#5 dětská dobrodužství | Šifrovaná ve Stromovce

Krásnou sobotu vám přejeme a otevíráme pro vás páté okýnko adventního kalendáře. Tentokrát se vrátíme do loňských Velikonoc, kdy nás ještě netrápil žádný koronavirus a mohli jsme si užít Velikonoce a spoustu zábavy venku. Ten dnešní článek bude tipem na dárek všem dětem které mají rády dobrodružství, chtějí sem tam zapojit hlavu a mají rodiče s podobně dobrodružnou duší 🙂 .

Velikonoční pondělí s dětskou šifrovačkou

My jsme si tohle dobrodružství střihli přesně na Velikonoční pondělí a světe div se, byli jsme na místě skoro sami 😀 . Nejprve jsme samozřejmě zdobili a malovali vajíčka a kraslice. Holky to pojaly dost „á la straka“, takže jejich vajíčka se třpytila, že byl problém je po týdnu přesvědčit o nutnosti konzumace.

Pak už jen vyšlehat a můžeme začít. K Velikonocům holkám beránek nenadělil žádné oblečení, ale přichystal si pro ně balíček plný šifer a příběhů 🙂 .

Dobrodružství startuje ve Stromovce

Co jsme se dozvěděli z balíčku, bylo místo, kde šifrovaná začíná a tím byla Stromovka. Co jsme z balíčku věděli dál?

Startovat můžete: kdekoli ve Stromovce
Vaše děti si užijí: 2 hodiny chytré zábavy
Obtížnost hry: lehká
Offline hra pro 2 až 5 dětí od 7 let tady jsme šli ve 4 a 6 letech s pomocí nás rodičů 🙂 a pohoda
Po cestě děti vyřešíte: 7 hádanek (šifer)
Projdete se tak akorát: trasa má cca 3 km

Tak zabalit svačinu, zapakovat tužky a papíry, namazat krémem, zabalit plavky, kdyby se nám chtělo koupat a nezapomenout hodit do batůžku ještě křídy, skákací gumu a nožíky. Vyrážíme 🙂

PLAY ACROSS – Stromovka pro děti

Hru, kterou jsem si pro Velikonoční pondělí nachystala, jsem měla hotovou raz dva. Objednala jsem ji totiž už se vším všudy 😀 . Ano, i já se občas zaraduju, když nemusím vše chystat sama. Play Across navíc už znám, protože první hru jsem od téhle firmy jsem kupovala k výročí Tomovi. Ta byla určena dospělým, my si tehdy sehnali hlídání a byl to tak hezký den, že jsem ještě ten večer objednala Stromovku pro děti.

první článek s šiframi: Narozeninové rande | S šifrou po krásách Prahy

Celé to funguje tak, že si objednáte hru, která přijde poštou. Vytvoříte si název svého týmu, podíváte se kde je start hry a až dojdete na místo, přihlásíte se do systému, že startujete 🙂 . Když to neuděláte, tak se nic nestane, ale pokud se ve hře zaseknete, nemáte pak k ruce nápovědu a taky vám hra nepočítá čas na trase, abyste se pak mohli podívat jak jste dopadli.

Každá obálka má na sobě číslo. Tohle číslo je šestičíslí, která najdete na lampách veřejného osvětlení.

Pokud máte můj on-line kurz První pomoc dítěti, tak už tyhle fotky znáte 🙂 . Použila jsem je ve videolekci Důležité kontakty a aplikace, takže lokalitaci pomocí značek již znáte 🙂 .

Každá lampa má své unikátní číslo a každá šifra v obálce vám poví, kde najdete další úkol – tedy lampu a její číslo, ke které máte dojít.

Tenhle systém hledání se holkám moc líbil 🙂 . Hra je podle zadání určena dětem od 7 let, ale tam už se počítá, že to dítě zvládne i samo. Takže nám vůbec nevadilo, že je holkám 4 a 6 let, protože jsme byli připraveni pomoci (jooo to pak bylo trapný, když jsme se zasekli my dva 😀 ) .

Nejhezčí na celém dni byla ta krásná spolupráce. Na všech výletech jsme spolu, na všech si povídáme, ale tady byla překážka, kterou jsme se snažili překonat. Spolu. A když se to povedlo, ta společná radost ze společného překonání, to bylo prostě aaach 🙂 .

Hraní mezi šifrováním

Hru jsme nebrali nijak dramaticky. Na té naší výroční mě Tom hnal a a popoháněl, ať máme lepší čas, ale po kilometru to vzdal, protože i přes tohle popohánění mi nezabránil vystát si u kiosku frontu na kafe 😀 . To se to pak má vyhrávat 😀 . A protože tenhle můj herní stajl zná, bylo mu úplně jasné, že dneska nepůjde o výsledky, ale o hřiště, kafe, luštění a společný den 🙂 .

