CYKLOvýlet s dětmi | Prvně mimo asfalt

Léto letí jako splašené a já tu mám tip na první výlety malých cyklistů. Nemusíte jet nutně stejnou trasu jako my, dokonce si můžete vybrat jinou, poblíž vaší domoviny 🙂 . Dnešní Bílé kameny byly totiž holek úplně první výlet na šlapacích kolech mimo pohodlný pražský (městský) asfalt.

Prvně mimo asfalt, za pokladem

Vrátíme se tak společně do května, kdy se holky učily jezdit na šlapacích kolech a jejich třetí posazení na kola proběhlo právě tady. Obě za sebou měly nějaký ten rovný a hladký asfalt v Praze a teď nastal čas jim ukázat terén 🙂 . Víte jak jim jeden takový výlet otevře oči a jak ochotně pak pojedou po asfaltu? 😀

Kdy pořídit sluneční brýle a proč už druhý rok nosíme právě KiETLA čtěte tady – klik

Pokud se někdy ocitnete v libereckém kraji poblíž Rynoltic, udělejte si procházku na Jitravu a krásné Sloní kameny. Jsou součástí Mezinárodní naučné stezky Lužických a Žitavských hor a zase je to jeden z těch bodů, kde si děti za odměnu hodí kolo do pangejtu a užijí si horolezení 😀 .

KOLO ZNAČKY Early Rider, KTERÉ MÁ NELINKA, NAJDETE V ESHOPU CYKLOSPECIALITY.CZ

A tady už je máme. Výlety, na které jsme se strašně těšily. Cesta od silnice ke kamenům má asi 1,5 km, ale nejde o asfalt a její součástí je jak rovina, tak kopec nahoru a zase dolů.

My měli veliké štěstí, protože holky za vidinou drápání se na kameny jely jako o závod a i tříletá Julča nehekala, jela a nebylo třeba kola nosit.

Jen to rodičovské popostrkování za záda při jízdě do kopce 😀 , taky to děláte?

Nutnou výbavou našich výletů se stal i zámek na kola, takže si holky zvykají kola „uvazovat“ k čemukoli, co nejde úplně snadno odnést 😀 .

A leze se na vrchol

A jsme tady! A tak rychle? Tempo holek se díky kolům tak zvýšilo, že konečně chodíme na výlety, aniž bychom popocházeli a boleli nás nohy po pár kilometrech chůze. Ještě nějaký čas tak necháme holky jezdit samotné, užijeme si rychlé chůze, a pak hurá pořídit nosič na auto (Nemáte někdo tip?) a na kolech budeme všichni 4 🙂 .

Bílé neboli Sloní kameny tvoří malé skalní město a 20 metrů vysoké skály připomínají tvarem slony. Jedná se o neobvyklou ukázku zvětrávání křídových pískovců, a právě proto jsou chráněny 🙂 .

Jak se nám hodilo, že holky přijely na kolech a na skály mají helmy 😀 . Občas se Julča drápala do míst, kde jsem za ni byla šťastná dvojnásob.

Vrcholu jsme dosáhli všichni čtyři, počasí jsme nemohli mít lepší a jak na sebe byly holky pyšné! Mimochodem na dnešní výlet si samy volily svůj cyklodres a nejoblíbenějším nešatovým kouskem je stále Shark in the park 🙂 .

Na víc kousků z téhle kolekce můžete mrknout na blogu tady – klik.

Z vrcholku viděly tu cestu, kterou ujely a protože šlapací kola byla tehdy hodně čerstvým dárkem, samy si uvědomovaly, že už ta odrážedla ze sklepa nikdy nevytáhnou 🙂 .

Poklad jako odměna za další poprvé

Jak nám to šlo dobře nahoru, dolů už to byla bída a to já musela ještě s náskokem dopředu. Pro holky jsem za tenhle cyklovýlet totiž měla připravený poklad. Předpokládala jsem trochu, že budou cestou necestou kňourat, že tam jsou koce a drny a kameny a že to celé tak nějak strašně drncá 😀 . A štěstí přeje připraveným!

Takže zatímco pantáta pomáhal dětem dolů, já už metelila do lesa, připravit holkám z klacků šipky a poschovávat jim poklady 🙂 .

Pokud se sem vypravíte, nezapomeňte si Sloní kameny ještě obejít, dozadu pokračuje naučná stezky a holky si tady prošmejdily týpka, postavily domky pro trpaslíky a …

… já zatím stihla dílo dokonat. Šipka za šipkou, to teď holky baví skoro na každým výletě a když už někde remcaj, že „Mami už tam budem?“ 😀 , stačí že nám táta uteče napřed a podle šipek si ho holky hledají. No to je náhoda, že jde po cestě, kterou máme jít klasika dál 😀 .

Julinka si v lese našla knížku, kterou už všichni znáte, protože se objevila na blogu i se soutěží a Julinka ji v lese našla jako poklad proto, že ji v září čeká první rok školkové docházky 🙂 . Nelinka si našla svojí jinou a tu vám na blogu ukážu už brzy 🙂 .

Na knížku Rok ve školce se můžete podívat a celou ji prolistovat tady – klik.

A jak se to jede zpátky, když víš, že v batůžku se nese nová knížka, kterou si budeš listovat ve vlaku na cestě dom? No báječně 🙂 .

Koho by zajímal výběr našich kol, tak Julinčino kolo WOOM už na blogu najdete a můžete si recenzi přečíst. Je psaná záměrně až po těchhle výletech, aby byla maximálně objektivní, tak třeba pomůže. Nelinčino kolo Early Rider na blogu bude už brzy 🙂 . Obojí pořízené v kamenné prodejně Cyklospeciality.

RECENZI NA KOLO ZNAČKY WOOM, KTERÉ MÁME Z E-SHOPU CYKLOSPECIALITY.CZ, NAJDETE NA BLOGU ZDE – TADY KLIK

Dnes už vám můžu prozradit, že v terénu sice holky tehdy ujely tyhle 3 km, ale od té doby už jsme byli na pár dalších výletech a víte, že Julča těch 10 km na dobrém povrchu už dá. Nelinka by zvládla mnohem víc, ale to je zase úděl dětí starších 🙂 . Tempo nám všem teď udává tříleťák.

A jestli se vám naše výlety líbí, mrkněte na mapu a třeba najdete výlet, který jsme už absolvovali a vy ho máte poblíž nebo v místa kam se chystáte na dovolenou 🙂 . Stačí se skrz mapu prokliknout dál do článku. Červené domečky vám filtrují články na baby-friendly ubytování, ty modré jsou výlety za zábavou a zelené vlaječky jsou výlety do námi oblíbené přírody 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×