Nebudu přeci kovářovou kobylou…

Jak to bylo s tou kobylou? Tou co chodí vždy bosa. Vyhlásila jsem liftovací challange, vybrala jsem stránku, která se mi tuze líbí a to by bylo, aby nebylo. Přeci se o ní nepřipravím. Takže jsem si vzala jednu z fotek, která byla restem v loňském albu a stránku jsem liftula s Vámi. Jak to dopadlo se můžete podívat sami. Neumím přejímat stránky celé, prostě se stránkou vždy spíš jen inspiruji než abych ji liftovala doslova. Ale i to se počítá :-). Dnes se omluvím předem, neměla jsem k dispozici foťák, takže dnes tu máte dokumentaci jen mobilovou, ale alespoň něco. Opět jsem vděčná, že můj telefon fotí a že to trochu k něčemu je.

Taky to máte tak, že představa a výsledek se rozchází a nejen v maličkostech? Já snad vždy. Proto u mě není zrovna běžné, že bych si vybrala z šuplíku pár věcí, které budu chtít použít a mohla si s nimi sednout a prostě stránku nalepit. To já neustále běhám k šuplíku, měním, tahám, střídám. No a tak to dopadlo i dnes. Nejprve jsem si vybrala fotku a k ní papíry, které se mi líbila a chtěla jsem je použít. Ve výsledku jsem byla úspěšná ze dvou třetin.
Papíry jsem otočila a na zadní stranu jsem nakreslila hvězdy. Aby byly cca stejné, vystřihla jsem první a podle té udělala zbylé. Vystříhala jsem tedy hvězdy růžové, chevronové a také pár hvězd z jemného papíru podobného pauzáku.
Fotka. V téhle fázi jsem už věděla, že barevný chevronový papír nebude to pravé. Když jsem totiž vyskládala hvězdy na bílou čtvrtku, úplně se ztrácela fotka. Samotné hvězdy byly tak výrazné, že to sice nevypadalo špatně, ale to hlavní proč stránky dělám, fotka, úplně zaniklo. Takže změna. Mílovými kroky k šuplíku a najít alternativu. Na následující fotce už vidíte co jsem zvolila. Černé barvy moc nevyužívám, ale tady jsem cítila, že je prostě na svém místě. Díky černé se krásně vyzvedla fotka a kombinace se světle růžovou je parádní. Mimochodem s černou Vám bude ladit každá barva. Je dokonale univerzální jako bílá, takže vesele do ní. Já jsem tedy konzerva a zatím si troufám jen na bílé stránky s kouskem černé, ale i to je v albu prostě změna.
Fotku jsem ovázala provázkem a do barvy vložila hřebíček.

 

A jde se na lift.

 

 • Tak kruh by tam měla mít snad každá z nás :-D. To už by snad jinak lift ani nebyl.
 • Nejprve jsem si kružítkem udělala kružnici, abych nemusela na stránku neustále vejrat z dálky. Je tak pohodlnější, netřeba se tolik soustředit co kam dáváte a nevznikne Vám ve výsledku velikonoční vejce.
 • První vrstvu jsem položila z acetátové folie, které jsem dostala od Scrapart.cz a skvěle se hodila. Na fotce to není moc znát, ale krásně lesklá, se vzorem chevronu.
 • V druhé fázi jsem růžové hvězdy podlepila černými, aby na stránce nebylo vše úplně fádní, ale zároveň to nebyla žádná divočina
 • Hotovo, hvězdy jsem přilepila a poslední krok…jde se šít. Tady jsem si na sebe upletla bič jak hrom. Vzala jsem si totiž provázek (stejný, kterým jsem omotala fotku), který je jednak silný a druhak proplétaný stříbrnou nití. Celý kruh měl navíc místa , kde se nešilo úplně dobře. Buď jsem čila skrz pauzák, na který se muselo opatrně, protože se trhá nebo jsem šila skrz tři vrstvy (bílý, růžová a černý papír)…místy vlastně vrstvy čtyři (plus acetátová folie) a to už jsem začala chvilkami nadávat 😀

 

A tady už je výsledek

 

Na téhle fotce je hezky vidět struktura provázku, i ten obtěžující stříbrný „vlas“ uprostřed, který se mi při šití tak často zamotával 😀 Neřád!

 

 Místa, kde jsem šila i přes 4 vrstvy. Musela jsem na proděravění vzít špikovací jehlu, ale na výsledku to znát není..naštěstí 🙂
 
 A můj lift už putuje do alba 2015. Další restík příjemně za mnou.
Pojďte do toho taky.
kdy poznáte, že je čas skončit a jít zase vařit, uklízet a hrát si? Přesně v tuhle chvíli.
Takže ahoj za týden 🙂
MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • Stanislava Bicková 12.2.2016 at 9:22

  Míšo, opět nádherná stránka 🙂

 • Lori 16.2.2016 at 14:55

  This is a gorgeous page! Love the stars, the stitched circle, and that super sweet photo! Thanks so much for sharing with us at Scrapbook Challenges!

 • Scrappin Hard 20.2.2016 at 17:40

  This is an amazing LO! I love everything about it! Thanks for playing along with SBC

  • Míša 26.2.2016 at 19:21

   Me too…thans for the chance 🙂

 • kate blue 24.2.2016 at 2:15

  thanks for showing us the process-love all the handcutting and the awesome stitching!! (kate-SBC)

  • Míša 26.2.2016 at 19:22

   Ooou thans Kate, thans very much 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×