Když se tak dívám na tyhle fotky po roce, klidně bych si ten den zopakovala. A ono taky můžete. Vsadim se, že holky už absolutně netuší, co kdy v jaké šifře bylo ani jak se luští. A protože vám všechny obálky s šiframi zůstanou, můžete se na trasu vydat po roce znovu 🙂 .

Systém takových offline her se mi strašně moc líbí. Dokonce jsem si všimla, že Play Across má nové webové stránky Chytrá zábava a to skutečně vystihuje váš program. Hry rozšířili a mají jednu i Českém Krumlově nebo třeba Telči.

Nejde prosím o žádnou placenou spolupráci, kde bych měla hry ukázat a představit. Je to opět čistě doporučení něčeho, co se mi moc líbí a zpříjemnilo nám dny.

Piknik? Jako vážně? 

Sotva si Tom zvykl na myšlenku, že se nám ten čas protáhne o hřiště a kafe, vybalila jsem z batohu deku, jídlo, prkýnko i nůž 😀 a byl konec snu, že zvládne konkurovat dětské společnosti 😀 .

Co je další skvělost těchhle her, že si je naplánujete na den, kdy máte chuť vyrazit. U nás to bylo dané počasím a Velikonoční pondělí se zkrátka trefilo.

Procházku Stromovkou jsme krom šifrované využili ještě na výběr ideálního místa pro náš blogový piknik. Pamatujete? Ten naopak pršelo a byla kosa, ale i tak se nás sešlo na 80 rodin 🙂 . Už se těším, že to (snad korona dovolí) zopakujeme příští rok.

A když zjistíš, že táhneš plavky zbytečně, protože ti máma nedovolí vlézt do fontány? 😀 😀 😀

Takže tolik k dnešnímu tipu pro vás. Je to senza dárek dětem, ale vybrat můžete i jinou z her a darovat partnerovi, kamarádům nebo sobě. Pro nás s Tomem to tehdy bylo rande jak zad bezdětných a těch je za posledních několik let opravdu jen pár 🙂 .

Doufám, že vám byl dnešek inspirací a přeju spokojený den ve Stromovce, pokud se rozhodnete jít v našich stopách. Jak bude den vypadat je jen na vás. Rozhodně vám ho ale společně zpříjemní šifrovačka 🙂 . Tak ahoooj, běžíme na tramvaj.

adventní soutěž #5: Hra Stromovka pro děti

Do dnešního okýnka jsem původně plánovala knížku, ale psaní článku mě zas vrátilo do toho velikonočního dne a já bych si ho TAK moc zopakovala, že jsem jako výhru přidám právě hru Stromovka pro děti. Tak pokud se líbí, hurá pro ní!

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu úplně dole v patičce, kde vyplníte email k novinkám. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek (letos už to prý bude fungovat – tvrdil IT 😀 ) 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jaký byl poslední (alespoň celodenní) výlet, na kterém jste byli?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku ne ve stories na Instagramu, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 3. adventní neděli 13.12.2020 ve 12:00 hodin. Výherce vyhlásíme zde na blogu u článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

116 Comments

 • Veronika Fonodyova Bomborová 5.12.2020 at 20:25

  Náš opravdu celodenní byl v létě, Ježíškova cesta u Božího daru v Krušných horach. Dali jsme velký okruh. V září jsme pak jeli k přátelům na sever Čech na tři noci, ale to spíše bylo pokec, lítačka na zahradě…

  • Andrea S. 5.12.2020 at 22:23

   My o prázdninách byli na celodenním výletu v Mariánských Lázních. Vlakem tam, procházka, Park Boheminium, fontána, oplatky, obedovecere a vlakem zpět. A taky Skryjská jezírka byly mooc fajn výlet. A teď v době korona chodíme pěšky kolem Plzně a poznáváme blízké okolí bez lidí a je to fajn.

 • Petra Pivoňková 5.12.2020 at 20:26

  Tedka na podzim už děláme spis půldenní výlety, takže poslední celodenní byl pravděpodobně z konce prázdnin na hrady Točník a Žebrák, plus zřícenina hradu Valdek 🙂 P.

 • Petra 5.12.2020 at 20:38

  Dobrý den, tak to tedy musím hodně vzpomínat a bylo to v létě návštěva muzeum Tatra a pusteven

 • Sylva 5.12.2020 at 20:40

  Výlet k rybníku nedaleko bydliště, ke zvířátkům a kokem potoka. Zabralo to se zastávkou na občerstvení téměř celý den.

