soutěž s LEGO duplo | fantasticky hravá Sladovna

Krásný den 🙂 U většiny z nás už se dostal do tváře úsměv, protože prodloužené volno se blíží! A i když my už suverénně nudlíme, stejně se na něj moc těším. Pro dnešek vkládám tip na výlet, kam se vyplatí s dětmi jet, i když to nemáte zrovna kousek.

Já si s holkama udělala výlet do Písku, který jsem spojila s návštěvou obchůdku LittleShoes a krom čtver bot (2x bačkory a 2x celoročky) si vezeme s holkama domů i otevřenou pusu a nutkání se sem zase vrátit 🙂 . Dnes to bude natřískané fotkami, tak snad se bude líbit a na konci i soutěžit 🙂 .

Každá máma ví, že základem úspešného výletu je se na něj pořádně vyspat 😀 . Tak to se nám podařilo znamenitě. Výlet do Sladovny v Písku totiž holkám slibuju taaak dlouho. Jenže kupujte bačkory v červenci, že jo. To už v říjnu noze nebudou. A tak jsme nechaly tuhle návštěvu až po dovolené, den před nástupem do školky (#matkaroku 😀 ) a babí léto v písku nám bylo krásnou odměnou 🙂 .

K autobusu nás v sobotu ráno doprovodil táta a zbytek dne byla divoká dámská jízda. Divoká hlavně proto, že Julince nebyl dopřán poobědní spánek a večerní cesta autobusem byla kdo s koho. Vyhrála jsem ale já 😀 Julinku se mi podařilo udržet vzhůru celou cestu a večerní odměna v podobě výtuhu s nohama ještě na zemi, to byla krásná tečka za dnem. Busem jsme jely 1,5 hodiny a luštily a četly, že to uteklo raz dva 🙂 .

Sladovna dětským rájem

Od autobusového nádraží na Velké náměstí, kde Sladovnu najdete, je to hezká patnáctiminutová procházka. My si nejdřív zašly přímo tady do Sladovny na oběd, a pak hurá prozkoukat všechna ta patra plná zábavy 🙂 . Tak můžeme?

Nemyslím, že se mohla lépe zužitkovat zrekonstruovaná budova písecké sladovny než pro kulturní život Písku. Díky Sladovně se sem sjíždí rodiny s dětmi i zdaleka a kdo tu nebyl, ten o Sladovně prostě asi ještě neví 🙂 .

Mrvenečci v mraveništi

Mraveniště je obří dřevěný labyrint tunelů, schovávaček a mostů. Písecká Sladovna si pro malé i velké připravila třetí pokračování nejoblíbenější a nejúspěšnější interaktivní expozice pro děti s názvem Mraveniště. První dvě verze mravenčího doupěte byly z kartónu. Nové Mraveniště je ještě lepší – je ze dřeva a ve Sladovně bude nastálo! Ať tedy přijedete kdykoli, v přízemí Sladovny ho najdete 🙂 .

Všem vřele doporučuji, začněte při návštěvě procházet Sladovnu od nejvyššího patra. Jednak se vám půjde hezky “z kopce”, druhak budete mít Mraveniště až v samotném závěru výstavy. Tady totiž většina dětí bude chtít zůstat hodně dlouho 🙂 .

My měly v procházení trochu konflikt, protože Julinka prahla po neustálém prolézaní tunýlkama mraveniště, zatímco Nelinka je milovnice všecho knižního a časopisového, takže by raději zůstala v patře naopak nejvšším 😀 . A teď babo raď. Jo, lítala jsem po Sladovně, zpocená až na zadku 😀 .

V mraveništi budete prolézat, oblézat, klouzat se, zkoumat a taky trochu číst a poznávat ten život malých mravenců. Díky kostýmku se tu ale stane mravenečkem každé dítě, takže mravenčí batůžky a tykadla tomu daly boží šmrnc. V jednu chvíli tady bylo celkem plno a koukat jak se to tu hemží dětmi v kostýmkách bylo fakt úsměvné 🙂 .

Tady se všichni vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly 🙂 . A je to paráda!

Pokud máte nebo působíte v nějaké školce, Sladovna má i krásné programy pro děti školou povinné, a to už od mateřinek až po školy základní 🙂 . Tak stačí přemluvit paní ředitelky 🙂 .

Hurá na Mytologické taje

Když se dostaneme nad mraveniště o jedno patro výš, máme štěstí, protože stíháme poslední týden neskutečně krásné výstavy Cesta do mytologie 🙂 . Ta už bohužel 30.9.2018 končí, ale vůbec nemějte strach, vždy výstavu nahradí další pecka. Zažili jsme tady například Trnkovu zahradu, teď se chystá ve Sladovně Cimrman a po něm by měly ještě před koncem roku přijít VČELY! Jooo, na ty my totiž vyrazíme zase 🙂 .

Cesta do Mytologie vás ohromí čarovným krajem fantastických příběhů, bájných zvířat a léčivých rostlin. Ve Sladovně vznikla zážitková, herní expozice, kde se děti v divadelních kulisách samy ponoří do světa mytologie.

Pokusíte se společně osvobodit jednorožce, porazit bazilišky a v kůži mořských panen poplavou na ostrov vlkodlaků 🙂 . Pakliže se jim podaří zasadit semínko nového života, je tu určitá šance, že spatří i bájného fénixe.

Inspirací této výstavě se stala kniha Geralda Durella, Mluvící balík, kterou autor věnoval dětem a na rozdíl od většiny svých ostatních knih to nebyla kniha autobiografická, ale v podstatě popisuje dobrodružnou cestu dětí do světa mytologie 🙂 .

V expozici se míchají bájná zvířata a neskutečné stromy s bylinkami routy a levandule s těmi běžnými. Společně s dětmi tady pochopíte, že svět mytologie a světa kolem nás jsou si blíže, než si myslíme 🙂 .

A že svět mytologie vlastně ve zvětšených obrysech popisuje náš svět s jeho zvláštnostmi a mimořádnostmi. Že je vlastně jen třeba pořádně se dívat. Dost úkolů tady bylo sice na holky ještě složitých, ale vůbec jim to nevadilo 🙂 .

Celé to pojaly hodně jako hřiště, které je božsky ilustrované. A když mi daly chvilku a nebyly ze všeho roztěkané, zvládly jsme společně i úkoly a hry vyzkoušet 🙂 .

A jediné co mě na výstavě mrzelo? Že nemám váhu do 45 kg 😀 . Pak bych s nima totiž mohla lítat na klouzačce do těch božích měkkých polštářů 😀 .

A jak jsem si myslela, že ke zbraním holky nemají jak přičuchnout, protože jsme převážně estrogenní domácnost (promiň testosterone, táto 😀 ), tak už to tu máme. Největším lákadlem mytologického patra byla záchrana jedorožce. Odsud jsem je musela vážně tahat násilím 😀 .

Hnízdo ilustrace jako Nelinčino doupě

Z cesty mytologie jsme přešly do dalšího patra, kde se (opět) zouváme 🙂 . Varování: Nedávejte sobě ani dětem “jeté” ponožky s dírou a čímkoli jiným – budete se tady v každém patře zouvat a běhat bosky, tak něco reprezentativního doporučuju 😀 . I když samozřejmě všichni vždy máme ty nejnovější modely z šuplíku, žejo 😀 .

Vítá nás patro s názvem Hnízdo ilustrace. Tohle by mohl být holek pokojíček 🙂 . Víc by nepotřebovaly. Obrovská herna se spoustou knížek, projektorem, stavebnicema a i nějakou tou postýlkou. Pro Nelinku to bylo nej patro celé Sladovny 🙂 .

Co je to vlastně ilustrace? Proč se jí tak říká? Je barevná nebo černobílá? Líbí se mi? Byly tu ilustrace odjakživa? Spousta otázek pro zvídavé děti coby začínající, pokročilé i náruživé čtenáře. Ilustrace jako most ke knihám, které se před dětmi otevřou v podobě velkých prostorových objektů a umožní dětem prozkoumat rukopis vybraných ilustrátorů 🙂 .

Každá kniha nabídne zároveň dětem spoustu zajímavých aktivit, inspirovaných konkrétním příběhem knihy. Děti tak doslova vstoupí do knihy a stanou se její součástí – jako oživlá ilustrovaná postava při hře, jako čtenář odkrývající příběh knihy při čtení v hnízdě, jako ilustrátor v atelieru, jako autor knihy při vymýšlení toho, jak může příběh pokračovat… 🙂

Hnízdo ilustrace je další stálá expozice ve Sladovně, kde děti objeví svět dětských obrazových knih a příběhů v nich ukrytých. Děti zde najdou ilustrace významných českých ilustrátorů. Odkrývat je přitom mohou způsobem jim nejbližším – prožitkem a hrou.

A že té hry si tady děti najdou mraky. Ačkoli je máme a známe, zase s nadšením zasedly k podsvícenému stolku a kostkami á la Sensory blocks. Tady jsem to vlastně měla moc ráda i já. Mohla jsem totiž vypustit, svalit se na zem do polštářů a jen se na ně dvě dívat 🙂 .

Pobíhaly, prohlížely, listovaly…jinak se přiznám, že jsem po celém dni odpadla taky. A to jsou holky fakt hodnýé a asi proti jiným dětem asi i dost klidné. Jenže ono je kočírovat, KRMIT (nejhorší disciplína 😀 ), upomínat na zouvání a obouvání, odpovídat na všechny otázky a ještě fotit 😀 …v autobuse cestou domů jsem tak měla na mále s nima.

Julinčino nejoblíbenější bylo v Hnízdě ilustrace promítání. Vrstvení šablon a projekce na bílou stěnu ji bavila asi i proto, že doma promítačku nemáme (jen tu baterkovou z Atelieru Girafa 🙂 ).

A tak jsme konečně navštívily TU Sladovnu a já věřím, že až tenhle článek bude číst náš táta, zalituje, že v sobotu vyrazil na rozlučku se svobodou (nene, o tu svojí už přišel 😀 ) a bude příště chtít jet do Písku s námi.

Pilařiště – Necháno příště

A co nás ještě čeká příště? Stálá expozice PILAŘIŠTĚ, což je herní svět pro děti od 0 do 6 let. Jenže na to budeme potřebovat další dvě hodiny času a ty jsem dnes neměly 😀 .

V posledním patře, které bylo ten den bohužel zavřené je ještě Laboratoř. Tam aktuálně probíhala dílnička spojená s mytologickou výstavou zvaná Bestiář 🙂 . V první místnosti děti vytvří vlastní knížečku bestiáře – kreslí, lepí a skládají různé mytologické bytosti a k nim píší popisky a texty. Ve druhé části Laboratoře je pak zatemněný prostor, kde si zkusíte různé projekce a „speciální přístroje“, stínová divadla a další 🙂 .

Sladovna Písek – praktické info

webová stránka – http://www.sladovna.cz
Facebook fun page – tady klik
adresa Sladovny – Sladovna Písek, o.p.s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek
otevírací dobatady klik (pondělí zavřeno!)
ceník vstupného – tady klik

Bylo to boží. Jenže to uteklo jako voda a ve tři hodiny už si pro nás přišla tahle roztomilá holčičí banda 😀 . A když se k nim ještě přidaly holky moje, byl to doslova gang. Holčičky od Kláry z LittleShoes si nás tu vyzvedly a společně šly Julince a Nelče vybrat nějaké ty hezké křusky 🙂 .

Povedlo se a já jsem byla nadšením bez sebe, když jsem zjistila, že z Julinčiny široké nohy už se stala noha relativné normální šířky a náš botník rozšiřuje nová značka bot – CAMPER 🙂 Jupííí, jsou boží, tak vám je brzy ukážu.

