soutěž o vstupenky | mé batole v Mirakulu

Jestli je zábavní rodinný park Mirakulum super místo nebo ne, to je asi jasné. Je tak veliký a plný zábavy (v létě hlavně dětí 😀 ), že není pochyb. Jaké to ale je, vzít do Mirakula batole, které se právě postavilo na nožky a dělá první kroky nebo je to čerstvý chodec? Dostala jsem možnost, rozdat vám vstupenky do tohoto parku, a to se určitě neodmítá. Nicméně my momentálně máme tak nabité léto, že na aktuální fotky z výletu byste čekali do podzimu. To vám nemůžeme udělat, když lístky výherce může využít ještě za času prázdnin :-). Takže dnes jeden skok do minulosti a třeba inspirace, jestli má Mirakulum význam i pro ty úplně nejmenší děti.

O výletech do parku se dočtete na každém rohu. Stačí si dát do vyhledavače název rodinného parku a fotek i článků bude nespočet :-). Je to krásné místo, které vytáhne i zaryté sedače u počítačových her. My doma takové nemáme, ale loni v dubnu jsme prvně vyrazili do parku i my a Julinka vlastně dělala své první krůčky. Byl jí jen kousíček přes rok, ale věděli jsme, že tříletá Nela tak bude nadšená. Takže jedeme.

tip na startu: hned na začátku u vstupenek můžete dětem vzít na ruku pásky, na které jim napíšete své telefonní číslo. V případě ztráty dětí vám je díky tomu (nejspíš) snadno vrátí 🙂.

Park je plný atrakcí, ze kterých jásá hlavně hrubá motorika dětí. Skáčeš, lezeš, přelézáš, podlézáš, držíš se a balancuješ, občas sebou pěkně řízneš. Obrovská výhoda pro návštěvu s malým dítětem je den, který nepatří mezi prázdninové a víkendové.

Pokud je v parku až moc velkých dětí, nezkusí si to malé, hlavní atrakce parku. Větší děti samozřejmě nebudou čekat na vaše batole, které se chce prolézt lanovým hradem rychlostí hlemýždí nebo poskočit na trampolíně a rychlým během větších dětí se vám to vaše malé začne logicky bát. Takže:

tip číslo jedna: s čerstvým chodičem do Mirakula ano, ale ne o víkendu

My měli tehdy dost štěstí, že byl teprve duben a neslibovali ten den žádné sluníčkové počasí, takže v parku bylo dětí mnohem míň a i Julie si užila opravdu hodně. Nela se pustila do velkých prolézaček, Juli zaplula na dost dlouhou dobu do malé ZOO na krmení koziček. Jen nějak nechápala, že do koz se klackem nešťouchá, a že lepší je větev, která má pro kozu, alespoň jeden lístek zelený :-D. To bylo takové její první setkání s „divokou zvěří“ mimo domov :-D. Dnes už se k nim chová podstatně líp.

Teda to je vzpomínek. Řeknete si „vždyť je to teprve rok zpátky“, ale sami vidíte, že ty děti jsou úplně jinde. Juli ještě vážně prcek v capáčkách, Nelinka tříleťanda a i na fotkách je vidět, že jsou jiné. Toť otázka pro všechny, co se ptáte „Budu se focením trochu zlepšovat?“.

Ano focení se vyvíjí a i vy budete mít za rok fotky jiné. Takže hlavu vzhůru, když to dnes není podle vašich představ. Já díky tomu pohledu zpět vidím, že pořád je se kam posouvat :-).

Nakrmili jsme co šlo, prolezli co se dalo a já trochu posmutnila, kolik toho vlastně ještě nedovedeme využít. Park zabaví i děti opravdu veliké, školou povinné, takže velké množství atrakcí, lanovek apod., malé dítě nedá. Jim to ale bylo jedno. Celý den si holky vydržely hrát, neměly ani chvíli dost a nakonec si každá našla to své.

tip číslo dva: pokud berete více dětí, které nejsou stejného věku, vemte s sebou tátu, babičku nebo třeba kamarádku. Hodí se to ve chvíli, kdy každé dítě potřebuje a umí něco jiného a můžete se rozdělit.

A právě takové dělení jsme tehdy udělali i my. Babi a děda se ujali Nelinky, která chtěla horolezit a světe div se, do sítí a hradů vytáhla i babičku :-D. Nela si tak užila dost svého opičího hraní a sešli jsme se zase na sváče, která je hlavní disciplínou obou mých, tehdy malých, dam. 😀

Julča byla jasná :-D. Nemáš Jůlu, hledej písek. Najdeš písek, najdeš pískomila Juličníka :-D. Ta se vydržela hrabošit úctyhodnou chvíli, takže já se hrabala s ní a užívala si ploch, kde se dalo hezky hrát a stavět. Tenhle svět pro nejmenší pak sousedil přímo s vodním rájem.

tip číslo 3: Jestli máte pískomila, hračky mu nevozte, eráru bylo všude dostatek :-).

Vodní svět byl tehdy trochu na pováženou, protože byl duben a teplo ani na krátký rukáv, i když chvilkama se dalo. Jenže vysvětli dítěti, že na takovým výletě a v takovým vodním ráji tam nemůže. Tak se holky alespoň snažily nezmáchat.

tip číslo 4: Pokud ale pojedete do parku v létě nebo za teplého počasí, doporučuju raději jednu celou garderobu navíc :-).

Po lezení a prolézání, dostatečného zakydání pískem, přišel čas na malý ráj v lese. Kousek od venkovního divadla, kde si Nela omrkla nejednu divadelní scénu, je cesta do lesa, která byla pro holky rájem. Připomíná takovou naší Rysí stezku z Hřenska.

Je tam plno hezkých a interaktivních cedulek, mrknete na třídění odpadu a kousek ekologie, až se dokodrcáte k lesním u hřišti, kde zase nechybí hrad ze sítí, dřevěná houpajda a la beranidlo a spousta dalšího…

V téhle části byl dokonalý klid. Nenacházeli jsme ani žádné velké děti, pro které to byla asi nuda proti nadupanému programu v srdci parku. Takže se obě holky dostaly ke všemu, zkusily si udělat otisky zvířecích stop do písku, otočily každou dřevěnou cedulí a terén by zvládl i kočár.

A tady moc doporučíme. Pokud si vlezete s dětmi do síťového hradu, hledejte v něm ve výšce i dalekohledy, které nejsou jen „kochací“. Když se do něj totiž podíváte, uvidíte na na konci na obzoru i malé překvapení :-).

Jedno takové překvapení jsem tehdy vyfotila, tak tady je. Juli byla hodně malá, ale Nela si už nějakého „cosi na větvi“ všimla :-D.