 • Romana 5.12.2020 at 20:45

  v cervenci asi klasika Zoo Liberec a Zoo Chleby.Jinak cas travime na zahrade,kdyz pocasi dovoli.

 • výlet 5.12.2020 at 20:45

  Tak to vím, byli jsme v ZOO Hluboká, já s manželem, třemi dospělými dětmi, jejich partnery a mými třemi vnoučátky. Jeli jsme vlakem z Tábora a tam šli od nádraží pěšky. Bylo to moc pěkný. Bylo to loni v létě. Letos už mám vnoučata 4.

 • Lucie F. 5.12.2020 at 20:46

  Naposledy jsme byli s kamarády chytat ryby kousek od Slaného. Teď už jen kratší výlety, s mimcem se nám do zimy moc na cely den nechce.

 • Lucie Košťálková 5.12.2020 at 20:49

  Před 14 dny jsme šli také už naplánovanou trasu – Výprava za příliš velkým skřítkem z Brd od Albi a fakt super, až tedy na ty „davy“ na Plešivci, kam se zřejmě přesunulo půl Prahy a středních Čech 😂🤦🏼‍♀️

 • Hana 5.12.2020 at 20:54

  Naposledy jsme ještě v září stihli výlet do Mirakula.

 • Eva Kadlecová 5.12.2020 at 20:54

  Dobrý večer,nas trilety syn miluje skály (mimo jiné proto ze tam vzdy najde nějaký schovaný ,,poklad“),takže naposledy jsme byli na našem oblibenem Kokorinsku kolem hradu Houska..

 • Jana 5.12.2020 at 20:56

  Poslední celodenní výlet byl v Táboře a v jeho okolí. Moc se nám tam líbilo.

 • Vylet 5.12.2020 at 20:56

  Nás poslední celodenní výlet byl na Stezku v oblacích na Dolní Moravě spojeny s Mamutikovym zábavným parkem. Nejdrive jsme si užili výhledy a poté jsme se šli pobavit k Mamutikovi. Krasne strávený den a určitě to nebyla mase poslední návštěva.

 • Krivoklat 5.12.2020 at 20:57

  Na Krivoklate! Byli jsme tam ted na podzim trikrat, protoze detem se tam moc libi a mne vlastne taky. Tri skvela hriste v lese behem asi jednoho kilometru a opicaci jsou schopni se zabavit vetsinu dne 😉

 • Monika M. 5.12.2020 at 20:57

  Naposledy jsme byli na výletě na Tvrz Bouda a na rozhlednu Suchý vrch.

 • Kača M. 5.12.2020 at 21:01

  Byli jsme s celou rodinou na výletě na Dolní Moravě. Stezka,lanovka i bobovka. Všichni jsme si to parádně užili a krásně nám vyšlo počasí. Super výlet

 • Dostihové závodiště 5.12.2020 at 21:04

  My jsme naposledy byli na dětském dni na pardubickém závodišti.

 • Výlety 5.12.2020 at 21:10

  Naposledy jsme v září projeli Kouřim a Kutnou Horu, parádní výlet.

 • Veronika Mlejnková 5.12.2020 at 21:14

  Náš poslední celodenní výlet byl nejdříve na Okoř, pak přišel na řadu Zoopark Zájezd a celé jsme to zakončili koukáním na přistávací dráhu letadel na Ruzyni 🙂 Byl to parádní výlet a všichni jsme si to moc užili 🙂 Tato šifrovačka by nás určitě taky moc bavila, máme rádi výlety s úkoly 🙂 Už jsme zkoušeli Hravýlety, Skryté příběhy a Geofun a také lovíme „kešky“.

 • Šifrovaná 5.12.2020 at 21:22

  Ty jo, tak tohle je super výhra. Běžně víkendy u nás patří minimálně celoodpoledním výletům. Poslední měsíce bohužel bez mé přítomnosti vyráží manžel s 3 holkama sám (já s nejmladším zůstávám doma makat na dokončení DP). Ale už se těším, že zase vyrazíme. Adventní kalendář mají navíc šiframi nabitý, tak se jim třeba získané vědomosti budou na šifrované hodit 🙂

 • AnetaS 5.12.2020 at 21:24

  Minulý týden ,využili jsme společný volný den,neděli a vyjeli jsme směr Hora Říp.

