Zpestření našeho výletničení

Výletujeme často, výletujeme rádi a vlastně vyrážíme ven jakmile přeje počasí, zdraví holek a naše nálada. Je to nejspíš tím, že jsme už před érou našeho rodinného rozrostu (rozuměj než jsme měli děti) jezdili do přírody co to šlo. I naše dovolené tomu byly uzpůsobené, jezdívaly jsme s batohem i na tři týdny a poznávaly krásy jiných zemí jako třeba Makedonie, Sardinie, Maďarsko, Polsko nebo Slovensko.

Rodič míní, dítě mění 🙂

To s dětmi zatím moc nešlo, ale jak bude Juli chůze-schopná, myslím jako lepší chůze než „jupííí ušla 20 kroků“ 😀 , vyrazíme zase a já se na takovou dovolenou děsně těším. Zatím tedy trajdáme po našich končinách, kde je toho fůra k vidění a berem s sebou holkám do lesa i trochu té zábavy. Dnes Vám kousek z ní ukážu a můžete si ji i sami stáhnout a použít.

První neduh výletování, myslím pořádné lesní turistiky jsme vyřešili nosítkem (zvolili jsme si TULA). Měli jsme ho už pro Nelču a neřeknu na něj jediné špatné slovo. Samozřejmě jsme ji do něj necpali jako malé miminko, ale pak , i teď s Juli, nám to hodně pomáhá. Kočár můžeme nechat doma a jde se. Nelinka už byla ale větší a chůzí po lesích bez cíle jsme si zpestřili hrou domácí výroby. 
Připravila jsem holkám pár kartiček, na kterých jsou obrázky všeho možného, co cestou na výlet můžeme vidět nebo potkat. Doplnila jsem obrázky i o pár městských karet, protože z domova tím městem vždy projít musíme. Bagr a odpadkový koš je tam proto, že v té době je měla nejradši 😀 . Hlásila nám každý, tak aby měla radost 😀 .

Jaká jsou pravidla hry?

Pravidla to moc nemá, hrát můžete jak se Vám chce. Nelinku tehdy moc bavilo samotné losování, takže jsme jí vždy dali vybrat z kartiček a ona se vydala do okolí hledat. Kartičky jsme samozřejmě třídili tak, aby byla reálná šance, že věci z obrázků najde 😀 . Bagr ani odpaďák jsme jí v lese nenabízeli, i když ráda by byla moc 😀 .
Po žhavém losování se rozběhla do okolí a my ji svým motivačním „hledeeeeej“ pobízeli k maximálnímu výkonu 😀 . Když šlo sebrat sebrala, když ne tak jen položila a běžela si pro další.
Tyhle fotky jsou z výletu v okolí naší chaloupky a některé kartičky byly pro Nelču novinkou. Snažím se jí přidávat mezi obrázkly i věci, které nezná a zároveň dávat obrázky co nejvíc reálné. Takže na obrázku máme českou veverku namísto „Čipa a Dejla“ 😀 . Teda, byly to veverky nebo ne?
Pařez byla tehdy novinka, pamatuju jak na to tehdy koukala a netušila, ale najít podle obrázku dokázala. Neskutečný jak se během roku posune slovní zásoba dítěte! U nás to teď pofrčí vše od nuly, s Julinkou a já se na to děsně těším 🙂 .
„Kapladí, mááám“ ….losujeme a běží se zas a znovu. do únavy, dokud nepřestane bavit nebo dokud nenajdeme vše co kartičky nabízely.
Hraje se dobře i za pochodu, není potřeba kvůli tomu dělat extra pauzy a to se líbí nám velkým, protože konečně na výletech také někam dojdeme a Nelča je spokojena. O Julince nemluvím, protože tak jak je u mě v nosítku, okamžitě chrní 🙂 .
A tady už jsme vyčerpali co okolí nabízelo, jde se dál.

 Pokud myslíte, že využijete, přikládám odkaz ke stažení našich karet a ať děti baví a máte o chlup pestřejší výletničení 🙂 . Kartičky můžete samozřejmě dodělat podle slovní zásoby Vašich dětí nebo podle okolí kam jezdíte.

Kartičky stáhni TADY

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Milka 28.5.2016 at 16:29

  Škoda, že jsem jako dítě neměla ve svém okolí někoho tak nápaditého!
  Chip a Dale jsou, myslím, "americké veverky", tedy chipmunkové ;-).

 • Míša 29.5.2016 at 11:02

  Děkuju moc za hezký komentář a taky za odkaz, hned jsem chytřejší…musím takové info sbírat, protože Nela se začne asi brzy hodně a pořád na vše vyptávat 😀

 • Ivana Holková 13.6.2016 at 13:30

  Váš blog jsem našla teprve nedávno, ale musím říct, že Vaše články mě nadchly. Jednak zde najdu výborné typy na výlety a tato hra s kartičkami pro děti se mi moc líbí. Malý zbožňuje les a tohle je super nápad, jak ho zabavit a naučit i něco nového.Mohu se ještě zeptat, od kolika měsíců jste dávala Jůlinku do nosítka? Děkuji Ivana

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×