Soutěž / Připraveni na škol(k)u!

Všude se to hemží školou a školkou a tenhle týden tomu nebude jinak ani u mě na blogu! Už soutěžíme o nejstylovější outfity, ukázali jsme si co a jak vyfotit v prvním týdnu škol(k)y, aby měly děti i my tu nej vzpomínku. A dnes, dnes vám chci ukázat vychytávky, na které jsem narazila při brouzdání netem. Nebude chybět luxusní soutěž, takže směle do toho :-).

Nejen školkové děti, ale i ty školní musí mít často podepsáno úplně vše, co s sebou do ústavu natahají :-D. Myslím, že tu část popisování nebo nažehlování už známe všechny, jejichž děti opustily hnízdečko a vyletěly do nějaké té školky. Podepsat se musí snad i samo dítě. Aspoň tak mi to přišlo, když jsem podepisovala dvacáté kalhotky a ponožky.

Existuje fůra možností. I v dnešní době vím o maminkách, které dětem vyšívají iniciály na každou ponožku či triko, znám takové, které nažehlují proužky nebo maminky, které koupily fix na textil a malují. Já už něco málo nažehlila a od téhle chvíle už to nikdy neudělám. I ty nažehlovačky vlezou do peněženky a budou lézt celý rok a další zase. Narazila jsem na popisovací razítko na webu Mamiee, které v sobě má barvu na textil.

Je v balení i abeceda s mnoooha a mnoha znaky včetně webovek 😀 a číslic. Na razítko si pouze seskládáte přiloženou pinzetou své poznávací znamení a pak jenom razítkujete. Navíc jméno naskládáte pouze jednou a víc už do razítka nemusíte celou školku hrábnout.

A že máte děti dvě? Tak na jeden řádek jedno dítko, na druhý druhé a to které nebudete chtít razítkovat, to pouze přelepíte papírovou páskou a razítkujete vesele iniciály, poznávací hesla nebo třeba příjmení a ročník narození jako já. Šikovné je přidat třeba telefonní číslo. Ono až se vám jednou dítě zaběhne v zoo, po chvilce pátrání na něj někdo zavolá a třeba se vám vrátí s trikem i dítě :-D.

Písmena si na razítko skládejte odzadu, sestavte si požadovaný text a doporučuji vyzkoušet na papír. Údajně má vydržet text až přes 50 praní, takže předpokládám, že to holkám vydrží dlouho :-).

Znám několik maminek, které by vytkly to, že se nápisu už nezbaví a nepůjde oblečení prodat. Já si teda nechci dělat iluze, ale neumím si představit, že to oblečení přežije školku v takovém stavu, abych se nestyděla ho dát druhé ruce :-D. To to maximálně slízne Julinka a dojede ho na písku ona. Ach ten úděl druhých dětí :-D. Ba nee, snažím se aby tím nebyla stižená.

A pozor. Každý kdo třeba vyrábíte něco z látek, můžete na ně razítkovat nejen iniciály dětí, ale třeba svou webovku, poděkování, věnování… záleží na fantazii. A razítko se dá i šikovně rozebrat a vložit místo obrázku mimina fotku vaší ratolesti :-).

Krom razítka jsem ale ve stejném e-shopu narazila na další vychytávky, které věřím, že usnadní běžný školní či školkový provoz. Tyhle chytré tabulky by se vám mohli líbit.

Dáte si ji na lednici a děti si každý ráno plní a „odfajfkovávají“ splněné činnosti jako je dojití na záchod, vyčištění zubů, snídaně nebo třeba odchod do školky. Na tabulku dáte činnosti a jejich pořadí, děti si na ranní rituály rychle zvyknou a časem budou fungovat bez tabulek jak hodinky. Formou hry se vlastně naučí pravidelným rituálům. Na ty já jsem hodně, u holek je dodržujeme od narození, takže tohle se mi líbí :-).
Pro školáčky, ale nejen pro ně, mě oslovily ještě samolepicí piktogramy. Nejen na hry a polepení šuplíků pro lepší přehlednost a oranizaci, ale …
…i na skříně či šuplíky s oblečením. Nelinka se chce oblékat sama, většinou už si říká co na sebe vezme a tohle je super věc, aby mi nerozhrabala trika v domnění, že tam najde kalhotky. Nehledě na to, že až dorazí hlídat babička, bude mít přehled taky.