 • 5 5.12.2020 at 21:25

  Jedním z posledních byl výlet do Peruce. Okoukli jsme krásný zámek, studánku, Oldřichův dub a prošli jsme se asi 8 kilometrů na dvě rozhledny, které jsou v okolí. Je evtoho spousta, co dělat nemůžeme, ale snažíme se užít si, to co dělat jde. A v přírodě je nám prostě dobře 😉

 • Martina Boučková 5.12.2020 at 21:28

  v Parku Mirakulum, tak to milujeme a jezdime kazdy rok, vyradi se jak dospeli tak i deti od mimin po pubertaky 🙂

 • Hana Gottwaldova 5.12.2020 at 21:29

  Kuneticka hora

 • Iveta 5.12.2020 at 21:39

  Poslední opravdu celodenní výlet byl asi do ZOO. Jelikož máme jednoho dvourocnaka, tak volíme spíše půl denní výlety, aby v poledne spal buď v autě nebo doma. Kočárek se nám nechce tahat do klasické přírody a na krosnu je už pěkně tezky. On totiž ujde i dokonce 5 km 😁, tak proč ho hýčkat. Poslední úžasný výlet byl na Kokořínsko do Skalního bludiště a jeho okolí.

 • JANA H. 5.12.2020 at 21:44

  Teď v zimě se celodenní výlet zkracuje na pár hodin, ale zrovna dnes nam cestu na Říp zpestrila aplikace hravylety. Doporučuji!

 • Pavla 5.12.2020 at 21:45

  Vloni v létě Zoo Tábor a Česká Kanada, letos vyšly celorodinně jen kratší výlety po okolí

 • Michala 5.12.2020 at 21:47

  naposledy jsme byli v Zubrnicích 🙂

 • Mária Kučerová 5.12.2020 at 21:52

  Byli jsme na milované Šumevě.

 • Peta 5.12.2020 at 22:03

  Naposledy brnenska prehrada a okoli hradu veveri v rijnu 😊

 • Javořice 5.12.2020 at 22:15

  V létě jsme strávili týden na Vysočině v domě, kde se narodil můj táta a který můj bratranec nádherně opravil. Tehdy ještě pětiletou dceru jsme utavili 13kilometrovým výšlapem na Javořici. Intenzivní zážitek, na který doteď vzpomíná – se skoro půlročním odstupem už v dobrém :))

 • Bubator 5.12.2020 at 22:18

  Farmapark Soběhrdy o kterém víme díky vašemu blogub

 • Hana 5.12.2020 at 22:27

  Byli jsme o dušičkách na Kleti, teď chodíme spíš na kratší výlety max půl den

 • Petra 5.12.2020 at 22:32

  V lete, kdy jsem mela to nase trimesicni nadeleni jeste v brise, jsme byli ve skalach Kyjevskeho udoli v Ceskem Svycarsku… Ted uz jsou to jen kratsi vypravy s kocarkem…

 • Lucka 5.12.2020 at 22:44

  Celodenní výlet jsme naposledy podnikly s dětma 4 a 2 na rozhlednu Černá Studnice v Jizerských horách. Cesta tam asi 4 km a pro nás celodenní výlet 😊

 • Barbora 5.12.2020 at 22:47

  Na celodennom výlete sme neboli ani nepamätám, ale tých poldenných kdekoľvek v prírode bolo zase neúrekom:)

 • Věra Šimůnková 5.12.2020 at 22:51

  byli jsme v Modré u Velehradu. Je tam spousta zajímavostí pro malé i velké 🙂

 • Jana 5.12.2020 at 22:52

  Posledni celodenni byla dovolena v Krkonosich, kde jsme temer kazdy den odjeli v 8 z ubytovani a vratili se pozde odpoledne a bylo to paradni 🙂

 • Hanka S. 5.12.2020 at 22:59

  Opět krásná inspirace, děkuji! My jsme byli na výletě naposledy na konci srpna v Ústí nad Labem – za příbuznými, na Větruši a v zoo:)

 • Ivča 5.12.2020 at 23:11

  My několikrát absolvovali celodenní výlet do pražské ZOO, ta se neomrzí.

 • Katerina 5.12.2020 at 23:12

  Prochazka korunami stromu a přilehlého okoli v národním parku Hainich v Durynsku. 🌳🌿🍁

 • Jana 5.12.2020 at 23:27

  Prodloužený víkend v Jeseníkách. Počasí bylo skvělé a podařilo se nám několik pěkných výletů.

 • Dara 5.12.2020 at 23:29

  Za babickou a dedou na Moravu a zase zpatky..do Prahy

 • Monika.Ch 5.12.2020 at 23:41

  Na celodenním výletě,jsme byli naposledy v létě. Například na zámku Loučeň a cestou zpět jsme ještě zajeli na Staré hrady.

