Naše zima a Penzion UKO

Kouzelná, Ladovská a nejbáječnější. To byla naše první letošní zimní dovolená. S holkama jsme se rozhodly, že si prodloužíme víkend a vememe s sebou i tátu. Nakonec z toho byly zimní radovánky v Bedřichově, kam jsme se vydali díky vám. No jo, doslova a do písmene. V adventním kalendáři jsem se vás totiž ptala na ty nejlepší baby-friendly hotely a penziony a hned několik z vás ukázalo na Penzion UKO, který je jen kousíček od mé domoviny, od Liberce. A k naší radosti byl ještě termín volný. A jaká byla naše dovolená? Něco málo k ní a penzionu samotnému už pro všechny, černé na bílém.

Dovolenou jsme začali návštěvou babičky a dědy, kteří se na holky vždycky děsně těší. Pobyli jsme chvilku „dole v Liberci“ a z kotlinky se pak vydali najedení, vyhraní a plní sil do hor :-). Mrazivější a produktivnější počasí jsme si vybrat nemohli. Sněžilo vydatně a já se jen modlila, aby Nelinka zvládla projet všechny ty serpentýny bez obvyklého záchvatu své kinetózy 🙂

Penzion UKO

Rodinný penzion na kraji Bedřichova, dobře dostupný hned k několika sjezdovkám a těm nej tratím pro běžkaře. Tak ho vidím já. Bohužel s dětmi toho ale extra nenaběžkujeme, takže na to se budu muset ještě chvilku těšit.

Rovnou děkuju za tenhle krásný tip a teď už moc dobře rozumím, proč vyhrává ankety v tolika kategoriích a proč je i vámi doporučovaný. Na málokterém místě se cítím doma. Holky milují „dololenou“, protože je pro ně vše nové a krásné, já miluju místa, kde je mi jako doma a nemusím se starat o víc než užívání si volných dní. Tohle byl domov bez úklidu, vaření nebo vymýšlení programů, vše si plynulo samo.

Penzion má rovnou tři budovy. Jak jinak, že jsme prolezly po příjezdu každou než jsme zjistili, že recepce je až v té poslední :-D. Budovy se označují podle svých čísel popisných a my měli pokojíček v domku 300, který má v sobě jako bonus restauraci a recepci :-). Pro holky velký bonus, protože si do restauračky doběhly v punčochách :-D.

Ze svého dětství si pamatuju, že na každé dovolené jsme s bráchou začali pobyt tím, že jsme skočili do postelí a skákali po nich :-D. Na jedné z nich (Itálie r.99) si brácha hned první den dovolené rozsekl obočí tak, že ho musel mít sešité a celý pobyt měl zákaz do moře… tak holky to mají jinak a jsem klidnější, že si našly zrovna svůj oblíbený rituál bezpečněji :-D. Každý pobyt začínají tím, že prošmejdí koupelnu a zalezou si s hračkama do sprcháče. Nevím jestli je to nějaká skrytá touha, protože doma máme vanu, ale dává nám to čas si v klidu vybalit 😀

Nooo a kam po sprše. Kdo tu není na blogu prvně, je mu naprosto jasné, že o programu rozhodovaly holky a nemohly vybrat jinak než o důkladné prohlídce nejzajímavějšího – restaurace :-D. Tady se majitelé trefili do vínku hlavně mně. Jako milovnice sklípků a všeho útulného jsem tyhle prostory moc ocenila, Nela pak hlavně vybrané dětské meny a s Julií jsme se rozloučili mezi dveřma, aby pak mohla následnou hodinu hrabošit v dětském koutku.

 
Všem, kteří tam jednou zavítáte jen malé upozornění. Poměrně nově je vybudována k restauraci i zimní zahrada, do které se jde po schůdkách na konci restaurace a i tam je krásný dětský koutek s knížkama a gaučíkem, takže tam rozhodně ano.

Netuším jestli mi to dělá schválně, ale Nela se vždycky rozhodne, že se naučí něčemu novému tam, kde se to hodí nejmíň. Tentokrát to byly pro změnu špagety a její „já sama“. 😀 Musím ale říct, že překvapila nejen nás, ale i sebe. Vybrala si z dětských jídel, které já neskutečně chválím a upřímně, jedla jsem je také.

