Lesní náladička

Tak touhle dobou se naše dovolená u moře pomalu chýlí ke konci a spaření od slunce se budeme brzy balit směr domovina a podzim. Zvláštní chystat to takhle předem :-D. Než se ale vrátíme, posílám vám ještě tenhle můj papírový Project Life pátek a dvoustranu z alba. Celý týden jsme s dětmi prožili na chaloupce v přírodě, takže jsem se celou dvoustranu snažila ladit do lesních barev. Je to jeden velký strom – tedy hnědá a zelená. Krásné inspirační prohlížení přejeme.
Důvod proč je tady velká strana i tentokrát je zřejmý, protože minulý pátek jste mohli vidět mé dvě jahůdky s destníkem na třicítce, takže na druhé straně jahůdek je pak v albu strana tahle. Chtěla jsem ji udělat jednoduchou, opět tam dát víc než jen jednu fotku a zároveň jsem nechtěla, aby ty fotky byly pidi velikosti.
Za podklad jsem vybrala parádní scrap čtvrtku v téhle craft barvičce, hnědá s jemným vzorem a na ni jen naskládala dvě fotky, podložila zeleným papírem a vlastně bylo hotovo. Je to tak, stránka mi nezabrala víc jak 20 minut i se zasunutím do plastové kapsy, protože na ní nic velkého není. Líbí se mi ale moc a je vidět, že jde dělat třicítky i bez vytahování půl pracovny :-).
Protože do lesa patří dřevo, použila jsem tentokrát na ozdobení hlavně dřevěné a korkové ozdoby. Nechybí tedy hlavní nápis „memory“ od Heidi Swapp a pak všemožné zbytečky, které doma mám. Dřevěné hvězdičky nebo nápisy. Žádná enamelka, žádný flitr, nic z toho se v lese neválí :-).
Do plastových kapes pak přišel celý náš týdenní příběh. Hodně jsme si hráli, hodně jsme se smáli, dost jsme si užívali společného času a dokonale užívali to snové tropické počasí. Ono v lese je hned o pár stupňů méně a s dětmi najednou dost žitelno.
V červnu nám les nabídl tolik dobrot, že dostat holky do chalupy bylo téměř nemožné, nalákat se nechaly až na večeři :-D. Najít modré keře bylo nejlehčí za posledních pár let. Pak už se jen sedělo, tláskalo a já trnula nad tím jak je budu prát :-D.

Kartičky jsem pojala hodně jednoduše. Použila jsem kousky papíru, který je i na třícítkové stránce. Ten zelený s hvězdami. Ten jsem rozstříhala a na kartičky alespoň kousek dala či s ním podložila fotku, aby to všechno hezky páslo k sobě. Dozdobení „lesním korkem“ a úplně stačí.
Jééé tohle bylo boží. Dvě borůvky na místě, v klidu a samostatné. To byly každodenní koupačky v pidi bazénku, který jim ale náramně stačil. Já měla čas na knížku nebo jen takové to nicnedělání. I když nakonec to stejně dopadlo tak, že jsem stála v kuchyni a chystala krmi hladovým krkům.
Tady už je vidět to podložení fotek. Trochu jsem zanedbala rohy u kartiček, takže tady je třeba vedle sebe kartička z BH kitu s kulatým rohem a a pak mnou nastříhané kartičky ze zelené scrap čtvrtky. Nijak jsem si toho nevšimla, až teď když pro vás píšu tyhle řádky. Možná to někdy doostřihnu :-). Všichni víme :-D.
Sranda musí být, takže i tyhle fotky do alb patří. První je rozespalá Juli, který sebou mrskla pod strom v jedenáct dopoledne a bez oběda. Probrala se za dvě hodiny o dva metry níž a tááák vyspinkaná, že byla sladší než kdejaká jahůdka. No, vydrželo to do doby než na ní padalo koště, které omylem chytla a řvala jak tur :-D. A protože rodiče vlastní úklidovku, pojala jsem tuhle fotku jako krásný pozdrav dědovi a babičce z chaloupky :-D.
A co by to bylo za chalupaření bez pořádné opíkačky? Ano, i u nás se rozhořel ohýnek a krom Julinky se opíkalo. Teda, neopíkali jsme ani Nelu, aby bylo jasno, ale ta si buřta dala jedna dvě a ještě chtěla další. Tohle lesní toulání a večerní buřtovaná mi bude zase do čarodějnic moc chybět.

Kdyby vás zajímaly hry a jak jsme si tenhle víkend v lese hráli, najdete inspiraci na hry v lese třeba tady – Zábava z lesa.
Bylo krásně a díky albu si tyhle dny prožívám znovu. Prvně v reálu, podruhé u zpracovávání fotek a v závěru pak dneska, když sepisuju článek pro inspiraci ostatním :-).
Mějte se krásně, doufám, že se vám dnešní článek líbil a třeba se i inspirujete a něco od nás ve svých albech použijete.

Brzy zase na přečtenou – to už budeme zase doma ;-).
MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Anna Blažková 30.9.2016 at 19:12

  Míši úplně to na mě dýchlo. Jezdívali jsme na chaty tohoto typu s našima,když jsem byla malá a byly to ty nejlepší dovolené:-)

  • Míša 4.10.2016 at 13:21

   Jeee Anni, taky na to tak ráda vzpomínáš? To bych chtěla, aby holky měly takhle zažité a věřím, že budou na tenhle čas rády vzpomínat 🙂

 • Marianna Jančurová 6.10.2016 at 12:05

  Ahoj 🙂 Prosím kde nakupuješ karičky, papiere, enamelky a iné ozdoby a materiál na projekt life? Ďakujem.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×