 • Martina Teislerová 6.12.2020 at 0:01

  V létě v Krkonoších lanovkou na Pomezky, herní areál Pecka – bylo to super😊

 • Zdena 6.12.2020 at 0:53

  V Praze v ZOO a moc se nam tam libilo. =)

 • Verča S 6.12.2020 at 0:54

  Nás poslední celodenní výlet byl asi na konci Prázdnin, když jsme byli na dovolené v Márianskych lázních, cely ten týden jsme si moc užívali a ještě teď, když se dívám na fotky ,dýchá na me pohoda, kterou jsme tam měli.

 • Jana Lipovska 6.12.2020 at 6:16

  Včera jsme po velmi dlouhé době byli na výletě, navštívili jsme DOV v Ostravě a byli jsme tam naprosto sami.

 • Markéta K. 6.12.2020 at 6:28

  Poslední Výlet byl asi na Lipno- stezka, království lesa, bobová dráha. Taková klasická trojka toho co tam navštívit:)

 • Tereza B. 6.12.2020 at 6:30

  Nas posledni byl take v lete, konec srpna, v Telči, Jindřichův Hradec – v lese pohadkova výprava, kde se sbiraly razitka a plnily úkoly a potom v infocentru byl krasny diplom a odmena voskovky, dcerka mela radost.

 • HankaJo 6.12.2020 at 6:58

  No vyletu bylo letost fakt málo… planu hodne, ale ta dnešní doba nic moc🙀 se sthli jsme třeba krásnou turu u Flajske přehrady, podél flajskeho kanálu, to bylo moc fajn!

 • Iveta 6.12.2020 at 7:29

  Zrovna včera, po snídani jsme vyrazili do Kouřimi do skanzenu, kde je krásná adventní výstava, pak si prošli stezku po stopách praotce Lecha, zašli do hospody na oběd a navečer měli registraci na Mikulášskou stezku. Domů jsme se vrátili za tmy a děti naprosto nadšené. Hezký advent.

 • Anzet 6.12.2020 at 7:31

  Dobrý den, tak to tedy musím hodně zavzpomínat, v době lockdownu jsme nikde nebyli. Bylo to v létě návštěva zoo Liberec a interkaktivního hřiště pro děti.

 • Adéla 6.12.2020 at 7:37

  Celodenní v létě na Šumavě, to je totiž naše srdcovka. ❤️

 • Katka Röslerová 6.12.2020 at 7:59

  Výlet, na který rádi vzpomínáme byl do Beskyd do areálu Na bílé. Den plný hraní, objevování a bytí spolu.

 • Jaja 6.12.2020 at 8:03

  Jeste dlouho budu vzpominat na srpnovy Berndlalm v Rakousku se zoo s domacimi zviraty a uzasny vyhled na alpske vrcholky. Na nejakou dobu posledni klidna dovolena ve trech. To jsem mela teprve tuseni, ze jsem mozna znovu tehotna, takze priste uz zase s miminkem 🙂

 • Maya 6.12.2020 at 8:09

  Posledni celodenní výlet byl asi koncem prázdnin, v rámci dovolené s přáteli, na dlouhé straně..děti v kolektivu krásně šlapali, bylo nádherně, co víc si přát 😉

 • Jindra 6.12.2020 at 8:20

  Naposledy v létě, ještě před porodem. Byly to Prorubky. S taborenim ve stanu.

 • Markéta von Spernak 6.12.2020 at 8:23

  Naposledy jsme byli v září na víkend v Jaroměři. Kde se tradičně konal náš turnaj královny Alžběty Rychenzy. Děti to mají moc rády, protože spíme pod stanem a na akci mají spousty kamarádů a tet se kterými si celý víkend náramně užijí. V kostýmech jako vznešené dámy i jako dětská smečka občas i v blátě 😀 Obvykle jsme jezdili hodně k babičce a dědovi. Letos ale trávíme díky koroně víkendy v Praze. Výlety už teď máme jen na pár hodin o víkendu.

 • Petra 6.12.2020 at 8:31

  V létě Krkonoše a Český ráj, děti nadchnul Baldův svět v Mladých Bukách.. Teď za poslední dva měsíce pouze kratší výlety třeba na Čertovu skálu nad Berounkou nebo na Vyhlídku na Plazech.

 • Jana S. 6.12.2020 at 8:52

  Popojeli jsme vlakem a pak jsme se celý den vraceli lesem domů.

