PEKLO Čertovina | Jak nás pozvali čerti domů

10.4.2018 in Výlety, Za kulturou - 5 Comments

Nikdy neříkej nikdy. Znáte to pořekadlo? Když se vrátíte o pár měsíců zpátky a začtete se do našeho adventu, pečení cukroví a té pohodě kolem Vánoc, najdete také článek Proč nezveme domů čerty a pečeme pro radost 🙂 . Tenhle článek byl jeden z nejoblíbenějších, takže se k němu vraťte, jestli jste si zrovna hodili „áčko“ 😀 . Mimo jiné se tam dočtete, že domů čerty nezveme a na děti nevtahuje žádné strachy, výhružky a podobné.

Tak nějak máte dojem, že jste zodpovědným a milujícím rodičem, když v tomhle nejlepším rozpoložení přijdou vaše dvě děti, kterým úspěšně chráníte domov, se slovy „Mami, my chceme do pekla 😀 . A tak abych to trochu vysvětlila…

Všechno začalo naším pobytem v Pohádkové vesničce v Podlesí, která jde ruku v ruce se zábavním areálem Peklo Čertovina. Holky viděly všude samý leták, fotky, upoutávky, a tak to přišlo. Pečlivě jsem vysvětlila, varovala, zdůraznila, že to celé je jakýsi velký karneval a cestou domu z Podlesíčka nechali jsme se pozvat do Pekla!

Peklo Čertovina

Rodinný areál je údajně jediný svého druhu v Evropě. Dvanáct metrů pod zem vede Peklo, které ale není „lekavé“, nemá za úkol vystrašit a za celé dopoledne jsme neviděli brečet jediné dítě 🙂 . Tak nějak je to celé spíš mířeno na rodinu, ale ti hlavní jsou tu spíše rodiče.

Čertovinu jsme navštívili už v březnu, takže o nějaký turistický nátřask byla nouze a rodin nás tu bylo spíše méně než více. Já sama to moc ocenila a co bylo ještě lepší, sešlo se tam s námi hodně těch malých dětí, které jsou ve věku holek (2 až 6 let).

Hlavní pekelná část je pod střechou. Je to tedy na Vysočině fajn program, když se počasí nebude dařit. Rozhodně sem nelákám žádné odpůrce pekelného (byla jsem nedávno na vaší straně 🙂 ). Venku jsme si s holkama nakrmili místní kozenu

… Juli zalezla (zcela dobrovolne) do první klícky, kde jí Nelča zavřela a tady prvně HO viděla 😀 . Čert vyšel ze dveří a vyrazil si to k senu na krmení, pozdravil se s místní kozenou a Julinky výraz mluví za vše 🙂 . Z klece vylezla a nás čekal první můj dotaz, zda opravdu chceme na čerty jít nebo jen nakrmíme kozičky a pojedeme zase dál.

Vysvětlili jsme to stejně jako u čarodějnice Kanimůry. Že čertík je určitě tatínkem nějaké holčičky nebo chlapečka jako je naše Julinka či Nelča, a že má vlastně prima zaměstnání, protože si tady celý den běhá v kostýmu, je mezi dětma a obě holky si zase udělaly odstup, pojaly výlet jako hru a hrdě otevřely bránu samotného Pekla 🙂 .

Interiér je dokonalý 🙂 . Do Pekla si můžete dojet buď jen na výlet omrknout venkovní část (malá, ne úplně čertovská), stavit se v Pekelné restauraci a zase vyrazit dom. Nebo si koupit prohlídku samotného Pekla, kdy se vás ujme nějaký čert a odvede vás až 12 metrů pod zem. Tuhle variantu jsme vyzkoušeli my 🙂 .

Do prohlídky nám zbývalo asi 20 minut čekání, takže jsme si prošly co šlo, holky vlezly kam šlo, seznámili jsme se s čerticí v obchůdku se suvenýry, kde si holky vybraly omalovánky a hurá na prohlídku 🙂 .

Peklo! 12 metrů pod zemí

Kdo čeká, že vás tady budou strašit, tahat z vás hříchy a bude se akce točit okolo vás, ten se plete. Pekelníci mají svůj vlastní „divadelní“ výstup, v průběhu kterého vás zapojují. U nás ale tahali z davu maximálně tatínky 😀 a vtípky a zábavu pobíraly především dospěláci.

