bydlíme na horách | Hotel Adam ve Špindlu

Třetí den na horách a nám končí pobyt v Harrachově. Je na čase se posunout zas o kus dál, ale auto plné zimní výbavy hodláme zase rychle vybalit. Hodinka v autě a nás už vítá Špindlerův Mlýn 🙂 . Resident Harrachov byl úplně skvělý a mrzelo mě, že náš pobyt tam už nešel prodloužit kvůli obsazenosti hotelu. Zase se mi ukázalo, že všechno zlé je pro něco dobré. Náš posun do Špindlu byl totiž posun do pohádky 🙂 .

Pátek dopoledne si holky ještě zalyžovaly ve školičce v Harrachově (o těch Vám brzy napíšu samostatný článek 🙂 ) a na cestu jsme vyrazili na polední spánek. Cesta autem je pak pro nás všechny daleko snesitelnější a je to taková má jistota, že Nelinku nechytne tradiční nevolnost v autě :-). Kdo to má stejně, určitě ví o čem mluvím 😀 .

Vítejte ve Špindlu, ahoj Krakonoši

Moc prima bylo, že náš nový „domov“ povoluje nastěhování do pokojů už ve 14 hodin, takže nehrozilo nikde žádné čekání. Páteční den byl ale počasím úplný masakr. Vánice, silničáři klasicky nezvládali protahování a my bez řetězů. Hotel Adam, do kterého jsme mířili byl ale dosti vysoko, takže jsem čekala, kdy mi táta oznámí, že jsem zbytečně těžký náklad a vysadí mě u krajnice 😀 .

Bylo to tak tak, ale tím naše cestování autem skončilo a raději jsme nechali našeho modráska čekat v garáži před hotelem a dál cestovali po Špindlu Skibusem. Ten má totiž zastávku úplný kousek od Hotelu Adam.

Hotel Adam (nebo snad Eidam?)

O můj bože! Dobře, že kapacita v Harrachově byla plná a my se „museli“ vrtnout sem. Pokud někdy budete ve Špindlu a je jedno v jakém ročním období, sem prostě musíte. Neviděla jsem krásnější výhled. Trochu by mohl konkurovat Penzion Na Bělisku, kde jsme byli v létě, ale na Eidam nedosáhne. Jojo, holky to tu vzaly po svém a nějak se nesrovnaly s tradičním českým jménem, takže si hotel suverénně přejmenovaly a já jen čekám, kdy Nelinka řekne ve školce Adámkovi „ahoj Eidame“ 😀 .

Ubytovaní jsme byli v mínus jedničce (apartmán 010). Hned vedle wellness a bazénu. Náš pokoj byl neskutečně útulný, čistý a holky měly zase svůj pokoj pro sebe. Pokud by se stalo, že venku bude ošklivo, umím si dost dobře představit, že dovolenou strávíme jen tady a v okolí hotelu. Proč?

Protože VÝHLED! Tohle si mě totálně získalo. Přímo z pokojů máte totiž výhled na Krkonoše a my jako bonus i ladovskou zimu k tomu. Jaro, léto a co teprve to babí? Musím to být fakt krása, takže už asi rozumíte, proč se mi z hotelu vlastně nikam moc nechtělo 😀 . Ale uvidíte, že nakonec jsme toho zvládli docela dost. I přesto, že jsme auto za celý víkend nepoužili.

Holčičí pokojík byl hodně podobný tomu našemu, akorát jsme ho pak vytunily přesunem matrací a polštářů z gauče, aby nám holky v noci nespadly na zem. Paní uklizečka asi zase zírala 😀 . Myslím, že když vešla do pokoje, přes který se musí projít, než se dostanete k holkám, myslela si, že jsme rozkradli a odvezli gauč 😀 .

IKEA dělávala nějaké ty univerzální zábrany na postel, je to tak? To jsem ještě nikdy nikde neviděla a přitom by to vyřešilo nám všem stěhovákům tolik námahy 😀 .

A ta nejkrásnější televize u holek v pokoji promítala tohle. Pohled na svah, po kterém se vozily celý den mravenečci. Tohle je asi k zimě velký bonus. Já si pravidelně brala na pokoj kafe a sedala k proskleným dveřím. Pohled na lyžaře krásně se trousící (občas se kutálející) z kopce dolů byl hotovým feng shui 😀 .

