bosonžky v Růžové | Vyvoněná Mýdlárna Rubens

Abych neměla moc restů ve fotkách a výletech, musela jsem se vrhnout na léto a na řadu přichází naše chalupaření 🙂 . Pokud to nemáte do Česko-saského Švýcarska daleko, určitě nepřehlédněte tenhle tip. A pokud to daleko máte, určitě si sem naplánujte dovču na pár dní, protože těch výletů je tu nádherných mraky 🙂 . Do voňavé a bosým nohám nakloněné mýdlárny Rubens jsme jeli vyzvednout osvědčené dárečky babičkám 🙂 .

Mýdlárna Rubens funguje od listopadu 2003. Záměrem majitelů bylo připomenout vše, co bylo naprosto přirozené a běžné ve většině domácností. Vnímání přírody a využití všeho, co příroda nabízí. Obnovili umění našich babiček, které své schopnosti vůbec nepovažovali za umění.

Workshop-uj, oslavuj, vyráběj si sám

Krom obchůdku najdete v Mýdlárně i krásnou a voňavou místnost, kde si můžete v rámci workshopu vše vyrobit sami. Stačí si jen domluvit termín a nic není problém 🙂 . Neskutečně milé slečny nám povídaly o mýdlech, jejich výrobě a první co mě napadlo, že by tu byl super teambuilding nebo třeba oslava narozenin s dětmi.

Vyrobíte si mýdlo, prolezete bosé chodníčky a budete si tu připadat jak na konci světa. A to jsem ještě nezmínila, že naproti je pláž 🙂 . Seznam workshopů najdete tady – klik.

Bosé chodníčky i uvnitř mýdlárny

Co vám budu povídat, holky nejvíc bavily bosé chodníčky, které se tady můžete nejen vyzkoušet, ale i zakoupit 🙂 . Takže kdo se moc neodvažuje pustit do výroby doma a chtěl by domů nebo jako dárek dřevěnou boso-desku, tady jsem je prvně viděla jako možnost objednat hotové.

Největší službu vám ale stejně udělá příroda, takže kameny, šišky, písek, luštěniny, provazy a prostě co dům dá 🙂 .

Julinčiným hitem se staly kuličky, protože krom toho, že se po nich chodí, se s nima parádně hraje, když si do nich dřepneš 😀 . Já vám dám pravidla!

A zatímco si holky hrály na chodníčcích, já se toulala obchůdkem s herbářem v ruce 😀 . Ono totiž vybrat přesně to co potřebujete, to není vůbec hračka. Slečna v obchůdku mi dala seznam bylinek s jejich účinky a pod každou bylinkou pak seznam produktů, které u nich najdu, takže to šlo sice pomalu, ale dobře 🙂 .

Když rodičák nestačí 😀

Kdo rád všechno voňavé jako já, bude tady v ráji. Vůbec je Mýdlárna moc harmonické místo. Nejen prostory, ale i lokalita na kraji Růžové, kde si připadáte jak v oáze 🙂 . A že jsem přijela pro věci babičkám? Hmm, taška byla plná a většina toho nakonec pro nás 😀 . Mýdlové ovocné hoblinky, měsíčkový olej, přírodní balzámy na rty, které jsou teda TOP a nemůžu si je vynachválit.

Bezobalový koutek a tolik voňavého v něm

Naprosto očekávaným koutkem je tady tenhle Bezobalový. Nepřekvapí nikoho, protože jen co sem vstoupíte, vidíte na vlastní oči, že tohle je celá snaha rodinné firmy a je opravdu jasným návratem k přírodě. A úspěchy slaví nemalé. Jen se zastavte a uvidíte sami (jen si neberte kartu, ale omezenou hotovost 😀 ).

Aááá koho to nevidím u pokladny? Krom toho, že jsme si tu koupili turistickou vizitku do našeho deníčku, u pokladny na nás vykoukl oblíbený turistický průvodce Janči z blogu S dětmi v báglu 🙂 . A i když známe České Švýcarsko tam i zpátky, stejně jsme si knihu koupili v kampani na HitHitu a inspirujeme se zase trochu jinými trasami, než které už léta chodíme my čtyři 🙂 .

