barefoot | střevíčkovské Beda bačkůrky

V říjnu Nelince odstartoval druhý rok ve školce a krom toho, že je mnohem větší, připravenější a natěšená, objevil se nám doma nový faktor. A to, že už jí není až tak jedno, co si veme na sebe 😀 . V oblečení to ještě tolik nevnímá, i když nejraději by si na sebe vzala sukýnku nebo šaty, protože teď má tančící období. U bot je to ale malinko horší. A kdo obouvá děti do barefootové obuvi, možná už se s tím setkal. Právě proto jsem měla strašně velkou radost, že mezi tou haldou BF papučí se objevily i tyhle BEDA bačkůrky nebo „třevíčky“ jak jim říká Nela. Dnes vám je ukážu a taky vás pozvu do Písku, odkud jsem si je přivezla.

střevíčky do školky -BEDA

BEDA bačkůrky nejsou na trhu moc dlouho a já se přiznám, že ač jsou svými vlastnostmi perfektní, vzhledově je to zase dosti BF-bída. Nevím, zda je to tak těžké, ale posuďte sami třeba tady 😀 . Na co je ale důležité upozornit, ty bačkůrky má BEDA nafocené dosti hrozně. Jak kdyby výrobce nevěděl, že to co prodává jsou vždy fotky. Schválně, najdete mezi nimi tyhle Nelinky (klik)? Na první pohled by se zdálo, že tam mezi nimi vůbec nejsou.

tip: Slyšíte pojen „barefoot“ prvně? Mrkněte na článek o dětské nožičce, kde se dovíte jaké ideální vlastnosti mají boty mít.

Balerýnkové bačkůrky jsou díky zapínání na suchý zip dobré na vícero typů nožek, protože se dají hezky stáhnout. Nelince to teda problém nedělá, protože si pořád drží tu svoji širokou nohu s buclatým nártem, ale není to pro tyhle botky podmínkou.

ohebné i s vložkou

Měkkost botiček je prostě super. První dva týdny nosila Nela do školky Keeny CNX, které měla z léta, protože z loňských bačkůrek stihla za léto vyrůst. Na fotce vidíte ohnutou botku, uvnitř které je ještě vložena vložka. Většinu bot vám tu fotím bez vložek, protože jsou bez nich poddajnější, ale tady to není vůbec třeba. Jsou prostě krásně měkké ve všech směrech.

Velikostně se vyráběj od 25ky do 33ky a jejich barva na fotkách je autentická, není změněna úpravou fotek. Mají na sobě třpytečky, takže pochopitelně jsem věděla, že po těch Nela prostě skočí 😀 .

nadměrek do bačkůrek

A jestli se nestane, že zmizí z prodeje, pojedeme si na nich ještě dlouho. Do bačkorek jsem vzala Nelče nadměrek 1,4 cm (především kvůli šířce, aby se jí tam prsty hezky vešly), protože vím že v něm zvládá chodit dost běžně. Časem vám tady napíšu ještě dodatek ke kvalitě, protože ve školce dostávají věci dosti záhul, tak se uvidí, zda se nerozlepí, neprošoupou atd.

Řešíte botičky do školek nebo jedete tu klasiku, která byla i za nás? Přiznám se, že boty, které já neřeším, jsou třeba holinky. Nepotřebuju, aby byly barefoot, když si je děti obují výjimečně. Druhé takové botky jsou papuče k bazénu, kde od nich chci jen to, aby děti neuklouzly. Celoroční boty  a bačkory si ale hlídám, takže mám radost, že jsme našli tyhle BEDA „třevíčky“, které se Nele moc líbí a já jsem spokojená, že její noha má prostor a ucítí každou LEGO kostku, na kterou ve školce šlápne 🙂 .

BEDA bačkůrky a hlavně tyhle krásné střevíčky jsou k zakoupení TADY.

Písek – nová prodejna little shoes

V Písku mají maminky štěstí, protože se jim v srpnu letošního roku otevřel kamenný obchod Little SHOES, kde je možnost botky vyzkoušet, zohýbat, projít se v nich a případně koupit. A protože já měla v září kurzy v Českých Budějovicích, vzala jsem to záměrně přes Písek na kus řeči a pokoukání. Jak už ale víte, krom toho jsem si odvezla další boty 😀 .

povídání o dětské nožce

V prodejně se krom prvního oraginozavného povídání o dětské nožce koná akcí víc, takže kdo to nemáte daleko, doporučuju sledovat to třeba na facebooku. Obzvlášť, pokud jste barefoot nadšenci. Druhou listopadovou sobotu si tam můžete například ušít své vlastní boty 🙂 .

