soutěž s LEGO duplo | fantasticky hravá Sladovna

Krásný den 🙂 U většiny z nás už se dostal do tváře úsměv, protože prodloužené volno se blíží! A i když my už suverénně nudlíme, stejně se na něj moc těším. Pro dnešek vkládám tip na výlet, kam se vyplatí s dětmi jet, i když to nemáte zrovna kousek.

Já si s holkama udělala výlet do Písku, který jsem spojila s návštěvou obchůdku LittleShoes a krom čtver bot (2x bačkory a 2x celoročky) si vezeme s holkama domů i otevřenou pusu a nutkání se sem zase vrátit 🙂 . Dnes to bude natřískané fotkami, tak snad se bude líbit a na konci i soutěžit 🙂 .

Každá máma ví, že základem úspešného výletu je se na něj pořádně vyspat 😀 . Tak to se nám podařilo znamenitě. Výlet do Sladovny v Písku totiž holkám slibuju taaak dlouho. Jenže kupujte bačkory v červenci, že jo. To už v říjnu noze nebudou. A tak jsme nechaly tuhle návštěvu až po dovolené, den před nástupem do školky (#matkaroku 😀 ) a babí léto v písku nám bylo krásnou odměnou 🙂 .

K autobusu nás v sobotu ráno doprovodil táta a zbytek dne byla divoká dámská jízda. Divoká hlavně proto, že Julince nebyl dopřán poobědní spánek a večerní cesta autobusem byla kdo s koho. Vyhrála jsem ale já 😀 Julinku se mi podařilo udržet vzhůru celou cestu a večerní odměna v podobě výtuhu s nohama ještě na zemi, to byla krásná tečka za dnem. Busem jsme jely 1,5 hodiny a luštily a četly, že to uteklo raz dva 🙂 .

Sladovna dětským rájem

Od autobusového nádraží na Velké náměstí, kde Sladovnu najdete, je to hezká patnáctiminutová procházka. My si nejdřív zašly přímo tady do Sladovny na oběd, a pak hurá prozkoukat všechna ta patra plná zábavy 🙂 . Tak můžeme?

Nemyslím, že se mohla lépe zužitkovat zrekonstruovaná budova písecké sladovny než pro kulturní život Písku. Díky Sladovně se sem sjíždí rodiny s dětmi i zdaleka a kdo tu nebyl, ten o Sladovně prostě asi ještě neví 🙂 .

Mrvenečci v mraveništi

Mraveniště je obří dřevěný labyrint tunelů, schovávaček a mostů. Písecká Sladovna si pro malé i velké připravila třetí pokračování nejoblíbenější a nejúspěšnější interaktivní expozice pro děti s názvem Mraveniště. První dvě verze mravenčího doupěte byly z kartónu. Nové Mraveniště je ještě lepší – je ze dřeva a ve Sladovně bude nastálo! Ať tedy přijedete kdykoli, v přízemí Sladovny ho najdete 🙂 .

Všem vřele doporučuji, začněte při návštěvě procházet Sladovnu od nejvyššího patra. Jednak se vám půjde hezky „z kopce“, druhak budete mít Mraveniště až v samotném závěru výstavy. Tady totiž většina dětí bude chtít zůstat hodně dlouho 🙂 .

My měly v procházení trochu konflikt, protože Julinka prahla po neustálém prolézaní tunýlkama mraveniště, zatímco Nelinka je milovnice všecho knižního a časopisového, takže by raději zůstala v patře naopak nejvšším 😀 . A teď babo raď. Jo, lítala jsem po Sladovně, zpocená až na zadku 😀 .

V mraveništi budete prolézat, oblézat, klouzat se, zkoumat a taky trochu číst a poznávat ten život malých mravenců. Díky kostýmku se tu ale stane mravenečkem každé dítě, takže mravenčí batůžky a tykadla tomu daly boží šmrnc. V jednu chvíli tady bylo celkem plno a koukat jak se to tu hemží dětmi v kostýmkách bylo fakt úsměvné 🙂 .

Tady se všichni vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly 🙂 . A je to paráda!

Pokud máte nebo působíte v nějaké školce, Sladovna má i krásné programy pro děti školou povinné, a to už od mateřinek až po školy základní 🙂 . Tak stačí přemluvit paní ředitelky 🙂 .

Hurá na Mytologické taje

Když se dostaneme nad mraveniště o jedno patro výš, máme štěstí, protože stíháme poslední týden neskutečně krásné výstavy Cesta do mytologie 🙂 . Ta už bohužel 30.9.2018 končí, ale vůbec nemějte strach, vždy výstavu nahradí další pecka. Zažili jsme tady například Trnkovu zahradu, teď se chystá ve Sladovně Cimrman a po něm by měly ještě před koncem roku přijít VČELY! Jooo, na ty my totiž vyrazíme zase 🙂 .

Cesta do Mytologie vás ohromí čarovným krajem fantastických příběhů, bájných zvířat a léčivých rostlin. Ve Sladovně vznikla zážitková, herní expozice, kde se děti v divadelních kulisách samy ponoří do světa mytologie.

Pokusíte se společně osvobodit jednorožce, porazit bazilišky a v kůži mořských panen poplavou na ostrov vlkodlaků 🙂 . Pakliže se jim podaří zasadit semínko nového života, je tu určitá šance, že spatří i bájného fénixe.

Inspirací této výstavě se stala kniha Geralda Durella, Mluvící balík, kterou autor věnoval dětem a na rozdíl od většiny svých ostatních knih to nebyla kniha autobiografická, ale v podstatě popisuje dobrodružnou cestu dětí do světa mytologie 🙂 .

V expozici se míchají bájná zvířata a neskutečné stromy s bylinkami routy a levandule s těmi běžnými. Společně s dětmi tady pochopíte, že svět mytologie a světa kolem nás jsou si blíže, než si myslíme 🙂 .

A že svět mytologie vlastně ve zvětšených obrysech popisuje náš svět s jeho zvláštnostmi a mimořádnostmi. Že je vlastně jen třeba pořádně se dívat. Dost úkolů tady bylo sice na holky ještě složitých, ale vůbec jim to nevadilo 🙂 .

Celé to pojaly hodně jako hřiště, které je božsky ilustrované. A když mi daly chvilku a nebyly ze všeho roztěkané, zvládly jsme společně i úkoly a hry vyzkoušet 🙂 .

A jediné co mě na výstavě mrzelo? Že nemám váhu do 45 kg 😀 . Pak bych s nima totiž mohla lítat na klouzačce do těch božích měkkých polštářů 😀 .

