Celodenní zámecká houbařina

Resty resty restíky. Nepouštím se zatím do nového alba, dokud není alespoň většina roku 2015. Už toho nechybí moc a tentokrát se mi skok zpět k babímu létu moc líbil. Možná i proto, že vznikla tak trochu má oblíbená klasika – jedna třicítka  a jedna kapsová stránka. Moc se mi líbily fotky, takže jsem vzala jen čistý bílý podklad, jak tomu bylo téměř celý náš podzim…


Velká stránka byla radost. Zprvu jsem hodně bojovala s formátem téhle fotky, protože ji mám moc ráda. Chtěla jsem ji udělat co největší, dokonce jsem ji nechala vytisknout ve velikosti 30*21cm, ale do alba už to bylo moc, nevynikla pak ani samotná fotka. Takže tu už máme doma zarámovanou a pověšenou na stěně a do alba jsem hodila 15*18cm formát.

Co je ale na fotce opravdu paráda a všem závislákům na ABC mohu doporučit, jsou ta nádherná písmena. Měla jsem to štěstí, že se mi je podařilo odchytit v posledních novinkách a obávám se, že pokud jdou ještě doobjednat, odešlu si předobjednávku ještě dnes :-).

Nápis „today“ už z mých stránek asi taky znáte poměrně důvěrně, protože je to papírový výsek od milé Heidi (Serendipity Watercolor Paper Die-Cuts), která mimochodem udělala svým skvělým fontem i další a další varianty. Jako správný „Heidi fan“ je mám a moc se mi líbí i v diáři.

 

A teď k výletu samotnému. Rozhodně ano ano ano, pokud máte děti tak o další tři ano více. Na zámek Jemniště jsme zabloudili úplnou náhodou, když jsme se vydali na houby, které prostě v naší končině nerostly. Teď už víme proč, houby totiž letos rostly v listopadu a prosinci :-D.

 

 

Snaha ale byla. Na houby jsme jeli opravdu vybaveni. Pohorky, funkční prádlo, svačinka v batůžku, nosítko pro Julinku, protože kočár do lesa ne-e a taky pořádný košík. No posmáli jsme se tomu všemu cestou domů. Po hodině a kousku k tomu, jsme našli jen dva klouzky a nad těmi jsme se raději slitovali a sebrali své čtyři svačiny a vydali se pryč.
Cestou pryč jsme ale potkali směrovky na zámek Jemniště.

 

A protože jsme plánovali houbařit, a kochat se lesem, celý den, byli jsme vybaveni i potřebami k nocování, protože naše děti ještě přes den spát potřebují. Dobře jsme udělali a v zámecké zahradě si nejeden z nás schrupnul. Nelinka dokonce poprvé v opravdovém spacáku. No byla z toho vydřená jak tříleté dítko :-D. A vidíte ta krásná písmenka? To jsou zase ona

 

A protože i Juli má tu „svou velikou“, vybrala jsem jednu i Nelince. Tohle období bylo doslova banánové, mohly žít jen na nich, takže je to víc než jen výstižná fotka z výletu. Do rohu jsem ji pak doplnila o papírový výsek XOXO, který byste našli opět mezi výseky Serendipity Watercolor Paper Die-Cuts

 

Krom toho, že Vám návštěva zámku dodá trochu toho kulturního vzdělání, děti rozhodně nejvíc zaujme jejich místní zvířecí zahrada. Od papoušků přes klokany, kozy, mravenečníky až k oslíkům a lamám. Bomba!
A abych nevyčerpala všechna krásná písmena na jedné dvoustraně, pomohla jsem si ještě samolepící abecedu podobného fontu s totožným glitrovým povrchem.
Látkové samolepky, které vidíte na poslední kartičce, jsou zbytky z kolekce Stitched

 

A víte co? Dělat podzim v zimě je vlastně super věc. Za dveřmi už je totiž jaro a já už se díky tomu houbovému výletu moc těším, že zas vytáhneme stan i holky a vyrazíme ven. Jen co se nám podaří zbavit těch nudlí, kašlů a teplot. Tfuj to je ale vydařená zima letos.
Mějte se krásně a pozor, v příštím týdnu se tu se mnou „uvidíte“ hned třikrát!

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Dianka Kreativity 18.2.2016 at 15:48

  Tak na Jemniště asi musíme… A ta třicítková, to je taky bomba 🙂

  • Míša 19.2.2016 at 18:07

   Ahojky, pokud jsi nebyla tak stopro vyražte, bude se vám tam líbit. Je to fakt oáza, velká zahrada, takže se tam dá na jaře už natáhnout a ani jednou tam nebylo našlápnuto :-).

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×