Málo kde se totiž vidí, že si můžete vybrat z dětských jídel, které pokryjí A4ku a neobsahují jen špagety s kečupem a smažák s hranolka (ale nebojte, to tu případně v menu sežene taky, pokud je milujete 🙂 ). My za náš pobyt zkusili kuřecí rizoto s babykarotkou a hráškem, polévky, přírodní kuřecí řízek s bramborovou kaší nebo smetanové těstoviny se šunkou. Všechna jídla nekořeněná, všechno naprosto top pro děti.

Takhle bohatou a hlavně kvalitní stravu pro děti jsem viděla prvně a moc doufám, že to je jen má smůla, že jsme jinak trefili penziony, kde to byl pech a kvalitní dětská jídla jsou i jinde.

O Nelu jsem moc strachu neměla. Školka už ji vytrénovala a konečně jí nedělá problém, aby snědla jíslo, které uvařil někdo jiný než maminka. S Julinkou to bylo horší, ale nakonec jsme to zvládli taky.

První den si objednala krupicovou kaši, kterou jsem jí jako ta pravá krkavčí matka objednala bez kakaa a másla 😀 a na další den jsem jen požádala v restauraci o mléko a udělala jí její klasika nesladkou kaši od Nominy, do které si ona vždy něco dobrého přihodí.

Na fotce si Juli táhne zelené podsedátko, kterých je na místě habakuk, takže s námi holky mohly sedět na židlích, aniž by měly dětské židličky, které tam ale najdete taky. Židličky, malá prkýnka, herničky, přebalováky, ale i vaničky a stupínky, bylo tam vše.
Takže kdo řeší na dovolené jídlo pro malé děti, problém mít nebude. Tady jsem vám vyfotila koutek v restauraci, kde se plně obsloužíte co do stravy malých dětí. Ani to nádobí mít nemusíte. Julince jsme tedy jen ohřívali mléko na kaši, k obědu pak slupla nějakou tu polévku nebo maso s rýží.
Rána byla perná, co si budeme povídat. Ale jako slušní rodiče, dáváme dětem příležitost pro „já sama“ a v klidu jsme v autě počkali, až se bude moct auto rozjet :-D. Nooo ok tak taková idyla to nebyla, ale nadšené holky pomáhaly co to šlo.

Zimních radovánek si jde v Bedřichově užít až až. My vyrazili stejně jako loni na nedaleký Severák. Lyžařský areál, který je pro nás skvělý hlavně školičkou pro malé lyžaře a pak obrovskou hernou, která je ve všední dny úplně volná. Holky tam byly samy, takže žádná lyžařská nudle chycená v koutku nám nehrozila.

Nelinka se hned v pondělí ráno vrhla na školičku a měla ji téměř jen pro sebe. Naše lektorka „teta Leona“ napočítala o víkendu skoro 80 malých učenců v dětském areálu, dnes nás bylo 12 i se mnou :-). Jestli máte tu možnost, doporučuju jet s dětmi mimo víkend, protože se to nedá s víkendem ani trochu srovnat.

 

Lyžařská škola má v areálu pro děti kobercový vlek, takže na něm zvládne jet už čerstvý tříleťák, ale i dítko mladší. Loni ho Nelinka zkusila prvně a letos už působila jako profík.
A zatímco se Nelinka učila ovládnout ty malé dřevěné zmetky, Juli byla královnou místní herny, kde měla pro sebe úplně vše. Celou hodinu si tam s tátou hráli a já Nelince fandila s kafíčkem v termohrnku :-D. Už to zní dost idylkózně, že? :-).
Závěrečná odměna po hodině ve školce je každoročně pneumoškový kolotoč, kde si Nelinka lebedí a v ruce drží bonbónek od lyžařské tety :-D. Takhle vypadá v dětských očích slast.
Slupnout tvrdě vymakaný bonbón, rychle za Julinkou do herny a pak honem do auta na obídek, než nám holky usnou v autě.
Sakra práce :-D. Je to od vleku asi 5km, pár zatáček a Julie se rozhodne zase podle svého :-D. A to jsem ji přitom tak rozptylovala, místy až rozčilovala taháním za nohy, ale Nela se rozhodla, že pomůže a bude Julinku rušit svým zpěvem. No, tak alespoň vím, že Nelči žánr budou ukolíbavky :-D.
Za tři minuty jízdy se Julince moc vstávat nechtělo, ale byl čas. Skáknout na oběd a pak rychle do pokojíčku, kde už mají holky každá svůj pelíšek a po dlouhé době zaleháme s dětmi po obědě i my velikáni :-).