A jak jsem si myslela, že ke zbraním holky nemají jak přičuchnout, protože jsme převážně estrogenní domácnost (promiň testosterone, táto 😀 ), tak už to tu máme. Největším lákadlem mytologického patra byla záchrana jedorožce. Odsud jsem je musela vážně tahat násilím 😀 .

Hnízdo ilustrace jako Nelinčino doupě

Z cesty mytologie jsme přešly do dalšího patra, kde se (opět) zouváme 🙂 . Varování: Nedávejte sobě ani dětem „jeté“ ponožky s dírou a čímkoli jiným – budete se tady v každém patře zouvat a běhat bosky, tak něco reprezentativního doporučuju 😀 . I když samozřejmě všichni vždy máme ty nejnovější modely z šuplíku, žejo 😀 .

Vítá nás patro s názvem Hnízdo ilustrace. Tohle by mohl být holek pokojíček 🙂 . Víc by nepotřebovaly. Obrovská herna se spoustou knížek, projektorem, stavebnicema a i nějakou tou postýlkou. Pro Nelinku to bylo nej patro celé Sladovny 🙂 .

Co je to vlastně ilustrace? Proč se jí tak říká? Je barevná nebo černobílá? Líbí se mi? Byly tu ilustrace odjakživa? Spousta otázek pro zvídavé děti coby začínající, pokročilé i náruživé čtenáře. Ilustrace jako most ke knihám, které se před dětmi otevřou v podobě velkých prostorových objektů a umožní dětem prozkoumat rukopis vybraných ilustrátorů 🙂 .

Každá kniha nabídne zároveň dětem spoustu zajímavých aktivit, inspirovaných konkrétním příběhem knihy. Děti tak doslova vstoupí do knihy a stanou se její součástí – jako oživlá ilustrovaná postava při hře, jako čtenář odkrývající příběh knihy při čtení v hnízdě, jako ilustrátor v atelieru, jako autor knihy při vymýšlení toho, jak může příběh pokračovat… 🙂

Hnízdo ilustrace je další stálá expozice ve Sladovně, kde děti objeví svět dětských obrazových knih a příběhů v nich ukrytých. Děti zde najdou ilustrace významných českých ilustrátorů. Odkrývat je přitom mohou způsobem jim nejbližším – prožitkem a hrou.

A že té hry si tady děti najdou mraky. Ačkoli je máme a známe, zase s nadšením zasedly k podsvícenému stolku a kostkami á la Sensory blocks. Tady jsem to vlastně měla moc ráda i já. Mohla jsem totiž vypustit, svalit se na zem do polštářů a jen se na ně dvě dívat 🙂 .

Pobíhaly, prohlížely, listovaly…jinak se přiznám, že jsem po celém dni odpadla taky. A to jsou holky fakt hodnýé a asi proti jiným dětem asi i dost klidné. Jenže ono je kočírovat, KRMIT (nejhorší disciplína 😀 ), upomínat na zouvání a obouvání, odpovídat na všechny otázky a ještě fotit 😀 …v autobuse cestou domů jsem tak měla na mále s nima.

Julinčino nejoblíbenější bylo v Hnízdě ilustrace promítání. Vrstvení šablon a projekce na bílou stěnu ji bavila asi i proto, že doma promítačku nemáme (jen tu baterkovou z Atelieru Girafa 🙂 ).

A tak jsme konečně navštívily TU Sladovnu a já věřím, že až tenhle článek bude číst náš táta, zalituje, že v sobotu vyrazil na rozlučku se svobodou (nene, o tu svojí už přišel 😀 ) a bude příště chtít jet do Písku s námi.

Pilařiště – Necháno příště

A co nás ještě čeká příště? Stálá expozice PILAŘIŠTĚ, což je herní svět pro děti od 0 do 6 let. Jenže na to budeme potřebovat další dvě hodiny času a ty jsem dnes neměly 😀 .

V posledním patře, které bylo ten den bohužel zavřené je ještě Laboratoř. Tam aktuálně probíhala dílnička spojená s mytologickou výstavou zvaná Bestiář 🙂 . V první místnosti děti vytvří vlastní knížečku bestiáře – kreslí, lepí a skládají různé mytologické bytosti a k nim píší popisky a texty. Ve druhé části Laboratoře je pak zatemněný prostor, kde si zkusíte různé projekce a „speciální přístroje“, stínová divadla a další 🙂 .

Sladovna Písek – praktické info

webová stránka – http://www.sladovna.cz
Facebook fun page – tady klik
adresa Sladovny – Sladovna Písek, o.p.s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek
otevírací dobatady klik (pondělí zavřeno!)
ceník vstupného – tady klik

Bylo to boží. Jenže to uteklo jako voda a ve tři hodiny už si pro nás přišla tahle roztomilá holčičí banda 😀 . A když se k nim ještě přidaly holky moje, byl to doslova gang. Holčičky od Kláry z LittleShoes si nás tu vyzvedly a společně šly Julince a Nelče vybrat nějaké ty hezké křusky 🙂 .

Povedlo se a já jsem byla nadšením bez sebe, když jsem zjistila, že z Julinčiny široké nohy už se stala noha relativné normální šířky a náš botník rozšiřuje nová značka bot – CAMPER 🙂 Jupííí, jsou boží, tak vám je brzy ukážu.

Julinčina vášnivá soutěž o Lego DUPLO Střelnice 🙂 – výhra: Lucie Košťálková

A protože už mesíc mám schovanou soutěž o Legu DUPLO a jen čekám kam ji vhodně napasovat, nebude lepšího článku než je tenhle 😀 . A proč? Protože mi pro vás věnovalo Lego DUPLO stavebnici Střelnice! No fakt, kde jinde na blogu nás vidíte střílet? Na Facebooku už soutěž proběhla a zájem o ní byl velký, tak aby to bylo spravedlivé ke všem, kteří Facebooku nefandí, máte jednu stavebnici i tady!

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Máte u vás místo podobné Sladovně, kde děti i vás baví? Dejte tip nám všem.

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 30.9.2018 v 17 hodin. Výherce vyhlásíme zde a na našem FB.

MUDr. Michala Knězková

All posts

276 Comments

 • Jitka 27.9.2018 at 8:53

  Skoda ze nebydlime bliz. Pro deti uzasne misto na hrani. U nas na Olomoucku je v podobnem duchu ale mnohem mensi Pradedovo muzeum v Bludove.

 • ALENA 27.9.2018 at 8:57

  Zase moc pěkný článek!Sladovnu nemáme daleko,ale nejdřív byly holky moc malé a teď si vždycky na ni vzpomenu když je nějaké volno, svátek a to tam bývá prý dost našlapáno.Dekuji za připomenutí,dávám si závazek že do konce října se tam vydáme.Jinak u nás nic podobného není,poměrně dost dětských heren,ale to je všechno.Odhlasovano pro vás,celkem jasná volba a držím palce!