Julinčina vášnivá soutěž o Lego DUPLO Střelnice 🙂 – výhra: Lucie Košťálková

A protože už mesíc mám schovanou soutěž o Legu DUPLO a jen čekám kam ji vhodně napasovat, nebude lepšího článku než je tenhle 😀 . A proč? Protože mi pro vás věnovalo Lego DUPLO stavebnici Střelnice! No fakt, kde jinde na blogu nás vidíte střílet? Na Facebooku už soutěž proběhla a zájem o ní byl velký, tak aby to bylo spravedlivé ke všem, kteří Facebooku nefandí, máte jednu stavebnici i tady!

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Máte u vás místo podobné Sladovně, kde děti i vás baví? Dejte tip nám všem.

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 30.9.2018 v 17 hodin. Výherce vyhlásíme zde a na našem FB.

Míša

All posts

276 Comments

 • Jitka 27.9.2018 at 8:53

  Skoda ze nebydlime bliz. Pro deti uzasne misto na hrani. U nas na Olomoucku je v podobnem duchu ale mnohem mensi Pradedovo muzeum v Bludove.

 • ALENA 27.9.2018 at 8:57

  Zase moc pěkný článek!Sladovnu nemáme daleko,ale nejdřív byly holky moc malé a teď si vždycky na ni vzpomenu když je nějaké volno, svátek a to tam bývá prý dost našlapáno.Dekuji za připomenutí,dávám si závazek že do konce října se tam vydáme.Jinak u nás nic podobného není,poměrně dost dětských heren,ale to je všechno.Odhlasovano pro vás,celkem jasná volba a držím palce!

 • Klára Toša 27.9.2018 at 8:58

  Bohužel nemáme (Liberec), ale zase je tu IQ Landie a IQ park, to taky neni k zahozeni 🙂 ale u našich třech kluků asi stejně vede návštěva u babi a dědy na vesnici 🙂

 • Petra 27.9.2018 at 8:59

  Tak takhle “vymakané” místo jsem u nás zatím neobjevila. Podle fotek je to tam opravdu kouzelné. My zatím jen objevujeme dětské herny. Malý se právě naučil sám vylézt na klouzačku a sjet dolů a vůbec se nebojí výšek, takže hernu projde od spodu nahoru a zpět a já dole trnu a hledám ho.

 • Lucie 27.9.2018 at 9:00

  Přemýšlím a nevím. Napadají mě jen místa mimo Brno. Asi si musím přečíst komentáře, abych zjistila, zda tu něco takového máme. Jinak Permonium a ve Vyškově v ZOO se dá zahrát si na vcelicku 🙂

 • Marcela 27.9.2018 at 9:01

  Sladovna je u mých dětí moc oblíbená, už několikrát tam byli i se školkou. My doporučujeme i pro ostatní jako tip “Zážitkový park Zeměráj v Kovářově” 🙂

 • Adela Moravcova 27.9.2018 at 9:02

  Syn má teprve 2, takže ho to tak nějak baví na každém hřišti…a nemusí to být ani hřiště, stačí., že se tam dá lézt a skákat a je tam hodně prostoru 🙂

 • Petra 27.9.2018 at 9:06

  Bohuzel nic v nasem blízkém okoli podobneho nemame…alespon jsem to nezahnamenala…

 • Karolína N. 27.9.2018 at 9:08

  V Ostravě máme malý dětský svět v dolní oblasti Vítkovic. 🙂 je to super interaktivní misto, kam se synem chodíme už od roku a půl 🙂 pokud pojedete do našich končin, určitě to tam omrknete.

 • Petra 27.9.2018 at 9:09

  U ás bohužel chybi cokoliv “kryteho” pro deti. Coz je pro me jako pro neridicku problem, protoze kdyz je osklivo, musime byt cjte nechte zavrene doma

 • Ivana 27.9.2018 at 9:10

  Bývame pri Prahe, takže miest kam vyraziť je hafo… ale o Sladovni som nevedela, a určite vyskúšame. Vďaka za tip!

 • Martina Novackova 27.9.2018 at 9:11

  Diky za dalsi super tip! Podobne misto blizko zadne nemame, ale radi objevujeme nove, tak urcite navstivime 🙂 diky

 • Jana 27.9.2018 at 9:12

  Bohužel nic tak krásného v okolí nemáme 🙁 Vypadá to parádně.

 • Dita 27.9.2018 at 9:13

  Miluji tvoření a k němu odmala vedu i svou dcerku. Přemýšlela jsem, které místo mám vybrat. Je trochu odlišné od výše uvedeného, ale já ho miluji. Z mnoha důvodů uvedu českou svíčkárnu RODAS. http://www.rodas.cz/index1.php. Děti se tu zabaví na dlouhou dobu. Mohou si samy odlít své mýdlo, či vykrojit, obarvit svíčky, nasypat koupelovou sůl do nádob, vytvořit si sypanou svíčku. Dle ročních období jsou tu ještě tématicky zaměřená tvoření a výroba např. zapichovátek na velikonoce, vánoce. Takže si zde “potvoříme”, občerstvíme se, projdeme obchůdek a nakoupíme dárečky příbuzným a pak strávíme ještě nějaký čas venku pozorováním zvířátek. Pro milovníky čokolády je zde i tvoření z čokolády, ale té my neholdujeme, takže někdy zavítáme a někdy ne. Navíc máme toto místo velmi blízko na dojezd, takže není co řešit :-).

 • Monca 27.9.2018 at 9:14

  Sladovna je úžasná. Program se obměňuje, takže si úžasný výlet lze během roku zopakovat. Škoda, že takových míst není víc.

 • Anna Michlová 27.9.2018 at 9:14

  Takhle krásně interaktivní výstavu jsou dlouho neviděla, takže děkuji za tip. 😉 My byly takhle na Trnkově zahradě, která je krásná, ale prostor docela malý, na to kolik se tam pohybuje lidí.

 • Petra 27.9.2018 at 9:15

  Ju, tak to musela být paráda. Já o podobném místě v okolí nevím… Ale Camper jsou super, letos jsem Emmě také pořídila a setkávám se s tím, že se hodně maminek ptá, odkud botky jsou 🙂

 • Lucie vytiskova 27.9.2018 at 9:17

  Bohužel, mic ráda bych doporučila, ale v nasem blízkém okoli nic takového není. Mohu ale doporučit Labirint v Třebíči. Zábavní centrum

 • Lenka 27.9.2018 at 9:17

  Jé, jak by bylo príma, mít tu něco podobného. Bohužel. Ale máme tu (Znojmo) aspoň pro mě dost vhodných venkovních aktivit, za humny máme lesopark s dřevěnými zvířátky a aktivitami pro děti. Není toho moc, ale i tak jsem za ně moc ráda.

 • Petra Kulhanová 27.9.2018 at 9:18

  Děkuji za skvělý tip na výlet. U nás je moc oblíbená Dolní Morava s dětskými zábavními parky – Mamutíkův vodní svět, Pískový svět, Lesní zážitkový park – je to zábava na celý den:-)

 • Šárka 27.9.2018 at 9:19

  Není to sice úplně to samé jako Sladovna, ale rádi chodíme do Coala Café či Funpark Žirafa.

 • Oli 27.9.2018 at 9:21

  My radi chodime do Chvalskeho zamku, kde jsou interaktivni vystavy pro deti, ted se chystame na Pata a Mata 🙂

 • Zdenka 27.9.2018 at 9:21

  Máme u nas klasicke dětské herny, ale na Sladovnu to nemá! Takže já bohužel nedoporucím 🙁 a jen sbiram tipy. 😉

 • Jana 27.9.2018 at 9:21

  U nás je prima dětský svět v Dolní oblasti Vítkovic 😃.

 • Bohdana Pejchalová 27.9.2018 at 9:23

  V lete jsme byli v Sypce ve Stropnici.naprosta parada pro deti.a nejvic mnam tecka na zavet.uprceni vlastniho peciva.

 • Lucie Serbousková 27.9.2018 at 9:23

  Ahoj Míšo, tak tohle je neskutečná pecka! Super tip na výlet a doufám, že manžela přemluvím a brzy vyrazíme 🙂 U nás nic takového podobného asi nemáme 🙁 pěkný prodloužený víkend Lucka

 • Zuzana Zárecká Kašparová 27.9.2018 at 9:23

  Bohužel o tak krásném, podobném místě u nás nevím. Máme ale u nás rádi Svět techniky v Dolních Vítkovicích, kde si svoje najdou jak dospělí, tak děti, a dá se tam strávit krásné odpoledne. Máme Malý a Velký Svět techniky, a nám se více líbí ten Velký. Ten má pak v přízemí i krásnou velkou dětskou hernu 🙂

 • Sylvie 27.9.2018 at 9:25

  Dobrý den, o ničem podobném v Brně nevím. Máme tady Vida centrum a pak velké dětské herny. Starší Bongo, moderní Bruno Family Park, ale to je o něčem jiném. Budu ráda i za tipy ostatních. Písek máme krapet z ruky, ale to mraveniště by holky zcela jistě nadchlo. Sylvie

 • Miška 27.9.2018 at 9:26

  Milá Míšo a holky, děkuji za tip na výlet s dětmi., vypadá to úžasně. My jsem z Chrudimi a nic takového tu nemáme. Ale vyrážíme rádi s dětmi na kolech do Slatiňan na koníky, Kočičí hrádek, singletrack a do laňáčku k rozhledně Báře. Jako velká hernička s dílnami to někdy vypadá u nás doma v domečku. Chodí k nám hodně kamarádů a moc se jim u nás líbí. Máme tři děti a podnikáme spousty výletů s kamarády nebo s nimi tvoříme doma.
  Zdravíme Vás z Chrudimi a rádi by jsme byli zařazeni do soutěže o Lego. Díky a přejeme krásně barevný a usměvavý podzim. dvě Míši, Fanouše a Bohoušek

 • Hana Misery Charvátová 27.9.2018 at 9:28

  Přímo u nás v obci nic není, ale v létě jsme byli v Mirákulu a to bylo super. Do Písku se určitě zajedeme taky podívat, díky za tip 😁

 • Romana 27.9.2018 at 9:29

  Jsme holky z Písku:) a teda to jediné co jsme tam zatím navštívili je právě pilařiště, které bylo pro mou dvouletou Nelinku strašňácky suprové:)) ale aspoň vidím, co nás ještě suprového čeká, až nám ta Nelinky sestřička vyroste z miminka:) Opravdu jste si to užily, krásné fotky! A ještě bonus nové boty !..to si každá slečna může jen přát <3 zdravíme z Písku!

 • Andrea Mertová 27.9.2018 at 9:31

  Tak takovehle misto jsme u nas jeste neobjevili. Brzy se tam urcite vydame.. Tady pres zimu vyrazime do hernicky obcas, jinak pres leto outdoor vylety 🙂

 • VercaS 27.9.2018 at 9:31

  Je děkujeme za tip Míšo, naše babička ma cca 30km od Písku chalupu ale o tomhle pokladu vůbec nevíme. Musím na to myslet a v lete tam musíme vyrazit. Jinak tady v okolí u nás me momentálně nic nenapadá. Nemáme to daleko do Prahy a tam nás v poslední době nejvic zaujalo zemědělské muzeum. Stejně tak i povedený výlet byl do včelího domu s následnou zastávkou ve Zruci nás Sázavou kde je obrovské hřiště s kulickovou drahou a dopravním hřištěm. Loni jsme tam strávili cele odpoledne. Teď máme tritydenni prdochu doma tak s výlety máme na malou chvilku konec ale už se těšíme na jaro s na výlety ve 4. 🙂

  • Petra 30.9.2018 at 23:45

   Dobrý den, mohla bych vás poprosit o informaci, kde je ve Zruči to hřiště, o kterém pisete?

