Špindl s dětmi | Kam vyrazit a co si užijete

Slibovaný program a poslední zimní Krkonoše, právě dnes 🙂 . Spousta z vás mi (po recenzi na dovolenou v Hotelu Adam) psala, zda bych neporadila nějaký tip kam se s děti vydat nebo jaký program zvolit ve Špindlerově Mlýně. Dala jsem tedy dohromady pár míst a pro zájemce i odkazy, kde najdete k tipům více informací. Tak jdete s námi?

Zima ve Špindlerově Mlýně nemá chybu. A protože my si tam letos dali necelé tři dny, stihli jsme toho s dětma poměrně dost vyzkoušet. A co rozhodně můžeme doporučit? Nechte auto u hotelu. Po Špindlu funguje síť skibusů, takže není potřeba tahat ve vánici auto. Na mnoho míst se autem ani nedostanete.

Lyžování hrou – Skiareál Sv.Petr

Stejně jako v Harrachově jsme hledali i tady lyžařské školičky. Chtěla jsem, aby měly holky denně alespoň jednu hodinu, kdy je povede někdo jiný než my. To se nám vyplatilo a povedeným tipem může být skiareál Svatý Petr, kam jsme vzali holky do lyžařské školičky SKOL MAX. Milý přístup, krásný park a děti k sobě dostaly každá jednu instruktorku.

V rámci ranní lyžovačky (program Early bird má výhodu pro ranní ptáčata půl hodiny k lekci navíc) měly hodinu a půl klouzání, jízdy na „kouzelném koberci“ a k dispozici dětský lyžařský park. Veškeré lyžařské vybavení vám navíc půjčí na místě, takže stačí se dobře obléct.

Lyžařskou školu SKOL MAX najdete ve skiareálu Svatý Petr. Pokud si budete půjčovat vybavení na místě, najdete ho hned při vstupu do samotného areálu. Dětský park a kancelář je oproti tomu až v zadní části, takže neudělejte chybu jako my, že jsme první vyrazili do kanceláře a vesele pak zase zpět pro lyžařské sety holkám 😀 . Pokud se do těchto míst chystáte, přidávám praktické informace a více fotek z výuky 🙂 .

Jooo tahle hodina jim začala vyloženě dřinou 😀

Praktické informace k lyžování s dětmi

webová stránka SKOL MAX Ski school – http://www.skolmax.cz/
Facebook fun page – tady
Dětský park, Sv.Petr: Špindlerův Mlýn 297
ceník privátních lekcí sezóna 2017/2018 – tady – 990 Kč/55 min
nebo 1,5h u Ranní ptáče (8,30-9,50h)
rezervace lekcí –  rezervace@skiareal.cz,  svpetr-ls@skiareal.cz

Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-001
Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-002
Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-003
Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-004
Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-005
Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-006
Spindleruv_mlyn_SKOLMAX-007
previous arrow
next arrow
 

Sáňkařská dráha nesmí chybět

Tohle byl zážitek pro nás pro všechny. Jestli míříte do Špindlerova Mlýna v době, kdy se pyšní bílou přikrývkou, rozhodně musíte zkusit sáňkařskou dráhu. Na její start vás z centra vyveze autobus, zapůjčí vám své vlastní sáňky a frčíte. S námi jel v autobuse dav mladíků, kteří snad celou noc nespali a slavili, kolegové na teambuildingu a pár rodin s dětma. Do sedmi let jede dítko na saních s vámi a není to vůbec žádná nuda.

Dráha má neuvěřitelné 3 km lesem, občas je to pořádný sešup, že mi sotva boty stačily brzdit 😀 a pro děti to byla slušná odměna za hodinu lyžování ve školičce. A že jste fajnšmekři nebo jsou už děti větší? Mají v nabídce i noční jízdu, což musí být vůbec skvělý zážitek. Dětem na saně určitě dejte helmu a brýle (od brzdění lítá fůra sněhu) plus doporučuji i šálu nebo nákrčník přes obličej. Pak si jízdu užijí a budou prosit o přídavek.

Celý tenhle program byl cca na dvě hodiny 🙂 .

Muzeum Lega

Občas se to nepodaří a i na vysněné zimní dovče prší. Nebo máte doma děti, co milují Lego jaky to naše, takže jsme vyrazili v centru Špindlerova Mlýna do Muzea Lego kostek. Těch modelů, kostek, dupla i klasiky… zabaví se tu krom dětí rozhodně i tátové 🙂 . Minimálně ten náš vypadal, že by tam koupil lístek i jen sám pro sebe 😀 .

