PL nákupy | Co jsou to vlastně ty kity?

Na blog se vrací můj milovaný Project Life. Hodně dlouho jsem váhala, jak to celé uchopit.  Je vás tu na bogu už vážně hodně a alba jsou to nejsoukromější, co máme. Na stranu druhou je to ale nejstarší podstata mého blogu. Celý tenhle blog vznikl proto, že se vám líbily stránky z alb mých dětí a dodnes je návštěvnost článků vysoká :-). Nakonec je tu tedy album zpět a budu se snažit vám tady zase čas od času něco málo ukázat. A kdo by nevěděl oč jde, pojďte se dnes podívat na úplný začátek dnešní tvorby, na mé nakupy :-D. S čím si vystačím poslední roky? PS: Pokud nevíte, co to Project Life je, doporučuji se podívat TADY. A pokud už víte a toužíte po albech pro děti, jen nevíte jak začít, doporučuju kouknout na můj seriál PL Krok za krokem TADY.

Ve světě papírového tvoření je mraky inspirace a ještě více obchodů. U nás, v české kotlině už jich je ale méně, takže ve své podstatě zná každý všechny. Mezi nejznámější e-shopy patří bezesporu Papero amo.Obchod se vším krásným, moderním, aktuálním, sezóním a hlavně českým. Anička a Pavla jsou ženy činu. Samy tvoří, plánují, navrhují a vyrábí. O tomhle e-shopu bude vlastně zbytek článku a brzy se dovíte proč.

Druhým mým oblíbeným e-shopem je pak Scrapylife. Malý obchod plný stylových věcí pro tvoření, na které se můžete přijít podívat jednou za měsíc na Project Life club. Potkáte tam usměvavou Lotku, které Nelinka říkávala „teta Jotka“ :-D, stejně naladěné dámy s albem v ruce a papírovou jiskrou v oku. Nejspíš s sebou krom lepidla ponesou i foťák :-D. Na blog tohotoe-shopu jsem psala celý jeden rok a na články můžete mrknout TADY.

První svoji objednávku věcí pro Project Life jsem však udělala u Didi, která má ochůdek Pretty papers. Ve Znojmě si otevřela svůj kamenný obchod a má hodně bohatý sortiment. S těmi všemi je tu ještě Nemravka, tady seženete vše nejen pro Project Life, ale vše pro potěchu tvořivých duší. Podobně je tomu na webu Hurapapir.cz. V neposlední řadě zmíním i ScrapArt, kde jsem celé dva roky působila v Design teamu. Holky jsou neskutečně šikovné umělkyně, ale dělají už trochu něco jiného než jsou PL alba.

Nebýt v Design teamu žádného obchodu, tedy nepracovat „pro někoho“ je svobodné v tom, že si můžete napsat co jen chcete a nikdo vám nepohrozí pomyslným etickým kodexem, takže zcela objektivně můžu psát všechno a já doufám, že se vám to všechno, čas od času, bude líbit :-).

Za poslední měsíce mi přišlo strašně moc zpráv, že se chystáte začít dělat památeční alba dětem na jejich dětství. Že pořád procházíte články, ale nevíte kde začít. A když už se donutíte, zjistíte, že máte strašně málo materiálu a chcete po mě tip, co kupovat. 

Rovnou vám říkám, že Project Life skutečně o materiálu je. Potřebujete mít album, potřebujete mít vyvolané fotky a pak nějaké kartičky či papíry, ze kterých si ty kartičky nastřiháte. Pokud chcete trochu kartičku ozbobit, musíte toho mít ještě víc. Pak je ta základní investice tak veliká, že vás to celé spíš odradí. Právě proto doporučuju všem, využít možnost kitovou. Co je to ten kit?

Kity pro tvoření

Kit je „krabice“, ve které „to“ máte všechno. To všechno vám vystačí cca na měsíc, a pak vyjde kit další. Je to takové pořizování materiálu na splátky, kde vy se nestaráte o nic. Materiál vám přijde vždy komplet a velká výhoda je, že je sestavený tak, aby k sobě pasoval. Máte tak jistotu, že nebude plácat jedno přes druhé, jen doplníte své fotky a máte hotovo.