   Hezký večer

   Petra

 • Peta 27.9.2018 at 9:32

  Dekujeme Misi za suprovou inspiraci a uplne uzasny clanek!!! Bohuzel podobne misto zatim neznam ale necham se moc rada inspirovat 😉 krasny den, mavame ;)))

 • Katka 27.9.2018 at 9:34

  V našem okolí vím bohužel jen o letním vyžití -Baldův svět. Sladovna by se nám blízkém okolí moc hodila… jak jsem na to tak koukala. 😊

 • Tereza Meravá 27.9.2018 at 9:34

  Tak, zdaleka to asi není promakane tolik, ale krásná interaktivní výstava zvířátek je taky na hradě Roštejn;) mraveniště je tam taky, a po zdech hradu běhají tajemná světelná zvířata;)

 • Aneta 27.9.2018 at 9:34

  V Praze mne napada hernicka v divadle Minor,trosicku mensi ,ale pred predstavenim staci:)Ach,a do Pisku musime:)

 • NIkol Tureková 27.9.2018 at 9:34

  Pradědovo muzeum v Bludově

 • Katka Röslerová 27.9.2018 at 9:34

  To vypadá úžasně, až pojedeme k našim “na jih”, máme tip na výlet! Díky! My máme moc oblíbený Dětský svět techniky v Ostravě. Když prší nebo je škaredě, děti hned hlásí, že chtějí do Ostravy stavět zdi 🙂

 • Zdeňka 27.9.2018 at 9:36

  Synovi se líbí ve Špuntáriu na Hluboké. Ale je to spíše zábavní centrum – skákací hrady, velké iglú s legem…

 • Misa 27.9.2018 at 9:37

  O takovem miste tady u nas bohuzel zatim nevim, nicmene tento clanek se mi zrovna paradne hodi, zitra totiz vyrazime za kamarady do Pisku na prodlouzeny vikend! Takze diky Miso za super tip, urcite se ve Sladovne zastavime 🙂

 • Katka Kolářová 27.9.2018 at 9:41

  Díky za tip, bohužel jiné takové místo neznáme.

 • Vanda 27.9.2018 at 9:41

  Máme kousek od naše vesnice Ostravu, a právě když nepřeje počasí, zavitavame tam, přesněji do Dolní Oblasti Vítkovice. Kde je pro děti úžasné zábavné, naučné centrum- U6 Malý svět techniky. Děti si můžou vyzkoušet prodávat v obchodě, uvařit v kuchynce, ale také různé fyzické a technické příklady ☺️ Už se těším až vyrazime zase ☺️

 • Katka 27.9.2018 at 9:42

  U nás je něco podobného v Klopotovském údolí u Nového Města nad Metují je to menší a je to spíše procházka lesem, ale užili jsem si to i s dětmi.

 • Aneta 27.9.2018 at 9:45

  Nám se hodně líbilo v Pradědověm dětském muzeu v Bludovicích u Šumperka. U nás v Moravskoslezském kraji jsem o podobném místě neslyšela,ale přiznám se,že jsem se o to ani moc nezajímala. Tak třeba se tady objeví nějaké príma tipy

 • Alena Hájková 27.9.2018 at 9:46

  Naše dcerka miluje Svět techniky Ostrava. Zatím jsme byli v té části pro nejmenší, protože dcerka měla tři roky, ale už se těšíme do ostatních částí. V sekci pro nejmenší je trampolína, hromady hraček, imitace obchodu, střílí se tam vodou na kuličky, hudební koutek, je tam bludiště a dalších x-věcí. Musíme si tam zase vyrazit někdy.

 • Martina 27.9.2018 at 9:47

  Tak to je parádní místo. Máme rádi takové “hřiště”. V Liberci je Ekopark, tam to máme moc rádi. V létě u babičky jsme navštívili Pradědovo muzeum v Bludově na Šumpersku. To doporučuji zase já, ale Liberec jistě znáte ;).

 • Míša Drozdová 27.9.2018 at 9:48

  Nic podobného jako je Sladovna jsme ještě neobjevili. Jediné, co mě v naší blízkosti napadá, je též trochu interaktivní a na ošklivé dny ideální je zemědělské muzeum v Praze. Tam se dětem i nám moc líbilo.

 • Veronika 27.9.2018 at 9:53

  Soutěžím o lego duplo
  Bohužel žádné mraveniště podobného typu neznám zatím, malá je ještě malá 😂, tak spíš děkuji za tip! V a S

 • Lenka Mišková 27.9.2018 at 9:54

  Já s manželem a mými dětmi nejraději jezdíme do FunPark Žirafa v Ostravě. Nejen že to máme blízko domova, ale děti i my se tam vyloženě ,,vyblbneme,, Takže vřele doporučuji všem 😊

 • JANA Chichi 27.9.2018 at 9:55

  Skvělý tip na výlet, moc děkuji, podobnou sladovnu v okolí nemáme, bohužel, ale je fakt, že se dostávají do povědomí moc zajímavé tipy na výlety, díky 🙂

 • Petra Šmídková 27.9.2018 at 9:58

  Bydlíme ve Stříbře, což je krásné městečko v Plzeňském kraji, i zde byl pivovar a nějakou dobu zde byla otevřená příjemná restaurace, kde se připravovaly speciality z piva a sladu, dalo se sem chodit i s dětmi, neboť nabízela příjemné posezení venku. Ale už více jak 5 let nefunguje. Doporučila bych návštěvu hornického skanzenu, která je zážitkem pro děti i dospělé, projedou se vláčkem, projdou si hornickou štolu a v době Mikuláše je zde i skutečné peklo s pekelnou váhou.

 • Eleni 27.9.2018 at 10:00

  Sladovna vypada fakt uzasne. Takove misto u nas nemame. Bohuzel

 • Aneta 27.9.2018 at 10:01

  Bohuzel o zadnem takovem miste nevim. Tak doufam, ze tu nekde na ostravsku nebo karvinsku je, protoze do Pisku to mame hoodne daleko.

 • Lucie 27.9.2018 at 10:03

  Podobné místo u nás na severu Moravy asi nemáme. Moc hezké je Pradědovo dětské muzeum v Bludově u Šumperku nebo Dětský svět techniky v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.
  Máte moc krásné tipy na výlety, až je mi vždycky líto, že je to od nás tak daleko. Jednou si budeme muset udělat pořádný rodinný road trip.

 • Iva 27.9.2018 at 10:03

  Bohužel u nás nic podobného nenajdeme a do Písku máme daleko, ale třeba o letní dovolené bude příležitost toto paradni místo navštívit.. Každopádně díky za krásný tip!!

 • MTera 27.9.2018 at 10:05

  Krásné!!! Sladovna je úžasná, byli jsme tam na začátku září. ¨
  Na Pilařiště jsme se nedostali, prý je potřeba rezervace předem? Nevíte někdo, stojí to tam za to?
  V Mytlogii jsme byli, hodně super, ale zavřená zase byla Svíčkárna Rodas..

  K soutěžní otázce. Jsme také z Prahy, takže asi nejoblíbenější máme tu naši ZOO tady (bydlíme i poměrně nedaleko). Ale rádi jezdíme i na různé výlety, nedaleko je Mirakulum nebo nějaké minizoo (Zelčín, Zájezd,…).

 • Nikol Horáková 27.9.2018 at 10:08

  Nemáme. nebo alespoň o žádném nevím 🙁

 • Jiří Miško 27.9.2018 at 10:10

  Já bych rád doporučil Dětský ráj nebo i JoJo Park v Ostravě… Nejenže se děti na dlouhou dobu zabaví, ale my rodiče si u toho můžeme vypít třeba kávu v místních kavárnách a děti máme přitom stále na očích, a kdykoli se k jim můžeme přidat 😊

 • Nikola Heyerova 27.9.2018 at 10:10

  Máme dům přírody moravského krasu. Asi tam toho není moc, ale děti to mají rády

 • Lucka Procházková 27.9.2018 at 10:12

  Hezký den, v našem okolí bohužel místo podobné písecké Sladovně nemáme, ale zrovna toto léto jsme píseckou Sladovnu také navštívili a byli jsme nadšeni stejně jako Vy 🙂

 • Nikola 27.9.2018 at 10:13

  V Brně je fajn Bruno family park.

 • Zuzka 27.9.2018 at 10:14

  U nas nejbliz mame Dinopark a do IQ Landie se teprve chystáme. 🙂 Hrava Sladovna vypada uzasne 🙂

 • Jana Seidlová 27.9.2018 at 10:14

  To vypadá úžasně, děkuji za tip. Žádné úplně oblíbené místo nemáme, ale líbilo se nám ve Fajnparku, Mirakulu, Soběhrdech a v Praze máme nejraději Gutovku v létě. Sleduji i na fb.

 • Mave 27.9.2018 at 10:20

  Za nás sladovna letos v létě byla naprosto dokonalá. 🙂 Pak se nám všem líbilo i v Edenu v Bystřici nad Pernštejnem v http://www.centrumeden.cz/cs/ , i když jsem tam jela s notnou dávkou pochybností, protože krávy a ovce měli ještě měsíc před návštěvou naše děti na vlastním dvoře, ale užili si to tam moc. Hlavně Krtkova nora. 😀 Takže tam doporučuji také až na konec.

 • Klárka 27.9.2018 at 10:24

  O takovém místě v našem okolí nevím, snad jen Čertovina Hlinsko, ale tam jsem se děti neodvážila vzít, dcerka má problém i s mamčinou kolegyní, která je ráznější a typem osobnosti podobná těm čertíkům a syn nemá rád lidi v kostýmech 😉
  Sdílím

 • Simona M. 27.9.2018 at 10:32

  Vaše soutěže jsou úžasné. držím nám palce.
  bohužel druhé místo podobné Sladovně zatím neznáme, proto jezdíme do Písku 🙂 ráda si časem přečtu tipy od ostatních, až se nashromáždí.
  hezký den.

 • Lucie chmielová 27.9.2018 at 10:37

  Podobné místo nemáme, ale mým dětem stačí les a přilehlé zahrady a pole. Tam vše zkoumají. Nicméně Písecká Sladovna vypadá naprosto úžasně a tam by se starším dětem rozhodně líbilo.

 • Veronika Patočková 27.9.2018 at 10:42

  Dobrý den, ještě jsme nic tak hezkého v okolí bydliště neobjevila. Děti jsou ještě malé tak maximálně zavítáme do nějakého menšího zábavního centra. Třeba Šaškárna v Brně v Řeckovicích.

 • Veronika Mlejnková 27.9.2018 at 10:42

  Bohužel nic tak pěkného jako Sladovna v Písku tady v Praze není, což určitě víte a proto jste jely až do Písku 😀 Už jsem na Sladovnu tenhle rok taky koukala, ale ještě jsem se tam nedostali 🙂 Určitě někdy vyrazíme, ty včely by se taky mohly líbit 🙂

 • Iva 27.9.2018 at 10:46

  Až takhle úžasné místo u nás nemáme nebo o něm aspoň nevím 😀 Z venkovních atrakcí je super Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou, tam se nám moc líbí. Doufám, že z tipů ostatních něco nového poblíž nás objevím.

 • Katerina 27.9.2018 at 10:51

  Často při návštěvě babičky a dědečka navštívíme areal pro děti v Ostravě -Vítkovicích http://stcostrava.cz/detsky-svet

  Myslim ze by se mohl libit 😄

 • Monika 27.9.2018 at 10:55

  Podobné místo u nás nemáme, ale do Písku se určitě musíme co nejdříve vypravit. Dekujeme za bezva tip na výlet.