Moc hezky strávený den a přitom na místě, které je velice dobře dostupné pro všchny čecháčky :-). Rodinný par Mirakulum najdete ve středočeských Milovicích. Má neskutečných deset hektarů zábavy a vypíšu tady zase nějaké ty praktické informace, ať nemusíte lovit jinde.

park Mirakulum

webová stránka parku – www.mirakulum.cz
POZOR – v celém parku se dá platit jen hotovostí

otevírací doba:
v 10 hodin vás vpustí, ven vás vyženou v 18 hodin
v měsících 6.,7. a 8. je otevřeno úplně každý den

vstupné:
děti do 90cm mají vstup zdarma
platí se na celý den 210 Kč / os (v úterý a pátek jen 140 Kč / os)

Takže naše loňské suma sumárum? Batole využije vodní svět, rozhodně se zanoří do pískovišť, proleze si menší prolézačky a moc se mu bude líbit lesní část, která je „zašita“ za divadlem. A jestli navíc dáte den všední nebo ne letní, užije si zábavy pro větší. Hrady nebo třeba trampolíny.

My se tam rozhodně chystáme na podzim. Léto už máme hodně plné a jak říkám, úplně na ty davy nejsme :-). Takže se tam ale už moc těšíme a rozhodně to bude už den, kdy budeme jen sledovat děti, jak si samy hrají, takže pro mě dosti pohodička :-).

Děkuji parku Mirakulum, který mě oslovil a nabídl mi i pro vás vstup zdarma, takže hurá k soutěži, protože tu mám rodinnou vstupenku pro vás a vše děti :-).

Podmínky soutěže:

1. Buď nebo se staň fanouškem našeho Facebooku: MK life / mom of 2 & our life

2. Napište mi do komentáře Jaký rodinný výlet nebo místo nebo zábavní park v té naší české/moravské kotlině, máte rádi? (nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3. Soutěž končí ve neděli 27.8.2017,  výherce vyhlásím na našem FB.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování hned dvakrát.

5. Pokud napíše, pod jakým jménem nás sleduješ na Instagramu, zařadíme Tě dosoutěží ještě jednou.

MUDr. Michala Knězková

All posts

137 Comments

 • Anna Kočovská 20.8.2017 at 19:54

  Mirákulum je super, Vedle pražské ZOO rozhodně naše oblíbené výletní místo! Anna (anna.kocovska@seznam.cz)

 • Helena 20.8.2017 at 19:54

  My jsme zatim v zadnem rodinnem zabavnim parku nebyli,nebyl duvod a zdalo se mi,ze by si to dcera v nizkem veku ani neuzila. Ale na podzim premyslim,kam vyrazit a na Mirakulum vsude slysim jen samou chvalu.

  Jako nejoblibenejsi misto mame chatu a zahradu,kde travime nekolik mesicu v roce a kde jsme vsichni nejspokojenejsi 😉 a co se tyka tipu ve meste, jednoznacne prevazuje ZOO (hlavne detska minizoo) nebo jakekoliv jine misto,kde muzeme byt primo ve styku se zviraty. helena.xxxxx@seznam.cz (FB Helena Kotrchova)

 • Zuzana Bláhová 20.8.2017 at 19:55

  Pěkný večer, na Mirakulum máme taky zaostřeno. Lístky by se moc hodily. My jsme byli letos nadšení z Babiččina údolí a Adršpachu. Máváme Zuzka a Dáda FB sdílím

 • Michaela Hofericová 20.8.2017 at 19:55

  Mirakulum máme moc rádi, jen mě mrzí, že z Liberce se tam dá dojet jen autem a je potřeba dálniční známka… Ještě se nám líbí Šťastná země u Turnova a během dovolené v Krkonoších jsme objevili Baldův svět v Mladých Bukách a tam to bylo moc prima, určitě se tam podíváme znovu. Ale na Mirakulum asi nic nemá…

  • Michaela Hofericová 20.8.2017 at 19:57

   Jo a sleduju i na instagramu. 🙂 A když budete v Liberci, tak moc hezké hřiště je ve Vratislavicích, jmenuje se U kina a jsme tam pečený vařený…

 • Darina 20.8.2017 at 20:04

  V Mirakulu jsme ještě nebyli. Ale při příští návštěvě Prahy ho určitě navštívíme. My máme moc rády Kovozoo (Zlínský kraj).
  Sdílím na FB. Na instagramu: darinapalankova

 • lucie 20.8.2017 at 20:06

  U nás vede ZOO Dvůr Králové jezdíme každý rok.A co je u nás kousek je mini ZOO Zájezd. lucieboglisova@seznam.cz

 • Michaela 20.8.2017 at 20:07

  Skvělý tip, díky 🙂 U nás vede zoo v Praze nebo na Hluboké, lesopark U Jakuba v České Kanadě a pak vlastně jakýkoliv les, který skrývá taková tajemství 🙂
  Na Instagramu jsem jako Michaellateu Michaela.teuchnerova@gmail.com

 • Kateřina Röslerová 20.8.2017 at 20:10

  Každoročně míříme na Třeboňsko, kde mají děti babičku, tam je to skvělé i na cyklistiku (žádné kopce, plno stezek a na všechny strany něco zajímavého) A já plně využívám služeb mamahotelu 😉

 • Jana 20.8.2017 at 20:12

  V mirakulu jsme jeste nebyli, nas nejoblibenejsi park je les 😀 ale jinak vede jakakoli zoo nebo dinopark.;) sdilim i na fcb a na instagramu beduinka 🙂

 • Andrea 20.8.2017 at 20:15

  Ježíškova cesta Boží Dar..určitě se někdy vydejte 😏..Andrea.p@centrum.cz

 • Simona Pěničková 20.8.2017 at 20:16

  My máme blízko Fajn park, tam jsme si to užili. V Mirakulu jsme byli, když byl syn ještě maličký, to nebylo úplně ono. Teď se tam chystáme znovu, určitě si to perfektně užijeme!

 • Luci 20.8.2017 at 20:22

  My chodíme rádi do ZOO a kamkoliv do lesa 🙂 Do Mirakula se chystáme taky 🙂 Lucie.dolezalova84@gmail.com, na IG jako culi.do.

 • Zuzana Zárecká 20.8.2017 at 20:27

  My máme moc rádi Dětský letní park v Bílé v Beskydech, z kterého pak ještě vždy pokračujeme na lanovku, kterou vyjedeme nahoru a pak jdeme Stezkou beskydských pašeráků dolů 😊 zuzlicek077@seznam.cz a na instagramu vás sleduji jako @zuza_nka 🙂

 • Eva Medvecka 20.8.2017 at 20:27

  My mame radi Vida centrum v Brne. Do Mirakula se chystame uz dlouho. Tak treba vyhrajem;-). Medvecka.eva@seznam.cz

 • Kateřina Klimentová 20.8.2017 at 20:28

  V Miraculu jsem již byli a rádi půjdeme zase, při minulé návštěvě jsme si to spíš užily my dospělí 😀 😉 to místo je fakt super. Jinak rádi vyletime do pražské zoo a parádní je také Malesicky park.
  Kateřina Klimentová katka.bejblova@gmail.com

 • Tereza 20.8.2017 at 20:32

  Dětem se letos moc líbilo v Pradedove dětském muzeu v Bludově 🙂 Na fb sdílím, insta terezaba1.

