Výlet s tajenkou | Ze zámku na Čertovu skálu

Dnes tady mám jeden svůj rest. Ono to teda vůbec nevadí, protože si ho užijete v každém ročním období, ale nebudete muset být tak nabalení jako my, když jsme na Čertovu skálu vyrazili o letošních Velikonocích. Výlet jsem vybírala v pátek večer, a protože jsem doma měla jen pár dní novou knížku s výlety, vybrali jsme si rovnou z ní 🙂 .

Cyklo-dobrodružství podle knihy 

Výlety s tajenkou a VELDO alias Velká dobrodružství už z blogu jistě znáte 🙂 . Nevím ale, zda jste postřehli, že Lucka Nachtigallová vydala s výlety dokonce knížku. V jedné knize máte za 183 Kč hned 15 celoročních výletů. Pokud byste si je na webu kupovali samostatně, stojí jeden výlet 100 Kč, takže knížka je skvělá volba.

Netisknete navíc žádné mapy a podklady, jen do kapsy berete knihu, ve které máte vše na jednom místě 🙂

Knihu Výlety s tajenkou najdete tady – klik.

My jsme tenhle výlet pojaly jako cyklodobrodružství a většinu trasy šlo na odrážedlech krásně projet. Velikonoce byly sice chladné, ale díky kolům to holkám bylo dost jedno. Zahřály se cestou a na výletě jsme nepotkali ani nohu 😀 . Všichni asi hodovali 🙂 .

Výlet, který s námi dnes projdete je v knize úplně první. U každého tajenkového výletu najdete na začátku délku trasy, její obtížnost, tipy na zábavu pro děti, kterou budete mít na výletě na dosah, najdete u výletu možnosti občerstvení, abyste zbytečně netahali haldu jídla nebo se naopak zásobili už doma, pokud cestou nebude možnost nikde nic koupit.

Nechybí v knížce ani praktické informace jako možnosti parkování, pokud se na výlet vydáváte autem, cesta je tu vždy popsaná od Prahy a vtipné jsou u výletu postřehy dětí, které již výlet prošly 😀 .

Vítejte na zámku – Zbiroh

Výlet na Čertovu skálu začíná na zámku Zbiroh. Kolem něj je moc hezká zahrada a za krásného počasí se tak dá začít i příjemným piknikem. Výlety s tajenkou ale nejsou jen výletem, ve kterém si přečtete trasu a jdete, ale plníte s dětmi po cestě úkoly 🙂 . Respektive odpovídáte na otázky a své odpovědi zapíšete do křížovky, ze které vám po vyplnění vznikne tajenka výletu 🙂 .

Už z knížky jsme věděli jaká je otevírací doba zámku, jaké je vstupné do zámku, pokud bychom chtěli interiéry navštívit. Tady jsme si dali první pauzu, rozdělali svačiny, holky ozdobily proutky velikonočními vajíčky, které vítr rozfoukal po nádvoří a my si z knihy přečetli Dopis dětem 🙂 .

A právě tady jsme už začali doplňovat řádky do naší křížovky 🙂 . Pokud půjdete na výlet o prázdninách, určitě budete mít nejen lepší počasí, ale potkáte více lidí, bude na výletě živo a možná potkáte rodiny, které budou v ruce držet stejnou knížku 🙂 .

První část výletu se odehrává na zámku Zbiroh a doplníte tady všech sedm řádků křížovky. Abyste mohli na otázky odpovědět, není potřeba navštívit prohlídku na zámku. Celkově je výlet uzpůsoben dětem od tří let, ale zvládne i dítko menší 🙂 .

Na svatby i na hřiště

Pokud máte děti trochu starší, bude se vám líbit, že každý výlet se pokusí děti něco málo naučit. V knížce je u úkolů i pár vět, které představují místní okolí nebo historii zámku a tím se mi kniha líbí ještě víc. Není to jen chůze, úkol, tajenka, ale hravou formou dětem přiblíží například právě historii 🙂 .

Pokud byste se vydávali na zámek bez knížky, tady najdete na veškeré informace, které k návštěvě budou třeba http://www.zbiroh.com/cz/.

A my už se loučíme se zámkem a odjíždíme na druhou část výletu, která má také svou vlastní křížovku. Míříme na Čertovu skálu. Holky tou dobou čerti hodně fascinovali, takže to bylo úplně přesně téma výletu, které nemohlo sednout lépe 😀 .

Tou dobou jsme vyjeli i za čerty do Peklo – Čertovina – kuk na článek tady.

