afrických TOP 10 | rozdáváme naše cestovní nej

Celý rok se na ní člověk těší a ona si uběhne rychlostí Bolta. Naše dovolená je za námi a Julinky první den ve školce taky 🙂 . Mám velkou radost, protože zatímco já trnula hrůzou na kurzu První pomoci pro maminky a očkem pokukovala po telefonu, ona to zvládla levou zadní. A protože obě holky po školce odpadly a doma je ticho, můžu vám zavzpomínat na Afriku a rozdat krásné dárky.

V dnešním článku bych chtěla ukázat naše nej užitečnosti, které nám usnadňovaly dovču a zpříjemnily to “nicnedělání”, ze kterého jsme večer odpadávali s dětma 😀 . Po zveřejnění fotky na instagramu mi jedna maminka napsala, zda bych raději nechtěla dětem ukázat český les než Afriku. A jak mě jinak trápí nemilé zprávy nebo komentáře, tady jsem se dokázala pousmát.

Je pravda, že holky by bez takové dovolené přežily a rozhodně ji nepotřebují. Tady ale sobecky přiznávám, že tahle dovolená je moje. Po celém roce tady totiž vypnu, přečtu spoustu knih, užiju si sluníčka, které zbožňuju, nikomu nevařím a je to taková jedna roční tečka za létem, na které se přes veškerou celoroční aktivitu a plánování výletů prostě těším. A co mi ty dva týdny ještě víc usnadňuje?

Ať se máma nemusí starat aneb rasta copánky pro MAMAlenory

Už minulý rok se nám strašně moc osvědčily rasta copánky. Vlasy (až na vysušené konečky) nám nezničí, uleví od každodenního česání, foukání, vymývání soli a ještě tak moc sluší. Holky už letos jely s jistotou, že copánky prostě budou a já se dva týdny nemusela starat o žádnou hlavu 🙂

Tip: Doporučuji vést s sebou náhradní gumičky té nejmenší velikosti. Na sluníčku gumičky hodně praskají a vyplatí se mít rezervu. Letos jsem měla na vlasy i speciální olejíček,a by se nevysoušely a moc pomohl. Nelinku budeme rozplétat tak do dvou týdnů 🙂 .

Julinka byla těsně před odletem ještě u paní kadeřnice (poprvé v životě 🙂 – Neli taky), takže její krátké vlásky byl mazec ukočírovat, ale ten “pavoučí štajl” je boží 😀 .

1: Každoroční plavková výbava

Nejčastějším dotazem z našeho léta byly plavky. Každoročně holkám objednávám plavky z internetu, je to značka Carters a je dobré objednávat už na jaře. Velikosti holkám beru o jednu větší, než nosí u nás 🙂 . Julinka tak má plavky velikost 5 a Nelinka velikost 6X. Jsou krásné, vydrží nám dvě sezóny a vždy beru k moři na střídačku plavky alespoň dvoje nebo troje 🙂 .

Boty k vodě se zase nejvíc osvědčily nazouváčky CROCS, takže obě holky vezly. Jsou lehoučké, prostorné a když písek nebo podlaha moc pálila, vždy si přeběhly v CROCSech, takže za nás moc spokojenost 🙂 .

Máme stejné už od jara a jde o tyhle CROCSíky z Urbanluxu – tady klik.

2: Ochraň očka proti slunci

Co mi hodně usnadnilo práci a přemlouvání k nošení brýlí je, že za poslední rok je holky nosily za hezkého počasí i u nás, a to na každý výlet. V zimě na lyže, na jaře a na podzim na kola a léto kamkoli a kdykoli. Měla jsem štěstí, že to byly první sluneční brýle, které jsem pro holky dostala a díky tomu, že jsme moc spokojené, nikdy jsem pro ně vlastně žádné jiné nezkusila. Už třetím rokem začínají holky s KiETLA brýlkama a na blogu je můžete vidět v nejednom článku – důkaz místo slibů 😀 .

MINI-POZVÁNÍ | DĚTSKÉ OKO A NÁŠ ROK S KIETLA – tady klik
NA VODĚ | CO NEZAPOMENOUT NA VODU S DĚTMI – tady klik
LÉTO | PITNÝ REŽIM A PRAKTICKÉ LETNÍ VYCHYTÁVKY – tady klik

3: Nafukovací zábava do kufru

První rok jsme s sebou do vody nic moc nebraly, ale teď už jsou holky velké a dost si to užívají – v moři i v bazénu. V hotelu, do kterého jezdíme je vždy pro děti část, kde je jen 50 cm vody, takže do ní je to úplný ideál. A největší zábava? Jednoznačně shazovat tátu z velryby do vody 😀 . A protože jsem strašně pyšná máma, musím se vám pochlubit, že díky vodním hračkám se naučila Nelinka v Egyptě plavat a pod vodou už si plave, co jí dech stačí 🙂 .

Ačkoli holky s kruhem normálně do vody neposíláme a u nás plavou s pěnovým páskem, tak k moři kruh vozíme vždy. Když jde totiž do vody jeden dospělý a dva neplavci, hodně to v hloubce usnadní práci 🙂 . Ještě pořád se ale učíme, takže příští rok už neuděláme tu stejnou chybu a…

…rozhodně nepovezeme nafukovací míč. Ano, zase nám uletěl hned druhý den dovči 😀 😀 😀 . Tak snad z něj má dnes někdo radost a stihne si pohrát, než uletí i jemu.

4: Pro vášnivé lovkyně – lovicí rybky Intex

Výhoda dovolené v září je ta, že vše (až na plavky!) seženete ve výprodeji za hubičku. Všechny nafukovačky, letní časáky nebo právě lovící rybky, jsem sehnala za pár korun. Do Bambule jsem naběhla dva dny před odletem a narazila na tyhle lovící kroužky. Hodíte ho do vody, kroužek klesne až na dno, ale nepoloží se – hezky stojí, takže se dá dobře vylovit 🙂 .

A víte vy co? Nelinka se krom plavání naučila i lovit v hloubce, kde sama nestačí a já byla zase tak neskutečně pyšná! A kočička na obrázku? Měli jsme jich tam asi 5. Podle ocásků jsme jim říkali Špagety a naše potápěcí ryby milovaly 😀 . Takže, nedošlo k týrání ani nehezkému zacházení. Špagety lezly do kruhů samy a velice ochotně 😀 .

5: Kyblíko-hraní do moře

Od té doby, co holky obě platí místo v letadle (od 2 let) a mají i nárok na své vlastní zavazadlo, máme fůru místa a netrápí nás, že se nám věci do kufru nevlezou. Letos jsme pro nás 4 měli dva kufry a s místem problém nebyl.

Vezli jsme tak s sebou i loňské kyblíčky a nemuseli jsme na místě utrácet ani korunu (tu egyptskou 😀 ). Kyblíky, konvička, dvě bábovky a radost až na půdu 🙂 . Těch mořských polívek co jsem vypila 🙂 .

6: A teď už se můžeš ztratit – BodyID náramek

Obrovskou radostí a vychytávkou jsou náramky, o které jsem dělala soutěž už na naší Facebookové stránce.  Před odjezdem na naší “Tour de sousedi”, kdy jsme projeli republiku naší, Slovensko i Polsko, jsem hledala pro holky “ztracenky”. Tehdy jsem to nestihla, ale podařilo se to před odjezdem do Afrik 🙂 .

Holky už jsou živější, nemají o sebe tolik strachu jako dřív a už si nás taky tolik nehlídají. O důvod víc, proč jsem hledala náramky, které dětem pořídit. Narazila jsem na spoustu silikonových náramků, kam se dá vyrazit vaše telefonní číslo a jejich cena byla luxusní. Pak jsem ale našla BodyID náramky, kde je i verze dětská a zaujala mě možnostmi, které se dají na náramek napsat.

Objednala jsem náramky pro obě holky a každé na ně napsala celé jméno, ročník narození, odkud jsou – město i stát. Pak telefon na mě, telefon na tátu a na poslední řádek jsem nechala vrýt, že zatím nemají žádné alergie a každá tam má svou krevní skupinu (Vím ji z propouštěcí zprávy z porodnice, mrkněte taky 🙂 ).

Strašně se mi líbí možnost na náramky napsat COKOLI. Proto děti, které už mají “něco” v anamnéze (diabetes, poruchy krevní srážlivosti, alergie na léky nebo cokoli jiného), mohou to na náramku mít. Stejně tak, pokud máte doma malého autistu, usnadníte v případě ztracení strašně moc práce všem zúčastněným a sobě dodáte trochu klidu  .