 • Alenka - Dětský blog 20.8.2017 at 20:33

  Za nás mohu doporučit Lesní Zoo v Chuchelském háji. Zvířátka a spousta dětských hřišť zabaví děti na celý den. Plus je to zcela zdarma, takže parádní místo.

  Sleduji všude a na Ig jako Detskyblog

 • Jarka 20.8.2017 at 20:35

  Do Mirakula se chceme urcite podivat…Letos jsme navstivili Kralovstvi lesa na Lipne a maly si to perfektne uzil😉

 • TerezaP 20.8.2017 at 20:41

  http://www.ceskakanada-lesopark.cz
  My máme oblíbený tento lesopark 😉
  Sdílím na fb 🙂
  cooper@kdyne.net

 • Helča 20.8.2017 at 20:41

  My jsme letos v Mirákulu také už byli. Pro 3,5 letého syna opravdu zážitek. Pro mě trochu stres, protože jsem vezla kočár s miminem a syn měl trochu tendence se různě „ztrácet“ 😀 Ke vstupence jsme navíc dostali „výletní“ kartičku se vstupy zdarma na několik partnerských míst, takže jsme měli alespoň tip na pěkné výlety (např. Zámek Loučeň a tamní bludišťárium). Jinak se nám líbilo i ve Farmaparku Soběhrdy 🙂
  Helena.javurkova(zavinac)gmail.com

 • Alena 20.8.2017 at 20:45

  Máme radi Prachovské skály. Prajem krásny večer. Alena huhy@centrum.sk

 • Pavla Havlíčková 20.8.2017 at 20:50

  Celá naše rodina má moc ráda Zoologickou zahradu Zlin (Lešná) a moc se nám líbí i Zoopark Vyškov. V zari se chystame na víkend do Prahy a Mirakulum máme v plánu navštívit v pátek, takže soutěž je úžasne načasovaná, teď ještě to pomyslné štěstí na výhru 🙂 pěkný den Pavla

 • Duskova 20.8.2017 at 20:50

  Nam se libi v zoo v Praze, Jeziskova cesta na Bozim daru byla take supee.
  V Mirakulu jsme byli minuly rok,letos jsme se tam zatim bohuzel nedostali. Ale bylo to tam bajecne. Ze vstupenek bychom meli velkou radost.

 • Baruš Jastrzembská 20.8.2017 at 20:51

  V miraculu jsme ještě s naší příští týden dvouletou nebyli tak je to potřeba napravit. My milujeme zoo Vyškov a zoo Lešná se super atrakcí hlazení rejnoků. Barajastrzembska@gmail.com

 • Eva Hamplová 20.8.2017 at 20:52

  My zatím letos byli v Království lesa na Lipně a byli jsme moc nadšení, Mirákulum máme také v plánu.

 • Jana Herrmannova 20.8.2017 at 20:54

  Nejradsi mame asi prazskou ZOO, a jinak vylety po Krkonosich 🙂

 • Baruš Jastrzembská 20.8.2017 at 20:55

  V miraculu jsme ještě nebyli, ale rádi bychom mrkli s naší příští týden dvouletou. Za nás doporučujeme zoo Lešná s atrakcí hlazení a krmení rejnoků a zoo Vyškov.
  Barajastrzembska@gmail.com

 • Aneta Švábová 20.8.2017 at 20:56

  Nám se v mirakulu. Moc líbilo, byli jsme tam když dceři byly 4 a kluk ještě vše prolezel v kočárku bylo nám tam moc fajn. Twd z poslední doby mám. Krásné a nadšené vzpomínky na zemědělské muzeum v Praze! Tleskám a moc se těším až budou hotové všechny expozice, ale již nyní luxus. Dcera 6 a syn 2. Paráda, luxusní zelená střecha se vcelinem a spousta zábavy. Šli jsme na doporučení kurátorka od střechy po patrech dolů a když úplně dole objevily traktory a šlapací a odrážedla, to bylo euforie! Škoda že to nemáme blíž. To je jediná nevýhoda.
  Madlovaanet@gmail.com

 • Martina 20.8.2017 at 20:58

  Míšo, skvělý článek, Mirakulum je park, který máme již delší dobu v hledáčku. Jinak nám se moc líbilo ve Fantasy golfu v Plasech a v Miniaturparku Boheminium v Mariánských Lázních.
  Martina Němcová (Martina.Nemcova90@seznam.cz)

 • PetraF 20.8.2017 at 21:02

  My jeste v Mirakulu nebyli,ale urcite se chystame. Letos o dovolene se nam libil Farma park Muchomurka pobliz Janskych lazni, nova Stezka v korunach stromu tamtez a blize ku Praze Farma park Sobehrdy.

 • Dana 20.8.2017 at 21:03

  Za nas vede Mirakulum. Letos jsme byly uz dvakrat, ale klidne bychom vyrazily i potreti 😀 Danasvob@gmail.com, IG: Svobodova Dvorakova Dana

 • Blanka Nedvědová 20.8.2017 at 21:05

  Hezký večer, rádi se procházíme okolo řek, v lesech – např. v Nižboru to bylo fajn, lesy v okolí Křivoklátska jsou vždy dobrou volbou. Mirakulum se ale také chystáme navštívit, v době, kdy tam nebude moc lidí…Děkuji.

 • Zuzana 20.8.2017 at 21:16

  My zatím žádný zábavní park za sebou nemáme, ale v Praze rádi chodíme do lesní minizoo v Chuchli. Na IG jako zuzanacerna

 • Lucie Johaníková 20.8.2017 at 21:19

  Nám se letos moc líbilo na Modré – je tam archeoskanzen a podvodní svět s hezkým biotopem.

  • Lucie Johaníková 20.8.2017 at 21:21

   Na instagramu sleduji jako Luccik

 • Míša Drozdová 20.8.2017 at 21:19

  Míšo, moc pěkný článek 🙂 Naší pravidelnou zastávkou je Pražská zoo a v moravské kotlině máme moc rádi Pustevny a okolí. MIRAKULUM nás čeká zase letos po prázdninách. Je tam tam opravdu moc pěkné 🙂

 • Vanda 20.8.2017 at 21:20

  Bydlíme kousek od Ostravy, takže my volíme vždy na jaro ostravskou zoo, kterou letos Julínka prochodila celou pěšky ve svých 18mesicich ☺️ Sama si s holkama někdy vyjedeme do uzavřeného FunParku v Ostravě, prolezaci hernicka pod střechou, a já stihnu v prvních 20minutach vypít kafe, pak lezu s holkama taky 😄 Na co se ale chystame a o čem slyšíme samou chválu je Svět techniky U6 v prostorách dolní oblasti Vitkovice, kde si můžete mnoho vyzkoušet, řídit vlak, hrát si na obchod… článečky sleduju na fb, i na instagramu jako vandaos ☺️☺️