Při odjezdu z areálu zámku ale pozor, je tu hezky ukryté dětské hřiště. V knize se o něm taky dovíte 🙂 . Pro větší děti bude v sezóně i aktuální místní lanový park.

Holky naše jsou na něj ještě malé, za pár let už ale určitě bude v kurzu 🙂 . Pro nás teď byly akorátní právě tyhle klouzajdy a na zahřátí to úplně stačilo.

Křivoklátsko s Luciferem

Ze zámku se jede příjemnou asfaltkou, kde nepotkáte auta a navíc je to hezky z kopečka dolů, takže se bez řečí frčelo 🙂 . Dnes už by to holky jely na kolech šlapacích, o Velikonocích to byl jeden z posledních výletů na odrážedlech. Zvládl by trasu i kočár, ale pozor, že na Čertovu skálu už se s ním nedostanete.

Cestou ze zámku si po trase luštíte křížovku, bude kolem vás úplný klid a pro nás „měšťáky“ to byl zase další z krásných výletů, na který jsme se letos vypravili 🙂 .

Křížovka se tentokrát nebude ptát na historii, ale přizpůsobí se okolí a bude z vás tahat znalosti z přírody. Otázky těžké nejsou a obě holky velkou většinu znaly:-) .

Schovej kolo za liškárnou

pod Čertovu skálu se dalo na odrážedlech hezky dojet. Z knihy jsme o terénu věděli, takže jsme už doma zabalili řetěz na kola a před výstupem jsme je snadno uvázali pod kopcem. Nahoru už šly holky po svých 🙂 .

Moc děkuju Lucce, která se rozhodla část výletů utřídit do jedné knihy. Na křest knížky jsem to tehdy sice nestihla, ale u nás v knihkupectví jsem ji koupila téměř okamžitě. Nechybí v ní nic a každý výlet je popsaný do posledního detailu.

Je znát, že všechny výlety autorka zná a s dětmi je prošla, takže je vychytaná z pohledu rodiče 🙂 .

Výlet s tajenkou i příběhem

Co nás překvapilo, že holky příběhy a čtení z knížky moc bavilo. Být mnou, tak plníme úkoly a moc by mě nenapadlo třeba tříleťačce vše číst. Při každé pauze (jojo jedlo se na každém půlkiláku 😀 ) ale obě holky poslouchaly.

Asi je to samotným výletem. Doma by je kniha rozhodně nebavila. Takže tohle berte jako knížku pro rodiče, ne děti 🙂 . Mám velkou radost, že mi nakladatelství Albatros věnovalo jednu i pro vás, takže kdo by výlety s tajenkou rád měl, můžete si o ní dnes zahrát. V knize jsou výlety rozmístěné po celé republice, takže nikdo nepřijde zkrátka 🙂 .

Luciferův kamenný borčus

Jsme tady. Kola zůstala dole, vyšli jsme si do kopce pod skálu a konečně neklepali kosu ani my s tátou 😀 . Holky to měly na odrážedle ve větší pohodě a do kopce pak funěly, že jim je v UNUO softshellkách horko 😀 .

Softshellové soupravy, které holky nosí už třetí rok, najdete tady – kuk.

Julinka se neustále ptala, kde jsou ti čerti a byla dost obezřetná 😀 , Nelinka zase vyráběla hotýlky malým skřítkům, kteří pod pekelnou skálou bydlí 🙂 .

Pár takových jsme si postavili, já s Julinkou si pročetla knížku a táta s Nelikou se vydali nahoru na skálu. Tam jsem s Juli už lézt nechtěla, byla hodně kosa, i v rukavicích měla prsty promrzlé a tehdy lezení po čemkoli extra nemusela. Naopak Nelinka leze poslední rok po všem, po čem se jen dá 😀 .

Po červené nahoru, po cestě necestě 🙂

Cesta to není dlouhá, ale strmá je hodně, takže s žádným kočárem ani odrážedlem už to tady nepůjde 🙂 .

Kdyby bylo krásně, určitě bychom si nahoru vyšli vsšichni a výlet tady protáhli. Hodně ale fučelo, takže Nelinka s tátou byli vyfoukaní a nahoře taky extra dlouho nepobyli.

Kdo neuletí, vyhrál!

Evidentně tam ale úplná pohodička nebyla 😀 . Podle výrazu Nelči chápu, že byli za deset minut zase zpátky. Musela tam být fukeř, výška a já s Julčou byla v závěru spokojená, že jsme pod skálou v teple 🙂 .