Julinka se držela hodně u mě a moc se mi líbilo, že na ní čerti koukali, ale vždy naprosto respektovali, že takové dítě není vhodným terčem. Naopak oprsklí šestileťáci, kteří na čerty vykřikovali sami, ty si čerti zapojili jak bylo libo 🙂 .

Obzvlášť táty si chraňte

A že jsem psala o našich mužích? Ten můj měl štěstí, i když dost často vyčnívá z davu (pro svou výšku 😀 ) .Tady nám čertík ukázal nějaká ta mučidla a byla to vážně zábavná část prohlídky. Dost ale záleží jaká se sejde skupina. S námi byli samí šprýmaři, takže veselo bylo dosti 😀 .

Na fotce jeden z tatínku na Zadkoplesku 😀 Jeden z možných trestu v očistci 🙂 .

Najednou ale přišla čertice kantorka a začala sbírat děti. Táta měl zrovna Julinku, já se držela s Nelčou a čertice ji chytila, že je čas aby Nela šla do čertovské školy, aby se něco naučila. Vtipně jsem jí odvětila, že tahle je ještě školková a na školu má času dost, když v tom Nelča „Ale já tam chci, mami.“ 😀 Ups, takže matka cíťa, fájn jdi si 😀 .

A je vám tenhle interiér povědomý? Byla to fakt náhoda, o které jsem ani netušila. Nelince bude tento týden 5 let a před měsícem jsme spolu byly úplně poprvé v kině 🙂 . Shodou okolností jsme vybrali pohádku Čertoviny, protože je to posledních měsíců TOP téma holek. A právě tahle pohádka se natáčela tady. To jsme si všimli ale až na místě.

Pro Nelinku to byl zážitek a často se ptala jak je možné, že je v pohádce teď ona 🙂 .

Co bylo v pekle nejhorší?

Jestli se tam holkám něco nelíbilo? Jojo byl to samotný Lucifer. Svou roli hrál dost přesvědčivě a i když o nás ani nezavadil pohledem, stáhli jsme se do zadních řad 🙂 . Kostým, hluboký hlas… stačilo 🙂 . A jestli se něco na prohlídce nelíbilo mně? To byl jazyk, kterým se v pekle mluví.

Co jsem od jiných maminek slyšela, naši čerti byli hodně slušní. Bylo to určitě tím, že jsme byli všichni s malými dětmi. Pokud se prý sejdou na prohlídce puberťáci, je slovník čertů ne úplně pro děti školkové 🙂 . Ti naši už ale na začátku zdůraznili, že co se to děje, že dnes přišli do pekla tak malí hříšníci a nejhorším výrazem bylo „Zavři hubu a hni se.“. Holky to naštěstí nijak neregistrovaly 😀 .

Krom hezkých interiérů, příběhu o pekle a občerstvení, kdy se napijete z čertích rohů, se ještě naučíte všech sedm hříchů. Jsou v pekle moc hezky vyobrazené a v úzkých uličkách si je můžete prohlédnout.

Některé holky poznaly,  jiné byly pro nás nové, ale stejně byla největší zábava až v pekelném báru, kde se pilo. Všem dětem tam natočí kofolu, ale rozumný čert za bárem nenamítal, když jsem pro holky poprosila o vodu. Dospělák si může nechat do rohu natočit pívo a jak tam těm tátům bylo najednou hej 😀 .

Stejnou cestou nás pak čerti doprovodili zpět a prohlídka byla u konce :-). Veselé, pyšné a hladové tak vylezly holky z pekla a hurá najít stůl do místní restaurace.

Ďábelská restaurace

Ta je krásná! Neobsluhovali nás čerti, takže tam už nikdo nikoho nestrašil, jedině snad ty ceny jsou fakt pekelný! Co se pak týče jídelníčku, já byla drobet nešťastná, protože to bylo samé smažené, hranolkové, řízkové, kečupové a mezi tím vším alespoň ta jedna ryba a s bramborama 😀 . Díky za ní, protože holky se tam i tak super najedly.

