Přišel čas pořídit „oliny“

Nikdy jsem na pořizování holin dvakrát nespěchala. Bota je to nijaká, pro malou dětskou nohu ne zrovna vhodná, i když také se najdou výjimky, takže chvíle pro pořízení holin přišla právě dnes. Tedy ne dnes, ale tehdy (loni) na podzim. Nela z nich samozřejmě nadšená a tak jsme při prvním dešti musely ven.

Nevím jak to bude s Juli, ale u Nelinky mám velké štěstí. Do kaluže vleze jen tehdy, když má na nohou holiny (v jejím žargonu „oliny“) a i v těch je hodně krotká, takže tady dnes máte jedno odpoledne v parku s mou karkulkou.
Na záznam z jednoho dnes jsou prostě nejlepší kapsy právě tyto. Případně ještě jejich čtvercová obdoba. Dají se fotky proložit „prázdnými“ kartičkami, které stránku hezky odlehčí, něco málo se na ně napíše a stránku máte hotovou raz dva, protože fotky z jednoho dne či výletu prostě dokonale ladí. Já dnes nepoužila vůbec nic. 😀 Někdo by si řekl, tak proč to se dávám, když to vlastně nebude ani upoutávka ne produkty. Ale o tom tento blog vůbec není. Všechny Vám tu přinášíme především Project Life inspiraci, ne inspiraci e-shopu :-). A tak vám tu s radostí dnes ukážeme naše odpoledne v parku.

 

 

Jak už jsem říkala, stránka je doplněna jen o bílý papír, což ostatně téměř celý můj podzim. Jen díky tomu krásně vyniknou fotky a  ty byly na podzim tááák krásně barevné. Já si Nelču ještě dovolila navléct do červeného kabátku, který už se ve skříni klepe na chvíli, kdy do něj doroste Julinka :-).
Fotky jsem pak téměř nezdobila a volné kartičky jen velice střídmě. Luxusní zvířátka z podzimní kolekce nesmí chybět, dnes to tu schytala veverka, dřevěná hvězdička a pár hnědých kamínků, které mám doma již třetím rokem a pomalu a jistě mají své místo jen na podzimních stránkách.
Teď koukám, že sem si tu zase po hodně dlouhé době ohoblovala fotky a udělala kulaté rohy. Kdo nemá, mít musí 😀 raznici na kulaté rohy. Kartičky tak většinou bývají, ale někdy je fajn použít i na fotky. Zachytit Nelču v louži bylo umění. Necáká (tedy nijak extra), ale je v neustálém pohybu. Takže si umíte představit složku fotek z tohoto týdne. Měla jsem asi 50 fotek, na kterých byla úspěšně vyfocená jedna holina, když jsem měla štěstí tak byla celá :-D. Ale podařilo se a nakonec jsem Nele vrazila kus sucharu a jak se to malé torpédo najednou uklidnilo. A to je pré pro nás, kteří chceme donést dom i nějakou tu fotku.

 

Sbírání listů. Opět je Neli asi trochu „jinačí“ a sbírání listů je prostě práce špinavá a to ona dělat nebude :-D. Takže když jsem ji viděla sebrat jeden list, musela jsem to mít. Hezky a důkladně si ho prohlídla, opět se utvrdila, že tenhle „sajrajt“ ona vážně tahat nebude a mohlo se jít o kus dál :-D.

 

¨
A pozor! Tady máte kartičku, na které se nemalou měrou podílela právě má nejstarší. Nelinka. Mám doma hromádku výseků a dřevěných ozdob, které tak nějak dávám bokem a příští rok ji věnuji Nele, aby měla svůj malý tvořivý kouteček. Takže věci, které nevyužiju už házím do bedny a připravuji ji slušnou porci materiálu. Už jsem se tam chystala hodit u tuto lascivní dámu s křídly, když přišla Nela a vše bylo jinak. A vy vidíte jak. Nela rozhodla, že tu roztomilost nalepit prostě musím, takže jsme s ní „přikšírovaly“ jeden podzimní lístek.

 

A aby byla dvoustrana krásně karkulkovská, vybrala jsem jednu fotek a to nechala udělat ve velkém. Tady už je.

 

Původně jsem stránku dělala černo-bílou, ale byla by to škoda neplácnout tam ještě trochu té červené a dřeva.

 

A to bylo naše holinkové odpolko v parku.

 

Mějte se krásně a těšte se, protože příští středu už budeme mít možnost číst první řádky Adély 🙂
MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Lucie Michková 25.2.2016 at 13:47

  Opět nádhera a musím uznat, že když jsem tvoji třicítkovou stránku viděla v PA challenge, říkala jsem si,že mi přijde taková nedokončená, vůbec mi to k tobě nesedělo. Musím uznat, že s tou červenou je dokonalá :o)

  • Míša 26.2.2016 at 7:18

   Luci dekuji 🙂 Já mela.už tehdy v planu stránku trochu barevné dodělat. Toto byla jedina fotka,kterou jsem mela doma vytisklou a te jsem prostě nechtěla prirknout černobílý osud :-). Bohuzel jsem fotila ať večer, takže fotka vůbec neukáže jaka stránka opravdu je, ale mám z ni vazne radost :

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×