Relax před i po lyžovačce

Když už jsem u pobytu v hotelu, tak se zkusím oprostit od venkovní zábavy a dotáhnout to tu celé 🙂 . Po příjezdu jsme si vyrazili na chvíli ven do okolí hotelu, kde jsme bobovali a jezdili na „olyženém“ FirstBiku (ten můžete vyhrát na blogu tady – klik.). Po bobovačce jsme šli prozkoumat místní bazén a prostě … já chci zpátky! Nemyslete jsi, že jsme byli nějací VIP 😀 . On tam vážně nikdy nikdo nebyl. A to je strašně báječný na pobytu s dětma. Jedete totiž díky nim v totálně nestandardním módu.

Zatímco od rána až do 16 hodin byly všichni na svahu, my si dali ráno bazén, pak lyžařskou školičku a na oběd jsme se vraceli, aby se holky vyspaly. Lyžování ve Špindlu nabízí hned několik svahů, ale my jsme vybírali podle možností dětský park, ve kterém mají pro děti „kouzelný koberec“. Vlek, na který se snadno dostane i Julinka a cesta do kopce pro ní bude bezstarostná.

Po spaní jsme si skočili zase do bazénu a v ty čtyři hodiny, kdy se začali páry vracet ke svým romantickým pobytům a skočili do vln, my už se nabalili a šli ven utahat děti 🙂 . Krásná symbióza, kdy romantickým pobytům děti nepřekáží a my zas měli krásný soukromčo.

Konečně „doma“

Každý den jsme si tak střídavě pobyli v hotelu i venku, ale návraty „domů“ jsem milovala. Hotel Adam vypadá z fotek hodně luxusně, což také je. Není za každou cenu ale předražený. Velice navíc oceňuju, že i když jsme měli pobyt na voucher, neměl jedinou chybu.

Dobře si pamatuju první pobyty, které jsme ještě bez dětí koupili s Tomem a na kterých bylo strašně znát, že „to sou ti na voucher“ a stálo to za starou bačkoru, služby a vše pro nás bylo o level či dva níž.

Polopenze – ráj všech maminek

V rámci pobytu jsme měli zase polopenzi. Podle toho jsem se i snažila pobyt vybírat, protože těch pár dní na horách jsem chtěla být venku (od pátka do neděle u feng shui okna 😀 ). Kdyby tenhle článek hodnotil táta, na prvním místě by stálo jídlo (u dětí bazén). U mě už několikrát zmíněný výhled 🙂 . Uznávám ale, že jídlo by bylo hned na místě druhém. Restaurace je přímo v hotelu. Každý den jsme si dopoledne vybrali na recepci ze tří variant svou polopenzi a tentokrát byla možná polopenze i dětská!

Ranní snídaně byla bufetovou formou, oceňuju dostatek čerstvého ovoce! Oběd byl tříchodový, všechno jídlo „jako od maminky (joo asi i lepší 😀 )“ a dezert nepřeslazený a chutný (perník, druhý den vanilkový pudink).

Baby-friendly stolování

Hotel Adam je prvním místem, kde bych chtěla záměrně vyzdvihnout nálepku BABY-FRIENDLY. Aniž bych něco řekla, automaticky myslela obsluha na vše sama. Něco pro nás bylo dokonce sci-fi 😀 .

Milá slečna servírka donesla dětem ke každému pití automaticky skleničky s brčkem. K jídlu pak nechyběl dětský příbor (lžíce, nůž i vidlička) a jako vrchol byla teplota jídla. Ač jsme jedli stejné jídlo a nám ho donesli horké, děti ho měli při teplotě, která se dá jíst 😀 . Taktéž to bylo u čaje, který jsme si dali po návratu z lyžovačky. To jsme absolutně nechápali. Žádné čekání, foukání a všichni 4 současně jsme se mohli najíst. Zdá se to jako hloupost, ale stolování pak vypadalo úplně jinak než doma, kde foukám, krájím, foukám a mé jídlo je ledové.

