Vzpomínání na dovču a 34.týden Project Life

Letošní léto se v mých očích vskutku vydařilo. Miluji horko a sluníčko, i když s malým miminkem to není úplně optimální. I tak jsme si léto parádně užili. Dnešní příspěvek je pro mě trochu zvláštní, jiný, tak nějak vymazlenější. 34.týden jsme doma především vzpomínali. Vzpomínali jsme na dovču, ze které jsme se právě vrátili.

 

V tomto týdnu jsem nalepila hned čtyři stránky a dvě z nich můžete vidět již dnes. Protože předcházela ponorková stránka, musela i v tomto týdnu být velká třicítková stránka. Tu jsem nakonec vyplnila trochu atypicky. Protože Julinka přes den ještě hodně spí, je potřeba udržet Nelinku alespoň trochu umírněnou (rozuměj neřvoucí), a tak si hledáme zábavu jako čtení, malování a jiné. Tentokrát jsme malovali a mě napadlo, že bude hezké si namalovat naší dovolenou.

Začaly jsme chaloupkou u lesa a postupně jsme vyplnily celý papír činnostmi, které jsme na chaloupce dělaly. Bylo krásné pozorovat dceru, jak si na jednotlivé části dovči pamatuje a jak se snaží vyprávět. Nakreslili jsme nejen

…Julinku v kočárku,…
…opékání buřtíků…

 

 

…spaní ve stanu, svačiny u řeky, výlety do lesa…

 

ale i hrabání cesty,…

 

 návštěvy hřiště nebo sbírání šišek.

 

Brala jsem to jako praktickou zábavu, kdy jsme byly potichu a Julinka se mohla vyspat. Překvapila mě však reakce manžela, který byl z obrázku naprosto dojatý. Líbilo se mu, jak Nelinka vypráví a jak celý obrázek vystihuje náš týden relaxu. A bylo jasno. Přefotila jsem hotový obrázek a rozhodla se ho použít v albu. Nakonec jsem jednotlivé nakreslené situace našla na fotkách z dovči, a ke každé činnosti jsem přiřadila danou fotku. Fotek však bylo víc než se na stránku mohlo vejít, takže jsem některé rozstříhala a vyplnila s nimi mezery mezi fotkami. A aby to nepůsobilo přeplácaným dojmem, podlepila jsem je 3D čtverečky, takže krásně vystupují ze stránky. Pak už stačilo jen nakreslit šipky od fotek k daným činnostem na obrázku a protože mi to přišlo málo výrazné, šipky jsem vyšila bílou bavlnou.

 

A co s okýnkem v levém dolním rohu? Tak tam mám připravený QR kód, pod kterým se skrývá video Nelinky, která stojí u tabule a vypráví, co jsme to vlastně dělali :-). UŽ asi rozumíte, proč jsem psala, že je pro mě stránka vymazlenější než jiná. Strávila jsem na ní mnohem více času, ale hlavně je na jedné stránce celý týden našeho života i s živým vyprávěním naší starší dcery.

 

Druhá stránka je pak klasicky v kapsách.

 

Zase jsem sáhla po čtvercích, a to jsem si řekla, že si od nich chvliku odpočinu :-). Takže opět plastové kapsy Photo Pocket Pages K. Neudálo se nic až tak zajímavého, takže jsem spíše vybrala mé oblíbené fotky a příliš jsem nekolážovala :-).

 

 

Úvodní kartička  je překryta vellumovým proužkem, na který jsem narazítkovala označení měsíce a data pro tento týden. Celá stránka je výsledkem překrásného September Skies Core Kit.

 

Krom samotné sady kartiček jsem využila též September Skies Value Kit, jehož součástí jsou  visačky,…

 

 

 …výseky a transparentní ozdoby.

 

Ať vypadal kit sebevíc „chlapečkovsky“, já jsem z něj naprosto nadšená. Modrá a krásná hrášková barva jsou skvělé a v mém případě jsem nezapomněla doplnit o špetku té mé růžovky :-).
Děkuji za další přečtení našeho běžného týdne a těším se zase za týden.
Míša

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×