KnihoToč – otoč knihu, obměň knihovnu

17.10.2016 in Nezařazené - 9 Comments
První výzva z Vinohrad a já jsem strašně zvědavá, kolik z vás do ní půjde s námi :-). Vždy se říká něco za něco a bude to platit i dnes. Hoďme na chvilku za hlavu myšlenky na dárečky dětem, na to jak jim vykouzlit úsměvy na tvářích a na to, že Adélce musíme vyžehlit ještě overálky a pár bodýček. Teď budeme myslet chvíli na nás samotné :-). Jdete do toho?

Inspirací pro děti vás zavaluji téměř každý den. Některé jsou užitečné všem, některé jen pár z vás. Dnes ale doufám, že si budeme užitečné vzájemně. Tahle myšlenka mě napadla na konci dovolené. V Africe už na mě padal splín, protože neustále pršelo a já dočetla všechnu literaturu dřív než jsme stihli poznat areál, pláž nebo se pořádně vykoupat v moři. Na vaše tipy jsem s sebou vezla knihu Malý pražský erotikon a doufala, že 400 stran bude stačit ještě na cestu domů.
Kniha byla fajn, na dovču paráda oddych, ale co s ní? Někdo podotkne „a proto chodím do knihovny“ :-D. Ano já taky, ale jsou knihy, které nestíhám, které chci doma, které dostanu k jmeninám či narozkám, zkrátka nějakou knihu máme doma každá. 
Schválně. Kolik knih máte doma a už jste ji za poslední dva roky nečetly? Nooo, já mraky. Nepočítám učebnici patologie a infektologie :-D. Mám knihy, které fůra z vás nečetla a mě tu leží. Nevyužila by ji některá? Jenže jak ji nabídnout, abych zase nemusela losovat komu ji pošlu a zbytek jen nezůstal koukat?
Proto je tu KnihoToč. Každý kdo se bude chtít zapojit, vybere ze své knihovnu jeden exeplář, který není manželův oblíbený 😀 a ten pošle do KnihoToče. V průběhu akce vám ode mě přijde adresa, kam danou knihu budete posílat. Ano, celá akce vás bude stát pouze poštovné za knihu, kterou budete odesílat.
Na konci KnihoToče vám zase jedna kniha přijde. Každá tak skončíme s knihou jinou než jsme odeslaly, oživíme knihovnu, třeba si novou knihu přečteme a kdo ví, možná se pro velký úspěch za čas zopakuje KnohoToč v druhém kole.
Co říkáte? Půjdete do toho se mnou?

 

Pokud ano, tak pár instrukcí.

1/ buď fanouškem naší FB stránky – MK Life
2/ do 31.10.2016 se přihlaš do události Knihotoč ZDE
3/ na e-mail enamelka@seznam.cz napiš
– svou adresu a název knihy, kterou vybíráš 
– literární žánr, o který určitě nestojíš
– můžeš připsat knihy, které jsi v poslední době četl (Bábovky, MPErotikon…)
– do KnihoToče nepatří žádné dětské knihy!
Pak už jen stačí počkat na chvíli, kdy ti ode mě přijde adresa, na kterou budeš svou knihu posílat :-).
Já se tak těšíííím. Nenechte mě v tom!
Vaše
MUDr. Michala Knězková

All posts

9 Comments

 • Iva Raur Halvorsen 18.10.2016 at 7:22

  Skvely napad. Mam dotaz. Mohou se zapojit i prespolni? V Dansku mame velky nedostatek cesky psane litareatury 🙂

  • Míša 18.10.2016 at 7:27

   Ivanko urcite, jen nevim jak to udelat s postou, aby se nekdo nezlobil. Je mozne tem vsem osobam dat ceskou adresu? A ze by to pak nekdo odvezl naraz? Aby se nekdo nezlobil, ze chytl adresu za drahe postovne. Jinak cim vic se to rozsiri, tim budu radeji a je to vyborny napad 🙂

  • Iva Raur Halvorsen 18.10.2016 at 7:36

   Poptam se tu, zda by i ostatni meli zajem. Pokud ano, tak by to slo nejak zorganizovat s prevozem 😉

  • Míša 18.10.2016 at 7:38

   Úžasné, parádní napad jak poslat knihu a pro vás přístup k češtině. Berem všechny přespolní 🙂

 • Jana Sadloňová 18.10.2016 at 7:25

  Míšo, se mnou počítej! 🙂

 • Tereza 18.10.2016 at 13:44

  Super nápad 🙂 Jdu se zapojit – knihu na poslání mám a budu se těšit, co pěkného na čtení mi dorazí.

 • Blog Zrzky 18.10.2016 at 18:52

  Já jsem velký milovník knih,ted s dětmi dávat jednu měsíčně a z podobného důvodu jako ty jsem zavedla na blogu knižní výzvu, je to sice výzva pro mě ale i tak z toho mají moje čtenářky radost – jedna moje přečtena kniha je jedna recenze pro ostatní 🙂 každopádně super nápad, zapojím se 🙂

 • Michaela Benešová 21.10.2016 at 9:01

  Tak ráda bych se také přidala, ale já se nějak nedokážu vzdát žádné z mých knih. 🙁

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×