Restaurace je v hotelu opravdu dlouhá a na jednom z konců je dětský koutek. Koberec s IKEA Trofastem, kde jsou nějaké kusy vláčkodráhy, kostek, aut, plyšáků, plastové zvěře i fajn dřevěných hraček. Na koberci pak byly velké válecí pytle a polštáře, ze kterých se děti (převážně cizinci) dívaly na pohádky. K dispozici pak bylo asi 5 dětských židliček. Ty už nepoužíváme, ale pro menší děti další plus.

Na závěr k restauraci to hlavní. Jídlo. Bylo senzační a já byla strašně ráda, že se v nabídce polopenze našlo i lehčí jídlo. Harrachov byl nekompromisní omáčka či pořádné hutné jídlo, které já si k večeři snažím odpustit. Tady možnost byla. Saláty jsem si dala u Adama hned dva a jestli pojedete kolem, stavte se tady na oběd, protože takový salát si doma neudělám ani sama, a to se zdá, že na něm nic nebylo.

Čert a Špindl nikdy nespí

Jeden večer jsme si udělali vyjížďku do centra. Od hotelu jsme se svezli Skibusem a užili si noční procházku, kterou jsme spojili s bruslením pod širým nebem 🙂 . Rozsvícený Špindl tady ale rozhodně stál zato. Holkám jsme s sebou vzali boby, takže když už byly nohy večer utahané, zasedly spolu na jeden bob a už se jen vozily.

Sobota večer se nám díky horskému vzduchu a všemu programu moc povedla, takže byl čas na poslední noc a mě začalo být pomalu ale jistě smutno, že těch 5 dní na horách tak strašně rychle uteklo. Feng shui výhled zahalila tma, ale i tak se vyplatilo k němu sednout, protože v té úplné tmě naprosto dokonale svítily dvě rolby, které jezdily na protějším svahu proti sobě a horko těžko mě táta od okna dostával 😀 . Promiň.

Tak dobrou a zítra už domů

Pokud se nám podaří najít dovolenou a volno v letním nebo podzimním harmonogramu, který je kvůli kurzům první pomoci hodně našláplý, určitě tady letos uvidíte Hotel Adam a feng shui výhled znovu 😀 . Tentokrát už v jiných barvách a s jiným druhem výletů a zábavy. My jsme totiž nadšení všichni čtyři.

Mějte se krásně a pokud máte tip na nějaké příjemné místo, klidně i rodinné penziony a místa nenáročná, budu za ně moc ráda já i další maminky. Tak šup s nimi do komentářů 🙂 . Mějte krásný den a pokud možno zimu bez nudlí a laryngitid.

Praktické informace

webová stránka hotelu – http://hoteladam.cz/
Facebook fun page hotelu – klik
Náš voucher přes Slevomat – klik
Jídelní lístek hotelové restaurace – klik
Adresa hotelu: Svatý Petr 267, 543 51 Špindlerův Mlýn

Kam v okolí? Mrkni na mapu a najdi inspiraci v jiném článku!

MUDr. Michala Knězková

All posts

27 Comments

 • Paja K. 1.2.2018 at 8:45

  Miso,parada,jak jinak!!! Jo,Eidam,to je proste libovka:) My jeste vyzkouseli hotel Olympie a taky vrele doporucuju… vsichni uzasne mili,jidlo TOP,ubytovani,bazen,sluzby,vse parada:)

  • Míša 1.2.2018 at 12:55

   Ahoj Paji 🙂

   Olmypie je hned vedle, tak děkuju za tip. Výhled totiž bude mít stejně skvostný. My se tam chodili s dětma dívat na snowtubing a odjížděl nám tam Skibus každý den 🙂 . Tak třeba se budeme vracet a prodloužíme si to v Olympii.

