy, hry, kosmetiky. Ať už jsem ji od někoho dostala nebo ne, články píšu se stejnou vášní. Tvůj blog je krásný, děláš to víc než dobře. Mějte se hezky, Jana

 • Anonymní 19.10.2016 at 21:26

  Blog čtu pravidelně od jeho počátku. Musím říct, že mne ze začátku trochu mrzelo, že už tady nejsou jen inspirující články o papírovém tvoření. Ale na druhou stranu musím říct, že jakýkoliv článek vždycky "zhltnu" jedním dechem. Musím přiznat, že knihy z nakladatelství Svojtka mne zaujaly natolik, že jsem si nedávno nějaké leporela objednala, i přesto, že než u nás na ně dojde řada, tak si je prozatím budu prohlížet jen já. Jsem ráda, že brzy bude článek o očkování, jelikož ten tu vyhlížím už od srpna. 🙂

  Marie K.

 • Jitka Křížková 20.10.2016 at 6:13

  Pěkný den, Míšo,
  blog sleduji strašně ráda už nějakou dobu. Jednak kvůli tvým krásným fotografiím, u kterých se často inspiruji, ale také právě díky těm skvělým článkům. Každé ráno otvírám blog a těším se, co tam bude dnes 🙂 Zrovna nedávno jsem řešila se svojí sestrou (obě máme malá miminka), jak je to s měřením teploty a jaký teploměr je ten NEJ. A teď aktuálně právě řeším očkování, co nechat a co je zbytečné. Strašně se mi líbí tvůj přístup, je mi velmi blízký. Jak jsi psala, nic není černobíle a a spoustu věcí řeším podobně jako ty. Je fajn si přečíst, že někdo to vidí stejně, už se mi párkrát stalo, že mě jiné maminky slovně napadly, třeba jen kvůli tomu, že jsem malé nechala dát naušničky…do debat ohledně očkování se raději vůbec nepouštím. A taky musím říct, že je to pár dní, co mi přišel balíček s knížkama, které jsem vybírala podle tvého článku a já se už nemůžu dočkat Vánoc, až malá ty "okýnkovky" otevře 🙂 Děkuji moc za vše co děláš a určitě v tom pokračuj. Má to smysl. Měj se krásně, čtenářka Jitka

 • Michaela Hofericová 21.10.2016 at 17:09

  Mně se koncept blogu taky líbí, takže jen tak dál!

 • Vendula Karafiátová 5.11.2016 at 20:28

  Milá Míšo, musím Vás tu také podpořit! Bohužel, jsou mezi námi i takoví lidé, kteří si vždy něco najdou, na druhé straně jsou tu ti, kteří se rádi inspirují, počtou si zajímavé informace (jako například já:-). Na Váš blog jsem narazila díky project life a teď vždy jen vyhlížím, kdy napíšete další článek. Na Váš blog chodím ráda a jak píšete, dnes je na internetu spoustu blogů a článků, že si každý může vybrat, co chce číst. Buďte svá, je to Váš blog!
  Mám taky dvě holčičky, dva roky od sebe a velice ráda se nechám inspirovat. Dnešní večer jdu vystřihovat adventní domečky, které jsem od Vás dostala mailem a už se nemůžu dočkat, co na ně bude dcerka říkat:-).
  Přeji spoustu spokojených čtenářů!
  Venda

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×