Puntíkův únor

26.2.2016 in Diář - No Comments
To zase tááák uteklo. Je to vůbec možný? Diář mi připomněl, že už se chýlí ke konci další měsíc a je nabízí se tedy „Puntíkův druhý díl“. Rovnou přiznávám, že jsem únor mírně flákala a často jsem dopisovala většinu týdne až o víkendu. Nějak nebyl čas si k tomu každý večer sednou a dopsat pár řádků. Přitom kdybych to bývala udělala, zabralo by to každý večer 15 minut. Místo toho jsem si musela o víkendu sednout a vzpomínat a porovnávat s fotkami :-D. No, zkusím se v březnu polepšit.

S měsíčním přehledem si nijak zvlášť netykám a vlastně ho vyplňuji spíš proto, že v diáři je. Když člověk chodí do práce nebo do školy, musí mít v hlavě (nebo v diáři) fůru termínů. Sama si to moc dobře pamatuji. V tu chvíli jsem potřebovala vidět celý měsíc před sebou. Na mateřské je to jiné. Jsem pánem vlastního času a občas nějaký ten doktor, narozeniny a svátky…to mám prostě v hlavě a nejsem na měsíčním přehledu tolik závislá. Nicméně nástup do práce se blíží, takže je čas trénovat i tuhle část diáře :-). Poprvé jsem si do něj nalepila i fotku. Zaprvé ji mám moc ráda (nejen fotku, ale i tu malou rebelku) a zadruhé mi ji omylem vytiskli dvakrát, takže á la „Suchoš (ze Sněženek a machrů) no přeci se to nevyhodí (i když po dědovi teda není).
V první týdnu, hned na úvod, našla místo samolepka neziskovky Loono.cz, která připomíná, že je třeba myslet na samovyšetření prsou a nezapomenout tak na prevenci a vlastní zdraví.

 

 

Nevím jak u Vás, ale u nás rozhodně frčí skleníková mánie. Sbíráme samolepky, lepíme co a kde se dá a hlavně pěstujeme :-). S holkama jsme si postavily skleník, on je to vlastně tak trochu foliovník, a zasadily každé to semínko, které jsme za nákup získaly.
Nela chodí zalévat a společně koukáme, jak nám tam ty „lostlinky“ lezou z hlíny. A protože tím Nelinka vcelku žije, našlo pár samolepek, a obal od nich, místo i v mém diáři…

 

 

V druhém týdnu jsme osiřely a užily si dámský víkend. Opět se mi po diáři prolezla kdejaká hmyzí samolepka a tentokrát je vybrala sama Nelinka. Původně jsme chtěly nechat vybírat Julinku, ale jak jsme k ní přistrčily hromádku samolepek, začala se dávit motykou a berušku se slimákem jsem jí musela seškrábat z patra…takže tudy ne, tudy cesta nevede, mámo. 😀

 

Poprvé jsem do diáře vytáhla i štítkovač. Super věc. Nezabere prostor co se tloušťky týče a ještě se mi líbí. Původně jsem chtěla používat do PL, ale z toho časem sešlo. A protože mám předsevzetí vytahat a spotřebovat i materiál tlející v mých šupletích, „voalá“ štítkovač je mezi námi :-D.

 

Od vejšky jsem je nevytáhla. No fakt. Zvýrazňovače byly má pravá ruka na medicíně a teď už jsem na ně 3 roky nehrábla. No to nééé. Do PL nesmí, ale diář je místo pro vše a já si opět užila své fosforové chvilky. Oranžovou nemusím, ale tahle neonka je skvělá. Vybarvila jsem s ní pár hlášek Nelinky, která teď opravdu perlí. Líbí se mi i využití číselné washi pásky. Odtrhla jsem kousek tak, aby v něm byla sedmička, tu jsem pak zvýraznila černou gelovkou. Číslo týdne hotové. Dřív jsem týdny nepočítala, ale kdo dělá PL po týdnech tak jistě chápe ten význam :-D.

 

 

A jak to vypadá když lelkuju? Takto. Dnes máme pátek a toto je můj připravený současný týden. Alespoň se snažím ty nejdůležitější okamžiky zapsat ke dni heslem, abych měla dopisování a zdobená v neděli co nejsnazší. Prvně jsem si zkusila i nějaký ten nápis napsat vlastní rukou, mimo můj klasický „ruční font“ a líbí se mi. Rok je dlouhý, takže diář je luxusní prostor na zkoušení.

 

 

Poslední dva dny v týdnu se s Vámi postupně loučily dvě mé scrap kolegyňky. Alespoň závěr týdne tedy nebude v duchu loučení. Naopak, je mi potěšením, že se s Vámi budu moct i nadále vídat prostřednictvím ScrapArt blogu a doufám, že budete otevírat mé články se stejným nadšením jako tomu bylo loňský rok, protože mi to dělá ohromnou radost a Vám všem za to ještě větší dík!

 

Páá a „na přečtenou“ zase za týden.

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×