#7 výletnice na statku | Do Pekla na hrad Houska

Sedmého prosince, letí to, letí a na adventních svícnech od včerejška svítí svíčky dvě. Na tyhle sváteční  neděle dávám článkům volno, abyste si užívali offline a nemuseli sedět u těch internetů. I já to tak udělala 🙂 . Dnes vás vezmeme na hrad, který turistické ukazatale mají za zámek 😀 a holky mu s úspěchem říkají Rohlík.

Jarmak na hradě Houska

Hrad Houska 🙂 . Když tohle jméno čtete, vybaví se vám, kde na mapě leží? Přiznávám, že moje zeměpisářka ze základky a následně třídní (taky zeměpisař) z gymplu by zaplakali 😀 . Na Housku jsme narazili spíš omylem, když jsme s holkama v létě vyrazili na pár dní směr kokořínsko.

Od středy do neděle jsme bydleli na statku a na víkend za námi přijel Tom. Společně jsem si řekli, že kultura bude to pravé a v okolí nás zlákal jarmark na hradě 🙂 .

Nelinka byla pár týdnů po neštovicích – což vlastně i Julča, jen na té už to znát nebylo. Byli jsme proto rádi za zamračené nebe a pohov, který jsme mohli Nelince dát. Ostatní dny od nás totiž neustále poslouchala „Nelí, sluníčko, najdi si stín.“ Všechno pohladit, osahat, očmuchat a zahlásit „jeee, to chcemeee“ 😀 .

Na zámku byl ten den jarmark a co jsou holky takhle starší, na žádném zámeckém jsme ještě nebyly. Ten poslední, na Sychrově, ten si už nepamatují, protože tehdy byly ještě kočárkové 🙂 . Krom stánků a prodeje tu bylo i spoustu možností si cokoli vyzkoušet. A že už dávno není střelba a boj jen pro kluky, to vám holky dokážou z následujících fotek 😀 .

Nejdřív prošly pořádným výcvikem, protože teorie je pro správný lov důležitá…a můžem na to 🙂 .

Škola pro malé lučištníky

Kdybych chtěla chytit na fotce šíp v letu, tak se mi to zaručeně nepovede 🙂 . Holky si prvně zkoušely střelbu z luku v Poslku, když jsme byli v jednom ze zábavních parků, ale tahle bylo o mnoho propracovanější 😀 .

Co musí Julinka ještě pilovat, to je prý otevírání očí, jinak jí ti kanci prostě pláchnou a místo večeře bude hlad 😀 .

Za odměnu a správné trefy si holky vybraly kuličky (Spoiler? které jsme jim po čase zabavili, aby se jimi nenaládovala raViolka, která od té doby přibyla 😀 ).

Máme uloveno, večeře bude!

Bojovnice. Daly kanci co proto a sklidily poklonu nejednoho panoše. Původně jsem si myslela, že si hrad projdeme i s prohlídkou, ale když jsme se dostali ke vstupenkám, zjistili jsme, že prohlídky jsou jedenkrát za hodinu a ta předchozí odešla před 5 minutama 😀 . Doporučení nám ale paní v pokladně dala na místní Peklo, o kterém jsme neměli tucha, že tu je.

Nejdřív Houska, potom Peklem

Přímo v areálu zámku je vstup do místního pekla. Nemusíte se bát žádného strašidelného lunaparku. Smekla bych před tím, kdo tohle místo tak pracně vytvořil. Celé peklo je ze dřeva a projít ho netrvá dlouho. Nakonec jsme byli rádi, že prohlídka před námi odešla a na nás „vyzbylo jen peklo“.

PEKLEM je ručně vyřezávané lipové mechanické peklo, jedinečné to dílo volně inspirované Danteho Božskou komedií, konkrétně její první částí peklo. Dvanáctimetrová délka a dvoumetrová výška daly dostatek prostoru pro jedenáct obrazů pekelných trestů za pozemské hříchy. Mimo hlavní prohlídkový okruh hradu, samostatně, v prostorách bývalé kočárovny. Vstupné 60 Kč.