Kosí bratry na dobrou noc, rychle hodit holky do pelechu a už jenom doufat, že se proberou dřív než bude večeře. Taky vám děti spí mimo domov jinak než doma? Dovči jsou pro nás jediný čas, kdy se trochu narušují rituály a holky si můžou časově trochu „vyhodit z kopýtka“

Po spaní máme program úplně jasný. Penzion UKO má krom zázemí pro děti i svůj privátní wellness. Zatímco my vychytali v chaloupce číslo 300 recepci a restauračku, naši sousedé ve vedlejší chaloupce vlastní vodní centrum s bazénem, saunami a vířivkou.

Velký bazén je pak rozdělen a na jeho konci je dětský bazén, kde krásně stačila i Julinka. Přesto se rozhodla, že si vypůjčí místní kruh a bude brázdit vlny velkého bazénu v kruhu kulatém :-).

Co se vody týče, pro mě žádný šlágr :-D. Klepala jsem kosu…až do doby než jsem sáhla do vířivky :-D. Oooooj. Nela hodně rychle přičuchla na máminu vlnu a lebedily jsme si ve vířivce tak dlouho dokud se neblížil čas odchodu.

Prvně si obě holky vyzkoušely i saunování a vybraly si finskou klasiku :-). Jinak měly možnost navštívit i teplíčko bylinkové nebo třeba solnou lázeň 🙂 …dááámičky.

A co s načatým večerem?  Po bazénu byl čas na něco k snědku, takže rychle do restauračky vybrat něco dobrého, pohrát si v koutku a hlavně obhlídnout ty „kuličky“ :-D. To lákalo hlavně Julinku., V restauraci totiž mají bowling, který není úplně klasikou. Obzvlášť ne jejich dětská dráha :-).

Boží věc. Není kratší, ani koule nejsou menší nebo lehčí, ale je jednoduše z kopce. Mírně nakloněná dráha zaručí, že se i malým dětem dokutálí za což může fakt, že v prostoru restaurace byly dříve kryté garáže. Tohle byla rozhodně super výměna prostor (však nač krytou garáž, když auto ráno odhází ratolest 😀 ). Pozornější z vás si možná všimli, že dráha nemá dokonce ani žlábky, takže není možné, že by dítě nesrazilo nic :-D. Dráha přesně pro mě!

Až nás trochu napadlo, že je škoda, že jsme tu tak krátce. Ono přes den se snažíte s dětmi maximálně využít tu zimu, která je venku naprosto perfektní, na druhou stranu děti volají po bazénu, herně, bowlingu a sprcháči :-). Tak se nám dařil poměrně slušně kompromis.

Tím že holky chodí po obědě spát a jedí nadstandardně často, trávili jsme vlastně v chaloupce dost času, který jsme ale střídali s pobytem ve slunečné mrazírně.
Není tohle pohádka? Takovéhle zimy mi moc chybí. V Liberci jsme je měli každý rok, teď si užívám tu pražskou břečku a vzpomínám na zimy na lyžích, v čistém sněhu a lese. Vše má své pro i proti a tak je příjemné, když si můžeme vyjet na dovču, sto kilásků od domova. Tak kolik z vás má teď zapadanou zahrádku a máte se takhle? Vyměníííím!
Poslední den. Jako klasicky jsme se vystěhovali hned dopoledne, ale rozhodli s v hotýlku ještě posečkat. Bylo na poslední dny naprosto překrásně a trochu mi bylo líto Nelinky, která slízla lekci v lyžařské školičce za takové mírné vánice, když dneska je už takhle skvostně.
Holky si ještě poslední den přály vyrabošit „obývák“, na který jsem vlastně trochu zapomněla. Každá budova má svou společenskou místnost, která je obrovská a zase voní domovem. Útulnost penzionu dělá i fakt, že se v celém prostoru chodí v bačkůrkách. Dětem je určitě vemte, vy si můžete půjčit i místní. Je to skvělý nápad, protože majitelé si usnadní práci se zničenými a věčně špinavými koberci a vám tak bude prostě jako doma.
Ve společenské místností byl jednak kout obývákový, který stálo zato pořádně prozkoumat a vyrabošit. Našly v něm holky totiž 3 plné koše hraček, vláčkodráhu, ale i knížky a já si umím představit, že bychom tu přežili týden, i kdyby nešlo jít ani na krok.
Krom části obývákové byla v místnosti i vybavená kuchyňka. Já si tam běžně dělala kafíčko, ale rodiny, které jsou tu na delší pobyt si tady obstojně navaří. Je to zase další drobnost, která jen dokazuje fakt, že nám tu má být jako doma. Nikdo nenutí hosty denně platit za rodinné obědy a večeře a vše se dá příjemně nakombinovat a užít si dovolenou na horách, aniž bych za to dala dva rodičáky.
Zase je za námi. Každá dovolená uteče tak rychle a vracíme se domů. Na druhou stranu si zase užijeme chvíli doma, kde můžeme využít čas a plánovat si dovču, třeba právě letní. Myslím si, že mateřská je perfektní čas na výlety a dovolené, protože se nemusíte trápit faktem, že vám zaměstnavatel se škodolibým úsměvem seškrtává dny na pásce :-). Jsme pány svého času (paní?) a já se rozhodla, že si ten poslední čas prostě pořádně užiju.
A plány na další hory? Pokud ještě stihneme letos, bude to hlavně o zábavě. Pokud ale budou až za rok, bude to hlavně první lyžařská lekce pro Julinku, která zatím se sněhem moc nekamarádí, na druhou stranu už ale touží umět vše, co ovládá její starší ségra., Takže za rok severáku těš se, pošlu ti tam tasmánského čerta :-D.
A co na závěr? Tohle asi vystihuje vše :-D. Naše cesta, dvě zatáčky za Penzionem UKO. V tuhle chvíli si nejvíc užívám relaxu já, protože táta to musí odřídit a já si můžu alespoň pomyslně hodit nožky hore :-).

