Co do těch alb píšete?

Tahle otázka je častá. Snad každý druhý, kterému řeknu, že mají holky album, ve kterém je zaznamenaný každý jejich týden na dvoustraně, se mě ptá. Co já do těch alb píšu, že je to pořád plné. Vždyť občas je nějaký ten výlet, dvakrát do roka ti šťastnější jedou na dovolenou, ale co dál? Tenhle článek tedy zařadím za poslední díl seriálu PL Krok za krokem, protože třeba někomu pomůže jako inspirace. Já dělám alba od roku 2014 a většinou se skluzem :-D. Nicméně přeskakováním týdnů a lepením si toho, co mě zrovna aktuálně baví nebo na to mám materiál, my vznikají v albu „díry“ – prázdné stránky, které je fajn něčím zaplnit…

Tahle strana byla ještě poměrně nedávno onou „dírou“. Nějak jsem to neodhadla a dovolená mi místo stran dvou, zabrala strany tři. Hmmm… vznikla mi tedy jedna strana „k dobru (zlu?), kterou fajn obsadit, aby další týdny zase hezky navazovaly a každý měl tu svou dvoustranu.

Vmezeřila jsem tedy do alba stranu navíc. A jaká témata na ně dávat, když se vám zdá, že tam prostě není co dát?

Co tedy s těmi „dírami“?

Milníky

Tohle je jasné a máte tady vlastně mnou vytvořený vzor. Dá se tak pojmout každý významný den. Může to být promoce, může to být maturita, narození psího miminka, ale i svátek dětí, první den ve školce, měsíčniny dítek.

Já udělala Julince jednu stranu k 17.měsíci. Ani nevadí, že to časově o nějaké dva týdny nesedí, po tom se v budoucnu stejně nikdo nepídí. Dala jsem dohromady Julinky fotky, které se do alba nevešly, pasují na tuto dobu a vybrala jsem pro ní ty nejtypičtější.

Začala sama aktivně prožívat „já sám“ období, rozmluvila se a daleko víc se dala dohromady se ségrou. To všechno tam muselo být a netřeba moc textu ani zdobení. Stránka hotová za chvilku a právě tyhle milníky je jednou budou moc bavit.

Můj den

je jedno jestli Tvůj, dětí nebo prostě vás den o víkendu. Začni ránem a vystihni co je typické pro vaše dny. Fotka v posteli s budíkem, společná snídaně, čas v kuchyni, dovádění venku, rande, klávesnice s hrnkem kávy …dej tam co vystihuje právě Tebe

Mé sny

Na tuhle stránku nebudeš potřebovat ani jednu fotku. Vem si časopis, katalog z cestovky, Hospodářské noviny nebo cokoli, kde najdeš obrázek svého snu. Vystřihni, dej na kartičku nadpis a zbytek stránky prostě polep. Je pak úplně jedno, že máš předem danou plastovou kapsu. Mě tohle omezuje, že tam nejde dát velká třicítková stránka, ale tyhle tématické půjdou 🙂

Mé koníčky

Tady je to jasné. Co děláš a s kým. Ani máma nemusí mít album plné dětí. Nalep sem co tě napadne. Trénink, fitko, šachy, pexeso, sbor… určitě každý něco máme.

Takhle by vypadala stránka Julči 😀

Když děti spí

Tohle je téma, které zapasuju do první „díry“, která bude v albu :-D. Bude tam každý můj večer. Ten začíná tím, že mi děti před čtením pohádky uvaří kafe. Ony to milují. Těší se na to a už je to i jejich rituál. Tímhle jejich den končí, můj večer začíná. Bude tam lepení, bude tam tvorba na blogu, budou tam ale i mé oblíbené seriály, u kterých relaxuju. Bude tam můj muž a bude tam i knížka, kterou zrovna čtu…
 

Rodina, tady a teď

Co takhle vložit fotku každého člena rodiny a napsat každém jednu kartičku o tom, co se mu zrovna daří, kde třeba pracuje a studuje, o co se snaží, jaké má sny, co na něm máš ráda… cokoli Tě napadne :-).