 • Lenka 6.12.2020 at 8:58

  půl denní výlet vláčkem a pak pěšky lesem zpět

 • Tereza 6.12.2020 at 9:07

  Poslední výlet byl u nás v Prachovských skalách.

 • Gabi 6.12.2020 at 9:25

  Teď většinou zvládáme časově spíš půldenní, ale třeba včera jsme stihli Slatiňany a cestou zpět adventní Kutnou Horu. Bohužel kvůli silnému větru jsme radši odložili výlet lesem. A úplně celodenní výlet, kdy jsme celý den jen chodili? Asi na dovolené na Šumavě, hned bych se vrátila…

 • Lipno 6.12.2020 at 9:37

  Náš poslední celodenní výlet byl také koncem léta a to na Lipno, do Království lesa. Děti si to moc užily, museli jsme jim slíbit, že se tam ještě někdy vrátíme 😉

 • Hella 6.12.2020 at 10:17

  Celodenní výlet jsme už dlouho nepodnikli, většinou je to jen půldenní, ale i ty jsou super… Bylo to na Křivoklátsku za Královým Dvorem, cestou na Rozhlednu Máminka.

 • Pavlina 6.12.2020 at 10:20

  My jsme si naposledy moc užili hledání pokladu s Kvidem na Dívčích hradech. Od té doby při každé procházce musíme kontrolovat, zda tam krabičky pořád jsou.

 • Alena 6.12.2020 at 10:30

  Naposledy na konci léta v Plzni.

 • Helena 6.12.2020 at 10:59

  V lese na houbach a Loket.

 • Verča 6.12.2020 at 11:50

  Celodenní byl naposledy na konci srpna v Rakousku, Kaliho detska stezka na Sattelberg. Jak se ochladi, tak mi ty celodenni vylety s batoletem nevyhovuji, takze od září delame jen puldenni.

 • Markéta 6.12.2020 at 12:19

  Letos jsme byli na několika výletech v horách ❤️

 • Katarina 6.12.2020 at 14:20

  Posledni a zariven prvni vylet s nasi dcerkou byl v Ceskem Krumlove

 • Petra 6.12.2020 at 15:56

  Jeli jsme Sázavu. První vodácký výlet s dětmi a bylo to super 🙂

 • Kris 6.12.2020 at 17:04

  V zari na kole na Male skale

 • Dana 6.12.2020 at 17:09

  Byli jsme v dendrologické zahradě v Průhonicích. Krásné kytky, rybníky, hřiště a nikde nikdo.

 • Dana Müller Mazan 6.12.2020 at 17:27

  Nás poslední velký výlet byl se strejdou který dojel na podzim že zahraničí na trojak taky ve ZL. A to byla paráda sbírali jsme houby a vzpomínali jak já jsem byla malá jak celá rodina a přátelé jezdili jsme tam lyžovat a na vánoční výpravy.

 • LenkaPK 6.12.2020 at 17:51

  Naposledy jsme byli na dovolené na farmě kousek od Písku, to byla krása 🙂

 • Ella Nová 6.12.2020 at 18:27

  Celodenní byl naposledy v září – dinopark v Plzni. Jinak zatím spíš upřednostňujeme kratší výlety.

 • Vendul 6.12.2020 at 19:05

  My jsme vyuzili krásných listopadových dni a s dětmi jsme na jižní Moravě o vikendu navštívili stezku kolem Buchlova a Vresovic.

 • Eva Mezerová 6.12.2020 at 19:48

  Celodenni vylety nas prcek bohuzel moc nezvlada, takze naposledy jsme vyrazili jen na dopoledne do Prachatic a Arealu lesnich her 😉

 • Iva 6.12.2020 at 20:18

  Letos jsme se rozrostli o dalsi clenku rodiny, takže těch výletů tolik nebylo…. v létě jsme strávili týden v Peci pod Snezkou a pak týden v kempu Dolce u Trutnova. Podnikali jsme ruzne výlety v okolí, např. Na Černou Horu, Baldův svět v Mladých Bukach.

 • Lucie 6.12.2020 at 20:50

  Na opravdu celodenním výletě jsme naposledy byli v září v Mirakulu, jinak naše cestovní výpravy tento podzim byly vždy maximálně půldenní.

 • ZOO 6.12.2020 at 21:43

  Poslední celodenní výlet jsme si udělali do pražské Zoo těsně před podzimním uzavřením a všichni jsme si to náramně užili.