 • Klára Toša 27.9.2018 at 8:58

  Bohužel nemáme (Liberec), ale zase je tu IQ Landie a IQ park, to taky neni k zahozeni 🙂 ale u našich třech kluků asi stejně vede návštěva u babi a dědy na vesnici 🙂

 • Petra 27.9.2018 at 8:59

  Tak takhle „vymakané“ místo jsem u nás zatím neobjevila. Podle fotek je to tam opravdu kouzelné. My zatím jen objevujeme dětské herny. Malý se právě naučil sám vylézt na klouzačku a sjet dolů a vůbec se nebojí výšek, takže hernu projde od spodu nahoru a zpět a já dole trnu a hledám ho.

 • Lucie 27.9.2018 at 9:00

  Přemýšlím a nevím. Napadají mě jen místa mimo Brno. Asi si musím přečíst komentáře, abych zjistila, zda tu něco takového máme. Jinak Permonium a ve Vyškově v ZOO se dá zahrát si na vcelicku 🙂

 • Marcela 27.9.2018 at 9:01

  Sladovna je u mých dětí moc oblíbená, už několikrát tam byli i se školkou. My doporučujeme i pro ostatní jako tip „Zážitkový park Zeměráj v Kovářově“ 🙂

 • Adela Moravcova 27.9.2018 at 9:02

  Syn má teprve 2, takže ho to tak nějak baví na každém hřišti…a nemusí to být ani hřiště, stačí., že se tam dá lézt a skákat a je tam hodně prostoru 🙂

 • Petra 27.9.2018 at 9:06

  Bohuzel nic v nasem blízkém okoli podobneho nemame…alespon jsem to nezahnamenala…

 • Karolína N. 27.9.2018 at 9:08

  V Ostravě máme malý dětský svět v dolní oblasti Vítkovic. 🙂 je to super interaktivní misto, kam se synem chodíme už od roku a půl 🙂 pokud pojedete do našich končin, určitě to tam omrknete.

 • Petra 27.9.2018 at 9:09

  U ás bohužel chybi cokoliv „kryteho“ pro deti. Coz je pro me jako pro neridicku problem, protoze kdyz je osklivo, musime byt cjte nechte zavrene doma

 • Ivana 27.9.2018 at 9:10

  Bývame pri Prahe, takže miest kam vyraziť je hafo… ale o Sladovni som nevedela, a určite vyskúšame. Vďaka za tip!

 • Martina Novackova 27.9.2018 at 9:11

  Diky za dalsi super tip! Podobne misto blizko zadne nemame, ale radi objevujeme nove, tak urcite navstivime 🙂 diky

 • Jana 27.9.2018 at 9:12

  Bohužel nic tak krásného v okolí nemáme 🙁 Vypadá to parádně.

 • Dita 27.9.2018 at 9:13

  Miluji tvoření a k němu odmala vedu i svou dcerku. Přemýšlela jsem, které místo mám vybrat. Je trochu odlišné od výše uvedeného, ale já ho miluji. Z mnoha důvodů uvedu českou svíčkárnu RODAS. http://www.rodas.cz/index1.php. Děti se tu zabaví na dlouhou dobu. Mohou si samy odlít své mýdlo, či vykrojit, obarvit svíčky, nasypat koupelovou sůl do nádob, vytvořit si sypanou svíčku. Dle ročních období jsou tu ještě tématicky zaměřená tvoření a výroba např. zapichovátek na velikonoce, vánoce. Takže si zde „potvoříme“, občerstvíme se, projdeme obchůdek a nakoupíme dárečky příbuzným a pak strávíme ještě nějaký čas venku pozorováním zvířátek. Pro milovníky čokolády je zde i tvoření z čokolády, ale té my neholdujeme, takže někdy zavítáme a někdy ne. Navíc máme toto místo velmi blízko na dojezd, takže není co řešit :-).

 • Monca 27.9.2018 at 9:14

  Sladovna je úžasná. Program se obměňuje, takže si úžasný výlet lze během roku zopakovat. Škoda, že takových míst není víc.

 • Anna Michlová 27.9.2018 at 9:14

  Takhle krásně interaktivní výstavu jsou dlouho neviděla, takže děkuji za tip. 😉 My byly takhle na Trnkově zahradě, která je krásná, ale prostor docela malý, na to kolik se tam pohybuje lidí.

 • Petra 27.9.2018 at 9:15

  Ju, tak to musela být paráda. Já o podobném místě v okolí nevím… Ale Camper jsou super, letos jsem Emmě také pořídila a setkávám se s tím, že se hodně maminek ptá, odkud botky jsou 🙂

 • Lucie vytiskova 27.9.2018 at 9:17

  Bohužel, mic ráda bych doporučila, ale v nasem blízkém okoli nic takového není. Mohu ale doporučit Labirint v Třebíči. Zábavní centrum

 • Lenka 27.9.2018 at 9:17

  Jé, jak by bylo príma, mít tu něco podobného. Bohužel. Ale máme tu (Znojmo) aspoň pro mě dost vhodných venkovních aktivit, za humny máme lesopark s dřevěnými zvířátky a aktivitami pro děti. Není toho moc, ale i tak jsem za ně moc ráda.

 • Petra Kulhanová 27.9.2018 at 9:18

  Děkuji za skvělý tip na výlet. U nás je moc oblíbená Dolní Morava s dětskými zábavními parky – Mamutíkův vodní svět, Pískový svět, Lesní zážitkový park – je to zábava na celý den:-)

 • Šárka 27.9.2018 at 9:19

  Není to sice úplně to samé jako Sladovna, ale rádi chodíme do Coala Café či Funpark Žirafa.

 • Oli 27.9.2018 at 9:21

  My radi chodime do Chvalskeho zamku, kde jsou interaktivni vystavy pro deti, ted se chystame na Pata a Mata 🙂

 • Zdenka 27.9.2018 at 9:21

  Máme u nas klasicke dětské herny, ale na Sladovnu to nemá! Takže já bohužel nedoporucím 🙁 a jen sbiram tipy. 😉

 • Jana 27.9.2018 at 9:21

  U nás je prima dětský svět v Dolní oblasti Vítkovic 😃.

 • Bohdana Pejchalová 27.9.2018 at 9:23

  V lete jsme byli v Sypce ve Stropnici.naprosta parada pro deti.a nejvic mnam tecka na zavet.uprceni vlastniho peciva.