A protože vím, že ne každý ten FB má, dávám další BodyID náramek i do dnešního balíčku výher 🙂 . 

 

7: Plážové čtení dětem i maminkám

Literatury není nikdy a nikde dost, takže jsme vezli nějaké ty zábavné časopisy (Raketu, Mateřídoušku, Rozmarýnku) a nějaké luštění, které jsem si doma v průběhu roku nasyslila. Letos jsme měli s sebou knížku jen jednu – Mimi a Líza, abychom si mohli číst před spaním 🙂 .

 Já si s sebou vzala letos knížky tři. Dva thrillery a jednu oddechovou, takže i tady vám je ukážu 🙂 . Letošní výběr čtení se mi dost vyvedl. Poměrně novinkovou knížkou s titulem Proč máma pije je “komediální” zpověď matky dvou dětí, která si to maluje růžově (jako my všechny 😀 ), ale život jí to vymaluje trochu jinýma barvama (jako nám všem 😀 ). Přiznám se ale, že přechod z “dějových” knížek, kde vás příběh chytí a nepustí, byl pro mě náročný, takže jsem ji rozhodně nečetla jedním dechem.

Občas jsem nebyla na stejné vlně, takže jsem se asi nesmála vždy tam, kde se čekalo, ale byly momenty, kdy jsem vyprskla na celé letadlo 🙂 . Je to fakt asi plážovka a oddechovka, ale není titulem, který bych si doma založila a zase další léto přečetla. Rozhodně jsem se v knížce ale na několika místech našla 😀 .

Naprosto jiný kafe je ale neskutečná autorka B. A. Paris, která po jednom bestselleru dokázala “vyplivnout” další, jako by se nechumelilo. Psychologický thriller V pastí lží je naprosto suprová knížka, která byla hotová na jeden nádech. Až jsem si říkala, co budu další dny číst, když to přečtu tak rychle 😀 .

Cass je žena po třicítce, jejíž matka zemřela s diagnózou demence už ve velmi brzkém věku. A co teď, když Cass začala zapomínat a čím dál častěji ji trápí výpadky paměti? Zapomenout kabelku nebo kde parkuje auto, to se zdá být normální. Co když ale najednou nevíte, jak zapnout pračku nebo kávovar, zapomenete, že jste objednala kočárek, když ani těhotná nejste nebo si necháte nainstalovat do domu alarm, i když víte, že jste nabídku odmítli? Mohla Cass zachránit zavražděnou ženu v autě, kdyby byla z místa za bouřky neodjela? A co ty telefonáty, na které po zvednutí nikdo nereaguje a Cass v nich slyší jen ticho. Nic ale není tak jak se bude zdát a zvraty v knížce mě nutily číst dál a dál, až jsem s otevřenou pusou zírala 🙂 . B. A. Paris se to zase povedlo. 

8: Voňavá bio řada s nejkrásnějším designem

A od knížek k sadě, která je mým první tipem na Vánoce pro vaše kamarádky. Proč asi vidíte sami, je nádherná 🙂 . Jednak je to bio řada, která obsahuje vše do dětské péče, za druhé pak ten její design je hodný krásného dárku. Přiznávám, že já sama nikdy kosmetiku pod Jedličky nedávám, protože mi to přijde takové nekreativní, ale tahle je top a máme ji vyzkoušenou celou. U nás se pod stromečky kamarádek objeví, vhodná je i pro miminka a děti s pletí citlivou.

Součástí VIVAIODAYS řady je (zleva) Bezoplachový kondicioner s jednorožcem, Tělové mléko s meruňkovým olejem (s kravičkou), sovičkový balzám s olivovým olejem, ptačí a naprosto nej (koupu se v něm i já jak krásně voní) gel do koupele a šampon v jednom, chobotničkový opalovací krém s kurkumou OF 30 a hrošíkova čistící vodu s pelargonií. VIVAIODAYS najdete v obchodech se vším pro zoubky – v Profimedu 🙂 . Nebo v dnešním soutěžním balíčku 🙂 .

9: Chráníme kůži proti sluníčku

Z Dětského festivalu Mini už dlouho znám krémy Attitude a ani pro vás nebudou novinkou, protože jste mi je doporučovali právě vy. I my jsme je proto prvně zkusili místo Biodermy a jedeme domů bez spálenin. Vybrala jsem už holkám voňavější řadu (rodinný ananas, k olíznutí 😀 ).

 100% přírodní minerální opalovací krém ATTITUDE SPF 30 Tropical) a pak
krém po opalování – Hydratační měsíčkový gel po opalování ATTITUDE s vůní máty a okurky.

Nejvíc mě ale potěšila tyčinka s OF 30, která je na obličej a já jí měla jako takové SOS přemazávadlo, když se holky pořád potápěly. Celý den jsem jim tak mohla dát šmouhu sem, šmouhu tam a byla super – Dětská 100% minerální ochranná tyčinka na obličej a rty ATTITUDE

Jedná se o 100% minerální opalovací krémy chrání před slunečním zářením, a to přírodní cestou, bez kontaktu se škodlivými látkami či chemikáliemi. Já věřím, že i na dalším festivalu Mini budou k vidění a ozkoušení. Krémů je na výběr hodně a i neparfemované pro nejcitlivější kůži Attitude nabízí. Zvládly Egypt a za nás velká pochvala k hezkému složení.

10: Mlsáme zdravěji s Utukutu

Co s sebou na plážové mlsání. Moc už toho s sebou nevozíme, protože jsou holky větší, ale stejně vzpomínám na první moře. To jsme holkám vezly i tubusy Mixitu a Julince mé vlastní jídlo 🙂 . Teď už jen Mixitky sušenky a tyhle ovocné BEARNIBBLES bonbónky, které mi poprvé ukázala Gabi z Utukutu na jarním festivalu Mini 🙂 . Jsou nedoslazené, kreativní, chutné a zdravější než bonbóny z klasika krámu.

Kdo hledá lepší variantu, tady je tip co dětem do Mikuláše nebo Adventu 🙂 .

Užíváme si Egypt bez průjmů a nemocí

Uuuuf to zas bylo věcí. A já se snažila to co nejvíc zkracovat. Holky už se totiž budou budit 🙂 . I pro mě jsou tyhle články takovým tahákem, že vím co za rok otevřít a nezapomenout 🙂 . Tohle všechno co tu dnes vidíte, bych zase vzala znovu. Máme štěstí, že nám letos nic nechybělo a nepřišlo ani nic navíc v podobě průjmů nebo nemocí 🙂 . A kdyby faraon přišel? Mrkněte na naši prevenci do loňského článku 🙂 .

tady najdete článek: EGYPT S DĚTMI | A TO JSTE SE NEBÁLI?

Vyhraj TOP balíček našeho TOP léta – výhra: Veronika Mikušková

A jaké krásy jsem vám do dnešní soutěže vybrala? Jeden ze soutěžících si tentokrát odnese celý velký balíček. A v něm najdete Sluneční brýle KiETLA dle vlastního výběru, poukaz na koupi BodyID náramku v hodnotě 700 Kč, takže si ho můžete i přiozdobit nebo jinak vytunit 🙂 . Na volnou chvilku mamince daruji knihu V pasti lží, kterou jsem vezla já (ať žije knižní recyklace) a provonět koupání i péči o děti si jedna z vás může se sadou VIVAIODAYS od Profimedu 🙂 . Tak co říkáte?

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Už tušíte, co budete dětem pořizovat k Vánocům? Jakou slevu byste přes blog uvítali?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v sobotu  30.9.2018 v 17 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

Chcete vědět o všech slevách, které přes blog domluvím? Vyplňte svůj email do kolonky HROMADNÉ OBJEDNÁVKY úplně dole tady na blogu. Stačí sjet dolu a vyplnit mail. Slevy vám budou chodit přímo 😊

Míša

All posts

311 Comments

 • Nikola 24.9.2018 at 20:41

  Zatím pořád vymýšlím, ale mám v hledáčku Ikea kuchynku.

 • Petra 24.9.2018 at 20:42

  Řekla jsem si, že letos dostane Emma dárky pouze tři – jednu věc, co si bude sama přát, něco naucneho – nějaká knížka a něco, co chci já – takže přemýšlím o utukutu. Všechny hlasy do mamablogu jsem poslala v den možnosti výhry prkna. Tak uvidíme, jestli ušetřím nebo ne.