Holky orazítkovaly vstupenky do deníčků, nezapomněly orazítkovat i svoje ruce, vyčůrat se, aby nedošlo k nehodě plné strachu 😀 a můžete vyrazit.

prohlídka Danteho PEKLEM

Hned u vchodu nás přivítal „milý“ místňák 😀 . Pro menší děti to byl hezký úvod a v přítmí vypadal hůř, než se zdálo na druhý pohled. Zajímalo by mě, kolik času trvá, než někdo dokáže něco takového vyrobit. My jsme zvyklí, že co potřebujeme, můžeme si koupit a kolikrát už nevidíme tu práci za tím vším.

Figurky v pekle nejsou nijak obrovské. Občas si místní prohlídku Peklem někdo zamění za Peklo na Vysočině, které je ale hrané, strašidelné a obrovské 🙂 . S holkama jsme ho navštívili a na blogu z něj článek je, tak můžete mrknout, pokud vás pekelné téma zajímá 🙂 .

PEKLO Čertovina | Jak nás pozvali čerti domů

Všech 11 obrazů lidských hříchů tu je popsáno, tak jsme si prohlídku dali důkladnou a využili holek věk a zhoršující se počasí, protože nám bylo jasné, že jakmile se narodí raViolka, bude zas klídečku na prohlídkách jak šafránu 😀 .

Kdo by řekl, že se na Rohliku najde taková kultura, holky zastřelí kance, mečem vybojují drahokam a ještě odejdou s tím, že znají lidské hříchy a mají ruce potetované Peklem? 😀

Dejte Housce šanci – i bez džemu!

Vzpomínku jsme napsali do knihy hříchů, navlíkli na sebe pláštěnky a dali si běh na spodní parkoviště, protože zamračené počasí, které jsme kvůli neštovicím přivolávali, se rozhodlo proměnit v průtrž. Tak pro dnešek vykoupáno 🙂 .

Adventní okýnko #7: Nebe, PEKLO, ráj

Co by se tak asi hodilo dnes k článku? Největším zážitkem byl lov a návštěva Peklem, takže pro vás mám výhry rovnou dvě. Kterou si vyberete vy?

1. DJECO: NEBE PEKLO RÁJ

Pamatujete na školní léta? Tuto origami skádačku jsme vydrželi hrát celé hodiny. A vaše děti z ní budou také nadšené. Set obsahuje 8 archů na skládání a archy se samolepkami, které zobrazují různé úkoly.

2. AUDIOPOHÁDKA: VÍTEJTE V PEKLE!

Tak jako se děti straší čerty, tak se čertí děti straší lidmi. Protože stejně jako je pro lidi peklo za trest, je pro čerty největším trestem jít mezi lidi. Vždyť jsou přece tak zlí a hamižní, dělají si naschvály a šijí na sebe boudy. Proto když už rodiče dvou neposedných čertů Alberta a Norberta nevědí, jak své synky usměrnit, pošlou je mezi lidi. Aby si uvědomili, že rodiče se mají poslouchat, ale také aby napravili jednu nesmírnou lumpárnu, které se dopustili – vrátit peklu všechny hříšníky, které pustili na svobodu.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu úplně dole v patičce, kde vyplníte email k novinkám. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek (letos už to prý bude fungovat – tvrdil IT 😀 ) 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Svačina – jste tým houska nebo rohlík 😀 ?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku ne ve stories na Instagramu, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 3. adventní neděli 13.12.2020 ve 12:00 hodin. Výherce vyhlásíme zde na blogu u článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

