výletnice | Snová Farma NOE

Dneska to prostě sepíšu. Je toho tolik, co bych k tomu krásnému víkendu chtěla říct, že by tady ale asi nikdo nedočetl do poslední věty, takže to dnes zkusím zkrátit na minimum. Stejně toho ale nebude málo. Náš poslední víkend musím za sebe zhodnotit jako ten nejkrásnější v letošním roce. V kategorii Výletujeme, kterou tu na blogu mám, je toho za letošek požehnaně, ale tohle místo u Brna je pro mě natolik TOP, že bych tam trávila víkendy pořád. Věřím, že i holkám se tam líbilo a za nás to bylo tak fajn, že jsme zrušili všechny plánované výlety v okolí Brna a zůstali prostě jen „tady“, celé tři dny. A dnes vás tam vezmeme s sebou.

Já opustila rodinu už ve čtvrtek a odjela směr Bratislava, kde na mě čekaly maminky dychtící po semináři První pomoc pro maminky, všem děkuji, bylo to zase báječné. Další den jsem pokračovala do Brna, kde čekala další porce téměř čtyřiceti mamin a pak už hurá víkend. 

 

FARMA NOE

Pro náš pobyt jsem vybrala farmu. Kdo nás zná, tak už ví, že taková místa jsou nám s dětmi nejbližší, i když čas od času nepohrdneme ani hotelem s dětským koutkem :-). Tohle místo ale bylo jen 14 km za Brnem a už podle internetu bylo jasné, že tam se vyřádíme a nebude tam ani v létě hlava na hlavě.


Farma NOE. Jakmile dojedete na místo, otevřete pusu. Krásná veliká dřevostavba, která působí jako by její bráškou byl ranč. Za branou vás uvítá nejmilejší a taky největší štěně, které jsem měla čest poznat a světe div se, jmenuje se NOE.Ha, byl dřív Noe nebo Farma NOE?

Julinka vedle něj vypadala tak strašně roztomilá a on má mazlení a vítání tak rád. Bohužel má rád ale i něco dobrého na zub, takže svačiny si držte a snídani na stole hlídejte :-D.


Ve společenské místnosti a baru zároveň, nás přivítal sám majitel. Ano. To nejvíc čeho si cením na penzionech je, když je rodinný a opravdu se majitelé podílí na celém chodu. Takové místo vždycky voní domovem a tady bych doma být chtěla.

Několik krásných pokojů a apartmán čeká na pár hostů. Kapacita je poměrně malá, takže hlava na hlavě nebude. Všechny nás zvládli obsloužit manželé Polanovi, kteří se krom vás starají i o spoustu koní. Na farmě přímo žijí i s dětmi a jako rodina spolu drží v chodu celé tohle místo.

Na konci místnosti jsou dokonalá kamna, kam holky s nadšením lezly a válely se po místních kožešinkách, z místa kde stojím s foťákem je 24 hodin „otevřený bar“, kde se každý obhospodaří a jak řekl pan majitel „vše je tady o důvěře“. Co si vemete, to si napište na lístek. Výborná káva, alko i nealko, dobré víno, ale i něco k němu.


Pokojíčky pro hosty jsou v patře a každý je vybavený nábytkem z jiného dřeva. Podle toho se pak pokoje jmenují. My měli pokoj Novozélandská bříza a k němu ještě přistýlku, abychom se všichni vešli. Byl to poslední volný pokoj, který je dělaný na 2 osoby, ale nebyl nejmenší problém se domluvit, že nám to uskromnění za to stojí. Za to velký dík manželům P.


Na výběr tady máte z opravdu nádherných pokojů s postelemi, kde nechybí nebesa jak pro princezny a celkově nechápu, že by tu chtěl někdo jen přespat a vyrazit na celodenní program pryč :-).

Co je unikátní a co se mi líbilo moc, je „dvůr“. Uzavřený prostor uvnitř farmy, který je přístupný z pokojů a spodní společenské části. Kolem dokola je lemován podloubím, kde jsou různá posezení, houpačky a jedno celé podloubí má „koňská okýnka“ do stájí, takže na vás po ránu koníci vystrkují hlavy. Nejkrásnější přivítání do nového dne.Uprostřed toho dvora jen biotop, který je molem rozdělený na dvě části – brouzdaliště a druhou část hlubokou. Stylově pak v biotopu trůní loď, která slouží dětem jako prolézačka :-).