 • Martina 24.9.2018 at 20:43

  Na Vianoce mam odlozene duhove kamienky a hvezdarek, obe veci od vas z clankov.Odo mna uz mate vsetky hlasy a posielam aj za rodinu👍

 • Irena Durdilová 24.9.2018 at 20:43

  U nás to bude houpací prkno utukutu.😅

 • Petra 24.9.2018 at 20:46

  Super clanek diky za dalsi tipy. jinak svemu rok a pul staremu synovi budeme na Vanoce porizovat prkno Utukutu (do kosiku asi prihodim nejake ty bonbony :-)) a lego Duplo a knizky. Tudiz by se sikla sleva jak na prkno, tak na Duplo, tak klasicky na Svojtku. Uz ted se tesim, co pro nas nachystate 🙂 a vsechny me hlasy v ankete ma vas blog 🙂

 • Soňa Zemanová 24.9.2018 at 20:48

  Ahoj Míšo a holky.

  Letos k vánocům budu dětem pořizovat do sbírky albi knížky, ještě stále vybírám jaké. Amálka dostane encyklopedii a puzzle. A Maxík by chtěl traktor, takže dostane nějaký zemědělský set.

  Sdílím, komentuji…

 • Klárka Z. 24.9.2018 at 20:50

  U nás budou pod stromečkem určitě dárečky v podobě Lega Dupla a další rozšíření vláčkodráhy. Uvítala bych slevu na nějaké vědecké a vzdělávací hračky, jako byl třeba Malý hvězdář. Letos by se nám moc hodila sleva a recenze nekalého mikroskopu 🙂

 • Katka Röslerová 24.9.2018 at 20:51

  Diky za souhrnný článek! Vloni jsem měla naprosto jasno a Ježíšek přinesl houpací prkno. Letos jsem ještě ani nezačala vymýšlet 😊 Asi nějakou stavebnici.

 • Monika 24.9.2018 at 20:54

  K vánocům určitě pořídíme nějaké Lego, obě moje holky moc baví a určitě další knížku k tužce od Albi.

 • Veronika 24.9.2018 at 20:57

  Urcite dostanou hromadu knizek, ty ja totiz muzu ve velkem 🙂

 • Blanka 24.9.2018 at 20:58

  Přemýšlím o koupi prvního šlapacího kola, takže sleva na kvalitní kolo by se hodila 🙂
  Děkuji

 • Petra 24.9.2018 at 20:58

  Co přinese Ježíšek? U předškoláka je to jednoduché – aktovku 🙂 Dále pak si nadělíme lyžařskou výbavu a ještě budu shánět plyšového Paxiho (https://www.facebook.com/PaxiESAKids), protože u nás frčí vesmír… Jenomže to vypadá na Mission Impossible, ESA ho v eshopu nemá, takže ho asi někde budu muset někde nechat udělat na zakázku. Ale kde???
  Mladší dcerka chce mořskou vílu a pak ještě “barvínku” – až dneska jsem pochopila, že se jedná o Barbie… A má mít třpytivé šaty. Takže tak 😀

 • Martina 24.9.2018 at 20:59

  Sice jsem nikdy nebyla kupovač dárků už v létě, ale tento rok už v tajné skrýši čekají Albitužka a knížky:-) A nějaké další věci, knížky a tak.. Ale třeba se ještě objeví nějaká inspirace:-) Třeba na nějakou stolní hru nebo i na nějaké výtvarné tvoření…

 • Zuzana Blahova 24.9.2018 at 20:59

  Pod stromečkem nesmí chybět lego a auto Bruder. Na obojí by se sleva hodila.

 • Tereza Vykydalova 24.9.2018 at 21:00

  Krásný článek jako vždy, moc díky za tipy😉 Letos máme malé miminko, tak jsme si k moři netroufli, ale příští rok to chceme zkusit, už hlavně kvůli starší dcerce, které budou v létě 4. Takže tipy se nám hodně hodí. Jinak na Vánoce určitě budeme kupovat nějakou pěknou prvni encyklopedii (období proč), moc by se mi líbil dětský projektor na zeď (byl tady loni o něm clanek). Uvidíme, zda budou i nějaká přání, loni ještě nebyla.

 • Barča 24.9.2018 at 21:00

  K Vánocům už máme připravené kamínky Pebbles, určitě bude nějaká knížka – takže Svojtka se bude hodit, no a hlavní bude sourozenec 🙂

 • Veronika Šarochová 24.9.2018 at 21:01

  u nás už Ježíšek pořizuje hlavně knížky, nezapomene ani na Kouzelné čtení a nějaké puzzle, které má malá také v oblibě 🙂

 • Michaela Pušová 24.9.2018 at 21:01

  Míšo, dárky pro moje holčičky k Vánocům už jsou ve skříni 🙂 Nechybí tam knížky, duhové kamínky z Vaší hromadné objednávky, puzzle a samozřejmě duplo 🙂 Slevu bych uvítala na šlapací kolo, na které se chystáme přecházet.

 • Denisa 24.9.2018 at 21:03

  U nas to bude klasika – utukutu. Uz mame houpací prkno, spectru a letos to bude jejich balancni novinka. Jupiiiii. A pak jeste uděláme nálet na knížky od Svojtka, protože ty co jsem mela připravené na vanoce uz jsme jaksi vytahali 😂😂😂

 • Marketa 24.9.2018 at 21:03

  Přemýšlím nad houpacím prknem Utukutu, tak tady by se sikla sleva určitě 😉

 • Lucie chmielová 24.9.2018 at 21:04

  Letos snad děti dostanou ” pod stromeček nový pokojíček, pracuje se na tom od srpna, snad se to stihne. Další dárky neplánujeme neboť nejstarší má týden před vánoci narozeniny a prostřední svátek. Nejmladší je jedno co dostane, balení papírových kapesníčků by ji udělalo asi největší radost

 • Lucie 24.9.2018 at 21:04

  Mám dvě malé zlobišky a oba musí dostat stejně, takže i když je dcera malá, dostane své auto na ovládání jako syn, pak bude klasika lego,
  helmy na lyže a jiné zimní radovánky, zvířátka Schleich – doplníme sbírku a samozřejmě knížky, bez knížek by to nešlo 😉

 • Jana 24.9.2018 at 21:05

  My uvažujeme o houpačce z utukutu, takže sleva by se nám hodila. 😀

 • Hana Procházková 24.9.2018 at 21:05

  Míšo, díky za krásný článek z dovolené. Snad se mi podaří přemluvit našeho tátu ( totálního neopalivače) a pojedeme tam.
  Jinak dárky na Vánoce zatím vůbec nevím. Jiné roky mám v září vymyšleno, ale letos jsem bezradná. Chtěla bych deskovku, ale v tom množství nejsem schopná vybrat. A malé dcerce…člověk by řekl, že holčičce se vymyslí snadno a rychle, ale nemám nápad.

 • Dita 24.9.2018 at 21:06

  Vánoce?:-) neděste mě haha no ja nevim zatim.nemam konkretni plán ani pro jedno z dětí. Ale zase vim naprosto jasně že se příští léto chystame s dětmi poprvé k moři takže se mi vaše tipy moc hodi! xx Dita

 • Marcela Jonáková 24.9.2018 at 21:07

  U nás určiťě nebude pod stromečkem chybět lego a zvukostrom od Targe, takže bych brala slevy na toto.

 • Veronika Skalská 24.9.2018 at 21:07

  Letos už mám něco nakoupeno 🙂 Ale chtěla bych určitě Kouzelné čtení od Albi a elektronickou tužku, na ně bych slevu určitě uvítala 🙂

 • Kateřina Linie 24.9.2018 at 21:07

  Na Vánoce rozšíříme Logico Piccolo a pak také knihy a Lego.