164 Comments

 • Zdena 7.12.2020 at 19:51

  Krajeni jablíčka, lodičky z orechu poustime s vnoucaty

 • Zvyky 7.12.2020 at 20:02

  Mimo klasické zvyky jako je zdobení stromečku, pečení cukroví, balení a rozdávání dárečků, máme zvyk jít společně vybrat a uříznout stromeček (poctivě zaplacený) a také spolu zdobíme ovocem a zeleninou stromeček pro zvířátka a nosíme sypat kaštany do lesa, které jsme na podzim nasbírali 🙂

 • Simona 7.12.2020 at 20:05

  Určitě tým rohlík 😁. Pěkně šunka, sýr, máslo a nějaká zelenina. Samozřejmě nemůže chybět nějaká tyčinka na energii. Dříve to byla hlavně tatranka nebo něco podobného. Teď co máme dítě, tak mixitka. 👍

 • Adéla 7.12.2020 at 20:07

  Rohlík 🙈

 • Pavla Fornůsková 7.12.2020 at 20:07

  Ani houska, ani rohlik. Kdyz už tak chleba 🙂 pěkné domácí, kváskový

 • Hana Gottwaldova 7.12.2020 at 20:12

  Rohlik

 • Iveta 7.12.2020 at 20:13

  Rohlík

 • Veronika Mlejnková 7.12.2020 at 20:16

  My jsme tym houska 😀

 • Rohlik 7.12.2020 at 20:18

  U nás jsme tým rohlík,ale jednou za čas uděláme změnu a stane se z nás na par dnů tým houska,ale pak zase rychle zpátky k rohlíku 😆

 • Houska 7.12.2020 at 20:19

  U nás jednoznačně tým Rohlík 😁…. Minule tatínek koupil dětem k svačině koblížky, děti se přihnali k nákupu a vykřikli: huraaaa, čerstvý rohlíky 😂🤦‍♀️ a koblížků si ani nevšimli….🥐🥖

 • Petra Vychodilova 7.12.2020 at 20:20

  Dobrý večer jsem tým rohlik

 • Peta 7.12.2020 at 20:20

  Jsme rohlikovy. Akorat vzdycky kdyz nachystam rohlik, tak deti chcou chleba 😉 a naopak

 • Iveta 7.12.2020 at 20:20

  Když výběr z těchto dvou, tak rohlík. Housky u nás vůbec nevedou. Na výlety, ale vždy děláme zapečené tousty. Nerozpadá se to dětem v ruce ☺️

 • Lenka 7.12.2020 at 20:21

  My jsme jednoznačně tým rohlík. 😉

 • Jana 7.12.2020 at 20:21

  My se hlasime do tymu rohlik! 🙂

 • Týmové rozřazení 7.12.2020 at 20:22

  Můžu být v obou týmech? Rohlík mám ráda, ale mýváme ho často, tak ho nedokážu tolik ocenit, kdežto houska je vzácnější. Ale zas takový čerstvý měkký rohlík, to je neskutečná paráda. Tak možná přece jen tým rohlík.
  JInak to nebe, peklo, ráj je super nápad, to si doma určitě brzo vyrobíme. 😉 díky za tip

 • Houska! 7.12.2020 at 20:22

  Tým houska! Leda by rohlík byl domácí výroby a pěkně křupavej 🙂

 • Sylva 7.12.2020 at 20:23

  Houska na výlet, doma rohlík

 • HankaJo 7.12.2020 at 20:28

  Já a děti jsme pro rohlíky a manžel raději housky😂 no většinou nakupuji já, tak housky doma moc často nejsou😂
  Ta audiokniha vypadá dobře… dobrý typ do budoucna na darek👍

 • Kača M. 7.12.2020 at 20:30

  Tým rohlík…a jak by řekl ,, náš,, vietnamec od vedle. Roklík! 😁👍

 • Jana Seidlová 7.12.2020 at 20:35

  Rozhodně rohlík 🙂
  S pozdravem Jana

 • Pavla 7.12.2020 at 20:37

  hlásím se do samostatného týmu přesnídávková kapsička a ovocná tyčinka 😀

 • J 7.12.2020 at 20:39

  Tyn rohlik🤣

 • Tereza Meravá 7.12.2020 at 20:40

  Houska, zásadně:)

 • Alena Havrdová 7.12.2020 at 20:41

  Radši máme k svačině housky 🙂 A výhra by se nám líbila od Djeca.