To že jde o muzeum už asi bude zajímat děti míň, protože je to taky velká herna, kde mají děti k dispozici velké množství kostek, Lego vláčky a animovanou pohádku o Legu. Před vstupem do muzea je k dispozici prodejna, takže počítejte, že se tam děti zaseknou a nebudou chtít pryč 😀 . Případně jim s sebou odnesete nějakou ze stavebnic a bude dobře 🙂 .

Holky zaujalo hlavně klasické (malé) lego, se kterým se vlastně dřív nesetkaly. Obě tak zasedly k těm titěrným kostičkám, které odmítám doma „omylem vyluxovávat“ a jim se domů vážně nechtělo 🙂 .

Praktické informace k Muzeu kostek

webové stránky – https://www.muzeumlega.cz/muzeum-spindleruv-mlyn
adresa: Bedřichov 22, PSČ 543 51
ceník: do 120 cm za 50 Kč, vyšší děti 100 Kč, dospělák 150 Kč, rodina (2+2) 400 Kč

Bruslení pod nebem

Jenže když to jde, má se jít prostě ven. U Lega sedíme všichni doma skoro denně, no ne? 🙂 . K zimním sportům neodmyslitelně patří bruslení. Lední plocha je i v centru Špindlerova Mlýna a nás překvapilo, že ani v hlavní sezóně o víkendu tu nebyl nával. Půjčují tu brusle všech velikostí, takže jsme vyrazili na led všichni čtyři a dětem za 50 Kč půjčili dětskou hrazdičku. Nebylo třeba je tak důkladně hlídat a držet.

Vstupné s vypůjčením bruslí je tu ale s „vysokohorskou přirážkou“, takže když vezmete brusle z domova, zbude vám tady na trdelník nebo svařák 🙂 .

Praktické informace k bruslení ve Špindlu

webové stránky tady klik nebo tady klik
místo: hřiště u restaurace Labužník
vstup 50 Kč, půjčovna bruslí k dispozici

Pak už jen pozorovat děti a doufat, že to vaše nebude mrtvolně polehávat na ledu jako chlapec v červeném 😀

Aquapark Špindlerův Mlýn

A ještě jeden tip pro vás, kdyby nevyšlo počasí nebo byla chuť na vodu i v jiném než zmrzlém stavu 🙂 . My ho letos nestihli, protože počasí nám vyšlo úplně snově, ale Aquapark ve Špindlerově Mlýně už by si holky moc užily. Navštívili jsme ho když byly Nelince dva roky a Julinka byla těsně před vyvrhnutím 😀 Krom tobogánu si užila Nela i klouzačky, umělou řeku a mnoho dalšího. Bazén uprostřed lesa. Kdyby nám počasí nevyšlo, byla to naše jistota kam „zaplout“. Pro nás ale „ahoj na jaře“.

Vážně byla takhle malá? A vážně z nás měl táta tehdy tak málo šedejch vlasů? 😀

Praktické info k Aquaparku

webové stránky http://www.aquaparkspindl.cz/aquapark/
místo: Špindlerův Mlýn č.p. 300, 543 51 Špindlerův Mlýn
ceník a otevírací doba klik tady

Mějte krásný den a jestli do Špindlu vyrazíte a najdete fajn tip, klidně se o něj podělte v komentářích 🙂 , hledá tam totiž inspiraci nejedny maminka. Máváme a držte palce ať nás nic neskolí, protože na nás tento týden čekají Beskydy 🙂 .

A jestli se chystáte vydat směr Krkonoše, mrkněte do mapy na další články 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Jana Fraisova 21.2.2018 at 16:20

  dekuji za clanek, mozna vyuzijeme v budoucich letech 🙂 Nas tata ma take za posledni rok, co je mladsi syn na svete, mnohem vic sedivych vlasu 😉

  • Míša 21.2.2018 at 16:41

   Jani děkuji za komentář. Věřím, že na podzim přibude i nějaká inspirace na pěší a odrážedlo-výlety 🙂 Moc ráda bych se do Krkonoš vrátila. Je to pro nás zatím neprojitý kraj, který je ale na cestu z Prahy dobře dostupný, tak se těšíme, že poznáme víc i z přírody. Určitě se to tu pak objeví 🙂 .

   Krásný den a co nejmíň šeďáků hlavně u nás. Chlapům je to většinou úplně šumák 😀 .

 • Simona 6.3.2018 at 17:54

  Míša, thanks so much for the post.Much thanks again. Really Cool.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×