 • Zuzana 24.9.2018 at 21:07

  Budeme kupovat tříkolku 2 letákovi a tomu 5ti letákovi nové zimní brusle na hokej… takže sleva? no na sportovní potřeby / funkční oblečení

 • Hanka 24.9.2018 at 21:07

  U nás padlo rozhodnutí, ze by holky využily prkna z utukutu, tak jsme napsali jeziskovi – babicce😉 a už se na nej tesime! A kdyby na nej byla sleva, tak babička urcite nepoprdne😂

 • Danuše Kutálková 24.9.2018 at 21:08

  Moc krásný článek 🙂
  Letošní Vánoce byde mít náš Filípek už 2 a půl roku, takže určitě už budeme pořizovat nějaké lepší koloodrážedlo (rozhoduji se mezi First Bike, Kokua nebo Strider), jinak asi klasika Lego duplo, to nás baví všechny :D, knížky, nejaký auťák taky nesmí chybět a na zahradu jsme chteli šlapací traktor, ale to možná pořídíme až v květnu na narozky. Tento rok jsme se rozhodli, že sami sobě dávat nebudem a uděláme tím hezčí Vánoce malému a celé rodině 🙂 slevu bychom asi uvítali na nějaké to odrazedlo, to by bylo super! 🙂

 • Dana 24.9.2018 at 21:09

  U nas to asi vyhraji lyze nebo kolo 😉 danasvob@gmail.com

 • Markéta Šmídová 24.9.2018 at 21:10

  My chtěli pořídit kuchyňku, ale bohužel nestihneme dodělat podkroví a tak asi nějakou panenku, knížky a puzle. Uvítala bych třeba nějakou slevu na knihy ( albatros, Svojtka atd.)

 • Jana Habaskova 24.9.2018 at 21:11

  My už se nemůžeme dočkat až si společně zahrajeme první deskovku takže určitě: Cestička se zvířátky od DJECO.

 • Jana Herrmannova 24.9.2018 at 21:11

  Ja premyslim o duhovych kamincich. A uz mame objednanou kulickodrahu na duplo 🙂
  Slevu bych uvitala asi na knihy, spolu s doporucenimi 🙂

 • Renata 24.9.2018 at 21:11

  Budem porizovat lyze spolu s dalsi vybavou. Chtela bych pro mladsi dcerku houpaci prkno,tak by se hodila sleva 🙂

 • Martina h. 24.9.2018 at 21:11

  Na Vánoce bych ráda pořídila dětskou dřevěnou kuchyňku. Hledám nějaké smysluplné hračky (snad toto bude 😂) a zároveň je to u fajn “návod” pro rodinu, co koupit. Plánuji se domluvit, že někdo koupí hrnce, někdo zástěrku a někdo krájení ovoce. Kuchyňku dodá Ježíšek, teda my s mužem 😂 ještě také uvažujeme o utukutu.

 • Lubica 24.9.2018 at 21:12

  Fiha vianoce a to sme sa predvcerom vratili.vcera z letnej dovolenky:))) ale pre starsiu asi lego duplo a pre mladsiu zatial netusim:) snad daka inspiracia na blog pride;)

 • Misa 24.9.2018 at 21:12

  Letos u nas bude pravdepodobne hlavnim darkem domecek pro panenky

 • Veronika 24.9.2018 at 21:12

  Urcite neco ke cteni, nejake spolecenske hry a kazdemu po hracce

 • Andrea S 24.9.2018 at 21:13

  Míšo, v anketě je už odhlasováno. Jen jsem ted teda nestíhala vubec číst články na webu, musím to dohnat! Já pořád přemýšlím, co letos k Vánocum. Asi budu volit nějakou stavebnici, ale ještě nevím jakou. Magformers mají ve školce tak pořád váhám 🙁 Albi knihu zatím nechci pořizovat. čekám spíš co mi zaujme 😀

 • Michaela 24.9.2018 at 21:13

  Ahoj Míšo, my letos pojedeme v módu méně dárků, ptz ty kvanta, co dostavali kluci už byly neúnosny. 😁 Určitě bude lego, to kluci miluji, ráda bych nějakou společenskou hru a hru magformers.

 • Dana Muller-Mazan 24.9.2018 at 21:14

  Krasny clanek:) my letos k vanocum kupujeme prakticky darecky malymu to spojime s narozenama protoze je ma par dni pred vanocema a dostane postekpostel,uz je velky 2rocni kluk 🙂 dcera dostane gauc pro deti do pokojicka aby se s kamaradkou mohli divat na princezny a spolecny pak dostanou velkou drevenou drahu s autama 🙂 souteze potesi o cokoliv 🙂 sdilim na fb

 • Kateřina Bednarova 24.9.2018 at 21:15

  Pod stromeček už máme koupené dva dárky, Malého hvezdare (toho máme doma už od jarního Mini :-)) a samozřejmě nesmí chybět knížka (Rok v lese)! A určitě bych ocenila slevu na sensory blocks nebo do Svojtky, tam mám vyhlidnutych ještě pěkných par (desítek) knih 🙂 Případně třeba do Havlíkovy přírodní apoteky, kde si nemůžu vynachválit jejich Koupací elixír Abraka dabra a masticku Šťastný andilek. Každopádně jste mě hned v úvodu upřímně pobavila oním výkřikem o ukazovani českého lesa místo Afriky! Naprosto souhlasím s nutnosti dopřát dovolenou také sobě, je jedno, kde to bude. Ale zároveň vnímám cestování s dětmi už od malička jako důležitou součást ‘vybavy’ do života, kterou bych jim chtěla předat. S naši malou (18 měsíců) cestujeme od jejich třech měsíců po ČR v podstatě každý měsíc a do zahraničí několikrát ročne. Jezdime poměrně lowcostove, nejraději do stanu, abychom se kdykoliv mohli sbalit a přesunout o dům dal 😀 a Doufám, ze si z těch cest odnese spoustu zkušenosti, mezi které bude časem patřit i pokora a tolerance z cestování v cizích zemích, ze se naučí poznávat jiné životní styly, rytmy, zvyky. Ze nebude soudit lidi, kteří žijí svůj život jiným způsobem, než na jaký je zvykla ona. (Což mám mimochodem pocit, ze tak trochu děla ona komentátorka). Takže mě moc potěšilo, ze si z komentáře nic neděláte a nemáte potřebu se obhajovat! Jen tak dal! 🙂

 • Martina 24.9.2018 at 21:16

  Letos to vidím na upgrade Lega a doplnit Faber od Antonie & Emma

 • Eva Hruba 24.9.2018 at 21:17

  Uz mame barevné kaminky, urco budeme objednavat u svojtky zase a houpacka,od utukutu. Hlas odeslan a jsem i na fb.
  Zdravime z dovci v Krkonoších

 • Johana 24.9.2018 at 21:19

  Urcite to bude dalsi Tulletka. Popravde na slevy moc necekam ale moc se tesim na vase adventni tipy na darky. Minuly rok jsem jasala skoro kazdy den a nekolik tipu mam porad schovanych az El povyroste. Treba rentgenove snimky 😊

 • Lenka Hermanová 24.9.2018 at 21:21

  Určitě nějaké knížky od Svojtky a uvažujeme nad Utukutu 😉

 • Klára Toša 24.9.2018 at 21:22

  Máme tři kluky, už se těžko vymýšlí, ale nějakou drobnost, co si budou přát a pak něco kreativního nebo naučného na zimní večery s rýmou a čajem a knížky to jistí vždy 😉

 • Katerina Ander 24.9.2018 at 21:22

  Dobry den,
  na Vanoce budou knizky a lego. Jedte zvazuji prkno Utukutu,ktere se mi moc libi.

 • Marcela 24.9.2018 at 21:22

  Parádní souhrn 👍🏻🙂 k Vánocům určitě princeznovské šaty, těch není nikdy dost, šperkovnice, gymnastické kruhy, každé z holek knížku, pro celou rodinu nějakou deskovou hru (nejspíš Ubongo junior), lístky do Národního na Svěrákovi operky (už jsou koupené) a nějakou drobnost, o kterou si případně napíší holky 😊

 • Lucka 24.9.2018 at 21:23

  Letos k vánocům pořídíme nějaké lego, albi knížky kouzelné čtení do sbírky a přemýšlím o prkně utukutu. Takže sleva by se hodila na něco z tohoto.

 • Eva Janečková 24.9.2018 at 21:23

  Od Jeziska dcera dostane nejakou knizku, panenku, vybavu do kuchynky a lego duplo, to moc rada stavi. Syn je jeste maly, takze tam to vidim na nejake auticko.
  Takze bych brala slevu na Svojtku i lego😉.