Když si promítnu celý náš pobyt v penzionu, to co dělalo penzion útulný a příjemný jsou detaily a fakt, že jej nemá hoteliér, který bydlí 100km daleko, ale manželé, kteří se o něj osobně starají. Pan Uko tu byl a rozhodně ne v kanceláři s kravatou. Odhazoval sníh, aby se dalo k penzionu dobře dostat, povídal si se zaměstnanci a nejen on byl vidět všude.

Každý kdo na nás promluvil se usmíval a i paní uklízečka, které holky pošlapaly právě vytřený wellness, se jen usmála a hezky pozdravila. Tohle dělá pobyty tím útulným, a jestli takové penziony v okolí máte, vracela bych se na stejné místo klidně každý rok. Tady děti milují :-).

A co teprve v létě. To bych sem holky vzala strašně ráda ještě jednou, protože TOHLE by neopustily ani kvůli tomu žvanci :-D.

Praktické info

web hotelu: https://www.uko.cz/
Až nás to doma zase trochu omrzí, naplánujeme si nějaký další pobyt. Fůru hotýlků a penzionů jste nám navrhli už v adventním kalendáři, takže něco zase vybereme a napíšeme i nějakou tu recenzi pro ostatní :-). Mějte se krásně a doufám, že ti z vás, kteří v Uku byli, mi dají za pravdu.
 
MUDr. Michala Knězková

All posts

31 Comments

 • asmeena 18.1.2017 at 16:46

  Krásně napsané, jde vidět, že jste si to báječně užili. (Verča S.)

  • Míša 19.1.2017 at 20:57

   Veru moc děkuju. Bylo to krásné. Ta zimní dovolená je vždy taková jiná než cokoli jiného podnikáme. Škoda, že zase tak rychle utekla. Jedete někam lyžovat nebo na brusle?

  • asmeena 20.1.2017 at 20:08

   My chodíme na brusle – máme zimní stadion tři kroky od baráku. Ale jinak se nikam nechystáme. Já jsem neustále v práci a když mám volno, tak jsem totálně vyflustnutá, takže jsem ráda, že máme kluziště hned u baráku a hned vedle Olies s výbornýma zákusečkama 🙂 (Verča S.)

 • Míša Drozdová 18.1.2017 at 18:29

  UKO je úžasný penzion, už jsme tam byli 2x. Je tam krásně, v zimě kouzelně, dle Tvého článku 🙂

  • Míša 19.1.2017 at 20:59

   Miško děkuju a jsem moc ráda, že penzion osobně znáš :-). Já ho znám zatím jen pod sněhovou peřinou, ale věřím, že se tam vrátíme i za jarního nebo letního počasí, protože holky okukovaly zapadané venkovní hřiště a tam by se jim líbilo moc :-). Jedete letos někam? Vítám každý milý tip.