Tím kdo stojí za tímhle krámkem je majitelka e-shopu Little SHOES paní Klára. S maminkama jsme měřili nožky, doporučovali velikosti, ale především to, zda má dítě nožky široké nebo úzké. Prodejna se během dvou hodin hezky zaplnila, průběžně se tam vystřídalo hned několik maminek a já byla ráda, že jsem zas mohla předat kousek toho svého „pediatrického sebe“ 🙂 .

další BEDA bačkory / tenisky

Krom klasických bačkůrek jsou k vidění na krámě BEDA kecky, které do školky klidně můžou být. Teď nově jsou i celoročky a musím říct, že ty už se mi designové líbí, i když na Nely nohu by byly úzké.

tip: Když už jsem u bačkor, další tip jsou (mně neznámé) nové Baby Bare, které jsou taky do školky vhodné a mně dost připomínají Tikki.

na naši širokou nožku

O podzimním botníku jsem vám letos nepsala, ale napíšu na jaře. To už budeme mít vše prošlápnuté a budu vědět víc do recenze. Nové boty se recenzují dost snadno a optimisticky 🙂 známe to. Už ale hodím trochu spoiler, že holkám jsem jako celoročky vybrala tyhle šedé kotníkové Livie & Luca botky a s úspěchem je už měsíc nosí.

tip: Na širší nohy je v sortimentu obchodu i značka Little blue lamb, která je kompromisní, ale my ji máme moc rády. Holky loňskou zimu odchodily v těchto a nepromokly ani v největší břečce. Letos je bereme znovu. Na blogu je na ně i recenze, mrkněte v menu do botníku (sekce móda 🙂 ).

krásky na úzké nožky

Značek, které v obchodě najdete je velké množství. Na místě poradí co se hodí pro „váš“ typ nohy a obujete tady děti až do 5 let. Pokud to máte do Písku daleko, musí pak postačit e-shop. Já se ale přiznám, že už dva roky objednávám taky přes net a sekla jsem se velikostně jen jednou.

Jeee jak já slintala. V e-shopech to nikdy nevypadá tak lákavě, ale v reálu… Strašně se mi líbí Froddo botky pro první krůčky, a co teprve Bobuxy. Škoda, že ani jedna z holek nemá úzkou nohu 😀 .

tip: Froddo botky jsou i v zimním vydání a pozor, že dvě stejná čísla jsou v letním a zimním provedení v jiném rozměru. Je tedy potřeba na ty zimní měřit důkladně nohu. Výrobce tam totiž počítá i se zateplením.

Děkuji za milé pozvání majitelce Kláře, za úžasné BEDA střevíčky, které měli v našem čísle jako poslední (ty čekaly na Nelu 🙂 ) a taky maminkám, které jste přišly a povídaly si s námi.

Zdravému obouvání ahoj 🙂 …
…a děkuju všem, že se o botky a nohy svých dětí zajímáte čím dál víc 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Petra Hečová 11.10.2017 at 9:29

  Míšo, také máme tyhle papučky do školky, ze stejného obchodu. Já tedy nakupuji na eshopu. Botky jsou krásné, ale zhruba po dvou dnech jsem přišla do školky a z boty byly vytahane nitky, říkám si, co v té školce dělají. Každým dnem to bylo horší… Jaké mile překvapeni od littleshoes v mailu jsem našla: narazily na problém, ze se u bot vytahují nitky, výrobce je si vědom použití málo kvalitní látky, pokud mám taky takový problém, tak Mia vrátí peníze. Poslala jsem fotky a vzápětí mi přišly penízky. Jednání naprosto neuvěřitelné. Vyhlížím jinou variantu těchto backurek a hned objednám. Mimochodem na stránky littleshoes jsem přišla diky vám. Emma od nich má hodné botiček.

  • Míša 11.10.2017 at 10:08

   Milá Peti, tak mám dobrou zprávu, protože TOHLE už je ten jiný typ 🙂 . Ony tamty byly z jiného materiálu. Paní majitelka Klára mi o nich říkala, také mi říkala, že to takto vyřešili a vraceli peníze. Moc se mi líbí právě jednání a celá ideologie v Little SHOES, takže holkám pořizuju boty jen tam. Tím, že mají obě nohy široké, najdu tam pro ně vše od bačkor až po zimu. Tak pokud vyhlížíte a tyto se vám líbí, za nás doporučím. Nela už v nich víc jak týden běhá ve školce a pořád jsou stejné 🙂 Krásný den

   • Petra 11.10.2017 at 12:20

    Tak super, děkuji za informaci, Musím se jít hned kouknout na eshop.

 • Lucie 11.10.2017 at 15:13

  Děkuji za krásné tipy, některé botky vypadají opravdu krásně. Zrovna řeším zimní, zatím jen hledám.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×