 • Jitka Š.J. 7.12.2020 at 20:45

  1. Djeco 😍

  A tým jsme šílený 😁 syn jedině bílé pečivo a dcerka zase semínkové 🙂 ale je jedno zda rohlík či houska 😂

 • Katerina 7.12.2020 at 20:50

  Team :houska s dýňovými semínky 🙂

 • Tereza 7.12.2020 at 20:53

  Rohlík ☺️

 • Jana 7.12.2020 at 20:53

  Rohlik

 • Eva 7.12.2020 at 20:56

  Ty jo, těžko říct- houska je praktičtější a rohlík lepší 😀 Díky za tip na jarmark, snad to bude další léto lepší a půjde na nějaký vyrazit

 • Houska x rohlík 7.12.2020 at 21:05

  Pokud rohlík, tak jedině žitný 😀

 • Áďa 7.12.2020 at 21:06

  Ani houska, ani rohlík. 😂

 • . 7.12.2020 at 21:07

  Je to uplne jedno, hlavne aby bylo hodne maku. To se vzdy kluk pere, aby ho nemel nekdo vic. A i v krame vyvadi, ze ho urcite prodavacka ostipala

 • Míla 7.12.2020 at 21:14

  Jsme spis tým “ Houska”, ale nejvíc jedeme v toastech.
  Nebe, peklo, ráj od Djeca by byla jistě super výhra pro naší Terezku.

 • Verca 7.12.2020 at 21:15

  Zitna placka, abych nebyla tlusta 😂 Jinak rohlik, no 🙂

 • Vlasta 7.12.2020 at 21:18

  My jsme rozhodně tým rohlík, ale na Housku bychom se mohli zajet podívat. Díky za tip. 😉

 • Ivona 7.12.2020 at 21:20

  Já houska, děti rohlík :).

 • Petra W. 7.12.2020 at 21:23

  Určitě rohlík 🙈

 • Martina Boučková 7.12.2020 at 21:25

  tym rohlik 🙂

 • Romana 7.12.2020 at 21:25

  Dobry vecer,
  rozhodne rohlik.A nejradsi toustiky.
  Jinak hrad Houska je zajmave misto.Parkrat uz jsme navstivili jeste bez deti.S detmi je to v planu 😀

 • Petra 7.12.2020 at 21:27

  Rohlík.

 • Eliška 7.12.2020 at 21:31

  Dobrý večer. U nás je to půl na půl. Starší je rohlíkovej a mladší houskovej. 🙂

 • Monika M. 7.12.2020 at 21:32

  Asi tým houska 🙂 Ale v podstatě je mi to úplně jedno. Pokud je pečivo krásně křupavé na tvaru mi vůbec nezáleží 🙂

 • Květa 7.12.2020 at 21:33

  Tým rohlík

 • Eva J. 7.12.2020 at 21:34

  Urcite jsem za rohlik. 🙂
  A hru bych si vybrala Djeco-nebe peklo raj.