 • Taťána 27.9.2018 at 11:01

  My jsme přímo z Písku, do Sladovny chodíme moc rádi, s nejmenším ročním synem hlavně na Pilařiště (pro tenhle věk nejvhodnější), ten větš (4roky) í si užívá všechny patra, ale nejvíc Mraveniště :). Jsme rádi že se Vám u nás v Písku líbilo 🙂 hezký den, Taťána

 • Marcela Jelínková 27.9.2018 at 11:03

  Sladovna v Písku je naprosto úžasná! Byli jsme tam s dětmi na jaře a také vím, že jsme tam nebyli naposledy. S tím také souvisí to, že nic podobného neznám a zatím jsem nenavštívila, pokud vůbec něco podobného existuje. Však by to také pak nebyl originál, kdyby Sladovna nebyla ojedinělá záležitost 🙂 Ale mohu dát tip na moc pěknou, tak trochu jinou ZOO, která se nachází kousek od nás. Jedná se o ZOO ve Ždírci v Plzeňském kraji, která je speciální tím, že tam žijí zvířátka ze dřeva i kovu. Je to super nápad a každý si tam najde své. Je to vhodné i pro kočárky a úplná mrňata 😉 Zdraví Marcela

 • Hanka 27.9.2018 at 11:20

  Teda Mraveniste ukladam na seznam vyletu na pristi rok, je to tam prostě bozi 😍 U nas me napada Eden v Bystrici pod Pernestejnem, deti se tady krasne zabavily a v lete je tam i vodni hriste!

 • Jaroslava 27.9.2018 at 11:28

  My milujeme zviratka, takže zoo (Praha,Jihlava), Farmapark Sobehrdy a uzili jsme si i Včelí svět a Vodní dům (inspirace z Vaseho blogu).Na dalsi napady se ráda kouknu😊

 • Veronika 27.9.2018 at 11:29

  Super misto! Nic takoveho v okoli neznam 🤔 Ale dekujeme za tip, urcite navstivime 👍
  1) Sleduji blog pres email
  3) Sleduji facebook i instagram
  4) Sdilim na fb
  🍀🍀🍀

 • Hana 27.9.2018 at 11:41

  Nadherne místo ! Určitě se tam musíme jednou podívat 🙂. U nás je svět techniky Ostrava -dětský svět .

 • Petra Koláčková 27.9.2018 at 11:47

  Dobrý den, Míšo, krásný článek. Děkuji za tip! My milujeme BB baby v Turnově. Funguje je v létě, ale stojí za to😉 Zdravím, Petra

 • Pavlína Nedvědová 27.9.2018 at 11:51

  Asi tak uzasne misto kolem sebe nemame, ale radi jezdime na hotel Panorama v Moravskem krasu, maji tam prima zazemi, osli rodinku a par dalsich zviratek, vnitrni i venkovni slany bazen. Proste prima. 😉

 • Veronika 27.9.2018 at 11:54

  Uprimne netusim, ale dcera ma rada obr hernu v Praze v Hostivari v Koala Cafe

 • Gisela 27.9.2018 at 12:01

  Bohužel nemáme, ale do Sladovny se také chystáme.

 • Helena 27.9.2018 at 12:01

  Bohuzial u nas nic take nie je,ale poctivo znacim vsetky tipy od vas a ked pojdeme na tu vasu stranu,urcite sa na viacerych zastavime:)

 • Radka 27.9.2018 at 12:05

  Přímo v Brně mě napadá Vida science centrum, pak leda Bruno family park. V okolí se určitě něco najde (viz. výše Bystřice nad Pernštějnem), ale nemám zatím probádané, takže každý tip potěší 🙂

 • Jana Morávková 27.9.2018 at 12:15

  máme poblíž v Miílovicích Mirákulum,ale toj je spíš venkovní zábava jajda69@centrum.cz

 • Petra Kočerová 27.9.2018 at 12:23

  Bohužel nic takového jako Sladovna v okolí nemáme. ALE chodíme se s dětma bát do Pelhřimova do Muzea Strašidel. Je to tam fajn 🙂

 • Petra 27.9.2018 at 12:35

  Dobry den,
  Sladovnu jsme navstivili uz vloni a moc se nam tam libilo 😉 U nas na plzensku je to hezke v Techmanii nebo treba Muzeum loutek.
  Hezky den 🍀

 • Míša 27.9.2018 at 12:35

  Sama jsem zvědavá na tipy ostatních, mám pocit, že u nás, v jižních Čechách, podobného moc není. Já doporučuji Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích. Sice menší, ale můžete si tu zkusit mlít mouku na kamenném mlýnku, šrotovat a čistit obilí na starých strojích, roztočit kolovrátek, podívat se, jak se zpracovávalo mléko, maso, vlna, len, med… Mají tu své “Agrohopsarium” (rozuměj, balíky slámy a šlapací traktůrky) a samozřejmě zvířátka. A až dobudují i nějaké občerstvení, bude to vůbec super.

 • Radka 27.9.2018 at 12:39

  Krásné! Nikdy jsem o Sladovně neslyšela, ale Vaše fotky přímo zvou k návštěvě! 🙂 Podobné místo v okolí Hradce Králové nemáme, ale určitě zajímavé místo pro děti je Labyrint Divadla DRAK. Najdete zde celkem tři zásadní prostory: studiovou scénu, netradiční muzeum loutek a divadelní laboratoř.

 • iveta Vojáčková 27.9.2018 at 12:46

  vypada to suprove jen skoda ze jsem to nevedela o prazdninach ale popremyslime zda by se nedalo zajet jeste ted a u nas nedaleko je https://www.dolnimorava.cz/mamutikuv-vodni-park super

 • Nikol 27.9.2018 at 12:49

  Ahoj Miso,tak tohle mne uplne nadchlo.Musim rict,ze u nas na Jablonecku,Liberecku o nicem podobnym nevim.Prijde mi,ze tu nic moc nemame,ale to vis,urcite sama 😁.

 • MarieS 27.9.2018 at 12:55

  Bohužel v Ústí nad Labem a okolí nic podobného nemáme..budeme muset vyrazit na delší výlet:-)Obdivuji,že jste se s holkama vydala autobusem,měla bych strach o bezpečnost…Fotky jsou nádherné!

 • Katka 27.9.2018 at 12:56

  No tak to je pecka! Neco tak uzasneho v okoli urcite nemame nebo aspon o necem takovym nevim. No vlasnte pekne vnitrni misto je pry Pradedovo muzeum u Šumperka, ale bude to v trochu jinem duchu

  • Katka 27.9.2018 at 13:03

   Kdyz jsem zacala psat svuj prispevek,tak tady nebyl jediny komentar a ted kdyz me prace umoznila ho konecne dopsat, tak je tu uz plno komentaru 😂 a koukam, ze muj typ uz tu parkrat zaznel,takze to bude fajn misto 😀

 • Jana 27.9.2018 at 13:02

  Sladovna mě moc zaujala, bohuzel je to od nás daleko. Jinak my jsme na malém městě, takže tu nic takto namakaneho nemáme.

 • Petra 27.9.2018 at 13:05

  Tak taková parádní zábava u nás v okolí nikde není. Věřím, že dětem se tam musí neskutečně líbit a skvěle se vyřádí. Fb Petra Vojtěch

 • Jana 27.9.2018 at 13:06

  Fakt pěkný místo. Co doporučit – možná nějaký zábavný park v Brně nebo Robinson v Jihlavě .-)

 • Veronika 27.9.2018 at 13:07

  My mame nejblize prave sladovnu v Pisku. Samotnou vystavu mraveniste jsem navstili uz pred nekolika lety v Budejicich a byla super pro nas i pro deti 😉

 • Iva Sedláčková 27.9.2018 at 13:08

  Za nás úžasný chvalsky zámek. Super výstavy 🙂

 • Marcela 27.9.2018 at 13:09

  Písek je pro nás trochu z ruky, ale třeba se tam jednou podíváme. Nejblíž máme Dětský svět ve Velkém světě techniky v Ostravě – naše děti jsou ale ještě malé, takže se tam teprve chystáme. Ale o dovolené jsme v Jeseníkách narazili na Pradědovo muzeum v Bludově, tam to syn má fakt rád – když jsme tam zavítali po roce, pořád si pamatoval, kde co najde:-)

 • Danuše Kutálková 27.9.2018 at 13:11

  Sladovna me nadchla, je to úžasné místo 🙂 u nas v okrese Hodonín bohužel nic tajoveho nemame, pouze klasicke herny pro deti, lepsi asi v Brně, Bruno family park, a Vida centrum. Jinak tady mame krásnou přírodu, tak si užíváme plnými doušky aspoň to 🙂

 • Jana Herrmannova 27.9.2018 at 13:12

  Nic podobneho jsme jeste nenavstivili, zatim jen same herny, detska hriste a detske bazeny 🙂 ale Sladovnu si ukladam, diky za tip 🙂

 • Jitka 27.9.2018 at 13:15

  tak v olomouci je to pevnost poznani a treba snoezelen, jinak me toho moc nenapada, nic podobneho tu blizko asi neni. A pokud je, treba bude v jinem komentari, necham se inspirovat 🙂

 • Romana 27.9.2018 at 13:15

  Brno. Nic takového nemáme, jen zábavní centra jako Bruno nebo Bongo. Pro větší mě pak ještě napadá Vida centrum. V okolí snad v Moravském krasu Dům přírody, Bystřice nad Perštejnem Eden, Permonium.

 • Markéta P. 27.9.2018 at 13:16

  Další krásný tip! Moje holky jsou ještě malé (jedna z nich je také Julinka), ale ukládám si na později, jako již spoustu doporučení, která jsem si tady přečetla. Věřím, že se v budoucnu do Písku podíváme, i když ho máme krapet z ruky, ale když se to dobře naplánuje, tak to určitě půjde. Něco podobného totiž v našem okolí nemáme. Vlastně ani ve větší vzdálenosti od nás mě nenapadá nic, co by se Sladovně dalo přirovnat. Pouze dětská centra, která jsou ale podle mého názoru o něčem trochu jiném. Sladovna jde více do hloubky – nejde jen o pusté hraní si a skotačení, a to je super přidaná hodnota. Budu moc ráda za další takto krásné tipy, díky.

 • Katka 27.9.2018 at 13:20

  Napadá mě jedině výstava Zahrada (podle dětské knihy. Sladovnu jsme navštívili loni a nebyli jsme schopni syna dostat domu. Dcera byla naštěstí ještě maličká.

 • Paja K. 27.9.2018 at 13:20

  Skvely clanek!Do Little shoes se chystam pro zimni botky,Sladovna pro malou asi jeste nebude,ale Pilariste bych mohla zkouknout,budu potrebovat nejak zabit cas pred cestou zpet,protoze v aute se musi spat:D u nas doporucim Techmanii v Plzni a muzeum strasidel Plzen:)

 • Elizaebeth 27.9.2018 at 13:22

  Zdravím Míšo, můžu se zeptat, jestli už je vyhlášená ta soutěž na FB o lego duplo střelnici nebo pouť?

  • Míša 27.9.2018 at 14:29

   Dobrý den Eli,

   ano ano už jsou tam výsledky a na FB jsou výherci:
   🍀 Lada Ženíšková LEGO Duplo Rodinná pouť
   🍀 Denisa Salačová LEGO Duplo Střelnice

   Máváme z Budějovic a držíme palce v dalších soutěžích 🙂
   Míša a holky

 • Petra V 27.9.2018 at 13:31

  Dobrý den, Mišo, moc děkuji za skvělý tip na výlet. S naším dvouletakem a měsíční holčičkou zatím navštěvujeme dětská hřiště, kde je podmínkou přítomnost klouzacky a pískoviště, kde se syn skvěle vydovadi. Nedávno jsme měli možnost navštívit ve všední den v dopoledních hodinách Fun park Žirafa v Průhonicích a nemělo to chybu. Bylo nad tam pár, takže celý areál jsme měli téměř jen pro sebe. Užijte si prodlouzeny víkend. Petra

 • Veronika Seifertová 27.9.2018 at 13:31

  My chodíme právě do Sladovny a ještě jsem nenarazila na nic tak úžasného. Díky za skvělou recenzi! :-)jinak obdivuji Vaše fotly,tak krásné se mi ještě nepovedly..