Jedna porce jim bohate stačila napůl a já už se začala těšit na cestu zpět, kdy nám holky po obědě usnou v autě a cesta domů už bude úplný klid.

Na cestu domů

Nelča si s obědem slupla ještě Kinedryl a jestli Peklo navštívíte, zajděte k milé slečně do suvenýrů až po prohlíce, protože pak si děti můžou vybrat za pár korun omalovánky, které jsou ale přímo malované ve zdejším pekle, takže tam pak vybarvují místa, která poznávají 🙂 .

Každý si udělejte na tohle místo vlastní názor a když děti přijdou s tím, že tam chtějí, bát se nemusíte. S námi byla doslova věkově „školka“ a slza a strach u nikoho 🙂 . My prý příští rok vyrazíme zase. Tak asi jo no 😀 .

Peklo Čertovina – praktické info

webová stránka Pekla Čertoviny – http://www.peklocertovina.cz
Facebook fun page Čertoviny – tady klik
možnost ubytování v pekle na jejich webu
otevírací doba v Pekle – tady klik
adresa Pekla – Medkovy kopce 35, 539 01 Hlinsko v Čechách
cena prohlídky – do 3 let zdarma, dospělý 230 Kč,dítě nad 3 roky 150 Kč
rezervace prohlídky do Pekla – tady klik

Áaaaa tady ho máme 😀 . Můj božský klid, když to po rybičce a peklu všechno odpadlo 🙂 . Mějte krásný den a kdo tu nebyl včera, stavte se k článku, protože je v nem krásná zoubková soutěž a MUDrácké řečičky na téma chrupu našich nejmenších 🙂 .

Dr.Máma: Co s dětskými zoubky? – SOUTĚŽ

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Eliška Gřešková 10.4.2018 at 8:24

  Parádní článek, děkuji. Doufám, že mé děti se taky budou chtít jít jednou podívat. 😉

 • Katka 10.4.2018 at 13:26

  My mame teprve dvouletou dcerku a certoviny u nas taky nefrci. Takze tip na vylet si ukladam do budoucna 🙂 Spis me ted nejvice zajimaji bryle holcicek… 🙂 Resim slunecni bryle pro dcerku a chci objednat bryle KIETLA… podle fotek bych rekla, ze je mate taky. Pokud ano, jste s nimi Vy i holky spokojene? Diky 🙂

  • Míša 10.4.2018 at 13:53

   Hezký de Kati,

   děkuju za komentář 🙂 . Ano jsou to ony a spokojené jsme moc, takže jsem teď akorát pořídila Nelince ještě jedny, už pro starší děti. Psala jsem o brýlkách tady v článku 🙂
   https://mklife.cz/leto-pitny-rezim-prakticke-letni/

   Pokud se chystáte na festival Mini, tak tam zase budou a já plánuju na příští týden článek právě k dětským očím, výběru brýlí a zase tam vložím info ke KiETLA brýlím, protože z dětských je to top na našem trhu si myslím 🙂 .

   Máváme 🙂

   • Katka 10.4.2018 at 16:51

    Dobrý den Míšo, to jsem ráda, že slyším další pozitivní recenzi 🙂 splňují všechno, co by podle mě brýlky pro děti mely mít, takže jsou jasná volba 🙂 Na Mini jsem byla v prosinci, teď mi to bohužel časově nevyjde a navíc to máme do Prahy přes celou republiku, ale jinak bych jela hned 🙂 Dekuji za napsání. Užívejte si krasné jarní dny 🙂

 • Pavla T. 10.4.2018 at 21:41

  My jsme v Pekle byli v červenci se dvěma 2-letými rarachy a bylo to perfektní báli se jen na začátku, ale vysvětlili jsme jim že je to jen pohádka. Čerti viděli jejich vykulene oči a nevšímali si nás. Já jsem také tak trochu vyčnívala z davu, a to břichem v 8 měsíci těhotenství. Otázka „Ty jsi březí? Přišla sis za šefem pro výživné? “ padla několikrát a naše malá si vysloužila přezdívku Brundibára 😉 Bylo to fajn a určitě se tam ještě zajedeme podívat.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×