DOBRO. přineslo dobro(ty) …stahuj novou appku!

 Já mám takovou radost, až jsem se z toho… pustila do psaní tohohle článku o týden dřív. V minulém vydání časopisu ZOOT. jsem si všimla pravidelné stránky DOBRO. ZOOT totiž podporuje neziskové organizace (což mimochodem vím i díky tomu, že podporuje tu, ve které pracuje náš táta). V časopise mě na první pohled zaujal projekt Na ovoce! Jestli ho neznáte a máte rádi jídlo jako my, stopro mrkněte, protože téhle neziskovce už to vyšlo a výsledkem kampaně je hotová aplikace, kterou si můžete stáhnout i vy!
 DOBRO. funguje tak, že ZOOT. vytvoří pro jednotlivé projekty designově zajímavé a originální předměty, které si vy můžete zakoupit a podpořit tak dobrou věc, chytrý či užitečný projekt některé z neziskovek. Výtěžek jde vždy pouze a jen na výrobní náklady a do rukou neziskovky, takže tímhle koná ZOOT. skutečné DOBRO.

Pamatujete na článek o #prsakoule neziskovky Loono? Tak i tahle neziskovka má své podařené kousky v sekci DOBRO. a můžete tak podpořit kampaň o osvětě prevence rakoviny prsu či varlat.
 My přírodu okrádáme o všelijaké bohatství, takže mi přišlo hodně fér tenhle projekt podpořit. Objednala jsem tedy v červnu holkám plátěnou tašku „Na ovoce“ a my se s ní vydali na výletech mlsat třešně.
Před startem …dnes už tak krásně čistá není 😀
 Projekt si na sebe vydělal, po všemožných koutech jako je ZOOT. nebo HitHit sehnal potřebné finance a podařilo se dát dohromady chytrou aplikaci, díky které vždy najdete ovocný strom, na kterém se můžete beztrestně přiživit :-). Aplikace mapuje místa a jednotlivé stromy v ČR, stačí vyhledat co zrovna roste ve Vašem okolí, sebrat misku a můžete vykročit.
Na ovoce pořádá i symtaické worshopy, takže jestli nevíš jak na chutnou marmošku, zajdi na WS
  A pozor! Nejenže aplikace ukáže stromy, kde se nadlábnete, máte možnost se do zápisu stromů zapojit a i vy můžete přidat místo, o kterém víte, že je na něm stromek pro mlsné jazyky. Potenciál tu je veliký a krásně mapuje naší vlast a její bohatství. Dostupná je pro operační systémy iOS a Android a je volně dostupná všem registrovaným uchazečům Na ovoce!
Moc gratulujeme bezvadnému nápadu a hlavně chuti ho dotáhnout až do konce a tohle léto ještě moc rádi využijeme :-).
Ovocné mapy fungují i v offline režimu  s navigací
 Doporučuju kouknout na DOBRO. stránku ZOOTu protože já poslední dobou volím tyhle „předměty“ jako hezké dárky dospělákům, u kterých i obdarovaný bude vědět, že koupí vlastně přispěl na dobrou věc. Projektů je tam fůra a zasluhují pozornost. Mně jsou tyhle počiny hodně sympatické a věřím, že spoustě z Vás se budou líbit :-).
Třešním už je bohužel téměř konec, ale z appky vyberete určitě spoustu stromů, které jsou v současnosti obsypané chutným bohatstvím 🙂

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • No tak to je zase bomba, jdu to sjet a diky ti za tip, hned jdu tu aplikaci stahnout 🙂

  • Míša 28.7.2016 at 18:35

   Veru taky oskubete vsechno co je kolem? 😀 Co my budem delat v zime nevim 🙂

 • Jitka 27.7.2016 at 9:28

  To je mazaná aplikace 🙂 u babičky je zahrada plná dobrot, ale v Brně vyzkoušíme 🙂 třeba něco dobrého pod zub ulovíme 😀

  • Míša 28.7.2016 at 18:35

   Jitu jak já zááávidím tu zahradu plnou dobrot :-D. Super je to na výlety, když človek sní všechnu sváču 😀

 • Učitelka Hanička 29.7.2016 at 10:11

  Taky jsem už s nimi byla – v červnu na třešních v Praze 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×