 • Hana Priibylova 24.9.2018 at 21:24

  U nas pro starsi 3,5letou to letos bude lehoucke slapaci kolo – nechala jsem se inspirovat 😉 a te mladsi 1,5 rocni jeste intenzivne vymyslime a mozna se opet nechame inspirovat u Vas na blogu

 • Katerina Pipalova 24.9.2018 at 21:24

  Letos uvazuji o albi tuzce a nejakem hudebnim nastroji, ale urcite se jeste necham inspirovat 😊

 • Zuzka 24.9.2018 at 21:26

  K Vánocům dostane tříletá dcerka Albi tužku s knížkou, Malého hvězdáře (objednaného už při loňské slevě, já věděla, že se bude hodit 😊) a knížku Mám Tě rád, sestřičko (i když čekáme bratříčka). Inspiraci nacházím hlavně ve vašich článcích, moc děkuji za super čtení 😉

 • Alice 24.9.2018 at 21:26

  Přemýšlím nad houpacím prknem 🙂 a určitě nějaká knížka..

 • Petra Konečná 24.9.2018 at 21:27

  Na Vanoce jeste presne nevim, ale urcite zas nejakou knizku, libi se mi i houpaci prkno, tak uvidime…synovi nejake auto:) a sleva by mohla byt treba na nejake Lego Duplo ci knizky od Tulleta.

 • Nikola Šimková 24.9.2018 at 21:27

  Už mám první dárky doma – pro každého chytrou knížku Albi (dcera si přála lidské tělo, syn dostane Dopravu – mimochodem Váš tip 🙂 ), dcera si přála harmonku, pro syna mám ještě prostorový 3D hlavolam . Jinak bude možná tablet, ráda bych ještě houpací prkno a hmatové pexeso.
  Slevu bych brala na jedno z posledně dvou jmenovaných 🙂

  Pěkný večer, Nikola.

 • Gisela 24.9.2018 at 21:27

  Krásnou dovolenou jste si užili. Já tedy obdivuji, kdy stíháš knížky. Já vždy jen cestou tam a zpátky, jinak mě děti k nim nepustí. Nám se moc na potápění a lovení hodily kamínky pebbles. Vánoce bych ráda s minimem dárků materiálních a spíše zážitkových. Takže za mě sleva na nějaký zážitek.

 • Jana 24.9.2018 at 21:28

  Dcera 2.5 roku dostane asi spolecne s ročním synem vlackodrahu. Dale je připravena kulickodraha. Pro ni mam ještě hru Dobble kids. Pro syna pak malý nakladač. Oba dostanou knihu, puzzle a něco měkkého, nejspíš pyžamo.
  Knížky dostanou i u babiček. A hlavni dary musíme vymyslet. Mne by se líbilo houpací prkno a duha od Grimms. Jooooo. Líbilo by se mi toho tolik. Třeba i hry od Mindok, spousta věcí od Suvy z dříví…

 • Lenka 24.9.2018 at 21:30

  U nás oblíbené Lego Duplo a nějaká stavebnice, pak určitě knížka od Svojtky a ještě něco musím vymyslet. Super článek.

 • Petra 24.9.2018 at 21:32

  Syn letos dostane Lego s nějakým dopravním prostředkem. A taky nějakou knížku. A snad se nám podaří udělat mu také jeho vlastní pokojíček.

 • Veronika Mlejnková 24.9.2018 at 21:33

  Hmm, tak já už mám asi skoro všechny dárky pro malého koupené 😀 Dostane Smart Chytre autíčko, knížku Moje první encyklopedie, nakoupila jsem nové knížky k Albi tuzce (Lidské tělo, Doprava, Můj svět, Svět zvířat) tak některou z nich bude mít taky pod stromečkem 🙂 Nakupuji tak nějak průběžně celý rok a využívám různé slevové akce 🙂 Ale věřím, že až sem zase začnete před Vánoci dávat různé typy na dárky, tak se neudrzim a ještě něco prikoupim 😀

 • Eva 24.9.2018 at 21:36

  Grimm duha, Duplo a loutkové divadlo (ještě nutno dodělat) už čekají v úkrytu:).

 • Hanka Šafářová Chmelinová 24.9.2018 at 21:38

  No letos to bude ve znamení lega, dupla a utuktu doufám❤

 • Tereza Meravá 24.9.2018 at 21:39

  Tu knihu bych si opravdu ráda přečetla! K Vánocům bude pro starší kolo, ale klasicky z druhé ruky, odtud tedy vítr na slevy nepovane, ale mladšímu klukovi nějaké doplňky k vlackodraze, jako depo atd.,tak tam by slevicka neuškodila;) a taky chci klukovi dovybavit pokojíček pěkným nábytkem a třeba i samolepkami na zeď;) a mimochodem, slyšela jste Míšo o firmě Hvězdné stropy? Koukněte, je to krása, mám i dobré reference z okolí, ale pro nebohaté je to nedostupné…tam by byla ale potřeba sleva tak 50%, hehe:)

 • Marcela 24.9.2018 at 21:40

  U nás už se Ježíšek začal činit. Synovi, který má právě své lego- a vláčkoobdobí, přinese další sadu Duplo a doplňky k vláčkodráze, dcerce první kočárek pro panenky a leporela. A slevy bych uvítala na lego, motorické hračky, oblečení z unuo a někdy v budoucnu znovu na duhové kamínky (moc se mi líbí, ale syn by na ně neměl trpělivost a dcera je na ně ještě moc malá).

 • Aneta 24.9.2018 at 21:40

  zase bezva článek a nej jsou medvědí bonbóny 🙂 Malá chce na Vánoce tradičně knížku (rozšíříme Albi řady, už máme nasysleno ve skříni), ještě jí Ježíšek donese medvěda s oblečky od paní Rozmar. A pak uvidíme, co si mladá napíše a nakreslí, zatím je na seznamu mikrofon a panenka, co pláče (uf). Na slevu mě napadá Albi, tam bývá těžké nějakou urvat (zlaté dny Marianne, byť u nás měli něktré tituly vyprodané první den ráno 🙁 nebo nějaké hry typu Mindok atp.

 • Lenka Pravdova 24.9.2018 at 21:40

  Super clanok…a Vianoce uff,fakt netusim…minuly rok tych darcekov bola kopa a minimum z nich vyuzitych,lenze /babicky,teťa…kazdy musi nieco kupit…/ tak mam celkom dilemu….rok co rok dufam ze Terku nievo chyti….asi divadielko,snad by mala chut nam ho hrat aj ona…no a knizky,tych nikdy nie je dost…aj ked do mesiaca si ich piziciame snad aj 10 😁

 • Nikol Turekova 24.9.2018 at 21:41

  Knizku s monte aktivitami,lego,merino crawler do lesni skolky

 • Karla Zupková 24.9.2018 at 21:41

  Perfektní článek se vším všudy Míšo!! Jen by mě zajímalo, jestli mažete i kůži mezi těmi copánky krémem s UV faktorem? Bála bych se spálení. K vánocům plánuji pro své 2 kluky stavebnici a knížku. Čekám na vydání Gréty z nakladatelství Egreš 🙂

 • Veronika Kohoutová 24.9.2018 at 21:43

  Letos k Vánocm budeme pořizovat první kolo.

 • Monika MIKULOVÁ 24.9.2018 at 21:49

  K Vánocům musi byt rozhodne nekolik knizek, holkam nechavam usit velky uzaviratelny sponkovnik a dostanou společenskou hru. A libila by se mi sleva na.kola.Woom.

 • Jana F. 24.9.2018 at 21:50

  U nas starsi syn dostane nejake pekne lehke kolo, jako maji vase holky a mlqdsi dostane houpaci prkno.

 • Sylva Sejpková 24.9.2018 at 21:52

  Letos jsem nějak bez nápadu, ale určo něco vymyslím. Hodně u nás frčí panenky (oblečky budou v adventním kalendáři) a Duplo (něco bude taky v adventním kalendáři). Zvažuji domek “Duplo”… a určitě nebude chybět nějaká knížka 🙂

 • Eva s 24.9.2018 at 21:52

  U nás k vánocům bude pro syna – lego creator a city, malá autíčka Hotwheels a vesmírný set (od Juchuu a Suvy z dríví), pro dceru barevné kamínky, stavebnice kapla a jednorožci Schleich. Samozřejmě nezbytně nutné deskové hry a knihy. Sleva by se nám hodila na nějaký kvalitní mikroskop, protože ten si přeje syn. Bude to sice dárek k narozeninám, ale ty následují chvíli po vánocích.

 • Lucie 24.9.2018 at 21:53

  Rozhodli jsme se dát dětem jen 3 dárky, takže pro dceru domeček pro panenky, synovi nějaké auto, pak každému knížku a to poslední ještě nemám vymyšlené, ale určitě sáhnu po nějakém tipu od vás.