 • Výlet 6.12.2020 at 21:46

  Pustevny, kluci konečně chtěli vidět sochu Radegasta a stezku v korunách stromů. A stálo to za to 😉

 • Míla 6.12.2020 at 22:43

  Poslední celodenní výlet byl na Boží Dar a tamní rašeliniště a Ježíškovu cestu. Moc se nám líbilo.

 • Míša 6.12.2020 at 22:59

  V půlce listopadu v Českém krasu, bylo krásně…

 • Marcela 7.12.2020 at 10:14

  Poslední opravdu celodenní výlety byly v létě na Šumavě a pak moře. Od té doby jsou to spíš kratší výlety na půl dne. S ohledem na školu, počasí, práci kolem domu. Další celodenní budou (snad) lyžařské výlety.

 • Iveta H. 7.12.2020 at 13:45

  Naposledy jsme byli na hradě Okoř a potom v blízkém zooparku Zájezd, kde byli velbloudi, surikaty a další úžasná zvířátka. Byl to parádní výlet!

 • Veronika Vilímová 7.12.2020 at 15:21

  Teda musím moc přemýšlet, ale asi to byl výlet na Hostýn 😅

 • Eva 7.12.2020 at 15:43

  Teď jsme zjistila, že jsme vlastně letos asi nebyli na žádném výletě „někam“ -tedy na nějaké významné místo. Nejvíc jsme byli na chatě u Třeboně, takže výlety byly spíš !kolem rybníka a do lesa“. Ale to je pro tříleťačku stejně nejlepší (:

 • Dita V. 7.12.2020 at 15:55

  Myslím, že to bylo v létě na Hukvaldech.

 • Výlet 7.12.2020 at 16:54

  Šli jsme na výšlap na rozhlednu, lesem, v batohu jidlo na cely den, baterky kdyby náhodou 🙂 náhradní oblečení. Dobrou náladu 🙂 děti v klidu zvládly 12km (3 a 5let).

 • Marcela J. 7.12.2020 at 20:03

  U nás to byly poprázdninové Soběhrdy. Než začalo tohle šílenství na novo.

 • Michaela Pušová 7.12.2020 at 21:03

  náš poslední celodenní výlet byl na Šumavě k Černému jezeru a dál k vodopádu Bílá strž

 • Ivona 7.12.2020 at 21:18

  Na podzim hrady Kokořín a Houska. Krásné to bylo 🙂

 • Ter 7.12.2020 at 22:11

  My jsme meli dost her ticket leto, jsme z Moravy, ale diky mladsi dcerce jsme s gravity prazdninach v Praze. Dali jsme si krasny den na Petrine, prisli tri ruzne parky, dali si okurkovou zmrzlinu, shromazdili part keshek, podivali se k Lenonoce zdi, na Karluv most a bylo To bezva, protoze byla Praha bez tutistu:))

 • Lenka K. 7.12.2020 at 22:41

  Náš poslední celodenní výlet byl asi v září v Andšpašských skalách. Měli jsme echo, že tam teď moc Poláků nejezdí. Nějací tam stejně byli, ale už to nebyly tak velké davy, dokonce jsme i v pohodě zaparkovali. A skály milujeme, takže to bylo moc fajn…

 • Karolina 7.12.2020 at 23:12

  Úplně nedávno výšlap na Milešovku. Krásný výlet, báli jsme se, že přes mlhu nic neuvidíme a nakonec jsme měli krásný výhled na okolní kopce vykukující z mlhy…

 • Iva 7.12.2020 at 23:46

  Kvůli věku dětí a jejich spánku celodenní výlety tento rok moc nezvládáme, takže poslední byla dovolená v létě na Šumavě 🙂

 • Tereza V. 8.12.2020 at 0:13

  My moc rádi výletujeme, většinou každou sobotu, korona nekorona. A poslední celodenní výlet byl do areálu Vrchbělá. Mělo to veliký úspěch.

 • Renata 8.12.2020 at 6:26

  Výstup na horu Smrk v Beskydech 😉

 • Podebrady 8.12.2020 at 10:22

  naposledy v lete v Podebradech, oplatky, fontanky a kavarnicky 🙂 Bylo to moc krasne. Skoncili jsme na uzasnem hrsti podel reky

 • Alžběta 8.12.2020 at 10:52

  Na konci léta v Českém Krumlově. Skoro bez turistů to tam bylo super!