Máte taky nějaké vychytávky k fungování školního roku? Naprosto aktuální je teď právě ono označování všeho a všech, takže se mi podařilo získat pro vás jedno navíc. Věnoval ho e-shop Mamiee a jestli ho neznáte tak do něj rozhodně vlezte, protože za pozornost stojí.

Pokud chceš na oblečení už jen razítkovat:


GRATULUJEME

Dita Březinová

MUDr. Michala Knězková

All posts

41 Comments

 • Stanka Dobrovolná 1.9.2016 at 12:51

  Juuuuu, tak to razitko je uzasne. Presne take potrebujeme. Neznacime nijak, ale prave by sme uz mali zacit. (sdobrovolna@gmail.com).

 • Anonymní 1.9.2016 at 13:12

  Teda, to vypada skvele.Nas to teprve ceka,tak by se nam to moc hodilo 🙂 (Janca.Duskova@email.cz)

 • Nikol Horáková 1.9.2016 at 13:16

  My máme vše v jedné skříni v komínkách nebo na ramínku, neoznačené 🙁 Hodilo by se… slunicko1321@seznam.cz

 • Anonymní 1.9.2016 at 13:22

  A já teď dodělala tiskátko z brambor, super věc, hodilo by se aalleennkkaa@centrum.cz

 • Marianna Jančurová 1.9.2016 at 13:54

  Waaaw tak toto je super…. my ideme do škôlky prvý krát teraz v pondelok 5.9. a tak som presne toto už riešila, ako označiť veci čo najefektívnejšie? na nete som našla stránku: http://www.happylabel.cz/cs/, na ktorej som malému objednala nalepovacie a nažehľovacie štítky, zatiaľ ešte nedošli, tak uvidíme, či stíhame 🙂 Ale tento "raíztkovač" sa mi veľmi páči, príde mi to praktické, takže sa radi zapájame do súťaže 🙂
  maryennn@gmail.com

 • Katunka 1.9.2016 at 14:32

  To jsou vychytavky, zatím neznačíme – školka ještě daleko, ale ukládám na příště 😉 kata.solichova@gmail.com

 • Renata Šablaturová 1.9.2016 at 14:45

  Značíme fixem na textil, ale rozpíjí se, takže nic moc, tohle vypadá jako úžasný nápad!
  renata.sablaturova@gmail.com

 • Katka Roslerova 1.9.2016 at 15:35

  To je super!Ocenila bych už dnes, nějak jsem zapomněla a syn dneska nic podepsáno neměl 🙂 Mně mamka na věci vyšila značku, tak možná to udělám taky tak. Katerina.roslerova@seznam.cz

 • Adéla V. 1.9.2016 at 16:22

  Razítko i tabulky vypadají parádně! 🙂 Zatím nic nepodepisujem, ve školce to nechtěli. I když občas mají holčičky podobné věci, tak se sama divím, že k žádné výměně nedošlo. Spíš mám problém s tím, že si občas nasadí obráceně bačkory. To jsme vyřešily samolepkou rozstrizenou napůl. V každé botě jedná půlka a když je obrázek složený správně, tak i boty.
  Snad se dnes Nelince líbilo.
  adela.prsalova@gmail.com

 • Petra Francova 1.9.2016 at 16:35

  V miniškolce není zatím potřeba značkování, ale asi bych vyšívala 🙂 ale toto je super způsob 🙂

  pp.artep_seznam.cz

 • Adika Šedinová 1.9.2016 at 17:08

  Naša Lucinka dnes bola 1. krát v škôlke. Ráno som popisovala na štítky oblečenia a teda pekne ma to štvalo. 😀 Nech som zobrala akúkoľvek pripisku, fixu, proste hocičo, vždy zostal iba nečitateľný fľak. 😀

  e-mail: adriana.sedinova@seznam.cz

 • Míša Drozdová 1.9.2016 at 18:09

  Teda, to jsem netušila, že se někdo zamyslel a vymyslel tak skvělou vychytavku! Fakt super nápad! Jinak, co se týče značení. Na začátku školky jsem označila úplně vše, fixem na textil a malovala k tomu sluníčko, jelikož jej měla dcerka jako znak ve skolce, po pár týdnech už jsem to nedělala, dělám jen u gumovek 🙂
  🙂 drozdova.misa@gmail.com

