narozeninové rande | S šifrou po krásách Prahy

Jsou tu zase. Po roce se mi přidává další rok a sfoukávám dnes 31 svíček na svém narozeninovém dortu 🙂 . Od loňska se toho u mě ale moc nezměnilo. Stále si užívám každý den s holkama a pořád mám největší štěstí, že jsou obě dvě zdravé a spokojené.

Šťastných 31 let je za mnou

Nelince ve školce líbí, obě se naučily jezdit na kole a kurzům první pomoci pro maminky se velice daří a stejně tak i blogu, na který vás zabloudí stovky i tisíce za den a já moc doufám, že tu stále nacházíte inspiraci a třeba se podle nás letos vydáte i na nějaký ten výlet 🙂 .

Takže dnes se v Liberci veselíme, slavíme a užíváme nemonstrózních oslav výletem na kolech 🙂 . Já vám do dalšího svého roku můžu přislíbit pokračování v psaní blogu, protože díky vám tady relaxuju a i když tu sedívám i do půldruhé ranní, pro holky jsem druhý den odpočatější mámou 🙂 .

Takhle ráno rozhodně nevypadám 😀 . Za tyhle krásné fotky totiž děkuju kamarádce Verče – Veronika Kovačková photography, která si na mě udělala před porodem čas a bylo to skvělé!

Blog, práce, školka – změny se blíží…

A vaše dotazy co se mnou dál? Julince už na jaře skočil třetí rok a v září nám nastupuje do školky, kam už se nesmírně těší 🙂 . Já jí chci dát ale čas, aby si na školku zvykla, takže ještě chvíli vyčkám s nástupem, ale práce se blíží 🙂 . Tak zas prát a žehlit bílé a uvidíme jak nám nové změny sednou.

Dnes bych vám ráda ukázala narozeninové dary ne své, ale jeden z těch, který jsem věnovala našemu tátovi k jeho květnovému veselí 🙂 . Pojďte s námi na „na výlet pro dospělé“. To zní až nemravně, že? 😀 Ale jak často se vám stane, že je venku božsky, vy máte domluvené hlídání a téměř celý den můžete být jen vy a váš partner?

Nám ne úplně často, takže ačkoli jsem byla poměrně dost nemocná, holky jsme předali babičce a ven vyrazili. Kdyby ale táta věděl co máme v plánu, rozhodně by mě v takovym stavu ven nepustil 😀 .

Dobrodružství k narozeninám

K narozeninám ode mě dostal táta překvapení a v domnění, že se jedná o oběd a fajn čas bez dětí,  se doma nastrojil. Já už ale věděla, že nás čeká outdoorová hra po Praze a pokud odejde „v těchhle botách“, bude mi to večer otloukat o hlavu 😀 . Trochu se teda cukal, když jsem mu na „nudný oběd ve dvou“ nutila trekové boty, ale nechal se obalamutit 😀 .

Na oběd jsme si skutečně zašli, ale po hlavním chodu přišlo pravé překvapení. Předala jsem mu obálku, která nám dorazila z PLAY ACROSS Prague a jemu teprve teď došlo, že hlídání není jen na dvě hoďky, ale na celý den a odpoledne budeme celé spolu. Na procházce po těch nej místech, kde jsme se toulali ještě jako bezdětní 🙂 .

Tajemství pražských lamp

Vybrala jsem hru Tajemství pražských lamp a start naší hry byl kousek od Smíchovského nádraží v parku. Smyslem hry je, že na startu otevřete první zapečetěnou obálku, ve které je nějaká šifra. Pokud jí úspěšně vyluštíte, dovíte se z ní místo, na které máte dojít 🙂 .

Hru jsem si objednala už na začátku roku na Slevomatu za 699 Kč

Cestou se vám bude rýsovat dokonalý obraz Prahy a projdete si známá i méně známá místa. Celková délka trasy je cca 5 km (záleží dost na vás) a její časová náročnost je cca 3-5 hodin 🙂 . Pomocí mobilního telefonu vložíte startovací heslo do systému Play Across Prague a na závěru stejně hru ukončíte.

Nemějte strach, že když něco nevyluštíte tak je konec. Máte možnost si vzít nápovědu nebo pak úplné řešení. Akorát vám za to jako trestík připočtou minuty navíc a váš výsledný čas bude horší 🙂 .

Bufáček, kávička, pauzičky 😀

Opět to záleží na vás a vašem tempu. Já byla ta co si zastavila u bufáčku pro kafčo, zatímco ON stál venku a klepal prstem na hodinky gestikulujíc „mámo, běží nám čas“ 😀 .

Jakmile šifru vyluštíte a najdete si podle mapy kam jít, vydáte se na cestu. Na dalším místě pak otevíráte obálku novou a kterou z toho paklu obálek vybrat? To poznáte podle čísel, které na sobě obálky mají. Číslo na obálce totiž musí být shodné s číslem na lampě, která v daném cíli je 🙂 .

