O skvělém způsobu uchování Vašich vzpomínek

Když jsem v lednu 2015 začínala s tímto blogem, ani ve snu mě nenapadlo, že o rok později Vás tu bude již téměř 700 a už vůbec ne, že se od samotného papírového tvoření, dostanu až ke svým dětem a našemu společnému hraní a tvoření. Přibylo Vás tu ale dost právě díky tvoření s dětmi a mě napadlo, že Project Life vlastně vůbec neznáte, protože Váš zájem byl úplně jiný. Kdyby se Vám ale líbily i články našeho alba, pojďme si říct blíže, co to vlastně je a co já to tu vlastně lepím :-).

 

Project Life je speciální způsob pro uchování Vašich vzpomínek, jedinečných událostí a jedna z variant, jak mít hezky ucelenou rodinou kroniku :-). Je to jistý druh závislosti a to nejen pro samotného tvořitele, ale po čase i rodinu samotnou. Taky Vás trápí, že máte všechny fotografie jen v počítači nebo mobilu? Kdo z Vás dnes tiskne fotky v papírové a podobě dělá třeba dětem nějaké album? Je dnes celkem moderní dětská knížka, kterou zakoupíte a vyplňujete podle daného mustru. V takovém případě mi tam vždy něco chybělo nebo přebývalo a tak jsem po pár dnech pátrání narazila na Project Life.

 

Pro PL album je typické vkládání plastových kapes, které jsou rozdělené na jednotlivé „chlívečky“. Do těch pak strkáte fotky a pokud chcete můžete dopisovat i své poznámky, myšlenky a vůbec cokoli, oč si myslíte, že bude za pár let zájem :-). Plastové kapsy mohou mít různý formát chlívečků. Můžete mít například jen na vkládání fotek 10*15cm anebo si vybrat jiný design. To vše snadno najdete v scrapbookových e-shopech, kterých je u nás dostatek.

Já do alb lepím i objemnější věci a důležité suvenýry jako například pásek z porodnice, který měly holky po porodu, občas hezké vstupenky (naše první divadlo), první ustřižené vlásky, do kapsy můžete nasypat i písek z pláže od moře, plastové kapsy jsou prostě báječné. Navíc mě vůbec netrápí, že holky nad prohlížením svačí :-D.

Začala jsem v roce 2014, to už byl dceři téměř rok a já si řekla, že celý její rok dodělám i zpětně. Album jsem dělala tajně po nocích, protože jsem tímhle darem chtěla překvapit manžela. Byla to fuška, ale šlo to a ta radost… nezapomenu na první reakce po rozbalení a ještě víc se těším, až alba jednou v dospělosti otevřou mé holky.

Možná si řeknete, že s dětmi to jde jen těžce, ale člověk si zvykne využívat chvíle klidu a já třeba u lepení našeho alba vždy krásně relaxuju. Někdo háčkuje, jiný plete anebo má antistresové omalovánky :-). Já si lepím a tvořím vzpomínky. Mám v plánu udělat každé dceři jedno album, ve kterém bude vše důležité od narození až po konec jejich školních let. To by pak podle plánu jednou dostaly darem a odnesly si do svých vlastních rodin (ale kuš takových myšlenek, zatím si je hodlám pěkně ňuňat doma 😀 ) Nelinka si alba moc ráda prohlíží, povídá o všem co vidí a rozhodně to krásně trénuje její tříletou paměť :-).

 

Pro vážnější zájemce jsem připravila malý seriál. Jmenuje se PL Krok za krokem a najdete v něm úplně vše, co by Vás mohlo zajímat. Od samotného alba až po pomoc s úpravou fotografií v počítači. A pokud něco nenajdete, není nic těžšího než mi napsat komentář či poslat zprávu. Moc ráda pomůžu a poradím, když to bude v mých silách 🙂

 

1.díl Start
2.díl Jak vést svůj PL
3.díl Fotografie – od cvaknutí po tisk
4.díl Krášlení v kostce
5.díl s RAZÍTKEM
6.díl Washi-hrátky s Vaší washi
7.díl Můj vlastní „koutek“ aneb místo činu!
8.díl Pojďme ozdobit pár fotek!
9.díl mazlík Photo sleeve FUSE
10.díl ak zvěčnit Vaše krásné výtvory a jak na ty nej chyby?
11.díl Střílečka aneb pistole v hlavní roli!
12.díl Týmové provázko-hraní
13.díl Recyklace na Vaše přání!
14.díl Jak vyzrát na formát fotek!
15.díl Chytré mašinky ve světě PL
16.díl MINC …aneb třpyť se a budeš COOL!
17.díl Co se zbytky? Vyrobíme štěstí!
18.díl Které barvy si v PL rozumí?
19.díl Vaše první Vánoce!
20.díl Chci se pochlubit, ale nechci zveřejňovat fotky dětí ani historky! JDE TO!
21.díl Podzimní layout pro Vás!
22.díl Antistresový PL aneb omalovánky v hlavní roli!
23.díl Velké loučení!

24.díl Jak je to s KOPÍROVÁNÍM a opisováním

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×