 • Lucie Serbousková 27.9.2018 at 9:23

  Ahoj Míšo, tak tohle je neskutečná pecka! Super tip na výlet a doufám, že manžela přemluvím a brzy vyrazíme 🙂 U nás nic takového podobného asi nemáme 🙁 pěkný prodloužený víkend Lucka

 • Zuzana Zárecká Kašparová 27.9.2018 at 9:23

  Bohužel o tak krásném, podobném místě u nás nevím. Máme ale u nás rádi Svět techniky v Dolních Vítkovicích, kde si svoje najdou jak dospělí, tak děti, a dá se tam strávit krásné odpoledne. Máme Malý a Velký Svět techniky, a nám se více líbí ten Velký. Ten má pak v přízemí i krásnou velkou dětskou hernu 🙂

 • Sylvie 27.9.2018 at 9:25

  Dobrý den, o ničem podobném v Brně nevím. Máme tady Vida centrum a pak velké dětské herny. Starší Bongo, moderní Bruno Family Park, ale to je o něčem jiném. Budu ráda i za tipy ostatních. Písek máme krapet z ruky, ale to mraveniště by holky zcela jistě nadchlo. Sylvie

 • Miška 27.9.2018 at 9:26

  Milá Míšo a holky, děkuji za tip na výlet s dětmi., vypadá to úžasně. My jsem z Chrudimi a nic takového tu nemáme. Ale vyrážíme rádi s dětmi na kolech do Slatiňan na koníky, Kočičí hrádek, singletrack a do laňáčku k rozhledně Báře. Jako velká hernička s dílnami to někdy vypadá u nás doma v domečku. Chodí k nám hodně kamarádů a moc se jim u nás líbí. Máme tři děti a podnikáme spousty výletů s kamarády nebo s nimi tvoříme doma.
  Zdravíme Vás z Chrudimi a rádi by jsme byli zařazeni do soutěže o Lego. Díky a přejeme krásně barevný a usměvavý podzim. dvě Míši, Fanouše a Bohoušek

 • Hana Misery Charvátová 27.9.2018 at 9:28

  Přímo u nás v obci nic není, ale v létě jsme byli v Mirákulu a to bylo super. Do Písku se určitě zajedeme taky podívat, díky za tip 😁

 • Romana 27.9.2018 at 9:29

  Jsme holky z Písku:) a teda to jediné co jsme tam zatím navštívili je právě pilařiště, které bylo pro mou dvouletou Nelinku strašňácky suprové:)) ale aspoň vidím, co nás ještě suprového čeká, až nám ta Nelinky sestřička vyroste z miminka:) Opravdu jste si to užily, krásné fotky! A ještě bonus nové boty !..to si každá slečna může jen přát <3 zdravíme z Písku!

 • Andrea Mertová 27.9.2018 at 9:31

  Tak takovehle misto jsme u nas jeste neobjevili. Brzy se tam urcite vydame.. Tady pres zimu vyrazime do hernicky obcas, jinak pres leto outdoor vylety 🙂

 • VercaS 27.9.2018 at 9:31

  Je děkujeme za tip Míšo, naše babička ma cca 30km od Písku chalupu ale o tomhle pokladu vůbec nevíme. Musím na to myslet a v lete tam musíme vyrazit. Jinak tady v okolí u nás me momentálně nic nenapadá. Nemáme to daleko do Prahy a tam nás v poslední době nejvic zaujalo zemědělské muzeum. Stejně tak i povedený výlet byl do včelího domu s následnou zastávkou ve Zruci nás Sázavou kde je obrovské hřiště s kulickovou drahou a dopravním hřištěm. Loni jsme tam strávili cele odpoledne. Teď máme tritydenni prdochu doma tak s výlety máme na malou chvilku konec ale už se těšíme na jaro s na výlety ve 4. 🙂

  • Petra 30.9.2018 at 23:45

   Dobrý den, mohla bych vás poprosit o informaci, kde je ve Zruči to hřiště, o kterém pisete?

   Hezký večer

   Petra

 • Peta 27.9.2018 at 9:32

  Dekujeme Misi za suprovou inspiraci a uplne uzasny clanek!!! Bohuzel podobne misto zatim neznam ale necham se moc rada inspirovat 😉 krasny den, mavame ;)))

 • Katka 27.9.2018 at 9:34

  V našem okolí vím bohužel jen o letním vyžití -Baldův svět. Sladovna by se nám blízkém okolí moc hodila… jak jsem na to tak koukala. 😊

 • Tereza Meravá 27.9.2018 at 9:34

  Tak, zdaleka to asi není promakane tolik, ale krásná interaktivní výstava zvířátek je taky na hradě Roštejn;) mraveniště je tam taky, a po zdech hradu běhají tajemná světelná zvířata;)

 • Aneta 27.9.2018 at 9:34

  V Praze mne napada hernicka v divadle Minor,trosicku mensi ,ale pred predstavenim staci:)Ach,a do Pisku musime:)

 • NIkol Tureková 27.9.2018 at 9:34

  Pradědovo muzeum v Bludově

 • Katka Röslerová 27.9.2018 at 9:34

  To vypadá úžasně, až pojedeme k našim „na jih“, máme tip na výlet! Díky! My máme moc oblíbený Dětský svět techniky v Ostravě. Když prší nebo je škaredě, děti hned hlásí, že chtějí do Ostravy stavět zdi 🙂

 • Zdeňka 27.9.2018 at 9:36

  Synovi se líbí ve Špuntáriu na Hluboké. Ale je to spíše zábavní centrum – skákací hrady, velké iglú s legem…

 • Misa 27.9.2018 at 9:37

  O takovem miste tady u nas bohuzel zatim nevim, nicmene tento clanek se mi zrovna paradne hodi, zitra totiz vyrazime za kamarady do Pisku na prodlouzeny vikend! Takze diky Miso za super tip, urcite se ve Sladovne zastavime 🙂

 • Katka Kolářová 27.9.2018 at 9:41

  Díky za tip, bohužel jiné takové místo neznáme.

 • Vanda 27.9.2018 at 9:41

  Máme kousek od naše vesnice Ostravu, a právě když nepřeje počasí, zavitavame tam, přesněji do Dolní Oblasti Vítkovice. Kde je pro děti úžasné zábavné, naučné centrum- U6 Malý svět techniky. Děti si můžou vyzkoušet prodávat v obchodě, uvařit v kuchynce, ale také různé fyzické a technické příklady ☺️ Už se těším až vyrazime zase ☺️

 • Katka 27.9.2018 at 9:42

  U nás je něco podobného v Klopotovském údolí u Nového Města nad Metují je to menší a je to spíše procházka lesem, ale užili jsem si to i s dětmi.