 • Bára 8.12.2020 at 19:42

  Celodenní výlet jsme naposledy měli 4.10.na výročí s manželem – bez dětí – poprvé v životě 😅 luxusní oběd v Chateau Kotěra, zámek Loučeň a po cestě ještě taková malá rozhledna..S dětmi podzimní půldenní výlet – kolem zříceniny hradu Sion, kousek od Kutné Hory, kde bydlíme – skauti udělali stezku s úkoly a bylo to super👌

 • Helena K. 8.12.2020 at 21:05

  Na celodenním výletě jsme byli asi naposledy v létě na Šumavě, udělali jsme si krásný výlet do Prášil, kde mají moc hezké dětské hřiště, lanový park a pak jsme se vydali na Prášilské jezero. Byl to prima den.

 • Michaela 8.12.2020 at 21:22

  Ja jsem si dnes s dětmi dala takovy delsi vylet do centra Prahy, podivat se na vánoční stromeček na Staroměstském náměstí, Karlův most, Kampu a okolí. Musela jsem využít, ze je tak malo lidi 🙂 jinak jsme poslední výlet měli i s tatínkem začátkem rijna na Macochu, bylo tam nádherně a syn byl z jeskyní nadšený 🙂

 • Jiřina 8.12.2020 at 22:37

  My jsme si dali pořádný výlet na přelomu léta a podzimu z chalupy kolem Sázavy. Tam pěšky a zpět vlakem.

 • Eliška Gřešková 9.12.2020 at 14:51

  Milujeme výlety a hodně jezdíme do českého ráje, pač je to hodina cesty z Prahy. Uděláme si s sebou oběd a chodíme tak celý den. Na posledním výletě jsme byli v Drábských světničkách. Dá se jít kratší trasa, nebo delší , který vede až k hradu Valečov .

 • Martina 9.12.2020 at 21:08

  Celodenní byla vlastně naposledy dovolená na Kréte, v Čechách v létě v Jánských Lázních.

 • Viki 11.12.2020 at 23:38

  Boli sme na poslednu tohtorocnu opekacku v kopcoch nad Berounkou, bola hmla a bolo to kuzelne.

 • Lenka 12.12.2020 at 18:51

  my teď od začátku karantény na jaře máme holky ze školky doma (ano, občas je to na palici, ale když bylo jaro a léto, bylo to moc fajn, teď už to tolik fajn není, ale jsem těhotná a chtěla jsem se nějak uchránit), takže i když jsme byli hodně výletoví předtím, koronavirus nám z holek pomohl udělat totální trampy 🙂 takže poslední celodeňák byl dnes, prošli jsme Roztoky u Prahy a okolí, a na další se chystáme zítra. výletům zdar!

 • Karolína Dvořáčková 12.12.2020 at 21:20

  Nevím, jestli je to úplně poslední výlet, ale rozhodně je to pro mě výlet, který si pamatuji nejvíc. A to je Ostaš. Ostaš je stolová hora a zároveň i vesnice nedaleko Police nad Metují. Na Ostaši se nachází kratší skalní okruh, který se dá zvládnout i s dětmi rychlejším tempem za cca 3 hodiny. Pokud ale máte více času, lze tam pobýt i celý den. A i v okolí se najde spousta zajímavých míst pro děti. Určitě to není vhodné pro kočárek. Ale s nosítkem (nebo s nosičem) je to vhodné i pro mrňousky. Na Ostaši se nachází chata s občerstvením a hřiště pro děti. Hřištěm pro děti se ale může stát i celý les. Doporučuji všem milovníkům skal ❤️

 • Renata Kubinová 12.12.2020 at 21:28

  Poslední celodenní výlet byl na Ježíškovu stezku v Božím daru v polovině listopadu. Počasí vyšlo nádherně a děti byly nadšené, že poslaly pohled Ježíškovi přímo do schránky. Byl to po dlouhé době výlet, kde jsme potkali spoustu lidí. Předtím jsme jezdili na výlety do lesů na křivoklátsku, kde jsme potkali za celý den maximálně jednu nebo dvě rodiny. Od Ježíškovy stezky už jezdíme jen na půldenní výlety zase s minimem lidí kolem.

 • Nikola F. 13.12.2020 at 5:45

  Poslední velký výlet byla Zoo ve Dvoře Králové 🙂

 • Výlety 13.12.2020 at 10:01

  Popravdě už si nemůžu ani vzpomenout 🙈 na jaře a v létě jsme byli pořád někde, ale teď na podzim jsme to nějak flakali 😒 a spíš než vrlodenni výlet chodíme na menší procházky po okolí.

 • Kateřina Kolářová 13.12.2020 at 10:41

  Celodenní výlety pořádáme v Krkonoších dost pravidelně – naposledy jsme šlapali n Friesovy boudy a Rozhled a bylo to úžasné. A nejvíc mě překvapila dcera, která to krásně skoro všechno uťapala.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×