 • Anonymní 1.9.2016 at 18:09

  Úžasné razítko, které nutně potřebujeme :-), dnes první třída a druhý školkový rok holčiček, takže jsem právě sedla k počítači po večeru podepisování a nadepisování všeho možného:-). Na oblečení používám permanentní fixu tenkou, pak mám metalický značkovač v bílé barvě, který používám na kelímky, tmavé věci apod.Ale ulehčení v podobě razítka je moc fajn.m.brabcova@mbhr.cz

 • Anonymní 1.9.2016 at 18:14

  Tak to je perfektní:) My stále píšeme na štítky průpiskou, až se smyje, zase obtáhnu. Koupila jsem nalepovačky, to všechno spadlo. Takhle by si kluci sami mohli orazit své oblečení a počítám, že bych oblečení měla oražené i já, manžel, babička, druhá, třetí, jeden, druhý, třetí děda a náš pejsek byl měl jméno i na ocásku:)) Kdyby se náhodou usmálo štěstí tak kamila.podgorna@gmail.com bude se svými 3chlapy nadšená:)

 • Anet 1.9.2016 at 18:14

  Míšo, toto je super věcička. Starší dceři jsem zprvu na věci používala nažehlovačky – nic moc. Potom jsem začala popisovat fixy. Dnes nastoupila do 1.třídy a i tam bude muset mít věci podepsané, takže razítko by se určitě hodilo. No a za 2 roky by posloužilo mladší 😉 Díky za soutěž.

 • Martina Šlapáková 1.9.2016 at 18:16

  Razítko vypadá skvěle! Budu kupovat ty nažehlovačky. Už jsem na ně koukala a nyní je objednám pro neteř. Ta dnes nastoupila do školky a věřím že se ji budou hodit 🙂

 • Dida 1.9.2016 at 18:30

  Dnes má dcerka nastoupila do školky, popisování jsem začala řešit 31.8. večer. Naobjednala jsem sady nažehlovačích i popisovacích štítků a cena není opravdu "moc veselá". Vzala jem nažehlovací na oblečení, nalepovací na věci a i bezpečnostní náramky, když už :-). Školka je však tady a tak jsem nyní z nouze použila fixy na textil, které jsou však silné a na cedulkách, které nám v oblečení vyjímečně zůstaly, tak se rozpíjely…. Škoda, že jsem nevěděla, že existuje i tato možnost – razítko. Vypadá super a hlavně dlouhodobě, takže by člověk nemusel řešit počty atd. Když se na mě štěstíčko usměje, tak bych byla jenom ráda! 🙂 dita.brezinova@seznam.cz

 • Adela Vejvodova 1.9.2016 at 18:34

  Zatím fixou na textil-na zadní stranu cedulky oblečení. Super vychytávka!
  vejvodova.adela@seznam.cz

 • Jana Zdvihalová 1.9.2016 at 18:40

  Starší dnes absolvovala první školkový den, zatím nic označeno nemá, ale na cestě jsou nažehlovací štítky. Razítko je tedy mnohem lepší, až vypotřebuji štítky, objednám jana.zdvihalova()email.cz

 • Anonymní 1.9.2016 at 18:43

  Zatim fixou, ale razitko by se hodilo. Mam starsiho chlapecka mladsi holcicku, u nas se dedi pridelenim -ova 🙂
  Jo a meil je hadruska@seznam.cz

 • Anonymní 1.9.2016 at 19:00

  Super vychytávka. Děti mají celkem dlouhá jména a příjmení, razítko by se hodilo 😉
  aja.hyblova@seznam.cz

 • Martina Šmerdová 1.9.2016 at 19:05

  Cha, až díky tomuto článku mě napadlo se nad tímto zamyslet – v pondělí jde Kamča poprvé do školky, ale zatím nic označkováno nemáme… 🙂 tak toto by se hodilo – díky moc:)

 • Anonymní 1.9.2016 at 19:19

  Dcera je si nejlepším hlídačem,neboť se obléká sama a vybírá si své oblíbené oblečení. Ale pro jistotu by určité razítko bylo bezva nápad. Debbie@post.cz