   Doufám, že užíváte a je ti doma dobře 🙂

   Mávám já i unudlánci 😀 ❤️

 • Lucie Johaníková 1.2.2018 at 9:09

  Krásné fotky. Můžu potvrdit, že babí léto je tam nádherné 🙂 Sice jsme pobyt zahájili rozraženým obočím a výletem do nemocnice ve Vrchlabí, ale naštěstí vše bez následků a na pobyt moc rádi vzpomínáme. A také věřím, že jsme tam nebyli naposledy 🙂

  • Míša 1.2.2018 at 12:54

   Milá Luci,

   děkuji za milý komentář. Asi si neumím představit fotogeničtější místo, takže to šlo doslova samo 😀 . Babí léto bych si tady dala okamžitě. Bohužel člověk ale vůbec nevychytá počasí. Nám by se zákonitě stalo, že z babího léta se stane šedý, mlhou zalitý víkend 😀 . Zrovna teď aktuálně přemýšlíme nad termín, kdy se do Adama vrátit a podzimu už se trochu bojím. Tak uvidíme 🙂 Výlet do nemocnice jedna radost, že? To je mi líto a je dobře, že dnes už vzpomínáte s radostí 🙂 .

   Mějte krásný konec týdne
   Míša a holky ❤️

 • Zlata Kopecká 1.2.2018 at 9:21

  Do Adama jedeme za měsíc. Tak díky za recenzi, už se moc těšíme. Z.

  • Míša 1.2.2018 at 12:51

   Jeee Zlatko vy se máte.

   Jestli máte termín až za měsíc, zkuste se možná optat jaký máte pokoj. Já jsem totiž vůbec netušila, že hotel má pokoje i na stranu k parkovišti, kde není výhled vůbec žádný. Přiznám se, že ten výhled je zážitkem, který nás táhne zpět 🙂 .

   Proto pokud vám na tomhle také záleží, optala bych se. Mrkněte záměrně na komentář paní Petry V., která byla v dubnu 🙂 .

   Posíláme pozdravy 🙂
   Míša a holky ❤️

 • Daniela 1.2.2018 at 9:35

  Parádní tip. Za nás jednoznačně hotel Lesana ve Špindlu. Tak vyšperkovaný hotel pro malé děti jsem viděla poprvé. Veliké a bezpečné pokoje, skvělá polopenze, v restauraci dva dětské obří koutky s kamerami (při jídle můžete nenápadně své ratolesti kontrolovat v televizi:-)), úžasné wellness a spa. Pro děti menší a mělký bazén, ve kterém se parádně vyřádí, pro rodiče výřivka, velký bazén a sauna. Přímo u hotelu lyžařská školka, kopec na saně… Jídlo skvělé jak pro rodiče, tak pro děti, ktere maji svůj vlastní koutek s jídlem na míru pro ně samotné. Příbory, brčka a jídelní sady pro děti jsou samozřejmostí. Navštívili jsme hotel Lesanu v prosinci a vrátíme se v březnu. Nemůžeme se už dočkat. V jiných hotelech je to s naším aktivním ditkem (2,5roku) velmi náročné. Najíst se v klidu, nemožné. Zde, díky spoustě vychytavkam je pro nás pobyt odpočinkem:-) Doporučujeme!!!

  • Míša 1.2.2018 at 9:41

   Já nemůžu než souhlasit 😊 Lesa nu jsme navštívili 3x,ale tehdy jsme měli zatím jen Nelinku a byly ji necelé dva roky. Tak děkuji za připomenutí ❤

 • Helča 1.2.2018 at 9:41

  Ve Svatém Petru jsme byli před Vánoci a byla to Nádhera. Hotel kousek od hotelu Olympie (celkové hodně vysoko). Ale nám to vyhovovalo. Krásný výhled, ticho… jednou jsme si udělali i výlet dolů do centra, ale zase jsme se rádi vrátili do kopců, kde to přeci jen bylo o dost hezčí 🙂

  • Míša 1.2.2018 at 12:50

   Milá Heli 🙂

   Olympie je vlastně právě vedle Adama, takže jsme okolo chodili denně. Holky tam sledovaly snowtubing a každý den jsme šly na skibus, který má zastávku právě kousek od Olympie. Výška to je pořádná, takže jsme byli moc rádi, že jsme to zvládli bez řetězů a ještě raději, že Hotel Adam měl možnost krytého stání pro auta. Zbytek víkendu tak byla jasná volba bez auta 🙂 . Do centra jsme také vyjeli a zpět se vraceli těma jejich taxikama, ale jednou stačilo. Úplně přesně 🙂

   Mávám já i moji dva usmrkánci 🙂 ❤️

 • Aneta 1.2.2018 at 9:41

  Krkonose mame sice daleko, ale po takove recenzi si hned zapisuji ten hotel a urcite nekdy zajedem. Nevim zda znate babyhouse v dolni lomne, mozna jste tam uz i byli. A slysela jsem, ze hotel Vista na Dolni Morave je taky dobry,ale asi drahsi.

