Nový rok pod bílou peřinou

Otevírám Plum album od WeR a konečně Vám můžu ukázat něco víc než jen stránku titulní. I ta se ale do tohoto týdne promítla. Titulní strana mi určila plastové kapsy, ve kterých bude první týden. Celé Vánoce člověk (a hlavně ty děti) čeká na sníh a on nikde. O to větší je radost, že dva týdny na to už jsme bez bláta a venku se, i v Praze, objevila první bílá peřina…
 

Ne že by se tu sníh chtěl dlouho „ohřát“, takže jsme musely ven okamžitě. Tehdy zdraví sloužilo, sníh byl všude a my prvně po Vánocích vytáhly paty z domu. Byl to doslova luxus. A co Vám budu povídat, ještě teď vidím živě, jak se Nelinka zasekla hned na chodníku před barákem a nechtěla se hnout, protože jsme spatřily …. ROLBU! 😀 Taky to tak máte vy nebo Vaše děti? Nela jak vidí „pracující automobil“ jakéhokoli druhu, zkoprní a zírá. A tak jsme počkaly, než minirolba odklidí sníh, a pak se vydaly na prochajdu.

 

 

A tady je. Ačkoli se fotky zdají tuctové a obyčejné, do alba prostě musely :-D. Vlevo máte štrádující Nelinku, která má opravdu jistý krok :-D. Asi 30 sekund na to sebou řízla o zem s takovou ladností, že si ji sníh hodně rychle znepřátelil. Druhá fotka je právě rolbovačka. Stála tam tak dlouho než na ni (nebo spíš na mě) mával řidič ať nezaclání!

 

Tuhle plastovou kapsu neumím používat. Neumím udělat hezkou koláž fotek na výšku, takže jsem nakonec vybrala každé z holek jednu fotku a tu tam dala velkou. Julinka si zimu v kočáru užila, tehdy ještě v kočárku i usnula (což se dnes moc nedaří) a my s Nelčou mohly řádit, zahřívat se dováděním a postavit nějakého toho „šeluláka Olaha“ (rozuměj sněhulák Olaf z Ledového království).

 

 

Stránku jsem polepila papírovými výseky z kitu od Paperoamo a jsou dokonalé. Lucka si dala opravdu záležet a watercolor design je prostě top! Spodní část stránky už je víc informativní. Hned v prvním týdnu jsme svlékly byt z vánočního vzhledu a navlíkly mu běžný celoroční „bordel outfit“ :-D. Julinka našla oblibu v „paci paci“ a tak se u nás tleskalo pořád a za vše.

 

Druhá stránka. Hurááá. Mohla jsem si vzít libovolnou plastovou kapsu. No a jelikož mám skluz celých 10 týdnů, nezbylo než čapnout ten nejsnazší formát. A jak jsem si velebila to naše zdraví, ejhle, na konci týdne jsme zase odpadly. Takže už zase doma.

 

 A protože my padly a sníh padal dál, Nela moc prosila o dalšího „šeluláka“. No nemohly jsme ven, musela on k nám. Nabraly jsme si tedy na plech sněhu co jen šlo a rychle rychle se jaly činu. Dokonce jsme si ho i trochu vybravily, ale nejlepsí na něm byl stejně nos, kvůli kterému se u nás i brečelo, protože Nela měla za to, že mrkev je svačina ke hře se sněhem a já krkavčí matka jí ji nedala :-D.
Marodi patří do postele, no ne? Ano. Tak jsme taky trávily fůru času a i to sem patří. Nejen akce, ale i válečka, kterou máme dodnes na denním pořádku. A to Vám tak jdu mrknout na spící díte a ono ha!

 

Obě fotky jsem musela polepit kartonovými výseky, protože se mi moc líbí jak text tak výsledný efekt :-). Julince už bude rok, ale zub se ještě neukázal ani jeden, tak se chuděra snaží ohoblovat postel dásněma 😀
Po dlouhé době jsem si texty připravila už na fotky. Takže jsem na ně před tiskem napsala v Google Picasa 3 nějaký ten popisek a tiskla už hotové. Stejně tomu bylo i na koláže. A musím uznat, že mi to teď ušetřilo pěknou chvíli času.

 

Doba ledová. Další mrazivé hraní pro marody. Můžete na naše samostatné hrátky mrknout klidně i ZDE. Do vody jsme naházely spoustu hraček a předmětů, to pak daly do mrazáku a druhý den byla Doba ledová hotová. A pak přišla na řadu hra „jak zachránit zvířátka a hračky“. Kladivem, teplou vodou, fénem, topením …byla sranda a zase za čas vyzkoušíme.

 

V prvním týdnu jsme toho stihly dost, ale raději bych byla zdravá a venku, než zase řešit bacila. Ale třeba je to ještě slabá káva proti školce, která teprve přijde :-D.
Krásný zbytek dne.

 

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Anna Blažková 29.3.2016 at 19:26

  Míši ten nápad s tím ledem…úžasný, taky jsme byli hodně nemocní a tato aktivita byla perfektní:-)

  • Míša 29.3.2016 at 20:41

   Aničko děkuju a souhlasím, je to fakt boží. Člověk je v teple a fakt si to užije. Pro marody ideální 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×