 • Jana 20.8.2017 at 21:26

  Nase nejlepsi vylety jsou do technickeho muzea, rozhledny nebo do bazenu 😊

 • Eliška 20.8.2017 at 21:30

  mirakulum velká pecka 🙂 taky jsme tam už byli a bylo to senzační. ještě se nám hodně líbil ekopark v
  liberci …tak určo nezapomente navštívit až pojedete k babičce 🙂
  pěkný den

 • Dagmar T. 20.8.2017 at 21:31

  Pro našeho 17ti měsíčního prcka byl ideální poslední výlet do Minizoo Stěžery. Vyběhal se tam, pohladil si různá zvířátka a byl moc spokojený. Lepší než klasická ZOO. Na podobný způsob je i Biopark Štít u Chlumce nad Cidlinou. Mirakulum jsme absolvovali asi před 3 lety se synovcem a neteří a těšíme se, až tam vezmeme i našeho prcka. Moc se nám tam tenkrát líbilo.

 • Soňa 20.8.2017 at 21:32

  Já mohu doporučit Zemeráj u Kovářova. Pravidelně tam v létě chodíme, a stezku na boso si užíváme i my dospělí! 🙂

 • mondulka21 20.8.2017 at 21:34

  Kdyz je osklive pocasi vede u nas IQpark a lunapark v Liberci. A z venkovnich jasne vede Mirákulum a Balduv svet s Mladych Bukach. (Mondulka21@seznam.cz)

 • Nikol Horáková 20.8.2017 at 21:35

  My rádi jezdíme na Konopiště, no a za týden se třeba chystáme s malým do Skanzenu v Kouřimi.

 • Lenka 20.8.2017 at 21:42

  My mame radi VIDA! park v Brne. Na Mirakulum ctu samou chvalu a cim dal vic me laka tam zajet. Detem by se urcite libil hlavne vodni svet. LeniczkaM@seznam.cz

 • Lenka 20.8.2017 at 21:47

  Rádi se vracíme na Lipno, vždy však do jiné části. Naposledy to byl Frymburk, z kterého jsme na kolech jeli k Plešnému jezeru-je jako z pohádky 😍 A jízda přívozem (i v mlze) byla také krásným zážitkem. Miraculum plánujeme navštívit, určitě se tam vyřádíme všichni tři 😊

 • Michaela 20.8.2017 at 21:49

  Máme rádi jakoukoliv zoo, rozhlednu, zříceninu. V Miraculu jsme ale ještě nebyli.
  menandros.mb@seznam.cz

 • Hana 20.8.2017 at 21:56

  U nás je v oblibě chomutovský zoopark, malá se tam vyřádí a užije si zvířátka:)

 • Veronika 20.8.2017 at 22:00

  Rádi jezdime do hor a kamkoliv jde je voda. Pražská zoo je taky super. V Mirakulu jsme ještě nebyli, ale chystáme se, třeba nám k tomu dopomůžete.😊

 • Klárka 20.8.2017 at 22:03

  U nás v okolí máme rádi rekreační lesy Podhůra nedaleko Chrudimi – je tam krásný lanový park 🙂
  Do Mirakula se ale určitě chceme podívat 🙂
  klarkakrejcova@seznam.cz

  • Míša 30.8.2017 at 13:37

   Klarko moc gratulujeme k vyhre vstupenky do Mirakula :-).

 • JANA 20.8.2017 at 22:03

  U nás vede ZOO Praha, dinopark Liberec a krásne je aj Kralovstvi lesa na Lipne

 • Jane 20.8.2017 at 22:07

  Mirakulum nas laka, jsem zvedava, kdy se tam dostaneme. 🙂
  Minuly tyden jsme zkouseli ZOOPARK ZAJEZD a taky tam bylo pekne.

  Na IG: janeonthemove 🙂

 • Jana Radová 20.8.2017 at 22:28

  Zoo Lešná je jedna z těch nej ZOO co známe a moc rádi se tam několikrát ročně vracíme 🙂 pospisilovaja@seznam.cz

 • Zuzana 20.8.2017 at 22:36

  Nasi malou zatim bavi kazdy les, doufam, ze ji to dlouho vydrzi 😉 A jinak zoo Hluboka byla super. Tak akorat velka 🙂 ganazuz@seznam.cz

 • Karol 20.8.2017 at 22:38

  Mám vyhlídnuté právě Mirákulum ale ještě jsme se tam nedostali. Je to docela z ruky a nejsou na to bohužel finance ale určitě bych ráda měla tu možnost se tam s holkama podívat 🙂 Takže spíš cestujeme po okolí na místa kde se nic neplatí a která nejsou ani moc známá.

  Na instargramu sleduju jako Kerolka89

 • Zaneta Basistova 20.8.2017 at 22:40

  Dekuji za krasny clanek. Do Mirakula se chystame uz asi 2 roky a zatim marne :-)))). Verim, ze by si to tam Bells urcite uzila…. Tip na vylet nebo oblibene misto? Trosku z ruky, ale top nasich holcicek je plaz na Slunecnem pobrezi v Bulharsku 🙂 Dalsi super misto je hriste Pod Kaplickou a boulove hriste na Jarove…..
  Sdilim a na insta jsem, jako zaneta_amelie ;-).

 • Šárka 20.8.2017 at 22:41

  Tak za nas urcite prazska zoo a IQlandia v Liberci. Ta bavila i nas dospelaky 🙂

 • Dita 20.8.2017 at 22:46

  Mirakulum milujeme, již jsme tam párkrát byli, ale Mirakulum se neustále rozrůstá, takže neustále láká!!! V poslední době mě dostala ZOO Jihlava, při ruce mám ZOOpark Radonice – doporučuji! Na instagramu sleduji: ditule_b.

  • Dita 20.8.2017 at 22:47

   A ještě jsem zapomněla….dita.brezinova@seznam.cz

 • Klára Hrábková 20.8.2017 at 22:48

  výletíme s malým hodně často a rádi 🙂 Blízko to máme na Královku, kousek nad Bedřichovem, kde je nově krásné hřiště a okolo plno zvířat /krávy, koně, velbloud, prase Miloš :), dají se tam dělat krásné procházky a je tam nádherný výhled. Jinak se nám hodně líbil Mamutíkův vodní park na Dolní Moravě, ten byl super. Krásný den a užívejte výletů
  Klára Hrábková /klarabicikova@seznam.cz

 • Martina Teislerová 20.8.2017 at 22:56

  Já byla v Mirákulu teď poprvé podpořit nosící rekord a byli jsme s mužem oba nadšení! Naší 8 měsíční to tak nějak ještě bylo šumák😂 největší radost měla z dětí, zvířátek a zrcadel😉 Už jsme s ní byli i v ZOO ve Dvoře Králové a taky super 😉

 • Martina 20.8.2017 at 22:58

  Zajímavý tip. Sice je to od nás dál, ale když bych vyhrála… Z našeho kraje můžu doporučit třeba Skanzen Krňovice u Třebechovic pod Orebem (Vánoce a Velikonoce ve skanzenu, jarmark, stará řemesla a stroje atd.). Mají tam i domácí zvířata.