 • Romana 27.9.2018 at 13:31

  Každý rok, co máme dcerku jezdíme do Sladovny pěkně na podzim. Aktuálně už máme sbaleno na prodloužený víkend, tak jsem ráda, že ještě stihneme mytologii. U nás v Podebradech je rok nově Opičkov s úžasnýma majitelkama, malý ale deti se vyradi dostatecne. Hlavne tu nic “pod strechou” nebylo.

 • Maria 27.9.2018 at 13:33

  Zatím jsem ním moc neobjevila.

 • Denisa 27.9.2018 at 13:34

  Dobrý den, s dvouletým synem máme rádi Dětský svět ve Světě techniky v Ostravě.

 • Pavla 27.9.2018 at 13:36

  Škoda, že to na takové skvělé místo máme tak daleko. Ale třeba, se nám tam někdy poštěstí vyrazit. Jinak u nás je hodně oblíbené Permonium v Oslavanech.

 • Hana Svobodová 27.9.2018 at 13:41

  Sladovna je určitě zajímavé místo, i když trošku z ruky. Ale kdo ví, třeba se někdy naskytne příležitost navštívit. Jinak u nás nic takového není… ráda si pročtu komentáře a třeba něco zajímavého objevím v dojezdové vzdálenosti. Čeká nás teď prodloužený víkend a uvidíme, jakým aktivitám bude počasí přát… Budu sdílet na FB jako Hana Svobodová.

 • Lucie 27.9.2018 at 13:47

  U nás je centrum Eden a na druhou stranu Brna Permonium. Nejraději mám Vidu v Brne.

 • Veronika Lencová 27.9.2018 at 13:48

  Nic podobného v okolí nemáme, ale poblíž je Mirákulum a to je pecka!

 • Katka 27.9.2018 at 13:49

  Tak to je pecka! U nás ani v okolí nic takového není. Takže budem muset naplánovat výlet do Písku no 😀

 • Marzb 27.9.2018 at 13:57

  Tak do Čech by to bylo na delší dovolenku, ale u nás na Jesenicku… krom obyčejných heren a dětských koutků nic světoborného (ráda se nechám vyvézt z omylu). Ale jak tak koukám, není všem dnům konec, a když se sejde správná parta lidí, jde to :o)

 • Andrea 27.9.2018 at 14:00

  U nás jsou bohužel jen klasické dětské herny, kavárny. Sladovna je kouzelná,letos o prázdnin a jsme vyzkoušeli. Díky za soutěž Andrea

 • Lucie 27.9.2018 at 14:01

  Myslím, že nic podobného tu nemáme. Bohužel!!

 • Nikola 27.9.2018 at 14:04

  Takové parádní místo jsem ještě neviděla a ani nevím, že by někde kolem nás bylo…v Písku jsme byli naposledy když jsem byla těhotná s 1.dcerou…dobrý důvod pro návrat 🙂

 • Zuzana Pataky 27.9.2018 at 14:09

  Super tip a hlavně opět čtivě podaný. Hned bych se tam vydala, protože o Sladovně slyším poprvé a hned si píši na imaginární seznam nutných výletů.
  Prozatím jsme vyzkoušeli Mirakulum, které je opravdu bezkonkurenční. Pak se nám líbilo Hudební muzeum, kam jsme vyrazily s dcerkou po vašem článku (jen škoda, že expozice už byly trošku poničené, chyběli, či tak, ale i tak to bylo fajn) a labyrinty na zámku Loučeň.

 • Sabina 27.9.2018 at 14:12

  Takové místo nebo alespoň podobné Sladovně neznám, ale na začátku září jsme byli s holkama na zámku v Loučni je tam pohádkové léto s Večerníčkem, Rumcajsem, Mankou a Cipískem – končí teď o víkendu a bylo to tam super. Stanoviště s úkoly, dílnička, bludiště, prolézačky, divadelní představení…. za nás super.

 • Haňulka Salátová 27.9.2018 at 14:18

  Skoda, ze u nas neni takove krasne misto, kde si deti vyhraji a zaroven se uci. Nebo je a nevim o nem. Skoda, ze je Pisek pro nas dost daleko, tak mozna az trosicku vic vyrostou a nebude jim vadit trmacet se x hodin v buse, ve vlaku nebo v aute. Jinak mame sladovnu prakticky za rohem, ze bych vzala deti na exkurzi a videly, jak se maka 😂😁

 • Jana Patočková 27.9.2018 at 14:19

  To vypadá naprosto úžasně. Díky za tip 😉 Našim dětem se moc líbilo v Národním zemědělském muzeu a v Liberci v iqparku. Jana

 • Hana Lorencová 27.9.2018 at 14:20

  Jsme z jižních Čech, takže to máme do Sladovny blízko. Jinak přímo u nás bohužel nic takového není. Celá rodina ale radi chodíme do zoo.

 • Lenka Červeňová 27.9.2018 at 14:25

  O ničem tak “vymakaném” jako Sladovna v okolí nevím. Jsme z Vysočiny. Tohle je opravdu pecka. Ty mravenčí kostýmy, to se mi líbilo moc. Fotky jsou krásné, hned jsem musela kouknout na jejich stránky. Doporučuji Technické muzeum v Brně – expozici historická vozidla nebo i jiné…

 • HankaJ 27.9.2018 at 14:27

  Tam si prostě musíme udělat výlet! u nás asi nic tak super nemáme, ale třeba rádi chodíme u nás v Lounech do kontaktní zoo, nebo do Chomutova do zooparku…

 • Lenka F. 27.9.2018 at 14:37

  Sladovna je prostě boží, hrozně moc jsem tam o prázdninách chtěla, takže jsme dovolenou pasovali tak, aby tam ten Písek byl a všichni jsme byli nadšení, příští prázdniny tam určitě vyrazíme zas:)
  Vůbec mě nenapadá žádné podobné místo, pro nás to byl úkaz:)

 • Míša 27.9.2018 at 14:41

  Nejbližší místo tomuto podobné je Permonium v Oslavanech. Zatím sme návštěvu nestihli, ale podle fotogalerie to tam vypadá super.

 • Marie Gregorová 27.9.2018 at 14:50

  Bohužel jsem takhle parádní místo zatím poblíž neobjevila. Škoda, maminek s dětmi je hodně a podobných míst jako Sladovna je málo. Děkuji za tip, už jsem si ho poznamenala a moc se těším, až tam vyrazíme!

 • Misa 27.9.2018 at 15:23

  U nás mne ted nenepada, ale v Pisku v mravenisti jsme byli ted v srpnu a paráda….na fcb sdilim…M

 • Monika Pólová 27.9.2018 at 15:38

  naše nejbližší podobná hernička pro děti – Robinson Jihlava 🙂

 • Kateřina Valdmanová 27.9.2018 at 15:40

  Jsme z Nového Boru a nic podobného tu bohužel nemáme 🙁 Ve Sladovně jsme byly, když měla dcera 2 roky a Pilařiště tedy za mne bomba! I zbytek, na to však byla ještě relativně malá, i tak pro mne dechberoucí!

 • Anna 27.9.2018 at 15:52

  Bohužel nemáme, budeme se muset vypravit na druhý konec republiky, protože to vypadá, že to fakt stojí za to 🙂

 • Marie 27.9.2018 at 16:07

  Díky za tip na krásné místo. U nás v Brně jsme nic podobného ještě neobjevili – byli jsme např. v dětském parku Bongo, kde si sice přišli na své i naši drobci, ale spousta atrakcí je tam vhodná spíš až pro větší děti….

 • Oznam 27.9.2018 at 16:26

  Super tip! A ještě lepší nápad jsou ty komentáře, musím vymyslet, kam si takové věci psát, abych si na he vzpomněla až bude Sára starší. Zatím je jí rok a náš vrchol atrakce je houpačka, ale za chvíli už to bude aktuální 🙂

  • Petra 1.10.2018 at 21:20

   Aplikace trello, pečlivě jsem to tu prošla a mám spoustu tipů “az pojedeme okolo” 😉

 • Renata Ševčíková 27.9.2018 at 16:28

  u nás tedy nic tak suprovního není, škoda 😉 na fb komentuji i sdílím jako Renata Ševčíková

 • Hana Dlouhá 27.9.2018 at 16:33

  Jé my se do Sladovny chystáme už dlouho. Jinak podobně super je v Pradědově dětském muzeu. 🙂

 • Hanka Kju 27.9.2018 at 17:02

  u nás je Farmapark Soběhrdy a nebo Farmapark Blaník 😉 haanyy@seznam.cz sdílím na FCB 😉

 • Lenka 27.9.2018 at 17:25

  V Brne me napadaji jen herny jako Bongo, Saskarna, Bruno apod. (ani v jedne jsme jeste nebyli) a Vida park. V Bystrici nad Pernstejnem je v Edenu cast v podobnem duchu jako Sladovna. Tam jsme byli v lete a klukum (necelych 5 a necele 2r.) se tam moc libilo. A i kdyz byly prazdniny a navic sobota, bylo v celem arealu temer prazdno. Musim si procist komentare, at nasbiram tipy na dalsi vylety a dovolene 🙂

 • Lenka 27.9.2018 at 17:50

  bohužel zatím ne, ale tady to vypadá opravdu krásně

 • Lucia 27.9.2018 at 18:14

  No ja len ticho zavidim a uz som googlila kde je Pisek, musime si uz spravit tour de cechy, tolko super miest pre deti. U nas blizko na donovaloch je donovalkovo (detske mestecko s domcekmi, kde si deti mozu vyskusat profesie) a hned tam aj habakuky rozpravkova dedina

 • Petra Kadlecová 27.9.2018 at 18:40

  Od nás Z Pohořelic je nejbližší Permonium v Oslavanech, a taky plánujeme navštívit archeopark v Pavlově, zatím jsme vždycky promeškali otvírací dobu výpravou po Pálavě

 • Hanka 27.9.2018 at 18:53

  V Ústí nad Labem ani okolí o ničem podobném nevím 😐

 • Soňa Mašková 27.9.2018 at 19:00

  Sladovna je také u nsá velmi oblíbená! A pak tedy ještě Toboga Fantasy v Praze na Zličíně, tam jsme se vyblbli i my rodiče – skákali jsme na trampolíně, jezdili na bobech.. a večer odpadli doma dřív než děti 🙂 🙂

 • Marketa 27.9.2018 at 19:20

  V Liberci bych poradila IQlandii a Dinopark a pokud chcete do hor, tak v Jizerkach je naprosto bozi hřiště na Kralovce. Vede k němu mravenci stezka plna dřevěných soch zvířátek přímo z Bedrichova. Děti tak aspoň tolik neremcaji, ze je cesta tooolik do kopce. Doporučuji.

 • Kristýna 27.9.2018 at 19:21

  Vůbec nic takového poblíž nemáme, což mě docela mrzí, protože to vypadá báječně😳Nemam ráda herničky v obchodních centrech-je tam nuda(alespoň v těch poblíž) a zrovna jich je všude nejvíc.

 • Alena 27.9.2018 at 20:29

  Parádní dámská jízda, musíme se s holkáma inspirovat, Písek je teda strašně daleko což je škoda :(. Posledně jsem slíbila Robinsona v Jihlavě když bude skarede a špatně se podívala na otvírací a samo bylo zavreno, tak nás neplánovaně zachránilo sluníčko a zoo. Tak teď dělám pro jistotu překvapení, protože co máma slíbí musí přece splnit.