Já bych vlastně kity objednávat nemusela, protože materiálu mám hodně, ale dělám to stejně. Proč? Protože nemám čas nad albem sedět tak jako kdysi a je pro mě pohodlnné, že už mi Anička a Pavla sestavily vše namíru. Takže kity já si pravidelně každý měsíc kupuju a nikdy se nesmí nikdo dovědět, kolik už v tom zahučelo penež odroku 2014 :-D. Ale je to rozložené měsíčně, takže to není tak vidět :-D. Aktuálně mají holky v nabídce kity 4, já si nechávám posílat 2.

PAGE kit – vše pro velké stránky

Někdo si libuje v kartičkách a zdobení fotek, jiný zase dělá rád veliké stránky. Stránku o rozměru 30 x 30 cm si polepíte fotkou a celou velkou stránku nazdobíte a šoupnete do alba. Tuhle metodu miluju já. I proto je mé album kombinace velkých stran a klasických Project Life stránek, kde jsou fotky a kartičky hezky v malých přihrádkách.

Page kit je tedy balíček, ve kterém dostanete každý měsíc několik těch velikých papírů. Je na vás jestli je roztrháte, rozstřiháte nebo je necháte celé a jen polepíte. Vzala jsem si na ukázku poslední kit, který mi přistál na poště a ještě jsem do něj nesáhla, takže ho můžu celý představit.

Tady už vidíte, že celý kit se k sobě hezky hodí a ladí. Ne vždy se holky trefí do mého vkusu, ale nestane se, že bych něco nevyužila. Pokud je papír moc velká divočina, tak ho jednoduše roztrhám a do alba pak používám utržky třeba na vypodložení a ozdobení fotek. Papíry jsou oboustranné, takže stačí otočit a papír je zase jiný

Krom papírů najdete vždy v kitu samolepky. Tady vydíte moderním fontem psané transparentní samolepky. Jsou tedy průhledné a můžete je klidně nalepit přes fotku, vynikne jen nápis. Proti tomu samolepky druhé jsou na papíře a hodí se spíše na kartičky a stránky, i když občas je lepím i na fotky samotné. Proti vkusu,…

Co ale miluju v kitech nejvic, to jsou kartonové výseky. Výsek znamená, že celý obrázek nebo nápis z tohoto kartonu vytrhnete. Je předřezaný, takže to jde hezky. V samotném albu jsou boží. Je to pevný papír, který pak sluší fotce, stránce, kartičce, ale občas si ho vemou i holky a Nela je s obrázkem používá i na své „obrázky a přání“ do školky. 

Musím říct, že tyhle samolepky a výseky jsou rokco rok lepší. Strašně se mi líbí, jak je mladé  PA grafičky a designérky nápaditě vyrábí. Jsou to holky jako já nebo ty a zase, i ony si lepí svá alba a deníky. Pokud hledáte další inspiraci, určitě mrkněte na blog bájo grafičky Silvie_ART. Další nádherná inspirace na neobvyklý Project Life a ještě krásnější fotky, to najdete u designérky Lucky Šindelkové TADY.

PAGE kit stojí měsíčně 450 Kč – dají se kupovat jen vybrané kity

To byl kit „stránkový“. Já ho objednávám právě z toho důvodu, že potřebuji více zdobení než je v klasickém My Life kitu, a to proto, že lepím ty veliké stránky. Jako druhý kit pak odebírám právě Project Life kit, který se od letoška přejmenoval v My Life kit.

My Life kit – strkáme do kapsiček

Od ledna letošního roku má krásnější kabátek a je v barvách, které mému oku dělaj vyloženě dobře. Každý dvouměsíc je jiný a je určený právě pro vaše alba. Zase tam vždy najdete všechno a obrovský benefit je, že tyhle My Life kity jsou tématicky stavěné.