 • Sluníckodana 20.8.2017 at 23:06

  My jsme ještě v mirákulum nebyli ale přemýšlíme ó nějaký takovým výletě tam,my rádi bereme naší dcerku do dětského světa tam se vyblbne a nebo do zoo Zlín 😉 sdílím a kontakt danamazan@gmail.com a instalace mullerdana

  • Sluníckodana 20.8.2017 at 23:09

   Insta teda mullermazan 😁

 • Martina K. 20.8.2017 at 23:30

  My si to letos užili v Horce nad Moravou, kde je Přírodní dům a Galerie v přírodě (http://www.dumprirody.cz/dum-prirody-litovelskeho-pomoravi/prirodni-galerie/). Byl to příjemný relax!

 • Kristýna Talafantova 20.8.2017 at 23:46

  Kromě mirakula máme moc rádi pražskou zoo. A nepatří to sice mezi parky, ale skvělá je gutovka! 🙂

 • Jana Zdvihalova 21.8.2017 at 0:23

  Můj letošní výletní objev je jednoznačně Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou. Je celé věnované cisterciáckému klášteru, Zelené Hoře a baroku. Všechno je ale podané velmi moderně – videomaping, projekce, optické iluze, stínová divadla …

 • Michaela 21.8.2017 at 2:01

  Dobry vecer, tak presne takovy clanek jsem potrebovala, jelikoz nas Mirakulum tento rok asi nemine. Muzska cast rodiny totiz jede do Milovic na obrneny transporter a bude mit jinou „zabavu“. Mladsi dceri jsou 2 a pul roku, tak si myslim, ze by to take uz mohla zvladnout, strasne rada totiz leze. Zabavne parky a vetsi hriste objevujeme teprve letos, zatim jen v Praze. Zitra se zrovna chystame na Vysehrad, tam je take takovy dreveny hrad. Jinak mame moc radi Pruhonice a mini zoo v Hostivari.
  Sdilim na fb a na instagramu sleduji jako @michalka_z
  zalabakova.michaela@gmail.com

 • Jana Kolorosová 21.8.2017 at 7:56

  Jsem ze západních Čech a určitě bych doporučila Fantasy golf Plasy.

 • Jana V. 21.8.2017 at 8:05

  Doporučuji navšítvit plzeňskou ZOO a přilehlý Dinopark. Odtud se můžete svézt do centra města skvělým vláčkem a navštívit třeba Muzeum strašidel a pak si vyšlápnout na Katedrálu sv. Bartoloměje přímo na náměstí :-)-

 • Lada 21.8.2017 at 8:50

  Vodní dům v Hulicich 🙂 Naprosta pecka venku i vevnitř! ladajecminkova@seznam.cz

 • Milí Havrdová 21.8.2017 at 8:51

  Mirakulum milujeme. Nejraději jezdíme právě tam. Další oblíbené výlety máme do plzeňského Dinoparku a jakékoliv Zoo . 🙂

 • Lucie 21.8.2017 at 9:03

  Za nás je to pokaždé tak, že jakmile někde jsme, tak se nám tam tak líbí, že slíbíme, že se opět stavíme, ale pak stejně prozkoumáváme něco nového. Do Mirakula se chytáme na podzim a už se moc těšíme :). Za poslední výpravy zmíním Mamutíkov Dolní Morava, Faunapark Lipová Lázně, Historický areál Bouzov, Krokodýlek Olomouc (vnitřní hřiště) a nebo Lesní bar :)…každopádně, všechny výlety jsou fajn, když jsou s malými dětmi a děti si to užijí…:) luciesittova@seznam.cz

 • Veronika 21.8.2017 at 9:16

  My mame moc radi ZOO, dcera ma rada zviratka i hriste a zde je oboje. Nejvic asi vede Prazska a Jihlavska 😉
  V.Segecova@seznam.cz

 • Giseala 21.8.2017 at 9:36

  My nemáme vyloženě oblíbené místo, ale Mirakulum bych kvůli dětem ráda alespoň jednou vyzkoušela. gis-ela@seznam.cz

 • Zuzana Pataky 21.8.2017 at 9:39

  Prozatím jsme toho moc nenavštívili, ale ZOO je vždy jistota. Loni jsme vyzkoušeli novinku KUK festival pro nejmenší pořádaný KC zahradou na Chodově a ten byl moc prima, víc takových projektů.
  Na Instagramu sleduji jako ZuzaPataky.

 • Lucie 21.8.2017 at 9:54

  V mirakulu byla nyní sestra s rodinou a taky byli nadšení. Náš každoroční cíl je zoo a nejraději Jihlava. Hodně se mi líbilo i v EDENu v Bystřici n/P – děti vyzkouší od původního života na vesnici po řemeslné práce (truhlář, kovář, ..). Plán výletu byl tam a na Pernštejn a nakonec z toho byl dvojitý výlet – každý víkend jeden cíl. Pernštejn taky byl krásný i pro děti. Letošní prázdniny jsme si dali za cíl představit jim naše okolí a vybírali jsme v kružnici kolem co tu je. Teď když jedeme kolem, tak hlásí tady je toto, tam je ten hrad, tam mě píchla ta vosa. Pěkný den luciekucerov@gmail.com

 • Nikol 21.8.2017 at 9:55

  Zámek Nové Hrady u Skutče a Dolní Morava.

  Company.courses@gmail.com

 • Bohdana Pejchalová 21.8.2017 at 11:12

  My zatím byli jen v pražské zoo,jinak objizdime kamarády a podnikáme výlety do přírody,nejvíc si děti užili v kempu u vltavy u divciho kamene u holubova.je tam udělana zatoka,kde jsou děti v řece a vody po kolena. A na statku u našich je to vždy taky zaruka;) instagram tttrable

 • Eliška Gřešková 21.8.2017 at 11:15

  Krásný den Míšo, v Mirakulu jsme letos také byli, ale bohužel o víkendu. Syn byl z tolika lidí, dětí trošku zaražený, ale nejvíc si užil ve vodním světě. Určitě tam nejednou ještě zavítáme. Jelikož jsme z Prahy, tak nejraději jezdíme do Prachovských skal, jsou „nejblíž“. Rádi výletíme do lesa, takže Český ráj, Krkonoše navštěvujeme často. Pak Krčský les, Malešický park je u nás oblíbený.
  eliska.greskova@email.cz, instagram: elisakgresik

 • Hanka 21.8.2017 at 11:28

  do mirakula se delší dobu chystáme….děkuji za super článek, neb jeden začínající chodec k nám přibyl 🙂 doporučuju farmapark Blaník kousek od bájné hory Blaník…. pro děti využití na celý den a krásná stezka plná úkolů a poznávání po areálu farmy děti zaujme, možno přidat i výšlap na Malý nebo Velký Blaník. Z Prahy dobře dostupné 😉 sdílím soutěž na fcb 😉 haanyy@seznam.cz

 • Sany 21.8.2017 at 11:49

  Mirákulum je fajn, pro prcky je ideální Pigi svět a vodní hřiště, nejvíc si to ale užijí děti od 6-8 let… podzemní labyrinty s čelovkou nebo hrady ve velké výšce baví určitě i puberťáky 🙂 Za nás (a prcky) nejlepší Farmapark Soběhrdy.

