MINIpozvání | jak jde Ooh Noo příkladem

Dětský festival Mini se blíží, a tak tu máme mé druhé pozvání. Tento týden jich bude hned několik! 🙂 Pro dnešní den jsem ale vybrala značku OOH NOO, kterou na festival přiváží milá Eva a její kolegyně z obchodu Arki. A víte proč se mi Ooh Noo tak líbí? Je podle mě vším, co festival mini hledá.

Nevím zda to víte, ale festival mini je výběrový a místa pro prodejce jsou velmi omezená. Každoročně se tak x skvělých značek a obchodů bohužel neukáže. Prodejní festival je stylový a hravý, sortiment vystavovatelů musí být originální, kvalitní, musí přitáhnout pozornost nejen rodičů, ale i dětí.

Neposledním kritériem je nabídnout něco nového, co na „tuctovém“ komenrčním trhu není běžně dostupné 🙂 . Festival tak podporuje české a slovenské značky a obchody, kterým pomáhá se zviditělnit.

E-shop Arki už z blogu určitě znáte. Jeho hravost, čistotu a kvalitu mám ráda a to je důvod, proč si poslední rok sbírám kousky nejen do pokojíčku, ale i do kuchyně 🙂 . Na kritéria festivalu Mini dosáhne všemi deseti, a tak vám chci dnes značku Ooh Noo ukázat.

Slovinská značka OOH NOO je mi svou základní myšlenkou neskutečně blízká 🙂 . Tou je, že děti potřebují být podporované k vnímání krásy, hraní bez návodů a hlavně, že potřebují prostor, aby svoji báječnou fantazii mohli uplatnit.

Na hračky OHH NOO můžete mrknout tady – klik.

Sortiment se ve slovinské dílně neustále rozrůstá. Dřevěné hračky, látkové hrací podložky, vám jistě známé dřevěné kostky s abecedou, které jsem holkám pořídila já sama 🙂 . Zrodila se i krásná kolekce dřevěného nábytku, který krom bílé najdete i v růžové barvě.

Dvě OO, která tvoří opěradlo, co to asi jen bude 🙂 ?  Symbol nekonečna, pro někoho oči sovy, záleží jen na dětské představivosti 🙂 … a tak jednou, až už na židličku budou děti malé, třeba může ještě nějaký čas potěšit jako noční stolek. 

A že děti mají prostor a mohou hrát dle vlastních pravidel a své fantazie, to dokazují krásné hračky v černé tabulové barvě, které si děti pomalují křídou, smyjí a jede se od začátku. U nás tabule sbírá body, takže nebýt holky už tak velké, zabralo by to u nás  moc 🙂 .

Vozík v tabulově černé (je i bílý) najdete tady – klik.

Nejoblíbenější kočárek, který získal Red Dot Design Award 2017 se dočkal sestřičky v černé barvě. Právě ten si budete moct prohlédnout už od pátka na festivalu mini 🙂 .

Za čím jdu na Mini já

A co teď láká mě a na co si rozhodně jdu o víkendu sáhnout, to je lněné povlečení, které v OOH NOO šije paní Irena a každý kus je originálem, a které na mini Arki doveze 🙂 . Len je jedna veliká nádhera a kdo jednou zkusí, nikdy už nevymění. Najednou totiž zjistíte, že vám stačí tři sady, které točíte dokola. A proč zkusit len?

Arki na Mini

Len patří k nejstarším tkaninám a jde očistě přírodní materiál, do kterého můlžeme zabalit celou rodinu již od miminek. Povlečení ze lnu má antibakteriální vlastnosti je odolné vůči plísním, pylům a prachu.  Dokonale tak vyhoví alergikům a astmatikům a doporučení patří i lnu do dětských postýlek 🙂 .

Čím starší, tím krásnější a příjemnější

Nádhera je i v jeho trvalnivosti 🙂 . Zatímco klasická bavlna a jiné materiály praním ztrácí, len můžete bez starostí opakovaně prát a uvidíte, jak se pokaždé stává hebčí a jemnější!

Len na povlečení OOH NOO se pěstuje a vyrábí v Evropě, byl vypěstován bez použití pesticidů, do tkaniny zpracován bez škodlivých chemikálií, tudíž je velmi ekologický. A stejně jako je šetrný k přírodě, bude šetrný i k jemné pokožce miminek.

Takže to je on. Len znám, mám ho moc ráda ve skříni a krom svého šatníku bych chtěla obohatit sbírku povlečení pro holky. Vůbec se nebojím čistých a světlých barev. Doma už mám pro holky krásné bílé povlečení víc jak rok a je pořád stejně krásné 🙂 .

V nabídce Arki je povlečení 100% lněné, nebo v kombinaci lnu 50% a bavlny 50% nebo pro milovníky bavlny i 100% bavlněné. 

Povlečení OOH NOO najdete tady – klik.

A na co nachytá Arki na festivalu mini malé chlapce? Tipuju to na tohle suprové kolečko 😀 . Jestli se festival dostanete, určitě Arki nepřehlídnete. Tam se totiž zastavují děti a oko rodičů zaujmou na první pohled 🙂

A že rádi soutěžíte a já tuze ráda dárečky vybírám, ukáže se už brzy jedna sputěž s Arki.cz na našem Facebooku.

Tak sledujte a číhejte, bude se líbit 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • R.Pokorná 6.5.2018 at 20:48

  To povlečení! Já ani nevěděla, že v dětském rozměru se najde i len.
  Na mini taky osaháme. Super tip na dárek, sestře se narodí miminko, tak hledám něco pořádného a krásného zároveň.
  Mějte se a těším se na soutěž, vyhlížíme.
  Radka

 • Švejcarová Nora 6.5.2018 at 21:03

  Ooh noo …dokonalý a trefný název. DĚKUJU za další nádhernou inspiraci Míši

 • Dana 6.5.2018 at 22:58

  Míšo to je nádhera. Přesně tohle je moje představa o domácnosti. Jen se ta představa hodně rozchází s realitou 😀 . Ale začalajsem velkou čistkou a postupně přináším domů kousek po kousku. Asi to bude na dlouho, aletohle je můj sen. Na MINI se vydávám se synem, takže rozhodně ho vidím u toho kolečka 😀 . Děkuju

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×