Další výlet s tajenkou je na blogu tady  – Tajenkový Prokopáč

V mapě se můžete podívat na další naše výlety za přírodou 🙂 . Třeba se vám bude nějaký líbit. Stačí se přes zelenou vlaječku prokliknout do příslušného článku.

Vyhraj knihu Výlety s tajenkou a vyraž luštit ven

Je to fajn, vyjet na výlet a nemuset před odjezdem nic plánovat. Všechno hezky naservírované na jednom místě. Ať už v knize nebo třeba v podkladech, které vám přijdou hezky do mailu, když si výlet objednáte přímo na webu veldo.cz. Tam jich máte mnohem víc, pokryjí téměř celou ČR a najde si výlet snad každý 🙂 . Já si na tuhle pohodičku zvyknout umím 🙂 .

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jaký výlet s tajenkou máte nejblíž? (vybírej tady – klik

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli  17.6.2017 v 17 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

87 Comments

 • Nikola 14.6.2018 at 11:06

  Nejvíce by nás zaujaly výlety v našem okolí – tedy východní Čechy 🙂

 • Libka 14.6.2018 at 11:11

  Pochopitelně uvítáme výlety v našem okolí, tedy Berounsko, Brdy. Ale rádi vyrazíme někdy i dál!

 • Radka 14.6.2018 at 11:20

  Královéhradecký kraj, nejblíže Náchod, výlet „Cesta za medvědy“. Ta knížka je skvělý nápad!!

 • Petra 14.6.2018 at 11:29

  děkuji za další článek. úplně nejvíc bych uvítala jižní Moravu, ale budu ráda za každý tip. Zatím dovolené trávíme u nás v České republice.

 • Ivana 14.6.2018 at 11:43

  Najbližšie máme výlet Za medvedími bratri do Berouna.
  Knižka by sa nam veľmi hodila, ldbo sme ťažko ne-výletná rodina a rada by som to zmenila. Tipy na výlety by nam urcite pomohli. Luckine stránky idem hned preskúmať:)

 • Pepe Peťula 14.6.2018 at 11:51

  Nejblíže máme Za Landeckou Venuší a do ostravských dolů ale je fajn vědět o dalších 🙂 a děti to mají opravdu jako hru a ne povinnost někam jet 🙂

 • Pavlína Nedvědová 14.6.2018 at 12:14

  My mame nejbliz na Veveri nebo na Spilberk, ale urcite bychom navstivili mnohem vic mist…

 • Markéta Šmídová 14.6.2018 at 12:17

  Pro nás je nejbližší Náchod a cesta za medvědy;)

 • Gis 14.6.2018 at 12:22

  Nejblíž máme Do tajemného Nového světa za Pražským hradem.

 • Ingrid 14.6.2018 at 12:31

  Dekuji za dalsi motivaci k vyletum :). My mame nejbliz hrad Veveri – Brno.

 • Katharina 14.6.2018 at 12:34

  Jsme z Pardubického kraje, nejblíž bychom měli asi výlet ze Slatiňan na Kočičí hrádek.
  Jinak musím říct, že jsem se nechala inspirovat a naší malé koupila k prvním narozeninám Unuo soupravičku (bundu, kalhoty, čepici i nákrčník). A je to bezva. Oblečení je kvalitní a malá je v něm navíc fešanda. Až z něj za rok vyroste, určitě pořídíme další. Věřím, že v něm absolvujeme spoustu krásných výletů.

 • Lucka S. 14.6.2018 at 12:41

  Velke Losiny od zamku carodejnic sz k termalum 💗

 • Veronika Mlejnková 14.6.2018 at 12:52

  Nejblíž máme Za králem Václavem IV. do Kunratického lesa 🙂 i tam často chodíme 🙂

 • Andrea S 14.6.2018 at 12:54

  U nás je nejblíž kolem plzeňských rybníků. Takže defakto v našem městě rovnou. Musím to okouknout, vypadá to moc zajímavě 🙂

 • Kateřina Valdmanová 14.6.2018 at 12:56

  Super! To by se nám velmi líbilo 🙂 Za nás vítězí oblast severních a jižních Čech 🙂

 • VercaS 14.6.2018 at 12:58

  Juu děkuji za tip, už se těším až nějaký výlet podnikneme. Za nás je nejblíž Kutná Hora. Ani jsem netušila, že máme takový výlet za rohem.