 • Aneta 27.9.2018 at 9:45

  Nám se hodně líbilo v Pradědověm dětském muzeu v Bludovicích u Šumperka. U nás v Moravskoslezském kraji jsem o podobném místě neslyšela,ale přiznám se,že jsem se o to ani moc nezajímala. Tak třeba se tady objeví nějaké príma tipy

 • Alena Hájková 27.9.2018 at 9:46

  Naše dcerka miluje Svět techniky Ostrava. Zatím jsme byli v té části pro nejmenší, protože dcerka měla tři roky, ale už se těšíme do ostatních částí. V sekci pro nejmenší je trampolína, hromady hraček, imitace obchodu, střílí se tam vodou na kuličky, hudební koutek, je tam bludiště a dalších x-věcí. Musíme si tam zase vyrazit někdy.

 • Martina 27.9.2018 at 9:47

  Tak to je parádní místo. Máme rádi takové „hřiště“. V Liberci je Ekopark, tam to máme moc rádi. V létě u babičky jsme navštívili Pradědovo muzeum v Bludově na Šumpersku. To doporučuji zase já, ale Liberec jistě znáte ;).

 • Míša Drozdová 27.9.2018 at 9:48

  Nic podobného jako je Sladovna jsme ještě neobjevili. Jediné, co mě v naší blízkosti napadá, je též trochu interaktivní a na ošklivé dny ideální je zemědělské muzeum v Praze. Tam se dětem i nám moc líbilo.

 • Veronika 27.9.2018 at 9:53

  Soutěžím o lego duplo
  Bohužel žádné mraveniště podobného typu neznám zatím, malá je ještě malá 😂, tak spíš děkuji za tip! V a S

 • Lenka Mišková 27.9.2018 at 9:54

  Já s manželem a mými dětmi nejraději jezdíme do FunPark Žirafa v Ostravě. Nejen že to máme blízko domova, ale děti i my se tam vyloženě ,,vyblbneme,, Takže vřele doporučuji všem 😊

 • JANA Chichi 27.9.2018 at 9:55

  Skvělý tip na výlet, moc děkuji, podobnou sladovnu v okolí nemáme, bohužel, ale je fakt, že se dostávají do povědomí moc zajímavé tipy na výlety, díky 🙂

 • Petra Šmídková 27.9.2018 at 9:58

  Bydlíme ve Stříbře, což je krásné městečko v Plzeňském kraji, i zde byl pivovar a nějakou dobu zde byla otevřená příjemná restaurace, kde se připravovaly speciality z piva a sladu, dalo se sem chodit i s dětmi, neboť nabízela příjemné posezení venku. Ale už více jak 5 let nefunguje. Doporučila bych návštěvu hornického skanzenu, která je zážitkem pro děti i dospělé, projedou se vláčkem, projdou si hornickou štolu a v době Mikuláše je zde i skutečné peklo s pekelnou váhou.

 • Eleni 27.9.2018 at 10:00

  Sladovna vypada fakt uzasne. Takove misto u nas nemame. Bohuzel

 • Aneta 27.9.2018 at 10:01

  Bohuzel o zadnem takovem miste nevim. Tak doufam, ze tu nekde na ostravsku nebo karvinsku je, protoze do Pisku to mame hoodne daleko.

 • Lucie 27.9.2018 at 10:03

  Podobné místo u nás na severu Moravy asi nemáme. Moc hezké je Pradědovo dětské muzeum v Bludově u Šumperku nebo Dětský svět techniky v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.
  Máte moc krásné tipy na výlety, až je mi vždycky líto, že je to od nás tak daleko. Jednou si budeme muset udělat pořádný rodinný road trip.

 • Iva 27.9.2018 at 10:03

  Bohužel u nás nic podobného nenajdeme a do Písku máme daleko, ale třeba o letní dovolené bude příležitost toto paradni místo navštívit.. Každopádně díky za krásný tip!!

 • MTera 27.9.2018 at 10:05

  Krásné!!! Sladovna je úžasná, byli jsme tam na začátku září. ¨
  Na Pilařiště jsme se nedostali, prý je potřeba rezervace předem? Nevíte někdo, stojí to tam za to?
  V Mytlogii jsme byli, hodně super, ale zavřená zase byla Svíčkárna Rodas..

  K soutěžní otázce. Jsme také z Prahy, takže asi nejoblíbenější máme tu naši ZOO tady (bydlíme i poměrně nedaleko). Ale rádi jezdíme i na různé výlety, nedaleko je Mirakulum nebo nějaké minizoo (Zelčín, Zájezd,…).

 • Nikol Horáková 27.9.2018 at 10:08

  Nemáme. nebo alespoň o žádném nevím 🙁

 • Jiří Miško 27.9.2018 at 10:10

  Já bych rád doporučil Dětský ráj nebo i JoJo Park v Ostravě… Nejenže se děti na dlouhou dobu zabaví, ale my rodiče si u toho můžeme vypít třeba kávu v místních kavárnách a děti máme přitom stále na očích, a kdykoli se k jim můžeme přidat 😊

 • Nikola Heyerova 27.9.2018 at 10:10

  Máme dům přírody moravského krasu. Asi tam toho není moc, ale děti to mají rády

 • Lucka Procházková 27.9.2018 at 10:12

  Hezký den, v našem okolí bohužel místo podobné písecké Sladovně nemáme, ale zrovna toto léto jsme píseckou Sladovnu také navštívili a byli jsme nadšeni stejně jako Vy 🙂

 • Nikola 27.9.2018 at 10:13

  V Brně je fajn Bruno family park.

 • Zuzka 27.9.2018 at 10:14

  U nas nejbliz mame Dinopark a do IQ Landie se teprve chystáme. 🙂 Hrava Sladovna vypada uzasne 🙂

 • Jana Seidlová 27.9.2018 at 10:14

  To vypadá úžasně, děkuji za tip. Žádné úplně oblíbené místo nemáme, ale líbilo se nám ve Fajnparku, Mirakulu, Soběhrdech a v Praze máme nejraději Gutovku v létě. Sleduji i na fb.

 • Mave 27.9.2018 at 10:20

  Za nás sladovna letos v létě byla naprosto dokonalá. 🙂 Pak se nám všem líbilo i v Edenu v Bystřici nad Pernštejnem v http://www.centrumeden.cz/cs/ , i když jsem tam jela s notnou dávkou pochybností, protože krávy a ovce měli ještě měsíc před návštěvou naše děti na vlastním dvoře, ale užili si to tam moc. Hlavně Krtkova nora. 😀 Takže tam doporučuji také až na konec.