Mé útočiště

Máš oblíbené místo? Může to být stůl v pracovně nebo taky chalupa, kam jezdíte každý víkend. Stačí jedna fotka místa a zase si vykouzlíš v albu moc hezkou stránku, na kterou přijde text a třeba máš fotku jak jsi na chalupě jako dítě. Tak taková srovnávací fotka tehdy a dnes bude skvělá. Pendlujete mezi více domovy? Dej je na jednu stranu a napiš jaké to kde je, co tam máš ráda. Myslím, že ty prázdné stránky vůbec nejsou k zahození :-).
Jak řešíte prázdná místa vy? Sem s nimi. Já je začínám řešit právě teď, takže tady do článku budu další témata určitě aktualizovat a taky sem dávat fotky z mého alba, jak které vmezeření dopadlo :-).
Mějte se krásně.
MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • Učitelka Hanča 6.2.2017 at 16:55

  Diky za tipy, jsou mkc fajn!

  • Míša 12.2.2017 at 19:26

   Hani moc děkuju za komentář, jsem moc ráda, že se bude někomu hodit :-). Já jdu zrovna zalepit nějakou díru :-D. Krásný večer

 • Anonymní 9.2.2017 at 17:32

  Asi nečteš komentáře pod starými články (nebo možná jen nestíhás odpovídat), tak se zeptám tady. To rodinné pexeso, které bylo součástí adventni nadílky, jsi vyrabela sama (nebude článek jak? :), nebo kde sis ho nechala vytvořit?
  Ještě by mě zajímal původ ježečkovatého trička (?), co má Julinka na sobě a taky kde jste koupili ten stan, který jsi měla v některém z jiných článků 🙂

  • Míša 12.2.2017 at 19:25

   Ahojky, komentare se snazim cist a peclive odpovidat, u tech starsich clanku se ale upozorneni ztrati nebo zapadne mezi temi souteznimi, tak se omlouvam :-).
   Rodinne pexeso jsem vyrabela, je to je klasika vyvolana fotka v ctvercovem formatu 5*5cm. Tu jsem zezadu podlepila bílým papírem a dala na to razítko. Celou kartičku jsem pak zalaminovala a vzniklo pexeso :-).
   Ježkotriko bohužel vůbec netuším, že máme :-D. Jestli hodíš odkaz na fotku, kde ho Juli má, tak určitě napíšu co je zač 🙂
   Hezký večer

 • Anonymní 17.2.2017 at 22:09

  Myslela jsem na té první fotce nahoře vpravo 🙂 A ten stan už nevím v jakém byl článku 🙂 Asi jste s ním byli někde v lese nebo piknikovat 🙂

  • Míša 17.2.2017 at 22:12

   Tak stan je zelený quechua značka z decathlonu. Je to takový ten plážový stan. A Julie má na sobě doma ustoupit kazajku. Má to mi to bryndaku 😀

 • Anonymní 18.2.2017 at 22:47

  Moc děkuji že si při tolika článcích, soutěžích a aktivitách najdeš čas na odpovědi na komentáře. Tenhle blog je opravdu super a ani u jednoho článku nemám pocit že by byl nějaký odflakly, vše krásně nafocene i popsané!

 • Sylva Sejpková 15.11.2017 at 9:35

  Míšo, hluboce smekám, že dokážeš držet jen dvoustranu na týden… dělám holkám album „a la PL“, vkládám do šanonu do klasických folií na fotky (euroobal se 4 kapsama) a většinou dvoustranu nemám… 🙂 nedokážu se prostě rozloučit s tolika fotkama, které by nikde nebyly 😀 a to je skládám do koláží, aby jich tam bylo co nejvíc 😀

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×