 • Lucie Vasilová 14.6.2018 at 13:03

  Tuto knížku rozhodně potřebujeme! Nejblíže máme do Jihlavy, ale v červenci se chystáme za Mamlasem, tak by se trochu oživení výletu hodilo :-). Přeji pěkný den.

 • kristee 14.6.2018 at 13:06

  Veldo výlety máme moc rádi, tak mne překvapuje, že mi uniklo vydání knížky…ještě že tě máme 🙂 Nejblíž to máme na Malou stranu, tak se tam o prázdninách určitě vydáme!

 • Leny 14.6.2018 at 13:08

  Nejblíže je Za tajemnou princeznou na zámek Hluboká – a zní to mooc lákavě 😉

 • Zuzka Hájková 14.6.2018 at 13:09

  Ahoj Míšo, nejblíž máme asi výlet za zvířátky do liberecké zoo a lanovkou na Ještěd, které už jsme sami absolvovali, ale jezdíme i různě po ČR, takže by se nám knížka určitě hodila 🙂 pokud se na nás neusměje štěstí tady, tak si knížku koupíme 🙂 budu komentovat i na FB jako Zuzana Hájková

 • Jana Herr 14.6.2018 at 13:11

  Tu knihu chci 🙂 nejbliz mame vylet do Prokopaku a na Devin.

 • Hanka 14.6.2018 at 13:12

  Za draky na Házmburk 🙂

 • Míša 14.6.2018 at 13:12

  Nejblíž máme ty pražské….

 • Erika Prochazkova 14.6.2018 at 13:21

  Najblizsie mame Spilberk,ale radi zajdeme za yletom kamkolvek 😉

 • Zdeňka Valentová 14.6.2018 at 13:22

  Od želvy k delfínům do botanické zahrady v Olomouci. Moc děkuji za tip! My jezdíme podle turistického deníčku. Ale jsou oblasti které máme vybírané tak aspoň další možnosti. To je bezvadný. Moc děkuji!

 • Eliška Dadáková 14.6.2018 at 13:30

  Knizka vypada super. Jenom škoda , že z jizni moravy je tam tak malo vyletu. Nejblize bychom meli vylet na Špilberk.

 • Jana 14.6.2018 at 13:32

  Nejvíce mě zaujaly výlety na Vysočině. Pěkný den všem.

 • Veronika Patockova 14.6.2018 at 13:33

  Na Spilberk. 🙂 v jihomoravskem kraji jsou jen dva vylety s tajenkou 🙁

 • Renata Ševčíková 14.6.2018 at 13:44

  Ahoj, my máme nejblíže Hukvaldy 😉 na fb komentuji a sdílím pod svým jménem 😉

 • Simona 14.6.2018 at 13:50

  Děkuji za super tip. My máme nejblíž: Do nejhlubšího místa naší země a do jeskyň u Hranic. Hezký den .

 • Veronika Závodná 14.6.2018 at 13:51

  Tak od nás je asi nejbližší tajenkový výlet „Za zlým duchem Rudlou na zámek Kačina“ Po knížce se určitě poohlédneme, protože inspirace a tipů není nikdy dost 🙂

  • Míša 18.6.2018 at 19:38

   Ahoj Veru, moc gratulujeme k výhře knížky Výlety s tajenkou 🙂 Posíláme 🙂 a přejeme hezké výletničení.

   Míša a holky

 • Katka 14.6.2018 at 13:54

  Z pohádkové Poličky na Svojanov 😉 Díky za typ. Zatím aspoň přidávám do záložek na mobilu. Typ na výlet se hodí vždy 👍

 • Monika 14.6.2018 at 14:00

  Nejblíže máme výlet na Kočičí hrádek u Slatiňan 🙂

 • Radka 14.6.2018 at 14:05

  Jako Brňáci máme nejblíž Do strašlivých kasemat na Špilberk 🙂

 • Peta 14.6.2018 at 14:08

  Dekuji za super tip na darek! Knizku urcite musíme mit:) najbliz mame rytire na tocniku 🙂 nebo berounske medvedy 🙂

 • Jana Habásková 14.6.2018 at 14:14

  My bychom radi prochodili vylety v Usteckem kraji. Zila jsem tam dlouho, ale zjistuji, ze ho vubec neznam:-)

 • Veronika 14.6.2018 at 14:26

  My patrime do moravskoslezského kraje, tzn. hrad Hukvaldy 🙂

 • Zuzka Tesarčíková 14.6.2018 at 14:27

  My máme nejblíž výlet na Štramberk (pro sladké uši a za pravěkými lovci) 🙂

 • Lenka K. 14.6.2018 at 14:34

  Pro nás jsou nejblíž Veltrusy či Nelahozeves. Moc hezká knížka.