 • Klárka 27.9.2018 at 10:24

  O takovém místě v našem okolí nevím, snad jen Čertovina Hlinsko, ale tam jsem se děti neodvážila vzít, dcerka má problém i s mamčinou kolegyní, která je ráznější a typem osobnosti podobná těm čertíkům a syn nemá rád lidi v kostýmech 😉
  Sdílím

 • Simona M. 27.9.2018 at 10:32

  Vaše soutěže jsou úžasné. držím nám palce.
  bohužel druhé místo podobné Sladovně zatím neznáme, proto jezdíme do Písku 🙂 ráda si časem přečtu tipy od ostatních, až se nashromáždí.
  hezký den.

 • Lucie chmielová 27.9.2018 at 10:37

  Podobné místo nemáme, ale mým dětem stačí les a přilehlé zahrady a pole. Tam vše zkoumají. Nicméně Písecká Sladovna vypadá naprosto úžasně a tam by se starším dětem rozhodně líbilo.

 • Veronika Patočková 27.9.2018 at 10:42

  Dobrý den, ještě jsme nic tak hezkého v okolí bydliště neobjevila. Děti jsou ještě malé tak maximálně zavítáme do nějakého menšího zábavního centra. Třeba Šaškárna v Brně v Řeckovicích.

 • Veronika Mlejnková 27.9.2018 at 10:42

  Bohužel nic tak pěkného jako Sladovna v Písku tady v Praze není, což určitě víte a proto jste jely až do Písku 😀 Už jsem na Sladovnu tenhle rok taky koukala, ale ještě jsem se tam nedostali 🙂 Určitě někdy vyrazíme, ty včely by se taky mohly líbit 🙂

 • Iva 27.9.2018 at 10:46

  Až takhle úžasné místo u nás nemáme nebo o něm aspoň nevím 😀 Z venkovních atrakcí je super Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou, tam se nám moc líbí. Doufám, že z tipů ostatních něco nového poblíž nás objevím.

 • Katerina 27.9.2018 at 10:51

  Často při návštěvě babičky a dědečka navštívíme areal pro děti v Ostravě -Vítkovicích http://stcostrava.cz/detsky-svet

  Myslim ze by se mohl libit 😄

 • Monika 27.9.2018 at 10:55

  Podobné místo u nás nemáme, ale do Písku se určitě musíme co nejdříve vypravit. Dekujeme za bezva tip na výlet.

 • Taťána 27.9.2018 at 11:01

  My jsme přímo z Písku, do Sladovny chodíme moc rádi, s nejmenším ročním synem hlavně na Pilařiště (pro tenhle věk nejvhodnější), ten větš (4roky) í si užívá všechny patra, ale nejvíc Mraveniště :). Jsme rádi že se Vám u nás v Písku líbilo 🙂 hezký den, Taťána

 • Marcela Jelínková 27.9.2018 at 11:03

  Sladovna v Písku je naprosto úžasná! Byli jsme tam s dětmi na jaře a také vím, že jsme tam nebyli naposledy. S tím také souvisí to, že nic podobného neznám a zatím jsem nenavštívila, pokud vůbec něco podobného existuje. Však by to také pak nebyl originál, kdyby Sladovna nebyla ojedinělá záležitost 🙂 Ale mohu dát tip na moc pěknou, tak trochu jinou ZOO, která se nachází kousek od nás. Jedná se o ZOO ve Ždírci v Plzeňském kraji, která je speciální tím, že tam žijí zvířátka ze dřeva i kovu. Je to super nápad a každý si tam najde své. Je to vhodné i pro kočárky a úplná mrňata 😉 Zdraví Marcela

 • Hanka 27.9.2018 at 11:20

  Teda Mraveniste ukladam na seznam vyletu na pristi rok, je to tam prostě bozi 😍 U nas me napada Eden v Bystrici pod Pernestejnem, deti se tady krasne zabavily a v lete je tam i vodni hriste!

 • Jaroslava 27.9.2018 at 11:28

  My milujeme zviratka, takže zoo (Praha,Jihlava), Farmapark Sobehrdy a uzili jsme si i Včelí svět a Vodní dům (inspirace z Vaseho blogu).Na dalsi napady se ráda kouknu😊

 • Veronika 27.9.2018 at 11:29

  Super misto! Nic takoveho v okoli neznam 🤔 Ale dekujeme za tip, urcite navstivime 👍
  1) Sleduji blog pres email
  3) Sleduji facebook i instagram
  4) Sdilim na fb
  🍀🍀🍀

 • Hana 27.9.2018 at 11:41

  Nadherne místo ! Určitě se tam musíme jednou podívat 🙂. U nás je svět techniky Ostrava -dětský svět .

 • Petra Koláčková 27.9.2018 at 11:47

  Dobrý den, Míšo, krásný článek. Děkuji za tip! My milujeme BB baby v Turnově. Funguje je v létě, ale stojí za to😉 Zdravím, Petra

 • Pavlína Nedvědová 27.9.2018 at 11:51

  Asi tak uzasne misto kolem sebe nemame, ale radi jezdime na hotel Panorama v Moravskem krasu, maji tam prima zazemi, osli rodinku a par dalsich zviratek, vnitrni i venkovni slany bazen. Proste prima. 😉

 • Veronika 27.9.2018 at 11:54

  Uprimne netusim, ale dcera ma rada obr hernu v Praze v Hostivari v Koala Cafe

 • Gisela 27.9.2018 at 12:01

  Bohužel nemáme, ale do Sladovny se také chystáme.

 • Helena 27.9.2018 at 12:01

  Bohuzial u nas nic take nie je,ale poctivo znacim vsetky tipy od vas a ked pojdeme na tu vasu stranu,urcite sa na viacerych zastavime:)

 • Radka 27.9.2018 at 12:05

  Přímo v Brně mě napadá Vida science centrum, pak leda Bruno family park. V okolí se určitě něco najde (viz. výše Bystřice nad Pernštějnem), ale nemám zatím probádané, takže každý tip potěší 🙂

 • Jana Morávková 27.9.2018 at 12:15

  máme poblíž v Miílovicích Mirákulum,ale toj je spíš venkovní zábava jajda69@centrum.cz

 • Petra Kočerová 27.9.2018 at 12:23

  Bohužel nic takového jako Sladovna v okolí nemáme. ALE chodíme se s dětma bát do Pelhřimova do Muzea Strašidel. Je to tam fajn 🙂

 • Petra 27.9.2018 at 12:35

  Dobry den,
  Sladovnu jsme navstivili uz vloni a moc se nam tam libilo 😉 U nas na plzensku je to hezke v Techmanii nebo treba Muzeum loutek.
  Hezky den 🍀

 • Míša 27.9.2018 at 12:35

  Sama jsem zvědavá na tipy ostatních, mám pocit, že u nás, v jižních Čechách, podobného moc není. Já doporučuji Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích. Sice menší, ale můžete si tu zkusit mlít mouku na kamenném mlýnku, šrotovat a čistit obilí na starých strojích, roztočit kolovrátek, podívat se, jak se zpracovávalo mléko, maso, vlna, len, med… Mají tu své „Agrohopsarium“ (rozuměj, balíky slámy a šlapací traktůrky) a samozřejmě zvířátka. A až dobudují i nějaké občerstvení, bude to vůbec super.