 • Veronika Kružíková 18.1.2017 at 18:59

  Juhuuu, hned bych jela taky.

 • Anonymní 18.1.2017 at 20:06

  Také jsme zde byli o víkendu, kdy se vítá jaro. To byla večer i dětská diskotéka. Já mám jen ještě malý poznatek. Byli jsme ubytovaní v té budově naproti restauraci (ta bez bazénu) a měli jsme celkem problém se signálem na chůvičku. Večer jsme uspali malou a chtěli jsme jít na skleničku do restaurace a signál byl maximálně u té komody s mikrovlnkou. Ale je to opravdu jen malý detail. Dovolená to byla úžasná!

  • Míša 19.1.2017 at 21:01

   Moc děkuji za komentář a jsem ráda, že je tu mezi námi další, kdo tohle místo zná z vlastní zkušenosti. My měli štěstí ohromné, protože holky usly a my si je vzali na chůvičku jak do restaurace tak potom do společenské místnosti, kde jsme si mohli povídat a kouknout na nějaký film. Možná příště zkuste požádat o pokoj v budově, pokud bude volný :-). Věřím, že udělají maximum, aby vám vyhověli :-).

 • Anonymní 18.1.2017 at 20:27

  Míšo to je báječné. Hledáme pro děti vhodná hotel, kde si trochu užijeme dovolenou i já a manžel. Tohle vypadá úžasně. Ukládám si a uprosím muže na letní dovolenou. Moc děkujeme za typ. Margitka a děti

  • Míša 19.1.2017 at 21:02

   Margitko, děkuju za komentář a jestli tenhle tip na ubytování využijete, tak pak dejte vědět jak se vám líbilo :-).

 • Marcela Horáková 18.1.2017 at 21:40

  To musela byt paradni dovca. To vam snad aspon trochu vynahradilo tu letni dovolenou 🙂 dekujeme za tip a dukladnou recenzi! Urcite vyrazte na dalsi dovcu, uz ted se tesim na clanek 🙂

  • Míša 19.1.2017 at 21:03

   Maci moc děkuju za komentář :-). No jááá bych jezdila, ale znáte to. Dovolené má muž omezeně (a víkendy jsou všude masakr) plus musíme trochu rekonstruovat už holkám pokoj, který teď stojí ladem. Ale už brzy snad začneme a zase se někam podíváme v rámci První pomoci, kterou budem pořádat ve větších městech :-). Tak i nějaké další tipy budou :-). Krásný večer

 • Anonymní 18.1.2017 at 21:41

  Škoda, že na zimu už to bude plné, partner má teď hodně volno, to bych jela s Anežkou moc ráda.
  Máte moc krásné fotky, je vidět že si to užíváte. Lucie

  • Míša 19.1.2017 at 21:05

   Milá Lucko, děkuju za milý komentář. Určitě zkuste, já si myslím, že ve všední dny se na nějaký ten last možná dostanete. Lajkněte si FB penzionu, dávají tam i info ohledně lastů :-). Přejeme krásné mrazivé dny.

 • Anonymní 19.1.2017 at 10:01

  Míšo, náádhera, díky Vašemu článku si hotel ukládám a určitě někdy využijeme, díky moc za přínosnou recenzi 🙂

  • Míša 19.1.2017 at 21:06

   Moc děkuju za komentář a rozhodně uložte. Jizerky jsou výborné na všechna roční období. Já tam jako malá trávila snad každý víkend. Lyže, kolo, brusle, ale i koloběžky a pěšo…na vše krásný terén i okolí. Moc ráda na tu dobu vzpomínám, takže i za sebe se tam chci vracet častěji :-).

 • jaroslava morová 19.1.2017 at 10:05

  Míšo moc hezký článek, moc ráda čtu Tvé příspěvky, u Uka už jsme nebyli roky, s většími dětmi už se musí za větším adrenalinem … mě osobně by samozřejmě vyhovoval tento klid … adrenalinu už mám dost, ha …. a ten sníh letos je prostě parádní.

