jaro na horách | Víkend v Hotelu Lesana

Dobré ráno od dnešního výletnického článku 🙂 . My za sebou máme v posledních dnech spoustu zábavy a je čas, abych to sem začala postupně vkládat. Julinka měla včera svůj zápis do školky, odkud jsem ji podle všech předpokladů, nemohla dostat a i po hodině a půl hraní se ptala, proč už tam nemůže zůstat 🙂 . V pondělí byla legrace špinavá a buřťácká, ale to už určitě víte z našeho Facebooku 🙂

Vyrazily jsme všechny tři na Pražačku, kde pořádala Praha asi jediné čarodějnice, které paní starostka nechala proběhnut i přes zákaz rozdělávání ohně 😀 . My jí za to ovšem děkujeme.

Holky si to strašně užily a KONEČNĚ došlo na buřty, které jsme jim slibovali celý víkend. A proč jsme je nepálili a kde jsme byli? To je na blogu právě dnes 🙂 .

Jaro v Krkonoších aneb znovu ta Lesana

Hotel Lesana je rodinným hotelem, který se svému jménu tak nějak napůl podobá 🙂 . Ne proto, že by vám v něm vzali boty, navlíkly batikované povlečení a na recepci jste odevzdaly očkovací průkazy 😀 , ale proto, že je krásně obklopený lesem.

Přesnější by bylo napsat polo-obklopený, protože na jedné části se vydáváte do horských lesů, pod vámi je ale pohled jiný…

Hotel Lesana

Když se pootočíte, koukáte se sem. Ale pozor. Vůbec se necítíte, že jste mezi panelákama. To spíš ty paneláky jsou tam na kraji hostem. S dětma jsem byla na tomhle místě už podruhé.

Wellness hotel Lesana

První naše návštěva byla tři roky zpět, kdy jsem čekala Julinku. Tenkrát jsme hotel využili mnohem méně než dnes, kdy už jsou holky velké 🙂 . Víc ujdou, víc si užijí bazén a v herně už byly tak samostatné, že jsem jedla teplé jídlo a pila horké kafe 🙂 .

Hotel Lesana si určitě zaslouží označení baby-friendly, protože myslí na hodně detailů, které vám pobyt s malým dítětem usnadní. Holky už mají 3 a 5 let, takže toho dětského spoustu odpadá, ale i tak se nedalo přehlédnout, že jsou tu na malé děti vybavení.

Malá prkýnka na záchodech, v restauraci plastové misky i talíře, k dispozici dětské příbory, hned dvě prostorné herny a bazén. Takže i za nepřízně počasí to tady vážně jde 🙂

Náš pokoj byl čtyřlůžkový a vyšlápli jsme si ho vždy do třetího patra. Pokud s sebou povezete kočárek, ten se parkuje vždy dole pod schody, zbytek si šlapete k pokoji už bez něj. Naše ubytování bylo čisté, prostorné, na všechny naše věci stačila velká dvoukřídlá skříň a co jsme moc ocenili jsou koberce na chodbách. Díky nim totiž nebylo slyšel žádné dupání a skákání dětí, které okolo nás byly hodně živé 🙂 .

Den jsme začínali klasickým raníčkem. Je to naše alternativa večerníčku, kdy televizi nepouštíme a holkám jen čteme. Ráno tak holky chtěly zase svůj raníček, tak jsme jim na televizi v pokoji pustili Déčko a byly naprosto spokojené. Já se stihla obléct, nachystat věci holkám na výlet a hurá na snídani 🙂 .

Polopenze aneb nevařím!

Snídaní jsme měli v rámci pobytu v polopenzi. Jídlo pro nás byla jediná část, kde by šlo ještě služby o kus pozdvihnout. Nemyslím, že bych já nebo děti (ehm ani ten náš táta) byli na jídlo rozmazlení, ale tady ještě o kousek přidat jde.

V sobotu nás nadchla vajíčka, které na místě připravoval čerstvé milý kuchař a já víc nepotřebovala (pozor, druhý den už nebyla, tak využijte šanci jakmile budou 🙂 ). Děti využily ovoce, bílého jogurtu a pečiva, které bylo pouze bílé.

U večeří pak máte možnost výběru hned z 5 chodů. Možná se nekaždému trefí do chutě, ale vždy je k dispozici ještě „studený bar“, kde si vyberete ze salátů (ten zelný rozhodně ochutnejte) a najdete tam i nějaký ten dezert 🙂 .

Pokud je hezké počasí, které vyšlo i nám, máte možnost se posadit ven. Tam najdou prostor také kuřáci, protože jinak je hotel komplet nekuřácký. Teráska se dá ale využít po celý den 🙂 . My se tam skočili nasvačit, já si tam postahovala nějaké fotky, když holky po obědě spaly a když tam nebyl kuřák, bylo na těch 21°C skvěle!

Herny se šmírungem

Co je ovšem super, to jsou herny v restauraci. Děti mají k dispozici rovnou dvě. Menší podmořský svět pro malá dítka, kde je bazének s balónky, válecí pytel a drobné hračky. Sem my nechodili, protože je spíš pro batolátka.

Druhá herna je pak veliká a děti ji za víkend stihly prozkoumat tak akorát. Vždy si nejdřív běžely pohrát, my velcí si měli čas vybrat a dát jídlo i teplé 🙂 , a pak si přišly děti pro jídlo. Po večeři zase utíkaly ke knížkám v koutku a já měla čas na kafe. Teplé!

A že se nemusíte bát děti nechat v herně a v klidu se najíte? Vážně nemusíte. Na děti totiž neustále vidíte z restaurace. V obou herničkách jsou kamery a díky televizi vidíte od stolu v restauraci, co vaše děti právě dělají 🙂 .