 • Lenka Štembírkova 14.6.2018 at 14:37

  Nejblíž máme od želvy a delfínů do Botanické zahrady Olomouc, protože jsme z Olomouce :). Je pravda, že vydáme-li se do centra, u želvy skončíme vždy a je jedno kam jdeme:D

 • Monika MIKULOVÁ 14.6.2018 at 14:42

  Nejblize mame Hazmburk 🙂

 • Tatana 14.6.2018 at 15:01

  Za tajemnou princeznou na zamek Hluboka:) diky za krasny tip na vylet i knizku!

 • Eli 14.6.2018 at 15:13

  Nejblize mame na pohadkovou
  Trasu kolem zamku Frystat:)

 • Jaroslava Dušková 14.6.2018 at 15:14

  U nás je nejblíž Hluboká.

 • Lenka 14.6.2018 at 15:21

  My mame nejbliz Do straslivych kasemat na Spilberku. Skoda, ze jich v okoli Brna neni vice, urcite bychom si je prosli.

 • Zuzana Blahova 14.6.2018 at 15:32

  Nejblíž máme Jihlavu – podzemí a klokany😀

 • Lenka F. 14.6.2018 at 16:18

  Nejblíž máme výlet Ze Slatiňan na Kočičí hrádek 🙂

 • Martina Holičková 14.6.2018 at 17:11

  Nejblíže máme výlet na Kladskou (a brzy se tam i chystáme)

 • Iva Pelikánová 14.6.2018 at 17:23

  Hrad Veveří😎

 • Karolina 14.6.2018 at 17:29

  Pro nás by to bylo nejblíže na výlet Ze Slatiňan na Kočičí hrádek. Knížka je určitě super pro rodiny s dětmi.

 • Květa Sedláčková 14.6.2018 at 17:41

  Nejblíže máme asi zpZ hrůzné kostnice na horu Kaňk

 • Lenka 14.6.2018 at 17:56

  nejblíž Kutná Hora a i to je trošku dál

 • Jana Seidlová 14.6.2018 at 18:01

  My máme nejblíž asi výlet Za králem Václavem IV. do Kunratického lesa.

 • Veronika 14.6.2018 at 18:44

  Pro výlety jsem se po přečtení článku nadchla. Bohužel, při pohledu do mapy mě nadšení opustilo, protože v našem kraji není výlet ani jeden (Zlínský). Asi nejblíž k nám by byl výlet za zelenou paní na Helfštýn. Budu doufat, že do budoucna se taky dočkáme 😉
  Každopádně tipy předám sestře, která je z Prahy, tam už je výběr o něčem jiném 🙂

 • Kamča 14.6.2018 at 19:18

  My máme nejblíž Pohádkovým parkem až k zámku Fryštát 🙂

 • Lenka Kovařčíková 14.6.2018 at 19:31

  Pro nás je nejblíže Štramberk! 😊

 • Aneta 14.6.2018 at 19:56

  My mame nejbliz pohadjovym parkem az k zamku frystat. Ale tam jsme tak 3x za tyden

 • Pavla 14.6.2018 at 20:36

  Nejblíže Jihlava 🙂 Takže vylety po Vysočině 👍

 • Jana 14.6.2018 at 20:57

  My mame za barakem Prokopak,ktery uz jsme letos sli i s tajenkou,hned po vasem clanku 😉

 • Petra M 14.6.2018 at 21:01

  Nejblíže to máme do Kunratického lesa. Škoda, že v není zpracované něco blíž k nám, třeba les Klánovický.

 • Lenka 14.6.2018 at 21:01

  Úplně nejblíž máme výlet za zlým duchem Rudlou na zámku Kačina, jinak potom Kutnohorské výlety. A v červenci se chystáme do Jeseníka, tak si určitě uděláme výlet k mechovému jezírku na Rejvízu, tam je totiž krásně i bez tajenky, ale s ní to může být ještě lepší!

 • Jana 14.6.2018 at 21:10

  Že Slatiňany na Kočičí Hrádek.

 • Jana 14.6.2018 at 21:11

  Ze Slatiňan na Kočičí Hrádek.