  • Míša 1.2.2018 at 12:39

   Milá Anet,

   pokud jednou projedete skrz republiku, tak celkově Krkonoše za návštěvu vážně stojí. Je tam strašně moc možností kam s dětmi, celkově je to všude pro děti uzpůsobené. Jedny z mála hor, kde se dá jak s kočárky, tak na odrážedlech a Adam, ach Adam (snad mě tady nepřistihne vzdychat manžel 😀 ).

   Děkuju moc za tipy na druhém konci republiky. O Vistě jsem slyšela hodně, ale přiznám se, že mi je tento koncept až moc dětských hotelů trochu prosti srsti. Ubytování je velice drahé a aby se vyplatilo, nesměl by člověk moc vytáhnout paty z hotelu. To zas pro nás úplně není. Já osobně mám třeba ráda hotely kde je bazén, ale není to z důvodu luxusu a pohody, ale protože holky vodu milují a vždy bychom museli do nějakého bazénu jet. Tam ale zase nemůžeme být moc dlouho, protože obě po obědě spí a to se snažím respektovat. Proto ty bazény v hotelu jsou super, že si tam člověk dojde na hodinu. Po spaní zase a večer zas. To jinde nejde.

   Na co mám ale zálusk je Dolní Morava. Slyším na ni samou chválu, jen si najdeme nějaké milé ubytování, klidně skromné s farmou, koníkama nebo jinak zajímavou a já budu vědět, že v 19h, kdy jdou holky spát tam bude klid 😀 . Když budete mít jakýkoli tip, tak budu moc ráda. Babyhouse jsem slyšela a právě teď jsme měli do Dolní lomné jet 😀 . Dobrá náhoda. Ale je to hodně obsazené, ale tak moc krásné. Tam by se nám i holkám moc líbilo, tak snad to někdy vyjde. Aktuálně se snažím najít na zimu něco, kde je bazén a hodně blízko kopec, nejlíp přímo sjezdovka dětem, takže scifi 😀 .

   Přejeme z doupěte marodů krásný den a máváme na druhý konec republiky.

   Míša a holky ❤️

 • Míša Drozdová 1.2.2018 at 9:42

  Míšo, prima recenze, vypadá to fakt dobře! Hodně mě rozesmála akce stěhovàků 😀 jak já to znám. Kolikrát pretvarime pokoj k obrazu svému, jen aby v noci děti nežuchly 😀

  • Míša 1.2.2018 at 13:03

   Ahoj Miši,

   to stěhování asi příště vyfotím, protože to je vždy akce dne 😀 . Už po příchodu na pokoje vždy koukám po čem sáhnout, co není přivrtané ke zdi, s čím zvládneme hnout 😀 . Hotová ouchylka už 😀

 • Veronika Foto vp 1.2.2018 at 10:30

  Krasne a tise zavidim. Vouchery na Slevomatu bohuzel vyprodane 🙁

  • Míša 1.2.2018 at 12:33

   Veru já je tam stále vidím 🙂 Alespoň tedy mně se po rozkliknutí objeví pobyt i pro páry i rodinné pobyty v Adamovi 🙂 . Já už teď řeším s manželem termín, protože musí plánovat dovolené předem, tak snad nám to vyjde a nebude termín obsazený 🙂

 • Lucie Humlová 1.2.2018 at 12:06

  Adam je úžasný, byla jsem tam sice už před lety, na cvičícím víkendu a bez dětí, ale jak píšete, je to TOP… A ten výýýhled… ❤️❤️❤️

