na procházce | Malešický park

28.7.2017 in Procházky, Výlety - 8 Comments
Dneska to sice na procházku nevypadá, ale protože v příštím týdnu se to má s počasím obrátit a zase nás bude těšit sluníčko, mám tady jednu milou procházku, která by se mohla líbit především malým vodníčkům. Taky vaše děti tak milují cokoli s vodou? Na blogu jste mohli vidět a číst článek o Vodním domě v Hulicích, dnes vás vezmeme na procházku do Malešického parku, který je po rekonstrukci moc krásný a my si tam děláme prochajdy moc rády.
 
Pokud jste v Praze poblíž metra, je nejsnazší cesta do Malešic asi z áčkového (zeleného) metra Želivského. Přímo odsud jezdí autobusy směr Malešice a za čtyři zastávky jste na kraji parku. V minulé týdnu, když bylo krásně, jsme se ráno zabalily, namazaly krémem (v parku budete na výhni) a vzaly to nejdůležitější – kyblíky :-D.
Pokud jedete z Želivského, vystoupíte na zastávce Plaňanská a do parku přicházíte zespodu. Tak rychle asi holky nevyběhnou žádný kopec :-D. Už zespodu totiž vidíte na vodní atrakce a hrající si děti ve vodě, takže popohánět holky nebylo třeba.
Celý park je krásně zrekonstruovaný, cesty jsou vhodné pro kola, kočárky, odrážedla i brusle a my tam jezdili už když byl Nele rok a pak dál s Juli miminem v kočárku. V parku je krom vodních atrakcí i spousta dětských míst, velké hřiště klidně bychom si tu dokázaly představit celý den.
 
My do parku jezdíme zásadně k ránu, protože v létě už je dostatek sluníčka a tepla, ale je tam ještě úplně prázdno. Kolem půl jedenácté už tam naklusávaly děti v neonových vestičkách z příměstských táborů, a to pak maminkám s jedním svým dítětem nebo i nám, končí legrace. 
Chápu, že i příměstské tábory hledají tak atraktivní místa, akorát je to pro „spoluvodníčky“ trochu pech. Dvaadvacet dětí ve vestičkách totiž zabere na hřištích klouzajdy, houpajdy, bazénky a holky předškolákům raději jdou z cesty. My tak využíváme brzké doby a benefitem je nám prostor a vše k dispozici :-).
Kdo byl v Hulicích ve vodním domě, najde tady hodně podobné atrakce. Moc se mi líbí i houpačky, na kterých se děti houpou a díky tomu dají do pohybu vodní pumpy, které pak stříkají nad jejich hlavami a vyrobí si tam svůj vlastní déšť. Nelu a Juli ale nejvíc zaujaly mlýnky a pak pochopitelně pumpa, ke které byla fronta, protože ta byla i tentokrát top :-).
Jakmile je teplo, vemte dětem oblečení navíc. Já nechala holky v plavkách, ale jak se blížilo poledne, vyfasovaly zpět šaty, protože stín u vody extra nepotkáte. Dětem tam bude náramně a pak je zaručená spokojenost i maminkám. Já si tam chvilku něco pofotím, pak si sednu k holkám, nohy smočím do vody a tahle letní pohoda je můj vrchol. Takové svobody, času a možnosti volby máme jen my maminky :-). Užívejme se jí.
Mně už se ta mateřská pomalu, ale jistě blíží ke konci a vidím čím dál víc, jak je to „bezstarostné“ období. Jsme paní svého času. Řídíme se náladou svou nebo dětí, počasím, plánem naším. To už asi nikdy víc tak pohodové nebude. Do práce už člověk musí, děti do škol taky, tak pojďme si to dělat takové jaké to zrovna dneska chceme :-).
Až vás omrzí a unaví hlídání dětí, aby u bazénků neuklouzly nebo už budete (jako já) cítit potřebu vzít je do stínu, vemte je na hřiště. Cestou potkáte dost „pérových houpaček“, na které sedí to známé „čumíš jak péro z gauče“ :-D. Holky musely pochopitelně vyzkoušet všechny :-D.
Pak už ale uvidíte pod vámi velké hřiště, kde už je hodně stromů i stínu, holky si tam zasedly na malou svačinu, durch zmáčené, ale naprosto spokojené už si vybíraly, která co vyzkouší a kam si vleze. Jak to není naše klasické hřiště, vydržely by tam i místo spaní.
Julie si zabrala „maminko autodaškaaa“ houpačku a nedivím se. Takový lážo plážo houpání jsem viděla poprvé. Nela si utíkala na pár prolézaček a k mému zděšení pak skončila v písku. Umíte si představit, co udělají durch mokré šaty v písku? 😀 Český milovník řízků v trojobalu by se oblízl :-D.
Pokud by chtěl někdo v parku zůstat celý den, není to vůbec problém. Dole u autobusu jsou větší obchody, v parku zase dostatek prostoru a ticha, aby se tam děti vyspaly. Je to taková naše bližší Stromovka, i když mnohem menší. S kamarády si sem vemte deku, připravte jídlo a piknik u vodních hrátek bude moc příjemný :-).
My měly na park ale jen dopoledne, protože Nelinku pak čekalo odpoledne poslední očkování, tak jsme si užily co šlo a hurá domů do postýlek. Už teď se ale děti ptají, kdy se tam zas ukážeme :-). Tak číháme na počasí a až to přijde, možná se tam s někým z vás potkáme?
Pro dnešek dokouleno. Hurá na autobus a budu ráda, když nám o hezkých místech v Praze napíšete. Spíš než na kavárny a dětské koutky jsme ale na venkovní zážitky. Já si tam to kafe totiž stejně vždycky vemu s sebou, a pak mi nechybí absolutně nic. Teda pardon, jasně, že táta nám tam vždy chybí :-)..
Mějte se moc hezky a zase díky, že tu s námi na blogu jste. Vážím si toho, protože léto je rozlítané, nikdo moc nestojí o online svět a je to moc dobře. :-). Máváme od puzzlí a já jdu dětem dělat alba.
PS: viděli jste soutěž o popruh k vašemu foťáku a článek o všem, čím ty své dvě borůvky fotím?
MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • Anonymní 28.7.2017 at 7:33