 • Denisa 21.8.2017 at 12:34

  Jéé, Mirákulum plánujeme už od loňska, teď je malé 1,5 roku, tak si myslím, že by to už šlo 🙂 Jinak my také rádi ZOO – nejblíž máme Dvůr, ale z ostatních pěkná ZOO Zlín a Hluboká 🙂 Blízko u Hradce Králové je také Zoo park Stěžery a pro malé děti super 🙂 Je to tak akorát prochajda, aby prcek ušel sám, dá se nakrmit některá zvířata jablíčkem, mrkvičkou, pohladit velbloudy, antilopy, koníky, v areálu malé hřišťátko, lavičky na sváču, nám se tu moooc líbí 🙂 denisa.pelikan@seznam.cz

 • Jana Kubátov´ 21.8.2017 at 13:39

  U nás jako rodinný výlet vyhrává jakákoli zoo a nebo Technánia v Plzni. Oba druhy výletů kluci milují.

 • Ivana Španihelová 21.8.2017 at 13:42

  U nás vede ZOO Lešná, ale Mirákulum určitě také zkusíme, díky za tip 🙂 Ivana

 • Vaňoučková Lucie 21.8.2017 at 13:47

  Hezký den, do Mirakula se chystáme už dlouho s 2letou Adélkou a 9letým Kubou! Líbí se nám třeba Farmapark Soběhrdy, ten jsme navštívili nedávno!
  Sdílím soutěž na FB luciana.sss@seznam.cz, instagram: snupicka

 • hana 21.8.2017 at 13:48

  Hezké výlety jsou v okolí Kralického Sněžníku. barha@seznam.cz

 • Jana Elraei Kozáková 21.8.2017 at 13:53

  Nam se hrozne líbila farma Blaník, kde jsme byly loni s malou dcerou.Moc si to uzila.Milujeme celkove zoo,hlavně i ty male,kde je možnost krmit zvířata. Např. Radonice u Prahy,male,ale dostačující. Zoo Dvůr Králové nad Labem,je uzasna.Mirakulum je skvěle a rady se tam vracíme.Je spousta úžasných mist,které jsme navštívily ať na kole nebo autem.Ale zvířata jsou prostě nejlepší! Uzasna je Farmapark Muchomůrka ve Svobodě nad Úpou, tam se vracíme asi nejvíc, je to dostupne finančne a kousek od babicky.
  Na instagramu jako janasbeading

 • Lída Pouzarová 21.8.2017 at 14:00

  Mirakulum je super, také se chystáme na další návštěvu. Rádi také jezdíme do Mamutíkova parku na Dolní Moravu a do ZOO Dvůr Králové n L. 🙂

 • Míša 21.8.2017 at 14:01

  U nás vedou zoo a dinoparky 🙂

 • Leňu EčeKuče 21.8.2017 at 14:02

  Skvělé tipy! 🙂 U nás zatím vedou chodicí výlety, syn se chůze nemůže nabažit 😀 Poslední velký byl Točník a Žebrák, kde jsou krom výhledů a památek k vidění kozy ovce prasátka. Mirákulum nás teprve čeká, tak třeba nás tahle akce urychlí 😉

 • Luca 21.8.2017 at 14:04

  U nás Galerie Děda Praděda. :-). Do Mirákula jsem chtěla už loni, nevyšlo, třeva teď s dvouleťačkou. 🙂

 • Anet 21.8.2017 at 14:09

  V Mirakulu jsme ještě nebyly a určitě bych se tam s holkama chtěla podívat. Teď o víkendu jsem s holkama byla v Ostravě v dětském Světu techniky a Tvým holkám by se tam určitě líbilo. Mělo to i sice nějaké mouchy, ale celkově fajn.
  Jinak Tě sledujeme kde se dá 🙂 (IG – anet.pa

 • Jana Málková 21.8.2017 at 14:45

  Jee, Mirakulum mame na seznamu 🙂 jeste jsme tam s nasima holkama nebyli. Bylo by super vyhrat vstupenky.

  Jinak nam se moc libi Zoo Jihlava..prijde mi takova utulna, akorat velka 🙂 a caste vylety ted podnikame do Kolina do aquaparku, pro deti super a navic levne vstupne.

  PS.: sdilim na fb (Jana Málková)

 • Helena K. 21.8.2017 at 14:54

  V Mirakulu jsme byli loni a super výlet, určite ještě zopakujeme. Už jsme toho se starší dcerou sjezdili mnoho a určite vede Mirakulum, dále bych doporučila farmapark Sobehrdy, byli jsme v loni a letos se chystáme zase ☺, ZOO Praha, Plzeň, ZOO Zájezd, lesní zoo V Chuchli, zajímavé to třeba bylo také v ekoparku v Liberci. Letos o dovolene jsme navštívili Kinderwelt v Hatich a holkám se tam moc líbilo, spousta atrakcí, vodní prvky (u nás top), moc hezké dopravní hřiště. Co se týka vnitřního vyžiti určite Fantasy Toboga na Zličíne. Sdílím…

 • Iveta 21.8.2017 at 15:34

  My máme rádi výlety na hodně míst. 🙂 Milujeme Gutovku, Malešický park, zámek Berchtold, Šťastnou zemi, Krkokodílí ZOO Protivín, Pohádkovou kovárnu, ZOO, Farmapark Soběhrdy i Hamleys 🙂
  Mirakulum je skvělé, jezdíme 1 x ročně a vždy jsme překvapeni co nového vybudovali. Líbí se nám tam MOC. Jen bychom uvítali možnost kempování.
  Iveta
  medif@email.cz

 • Iveta 21.8.2017 at 15:36

  sdíleno na fb jako Iveta Daniel
  a vnitřní využití – není špatná Žirafa v Čestlicích pokud se seženou vstupenky na Slevomatu a Hamleys nebo výtvarné dílny v NG.