  • Míša 1.2.2018 at 12:31

   Jeee Luci, cvičící víkend bez dětí 😀

   Science fiction 😀 Muselo to být skvělé. Doporučuju ale i s dětma, holky si to užily strašně moc a ani se nám nechtělo sjíždět dolů do centra. ❤️

 • Petra V. 1.2.2018 at 12:23

  Dobrý den, Míšo, my jsme hotel Adam navštivili v dubnu a musím říct, že máme trochu odlišné zkušenosti. Právě na Vámi zmiňovaný výhled jsem se do Adama moc těšila, bohužel jsem dostali pokoj s výhledem na druhou stranu tedy na parkoviště a to i přesto, že jsem se před příjezdem emailem s hotelem domlouvala na umistění do pokoje s výhledem na krkonošské svahy. Když jsem na tuto skutečnost při příjezdu upozornili, bylo nám řečeno, že hotel je plně obsazený a výměna pokoje není možná. S manželem jsem o plné obsazenosti pokoje dost pochybovali. Ovšem větším problémem našeho pokoje se nakonec staly ultratenké zdi, díky kterým jsme měli pocit, že náš víkend sdílime společně s německým párem ubytovaným ve vedlejším pokoji. A zejména noční radovánky prožívali dost hlasitě :0). Jelikož jsem s naším tenkrát sedmiměsíčním synkem cestovali poprvé, měli jsem představu, že večer poté, co jej uspíme, vezmeme chůvičku a večery budeme společně trávit v hotelové restauraci. Ta bohužel zavírala již po osmé hodině večer, takže jsem večery trávili v tichosti na pokoji s obavou, zda hlučicí němci nevzbudí našeho synka :0). Poučení pro příště, zajišťovat ubytování ve dvoupokojových apartmánech :0). S čím s Vámi musím souhlasit, je krásný bazén a za mě perfektní sauny, kde jsem krásně zrelaxovala druhý večer, zatimco taťka na pokoji hlídal. Užili jsem si i nádherné výlety do okolní přírody. Dnes už na pobyt v hotelu Adam vzpomínáme s úsměvem, ale podruhé už bychom se tam asi ubytovat nechtěli. Mějte se krásně. P

  • Míša 1.2.2018 at 12:29

   Milá Peti,
   moc vám děkuju za tenhle komentář. Přiznám se, že já absolutně netušila, že mají pokoje i na tuto druhou stranu. Je tedy dost náhoda, že jsme takový nedostali. A to jsme byli na voucher přes Slevomat. Ráda bych se tam s dětma ještě vrátila, takže tohle si zkusím ohlídat a určitě právě kvůli výhledu chci do tohoto hotelu znovu.

   Pokud byste byla dole jako my, tak vedle vlastně není hned žádný pokoj. My tam v 7 ráno dokonce zapnuly Bulíka a holky si mixovaly ovoce 😀 To by nám asi jinak sousedi dali 😀 . Takže mě moc mrzí ta smůla. Restaurace skutečně zavírala večer, ale já si tam po osmé chodila pro kafe na pokoj a ještě to šlo, tak nevím přesně do kolika měli. My jsme spíš plánovali, že holkám necháme chůvičku a půjdeme do wellness.

   Nakonec ale tím oddělením pokojů si holky rychle usnuly a nás už lenost nevytáhla 😀 . Přiznám se, že z celodenního pobíhání po sněhu a výletech jsem upadla do pelechu téměř s dětma, i když vydržela jsem o chlup dýl 😀 .

   Tak jakmile narazíte na hezký tip, sem s ním a já vám děkuju za to upozornění. Asi bych byla hodně zklamaná přijít o výhled, kvůli kterému jedu 🙂 .

   Mějte krásný den
   Míša a holky

 • Hana Dlouhá 1.2.2018 at 12:29

  Vy mě snad přesvědčíte o příznivosti zimní dovolené a příští rok taky vyrazíme 😀 😀 😀

  • Míša 1.2.2018 at 12:59

   😀 😀 😀

   Milá Hani děkuji, dnes jste mě jako první rozesmála během jedné věty. Je tu ze mě pečovatelka, která sama vrávorá po bytě, takže ještě jednou díky 😀 .