 • Radka 27.9.2018 at 12:39

  Krásné! Nikdy jsem o Sladovně neslyšela, ale Vaše fotky přímo zvou k návštěvě! 🙂 Podobné místo v okolí Hradce Králové nemáme, ale určitě zajímavé místo pro děti je Labyrint Divadla DRAK. Najdete zde celkem tři zásadní prostory: studiovou scénu, netradiční muzeum loutek a divadelní laboratoř.

 • iveta Vojáčková 27.9.2018 at 12:46

  vypada to suprove jen skoda ze jsem to nevedela o prazdninach ale popremyslime zda by se nedalo zajet jeste ted a u nas nedaleko je https://www.dolnimorava.cz/mamutikuv-vodni-park super

 • Nikol 27.9.2018 at 12:49

  Ahoj Miso,tak tohle mne uplne nadchlo.Musim rict,ze u nas na Jablonecku,Liberecku o nicem podobnym nevim.Prijde mi,ze tu nic moc nemame,ale to vis,urcite sama 😁.

 • MarieS 27.9.2018 at 12:55

  Bohužel v Ústí nad Labem a okolí nic podobného nemáme..budeme muset vyrazit na delší výlet:-)Obdivuji,že jste se s holkama vydala autobusem,měla bych strach o bezpečnost…Fotky jsou nádherné!

 • Katka 27.9.2018 at 12:56

  No tak to je pecka! Neco tak uzasneho v okoli urcite nemame nebo aspon o necem takovym nevim. No vlasnte pekne vnitrni misto je pry Pradedovo muzeum u Šumperka, ale bude to v trochu jinem duchu

  • Katka 27.9.2018 at 13:03

   Kdyz jsem zacala psat svuj prispevek,tak tady nebyl jediny komentar a ted kdyz me prace umoznila ho konecne dopsat, tak je tu uz plno komentaru 😂 a koukam, ze muj typ uz tu parkrat zaznel,takze to bude fajn misto 😀

 • Jana 27.9.2018 at 13:02

  Sladovna mě moc zaujala, bohuzel je to od nás daleko. Jinak my jsme na malém městě, takže tu nic takto namakaneho nemáme.

 • Petra 27.9.2018 at 13:05

  Tak taková parádní zábava u nás v okolí nikde není. Věřím, že dětem se tam musí neskutečně líbit a skvěle se vyřádí. Fb Petra Vojtěch

 • Jana 27.9.2018 at 13:06

  Fakt pěkný místo. Co doporučit – možná nějaký zábavný park v Brně nebo Robinson v Jihlavě .-)

 • Veronika 27.9.2018 at 13:07

  My mame nejblize prave sladovnu v Pisku. Samotnou vystavu mraveniste jsem navstili uz pred nekolika lety v Budejicich a byla super pro nas i pro deti 😉

 • Iva Sedláčková 27.9.2018 at 13:08

  Za nás úžasný chvalsky zámek. Super výstavy 🙂

 • Marcela 27.9.2018 at 13:09

  Písek je pro nás trochu z ruky, ale třeba se tam jednou podíváme. Nejblíž máme Dětský svět ve Velkém světě techniky v Ostravě – naše děti jsou ale ještě malé, takže se tam teprve chystáme. Ale o dovolené jsme v Jeseníkách narazili na Pradědovo muzeum v Bludově, tam to syn má fakt rád – když jsme tam zavítali po roce, pořád si pamatoval, kde co najde:-)

 • Danuše Kutálková 27.9.2018 at 13:11

  Sladovna me nadchla, je to úžasné místo 🙂 u nas v okrese Hodonín bohužel nic tajoveho nemame, pouze klasicke herny pro deti, lepsi asi v Brně, Bruno family park, a Vida centrum. Jinak tady mame krásnou přírodu, tak si užíváme plnými doušky aspoň to 🙂

 • Jana Herrmannova 27.9.2018 at 13:12

  Nic podobneho jsme jeste nenavstivili, zatim jen same herny, detska hriste a detske bazeny 🙂 ale Sladovnu si ukladam, diky za tip 🙂

 • Jitka 27.9.2018 at 13:15

  tak v olomouci je to pevnost poznani a treba snoezelen, jinak me toho moc nenapada, nic podobneho tu blizko asi neni. A pokud je, treba bude v jinem komentari, necham se inspirovat 🙂

 • Romana 27.9.2018 at 13:15

  Brno. Nic takového nemáme, jen zábavní centra jako Bruno nebo Bongo. Pro větší mě pak ještě napadá Vida centrum. V okolí snad v Moravském krasu Dům přírody, Bystřice nad Perštejnem Eden, Permonium.

 • Markéta P. 27.9.2018 at 13:16

  Další krásný tip! Moje holky jsou ještě malé (jedna z nich je také Julinka), ale ukládám si na později, jako již spoustu doporučení, která jsem si tady přečetla. Věřím, že se v budoucnu do Písku podíváme, i když ho máme krapet z ruky, ale když se to dobře naplánuje, tak to určitě půjde. Něco podobného totiž v našem okolí nemáme. Vlastně ani ve větší vzdálenosti od nás mě nenapadá nic, co by se Sladovně dalo přirovnat. Pouze dětská centra, která jsou ale podle mého názoru o něčem trochu jiném. Sladovna jde více do hloubky – nejde jen o pusté hraní si a skotačení, a to je super přidaná hodnota. Budu moc ráda za další takto krásné tipy, díky.

 • Katka 27.9.2018 at 13:20

  Napadá mě jedině výstava Zahrada (podle dětské knihy. Sladovnu jsme navštívili loni a nebyli jsme schopni syna dostat domu. Dcera byla naštěstí ještě maličká.

 • Paja K. 27.9.2018 at 13:20

  Skvely clanek!Do Little shoes se chystam pro zimni botky,Sladovna pro malou asi jeste nebude,ale Pilariste bych mohla zkouknout,budu potrebovat nejak zabit cas pred cestou zpet,protoze v aute se musi spat:D u nas doporucim Techmanii v Plzni a muzeum strasidel Plzen:)

 • Elizaebeth 27.9.2018 at 13:22

  Zdravím Míšo, můžu se zeptat, jestli už je vyhlášená ta soutěž na FB o lego duplo střelnici nebo pouť?