  • Míša 19.1.2017 at 21:07

   Ahoj Jaruško, tak UKO znáte? NO tak to je super. Je mi jasné, že až budou holky veliké, tak asi budeme muset obměnit požadavky na vyhledávání a budou to spíš ty adrenaliny a lanová centra :-D. A pravda podruhé, ten sníh je naprosto kouzelný! Plánujete letos někde lyže nebo brusle? 🙂

 • Michaela 19.1.2017 at 11:21

  Ahoj Miso, byla jsem jedna z tech, co Uko doporucovala v rámci adventu a jsem moc rada, ze se vam tam taky moc libilo. My tam byli v létě, ale podle tvých fotek musi byt pobyt v zimě pohádkový, az jsi me navnadila a mam chut zavolat a zjistit volny termíny jeste ted na zimu 🙂 krasny mrazivý den, Míša

  • Míša 19.1.2017 at 21:10

   Ahoj Miši, Tobě obzvlášť velký dík, protože tenhle tip je jedním z horkých favoritů na opáčko :-). Jestli máte pár dní, rozhodně doporučuju zavolat a zkusit. My jsme třeba byli první den ve wellness úplně sami a druhý den tam byla ještě jedna rodina. Všední dny úžasné a jak je teď krásně, tak hodně lidí mimo penzion, protože celý den lyžují. S dětmi tedy klídek na polední spánek, klidný prostor a okolí penzionu božsky mrazivé. Zkuste, určitě se vám bude líbit 🙂

 • Anonymní 19.1.2017 at 11:27

  Teda Jizerky mě vůbec nenapadly, zkusíme! Moc děkuji ta nápad a víc takových prosíme (-:
  Jarka

  • Míša 19.1.2017 at 21:11

   Jaru, mě paradoxně také ne :-D. Mám je za humny, tak to beru jako domov a ne dovču. Od té doby co ale žijeme v Praze je i tohle vlastně prima dovča :-). Určitě tuhle kategorii trochu rozmnožím, protože tyhle články vás tu všeobecně hezky baví :-). Děkuju

 • Martina Vránková 19.1.2017 at 14:34

  Super článek. Inspiroval mě, tak vyrážíme 🙂 jen ještě otázka? Jak je to v okolí penzionu se sáňkováním? Myslíte, že se dá? Děkuji. Martina

  • Míša 19.1.2017 at 21:13

   Jeee Marti tak teď závist :-D. Ale je mi jasné, že i vám to uteče jako voda :-). Okolí penzionu. Záleží jak velké děti máte. Holky moje nepotřebují na boby moc dlouhé kopce, takže nám stačilo i okolí penzionu, ale teď je tam neskutečně sněhu, takže jsou všude jen vyhrabané cesty pro pěší :-D. Ale jste na horách, takže ano, určitě tam najdete místo na sáňky, případně určitě poradí na recepci :-). Moc si to užijte a dejte vědět, jak se vám tam líbilo :-).

 • Michaela Hofericová 21.1.2017 at 12:30

  Míšo, my to máme za rohem, takže tam na dovču nejezdíme, ale lyžovat jo. V uku jsme byli v létě na svatbě a jak říkáš, personál úplně super, venkovní hřiště je pecka, prostě ráj… Kdyby byl tip na něco podobného dál od Liberce, budu ráda. 🙂 Jen se chci zeptat, nemůžu na netu dohledat cenu za instruktora do lyžařský školy… Kolik jste platili? Chceme vzít příští týden Toníka sebou, odmítl nám jít na lyžák se školkou, tak to zkusíme takhle…

  • Míša 21.1.2017 at 12:53

   Ahoj Miši, to je dobrý nápad. Myslím, že takhle lyžovačka s instruktorem jeden na jednoho je nejlepší a víc dá. My za hodinu platili stejně jako loni 500Kč. Za půjčení helmy pak 50Kč. Jinak do dětského areálu nás ale pustili všechny a třeba Julinka tam jezdila na těch pneumatikách a vlastně byla zdarma. Platil se jen malý lyžař :-). Moc si to užijte a dej vědět jak se malému líbilo. Teď je tam vážně parádička :-). Máváme na sever :-*

 • Lucie Kučerová 23.1.2017 at 15:57

  Vypadá to dokonale, hlavně nádherně nafoceno.

 • Zlata Kopecká 19.1.2018 at 13:02

  Poprvé vidím holky s tatínkem a upřímně vypadá spíš jako jejich starší (tak 18?) bratr!😁
  Zlata

  • Míša 21.1.2018 at 14:23

   😂😂😂😂 tak manžel začíná mít z řad čtenářek své oblibenkyne 😂😂😂 Vyridila jsem „svému zajickovi“

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×