Pamatujete na zásady první pomoci? Veškeré lampy veřejného osvětlení na sobě mají číslice a právě ty evidují všechny tři složky záchranného systému. Kdykoli se cokoli stane, snadno se tak ve městech lokalizujete záchrance, policii nebo třeba hasičům.

Tady je krásně využijete do hry a na následujících několik hodin se z vás stávají pouliční lampoví stalkeři 😀 . Ještě týden po hře jsme všude očumovali lampy 😀 .

Praha jako na dlani

Právě proto má tahle hra název Tajemství pražských lamp a povím vám, ne vždy je to úplně pohodička a doporučuju jít na takovou cestu ideálně fit, ne se zápalem plic 😀 . Ale ty výhledy? To počasí? To hlídání dětí? 😀

Z naší cesty vám sem dám několik fotek, které přeházím, aby nebylo moc vidět pořadí cesty a já zbytečně neradila těm, kteří se na cestu vydají 🙂 . Záměrně vám tu nefotím ani příklady šifer, které v obálek najdete, protože by to kazilo pointu a předpokládám, že se to ani nesmí 😀 .

Vybrala jsem fotek pár, i když tady na mě přes rameno táta volá, abych nezapomněla dát fotku jak stojím v bufetu frontu na kafe, protože to nám prý mohlo dát dobrých 15 minut času k dobru 😀 . I tak si ale myslím, že čas 3 hodiny a 20 minut a závěrečné osmé místo v tabulce si zaslouží úsměv a náš osobní potlesk 🙂 .

Za šifrou bez dětí a půjdeme zase!

Díky za takovou hru, díky, že vůbec někoho napadá, že jde trávit čas aktivně a ještě nám ukáže i krásy našeho vlastního města. Jak jsme si mysleli, že jsme tady za těch 5 let procházek vše poznali, vyvedli jste nás z omylu a za to veliký dík 🙂 .

Určitě si sem totiž uděláme výlet i bez šifer a s radostí vyzkoušíme i další kousek, který PLAY ACROSS Prague mezi venkovními hrami má 🙂 .

Hra určitě není vhodná pro malé děti, takže doporučuju až tak od 10 let. Délka trasy není nijak předlouhá, ale terén to není zrovna pro dětské nožky 🙂 . Užijte si ho v partě kamarádů nebo jako rande ve dvou 🙂 .

Mějte se krásně a užijte si pohodový víkend 🙂

O rok starší máma Míša

Hromadná sleva pro naše čtenáře na Duhové kamínky Pebbles trvá jen do 15.7.2018. Celý článek a postup jak slevu využít najdetet v článku tady – klik.

MUDr. Michala Knězková

All posts

9 Comments

 • Adéla Bělunková 7.7.2018 at 9:56

  Krásný narozeninový den, Míšo 😊
  Přeji Vám krásnou, zdravou a šťastnou rodinu😉A tisíce nových čtenářek a fanoušků 😉😁

 • Lenka 7.7.2018 at 9:57

  Všechno nejlepší k narozeninám, Míšo 🎁🎉

 • Adéla V. 7.7.2018 at 11:14

  Všechno nejlepší Míšo! Snad ty poprázdinové změny v poklidu zvládnete ❤

 • Tereza Beza 7.7.2018 at 13:10

  Miso, preji Vám krásné narozeniny, moc ráda čtu, že o Vás nepřijdeme a všechny úžasné nápady a tipy, jelikož před par dny jsem koukala na Vaše výlety a byli jsme s dětmi v Dobříši – ta je opravdu kouzelna a navštívili jsme Farma park Blanik, nádherné ticho, asi jen 3 rodiny, pro nás ideal:-) chystáme se na další Prochazky po Praze. Přeji nádherné léto a mějte se moc krásně, Tereza – Tera bezinka

 • Hana Procházková 7.7.2018 at 15:42

  Míšo, vše nejlepší k narozeninám. Spoustu krásných chvil s rodinou… Díky za napád se “ stopovačkou“ – Brácha ji hned objednal k narozeninám.

 • Lenka Pravdova 7.7.2018 at 16:32

  Krasny narodeninovy den.Misu prajem rok plny carovnych okamihov,napadov,dobrodruzstiev….kopu lasky a pohodu na dusi.

 • Jana Patočková 7.7.2018 at 17:25

  Ahoj Míšo, přejeme Ti všechno nejlepší k narozeninám. Hlavně to zdraví 🙂
  Prima tip na dárek. Jen u nás by byl problém s hlídáním. Užívejte léto 🙂 Ahoj Jana, Juli a Máťa

 • Tereza 9.7.2018 at 8:19

  Dodatečně přejeme všechno nejlepší k narozeninám, ať Vám to píše minimálně tak skvěle jako doteď. 🙂

 • Andy 3.2.2020 at 13:14

  Skvělý tip na dárek, musíme vyzkoušet! Taková originální aktivita na objevení nových zajímavých míst.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×