 • Jana H. 7.12.2020 at 21:36

  Houska:)

 • Radka 7.12.2020 at 21:38

  Houska 🙂

 • Martina K. 7.12.2020 at 21:49

  Pěkný den,
  hlasuji pro rohlík:)

 • Bubator 7.12.2020 at 21:52

  My s rodinou jsme tym rohlik ale na housku si planujeme vylet 😁

 • Paja 7.12.2020 at 21:54

  Ne zbytecne si nase parta na zakladce rikala „chalupari-ROHLIKARI“:D takze samozrejme,ze rohlik… a takovej cisarskej od nas z coopu,mnaaaam:D

 • Jana 7.12.2020 at 21:59

  Jednoznacne houska 🙂

 • Adéla B. 7.12.2020 at 21:59

  Rohlík! 🙂

 • Ter 7.12.2020 at 22:04

  Skoda, ze je Kokorinsko daleko:D asi bychom se Tam mohli podivat alespon o prazdninach :))) my jsme teda rohlikovci :)))) soutezime na blogu

 • Marie Formánková 7.12.2020 at 22:12

  Na výlety jsme rozhodně tým toast..😆

 • Soutěž 7.12.2020 at 22:14

  Líbila by se mi knížka. A nejčastěji tým chleba, ale čas od času rohlík:houska=1:1 😁

 • Hana 7.12.2020 at 22:18

  já jsem tým rohlík 😀

 • Lenka 7.12.2020 at 22:21

  Prevazne rohlik 🙂

  Vyhry jsou obe pekne, tezko vybrat 🙂 Kluci by ale asi vic ocenili tu prvni – Nebe, peklo, raj. Audiopohadky poslouchaji jen vyjimecne, maji radsi, kdyz ctu ja.

 • Buroška 7.12.2020 at 22:26

  Dobrý večer Míšo 🙃 rozhodně tým ‚rohlík‘, ale zároveň bodují u dětí zeleninou do ruky (top je Mrkvička a okurka na proužky – děti mají 2 a 4 roky 🤗).

  A pokud bych si mohla vybrat výhru, přála bych si pro děti audiopohádku.

 • Erika 7.12.2020 at 22:46

  Rozhodně houska a děti croissant 🙂

 • 7 7.12.2020 at 22:50

  Rohlík 😉 I když věřím, že na výletu na Housku by se to klidně mohlo změnit 😂

  • Martina 8.12.2020 at 7:45

   My jsme tym „houska /kaiserka“, nebo tak něco:))

 • Marie Zikmundová 7.12.2020 at 22:55

  Rozhodně rohlík.. psychika je mocná a houska mi moc nechutná, přestože je to to samé, jen to má jiný tvar. Stejně to mám i s těstovinami – špagety miluju, ale makarony už mám fakt problém sníst:-)

 • Baruše 7.12.2020 at 23:02

  Rohlík 🙂

 • Milada 7.12.2020 at 23:12

  😀😀 u nás je to jasně rohlík. Na výlet vždy nesmí chybět v batohu namazaný s máslem šunkou a sýrem 👍😉

 • Jana 7.12.2020 at 23:14

  Určitě rohlik.😀

 • Karolina 7.12.2020 at 23:16

  U nás v rodině rohlík🙂

 • Markéta von Spernak 7.12.2020 at 23:17

  No když vybrat tak rohlík. Ale většinou dělám na výlet každému střední bagetku. To je velikost tak akorát 🙂

 • Petra M 7.12.2020 at 23:17

  Jsem rohlik 🙂

 • Petra 7.12.2020 at 23:22

  Dcera rohlík, já houska a syn jedině chleba 😀

 • Ivča 7.12.2020 at 23:23

  U nás vítězí rohlík, ale housku si dáme občas také rádi.
  Na hradu Houska jsme byli na výletě cca před třemi lety a moc se nám tam líbilo.
  Pokud se na nás usměje štěstí, rádi bychom audiopohádku.

 • Eva 7.12.2020 at 23:25

  Tým houska jednoznačně 😀 Nebe peklo ráj takových vzpomínek , zítra zkusime vbyrobit s dětma…

 • Michala 7.12.2020 at 23:26

  doma vede rohlík, u mě chleba 🙂 Vybrala bych audiopohádku.