Holky ji rychle přijaly za svou. Krom nás tam bylo ještě pár lidí, kteří ale většinou vyrazili na výlety po okolí a my tam měli většinu dne úplné intimčo. Jak říkám, zrušila jsem všechny plány směr Brno, punkevní jeskyně a dětské radovánky, protože využít tohle místo bylo i na tři dny málo.


Ač počasí nebylo úplně na letním vrcholu, holkám to bylo úplně jedno. Přiznám se, že voda brutal led :-D, ale jak vidíte, děti tohle prostě neřeší. Juli to sice poměrně rychle vzdala a už jen posedávala na mole a cachtala nohy a ruce, ale Nela byla ve svém živlu.

Přebírala kamínky, hledala rybičky, které plavou v hlubší části a nezapomínala vše hlásit Julince, která jí fandila ze břehu. Malá nevýhoda byla, že dno dost klouzalo, takže jsme u Nely stejně raději byli, protože kdyby se jí to smeklo, zas tak málo vody tam nebylo.

Každá akce vyžaduje špetku regenerace a na tahle houpající křesla se hodně rychle zvyklo :-D. Já si vždycky myslela, že sednout si a houpat bude super, ale jak se z toho sakra zvednu? :-D. No, šlo to i mně.

Nohy hore. To byl asi ve zkratce celý náš víkend, i když holky užily kola, která jsme vezli, akčně jezdily na koni, koupaly se a vlastně ty nohy hore jsme měli víc my dva s tátou než ony. Že by to proto bylo tak super.

Jediné místo, kam jsme se vydali z farmy, byl okraj lesa a pole. Když vyjdete z farmy a dáte se vpravo, asi po padesáti metrech po cestě dojdete na okraj lesa. Tam ještě nebyly žně, takže radost pohledět na celé ty lány. Co ale zajímalo holky víc,…

obec Březina tam na tu krásnou vyhlídku dala novou houpačku. Dělali jsme si tak občas prochajdy na vyhlídku a na svačinu si zašli tam. Houpačka není úplně u silnice, takže po okraji lesa musíte kousek ujít, ale vážně se vyplatí si ji najít, děti ji budou mít moc rády :-).

Dožvejkat svačinu a alou zpět. Chvilku si hrát, chvilku se prolézat v korábu na dvoře. Dobře jsme tehdy udělali, protože přišla za holkama paní majitelka, že jestli se nechceme jít podívat na zahánění koní z pastvy. No jeeeje. Holky hnaly a byl to zážitek.

Já si myslela, že je bude pes nahánět, ale koně už jsou tak natěšení na večeři, že jakmile zahlédli někoho z rodiny Polanů, hnaly se ke stájím úplně sami :-). Bylo to parádní a tohle zákulisí farmy jsme viděli jen díky tomu, že paní majitelka chtěla. Koně na farmě nejsou klasicky k ustájení. Jsou to buď koně rodiny nebo hráčů Pola, které je na téhle farmě proslavené. Je tu i velká louka a hřiště, kde se Polo hraje, a když budete mít štěstí jako my, pozvou vás i na tréning.

Nasycení zážitkem jsme se chystali zpět ke korábu, když nás paní Polanová pozvala i do stájí, kde si holky hladily koníky a z nadšených očí holek paní vytáhla ještě víc, když Nelince nabídla, aby pomáhala s podáváním večeře koním nebo sundáním a pověšením ohlávky. No asi mi část z vás rozumí. Proč jezdit na výlety do jeskyň?

Páteční večer už byl ale u konce. Koníky jsme nakrmili, byl čas na večeři a zalehnout a spát. Co je hodně důležitá informace, farma je opravdu rodinným bydlením manželů a není jejich hlavním zájmem ubytování. Konají se tu akce a turnaje pola, v mezičase tu pak ubytovávají hosty. Není tu tedy žádná restaurace a pobyt je jen se snídaní. Ostatní jídlo si musíte zajistit a v nejbližší obci toho o víkendu moc nesežene. Na to pozor :-). Tak dnes dobrou…

Ooooch, aaach :-D. Kdo sleduje instagram, viděl tohle v přímém přenosu. Oáza. Užívám si každou chvíli, kdy mi a za mě někdo uvaří. Obzvlášť pak, když to vypadá a chutná jako tohle. Pobyty na farmě jsou se snídaní a z místních produktů, takže tam najdete krásný velký stůl plný zdravého a chutného jídla.