 • Lenka K. 24.9.2018 at 21:54

  Starší teď blázní po Lego Friends, takže to je jasné. Pro dvouletou ještě vybírám, nechám se ráda inspirovat zase vašimi články, jako loni.

 • Eleni 24.9.2018 at 21:55

  Letos na Vanoce budu porizovat dceri houpaci prkno a premyslim o nejake fajn encyklopedii:)

 • Lucia Pištorová 24.9.2018 at 21:56

  Tento rok vyberieme nejake lego s “holcici” tematikou 🙂 ako su Lego Friends alebo Ladove kralovstvo. Samozrejme nesmu chybat aj nejake pekne knizky.

 • Dita 24.9.2018 at 21:58

  No zatím jsem to moc neřešila. Malá miluje převleky/kostýmy. Knih máme již mraky, teď jsme to rozjely v encyklopediích. Nejspíše to bude souviset s vesmírem, který ji velmi zajímá.

 • Adéla 24.9.2018 at 21:59

  Pod stromeček dceři první panenku od břichopas a synovi zatím ještě nevím. Ale je ještě čas něco milého objevit.

 • Paja 24.9.2018 at 21:59

  Uz mam nakoupene Lego Duplo,na ktery se asi nejvic tesim stejne ja…:))) a protoze Dupla neni nikdy dost,slevu bych brala prave na to:) a pod stromeckem na Stelinku bude cekat kuchynka,kterou ji vzdy po praci vyrabi jeji tatinek,coz mi silene tesi<3

 • Lucie 24.9.2018 at 21:59

  Jedním z vánočních dárků bude určitě mikroskop, o kterém tu máte článek a tímto i děkuji za super nápad.

 • Aneta 24.9.2018 at 22:01

  Uz mame schovanou houpacku od utukutu. Premyslim jeste nad albi tuzkou.

 • Marika V. 24.9.2018 at 22:01

  Uz asi mesiac nad tym uvazujeme…kedze nas je v rodine vela, snazili sme sa doteraz aby vsade dostali jeden velky darcek na ktory sa pozbierame…ale uz mame poct ze vsetky ” velke ” darceky dostali ( z vasich minulorocnych tipov – utukutu a mega lego duplo ) preto velmi cakame na vase tipy ;-)…zatial vieme ze chceme spolocenske hry – memonik ( z minuleho roka nas to stale drzi ) a konecne mam pocit ze dorastli na tie kruzky s emociami…a surne potrebujem tip na detsku bibliu, a klasicke detske rozpravky – kratke, vhodne pre trojrocne deti ale zaroven aby tam nechybali podstatne veci…

 • Lucie 24.9.2018 at 22:02

  Jedním z vánočních dárků bude mikroskop o kterém zda byl i článek. Tímto zároveň děkuji za nápad.

 • Michaela Kratochvílová 24.9.2018 at 22:02

  My chceme pořizovat kolo Woom, to bude hlavní dárek. Pak bych chtěla hru, přemýšlím nad kamínky 🙂 a nesmí chybět nějaký dopravní prostředek od Bruder :)) a knížka je samozřejmostí :)))

 • Janka 24.9.2018 at 22:04

  Děkuji moc za další článek 🙂 Já mám v plánu k Vánocům stavebnici Magformers. Na kterou by se mimo jiné hodila i ta množstevní sleva 🙂 Jinak jak se znám , tak to bude spousta pěkných knížek, hlavně nové minipedie od Svojtky 🙂

 • Lenka Štembírková 24.9.2018 at 22:04

  Letos to vypadá, že by Ježíšek mohl přinést Albi tužku že starší a mladší nějakou pěknou knížečka od Usborne, ty ji nadchly. Zároveň máme už něco od Unua:)

 • Pavla 24.9.2018 at 22:09

  Ahoj, už o tom začínám uvažovat dost aktivně 🙂 hodně mě zaujala stavebnice GeoSmart tak uvažuji jestli s ní nezačneme a další varianta jsou variabilní stavebnice dinosaurů Tiara And friends (a další druhy), už 2 doma máme, mají poměrně úspěch a pár dílků už kluci odeslali do věčných lovišť tak by nám rozšíření taky prospělo. Tak uvidím jak to nakonec rozseknu 🙂 díky za soutěž, výhra je lákavá

 • Eva 24.9.2018 at 22:09

  Přiznám se, mě už dnes jeden dárek v podobě knížek dorazil. Každým rokem mám Vánoce ve stresu, ale letos chci, aby to bylo jinak 🙂 Malá si ještě přeje kočárek a malému dokoupíme nějaké auto.

 • Jaroslava 24.9.2018 at 22:11

  Tak tenhle balíček bych si přála moc vyhrát😊Hodil by se moc😊Na Vánoce mám už hlavní dárky koupeny,poprvé s tak velkym casovym předstihem. Pro mladsiho syna sensory block,dřevěný nakladak,pro dcerkualbi tuzka kouzelné cteni +3 knihy,duhové kameny…no a pak nějaké drobnosti.Ale další inspiraci od ostatnich maminek se nebráním😊

 • Ella Nová 24.9.2018 at 22:16

  Jee, to jsou skvele tipy. Libi se mi hlavne bryle a kosmetika. K Vanocum budu porizovat Kouzelne cteni od Albi, myslim, ze doprava a zviratka to jisti 🙂

 • Marie 24.9.2018 at 22:16

  K Vánocům asi prkno, které mě na blogu moc zaujalo😉

 • Radka 24.9.2018 at 22:18

  Pod stromeček dcerám určitě pořídíme nějakou tu knížku, oblečení nejspíš taky bude ale jakou hračku, tak to ještě není úplně jasné. Uvítám jakoukoliv inspiraci 😉 Jinak přemýšlíme nad legem a houpacím prknem…

 • Vasia Brejchova 24.9.2018 at 22:22

  Letos k Vanocum pro starsiho syna (3 roky) premyslim jestli fotak nebo lego Duplo, nebo Albi tuzku s knizkami… pro mladsi dceru (1 rok) taky jeste nevim jiste, ale bud houpacku Spectra od Utukutu nebo duhovou stavebnici Grimms.. a taky urcite nejake knizky od Svojtky.

 • Alice 24.9.2018 at 22:26

  Ježíšek bude muset moc pečlivě rozlišit co je u naší pětileté jen chvilkový rozmar a co opravdové detské přání, jelikož seznam se rozrůstá ze dne na den neskutečným tempem..Ale s jistotou pod stromečkem letos bude dřevěný domeček pro panenky a pro brášku nějaké to “brmbo”, bez něj by to asi nešlo :)))

 • Daya 24.9.2018 at 22:27

  Já přemýšlím o Pikler trianglu, ten by byl pro obě děti (rok a tři). Pak určitě Duplo, knížky a asi Albi tužka. Pro dceru by se mi líbila velká duha Grimms, ale to by musela být nějaká super akce. Obě děti mají i narozeniny, takže už pomalu nakupuju.

 • Lucie Košťálková 24.9.2018 at 22:27

  Zatím přemýšlím pro naše 2 holky o velkém domečku pro panenky (4 roky a 16 měsíců). S kuchyňkou si už společně moc vyhrají, tak tohle už by mohlo mít taky úspěch. No a pak pokukuji po Utukutu prkně, takže sleva by mě asi určitě k nákupu nakopla 😉

 • Eliška 24.9.2018 at 22:28

  Určitě nějakou Albi knížku. A na hlavním dárků pracují sama – quiet book s tématem Tlaková patrola 🙂

 • Peta 24.9.2018 at 22:30

  Paradni clanek, Miso ! Opet, zas a znovu 😉 urcite jste si to v Egypte moc vsichni uzili ;))) k vanocum se chystam porizovat kuchynku Ikea a mozna albi knizky;) konkretni tip nemam, ale rada bych treba nejake vedecky/ naucne vzdelavaci hracky 😉

 • Aneta 24.9.2018 at 22:31

  Mnooo,vanocni darecky se mi uz honi hlavou dlouho,zatim nic ,originalniho, mne nenapadlo,uvitala bych slevu na lego,a vyuziju slevu na duhove kaminky;)

 • Jolana 24.9.2018 at 22:33

  Dobrý večer,
  k Vánocům dostanou děti brusle (když by náhodou mrzlo dříve, tak je donese Mikuláš nebo se objeví jen tak za oknem), běžecké lyže, oblečení, Albi knihy, různé jiné knihy a něco, co si budou sami přát.