 • Eva Suchomelová 27.9.2018 at 20:30

  Vůbec nic takoveho poblíž nemáme, škoda nadchlo mě to 🙂

 • Anna 27.9.2018 at 20:37

  Písek není tak daleko od nás, tak si tam s holkami musíme co nejdřív udělat výlet. U nás máme “jen” dětskou hernu Skřítkov, děti jí milují, ale zdaleka tam není takové vyžití jako ve Sladovně 🙂

 • Dana 27.9.2018 at 20:52

  Dobry den,
  Bydlime ve meste, kde by chtel zit kazdy, do Pisku to tedy daleko nemame, ale ja nejak nejsem porad schopna vyrazit. Kamaradka nas tam docela casto laka, tak se priste pridame. Jinak tak uplne nevim, co podobneho v okoli mame, nejcasteji jezdime do ZOO Hluboka

 • Denisa 27.9.2018 at 21:08

  Díky za bezvadný tip na výlet, na oplátku posílám tip na pražské Zemědělské muzeum na Letné. Kromě expozice o traktorech, kde mají děti možnost jezdit mezi starými traktory na odrážedlech a rodiče zase řídit “opravdový” traktor, je tu i expozice gastronomie, kde děti nakupují, vaří apod. Samozřejmě jsou v “hnojmuzeu” i jiné expozice a nechybějí živá zvířata!

 • Veronika 27.9.2018 at 21:15

  U nás bohužel nic takového není. Na druhou stranu bydlíme kousek od hranic s Německem a je tu nádherná příroda. Takže pokud mohu doporučit :Česko saske Švýcarsko 🙂

 • Iva Pelikanova 27.9.2018 at 21:19

  Takovou pecku u nas nemame,ale třeba v brněnském Vida centru nas to moc bavi.

 • Lukáš Lukiss 27.9.2018 at 21:22

  Kéž by u nás v okolí bylo něco podobného. Děkujeme ale za inspiraci na super (i když daleký) výlet 🙂

 • Hana Štarhová 27.9.2018 at 21:24

  Asi ne zabava v takovem rozsahu, ale doporucuju Farmu Eden v Bystrici n.P. na Vysocine.

 • Lenka Hermanová 27.9.2018 at 21:25

  Opravdu úžasné místo, tam by se klukům líbilo. Nic podobného mě v okolí Slaného nenapadá…

 • Soňa Zemanová 27.9.2018 at 21:25

  Ahoj

  Děkuji za skvělý tip na výlet..

  Přemýšlím kam bych já pozvala u nás na výlet

  My jsme většinou v lese nebo na řece.

  A tak mě napadá vás pozvat do Zruče nad Sázavou do Vodáckého muzea. Pak je tady Vodní dům a včelí svět v Hulicích. Moc pěkná místa 🙂

  Sdílím, komentuji…

 • Veronika Skalská 27.9.2018 at 21:29

  Keeeež by u nás bylo něco podobného! Nic tak skvělého tu nemáme. Aspoň víme, kam s dcerkou určitě vyrazíme 🙂

 • Veronika 27.9.2018 at 21:35

  Bohužel, u nás na východní Moravě o ničem takovém nevím, ale zkusím přelouskat komentáře, třeba něco objevím 😉 Sladovna vypadá úžasně, škoda, že Písek máme tak moc z ruky. Přes léto jsme měli výstavu Bzukot – ze života včel, v malém měřítku to bylo něco jako mravenci ve Sladovně. Holky byly nadšené, takže až někdy budeme v Písku určitě zkusíme 🙂

 • Adriana 27.9.2018 at 21:35

  Dobrý den, my bydlíme v Jablunkově moc tu teda těch aktivit pro děti nemáme. Chodíme rádi do Třince Gajánku to je taková dětská herna pro malé a velké. Velmi jsme si oblíbili Hotel Golebiewski ve Visle v Polsku je to skvělý aguapark pro celou rodinu. Občas navštívíme i zoo na Slovensku nebo v Ostravě. Mějte se krásně 😊🌼🌈

 • Katka 27.9.2018 at 21:46

  Přímo v Ostravě nic podobného asi není, ale byli jsme v Jeseníkách v Pradědově muzeu a to bylo také velmi pěkné.

 • Monika MIKULOVÁ 27.9.2018 at 21:50

  Bohužel v okoli nic nemame. A to jsme z Usti n.L. Ale v lázních jsme byly.na výletě v Pradědově dětském muzeu v Bludově a to bylo moc fajn.

 • Jana 27.9.2018 at 22:25

  Bydlela jsem od toho neco pres 20km a vubec sem netusila, ze tam je neco tak supr. Takze se tam musime taky podivat. O nicem podobnem nevim

 • Martina 27.9.2018 at 22:30

  Velmi ma.bavia vase tipy na vylety,dakujem krasne.

 • Petra M 27.9.2018 at 22:32

  Podobné stálé místo tu nemáme, ale rádi jezdíme třeba do Malostranské besedy, kde je nahoře často nějaká interaktivní výstava pro děti, kterou si mohou osahat 🙂

 • Andrea 27.9.2018 at 22:38

  Škoda, že u nás nič podobné nie je. Ale veľmi rada som si prečítala článok a pozrela fotografie. Zhltla som celý článok, ako vždy 🙂

 • Ladka 27.9.2018 at 22:42

  Parádní a vymakané. Nic podobného tu v Brně asi nemáme… od každého něco, ale jako celek asi ne..

 • Radu 27.9.2018 at 22:47

  Tak poblíž nás je to stejné jako u vás, vše kolem Prahy a středních čech, Mirákulum, Zličín herna……. Jinak pěkné bylo zeměráj, Dolní Morava atd…

 • Hana Procházková 27.9.2018 at 23:17

  Míšo, žádné takové místo u nás není. Takže svou troškou do mlýna nepřispěli..

 • Ivana 27.9.2018 at 23:25

  Nasim holkam se libilo Pradedovo muzeum v Bludove ☺.

 • Markéta 27.9.2018 at 23:31

  O ničem takovém v okolí nevím, děkujeme za typ na výlet, vypadá to super, takže určitě se zajedeme podívat😊😉

 • diona.ea 27.9.2018 at 23:40

  Dcerka má pouze 10 měsíců, takže tyto aktivity jdou ještě mimo nás, tudíž nemůžu dát tip na něco podobného. Nicméně pro maminky s menšími dětmi bych doporučila jakékoliv zoo, především výběhy s kozičkami by mohly i malinké děti zaujmout. Soutěže se chci zúčastnit, protože dcerka i když ještě malá si už s Duplem hraje (pod mým dohledem), přenáší ho, podává kostičky (samozřejmě neumí ještě kostičky do sebe skládat). Nicméně má ráda především Duplo figurky, u nás je oblíbený zejména klaun, který má kromě své barevnosti prý i výtečně chutnající hlavu, která ulevuje od bolesti rostoucího zoubku 🙂

 • Misa 27.9.2018 at 23:41

  Nic podobneho neznam. Zabava pro vsechny je treba v mirakulu. Ale casto staci vylez do lesa, lezt po skalach nebo sbirat co kde lezi. Hezke programy pro deti dela muzeum na melniku.

 • Hanka 28.9.2018 at 0:30

  Nic podobného asi neznám… Na výstavě Trnkova zahrada, jsme byli v Praze, kde byla umístěna nad jednou restaurací. Ale mým oblíbeným místem je liberecký Ekopark, ale ten určitě znáš a už jsem ho tu v tipech zahlédla. Hezký den.

 • Lucie Vaňková 28.9.2018 at 5:04

  Dobrý den, Míšo,
  díky moc za inspiraci, to vypadá úplně úžasně! Zase další místo, kam musíme někdy vyrazit :-).
  Jinak mohu doporučit zpestřit si návštěvu Kutné Hory návštěvou GASKU, kde se vedle dospelych vyřádí i deti (http://www.gask.cz/cs/vizualni-herny-kostky-pocitadla-i-lezecka-stena-pro-deti). Navíc to není zdaleka jediné místo v yKutmé Hoře a okolí, které obě věkové kategorie nadchne. Památky, herničky, tisíc hospod, krásná příroda, bobová dráha… v nedaleké Církvici Louisiana Ranch, Muzeum zemědělskě techniky v Čáslavi… každý si přijde na své a všechno to člověk ani v jeden den nestihne.

 • Marie Jahodová 28.9.2018 at 7:08

  u nás nic takového není, je to super a ráda bych tam někdy s dětmi zajela 🙂 děkuji za tip

 • Kateřina 28.9.2018 at 7:23

  Ráda bych dala nějaký tip. U nás ale bohužel o ničem nevím..každopádně kamarádka mi doporučila Kroměříž Floria centrum a ještě Pradědova dětské centrum v Bludově..tak snad někoho zaujme 🙂

 • Daniela 28.9.2018 at 7:52

  Nic podobného tu nemáme. Možná tak IQ PARK v Liberci, kam se syny občas zajdeme. Až budou větší, čeká nás IQ LANDIA.

 • Monika 28.9.2018 at 9:46

  Bydlíme v Příbrami a tady bohužel nic podobného není. Ale chatu máme kousek od Písku, takže už jsme měli možnost navštívit také Píseckou sladovnu. Děti byly z mraveniště nadšené. Já tedy byla nejdřív zničená, protože jsem nevěděla, co kde je a tak jsem lezla za rok a půl starým synem. Ale po nějakých pěti minutách jsem to vzdala a nechala ho zkoumat 😀 Těším se na další návštěvu tam.

 • Karolína Dvořáčková 28.9.2018 at 9:51

  Tak Sladovna vypadá opravdu vyjímečně! Jediné, co mě v mém okolí napadá je Muzeum hry v Jičíně. Ale přiznávám, že už je to dlouho, co jsem tam byla.

 • Iveta H. 28.9.2018 at 12:19

  U nás mě napadá snad jen Dinopark, ostatní zábavná místa jsou už mimo Prahu. Děkuji za skvělý článek a další dávku inspirace!

 • Adéla 28.9.2018 at 12:26

  Bohužel v okolí našeho města se nic takového nenachází, takže nám nezbývá nic jiného, než za dobrodružstvím vyrážet dál.
  Když jsme byli před pár lety na dovolené poblíž Písku, tak nám samozřejmě Sladovna nesměla uniknout – tenkrát tam byla Trnkova zahrada a bylo to úžasné…všichni jsme koukali s otevřenou pusou a cítili se jako Alenka v říši divů 😉 Hned jakmile opět budeme v blízkosti Písku, tak zajdeme 😀
  Kde se nám taky ještě moc líbí, tak to je Techmania v Plzni – Techmania je spíš pro starší děti (rodiče se taky 100% nudit nebudou), ale i menší děti si tam najdou své (dvouletou dceru jsme v pohodě zabavili na 3 hodiny – stačila jen expozice budoucnost na talíři, vodní svět, malá věda a planetárium 😉 ) Jinak jestli chcete prozkoumat všechny expozice, tak Techmania je určitě výlet na celý den 😉

 • Terka 28.9.2018 at 12:27

  My můžeme doporučit centrum v Bystřici nad Pernštejnem. Je tu možnost vyžití uvnitř s velkým krtincem, který se dá prolézat uvnitř. Venku jsou zase zvířata koně, ovce…. A doporučujeme spojit návštěvu s nějakou akcí, kterých pořádají do roka několik a je s programem pro děti i dospělé.