 • Jana 14.6.2018 at 21:32

  Za vodníky a bílou paní do pohádkové Telče 🙂

 • Michaela Navrátilová 14.6.2018 at 21:32

  Nejblíže máme Hukvaldy a Štramberk 🙂

 • Katy 14.6.2018 at 21:40

  Od želvy k delfínům v Olomouci 😉 Kniha vypadá super 🙂

 • Veronika 14.6.2018 at 21:42

  Dobrý den,
  tak my to máme nejblíž „za veverkami na Veveří“. A tam se asi brzo vydáme 🙂 Děkuji za upozornění na super stránku. Určitě budeme výlety využívat.

 • Eva S. 14.6.2018 at 21:51

  Českobudějovicko, takže Hleboká

 • Lucie Humlová 14.6.2018 at 22:36

  Nejblíž máme právě zmíněný Zbiroh 😊 a pak Žebrák a Točník 😉 Čertova skála je krásná a na zámek jezdíme moc rádi na různé akce, chystáme se tam příští neděli na pohádkovou cestu – Tajemství zámeckého lesa 😉

 • Petra 14.6.2018 at 22:59

  Nejbližší určitě Černošice, výlet za prvorepublikovými vilami.

 • Soňa Mašková 14.6.2018 at 23:59

  Nejblíže je to Beroun. Rádi jezdíme na výlety , tak by byla knížka super!

 • Květa Hanáková 15.6.2018 at 5:03

  My mame nejbliz Brno,takze kasematy na Spilberku.

 • Michaela 15.6.2018 at 6:43

  Ahoj Míšo, tak u nás je nejblíž asi Za husitskym tajemstvím do Kunratickeho lesa 😊

 • Sylvie Gottwaldová 15.6.2018 at 7:01

  Nejblíž mám Brno – Do strašlivých kasemat na Špilberk

 • Petra 15.6.2018 at 8:46

  Diky za dalsi skvely tip 🙂 Pro nas to je urcite Rakovnicko a to hrad Krakovec, zricenina Tyrov a Skryjska jezirka.

 • Karolína Dvořáčková 15.6.2018 at 9:17

  Nejblíže mám Do Vrchlabí na bál z filmu „Hoří, má panenko“ a taky Za medvědy do Náchoda.
  Děkuji za zajímavé typy na výlety.
  Sleduji Facebook i sdílím ☺

 • Klára 15.6.2018 at 9:36

  Ahoj,
  tak nejblíž máme Do Vrchlabí na bál z filmu „Hoří, má panenko“ a naposledy jsme ho podnikli včera s mladší když jsme čekali až starší skončí kroužek. My si ten okruh jen kapku zvětšujeme a jdeme k rybníku nakrmit kačenky. A doslova za humny máme Za Krakonošem na Sněžku. Starší ji šla, už ve 4l. Loni jsme to před prázdninami nestihli a v sezoně jsem to pak nestíhala jsem to časově a podzim už se moc nevyvedl na turu do hor. Tak Doufám, že letos se polepšíme. V neděli jdeme na pramen Labe. Jinak my tu trasu jdeme Špindlerovka – Sněžka – Pec. p.s. ze stránek velká dobrodružství bohužel mapa nejde přiblížit 🙁

 • diona.ea 15.6.2018 at 10:40

  Nejblíže máme Za zakopanými poklady na hrad Hukvaldy

 • Katka 15.6.2018 at 12:16

  Nejblíž máme asi ten Písek, ale asi zkusíme ten Kašperk. Už jsme tam byli několikrát, moc se nám tam líbí.

 • rennfri 15.6.2018 at 14:10

  my máme výlet koukám přímo u nosu 😀 Za medvědími bratry do Berouna

 • Jana Svobodova 15.6.2018 at 19:25

  Nejblíže máme výlet za králem Václavem IV. do Kunratického lesa.

 • Tereza Spirhanzlova 15.6.2018 at 22:03

  Nejblíž máme Za husitským tajemstvím do Kunratického lesa. Díky za tip na knihu 🙂

 • Martina 15.6.2018 at 22:06

  Jsme z Vysociny. Telc, Trest i Jihlavu mame zhruba stejne daleko. Pristi tyden vyzkousime Telc. Diky za tip!

 • Julie 16.6.2018 at 8:01

  Za Zlatovláskou na Sychrov.

 • Alžběta 16.6.2018 at 13:53

  Nejblíž máme Prokopské údolí. Ale jak syn odroste kočárku, rádi začneme využívat i další výlety 🙂

 • Martina 17.6.2018 at 8:14

  Nejblíže máme Kočičí hrádek u Slatiňan a Za Kačenkou na Špičák do Orlických hor. Pěkný nápad!

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×