 • Mave 24.9.2018 at 22:33

  Máme děti 7let, 5 let a 3měsíce, tak k Vánocům to vypadá na první Lego technik (pro tatínka :D), doplňky do vláčkodráhy (Tisk na 3D tiskárně – podvozek na lego nástavby vláčků – zkombinujeme 2 nejoblíbenější stavebnice <3, mostové díly pro stavění s legem – vyniknou pořádné kopce, a pak Wilsona a Koko do vláčkodráhy) a určitě knihy, nějaké monte pomůcky a Logico Primo a Picolo karty, jelikož učíme doma a konečně přichází jejich čas. Takže jakékoli Lego nebo Lego duplo by bylo skvělé.

 • Jana 24.9.2018 at 22:34

  Já mám letos nachytané duhové kaminky, které díky tobě máme za super peníz a pak bych chtěla holkám pořídit spacáky na letní táboření pod stanem a nějakou další výbavu do stanu (karimatku atd. ) no určitě ještě nějaké super knížky, protože těch není nikdy dost 🙂

 • Lenka Dundáčková 24.9.2018 at 22:34

  Matýsek určitě dostane Ikea kuchyňku, minulý víkend jsme tam byli a nemohl se od ní hnout, Vánoce jsou tedy jasné 🙂 Sleva by se asi nejvíc hodila na Albi nebo Lego 🙂

 • Radka 24.9.2018 at 22:35

  Pod stromeček dcerám pořídíme určitě nějakou knížku, oblečení nejspíš taky bude a nad hračkou ještě přemýšlíme. Uvítám jakékoliv tipy 😉 Každopádně přemýšlíme nad legem a houpacím prknem 🙂

 • Bara 24.9.2018 at 22:35

  Nase holky si od Jeziska preji susene (lyofilizovane) jahody (kazda sve vlastni kilo jahod, aby bylo jasno) a budik. Nechapu, kdyz se ucime doma a vstavani je velice neoblibene, ale budiz 🙂 Jinak z meho pohledu knizka, nebo neco kreativniho ku tvoreni 🙂 Babicka potom vymyslela hru Ubongo, detskou verzi. Nevypada to spatne. Popr. nejakou na procvicovani matiky. To by se nehodila ani tak moc sleva, jako kdyby to za me nekdo okouknul a udelal recenzi 😀

 • Katharina 24.9.2018 at 22:36

  Miso, další krásný článek, děkuji. My pořídíme pár potřebných věcí (nové capáčky a oblečko), knížky (inspirací máme spoustu z Vašich článků, vede u nás Svojtka) a přijde i nějaká hračka (určitě od babiček) a / nebo něco na kreativní tvoření (malá se mnou začíná tvořit). V roce a třičtvrtě už budou Vánoce zase malinko o něčem jiném. Nejvíc se ale těším na to, jak budeme všichni společně zdobit stromeček a užívat si společné chvíle.

 • Táňa R 24.9.2018 at 22:36

  Jeden vánoční dárek přijede už zítra – větší kolo pro pětileťáka, jako společný fo vidím na houpací prkno a dvouleté cácorce spíš nějakou drobnost. Mám ráda slevu na knížky, těch není nikdy dost 🙂

 • Helena 24.9.2018 at 22:39

  Tak u nas to vyzera na Barbie domcek,ale kedze nas pred vianocami este cakaju narodeniny starsej Julinky (ano,ta by si zelala ziveho ponika a ked nie k narodkam,tak od Jeziska) a meniny mladsej Katky (ta si praje lego duplo pizzeriu,lebo toho dupla nemame plny detsky bazen),tak Vianoce este uplne neplanujem..

 • VercaS 24.9.2018 at 22:42

  Zatím jsem nepremyslela, ale syn určitě nějaké lego a trosku si pohravam s koupi Albi tužky. No a malé v te době budou tři měsíce, tak to jen tak něco malo symbolicky.

 • Jana 24.9.2018 at 22:44

  Dcerka najde pod stromečkem domeček pro panenky a vybavím jej nábytkem ještě z mého dětství. A pro syna asi klasickou tatru, ať má kam nakládat 😉

 • Raduš Šmitalová 24.9.2018 at 22:44

  Zatim stale premyslime, ale mam v hledacku vlackodrahu a radi bychom vyrobili kuchynku.

 • Soňa Mašková 24.9.2018 at 22:47

  na Vánoce bude samozřejmě spousta knížek, na to se těším nejvíc, jak je s dětma budu číst. A uvažuji i o Albi tužce, zatím doma nemáme, ale myslím, že by to kluky bavilo.

 • Michala Kartuskova 24.9.2018 at 22:50

  Dobrý den, u nás to bude určitě Lego Duplo a přemýšlím o Utukutu Spectře- tak třeba se Ježíšek plácne přes kapsu:)

 • Veronika 24.9.2018 at 22:52

  Letos k Vánocům bych ráda pořídila utukutu prkno. Pokud by byla hromadná sleva, ráda bych ji využila.
  Nakoupené mám již knížky od Svojtky. 😍

 • Michaela 24.9.2018 at 22:53

  Já běžela na dny Marianne do Albi pro tužku 😀 Díky za tip 😉 Ještě bych ráda nějakou kolobežku pro tříleťáka, budeme dlouhodobě cestovat a přijde mi to jako elegantní a skladné řešení místo odrážedla….

 • Pavlína 24.9.2018 at 22:54

  Ve středu odlétáme do Egypta na 15 dní, takže moc děkuji za článek. Brýle a nafukovačky jsem podcenila, ale ještě je čas 🙂 K Vánocům letos akvárium s rybičkou, nějaké knihy, albi tužku a popřípadě domeček pro panenky, (pokud nestihnu vytvořit do narozenin v listopadu :-))

 • Ladka 24.9.2018 at 22:57

  Krásný článek, díky za něj. Co k Vánocům ještě netuším… na podzim mají holky narozeniny, takže nápady vyčerpám na ně a pak mě snad napadne něco dalšího… EL

 • Zuzka 24.9.2018 at 23:02

  Malému plánujeme pořídit k Vánocům baťůžek, Albi tužku a určitě nějakou knížku. Slevu by jsme uvítali na duhu, která skončí asi taky pod stromečkem 🙂 Jinak děkujeme moc za článek, věřím že příští rok ho budu znovu vyhledávat!

 • Dana 24.9.2018 at 23:03

  Dobrý den,
  Zrovna jsme taky v Egypte 🙂
  Na Vanoce planujeme vetsi sadu lega s Bleskem, mame 4leteho kloucka.
  Slevu nevim, mozna na zmineny mixit by nebyla spatna.
  Uz mam 3x poctive odhlasovano 🙂
  Diky a drzim si palce 🙂

 • Katerina Kmecova 24.9.2018 at 23:07

  Syn dostane hlavne Kouzelne cteni, od babicky s dedou kolobezku a budku pro ptacky. Nechci to letos s darky prehanet, snad mi do toho ostatni “nehodi vidle” 🙂

 • Zuzka 24.9.2018 at 23:15

  Pro mladšího mám duhové kamínky a u staršího ještě nevím. Zatím předběžně si přeje lego Duplo náměstí, ale chtěla bych i něco trochu naučného….

 • Anna 24.9.2018 at 23:19

  Uvažuji, že snad nadešel čas na Hubelino. Hlavně tatínek by rád 🙂 Kdyby se podařila nějaká sleva, bylo by to super!

 • Misa 24.9.2018 at 23:29

  U nas ted maji jeste 2 deti ze 3 narozky, takze resim ty…Vanoce musi pockat. A na FCB sdilim….

  M

 • Martina Vasickova 24.9.2018 at 23:32

  Neb mame cacorky lednove a jedna ma jeste na podzim svatek, rozpis darku jsem delala zrovna tenhle tyden 🙂 barevne kaminky poputuji do adventniho kalendare a pod stromeckem a k narozeninam bude kombinace prakticke darky, veci pro tvoreni a samozrejme i neco jen pro radost. Radost by udelala sleva na batohy Boll, psala jsem i do mailu 🙂

 • Štěpánka 24.9.2018 at 23:34

  Zrovna dnes jsme hledali dřevěný domeček pro panenky, takže pokud by byla sleva na dřevěný domeček od šikovných rukou, bylo by to krásné

 • Alena Hájková 24.9.2018 at 23:35

  Já na Vánoce asi pro tu starší zabrousím do nějakých vzdělávacích knížek, takže by se hodila sleva do knihkupectví. Pro tu mladší roční asi vybereme něco kreativního pro malé prstíky.. Určitě taky bude nějaké to oblečení a hračka typu panenky.