Na jaře tam prostě najdete jaro – v textech, samolepkách, kartičkách, barvách i doplňcích. Stejně jetomu i v létě. Vychází každé dva měsíce, takže peněženku tak nezabolí a vážně ten materiál vyjde na úplně celé dva měsíce. Pro začátečníkaje tohle jasná startovací alba.

Od Page kitu se liší především tím, že je toho v něm více a místo velkých stránek tam najdete kartičky. To jsou ty, které pak zastrkujete do kapsiček v albu. Project Life album má oproti klasickému albu tu výhodu, že fotky jsou zastrčeny do kapsované fólie, takže si album může prohlídnout milion lidí, děti na něm posvačit a nic se nestane.

Holky si tak pravidelně prochází naše alba a vzpomínání na naše výlety tak mají pořád nejraději. Miluju, když se obě válej u alba a řeší, co se ten den dělo a kde vlastně byly :-).

Kartičky v Project Life albu jsou dvoje. Rozlišujeme malé a velké. Velké mají rozměr 10×15 cm a je to tedy rozměr klasické fotky. V kitu letním, který jsem vám nafotila, vidíte kartičky veliké tady:

Jsou tam ale i malé. Malé jsou rozměrem přesně poloviční. Na ty se píší hlavně vzpomínky k fotkám nebo se lepí tématicky samolepky atd.

(příklad, k poslednímu cyklovýletu tam rozhodně holkám nalepím kolo nebo tam dám nějaké cyklistické výletnické razítko).

Jak jsem říkala, je tu všechno, taže i oblíbené výseky. Zase ten karton. Nelepí, takže na zadní stranu dáte trochu lepidla (doporučuju rolátko z DMka – za pár korun čisté lepení). Tyhle výseky si schovávám na letní fotky od moře, kam se v září chystáme :-).

Od Lucky Šindelkové jsou tu i k nalepení samolepky a obrázky, které se zase hodí k letním dnům. Sami vidíte, že v jednom balíčku je celý příběh, ke kterému stačí jen dodat ty fotky. Dětem tak děláte deníček, který bude nádhernou vzpomínkou na jejich dětství.

Já si pravidelně přeju předplatné těchto kitů od Ježíška, protože je možnost zaplatit je naráz, a pak už jen na začátku měsíce čekat na pošťáka. Letos Ježule nedovalil všechno (zlobila, zlobila), takže kupuju co měsíc :-D.

MY LIFE kit stojí měsíčně 450 Kč – dají se kupovat jen vybrané kity

Uuuf, je to pěkně dlouhé čtení, že? Ale to je celý materiál. Víc jsem za posledních 10 měsíců nekoupila. Nárazově kupuji jen lepidlo v DMku, plastové kapsy, když dojdou a jinak nic. I já si vystačím s tímhle. A když nějaké kousky zbydou, mám na ně speciální krabici, kam je všechny dávám a postupně je dodávám do alba, když se mi to zrovna hodí :-).

Takže? Protože už můžu, budu vám tu dávat do článků o Project Life článkům i odkazy na všechny e-shopy, kde jsem co pořídila, ale na 96% to bude právě Papero amo. Z pohodlnosti. už jinde nic nehledám Nestarám se o výběr, nesedím nad e-shopem, ale nechám Lucku a Silvu, aby mi tu krásu vytvořily a Anička s Pavlou ji prostě doručí až pod nos (tedaaa, skrz poštu samozřejmě:-D ).

Jestli máte k tématu dotazy, ptejte se :-). Uděláme si poradnu přímo tady nebo zavítejte do některé z FB skupin, které se kolem Proct Life točí. Jednou z nich je RODINA Papero amo, další je Didi skupina (e-shop Pretty papers) Project Life – Česká republika. Jestli vám nevadí angličtina, moře inspirace i v zahraniční skupině Project Lifers.

MUDr. Michala Knězková

All posts

12 Comments

 • Verča Sembolová 22.8.2017 at 19:49

  Jupííí, jsem moc ráda, že ses vrátila opět k PL (ale stejně nechápu jak to stíháš) 🙂 Verča S.