Zase další skvostný detail. Náš táta se ptal mladé paní z personálu, co je v jedné z pomazánek, která je na stole. Aby věděl, zda to zvládnou děti a není třeba ostrá. Paní se nesměle omluvila, že nám zavolá paní majitelku, protože to ona ráno vstává a snídaně chystá. Tohle je láska k tomu co děláte.

Jak ale zaplujete do té pohyby, přijdete velice snadno o předvídavost a pozornost. Pozor na něj :-D. Nela si u snídaně nachystala na talíř nádherné domácí koláče z malin a ostružin a než si stihla nalít čaj… :-D. Ten brek jsme utišovali nejednu minutu. Noe má rád i koláče a já se mu vůbec nedivím :-D.

Noo, ale stejně to vždy dopadlo tak, že se oba usmířili a Nelča prominula i ten prázdný vyblíznutý talíř :-). Na terásce v podloubí pak byly nějaké hry a knihy, takže Nelinky pravidelným rituálem byla hodina poezie pro Noa. Jak vidíte, bude muset naše starší dáma zapracovat živosti a chytlavosti ve výkladu 😀 

V sobotu jsme měli domluvený první program na farmě. Strašně se omlouvám jestli vám teď zase budu připadat zfetovaná cukrem, kdy vše líčím v barvách růžových, ale já prostě neměla s dětmi dokonalejší den.Kousek vedle Farmy NOE je jedna menší farma. Milé místo, kde uvidíte kozy, ovce, kravičku, koně a hříbátko. Tam jsme si na sobotu domluvili jízdu pro holky. Na naší farmě Noe se děti nevozí a kurzy nepořádají, takže vás vždy nasměrují na tuhle menší farmu, kde je fajn si domluvit jízdu už v době rezervování pobytu.

Na fotce vidíte paní majitelku, která holkám hned nabídla, jestli se nechtějí zajít podívat a pomazlit se s krásným hříbátkem, které se jim narodilo. U Brna je tolik milých lidí, no vážně, jinde se nám nic takového nikdy nepoštěstilo.

Paní mě zaškolila jak vodit koníka, takže jsem si mohla zkusit vodit Nelu i Julču na koni přímo v lese a to na celé dvě hodiny. Holky byly totálně nadšené. Koně Nela miluje, jezdí v každé ZOO, na každé návštěvě Petřína, na každé pouti. Vždy si jede ty své tři kolečka na parkovišti za 50 Kč. A dnes?

Nejprve jsme se smáli, když nám paní nabízela koníka na dvě hodiny, ale holky jezdily vážně celou dobu. Julča už pak začínala ke konci pokňourávat, takže nasedla Nela a jezdilo se a jezdilo. Terén, listí do očí, když se šlo zarostlým terénem a prostě vše co „k tomu patří.

V poledne jsme ustájili koníka Toničku, rozloučili se a vyrazili si na oběd do Březiny. Nevím jestli jediná, ale pro nás jediná kterou jsme našli, byla tahle restaurace. Holky si tam vybraly klasika kuře s bramborama, v koutku si pohrály než bylo uvařeno a pak jsme spěchali na farmu na pokoj, kde si dáváme po-obědních dvacet.

Trochu se nám spánek zvrtl, takže jsme se probudili před pátou hodnou 😀 a ups. Vyšli jsme na dvůr a tam na holky :
paní majitelka „Teda vy už jste unavené, že?“. 
Má odpověď po páté hodině zněla „Nene, to my jsme ještě rozespalé.“ :-D.

Jak se vám tu zatím líbí? Fakt nebyla chvilka, kdy by se holky nudily. Houpali jsme se, naučili se nové hry, kde strašně zajímavé byly hlavně karty od Albi, které jsem dřív nepotkala a vypadaly vážně super. Krom karet i jedna hra s koňmi, člověče a fůra deskových her pro starší.