  Krásný článek plný sluníčka a optimismu. Děkuji. Škoda jen, že nebydlím v Praze. Musím se poohlídnout, jestli někde v okolí máme něco podobného. Jana

 • Andrea Salvétová 28.7.2017 at 7:56

  Jeee to je super. Ta Praha je na tohle úžasná! Škoda, že není nic podobného i v Plzni 🙁

 • Anonymní 28.7.2017 at 8:33

  Vy jste pruzkumnici:-) otestujte hriste na letisti tocna;-) veronika

 • Anonymní 28.7.2017 at 8:37

  Super článek. Mám ráda tvoje tipy a určitě se tam hodlám podívat 🙂 Já si zatím mateřskou ještě tolik neužívám. Prcek byl dost dlouho ufňukanej uzlíček a ještě nesnášející kočár, takže loňské léto bylo obývákové. Letos už je to lepší a každý den u nás frčí nosítko, ale v těch hicech to dá zabrat. Ke všemu malý ještě potřebuje své dva denní spánky a ty musí být doma. Takže zatím to na pořádné výlety a užívání léta není, ale Malešice by se nám tam vejít mohly 🙂 A doufám že příští rok to poslední léto na mateřské už prožijeme komplet venku a budu moct využít všemožne inspirace, kterou tu čerpám 🙂

 • Žaneta Amélie Bašistová 28.7.2017 at 8:39

  Krasny clanek.Jen bych dodala, ze hriste neni oplocene, takze trosku problem pro zivejsi deti :-(.Az se nekdy snad i potkame, predvedu sve divosky v akci (ale asi jedine za plotem 😀 ).A pak dotazek…..Budou jeste clanky k PL? Uz mam startovaci sadu doma a nejak se nemuzu do toho odvazit :-)))))).Asi mi chybi konkretni inspirace.Budu muset na pinterest :-)))))

 • Michaela Kratochvílová 28.7.2017 at 10:29

  Míšo krásný článek 🙂 ještě když jsme bydleli ve Strasnicich, tak jsme tam chodili dost často, ale to byl Maty ještě prcek, takže spíš na procházku nebo relax na dece 🙂 teď tam občas zajdeme když jedeme z plavani, tak se tam třeba někdy potkáme 😉 Jinak my moc rádi s Matym chodíme mezi Uhříněvsi a Dubčí na jelení farmu 🙂 je tam spousta zvířátek a to ho moc baví – jeleni, laně,srnky, koně.

 • Elis Greskova 28.7.2017 at 13:35

  Paní Míšo, no přesně něco takového potrebuji pro mého tříletého syna. V našem parku (Podvinny mlyn) je porad v tech potocich a pousti si "lodicky". Pokusim se najit dobrou trasu a z Vysočanské tam vyrazit.

 • Anonymní 28.7.2017 at 20:57

  Moje kamaradka pise blog na FB – Denik ze zivota matky a dava tam nejruznejsi atraktivni mista pro deti nejen v Praze ale i okoli 🙂 doporucuju se mrknout, je uzasna. Lucka

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×