 • JANA Chlápková 21.8.2017 at 15:40

  Děkuji za tip na výlet. My milujeme brněnskou ZOO :o)

 • Zdenka K. 21.8.2017 at 16:59

  Mirakulum mame v hledacku., takze listek by se urcite hodil.. 😉 Vyzkousenou mame Stastnou Zemi pred nekolika lety, za tu dobu aspon podle jejich webovek toho spoustu vylepsili, takze snad zvladneme navstivit pristi prazdniny a doporucujeme. 🙂 (stefany.pst@seznam.cz)

 • Veronika 21.8.2017 at 18:04

  Tak je rozhodnuto, vyrazíme i s 15m Elinkou 🙂 U nás jednoznačně vedou výlety za zvířátky. Doporučit musím zlínskou zoologickou zahradu Lešná, která je poměrně velká a zvířata mají prostorné výběhy. Brzy se také chystáme do ZOO Chleby.

  vzavodna@gmail.com

 • Lenka 21.8.2017 at 20:43

  Mirákulum je super, už jsme tam byli dvakrát – vždy na akci „Dítě na těle“ – abychom podpořili pokus o překonání rekordu v poštu nosících dětí… Další zábavný park, který máme rády je „Mamutíkův park“ na Dolní moravě a ještě bychom chtěli navštívit Fajn park.

 • Monika Eisnerová 21.8.2017 at 21:28

  My chodíme nejraději do lesa. Zítra se chystáme na základě vaší reportáže do Techmanie. monika.eisnerova@seznam.cz

 • Michaela 21.8.2017 at 21:45

  Zábavné parky jsme zatím moc nestihli, ale jako tip do budoucna super! Letos se nám líbilo v jižních Čechách – výlet jindřichohradeckou uzkokolejkou, na Vysočině skanzen Veselý kopec. Ještě máme v plánu centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

 • Libka Ve Smyčce 21.8.2017 at 21:53

  Nám se líbilo ve Vida! v Brně. Ale mám vymyšlených celkem dost jiných výletů, uvidíme, který zaboduje. Je mezi nimi i Mirakulum.. (FB – Libka Ve Smyčce) smyckova.lib@gmail.com

 • Dita Kolářová 21.8.2017 at 22:56

  V Mirakulu se nám moc líbílo a chystáme se znovu 🙂 Jinak máme Zoo Praha, a taky Zoopark Zelčín 🙂 🙂

 • Michaela Lašútová 22.8.2017 at 7:53

  My máme moc radi Fajn park v Chlumci nad Cidlinou. Je to takové „menší Mirakulum“, není tam tolik atrakcí, ale zase větší klid. V Mirakulu jsme jeste nebyli, ale už dlouho se tam chystame. Dcerce jsou čerstvé dva roky, tak si to už víc užije, vloni nám na to přišla jeste mala 🙂 Jinak na FB Vas sleduji pod jménem Michaela Lašútová a můj email je 848410@seznam.cz

 • Lenka Quintero 22.8.2017 at 8:16

  Naším oblíbeným „zábavním parkem“ je Boanická zahrada v Praze. BYdlíme blízko a máme tzv sousedskou permanentku. Jsou tam skvělé atrakce: lovení pulcův rybníčku, cákání vody z pítek, zvukové hřiště, dutý strom… To vše je v horní části. Když to vezmete od pokladny sever, tak půjdete pořád s kopce 🙂

 • Tereza 22.8.2017 at 9:39

  Diky za clanek,zrovna nedavno jsem zkoumala webovky Mirakula,co tam vsechno maji,jestli by se tam uz dalo vyrazit s rok a rok a pul starymi vytrzniky.A myslim,ze jo! 🙂 Dneska jedeme nedaleko do Zoo Chleby. Jinak my jezdime porad nekde po vyletech a nejlepsi je mladeho pana vypustit kdekoliv,at muze zkoumat,co jeste nezna!! 🙂 Nejvic se tesim na zimu,az zas budeme chodit na skialpy a mlady pan pak bude moct skotacit ve snehu.Loni jeste nechodil,tak letos si to uzije se vsim vsudy 🙂
  fb: tereza hajkova ig:kase_krupicova

 • Petra 22.8.2017 at 10:27

  Moc se nám , i dětem, líbilo ve Vyškově v ZOO a Dinoparku 🙂 Teď máme namířeno do Šiklandu a parku Fábula, tak snad se dětem bude taky líbit 🙂 V Mirákulu jsme ještě nebyli a hodně nás láká 😉

  FB Petra Vojtěch
  insta: Sebestovi
  petra.sebestova1@gmail.com

 • Misa 22.8.2017 at 12:02

  Inst. Misha Tosha, na FCB sdilim..

  Máme rádi výlety spíš do ticha do přírody, těch kam se kupují vstupenky míváme pomálu, ale zoo nebo Mamutíkův park na Dolní Moravě jsme už zkusili… . V Mirakulu jsme ještě nebyly…

 • Irena Durdilová 22.8.2017 at 13:56

  http://www.ceskazeme.cz….kousek od Prahy kontakt: irena.durdilova@seznam.cz, instagram: irenadurdilova

 • Andrea Dosoudilová 22.8.2017 at 15:19

  Prcek zatím stále ještě nechodí a spánek vyžaduje doma, tak jsme toho ještě moc nenavštívili. Nejvíc si asi užil Malešický park a návštěvu několika minizoo.
  Na instagramu sleduji jako refugee.ph

 • Dana Ettlerova 22.8.2017 at 16:46

  Doporucuji Zemeraj 😉 A na Mirakulum se chystame…takze listky by potesily 👍Na ig sleduji pod danaettlerova.

 • Renata Ševčíková 22.8.2017 at 21:13

  Nám se mo c líbí výlet na Prašivou, nenáročná hora s nádherným přírodním hřištěm i dětským koutkem uvnitř 😉 Sdílím i sleduji na instagramu jako Renata Ševčíková, PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Marie Kubáčová 22.8.2017 at 22:19

  Zábavní parky jsme ještě nenavštívili s dcerkou, jelikož se teprve teď začíná v 15 měsících rozcházet. Ale doufám, že na jaře už někam vyrazíme (už si pomalu píšu různé tipy v okolí). Zatím výletujeme spolu s našimi psíky nejlépe někde ven do přírody. A moc jsme si oblíbili, návštěvy zámků a zámeckých parků a také ZOO a nebo obory,

 • Eva Nolčová 23.8.2017 at 6:34

  Ježíškova cesta Boží Dar

 • Iva 23.8.2017 at 11:34

  ahoj Míšo, díky za postřehy, článek je pro mě právě teď aktuální, protože do Mirakula se poprvé chystáme se čtyřletou tento pátek 🙂 My nejvíce času trávíme od jara do podzimu na naší chalupě, kde je dcera od ráno do večera venku a spokojená…. sousedi mají koně, kočky, kůzlata, ovce…. občas proložíme návštěvou nějaké ZOO (hlavně Dvůr Králové). Hodně se nám líbilo i v minizoo Stěžery u HK a v Častolovicích, Iva. hering.iva@post.cz

 • Andrea 23.8.2017 at 14:32

  My este nemame velmi zmapovane zab.parky,ale letos sme navstivili Mirakulum a velmi sa nam tam pacilo. Urcite by sme tam radi zavitali zase. Ale mame radi Zoo.awdwa@post.sk

 • lucky 23.8.2017 at 21:01

  Letos jsme navštívili s tříleťákem Království světa na Lipně a moc se nám líbilo, určitě doporučejeme!