 • Anna 22.8.2017 at 20:10

  Božíííí! Díky Míšo ♥

 • Petra Hečová 22.8.2017 at 20:15

  Míšo, tak s tímto článkem jsi mi udělala obrovskou radost. Holky z paperoamo jsem objevila letos a nakupuji tam pravidelně. Jen mi zásilky nevozi pošťák, ale vyzvedava osobně brácha. Jen mu pošlu zprávu, mám objednáno a už ví. Tím ze je chlap, kterých do jejich skladu asi moc nechodí, tak už ho i znají 😄 za mě obrovská spokojenost. A mimochodem do pl jsem šla kvůli tvému blogu, takže tak trošku můžeš za můj úbytek financí 😊 (doufam, ze nevadí tykání) Petra

 • Zaneta Basistova 22.8.2017 at 22:35

  Ja moc moc dekuji za clanek. Vyhlizim ho uz nejakou dobu a slaaaavaaaa, je tu! PL kit jsem zacala take objednavat a tesim se az Bells zabehnu trochu ve skolce a ja dokoncim skolu (a zacnu druhou :-D) , ze k nemu konecne sednu…. Do te doby snad naastradam i ten material. Jen tedy misto tri let budu delat zpetne asi vic, neeeeee :-))))).

 • Mariana Jančurová 23.8.2017 at 7:56

  Jaaaaj super, veľmi som sa tešila, kedy začneš opäť pridávať na blog články o PL, pravdu povediac mi tu u teba veľmi chýbali, aj keď aj to ostatné rada čítam. Tak sa teším na tie ďalšie krásne a inšpiratívne články z vášho albumu a držím palce, nech to všetko stíhaš a nech sa darí.
  Marianna

 • Adéla 23.8.2017 at 10:02

  Míšo, perfektní článek! Holky z PA teď nebudou stíhat 😉 Taky už tu mám připravenou hromadu papírů a kartiček, které chci prodat a kupovat už jen kity. Krásného materiálu mám opravdu hodně, ale vždycky nosím asi hodinu na stůl věci, které by se k sobě hodily a pak už na tvoření zbývá málo času…někdy i chuti 🙂

 • Johana 23.8.2017 at 10:11

  Tak a je to…..vcera jsem si precetla clanek a dnes mam vybrany prvni nakup v papero amo a v hlave napady, jak to udelam. Dekuji za inspiraci na super projekt.

 • Markéta Šmídová 24.8.2017 at 7:32

  Díky za tento článek. PL se mi moc líbí ale když jsem narazila na to začátečníky nakupování trochu me to odrazilo a stále jsem hledala něco kde to maji hezky dokupy. Maji i začátečníky balíček což je pro me supr. Takže díky za tuto inspiraci

 • Lenka 24.8.2017 at 11:32

  Od narození dcery si vyrábím „její deník“ – lepím fotky, kreslím, razítkuju, píšu hesla….. a teď vidím to stejné, jen v nezničitelnější a rychlejší formě. Super, jdu do toho:)))

 • Lucie Michková 28.8.2017 at 19:14

  Ahoj Míšo, i já už se těším na tvé papírové příspěvky, jsem moc ráda, že jsi tak pěkně popsala kity od PA,, taky ve své podstatě tvořím jen z nich, je to rychlé a pohodlné a o šikovnosti holek, které je tvoří ani nemluvím, jsem moc ráda, že mám obchůdek(výdejní sklad)přímo pod nosem. Jen s kamenným obchodem od Pretty papers ve Zlíně si mě zaskočila, říkala jsem si,že by mi něco uteklo, ale myslím, že spíš ses upsala a zaměnila Zlín za Znojmo ‚:o) nu což, obojí je na „Z“ a na Moravě :o) Hezký den Luca

 • Ala 12.1.2018 at 20:07

  Ahoj, nemas nahodou tip na nieco podobne paradne, ale v slovenskej verzii? 🙂

  • Míša 14.1.2018 at 22:36

   Ahojky 🙂 jasně 🙂 Ono totiž PaperoAmo dělá i slovenské verze 🙂 Hodně holek tam nakupuje. Doporučuji

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×