Když na Afriku padne déšť

3.10.2016 in Hračky, Hraní - No Comments
Poslední pozdrav z Afriky, dnes večer už balíme kufry a v noci se pokusíme dostat domů :-). Uteklo to a vlastně ani ne jako voda, mnohem pomaleji. Proč? Kdo nás sledoval třeba na instagramu, určitě si všiml, že nám celá dovolená úspěšně propršela. Taková smůla se asi nevidí moc často, ale z 11 dní v Africe byly jen dva celé dny hezké, jinak nám úplně každý den bouřilo a dva dny celé od rána do večera, takže nešlo vytáhnout paty z domu. Co s tím? Nějak jsme to zvládly a já byla vděčná, že ty věci „bože proč toho táhneš tolik“ nebyly zbytečné.

Když pršelo první dny, nějak se to dalo. Brala jsem to z nadhledem, že alespoň si holky chvilku odpočinou od tropických teplot. To jsem ale netušila, že při bouřkách teploty padnou pod 20°C a já nebudu mít dost teplého oblečení. Kdyby takhle bylo pár dní, zvládlo by se to, ale po týdnu jsme měli nemoc loženou všichni. Holky nastydlé, samá nudle a chrchel. Takže do postele a vytahuje se zábava. Přesně ta, kterou hlava rodiny komentovala tak, že mám přeci nechat doma …jedeme k moři, ne si tam hrát s věcmi, které máme doma.
Každý den se mimo náš raníček přidala ještě léčivá Amálka, u které se odpočívalo. Rychle nám došlo, že s tímhle si teda dlouho  nevystačíme a z kufru bylo třeba lovit další zábavičky.
Nelinky klasika – knihy. Měla povolené dvě a vybrala si s sebou Příběhy Káti a Škubánka, jako druhou Křemílka a Vochomůrku. Obě jsme dali skoro dvakrát dokola :-D.
Na úctyhodnou chvíli nás zabavila nová hračka, kterou jsem s sebou vezla. Krom Djeco pexesa jsem holkám vybrala i tyhle puzzle s příběhem. Jsou dokonalé a strašně jsme se u nich, i přes ty nudle, nasmály :-).
Jsou to trio puzzle, kde každý složený obrázek dává dohromady nějaký příběh :-). Nela u toho doslova perlila.
Julinka je zvládne s pomocí skládat, Nela už je mrská docela sama a to je zkoušela tady na fotkách prvně. Vzali jsme si je na recepci do kavárničky, já si dala kafíčko, holky teplý čaj a trocha zábavy, abychom na tom pokoji neshnily :-D.

My si to ale umíme vybrat dovolenou :-D. Nejdůležitější ale je, že si to náramně užily holky. Sebraly tady kopu zážitků a rýmy a kašle pro ně byl jen nepodstatný detail. Já si z toho ale odnáším fakt, že na každou dovolenou, i do tropů, vždy povezu i zábavu v kufru. Letošní nevážila moc, ale vystačila na deset dnů s deštěm, ano tolik jich bylo.

V průběhu období dešťů jsem ještě nafotila nějaké knižní zábavy a pracovní sešity, které jsou super a brzy vám je sem určitě přidám a moc doufám, že vy kteří ještě na dovolené pojedete, budete mít na počasí lepší ruku.
Aaaa tady je už vidět příběh pana lišáka, u kterého trvalo úctyhodnou chvíli než Nele došlo, že nemaluje po zdech ale na plátno :-D. Tyhle chvíle mě mrzí, že nemám na videu, protože řečnické období mezi třetím a čtvrtým rokem je den co den perla za perlou.
Sice to bylo původně pyžamo, které jsem brala jako pojistku, kdyby na pokoji byla ohulená klima a nešla stáhnout. Ach ta ironie …teď jsme prosili klimu, jestli by nám nemohla zatopit :-D. Takže z pyžama se stalo běžné triko na nošení a jak bylo zase chvíli dobře.
Osm krásně designové zpracovaných příběhů, které ale můžou malé děti skládat jen jako puzlíky. Komu se líbí? Mně moc a jdu se hrabat v dalších krabičkách od Djeca, protože je nejspíš letos pojmu, spolu s knížkama, jako ideál dárky pod jedli okolním dětem od kamarádek.

Stejně jako puzzle, objednala jsem Trio puzzle TADY

A Julinka? Ta si hověla v pelechu, hodně spinkala a odpočívala a aby jí ta nemoc v cizině lépe utíkala, povolili jsme jí prvně v životě sušenky :-D. Oslavila svých 18 měsíců, tak si slupla nějaké špaldové keksy pro děti …jooo šmakovalo, jak jinak.
Mějte se krásně, já frčím na oběd a po obědě naposledy k moři, protože dnes v noci odlétáme. Holky už se s mořem loučily dopoledne, protože odpoledne po spaní půjdou ještě na togobány (jak by řekla Nelinka 🙂 ), takže jsme dali poslední koupačku, zamávaly a zase někdy ahooooj.
Myslí, že na ty dva dny a pár slunečných hodin, jsme tady místní možnosti vyčerpali na maximum a hlavně Džůlíja se tady neskutečně rozřádila ve vodě. S velkými dětmi běhala na klouzačky a tobogány a bylo to luxusní ji vidět tak zářit.
Neli pořád vaří polívky nebo si hraje ve vodě s nafukovačkama. Rychlost jí neláká a na klouzačku jde leda po delší ukecávce :-D. Jako vejce vejci, přesto tak rozdílné :-).
Doufám, že let přes noc holky zvládnou a Juli ho úspěšně prospí. Nela se zdá s kinedrylem být dobrá, takže o tyhle problémy snad máme postaráno.
Pááá a brzy už si napíšeme z domoviny 🙂
Míša, Neli a Džůlíja
MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×