Když jsme pak vytáhli hru „pro starší“, čapla Juli na pokoji svůj nový Kufříkov a vyrazila na pec, kde si hrála na spokojenou rodinku. O tom mám ale připravený samostatný článek, protože tady už by nevydržel nikdo.(Mimochodem, čte to ještě někdo? 😀 ).

Sobotní podvečer po našem spánku jsme se museli trochu víc probrat, tak jsme z auta vytáhli odrážedla. Holkám jsme je vezli s sebou a byla to super volba. A opět, ač nemuseli, okamžitě na nás majitelé volali, jeďte k nám na pastviny, je tam cesta mezi koníkama. A tak nás pustili zadem okolo stájí, kde se normálně dostávají jen místní a pustili nás mezi koně.

Holky tak drandily na kolech a všude kolem nás byly pastviny, na kterých se pásli místní koníci. Nečekejte žádnou malou louku :-D.

„Tak jeďte a do hodiny se vraťte, půjdem na koně“. Poděkovali jsme a na hodinu se ztratili mezi pastvinama. Kolem půl sedmé už jsme se ale zase stahovali směr farma, protože bylo další zahánění koní a následně večeře, kde už holky byly profi. Četli jsme si jména koníků a jedné hodné klisně pak Nela servírovala její večerní nadílku.

Naší večeři jsme si pak vzali do velké místnosti s krbem a barem, tam si prohlíželi krásné fotky, které na jachtě nafotil pan majitel, a pak už následovala jen ta večerní hygiena a hodinová koupel ve sprcháči :-). Dobrou noc podruhé.

A je tady. Neděle a náš poslední den na Farmě NOE. Nebe se začalo protrhávat, sluníčko se dralo skrz mraky a Nela hned využila situace a vytáhla plavky. Vzhledem k tomu, že jsme se v 10 hodin vystěhovali a holkám bylo jasné, že se balíme domů, vše bylo dovoleno.


Zatímco Nela si skákla do vody a tam se hrabala na dně :-), Julinka zase zasedla na molo a strážila Nelu shora. A co pořád dělali my dva s tátou? Já si četla novou knížku, popíjela dobré kafe, debatovala s tátou nad tou pohodou a občas si něco vyfotila.Poprvé jsem fotila novým foťákem, kde nejen fotky jsou trochu jiné, ale i styl úpravy je dosti jiný než dřív, tak možná proto si někdo všiml, že jsou dnešní fotky trochu odlišné. Hledám se, zkouším a věřím, že brzy přivyknu :-).

 Praktické info o pobytu

webová stránka farmy – www.farmanoe.cz
rezervace ubytování jde jen přes booking.com tady – tam doporučuji prolistovat fotky
kontakt na koníky a projížďky – tel.: 775 658 940
kontakt: manželé Polanovi, Farma NOE, Březiny 360 – 14 km od Brna
náš pobyt cena: 2 noci se snídaní / 2 děti a 2 dospělí – 6000 Kč

Nadšené výrazy vystřídalo zasmušilé dumání. Julinka má období, kdy teď nechce domů. Ať jdeme na nákup, na hřiště, na výlet, na vlak, vždy se ptá „Jedeme domůůů?“. Tady nám bylo smutno všem. Ale ano, jedeme.

Poslední rozlučka byla s Polanovými a ta větší pak s Noem. Parťákem, kterého jsme pomohli trochu vykrmit :-D, a který vždy Julince udělal ti nejkvalitnější peřinu svým tělem. Vidíte, ještě by se nám k němu pár dětí vešlo :-D.

Moc moc děkujeme za tu atmosféru, se kterou to manželé Polanovi dělají. Za všechno co udělali a vůbec nemuseli. Bylo to báječné a strašně ráda bych se sem jednou zase vrátila.

Kéž by všechny místa byla takovou oázou. Teď se nám bude dost těžko vybírat další konkurence.Mějte se krásně a děkuji všem, obzvlášť vám, kteří jste dočetli až sem.