Do bazénu klidně s batoletem

Pokud by se stalo, že vám v daném termínu nevyjde počasí, můžete využít wellness přímo v hotelu. Bazén pro malé i velké, vířivka nebo třeba sauna 🙂 .

My si s holkama dali v neděli před odjezdem hodinu koupání, aby v autě hezky spaly, a ta mělká část bazénu nás zase moc potěšila 🙂 .

Druhá část hloubky uspokojí nás veliké, takže když jsou děti v brouzdališti, plavci si lebedí „za zábradlím“. 

V takových dnech jako byly ty naše ale stejně trávíte nejvíc času venku a okolí je tu pro milovníky přírody suprové. Už jen ten výhled od hotelu byl moc krásný. Jen je třeba počítat, že je to tu všude nahoru nebo dolu. A když si sejdu kopec, budu se muset vydrápat zase zpátky 😀 .

Malé hřiště pro velkou radost

Co pro nás byla venkovní novinka, bylo menší hřiště vedle hotelu. Pro maminky s dětmi je tu malý hrad a prolézačka s houpajdama.

Po návratu z výletu se tady holky utábořily jedna dvě a já nám došla do restaurace pro něco k pití, které jsem si mohla vzít hezky ven 🙂 .

Za to body restauraci, kde jinak jsou docela přísní. Hlídají si polopenze, platit se musí po každém jídle a nejde napsat útratu „na pokoj“ a hradit na konci pobytu. Tady pak máte možnost se připojit k otevřené wi-fi síti zdarma.

Mega hřiště na stráni

A jestli máte děti krapet větší, tak hodně rychle najdete kousíček od Lesany obrovské hřiště, kam jsme i my každý den alespoň na hodinu zašli 🙂 .

Horský vzduch, fůra pohybu, večerní „doražení“ v herně a holky usínaly ještě s nohama na zemi 🙂 .

Celou cestu autem jsem si nadávala, že jsem holkám vzala jen jedny kraťasy a triko s krátkým rukávem a budou nabalené jako pumpy. Když jsme ale dojeli do Bedřichova a prvně se nadchly krkonošského vzdoušku, došlo mi, že jsem udělala moc dobře, že táhnu mikiny a softshell od Unuo 😀 .

Holky se mohly válet venku i v ranní rose, nebyla jim zima a hlavně proti tomu větru to bylo první den geniální. Julince už plánuju objednání zase na další sezónu, aby měla zásobu do školky. Kdyby někdo z vás chtěl objednávat, tak dejte vědět a já se pokusím domluvit zase poštovné zdarma 🙂 .

Nooo 😀 a jak to dopadne, když pražské dítě vemete do hor? Né, to je humor pochopitelně. Neklasifikovala bych holky jako typické pražské děti s tabletem 😀 , ale tohle nás pobavilo. Obrovské hřiště pod nima a klasika kanál mého dětství byl prostě TOP 🙂 .

Praktické informace k pobytu v hotelu Lesana

webové stránky hotelu – tady klik
Facebook fun page hotelu – tady klik
adresa hotelu: Bedřichov 93, 543 51 Špindlerův Mlýn
ceník ubytování – tady klik
Tipy na výlety: v nejbližší době tu budou 🙂

Suma sumárum, pokud hledáte místo kde se bude dětem líbit, Lesana to je.

Výtku ke kuchyni už jsem vznesla, tou druhou je pak placená wi-fi (1 Eur na 24 hodin), která mi přijde na dnešní dobu už dost zvláštní. Budeme jen doufat že důvodem je to, aby se hosté „odpojili“ a mohli více relaxovat 😀 . Nám však nechyběla vůbec.

Do neděle můžete soutěžit o houpačku MADA in Lisbon ve včerejším článku – tady klik.

A chystáte se směr Krkonoše a hodilo by se víc inspirace? V mapě najdete všechny naše krkonošské články 🙂 . Určitě zkuste vodopády a další tipy. Stačí se prokliknout skrz mapu do dalšího článku. Zeleně označené jsou výlety do přírody, modře je pak kultura a sport. No a červené domečky? To je tip na ubytování, třeba jako dnešní Lesana. Krásný den.

MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Petra 3.5.2018 at 7:13

  Děkuji za další tip na výlet. Pokud by byla akce na poštovné zdarma u Unoa, přidám se s objednávkou. Musím také dokoupit zásoby 🙂 Předem díky

 • Míša 3.5.2018 at 8:47

  Jedeme za 3 týdny, už se tam těším. 😊

 • Peta 3.5.2018 at 22:55

  Dekujeme za dalsi super inspiraci a tip na dalsi bezva vylet!!!;) moooc zdravime z destiveho Grenoblu 😉 ps: chystam se take brzo objednavat v unuo, za akci bych byla moc rada 😉

 • Zuzka 4.5.2018 at 21:34

  Ahoj Míšo, moc děkuji za článek. Taky bychom chtěli v létě do Krkonoš, skrz zdravoní stav jednoho čelena rodiny nemůžeme déle než na 3 dny 🙁 Ubytování určitě omrknu a za akci do UNUA budu ráda, teď jsem akorát objednala letní softshelky a budu dokupovat i bundu. Díky a pěkný večer. PS. nevím proč, ale nechodí mi upozornění na e-mail

 • Lucie 6.5.2018 at 10:19

  Děkujeme za inspiraci na výlet. Léto se blíží a každý dobrý tip se hodí. Pokud by byla akce na Unuo, také bych ráda využila. Díky

 • Buroška 7.5.2018 at 8:47

  Dobrý den Míšo 😊 v hotelu Lesana jsme byli s Cipískem na podzim, když mu bylo 8 měsíců a byli jsme mooc spokojeni. A pokud by byla akce na Unuo, moc rádi ji využijeme 😉 přeji krásný den

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×