 • Jana Patočková 1.9.2016 at 19:24

  Jé to je super vychytávka, určitě by se nám hodilo. Já jsem popisovala fixem na textil. Jana, patockova.jana@gmail.com

 • Anonymní 1.9.2016 at 19:33

  Reazítko je super nápad! Do miniškolky jsem synovi zatím jen podepisovala lahev na pití a krabičku na svačinu permanentním popisovačem, ale i ten se po pár umytích smaže:) petrazach@email.cz

 • Martina Novackova 1.9.2016 at 20:01

  Díky za super tipy, mě se teda kromě razítka moc líbí tabulka s činnostmi 🙂 jinak fix to jistil, ale koukala jsem už po nažehlovačkách, razítko však zdá se býti lepší volba 🙂 beelzebub@centrum.cz

 • Bara Zilova 1.9.2016 at 20:45

  mám tu nažehlovačky, ale razítko se mi líbí o dost víc! baraz@seznam.cz

 • Jáňa 1.9.2016 at 21:36

  Jeeee. To je něco pro nás! Naše mala slečna půjde za chvíli do školky a tohle razítko by se nam moc a moc hodilo. Zatím nic neoznačuji, ale už jsem si představovala jak za dlouhých zimních večerů vysivam monogramy. 😀
  (Kontakt : yanano@seznam.cz

 • Hana Jacková 1.9.2016 at 21:50

  Skolka nas ceka az za rok, ale razitko se mi zatim jevi, jako nejlepsi z moznosti 🙂
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Jana Olšová 2.9.2016 at 5:21

  To je super. Já zatím značila jen fixou.

 • Veru M 2.9.2016 at 8:38

  Razítko je super nápad hlavně proto, že já to tím textilním fixem vždycky napíšu tak obří, že se mi to buď rozpije a slije dohromady a nebo se to tam pomalu ani nevleze 😀 Hodilo by se.

  veronikamachurova@gmail.com

 • HK 2.9.2016 at 11:27

  Dobrý den, tak to je super nápad! Starší syn před 2 dny nastoupil do školky a zatím popisuju fixou nebo propiskou 🙂 Vzhledem k tomu, že nebude dlouho trvat a nastoupí i mladší, tak bych razítko ocenila 🙂
  By mě zajímalo, kam na ty úžasné nápady chodíte! 🙂 Hezký den. hana.kamlerova@gmail.com

 • Vendula Marešová 2.9.2016 at 11:54

  Značíme klasika fixem na textil – můj hrabopisný nápis SEB se skví téměř na veškerém oblečení:)

 • Anonymní 2.9.2016 at 12:21

  Mám dvě dcery, takže píšu jen příjmení, kdyby se něco uchovalo ve stavu k podědění. Používám popisovač na CD a příjmení píšu na boční cedulky, kde je uvedeno složení. Je tam spousta místa 🙂 Razítko by bylo příjemná změna. Hezký den. Kamila (Kamila.Hortova@seznam.cz)

 • Lenca 2.9.2016 at 15:12

  Moc pěkná vychytávka. Mám dva syny, jeden nastupoval do školy a druhý do školky. Vše jsem popisovala fixem, který vydrží asi 3 praní. Takže po seprání, budu psát znovu. 🙁
  lencaklimova@seznam.cz

 • Michaela Benešová 3.9.2016 at 5:51

  Razítko je super. Já prozatím popisuji fixou na textil.
  (menandros.mb@seznam.cz)

 • Anonymní 4.9.2016 at 8:47

  Tak to je úžasný pomocník. Já popisuji fixou, ale teď s dalším školkáčkem jsem si říkala, že musím vymyslet něco jiného a razítko by bylo ideál. gis-ela@seznam.cz

 • Anonymní 5.9.2016 at 12:12

  Objednala jsem si samolepky, něco ručně, ale razítko je fajn nápad! Adéla adelap@atlas.cz

 • Marketa Botankova 5.9.2016 at 13:10

  to je perfektní věc. praktická.
  zatím neznačím nijak. tohle by se do budoucna hodilo.
  marketa.botankova@seznam.cz

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×