  • Míša 27.9.2018 at 14:29

   Dobrý den Eli,

   ano ano už jsou tam výsledky a na FB jsou výherci:
   🍀 Lada Ženíšková LEGO Duplo Rodinná pouť
   🍀 Denisa Salačová LEGO Duplo Střelnice

   Máváme z Budějovic a držíme palce v dalších soutěžích 🙂
   Míša a holky

 • Petra V 27.9.2018 at 13:31

  Dobrý den, Mišo, moc děkuji za skvělý tip na výlet. S naším dvouletakem a měsíční holčičkou zatím navštěvujeme dětská hřiště, kde je podmínkou přítomnost klouzacky a pískoviště, kde se syn skvěle vydovadi. Nedávno jsme měli možnost navštívit ve všední den v dopoledních hodinách Fun park Žirafa v Průhonicích a nemělo to chybu. Bylo nad tam pár, takže celý areál jsme měli téměř jen pro sebe. Užijte si prodlouzeny víkend. Petra

 • Veronika Seifertová 27.9.2018 at 13:31

  My chodíme právě do Sladovny a ještě jsem nenarazila na nic tak úžasného. Díky za skvělou recenzi! :-)jinak obdivuji Vaše fotly,tak krásné se mi ještě nepovedly..

 • Romana 27.9.2018 at 13:31

  Každý rok, co máme dcerku jezdíme do Sladovny pěkně na podzim. Aktuálně už máme sbaleno na prodloužený víkend, tak jsem ráda, že ještě stihneme mytologii. U nás v Podebradech je rok nově Opičkov s úžasnýma majitelkama, malý ale deti se vyradi dostatecne. Hlavne tu nic „pod strechou“ nebylo.

 • Maria 27.9.2018 at 13:33

  Zatím jsem ním moc neobjevila.

 • Denisa 27.9.2018 at 13:34

  Dobrý den, s dvouletým synem máme rádi Dětský svět ve Světě techniky v Ostravě.

 • Pavla 27.9.2018 at 13:36

  Škoda, že to na takové skvělé místo máme tak daleko. Ale třeba, se nám tam někdy poštěstí vyrazit. Jinak u nás je hodně oblíbené Permonium v Oslavanech.

 • Hana Svobodová 27.9.2018 at 13:41

  Sladovna je určitě zajímavé místo, i když trošku z ruky. Ale kdo ví, třeba se někdy naskytne příležitost navštívit. Jinak u nás nic takového není… ráda si pročtu komentáře a třeba něco zajímavého objevím v dojezdové vzdálenosti. Čeká nás teď prodloužený víkend a uvidíme, jakým aktivitám bude počasí přát… Budu sdílet na FB jako Hana Svobodová.

 • Lucie 27.9.2018 at 13:47

  U nás je centrum Eden a na druhou stranu Brna Permonium. Nejraději mám Vidu v Brne.

 • Veronika Lencová 27.9.2018 at 13:48

  Nic podobného v okolí nemáme, ale poblíž je Mirákulum a to je pecka!

 • Katka 27.9.2018 at 13:49

  Tak to je pecka! U nás ani v okolí nic takového není. Takže budem muset naplánovat výlet do Písku no 😀

 • Marzb 27.9.2018 at 13:57

  Tak do Čech by to bylo na delší dovolenku, ale u nás na Jesenicku… krom obyčejných heren a dětských koutků nic světoborného (ráda se nechám vyvézt z omylu). Ale jak tak koukám, není všem dnům konec, a když se sejde správná parta lidí, jde to :o)

 • Andrea 27.9.2018 at 14:00

  U nás jsou bohužel jen klasické dětské herny, kavárny. Sladovna je kouzelná,letos o prázdnin a jsme vyzkoušeli. Díky za soutěž Andrea

 • Lucie 27.9.2018 at 14:01

  Myslím, že nic podobného tu nemáme. Bohužel!!

 • Nikola 27.9.2018 at 14:04

  Takové parádní místo jsem ještě neviděla a ani nevím, že by někde kolem nás bylo…v Písku jsme byli naposledy když jsem byla těhotná s 1.dcerou…dobrý důvod pro návrat 🙂

 • Zuzana Pataky 27.9.2018 at 14:09

  Super tip a hlavně opět čtivě podaný. Hned bych se tam vydala, protože o Sladovně slyším poprvé a hned si píši na imaginární seznam nutných výletů.
  Prozatím jsme vyzkoušeli Mirakulum, které je opravdu bezkonkurenční. Pak se nám líbilo Hudební muzeum, kam jsme vyrazily s dcerkou po vašem článku (jen škoda, že expozice už byly trošku poničené, chyběli, či tak, ale i tak to bylo fajn) a labyrinty na zámku Loučeň.

 • Sabina 27.9.2018 at 14:12

  Takové místo nebo alespoň podobné Sladovně neznám, ale na začátku září jsme byli s holkama na zámku v Loučni je tam pohádkové léto s Večerníčkem, Rumcajsem, Mankou a Cipískem – končí teď o víkendu a bylo to tam super. Stanoviště s úkoly, dílnička, bludiště, prolézačky, divadelní představení…. za nás super.

 • Haňulka Salátová 27.9.2018 at 14:18

  Skoda, ze u nas neni takove krasne misto, kde si deti vyhraji a zaroven se uci. Nebo je a nevim o nem. Skoda, ze je Pisek pro nas dost daleko, tak mozna az trosicku vic vyrostou a nebude jim vadit trmacet se x hodin v buse, ve vlaku nebo v aute. Jinak mame sladovnu prakticky za rohem, ze bych vzala deti na exkurzi a videly, jak se maka 😂😁

 • Jana Patočková 27.9.2018 at 14:19

  To vypadá naprosto úžasně. Díky za tip 😉 Našim dětem se moc líbilo v Národním zemědělském muzeu a v Liberci v iqparku. Jana

 • Hana Lorencová 27.9.2018 at 14:20

  Jsme z jižních Čech, takže to máme do Sladovny blízko. Jinak přímo u nás bohužel nic takového není. Celá rodina ale radi chodíme do zoo.

 • Lenka Červeňová 27.9.2018 at 14:25

  O ničem tak „vymakaném“ jako Sladovna v okolí nevím. Jsme z Vysočiny. Tohle je opravdu pecka. Ty mravenčí kostýmy, to se mi líbilo moc. Fotky jsou krásné, hned jsem musela kouknout na jejich stránky. Doporučuji Technické muzeum v Brně – expozici historická vozidla nebo i jiné…