 • Moni 7.12.2020 at 23:32

  Tým rohlík😁
  (Na FB mám stejně jméno, ale jiný mail)

 • Petra 7.12.2020 at 23:39

  Jednoznačně rohlík, líp se drží 😆

 • Iva 7.12.2020 at 23:50

  Spíše rohlík 🙂

 • Verča s 7.12.2020 at 23:55

  Jej to je těžká otázka 😀 no musím se zamyslet ale myslím ze to bude asi houska. No musím se zeptat ráno i deti jen tak pro zajimavost 😀

 • Camique 8.12.2020 at 0:10

  Rohlik-s máslem a marmeladou. MŇAM!

 • Bára 8.12.2020 at 0:15

  Rohlík👍

 • Martina Teislerová l 8.12.2020 at 0:19

  S sebou na výlet houska, doma rohlík 😁

 • Jindra 8.12.2020 at 4:24

  Rozhodně rohlík. I když od jara umíme houstičky domácí.

 • Renata 8.12.2020 at 6:20

  Spíš houska 🙂

 • Jana 8.12.2020 at 7:44

  Tým rohlík 🙂

 • Verča 8.12.2020 at 7:53

  U nas tedy ani jedno, drive jsme si na vylety delali chleba nebo bagetu. To ale dcera moc nechtela, tak od te doby delame na celodenní vylety zapecene tousty.

 • Tereza 8.12.2020 at 8:31

  Já jsem tým houska. Moje děti tým rohlík. A tatínkovi, tomu je to jedno 😀

 • Lucie Košťálková 8.12.2020 at 8:53

  Doma je mi to jedno, ale pokud jedeme na výlet, většinou si s sebou zapečeme rohlíky na tousty 😁

 • Lenka 8.12.2020 at 9:10

  Rohlik, ale jedine domaci 😀

 • Ivča 8.12.2020 at 9:25

  U nás jednoznačně rohlík, i když houskou si občas také zpestříme večeře.
  Na hradu Houska jsme byli asi před třemi lety a bylo to fajn.
  Pokud se na nás usměje štěstí, tak prosím audiopohádku, děkuji.

 • Anet 8.12.2020 at 9:51

  Rohlík.Ale pěkně obloženou houskou taky nepohrdnu 😊

 • Kateřina Valdmanová 8.12.2020 at 9:51

  Každopádně rohlík! 🙂 Houska je super a Dantovo peklo také. Budeme si muset zopakovat. Díky za připomenutí.

 • cokoliv 8.12.2020 at 9:55

  Nam je to asi jedno, klidne rohlik i houska 🙂 Nejlépe kaiserka

 • Lenka 8.12.2020 at 10:34

  Houska 🙂

 • Alžběta 8.12.2020 at 10:36

  Ani houska ani rohlík. Domácí chleba 😁

 • Dana 8.12.2020 at 10:40

  Houska se mi lépe obkládá a plní, ale víc mi chutná rohlík.

 • Daniela Mašková 8.12.2020 at 11:21

  Jednoznačně houska 😀

 • Lenka D. 8.12.2020 at 11:54

  Tým houska 😀

 • Iveta H. 8.12.2020 at 12:07

  My jsme tým rohlík! 🙂

 • Mária Kučerová 8.12.2020 at 12:45

  rohlík

 • Katka 8.12.2020 at 12:51

  Rohlík 😉

 • Katka 8.12.2020 at 13:00

  U nás teda vede chleba 😀 A pak housky, protože když peču, tak se mi s rohlíkama nechce motat.

 • Anna Hrabinová 8.12.2020 at 13:07

  Ani jedno… Jsme tým chleba 😀

 • Lucie Binarová 8.12.2020 at 13:24

  Houska.

 • Kathys 8.12.2020 at 13:34

  Nedáme dopustit na čerstvý domácí chleba. Ale rohlík jako mlsota v obchodě je pro dcerku i ve třech letech radost 😀. Brzy si začne pochutnávat i malý bratříček.