  • lucky 23.8.2017 at 21:42

   edit: Království lesa 🙂

 • Michaela Moravcová 23.8.2017 at 21:07

  Ahoj Míšo, pro nas dobre načasovaná soutěž, Mirakulum mame v planu jeste do konce podzima stihnout 😊
  Co se tyce míst, co jsme letos navštívili, nadšená jsem byla z Babiccina údolí, krasne zoo ve Dvoře Kralový, vlci stezky na Šumavě (mmch tak nádherný les jsem snad v životě nevidela) a pak teda super misto pro deti i dospělé Churpfalzpark v Německu. Vim, ze dotaz byl na ČR, ale tohle misto je pecka 😉
  Měj se krasne, Míša (michaela_moravcova@centrum.cz)
  inst sleduji pod michaela_moravcovaa

 • Michaela Kratochvílová 24.8.2017 at 11:46

  Mirákulum máme v plánu také navštívit 🙂 teď v srpnu jsme navštívili Zoo Chleby a moc se nám líbilo v Království lesa na Lipně, kde si to Maty suprově užil. Bylo pod mrakem, takže když jsme tam došly tak v celém parku jsme byli my a ještě jedna rodina, takže se litalo z jedné atrakce na druhou a byl nadšený 🙂
  Sdílím na FB Michaela Kratochvílová
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Martina 24.8.2017 at 12:26

  My máme moc rádi Zoopark Na Hrádečku u Jindřichova Hradce. Taky pohádkové stezky v lesích – tu ve Slanovících, v Panenské a hlavně v Městských lesích královehradeckých 🙂 m.stastna@atlas.cz

 • Misa k. 25.8.2017 at 0:29

  Do mirakula se chystame v pondeli, alespon jednou za rok je to u nas povinne. Letos tam bude nejmladsi 15 mesicu, takze to bude trochu narocnejsi. Jeste ze tsm jsou piskoviste. Super je zemeraj u orliku. Holkam se libilo na hristi u lesniho hrbitova v hradci kralove. – nevim presny nazev. A nas posledni objev je kukyho les kousek od snezne na vysocine. Doporucuju pro horke letni dny vzhledem k ledovemu potoku.

 • Misa k. 25.8.2017 at 0:35

  A jeste upozorneni – levnejsi vstupne je v pondeli a patek. Aby pak nekdo nebyl nemile prekvapeny.

 • Míchaela 25.8.2017 at 15:51

  Mirákulum milujeme, letos už jsme byli dvakrát, naposledy na nosícím srazu 🙂 za na doporučujeme z venkovních farmu Blaník, různé zoo (třeba tu naši libereckou s bílými tygry). Dále Doubice, tam to dobře znáte a my to tam máme taky rádi 🙂 z vnitřních babylon lunapark a IQ park. A také Liberecký bazén, kde jsme každý týden, protože nás to baví 🙂

  Ig: myskyyy.l
  Mail: michka.b@seznam.cz

 • Julie 25.8.2017 at 18:13

  Výborný je Vodní dům a samozřejmě skály kdekoliv v přírodě. zelezna.julie@atlas.cz

 • Bara 26.8.2017 at 1:25

  Krasny den, my ctyri holky jezdime s tatou rybarit 🙂 Male se vyradi u vody, stastne jako blechy. V nasi blizkosti mame potom Doubravsky dvur – statek s kravami, s vybornou zmrzlinou a jinymi mistnimi produkty, s telatky a dalsimi domacimi zviraty. Pres leto se stezkou bosou nohou, v zime s vanocni dilnou apod.

 • Markéta 27.8.2017 at 5:49

  My rádi navstevujeme Vagón v Polničce, moc se nám líbilo na tvé doporučení v Hulicich, v Otevřené zahradě v Brně a včera jsme poprvé, ale určitě ne naposledy navštívili Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

 • Andrea S 27.8.2017 at 15:42

  O Mirakulu jsem slyšela hlavně proto, že tam často vystupují Čiperkové. Určite ho mám v hledáčku aktivit tak jako Bruno Park v Brně.

  Za nás se zatím nejvíc líbila Safari ve Dvoře Králové. V jiných vysloveně dětských parcích jsme ješte nebyli.

  Kdyby se podařiko vyhrát lístky, určitě bychom letos ještě vyrazili na prodloužený výlet.

  Na fb Andrea Ajca Salvetova (andrea.salvetova@hotmail.com)

 • Veronika Foto vp 27.8.2017 at 17:50

  Do Mirakula se take chystame. Nejlepe v ramci narozeninoveho prekvapeni pro dcerku, jejiz narozky se blizi. Co se tyce jinych mist, kde se nam libi…jako u ostatnich vedou Zoo. Za nas prazska a treba decinska. Pokud bych mohla pridat i nase sousedy Slovaky, tak Zoo Kontakt. Pro dcerku i nas rodice zazitek na cely zivot. Dale pak v Cr treba labyrinty Loucen. Nebo westernove mestecko Boskovice (snad pisi nazev dobre…je to kousek od Blanska). Diky blogu jsme si take uzili vylet Cyklohrackem a hledani pokladu… A z te levnejsi zabavy…Sumava a jeji krasna priroda. Decin a obec Ruzova a jeji mydlarna Ruzova. Bomba zazitek a super boso chodnik. Takova prirodni mista, kde se jesre dozvime spoustu noveho, privonime k mydlum…to nas bavi. Diky tomu se nam i libilo ve Valtickem zamku. Je tam bylinkova zahradka a deti mohou zalevat zamecke kvetiny… dcerka nadsena 🙂 Uf…je toho u nas v Cr dost 🙂 A krasne hriste maji treba na Kladne. Myslim, ze Sletiste. Je tam atlet.hriste, obrovske hriste pro deti, draha pro kola, lanove centrum a konirna. A na Kladne tedy i divadlo Lampion. Fantazie

 • Libuše Křížová 27.8.2017 at 21:07

  Rádi se vracíme do Zoo parku v Chomutově nebo do Zoo v Děčíně. Ale zábavný park tady poblíž nikde nemáme 🙁 mailík mám marcrazy@centrum.cz, sdílím na FB jako libuska.krizova a na IG sleduji jako marcrazy.marcrazy

 • Lenka 27.8.2017 at 23:53

  V ČR toho zatiaľ bohužiaľ s deťmi veľa pobehaného nemáme, ale veľmi sa nám páči napr. Praha či hrad Helfštýn a jeho okolie (kessinka17@gmail.com, sledujem i na insta: kessinqa)

 • Zuzana Till 20.11.2017 at 13:53

  Ještě doplním – nad informacemi o parku (ke konci článku) jsou překlepy hned dva 🙂
  „pro všchny čecháčky :-). Rodinný par“

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×