MUDr. Michala Knězková

All posts

14 Comments

 • Anonymní 21.7.2017 at 5:47

  Teda super tip. Bydlíme v Brně a já hledám, kam s dětmi do přírody, aby to nebylo daleko. Zatím nám všechny dovolené ztroskotaly na astmatu dětí, starší tříleťák má obstrukční bronchitidy. Navíc musím hledat s kuchyňkou, mám alergii na kasein a sóju a syn na ořechy. Ale tohle mě natolik nadchlo, že bych se zkusila s majiteli domluvit,pokud sami připravují snídaně, budou vědět, co v čem je, což bývá problém v hotelech ap. Přečetla jsem článek jedním dechem, brala bych klidně i delší 😉 Jsem zvědavá,kdy se na farmu vypravíme 😉 Škoda, že mi unikl kurz první pomoci, kde se dají najít termíny? Jana F.

 • Bienvenue chez nous 21.7.2017 at 7:11

  dobrý den, vypadá to super, opět moc děkuji za tip 😉 (nebyl problém přečíst celý článek 🙂 )

 • Michaela Hofericová 21.7.2017 at 11:49

  To vypadá nádherně! Škoda, že to máme ze severu tak daleko… 🙂

 • Zuzana 21.7.2017 at 11:56

  Za necelých 14 dní vyrážíme už potřetí na Panoramu do Blanska, vůbec jsem netušila, že v okolí je něco tak krásného, jako farma NOE, určitě si připíšu na seznam "must see" 🙂 "Kostkové hry" od Albi jsou super i pro dospěláky, doporučuji. Díky za další super tip a pevně věřím, že zase nějakou óazu najdete 😉 Články za mě klidně můžou být delší, ráda čtu 😀 Mimochodem, Punkevní jeskyně jsou taky úúúžasné, jízda na loďce dceru (teď v létě 4 roky) dostala na 110%, měli jste výborného kormidelníka a byla i sranda.

 • Michaela 21.7.2017 at 14:28

  Vypada to nádherně, diky za tip! My jsme ted na podobné oaze pro nas – v penzionu Leonhard a jsem tu jak v sedmém nebi. Jezdíme teda na výlety, kazdy den jsme jinde a fakt nádhera, urcite si dovedeme představit se sem vratit 😊

 • Anonymní 21.7.2017 at 14:52

  vypada to super, ten clanek taky fajn, nicmene cena dost astronomicka 🙂 my jsme ted na 10 dni v Zelizech v chaticce v kempu a je to taky parada.. doporucuju. Lucka

 • Adéla V. 21.7.2017 at 16:18

  Miso, to vypadá božsky!!! ❤

 • Anonymní 21.7.2017 at 20:10

  Juuu, uzasnyyy .. ❤ .. myslite, ze byste mi prozradila jaky.mate fotoaparat? Popr. I objektiv .. rozbil se mi a hledam co noveho .. a v cem upravujete fotky .. jsou naprosto paradni!!!��

  • Anonymní 22.7.2017 at 19:04

   Taky se přimlouvám jestli prozradíte…chtěla jsem se zeptat na to samé.Vaše fotky jsou opravdu nádherné ��

  • Anonymní 22.7.2017 at 19:14

   Taky se přimlouvám jestli prozradíte…chtěla jsem se zeptat na to samé.Vaše fotky jsou opravdu nádherné ��

 • Adriana 22.7.2017 at 13:13

  Skvelý článok a tip na výlet. Vďaka. Ale mam este jednu otazku…budete robiť ešte nejaký kurz v Brne tento rok? Štve ma, že som ho premeskala 🙁

 • Veronika Patočková 24.7.2017 at 12:21

  Uzasny tip!! Dekuji. A taky by me zajimal termin kurzu v Brne. Je mi lito ze jsem to promeskala.

 • Lucie Kučerová 24.7.2017 at 20:42

  Děkuji za tip, máme to 35min cesty, tak ty koně jistě zvážíme. V krasu jsme byli před 14 dny a taky to stojí za to. Majestátnost jeskyně dostala i děti, dům přírody s krásnou hernou taky. Co se dětem ještě moc líbilo byl EDEN v Bystřici n/P.

 • luciik 25.7.2017 at 6:49

  Byli jsme tam! Je to tam nádherný!!! Na oběd či večeři můžu doporučit restauraci na zámku Křtiny, vynikající zvěřina:-)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×