 • Hella 8.12.2020 at 13:46

  Pro děti spíš rohlík, lépe se jim drží 👍

 • Míša M. 8.12.2020 at 13:47

  Asi spíš rohlík:-)

 • Kristyna 8.12.2020 at 14:07

  Rohlík, jednoznačně rohlík! Problém je, že můj muž je tým houska 😅

 • Nikol Červinková 8.12.2020 at 14:26

  Rohlík

 • Lenka 8.12.2020 at 14:51

  Jsem rohlíková 🙂

 • Jana 8.12.2020 at 14:58

  U nás jsme jednoznačně tým rohlík. 🙂

 • Tereza 8.12.2020 at 16:33

  Rohlík 😀

 • Pavlína M. 8.12.2020 at 16:53

  rohlík 🙂

 • Zdenka 8.12.2020 at 16:59

  Houska 🙂

 • Anzet 8.12.2020 at 17:16

  Tým rohlík, když už.

 • Aa 8.12.2020 at 17:18

  Rohlík

 • Tým 8.12.2020 at 17:23

  Celá rodina jsme rozhodně tým ROHLÍK ❤👍.

 • Bára 8.12.2020 at 19:34

  Tým rohlík 🥖 hezky tip na výlet, děkuji! Ale až budou děti větší, zatím mají z čertu a pekla respekt (a to je opravdu nestrašíme).

 • Kamila M 8.12.2020 at 20:06

  Tým rohlík, jednoznačně!

 • Eliška 8.12.2020 at 20:19

  Tým rohlík

 • Eva Mezerová 8.12.2020 at 20:37

  U nas zatim vede “hohlik” se sýrem 🙂 jinak by se nam libila vyhra c.1

 • Lucie 8.12.2020 at 20:37

  Mě by to bylo jedno, ale u dětí jednoznačně vedou rohlíky.

 • Michaela 8.12.2020 at 21:34

  U nas rozhodně rohlik. Jednou za cas když jdu nakoupit ja, tak jsou i ty housky, ale výjimečně 😄

 • Rohlík 8.12.2020 at 21:51

  Ať žije rohlík 😁

 • Lucka 8.12.2020 at 22:11

  My jsme asi celá rodina tým rohlík😃

 • Katka 8.12.2020 at 23:09

  Ani jedno:)) U nás vede chleba. Momentálně doma pečený. Kluci mají samozřejmě rohlíky také rádi a nepohrdnou ani houskou. Já rohlíky nerada.

 • Tereza V. 9.12.2020 at 0:05

  My to máme tak půl na půl – já a jedna dcera spíš housak, manžel s druhou dcerou rohlík:-)

 • Karolina Jedličková 9.12.2020 at 10:19

  Rohlík

 • Lucie 9.12.2020 at 11:07

  My jsme asi nevyhranění, nám je to jedno 🙂

 • Gabriela 9.12.2020 at 11:39

  Jak kdy 😀. Asi spíš rohlík.

 • Veronika Fonodyova Bomborová 9.12.2020 at 12:12

  My s manželem housky. Děti raději rohlík. A kdyby mohly, jedly by je pořád 🙃
  Na Housce jsme byli s manželem, ale to tam ještě Peklo nebylo. Děkuji za tip na výlet.

 • Jana 9.12.2020 at 13:08

  U nás rohlík, ačkoli já jim moc nefandím☺️

 • Jana S. 9.12.2020 at 14:40

  Záleží jaká houska a jaký rohlík, ale spíš asi houska.

 • Eliška Gřešková 9.12.2020 at 14:55

  Když už to musí být , tak jsme tým rohlík 🙂

 • Ivana 9.12.2020 at 18:52

  Rohlík

 • Helena K. 9.12.2020 at 19:15

  Jsme tým rohlík, ale také si moc rádi dáme kváskový domácí chléb…

 • Peklo 9.12.2020 at 20:07

  Pokud jsou cerstve, tak je to jedno..ale spis houska, te je vic 😁
  Vyhra by se mi libila audiopohadka o certech 🙂

 • Alena 9.12.2020 at 21:01

  Tým rohlík 😊

 • Martina 9.12.2020 at 21:05

  Rohlík 😊

 • Diona.ea 9.12.2020 at 21:17

  Chleba 🙂 Ale na to se nikdo neptal, takže z dua houska x rohlík. Vítězí rohlík.