Zahrádka pro bosonožky

Když vyjde počasí, je venku hezká zahrádka, kde se projdete bosí. My už sem přišli značně jetí po výletu, kde se holky hodně vyzouvaly, takže omluvte ty naše špinavý hnáty 😀 .

Plážový bar Růžák – Oáza u mýdlárny

Chcete spojit návštěvu s kávou, vyvalením na pláži a něčím dobrým? Hned naproti Mýdlárně Rubens je Penzion Růžák. Tam bych si uměla představit nádherný víkend. Penzion má totiž moc krásnou zahradu. Hodně zákoutíček, gril, houpajda… nekoukala jsem na ceny a interier, ale to místo je fakt super a mýdlárna hned za rohem.

U baru je pak uměle udělaná malá pláž 🙂 . Takže si umíte představit děti. Maminky seděly na kraji v lehátkách, děti si hrály na velkém pískovišti a to kafe a polívka? Moc děkujeme za taková místa 🙂 .

Tos nám fakt objednala jednu dohromady?

No dobře, nějakou tu chybu to mělo 😀 . Nechápu jak nás mohlo napadnout, že jim objednáme dohromady jednu polívku společně 😀 .

Jejich dohady o jídle jsou asi jediné jejich hádky 😀 . Nechápalo ani místní psí osazenstvo.

Vyvětrat smraďošky a domů

Návštěvu Mýdlárny Rubens hodnotím na jedničku. My si spojili návštěvu s výletem po Naučné stezce Růžovou a výlet vám sem brzy dám 🙂 . Rozhodně totiž stojí zato je spojit a dát „jedním vrzem“.

Mýdlárna Rubens – webová stránka
Facebook Mýdlárny – tady klik
adresa Mýdlárny Rubens – Obec Růžová, Růžová 195 , 405 02 Děčín
kontakt – workshopy – 737 337 011

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Jana 26.9.2018 at 8:32

  Zdravím, do Růžové jezdím často a mýdlárna je zkázou pro mou peněženku. 🙂 Penzion jsem nenavštívila – nějak nebyl „důvod“ – v Růžové bydlí tatínek, takže kávu, či oběd absolvujeme u něj. 🙂 Ale co určitě stojí za návštvu je nedaleký Dolský mlýn, kde se točila pohádka Pyšná princezna. Je to kouzelné místo se zvláštní atmosférou. A v obci Růžová je ještě pro děti určitě zajímavá rozhledna Růženka, která nevypadá jako klasické rozhledny v okolí. PS: super článek. 🙂 Jana

 • Tereza Vykydalova 26.9.2018 at 23:41

  My tam letos o prázdninách taky byli a je to moc pěkné místo. Taky jsme tam nakoupili hodně dárečků. V Růžové ještě doporučuji Indiánskou vesničku Rosehill (funguje jen o prázdninách), moc pěkné pro menší i větší děti (představení je legrační). Dolský mlýn ten je klasika😉 Byli jsme v srpnu i na Rysí stezce, bohužel hodně věcí a zastavení už je poničených😪

 • Veronika, facebook Foto VP 9.10.2018 at 20:56

  Míšo, vy jste byli u naší babičky 🙂 Jsou moc šikovní a tohle místečko se jim opravdu povedlo. Vše dělají s láskou a já před nimi smekám. A dcerka jejich chodníčky také miluje. Jsem ráda, že jsem u Vás našla i takový tip na výlet.

 • Nedaleke ubytovani 6.2.2020 at 22:01

  Pokud to má někdo dál jako my z Opavy, doporučuji na ubytování nedalekou farmu Růžová (https://www.farmaruzova.cz/). Je to tam super, i kdyz to mame doost daleko, byli jsme zde jiz dvakrat a pokazde na vylete i v mydlarne. Majitele jsou moc mili, ochotni, deti zde maji detske hriste a mohou si hrat se zviratky. A doporucuji si objednat snidani, je totiz z domacich vyrobku.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×