 • Veronika f. 28.9.2018 at 12:53

  Nemáme. Slyším o Sladovně poprvé. Ale pojedeme tam. Vaše tipy jsou super. V létě jsme zkusili Mirakulum na dva dny a super. Takže Díky za tip. 🙂

 • Lucie Košťálková 28.9.2018 at 13:21

  Žádné takové místo u nás bohužel nemáme, ale v létě jsme s kamarádkou vyrazily do Pohádkové stodoly ve Vranovicích na Rokycansku a bylo to úžasné, nemohly jsme děti dostat domů… Takže za nás doporučuji navštívit 😉

  • Míša 4.10.2018 at 0:10

   Dobrý večer Luci,

   MOC gratulujeme k výhře 🙂 Poprosím o adresu a telefon pro kurýra, který LEGO doveze 🙂

   Hezký den
   Míša

 • Zdena S 28.9.2018 at 13:38

  Je to skvělé, bohužel ani u nás v okolí nic podobného není, za zábavou musíme vždycky vyjet autem dál.

 • Daniela 28.9.2018 at 14:13

  Zdravím, my jsme z Olomouce a máme rádi Pevnost poznání tady v Olomouci a nedávno jsme byli v Bludově v Pradědově dětském muzeu a tam to bylo taky super.

 • Helena K. 28.9.2018 at 14:26

  Děkuji za další zajímavý tip, Sladovna vypadá úžasně a po pravdě, slyším o ní poprvé,takže děkuji za skvělou fotoreportaz. U nás v blízkost bohužel cokoli “krytého” chybí. Nejblíže máme Toboga Fantasy na Zličíně.

 • zuzana fidlerová 28.9.2018 at 15:03

  Taky o ničem podobném ve svém okolí nevím….možná něco vtomto duchu hraní….je v Kutné hoře….ale zkušenost zatím nemám ale je to též dosti doporučováno…

 • Zuzana Till 28.9.2018 at 18:03

  V okolí asi jedině Bruno family park, ale takhle vymakané to tam nemají 🙂 V létě je fajn venku vodní svět, ten dceru (2 a půl roku) moc bavil!

 • Markéta Šmídová 28.9.2018 at 18:40

  Vypada to tam krásně. Pokud někdy budem mít cestu určité tam zavitame. O nečem ( východní Čechy) takovém tady vůbec nevím.

 • Helena Kotrchová 28.9.2018 at 18:49

  Nas v posledni dobe neskutecne zaujal Dinopark v Liberci 😉

 • Romana 28.9.2018 at 19:31

  Bohuzel u nas nic podobneho neni, ale zatim jsem to moc nezjistovala, dceri jsou 2 roky a zatim jsme si vystacili s hřištěm.

 • Zuzana Blahova 28.9.2018 at 20:29

  Ahoj,jsem z Vysočiny a je Centrum Eden,je ti tam moc fajn.

 • Lucka 28.9.2018 at 20:31

  Diky za tip na výlet, třeba se někdy v jižních Čechách chvíli zdržíme a pak se bude hodit 😉 V našem okolí o ničem podobném bohužel nevím 🙁

 • Petra Chmelíčková 28.9.2018 at 20:41

  Dobrý večer Míšo (teď už potřetí:-) – články čtu průběžně jak mi chodí do emailu (kolikrát i při obědu v práci:)), ale soutěže dnes řeším naráz. My teda nic podobného v okolí snad ani nemáme, ale máme blízko ZOO v Jihlavě a tam jsme několikrát do roka (i v zimě) a tam si to moc užíváme! Sdílím a komentuji na fb. Díky a hezký večer! Petra

 • Eva Hamplová 28.9.2018 at 20:53

  O ničem tak hezkém a zajímavém v našem okolí nevím, napadají mě pouze Staré Hrady a Čertovina (tam se chystáme, až děti povyrostou, teď by to na ně bylo moc). Úplně mě po tomto článku mrzí, jak to máme z ruky, ale třeba se někdy budeme vyskytovat poblíž, ráda bych se tam podívala 🙂

 • Šárka 28.9.2018 at 21:02

  V okolí o ničem podobném nevím. Jsou tu místa jako bongo, bruno family park, vida centrum. V okolí mě napadá permonium. Dále jsou hezká místa směr k babičce a to kovo zoo, živá voda Modrá a park Rochus. Ještě jsme byli v Miloticich, kde se děti můžou vyzkoušet kostym princezen ci princů. Hezké místa jsou, ale takové jako Mraveniště asi v okolí neni.

 • Magda 28.9.2018 at 21:09

  Jsme z Prahy, takže nic nového, neobjeveného nemáme. Ale moc se nám líbilo v Pradědově dětském muzeu, kde jsme v létě byli poprvé.

 • Adéla Vejvodová 28.9.2018 at 22:10

  V Olomouci máme Amazonii a ještě většího Krokodylka .

 • Lenka Dundáčková 29.9.2018 at 7:54

  Nevím o ničem jako je Sladovna tady u nas. Vypadá to perfektně, musíme naplánovat nějaký výlet do Písku.

 • Katka 29.9.2018 at 9:45

  U nás máme právě Sladovnu 🙂 Až pojedem na dovolenou, chcem omrknout Iq Park v Liberci.

 • Barbora 29.9.2018 at 10:48

  U nas v Ostrave mame Svet techniky. Pro caparty je tady Maly svet techniky, od 6 let Velky svet techniky. Do Maleho sveta chodime od dcercina roku a pul a i po 4 letech ma pro ni porad sve kouzlo a objevuje stale neco noveho. Takze az pojedete s holcickama pres Ostravu, rozhodne se tam zastavte!

 • Tereza Krestová 29.9.2018 at 13:42

  Sladovna je super tip na výlet, ale z jižní Moravy fakt kus cesty. Ale co máme vyzkoušené ještě bez dítěte je IQ Park v Liberci (od nás taky kus cesty) a musím říct, že už se těšíme, jak tam syna zavedeme. Doufáme, že bude z toho uvytržení jako jeho rodiče.

 • Jitka 29.9.2018 at 14:43

  To vypadá fantasticky 😍 já se přiznám, že jsem zatím takové vnitřní místo nikdy nikde neviděla 😳 pro mě je to úplná novinka a budu muset prozkoumat naše okolí, zda tu něco podobného máme 🙂 protože K. by byl u vytržení a zima se blíží a budeme nuceni omezit náš pobyt venku a tohle je tak super, že to nadchli i mě 😍

 • Jana Vítovcová 29.9.2018 at 19:03

  V Plzni mohu doporučit návštěvu Dinoparku nebo návštěvu Techmanie, jinak mě nadchlo Mirakulum, kde jsem s dětmi byla o prázdninách, doporučuji.

 • Monika 29.9.2018 at 21:13

  Zdá se, že v Sladovně bude teď pěkně narváno 🙂 také se chystáme.
  Bohužel nic doporučit nemohu, ale tipy od ostatních určitě vítám (možná by to chtělo všechny ty doporučení vytáhnout, protože těch komentářů je tolik, že to prostě asi vše nezvládnu přečíst).

 • Katka 29.9.2018 at 21:19

  Syn se teprve teď dostává do věku, kdy bychom mohli využít některé z doporučovaných míst.

 • Magdaléna Vlachová 29.9.2018 at 21:32

  Děkuji za další krasny tip na výlet. U nás nic takového asi není,kousek dál na dojezd je ale v Bystřici nad Pernstejnem Eden a ten vypadá zajímavě. Nicméně jsme se tam ještě nedostali..:-)

 • hana macháčková 29.9.2018 at 21:36

  dneska jsme byli s 5 letým synkem na dolní moravě, úžasný areál, těch atrakcí jak se vyblbnout tam je taky dost, mamut s mega dlouhou skluzavkou, hrátky s vodou ve vodním parku, bobová dráha, lanový park, synkovi se tam moc líbilo, s vodníma stavidlama si pohrál až byl div ne celý mokrý. u nás v pardubicích máme jen baloon café a lumpárium, což jsou hřiště pod střechou, u každého paneláku máme hřiště menší pro děti a jinak větší hřiště pod střechou je hradecké tongo

 • Simona 29.9.2018 at 21:45

  Skvělý tip, jen škoda, že je to od nás tak daleko. Tady v okolí mě napadá Pevnost poznání v Olomouci.

 • Andrea S 29.9.2018 at 21:57

  Wow, tak to je parada!! V Plzni mame akorat Techmanii, ale jinou takovou interaktivni vystavu a prolejzacky ne 🙁 tohle je parada, nekdy si tam budeme muset udelat vylet!

 • Petra S 29.9.2018 at 22:05

  Jediné, co mě napadá je Svět techniky a Dětský svět v prostorách těžních věží (Ostrava) 🙂

 • Barbora 30.9.2018 at 4:59

  U Písku máme babičku, takže do Sladovny už syna vzala.
  Jako tip na výlet můžu dát záchrannou stanici Hrachov, kde jsme byli teď o víkendu. Na průvodcované prohlídce jsme viděli spoustu ptáků, vč. orla mořského a krkavců, kteří štěkají 😀, veverky, kunu, lišku, srnky a ryby. O každém zachráněném zvířátku průvodce povídá spoustu zajímavostí i důvod, proč se ve stanici ocitlo. Jedná se o zvířata, která se z různých důvodů už nemohou vrátit do přírody. Pak je zde sekce, kde jsou zvířata, která na opětovné vypuštění připravují, k těm se ale pochopitelně nesmí, aby si nezvykala na lidi. V areálu je několik interaktivních stanovišť, například jedno s poznávačkou ptáků nebo další, kde jsou zavěšené dřevěné hranoly z různých druhů stromů a palička, s jejíž pomocí si můžete na dřeva zahrát. Každý strom zní jinak. Děti si můžou i odchytit a pomazlit morčátko. Před vstupem do areálu je i hezké venkovní hřiště. Bohužel je centrum otevřené jen do konce září a pak zase až na jaře.
  Výhra lega by moooc potěšila, stavíme často a s pŕicházejícím podzimem budou domácí aktivity častější ☺.

 • Hanka 30.9.2018 at 5:02

  Podobne misto v okolo asi nemame. Zatim mame male deti, tak nas podibne navstevy spis cekaji. Byli jsme ale v ekoparku v Liberci kde se vetsimu moc libilo hlavne tedy vareni v blative kuchyni a uz se moc tesim az ho vezmem do botanicusu v ostré, kde se mne moc libilo.

 • Lenka 30.9.2018 at 6:23

  V Brně máme několik zábavních center a heren, což je ale trochu něco jiného než Sladovna. Mohla bych doporučit například VIDA centrum nebo kousek od Brna Permonium (není kryté).

 • Verča 30.9.2018 at 9:20

  Sladovna vypada uzasne, skoda, ze to nemame bliz. My jsme byly na necem aspon trochu podobnem jen jednou v centru Eden, ale uvitala bych takovych mist vice.

 • Zuzka 30.9.2018 at 9:45

  Jeee, tak to je super! Tady u nás nic takového není 🙁

 • Zuzana 30.9.2018 at 9:51

  Loni byla jeste dcerka malicka, tak jsme si spolu uzily asi jen Kuk! festival, letos to roztocime, diky za vsechny tipy vyse uvedene 🙂

 • Anežka 30.9.2018 at 10:42

  U mého syna jednoznačně vedou vláčky, takže podobné místo nemůžu doporučit, navštevujeme v Praze spíš vláčkové akce 🙂

 • Libuše Křížová 30.9.2018 at 11:26

  Čas od času jsou různé akce v Oseckém klásteře např. Den řemesel aj. Jinak me nic nenapadá 🙁 odebírám mailem marcrazy@centrum.cz 🙂

 • Michaela G. 30.9.2018 at 11:27

  Bydlíme na vesnici a něco krytého pro děti tu bohužel chybí. Takže se zatím bavíme venku na hřištích, dokud nám to dovolí počasí.