 • Věra 9.12.2020 at 21:20

  rohlíci 🙂

 • Markéta 10.12.2020 at 14:48

  Rohlík

 • Market 10.12.2020 at 15:58

  Většinou jedeme v rohlících, o to vetší ohlas je pak jednou za čas na housku 🙂

 • Jaja 10.12.2020 at 16:11

  Tym rohlik.

 • Helena 10.12.2020 at 19:09

  Houskaaaa! Audiopohadku 😉

 • Katka 10.12.2020 at 21:15

  My jsme rohlíkový 😄

 • Vendul 10.12.2020 at 21:48

  U nás vede rohlík a rádi poslechem audio pohádku 😉

 • Romana W. 10.12.2020 at 23:47

  Já jsem teda tým bageta 🙂 ale kdybych si měla vybrat, tak rohlík. A líbila by se mi hra od Djeca.

 • Lenka F. 11.12.2020 at 19:30

  soutěžím o Djeco a jsme tým jednoznačně rohlík 😀

 • Míša 11.12.2020 at 21:52

  U nás vede rohlík…

 • Viki 11.12.2020 at 23:30

  Ja som rohlikova, vzdy som bola. A sutazim o audiorozpravku, lebo dcera je velky posluchac.

 • Hanka S. 12.12.2020 at 0:06

  Paráda, trochu jsem si zavzpomínala na své dětské „rytířování“:)) A ta audiokniha vypadá taky moc hezky!
  Já jsem rozhodně tým CHLEBA 😀 ale když už by to muselo být… tak houstička:)) zato syn je tým rohlík a jen a pouze rohlík:D

 • Pavla K. 12.12.2020 at 10:33

  My jsme tým rohlík 😀

 • Marie V. 12.12.2020 at 16:07

  Chleba 😀

 • Iva 12.12.2020 at 17:16

  Dcera zásadně rohlík, housku odmítá 🤦‍♀️ já když už tak radši chleba 🤣

 • Lenka 12.12.2020 at 18:59

  houska!!! jak se může lámat na jednotlivé kousky toho copu a je taková celkově měkčí a žužlavější 🙂

 • Renata Kubinová 12.12.2020 at 21:21

  rohlík 🙂

 • Karolína Dvořáčková 12.12.2020 at 21:29

  Rozhodně rohlík! Vybíráme si Nebe, peklo, ráj ❤️

 • Marie 12.12.2020 at 23:23

  U nás vede rohlík 🙂 a audiopohadka by nás potěšila!

 • Marcela J. 12.12.2020 at 23:33

  Určitě houska !!!

 • Nikola F. 13.12.2020 at 5:46

  Rohlík 😀

 • Kris 13.12.2020 at 7:31

  Rohlik

 • Petra 13.12.2020 at 9:17

  Rohlík 😀

 • Houska 13.12.2020 at 9:35

  Spíš houska, ale dcera nemiluje ani jedno, obecně svačiny u nás moc nejedou 🙄. Pořádně se nacpe na hlavní jídlo a pak už moc přes den nepotřebuje…🙄

 • Kateřina Kolářová 13.12.2020 at 10:35

  Rozhodně rohlík, ale nechápu proč…
  A vybrali bychom Audiopohádku – synovi by se opačný pohled určité líbil.

 • Veronika Vilímová 13.12.2020 at 23:21

  Určitě rohlík 😉

 • Monika M. 15.12.2020 at 22:52

  Křupavý rohlíček

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky