rozdáváme | Ema naopak nebo ve školce?

7.2.2018 in Hraní, Knihovna - 187 Comments
ema naopak

Krásné a ještě loni špatně dostupné. Ema Naopak je dětská kniha z nakladatelství Albatros, která je tak obyčejná a tak všední, až je to krása. My máme ještě jednu prastarou, víc jak 30 let starou knihu O Aničce a holky jí milují. První kniha se pak dočkala i ségry, takže vám dnes ukážeme i knihu Ema ve školce. Obě vám navíc můžu rozdat 🙂 .

Ema Naopak

Ema je slečna, ve které velice snadno najdete právě to své dítko 😀 . Kniha je rozdělená rovnou na dva díly, takže Ema Naopak má v sobě ukrytou ještě druhou polovinu: Ema spravuje hračky. Zatímco v první části je Emča rebel, v té druhé z ní budete mít radost 🙂

Stejně jako nálady Emy jsou různé, občas i chování lítá nahoru a dolů. Kniha projde celý váš den, takže spolu projdete třeba  zrovna oblíkání a svlíkání. Děti tuhle knížku budou milovat. Pochopitelně se jim bude zamlouvat Emči verze ďáblice, ale tahle knížka je super pomocník a dá se krásně zapojit do všedních dnů.

Svetr na nohy? No teda Emičko 😀 . Děti se posmějí s vámi a připravte se, že to nejspíš vyzkouší taky. Vždy ale ví, že ani ta Emička to nedělala vše jen naopak 🙂 .

Krom oblečení narazíte na hygienu, na stolování, uklízení, hrátky se sourozencem a známé půjčování hraček. Víc fotek z Emy Naopak najdete v šouplátku na konci první knihy 🙂 .

Ema spravuje hračky

Zatímco v první polovině byla Ema rebel, tady už se vám bude líbit moc. A až se roztrhne medvídek, určitě místo tahání výplně a útrob, budou děti vyžadovat jehlu a nit 😀 .

Že máte doma hodně hraček? No ona ani Ema jich nemá zrovna málo. A stejně jako u nás, i některé její hračky jsou v horším stavu než v jakém se k dětem dostaly 🙂 .

Emička si ale jednu po druhé vezme a moc krásně si s nimi poradí. Panence přilepí vlásky, ale úplně nenásilně dětem řekne, že lepidlem se dá všechno pořádně zapatlat, takže půjde příkladem 🙂 .

Náš jediný nezmar doma jsou rozpáraní medvídci v postelích a s velkou oblibou mě holky pozorují, když se snažím protáhnout nit tím titěrným otvorem 😀 .

Všechny hračky si s Emou postupně opravíte a v tomhle duchu pokračuje celá druhá polovina. Opravíte krom medvídka a panenky i vozík pomocí kladívka, když v tom „aaaaauu“. Chudák brácha.

A i když on hračka není, Emička opraví i brášku 🙂 . Úplně vidím svoje holky 😀 . Vytáhnout lékařský kufříček a hurá na bolístku.

Jestli si chcete prolistovat víc stránek z knihy Ema Naopak a Ema spravuje hračky, vložila jsem právě do následujícího šouplátka 🙂 .

ema naopak
Ema Naopak
ema_naopak_albatros
ema_naopak_albatros-001
ema_naopak_albatros-002
ema_naopak_albatros-003
ema_naopak_albatros-004
ema_naopak_albatros-005
ema_naopak_albatros-007
ema_naopak_albatros-008
ema_naopak_albatros-009
ema_naopak_albatros-010
ema_naopak_albatros-011
ema_naopak_albatros-012
ema_naopak_albatros-013
ema_naopak_albatros-014
ema_naopak_albatros-015
ema_naopak_albatros-016
ema_naopak_albatros-017
ema_naopak_albatros-018
previous arrow
next arrow
 

Ema ve školce, naší Julince!

A tady už vidíte druhou v pořadí. Kniha Ema ve školce vyšla, stejně jako Ema Naopak, v nakladatelství Albatros a ještě před rokem se na bazárcích kupovala první z knih klidně za 500 Kč. Dneska je ta cena o mnoho hezčí, takže děkujeme za tenhle dotisk.

Díl Ema ve školce už mám schovaný v dárkové skříni, protože ji chci během roku věnovat Julince. Nejspíš na Den dětí nebo kdykoli bude příležitost. Letos jí totiž čeká nástup do školky a tahle kniha bude velikým pomocníkem 🙂 .

Co je na knize dokonalé je, že hlavní kamarádky jsou Nelinka a Emička. Přesně tak je to u Nelči ve školce. I ona má svou Emmičku, o které pořád mluví a jsou to kamarádky doslova od miminka, protože se potkaly na kojeneckém plavání. Od té doby si to jdou spolu 🙂 .

Emička se v knížce každé ráno vypravuje do školky s maminkou.

A jakmile maminka Emča odevzdá, začne ta pravá školka. Hraní, jídlo, spaní, procházky, blázniviny, ale i rozepře mezi kamarádkami. No a ne? Sama si pamatatuju na hlášky typu „už s tebou neka, ty si s náma hrát nebudeš“, které se z generace na generaci rozhodně posouvají v nezměněné podobě 🙂 .

V knížce si projdete celý jeden den, včetně spaní. Nečekejte odchod po-O 😀 . Líbí se mi, že knížka nabízí možnost mluvit i o těch situacích, které se dětem líbit nebudou.

Ukazuje ale i pomáhání si navzájem, lotrovinky, které se tam dějí a učitelé z nich asi každý den kvetou 😀 .

Den ve školce pak končí příchodem maminky, která si jde Emičku vyzvednout 🙂 . Ale tím kniha nekončí. Stejně jako Ema Naopak měla části dvě, i tady jí najdeme.

Ema u doktora

Čím jsou děti starší, tím horší úrazy už se stávají, takže pojďme s Emou na návštěvu za panem doktorem. Mimochodem, chodí vaše děti k lékaři rádi? Moje holky to milují. Je to pro ně totiž herna, kde hračky neznají a nějaké vyšetření je zatím ta menší část návštěvy 😀 .

Příběh Emči začíná na stromě, ze kterého spadne. Z hlavy teče krev, Emička pláče a je víc než jasné, že s tímhle si tatínek sám neporadí. Kdo byl u mě na kurzu první pomoci pro maminky, tak tady to máte 😀 . I kniha vám potvrzuje, že většina úrazů, které končí návštěvou doktora se stane s tátou 😀 . Jsou to chudáci.

Odjedete spolu do nemocnice, posadíte s v čekárně a vysvětlíte si, co se tam vlastně dělá.

Na Emču se pak vrhne pan doktor 🙂 . V šouplátku si pak ale prohlídněte spokojený výraz Emičky, která zvládla znecitlivující injekci a pan doktor tak dostal příležitost ránu krásně ošetřit. Snad se to tak děje i v reálu a už se nikde dětem nedrží hlavy násilím 🙂 .

No a co bylo dál? Emča se nezapomene ve školce pochlubit tou „jizvou z války“, a taky bez strachu dojde na vyndání stehů. Pak už snad jen to, že příště se pokusí dávat na sebe větší pozor 🙂 .

ema_ve_školce
ema_ve_školce-001
ema_ve_školce-002
ema_ve_školce-004
ema_ve_školce-005
ema_ve_školce-007
ema_ve_školce-008
ema_ve_školce-009
ema_ve_školce-010
ema_ve_školce-011
ema_ve_školce-012
ema_ve_školce-013
ema_ve_školce-014
ema_ve_školce-015
ema_ve_školce-016
ema_ve_školce-017
ema_ve_školce-018
ema_ve_školce-019
ema_ve_školce-021
previous arrow
next arrow
 

Ani jednu knihu jsem nefotila celou, protože to bych u toho byla celý den, ale pro představu a ukázku jak kniha funguje, by to mělo stačit 🙂 . Na konci ledna jsem dostala milou nabídku spolupracovat s nakladatelstvím Albatros. Mohu si čas od času vybrat něco do soutěže, omrknout a zrecenzovat na blogu knihu, která mě zaujme a první šanci jsem využila dnes. A vy se máte ještě líp než já 😀 . Zatímco já jsem knihy kupovala asi dva měsíce zpátky, dvěma z vás dnes knížku zašle přímo Albatros.

První soutěž si dáme tady, druhá pak bude probíhat na Facebooku, ať si na své přijdou maminky, které jsou s námi i tam.

Vyhraj knihu Ema Naopak

ema naopak

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Máte z Albatrosu nějakou oblíbenou knihu (kuk tady)?  🙂 .

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí na valentýnskou v středu 14.2.2018 ve 12:00,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

GRATULUJEME k výhře knihy Ema Naopak:  KAROLÍNA LUKÁŠKOVÁ

MUDr. Michala Knězková

All posts

187 Comments

 • Michaela Novotna 7.2.2018 at 20:42

  Krasna knizka, kterou muzeme doporucit je Justynka a asistencni jednorozec 😉

 • Zuzana 7.2.2018 at 20:43

  K nasim oblubenym knizkam patria aj knihy od V. Kubaštu – zatial mame Pernikovu chalupku a Tri prasiatka. Su naozaj podarene 🙂

 • Šárka 7.2.2018 at 20:46

  Tak ta je opravdu krásná, i kdybych nevyhrála určitě dětem pořídím:-) Od albatrosu mám nejoblíbenější Pottery:-)) Šárka

 • Daniela Fišerová 7.2.2018 at 20:50

  Tobík je ještě malý, aby měl opravdu oblíbenou knížku. Zatím je všechny hlavně ochutnává 🙂 Zato maminka miluje Harryho Pottera 😉 :-))

 • Taťána 7.2.2018 at 20:50

  Děkuji za tip na další knížky, už jsem o nich slyšela, ale stále jsme je nepořídili, i když by se určitě hodily a líbily :). Od nakl. Albatros máme např. „Hasiči jedou“ – syn jí má rád a čteme jí pořád dokola 🙂

 • Martina 7.2.2018 at 20:55

  Jé, Ema je boží, půjčili jsme si ji zatím aspoň v knihovně;-) A ta ve školce musí být taky supr;-) A z Albatrosu známe různé klasiky, které jsou fajn.. Nebo pro prťata „O makovém semínku“ je moc milé… No a báječně vypadají knížky „Strach má velké oči“ a „Nebojím se tmy“…

 • Kateřina Vítů 7.2.2018 at 20:59

  Mám v Albatrosu oblíbenou knížku, teda spíš knížky, a jsou ty o Harry Potterovi!! Srdcová záležitost :*

 • veronika horáčková 7.2.2018 at 21:02

  Nejradši mám Pottery, pak Eldesta atd. Ema je super, snad bude v knihovně…

 • Veronika 7.2.2018 at 21:05

  Emu ve školce jsem nedávno okukovala za výlohou v knihkupectví, Emu naopak už mám na wishlistu dlouho, tak třeba si k nám konečně najde cestu 🙂
  Z nakladatelství Abatros máme doma úžasnou knížku Justýnka a asistenční jednorožec. Je skvělá, moc doporučuji.

 • Tereza 7.2.2018 at 21:06

  krásné knížky, ty by se hodily pro synka 🙂 oblíbená je u nás “ povídání o pejskovi a kočičce“ 🙂 … P.S. – Míšo, psala jsem Vám na FB zprávičku… díky a mějte se krásně, Tereza ( Téra bezinka)

 • Petra Hečová 7.2.2018 at 21:07

  Emu naopak máme v knihovně ještě po mě, měla jsem ji hrozně ráda, Emma si ji také ráda prohlíží, od Ježíška dostala Ema ve školce,koupila jsem ji ve školce diky tomu albatros klubu, či jak se to jmenuje. To si zase pamatuji já ze školy,ze jsem si tam ráda objednávala knihy. Takže dnešní soutěže se neucastnim, ale budu se těšit na další knižní inspiraci, protože knížky já ráda 🙂

 • Petra 7.2.2018 at 21:09

  Jé, tam by se toho našlo. Třeba Hrubínův Špalíček veršů a pohádek. Ale je tam toho spousta.

 • Karolina 7.2.2018 at 21:11

  U nás jsou asi nejoblíbenější všechny knížky o Aničce od Ivany Peroutkové. Máme už úplně všechny díly a čteme je pořád dokola.

 • Martina 7.2.2018 at 21:13

  Díky za tipy na pěkné knížky. My máme oblíbené Zlobilky a Nezbedniky a z leporel Krtka.

 • Kateřina 7.2.2018 at 21:14

  Popravdě, oba díly Emy už umím zpaměti – mladší dcery (2 roky) jsou nejoblíbenějšími knihami posledního půl roku. Já jí pořád podsouvám nového Horáčka a ona zatvrzele nakonec vždy vyžaduje Emu nebo na Tulletku. Takže bacha, je to návykové 🙂

 • Luci 7.2.2018 at 21:18

  Opět krásná knížka. Děkuji za tip. My máme knížky moc rádi. Já mám celou sérii Harryho Pottera. Děti napr. Kvaka a Žbluňka, Malého prince, Katu a Škubánka, První atlas světa…

 • Helena 7.2.2018 at 21:19

  Dcera ma ráda katu a skubanka. Neustále si hrajeme kapitolu výlet do zoo 😂

 • Soňa Mašková 7.2.2018 at 21:22

  Máme Emu ve školce a musím říct, že kupodivu jí syn chtěl přečíst několikrát! (je to totiž o lidech a to ho absolutně nezajímá, tady udělal vyjímku, asi ale jen proto, že ho zajímala ta část s injekcí 🙂 )
  Emu naopak bych uvítala, protože aspon bych mohla dětem názorně ukázat, jaké dělají lotroviny 🙂

 • Veronika 7.2.2018 at 21:26

  Nejoblibenejsi je u nas Harry Potter a Spalicek versu a pohadek 🙂

 • Zuzana štatská 7.2.2018 at 21:30

  Knížek je víc, ale Broučci na pouti vedou , mám od dětství schované 🙂

 • Karol 7.2.2018 at 21:34

  Nemáme z Albatrosu oblíbenou knihu ale už dlouhou dobu pokukuji po Justýnce a asistenčním jednorožci 🙂

 • Marie Vágnerová 7.2.2018 at 21:47

  Tři prasátka a těším se na Justýnku a jednorožce

 • Janka 7.2.2018 at 21:47

  Tak jsem to rychle proleťela a my snad od Albatrose doma nic nemáme! To jsem v šoku i já 😀 U nás je to samá Svojtkovina a Jaro, léto…a úspěšně se postupně dobíráme k Vašim dalším tipům, včera zrovna jsem objednávala A pak se to stalo 🙂 A dnes zase tak krásné inspirace!!! Když nevyhrajem, hned objednávám do „naší dárkové skříně“ 🙂 Naše Danielka totiž také za chvilku nastupuje do školky a určitě by se jí knížka moc a moc líbila, no obě 😀 Děkuji moc Janka

 • Monika 7.2.2018 at 21:49

  máme jich hodně 🙂 od Malého prince po Kubaštu a Káťu se Škubánkem a další – a jako ostatní pokukuji po Justýnce a asistenčním jednorožci

 • Pavlína Nedvědová 7.2.2018 at 21:55

  Hezký večer, máme rádi Krtka a Tvůj článek mi připomněl, že i Emu naopak jsem měla jako malá doma, ale kde je jí konec…?!? Tak třeba ji mí kluci vyhrají na vašem blogu.:-)

 • Petra 7.2.2018 at 21:55

  My teď zrovna máme rozectenou Justýnku a asistenční jednorožec a je to paráda! Rozhodně doporučuji.

  Hezký večer všem

  Petra

 • Kateřina Klimentová 7.2.2018 at 21:56

  Teda Míšo na tuhle knížku jsem úplně zapomněl a tak jsem ji měla ráda jako díte. Moc děkuji za připomenutí, učíte ji budu muset tě naší holčičce pořídit. Knížek je opravdu spousta, oblíbené máme např.Broucci na pouti… A ta už také pár generaci zažila.

 • Vendul 7.2.2018 at 21:57

  U nás z Albatrosu vede Krtek ve městě, jinak ale mají rády holky i Káťu a Škubánka nebo Špalíček. Emu nemáme, ale myslím, že by rychle ujala.

 • Verča 7.2.2018 at 22:00

  Děkuji za další úžasný knižní tip. Díky vám jsem už utratila za knížky minimálně půlku jednoho rodičáku :). Teď doma žádnou dětskou knihu od Albatrosu nemáme, ale kamarádka mi doporučila obrázkovou edici Objevujeme přírodu (Pole a louka, V lese, Potok a rybník), které chci v nejbližší době koupit. Jsou moc hezké.

 • Johana 7.2.2018 at 22:03

  Tak koukám, že nejsem jediná, kdo pokukuje po Justýnce a asistenčním jednorožci. Ještě jsem ale neměla čas se na knihu v klidu podívat. Od Albatrosu toho máme hodně, jako první mě napadlo Kutálí se ze dvora. Polámal se mraveneček a moje oblíbená O jabloňce.

 • Radka H 7.2.2018 at 22:12

  Těžko říct, která knížka je ta nej….Doma máme knížky z Alberta, což jsou klasiky. Pak máme Animálium a Atlas prehistorie pro děti, který si dcera dost oblíbila. No a na seznamu knížek, které chci postupně pořídit je např. Justýnka a asistenční jednorožec.
  Děkujeme za inspiraci na další knížky, i když s některými tématy máme doma knížky o Kamilce …

 • Dari 7.2.2018 at 22:21

  Z Albatrosu mame velmi oblibenou knizku Pisnicky pro nejmensi , dale Ja jeste nechci jit spat od Astrid Lindgrenove 😊

 • Lucie Humlová 7.2.2018 at 22:22

  Nejkrásnější knihou z Albatrosu jsou Děti z Bullerbynu ❤️ Už se těším, až do nich holky dorostou ☺️

 • Helena Kotrchová 7.2.2018 at 22:35

  Bubaci a hastrmani 😉 a podobne knihy. Ty milujeme vsichni v rodine 😉

 • hanca 7.2.2018 at 22:51

  Z nás jsou nejoblíbenější okýnkovky “ už vím proč“. Máme nich už 5 a určitě nekončíme. Jen škoda, že už nemají traktory a kombajny…tu by kluci moooc rádi 🙂 Tak se třeba dočkáme dotisku.

 • Marfuška 7.2.2018 at 22:56

  Knížek z Albatrosu máme hromadu, ale před Vánocemi a taky po nich u našeho Vojty vede knížka Bětka a Vojtíšek – Jak se těšili na Ježíška.

 • Hana "Misery" Charvátová 7.2.2018 at 23:01

  Tuhle knížku mám vyhlídnutou už nějakou dobu, ale ještě nedozrál čas. Jinak z Albatrosu moje nejoblíbenější je prostě Harry Potter 🙂 Dcera je ještě malinká, takže ten přijde až o hodně později, ale věřím, že se líbit bude 🙂

 • D-žejn 7.2.2018 at 23:06

  Z Albatrosu máme doma poměrně hodně knih, ale za nejpovedenější počin za loňský rok považuji rozhodně knihu Justýnka a asistenční jednorožec.

 • Helena Pandulova 7.2.2018 at 23:16

  Krásny večer, tak t jsou opravdu nádherné ❤
  My máme lepolera krteček – ten je úžasnej 😍
  A nesmi chybět : Polámal se mraveneček 👍❤

 • Jana 7.2.2018 at 23:21

  Hasiči a záchranáři.

 • Marcela 7.2.2018 at 23:23

  Za mě určitě nejoblíbenější Harry Potter a už se moc těším, až holky povyrostou a budu jim ho po večerech číst 🙂 chystám se pořídit si na to ilustrované verze, aspoň budu mít dobrý důvod 😀

 • Verča S 7.2.2018 at 23:29

  Když nastupoval Ondra do skolky, sháněla jsem něco o školce. Skoda, ze jsem se dozvěděla o knížce až později. Ale stejně by nám nevadila vyhrát 😉. Doma máme od Albatrosu spostu knížek z edice Už vim proč a nedávno jsme docetli od Zdeňka Svěráka Tatinku, ta se ti povedla

 • Martina krehelova 7.2.2018 at 23:54

  Nasa oblubeba Nebojim sa tmy 😊. Knizka o Eme vyzera krasne, ta by dcerku bavila. Kazdu volnu chvilku sa hraje na skolku. Pomual nevyrame, urcite jej knihy kupim
  Dakujemm za tip

 • Katka Sormova 8.2.2018 at 0:02

  Nase Anicka je zatim mala,ale uz ma v knihovnicce Katu a Skubanka od Albatrosu. Postupne knihovnu zaplnujeme,protoze knizky milujeme.

 • Míša 8.2.2018 at 0:23

  Máme Káťu a Škubánka, ale ještě ji moc nečteme…

 • Hanka 8.2.2018 at 0:35

  Já jen nesoutěžně. My máme také jednu historickou po mně z roku 86 a má Rozárka ji úplně zbožňuje, v prosinci jsme ji nosili všude sebou a četli na poště, u doktora, na návštěvách… asi budu muset mrknout i na druhý díl!

 • Jolana 8.2.2018 at 0:42

  Knihy knih jsou pro mě Harry Potter. Děti jich také několik mají – Povídání o pejskovi a kočičce, V lese, Špalíček českých pohádek, Krtek a podzim … atd.

 • Petra 8.2.2018 at 1:02

  My máme doma knížku Povídání o pejskovi a kočičce, ale tahle knížka by se nám určitě taky hodně líbila. Hezký večer.

 • Štěpánka 8.2.2018 at 6:05

  Kdyz se rekne Albatros, vybavi se mi kniha z meho detstvi Nas svet:-) Diky za tip na nove kmihy

 • Monika Plonková 8.2.2018 at 6:45

  Za mě nejoblíbenější knihy z Albatros je série o Harry Potterovi, Adelciny nejoblíbenější jsou zatím dřevěná leporela 🙂

 • Radka Šebelova 8.2.2018 at 7:00

  Od Albatrosu….Hasiči jedou, od Kubasty hybaci pohádky.

 • Irena 8.2.2018 at 7:05

  Kvak a žbluňk jsou kamarádi a Herry Potter a určitě bych našla v naší rozsáhlé knihovně další:-)

 • Dagmar 8.2.2018 at 7:24

  My jsme zatím ve světe leporel, ale moc povedená mně přijde od Albatrosu leporelo „Kutálí se ze dvora“.

 • Jindra 8.2.2018 at 8:02

  Mám ráda řadu Už vím proč. Půjčujeme je z knihovny a teď jsem si na stránkách všimla nového kousků s názvem Les. U nás dlouho vedly Koně a poníci.

 • Eliška Gřešková 8.2.2018 at 8:06

  U nas vedou od mala leporela s krtkem, Jaro,Leto,Podzim, Zima a pak knizky Krtek a Vanoce, Krtek a raketa… a samozřejmě klasiky.
  Knizky Ema naopak vypada suprove.

 • Zuzana Zárecká Kašparová 8.2.2018 at 8:13

  Ahoj, máme Povídání o pejskovi a kočičce, kterou má syn moc rád 😊 ale teď koukám, že je tam ještě spousta knížek které by se nám líbili 😁 zuzlicek077@seznam.cz

 • Jana 8.2.2018 at 8:19

  U nás frčí leporelo Cvrček a mravenci od Kubašty a má i celkem příznivou cenu ve srovnání s podobnými knížkami 😉

 • Karolína 8.2.2018 at 8:24

  Samozřejmě Povídání o pejskovi a kočičce a Justynka a asistenční jednorožec

 • Vendula Sliwka 8.2.2018 at 8:26

  Dcera doslova miluje Animalium a maminka Harryho Pottera

 • Jana Černotová 8.2.2018 at 8:31

  Z Albatrosu mame Justynka a asistencni jednorozec, je moc krasna a dcera ji miluje.

 • Šárka Petříková 8.2.2018 at 8:38

  U nás jsou momentálně v kurzu veškeré knížky pro nejmenší.

 • Eva 8.2.2018 at 8:40

  Mára miluje tuhle knížku: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/14876569/popelari-jedou/ Nedávno jsem koupila ze stejné edice ještě auta a náklaďáky, ty jsou taky fajn, ale popeláři jsou daleko propracovanější 🙂

 • Jana Herrmannova 8.2.2018 at 8:41

  Nase nejoblibenejsi z Albatrosu je Muj prvni atlas zvirat s oteviracimi okynky 🙂

 • Alžběta 8.2.2018 at 8:43

  Zatím u nás jedou jen leporela, např. O Palečkovi. Teď mě zaujaly básničky s ukazováním Kutálí se za dvora. Říkanku o bramboře má syn moc rád. Nevím jestli by ocenil knížku o holčičce, ale kdyžtak neteř by ji ocenila určitě 🙂 Děkuji Vám moc za všechny tipy na knížky.

 • Lucie 8.2.2018 at 8:45

  U nás frčí Káťa a Škubánek. Natálka je měla i na dortu ke svým prvním narozeninám a Kátě ukousla na hlavě mašli. 😉

 • Barbora Heděncová 8.2.2018 at 8:49

  Dcerka miluje Katu a Skubanka, ja pro zmenu Harryho Pottera…

 • Květa Hanáková 8.2.2018 at 8:51

  Z Albatrosu máme oblíbenou Povídání o pejskovi a kočičce. A podle komentářů tady zkusíme Justýnka a asistenční jednorožec. Knížka o Emě by se nám taky moc líbila. Děkujeme za další skvělou recenzi.

 • Kristyna 8.2.2018 at 8:51

  U nas zatim nejvice uspech maji knizky s Krteckem. Nejradeji ma syn „Jak krtek ke kalhotkam prisel“ a „Krtek na navsteve“.
  Albatros nakladatelstvi mam moc rada, venuje se hodne detskym autorum coz hodne uznavam obvzlaste ted kdyz jsem take maminkou.

 • Lucie 8.2.2018 at 8:52

  Tak jak jsem rychle prolitla komentáře, uklidnilo mě, že nejsem jediná, která v Albatros nenakupuje, ale jak koukám, jsou tam pekne tituly, např. ROK V LESE, ROK V ZAHRADĚ a pro mě toto: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/36211827/strechy-parize/ 😀

 • Lenka Benesova 8.2.2018 at 8:53

  Z Albatrosu máme docela dost knížek, ale nejoblíbenější jsou určitě kousky z edice Už vím proč a také leporelo O jabloňce. O Emě už jsem slyšela a pro tu naši Emu by to byl super dáreček :).

 • Michaela Kratochvílová 8.2.2018 at 8:55

  My máme z Albatrosu oblíbená leporela s Krtečkem 🙂

 • Petra 8.2.2018 at 8:55

  Detske knizky mam moc rada, nyni mame novou od albatros Malovane pohadky. Zatim vypada velice pekne.

 • Nikola Heyerova 8.2.2018 at 8:55

  U nás jsou z Albatrosu nejoblíbenější právě Emy naopak. Emu naopak jsem jednu dobu úplně nesnasela, četla jsem ji snad 20x denně možná půl roku, ale byla jsem z kraje těhotenství, nemohla pořádně vstát z postele, tak jsem aspoň zabavila starší dceru, na kterou jsem byla téměř sama. Druhy díl jsme dokoupili, i když jsem myslela, že už na něj bude docela velká, ale taky ho čteme a už i mladší ho má ráda. Nejvíc nám ale pomohl, když si starší dcera rozbila hlavu, vzali jsme knížku do čekárny, 2x ji tam přečetli a pak to bylo téměř jako Ema. Potom ji ještě dlouho četla na zpracování traumatu … Vyhraný knížky bychom darovaly kamarádky holčičce.

 • Hanka 8.2.2018 at 8:58

  Z Albatrosu máme pár knížek, co byly v Albertu, nejoblíbenější jsou Človíčkova dobrodružství 🙂

 • Květa Motlová 8.2.2018 at 8:58

  Z Albatrosu máme hodně knížek, hlavně POHÁDKOVÉ. Poslední naše je kniha, která mě zaujala, protože milujeme zvířátka. http://www.albatros.cz/posta-v-zoo-2/

 • Veronika 8.2.2018 at 9:04

  Knizek mame spoustu, ze uz ani nevim ktera odkud je. Na Emu naopak jsem toho slysela hodne, takze pokud bych mela jednou stesti a vyhrala, tak si ji rada prectu s dcerou Emou 😁

 • Klara 8.2.2018 at 9:05

  Od Albatrosu toho mame hodne. Samozrejme komplet Harryho Pottera, ale na ty si deticky jeste chvilku pockaji. 🙂 Z meho detstvi pak Pipi dlouhou puncochu, Deti z Bullerbynu a podobnou klasiku. Pipi zrovna cteme a moc se dceri libi (zitra oslavi 6 let). A Jezisek nam prinesl od Albatrosu knizku Zlobilky a taky jsme si ji moc uzili.

 • Marcela 8.2.2018 at 9:06

  V naší knihovně nesmí chybět Spalicek veršů a pohádek. A máme také nádhernou interaktivní knihu Mraveniště, ta je skvělá a všem doporučuji.

 • Eva Šamonilová 8.2.2018 at 9:10

  My máme z Albatrosu knížku Christine Henkelová: V lese. Je výborná. A vidím, že už je dostupný i Potok a rybník. Ty musíme mít taky 🙂

 • Jeannette Tesařová 8.2.2018 at 9:10

  Z Albatrosu máme hodně knížek, jen ne koupených v poslední době. Některé jsou staré, ještě po mě, jiné přibyly, když byli malí synové, dnes už oba dospělí a hodně knížek si půjčujeme v knihovně. Mám štěstí, že všechny 3 děti rády čtou, knížka u nás nesmí chybět na vánoce nebo narozeniny. Nejmladší, čtyřletá, má moc ráda Povídání o pejskovi a kočičce a nejraději Jak si pejsek s kočičkou myli podlahu.

 • Kristyna Sponerova 8.2.2018 at 9:12

  Teda, to sou parádní knížky! To by se naší Emě líbilo 😁 jinak od Albatrosu máme zatím knížky až pro větší, ale už se těším až budu Emě číst třeba Pipi, ta se moc líbila mě 🙂

 • Míša Drozdová 8.2.2018 at 9:16

  Míšo, zase další krásný poklad do knihovny 🙂 Je super, že nám dokážeš takhle spoustu knížek ukázat i uvnitř 🙂 Jinak od Albatrosu je aktuálně u nás doma oblíbený Malý atlas Evropy pro děti 🙂 na čistě čtení je to bohužel od někoho jiného. Jinak mezi dospěláky vede H. Potter 😀

 • Hana 8.2.2018 at 9:31

  Naše oblíbená je prave Ema naopak . Je až neuveritelne jak moc zaujala našeho dvouapuletaka 🙂 Který jinak miluje jen auta a traktory ! A jelikož v březnu nastupujeme do školky , moc by se nám hodila Ema ve školce … díky

 • Adela 8.2.2018 at 9:36

  Často teď listuji v kuchařce Máma v kuchyni a taky jsem potterofil :). A Animalium..na to jsme doma nějakou dobu čekali a konečně je doma.

 • Pavla 8.2.2018 at 9:59

  Syn má Malého prince, Katu a Škubánka, První atlas světa. Mame tyto knihy radi oba. 🙂
  A tato kniha vypadá skvěle 🙂

 • Eliška Hrubá 8.2.2018 at 10:02

  my máme rádi z albatrosu nebojím se tmy 🙂 ty šoupátka a okýnka u nás prostě vedou 🙂

 • Aneta 8.2.2018 at 10:13

  Máme obrázkovu knížku V lese,Povídaní o pejskovi a kočičce,a k Em narozeninám bych chtěla koupit právě knížku o Eme naopak.

 • Simona 8.2.2018 at 10:16

  Syn miluje Oskar a mesicni kocky 🙂

 • Lenka Schlenzova 8.2.2018 at 10:27

  Klasika Pejsek a kočička , Kata a skubanek

 • Katka 8.2.2018 at 10:31

  Z Albatrosu máme celou polici knížek – ještě po mě a po ségře, samé poklady, třeba knížky o Aničce od Eduarda Petišky.

 • Šárka 8.2.2018 at 10:32

  naše oblíbená je jednoznačně ta o dětech z Bullerbynu 🙂

 • Jana Navrátilová 8.2.2018 at 10:32

  U nás je teď oblíbená od Albatrosu Pofoukáme, zalepíme! ♡

 • Marie 8.2.2018 at 10:36

  Oblíbená kniha našich dětí je klasika – Povídání o pejskovi a kočičce 🙂

 • Aktivní mateřství 8.2.2018 at 10:41

  Moc rády bychom si také početly o Emmě 🙂 Takže pokud nevyhrajeme, určitě domů pořídím 😀

 • Hana Svobodová 8.2.2018 at 10:43

  Hezký den, ráda se zapojím. Na Emu jsem narazila díky nějakému knižnímu blogu a hned jsme si ji šly s dcerkou půjčit do knihovny, už je to nějaký pátek zpátky, tehdy se nějak nedala sehnat. Dcera z knížky byla nadšená, vím, že jí to přišlo hodně vtipné, obzvlášť některé situace, které jako by napodobovaly ji. 🙂 To mi připomíná, že bychom se po ní měly opět poohlédnout. Ale o Ema ve školce jsem po pravdě vůbec nevěděla! Jinak z Albatrosu máme poměrně dost knih – vzhledem k tomu, že máme doma čerstvě ročního chlapečka, tak hodně jedeme v leporelech. Z těch oblíbených jsou to zvířátka od Lady, já i dcera milujeme O jabloňce, syn zase Palečka a překvapivě si velmi zamiloval i Kozí pohádku a zrovna včera našel mezi leporely po dcerce Jedeme, jedeme. To jsem měla schované na pozdější čas, protože je to na něj (dle mého) ještě složité, hodně obrázků a detailů, ale on se vede svou a teď nedělá nic jiného než listuje a listuje a u toho ukazuje a vrčí brrrr, brrrrm. Jinak teď když jsem koukala, tak toho máme opravdu dost např. Káťa a Škubánek, Pohádky Němcová/Erben, O chytré kmotře Lišce, O makové panence, Malý princ, Příběhy včelých medvídků, Z deníku kocoura Modroočka, Kubula, O víle Amálce, Pohádky z pařezové chaloupky, Pan Buřtík a pan Špejlička (máme rádi s dcerou moc), dále knihy od Astrid Lindgrenové a další a další leporela, příběhy, pohádky. Mnohé z nich jsou ještě z mého dětství. Ani bych neřekla, ale jak to vypadá, Albatros se u nás cítí jako doma. 🙂 Sdílím na FB.

 • Petra Konečná 8.2.2018 at 10:45

  Pekny den, asi se budu opakovat, ale miluju knihy Harryho Pottera od detstvi, mam vsechny dily a jsem zvedava, zda bude bavit i dceru az trochu povyroste:) A verim ze ano!:) A kniha Emma naopak je pro dceru jak stvorena, rada totiz dela schvalne vse naopak:))

 • Viktorie 8.2.2018 at 10:47

  Z Albatrosu má syn oblíbenou sérii Harry Potter 🙂

 • Barbora 8.2.2018 at 10:51

  Z Albatrosu jsou u nás teď hodně oblíbená leporela o krtkovi. A koukám, že hlavně pro starší děti mají opravdu spoustu krásných knížek. Do teď jsem kupovala spíš knihy ue Svojtky a Paseky, tak to budu muset asi napravit ☺.

 • Jana Seidlová 8.2.2018 at 10:52

  Od Albatrosu máme doma spoustu knih ještě po mně, pak Harry Pottera, synovi jsem koupila knihu V lese, kterou sebou tahame na procházky.

 • Veronika Przybylová 8.2.2018 at 10:56

  Polámal se mraveneček je naše oblíbené leporelko a knížka Ema naopak by se nám v knihovničce také dobře vyjímala 🙂

 • Eva Bartonova 8.2.2018 at 10:58

  Z Albatrosu mame nejoblibenejsi Jak krtek ke kalhotkam prisel, vydani jeste po me a mem bratrovi:)

 • Petra 8.2.2018 at 10:59

  Pěkný den, asi se budu opakovat, ale top knihy od Albatrosu jsou Harry Potter, ty miluju už od dětství a mám doma všechny díly. Jsem zvědavá, zda chytnou i dceru až povyroste, ale věřím, že ano:) jinak pak ještě moc pěkná a oblíbeá je knížka Povídání o pejskovi a kočičce. Emma naopak by se určitě dceři líbila, neboť taky vše schválně dělá doma naopak:)

 • Petra 8.2.2018 at 11:03

  My cteme nejradsi jakehokoliv Krtka 🙂

 • Jitka 8.2.2018 at 11:12

  My máme z Albatrosu A pak se to stalo!

 • Adriana.Sz 8.2.2018 at 11:43

  My máme doma spoustu knížek od Albatrosu. Naši nejoblíbenější je ježek v kalhotách.

 • Lenka Palmová 8.2.2018 at 12:09

  Z Albatrosu máme knížky z Alberta a pak Krtka a oblíbená je i od Kubašty Cvrček a mravenci. Emu vůbec neznám, pokud nevyhrajeme, určitě ji koupíme.

 • Sarka 8.2.2018 at 12:10

  ja mam hroznou uchylku na knihy:D asi jsem mela byt knihovnice…nejradeji bych se v knihach valela od rana do vecera:D ani jsem nevedela jake krasne knihy albatros ma:D to je moje zhouba:D kluci ani nestihaji cist vsechny knihy, co jim kupuju:D:D ale knihy o strachu asi budu muset koupit, je to ted nase aktualni tema:)) ikdyz uz mame knihu Divny brach strach…ale te se maly trochu boji:D:D a urcite poridim i Emu u doktora a ve skolce…Emu naopak uz mame:) diky za clanek, ani jsem nevedela, ze jsou i jine Emy!:)

 • Lidka 8.2.2018 at 12:25

  Náš syn má hodně oblíbené večerníčkové příběhy – Maxipes Fík, Pejsek a kočička, Káťa a Škubánek aj. Mně osobně se líbí řady jako první a druhé čtení a také všechny knížky o Harrym Potterovi a celém tom krásném kouzelnickém světě 🙂

 • Katka S. 8.2.2018 at 12:31

  Tak pro mě je určitě nejoblíbenější Povídání o pejskovi a kocicce 🙂 Tato knížka vypadá skvěle!

 • Nikol 8.2.2018 at 12:35

  Knih od Albatrosu mame celkem dost a vetsina jich je po mne a mych sourozencich.Mezi me top by bylo Povidani o pejskovi a kocicce,Spalicek ceskych pohadek.Kniha rikadel a Lindgrenovky.

 • Peta 8.2.2018 at 12:35

  Mame strasne mooooc knizek z albatrosu 🙂 kdykoli k nim zavitam, tak s prázdnou neodejdu 🙂 aktualne jsem u nich objednala Rok v lese a ted chcem zkusit i Potok a reku. Lesni knizka je naprosta bomba 🙂 tak jsem zvedava i na tu další. prima dnik 🙂

 • Mirda 8.2.2018 at 12:43