 • Dana Schmittová 30.9.2018 at 11:33

  V Prostějově nic, v Olomouci Pevnost poznani, ale neni to pro tak malé děti.

 • Monika Sahebová 30.9.2018 at 11:34

  Takove misto jsem zatim.bohuzel neobjevila, ale mozna je to tim, ze deti mam jeste malinke. 🙂

 • Zuzana 30.9.2018 at 11:57

  Sladovna vypadá opravdu skvěle a i když to máme trochu z ruky určitě to přidávám na seznam výletů 👍
  U nás rádi chodíme do Chrámu chmele a piva v Žatci. Sdružuje více budov, pořádá zajímavé výstavy, na půdě je replika města a děti se tam můžou prohánět na motorkách.

 • Věra 30.9.2018 at 12:30

  Krásné, škoda, že Písek je pro nás celkem z ruky. Letos jsme byli v Pradedove muzeu a v Centru Eden. Na obou místech se dceři moc líbilo.

 • Markéta K. 30.9.2018 at 12:32

  Vyloženě u nás ne, ale Písek nemáme tak daleko, tak až bude dcerka větší, určitě vyrazíme 🙂

 • Martina Skočovská 30.9.2018 at 12:38

  Super tip. Určitě si poznamenám a kdyby se podařilo se ocitnout blízko Písku ta tam zavítáme. U nás o podobném místě zatím nevím (Uherské Hradiště), znám tu v okolí jen klasické herny.

 • Veronika 30.9.2018 at 12:47

  U nás v okolí toho bohužel moc není. Maximálně Eden, kde je obří krtinec, kde si můžou děti pohrát 🙂

 • Markéta 30.9.2018 at 12:49

  Určitě tam taky někdy vyrazíme, vapadá to na super zábavu 🙂 V Liberci máme iq park a iq landii, s holkama jsem tam zatím nebyla, ale mladší už dorostla takže vyrazíme. Jinak klasika dinopark (vnitřní) kde jsme furt 😀

 • Andrea 30.9.2018 at 12:54

  Sladovna vypada super,dik za dalsi napad na vylet..jsme z Prahy ale s nasim synem mame zatim pocit ze se mu lubi spis outdoorove akce a hriste jakeholkoliv druhu… ale loni si napr.moc uzil vystavu o krteckovi,zemedelske muzeum na letne a stredy a ctrtky ve veletrznim palaci (narodni galerie detem)

 • Jana Stecová 30.9.2018 at 12:56

  V našem okolí snad jen Malý a Velký svět techniky, jinak tu nic podobného není, ale díky za další krásný tip na výlet.

 • Hanka Šafářová Chmelinová 30.9.2018 at 13:01

  Moc děkuji ja inspiraci musel to být úžasný zážitek:)nás to moc bavilo v Mirakulu a pak ve Vyškově v zoo mají statek kde mají naučné interaktivní výstavy.

 • Marinka09 30.9.2018 at 13:03

  Nase deti si radi pohraji v Zemedelskem muzeu v expozici o jidle a taky si rady zajezdi na trakturkach u traktoru.

 • Lenka 30.9.2018 at 13:47

  Mam pocit, ze u nas nic tak hezkeho neni. Detem (i nam) se libilo v centru Eden v Bystrici nad Perstejnem.

 • Jani 30.9.2018 at 14:01

  U nás je velice oblíbená již zminovana Dolní Morava a Mamutikuv vodní park, kde jsou i vnitřní aktivity. A také dětský piskovy svět. U nás ve Zlínském kraji je úžasná Halda Boršice, sice to není typ interaktivního hřiště, ale dá se tam strávit krásný den s dětmi

 • Jany 30.9.2018 at 14:20

  Krásné místo! Škoda, že je tak daleko… Rádi jezdíme do Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Super byla i Pevnost poznání v Olomouci.

 • Pavlina 30.9.2018 at 14:29

  U nás bohužel nic podobného nemáme. Ale za tip moc díky

 • Denisa 30.9.2018 at 14:29

  Zemeraj Kovarov ale tam az bude zase teplo. Je to tam luxusni. Dlouhá bosonohastezka a spoustu dalsihoooo <3

 • Alžběta Žižková 30.9.2018 at 14:41

  Paráda! U nas asi nic podobneho neni.. ale dcerka se skvele zabavi na nasi velke zahrade ci v lese, takze si nemuzu stezovat 🙂 Pokud bych chtela neco kryteho, mame ve meste nekolik kavaren zamerenych na detske navstevniky, takze vyhrat si lze i tam a ja si k tomu muzu dat horkou cokoladu 😉

 • Ella Nová 30.9.2018 at 15:30

  Podobna mista teprve budeme objevovat. Malemu je ted rok a pul a cele leto jsme diky pocasi mohli travit venku, takze objevovani hernicek a mist k prozkoumani nas ceka az s nastavajicim podzimem a zimou. Diky za skvely tip 🙂

 • Lucia 30.9.2018 at 15:31

  Pro moji dceru urcite prazska zoo

 • Petra Bemová 30.9.2018 at 15:42

  Jsem původně z Třince a zrovna minulý týden jsme byli v Ostravě v Dětském světě a holkám (1,5 a 3)se tam moc líbilo. Teď bydlíme v Brně a slyšela jsem o Permoniu a nebo Bruno family park.

 • Jana 30.9.2018 at 16:00

  My tedy bydlíme na vesnici (a u celkem malého města), takže tady opravdu nic moc není… ale celkem často chodíme do kina, divadla a knihovny, když je hezky, tak les… tak to baví nás všechny 😀

 • Raduš Šmitalová 30.9.2018 at 16:42

  O Sladovni jsme doposud vubec netusili a to ji pritom vubec nemame daleko. Zatim jsme na podobne misto nenatrefili. Moc dekujeme za tip.

 • Michaela Pušová 30.9.2018 at 17:27

  nedávno si moje holky krásně užily galerii divadla Minor, ta je kouzelná

 • Luci 30.9.2018 at 17:28

  Děkujeme za další skvělý tip na výlet. Zatím jsme asi nic podobného neobjevili. Ale od Vás je naštěstí inspirace dost.

 • Lucie Vasilová 30.9.2018 at 18:22

  Nám i dětem se moc líbí v Bludově v Pradědově dětském muzeu.

 • Jana Svobodová 30.9.2018 at 18:39

  Bohužel ani z poloviny takové pěkné místo v okolí nemáme. Takže díky za insipraci.

 • Hana 30.9.2018 at 18:48

  Urcite stoji za navstevu Svickarny Rodas. My jezdime do Sestajovic ale maji pobocky po cele CR. Krasne vanocni darky vzdy vyrobime!

 • Lenka 30.9.2018 at 19:20

  V centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem se nám moc líbilo. A ještě jde z Brna tento výlet spojit s jízdou vláčkem.

 • Martina 30.9.2018 at 19:29

  I když u nás v Pardubicích nic podobného nemáme bydlíme tu rádi. Z výletů nikdy nezklame Mirákulum a já bych ráda příští rok vyrazila do Liberce do IQ parku /IQ Landie. Ted jsme se vrátili z “obyčejného” výletu vláčkem a turistikou a děti taky byli naprosto nadšené.

 • Hana 30.9.2018 at 19:56

  V Olomouci je rodinné zábavné centrum Krokodýlek, ale my radši trávíme volný čas venku. Starším dětem by se určitě libilo přírodovědné muzeum na Korunni pevnůstce tady v Olomouci.

 • Iveta Ptáčková 30.9.2018 at 20:59

  Díky za skvělý tip na výlet. U nás bohužel o něčem takovém nevím. Je ale fakt, že dcerka zatím preferuje zábavné parky, takže u nás měl velký úspěch Fajnpark Chlumec nad Cidlinou.

 • Terezie 30.9.2018 at 21:47

  Jihlava – zábavné centrum Robinson

 • Šárka 30.9.2018 at 21:48

  Bydlíme na Kladensku a interiérových cílových míst moc nemáme. Navíc čas trávíme rádi venku, jezdíme rádi do Prahy do zahrad pod Pražským hradem (Valdštejnská zahrada, Vojanovy sady) či zámecká zahrada Lány. Sami máme statek a od zvířat se tzv. jen tak odjet nedá, poznáváme nové lidí a kamarády díky individuální prohlídkám, které provádíme “‘fcb Statek Lukášovi”

 • Dasa 30.9.2018 at 22:00

  V okolí cca do hodiny cesty mě napadá Ekopark Liberec a IQ Park. Sice trochu jiný koncept než je Sladovna, ale děti to baví moc 😀

 • Tereza 30.9.2018 at 22:24

  My zatím takový tip nemáme. Zatím objevujeme hřiště, herničky a zoo. Ale už se těším až trošku povyrostou a začneme taková místa taky objevovat. 🙂

 • Bloud. Well Bloud 30.9.2018 at 22:28

  Podobná mě napadá jen hernička v Minoru, alespoň trochu podobný je Botanicus v Ostré a Labyrint Divadla Drak v Hradci 🙂

 • Zuzana 30.9.2018 at 23:22

  Sladovna vypadá skvěle, děkuji za tip! Bydlíme v Praze a rozhodně doporučuji Národní zemědělské muzeum, to je naše stálice.

 • Michaela Žušková 30.9.2018 at 23:38

  My chodíme po výstavách a vybíráme vždy takové aby byly interaktivní a decka se tam vyřadila. Vždy se nějaká najde

 • Petra Benešovská 30.9.2018 at 23:49

  Na Sladovnu jsme měli spadeno tyhle prázdniny, kdy jsme byli na dovolený v jižních Čechách, Písek jsme měli asi hodinku od nás, takže bylo v záloze, kdyby třeba pršelo.. “Bohužel” se na ni nedostalo, dokonce jsem původně chtěla taky spojit s koupí botiček dle dřívějších tipů od Vás, ale paní měla i tzv. okurkovou sezonu a zkrácenou otevírací dobu, což nám nějak nevyhovovalo. Tak určitě někdy příště, vypadá to na úžasný projekt a holky by si tam našly každá to svý;) My tady na západě nic takového nemáme.. možná jen malinkou interaktivní výstavu o řece Ohři na Statek Bernard.. nedá se to porovnávat, ale aspoň něco, ty záp. Čechy jsou na tyhle věci pro děti dost chudé:(

 • Pavla 30.9.2018 at 23:59

  V Ostravě – svět techniky 🙂 zatím jsme byli jen s manželem a čekáme až nám malá doroste do věku kdy si to tam užije 🙂

 • Gábi Jasaňová 1.10.2018 at 0:23

  Soutěžím na blogu – a nestačím zírat! To je naprosto luxusní a dokonalé.. jdu hned hledat, jak se dostat do Písku.. něco tak luxusního teda u nás nemáme 😭

 • Markéta 1.10.2018 at 9:07

  V našem okolí není špatný Panský dvůr v Telči https://www.panskydvurtelc.cz/detska-herna-u-zviratek/, kde je krásná přírodní herna…

 • Jitka 1.10.2018 at 9:52

  Bydlime v zahranici a tady pro deti bohuzel nic neni. Vzdy kdyz prijedeme do CR, tak vyrazime na mista dle doporuceni. Dekuji proto za vas blog.

 • petra 1.10.2018 at 16:44

  V nejbližším okolí Pohádkové lázně Rožnov pod Radhoštěm, ale bývá hrozně přeplněné. Bohužel málo takovýchto míst. Díky za krásné tipy.

 • Kateřina Vítů 2.10.2018 at 11:36

  Máme tu u nás kousek Peklo Čertovina. Ale myslím, že už jste tam s holkama byly 🙂 Ale tak alespoň tip pro ostatní 😉

 • Leave a Reply

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  ×