   Věřím, že pokud jede na hory člověk připravený a má to promyšlené, tak se to dá opravdu velice krásně užít 😀 . Jsou to asi první naše pořádné hory. Lon jsme navštívili v Jizerkách Penzion UKO, ale to se týkala zima jen Nelinky. Letos už nás všech a byla to bomba. Já musím do dalšího sněhu jen pořídit Julince teplejší boty (a tady absolutně neřeším barefoot, kompromis, nic z toho) – jdu do sekáče a na těch 5 dní vemu co je dost velké a teplé. Nic nezkazí zimní dovolenou víc než když je dětem zima.

   Určitě to ale zkuste. Myslím, že je to i krásný zvyk si pak jednou za rok společně vyjet na hory a těším se až budou holky větší a tohle bude NÁŠ čas, který si na sebe prostě vždy vyhradíme a užijeme.

   Mějte krásný den a držím palce
   Míša a dva unudlánci 😀 ❤️

 • Lucie 1.2.2018 at 13:04

  Míšo,taky jsem pátrala po ubytku na zimu (teda mimo Krkonoše) a narazila jsem na tohle v Rokytnici nad Jizerou přímo na sjezdovkce: http://www.rokytnice.com/cs/ubytovani/chata-lovcenka#prettyPhoto
  Jde ale o nový hotel a web neuveden a email nereagují a děti nakonec nemocné,ale třeba telefon někdo vezme.Jen nevím,jestli již mají hotové wellness.

  • Míša 1.2.2018 at 13:10

   Luci moc děkuju za další tip, teď se to rozhodně hodí 🙂 .

   Vypadá to moc hezky. Já sama byla v Rokytnici několikrát, protože to nemáme z Liberce moc daleko,a le nikdy jsem nebyla s dětmi.
   Doufám, že budete brzy fit a budete(me) moc užívat zase zimy, i když mi přijde, že třeba do Prahy se letos ještě neráčila dorazit.

   Mávám já i moji dva unudlánci 🙂

 • Irena Durdilová 1.2.2018 at 15:09

  Míšo já mám tip na ubytování na Lipně, pokud zase pojedete na jih. Mrkněte na http://www.apartmanlucy.cz. Není to sice se službami jako tady, ale v naprostém soukromí a pro děti mi to přijde fajn. My tam vyrážíme na Velikonoce.

 • Soňa Zemanová 1.2.2018 at 17:09

  Ahoj Míšo,

  nasvícený Špindl je nádherný, když jsme na začátku ledna projížděli Špindlem. Uchvátili mě ty tísíce svtýlek, rozvícená lávka, rozsvícené hotely. Naše cesta ale pokračoval dál k Medvědímu koleni, kde jsme zaparkovali. Nakrmili a oblékli děti. Maxe šup do nosítka, na záda krosny a Ami svůj batůžek. Zapli jsme čelovky a dětem jsem ještě koupila led náramky na ruku a hurá na Medvědí boudu, čekali nás necelé dva kilometry do kopce. Příště si beru ještě nějakou placatku na zahřátí a naposilněnou. 🙂
  Na Medvědí boudě nečekejte přepych. Ale pro nenáročné turisty je zde pohádka na zemi . Krásné výhledy do okolí, klid a sem tam nějaký lyžař. Majtelé vaří klasickou krkonošskou kuchyni a snídaně se jsou bufetového typu s domacím pečivem. http://www.medvedibouda.cz/
  Těším se až se v létě opět vyrazíme a budeme dělat túry do okolí. Podíváme se k prameni Labe, na Labskou boudu a nebo na Pančavský vodopád.
  Mají u chalupy i svoji sokromou sjezdovku což bylo fajnové. Příští zimu jsem pojedeme určitě znova…

 • Dagmar 2.2.2018 at 6:14

  Tyhle clanky ze zimy me vzdy nabiji pozitivni energii. Jiz se moc tesim na nase hory, zimu na horach mam uplne nejradeji ze vsech celorocnich aktivit a rocnich obdobi. A je pekne videt, ze i na voucher se da udelat pekna dovolena, take si pamatuji ty zacatky slevomatu, kdy pri pobytu na voucher jsme byli druhoradi hoste.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×