 • Andrea 24.9.2018 at 23:43

  Na Vianoce deti urcite dostanu nejake pekne knizky, nove Albi knizky s perom a kedze miluju lego, tak este lego 🙂

 • Marzb 24.9.2018 at 23:46

  Pokupuji na Vánoce během celého roku a tak si u babičky pro tu naši cácorku syslíme houpací prkno a určitě dostane nějakou tu knížku a drobnější hračku… Nejdůležitějším dárkem bude však nový sourozenec. A jak už bylo zde psáno, jakákoliv sleva udělá radost :o)

 • Eva 24.9.2018 at 23:50

  Videla by som to na hromadu knižiek a nejaké zmysluplné hračky. A inak super článok. 🙂

 • Katka 25.9.2018 at 0:07

  Míšo,

  opět skvělý článek se super tipy! Díky za ně 🙂 Ježíšek u nás určitě donese knížky a nějaké deskové a společenské hry. A protože si dcera ráda půjčuje můj foťák, chtěla bych se podívat po nějaké dětské verzi. Tak uvidíme 🙂

 • Šárka 25.9.2018 at 0:22

  U nás je přání jasné, stavebnice Lego (jak pro holčičku, tak pro chlapce). A “ježíšek” se jej pokusí splnit. 🙂 Nicméně se pod stromečkem určitě objeví i několik knih, ty nesmí nikdy chybět.

 • Martina N. 25.9.2018 at 0:32

  My budeme naší dvoulete dceri porizovat skladacku fantacolor junior,skladacku tvaru,knihy a stolni hry odpovidajici jejimu veku.
  Ocenila bych slevu do e-shopu Agatin svet.
  M.Němcová

 • Klara 25.9.2018 at 0:36

  Knizky, hry a pak co si napíší, at maji radost ;). Slevu snad kamkoliv svojtka, nebo albi, asi totiz uz neodolam tuzce.

 • MarieS 25.9.2018 at 0:40

  Přiznávám,že se u vás nechávám inspirovat…Pro syna jsem u babičky objednala Kouzelnou tužku. S mladší dcerkou by se mohli vyřádit na houpacím prkně. Taky jsem hlasovala v den,kdy odměnou bylo prkno,a to i s manželem;-) Prima by mohla být i sleva na Mixit. Díky a hezký podzim!

 • Veronika 25.9.2018 at 4:13

  Tak nase Vanoce budou o tvoření,barbie a miminek.Knihy a ostatní věci pořídí snad pra rodiče a pra pra rodice😊Vsem moc přejeme hodně zdravi!

 • Lenka Horáková 25.9.2018 at 4:24

  Vánoce jsou pro mě ještě daleko….. ale určitě bude pod stromečkem hodně knížek.

 • Hana Lorencová 25.9.2018 at 6:14

  O dárcích už nějakou dobu přemýšlím. Dcerka (2,5) má radost ze všeho, co dostane. Já se snažím, aby to bylo ku prospěchu a bavilo ji to déle než 5 minut. Letos pořídím Albi tužku a knížky k ní, u těch ještě nejsem rozhodnutá, které. Sleva na ně by jistě přišla vhod.

 • Katka 25.9.2018 at 6:16

  Syn dostane zážitek – půjdeme na Putování s dinosaury! Lístky už jsou doma a věřím, že bude mít radost.

 • Lucie Stichac 25.9.2018 at 6:21

  Já ještě o dárcích neuvazovala, ale snažím se vnímat, když dcera o něčem mluví, nebo mi něco ukáže . Hodně mě pro děti inspirujte i Vy Mišo, tak nakonec určitě něco echt pořídím. Nejsem zastáncem velkého množství dárků, tak se těch pár snažím vybírat smysluplne, ale občas mi to překazi jeden z dědečku☺

 • Ivona 25.9.2018 at 6:22

  Letos to u nás zatím vypadá na Lego, ale uvažuji i nad nějakou chytrou stavebnicí. Určitě bude kniha a nějaká smart game od MinDok.

 • Alena 25.9.2018 at 6:23

  Letos Ježíšek nedonese ani kolo, ani lyže ani brusle tak to trošku komplikuje situaci. Ale co nesmí pod stromečkem určitě chybět je knížka. Aktovce se chci vyhnout tak ještě uvidíme.

 • Petra Šmídková 25.9.2018 at 6:32

  Dobrý den, ještě moc netuším. U Emičky to bude určitě veliký medvěd, kterého už dlouho okukuje v hračkářství, Lego Friends, tradičně nějaká knížka a společenská hra. S Madlenkou to je horší, hračky jí už nezajímají a pokud vím, chce nějaký z dílů Deníku malého poseroutky a dále jsem opravdu bezradná, naštěstí je ještě dost času.

 • Adéla 25.9.2018 at 6:42

  Pro mou tříletou dceru planuji poridit kolobezku na cesty do skolky a premyslim i o Albi hravem peru.

 • Lenka 25.9.2018 at 6:53

  Vánoce? No ano, řešíme 🙂 Anička chce prozatím vše, co vidí, takže u nás pod stromkem bude asi i labuť a koza 😀 Ale reálně vím, že jí ušiju sponkovník, těch gumiček a sponeček, co všude leží, takže tohle bude praktické a hezké, aspoň doufám.
  A od babičky a dědy dostane kolo, už ho vybírají od jara, tak doufám, že bude Ani spokojená. A také se těším, že se tu něčím inspiruji, mě by radost udělala sleva na knížky.
  Lenka

 • Pavla T. 25.9.2018 at 6:54

  Dětem budem objednávat další knihu z edice Kouzelné čtení, takže by se nam hodila slevička u Albi 😉

 • Hana 25.9.2018 at 7:05

  Nad vánočními dárky pomaličku začínám přemýšlet…hledam inspiraci kde se jenom dá. Děti pod stromečkem určitě najdou nějakou pěknou knížku, lego Duplo… toho neni nikdy dost. Přemýšlím, zda nepořidit deteme nějaké zimni sporotovni vybavení ( lyze, brusle). Sleva by se hodila treba na knizky od Svojtky.

 • Tereza Beza 25.9.2018 at 7:14

  Dovolenou jste Miso měli opět parádní, obdivuji Vaše holky, jak vše tak užívají, neodmítají věci:-) dárečky uz v hlavě mám a dokonce uz í něco doma ve skrini 😁 ale slevicku bych brala na Albi, Mixit, lego duplo nebo hezké povleceni:-) mějte krásné podzimní dny, Tereza

 • Veronika 25.9.2018 at 7:15

  My se chystame na kolo synovi a kolobezku dcerce, doplnene o nejake lego a doplnky k milovane vlackodraze 🙂

 • Veronika 25.9.2018 at 7:17

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Miso bozi clanek jako vzdy a teda musim rict zeza me i top fotky 👏👍 Jde videt, ze jste si to vsichni uzili a ty copanky jsou naprosto bozi! Pristi leto si je nechame taky udelat 👏🏻
  Jinak na letosni vanoce se tesime moc, protoze budeme letos poprve ve 4 a z darky budou nejspise prevazovat knizky (takze prosim prosim o kody k nemu) a asi lego duplo… 😍
  1) Sleduji blog pres email ✔️
  3) Sleduji facebook i instagram ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  A muj hlas v mamablog uz mas davno ✊
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

  • Míša 4.10.2018 at 0:28

   Veruuuu

   my MOC gratulujeme, protože k Vám poputuje tenhle krásný velký balíček 🙂
   Stačí nám poslat adresu a telefon, kam s ním. Bude chodit postupně, protože rozesílá každý partner sám, ale věřím, že se vše sejde brzy 🙂 .

   Krásné babí léto
   Míša a holky

   • Veronika 4.10.2018 at 2:39

    Ježíš tak to je skvělé!!! Míšo a holčičky moc děkuji!!! ❤️ Budeme se s dětma moc těšit a krásnÿ podzim i vám ❤️

 • Jana 25.9.2018 at 7:18

  Uvítala bych slevu na ALBI Kouzelné čtení, případně Svojtka. A na Vánoce … taky lyžařské vybavení:-)

 • Veronika 25.9.2018 at 7:19

  *knizky od Svojtky

 • Adéla 25.9.2018 at 7:32

  Ahoj Míšo a holky. Další super článek za který moc děkujeme! Hlasy poslány odkud jen to šlo 🙂 Vánoce jsem začala “řešit” minulý týden hlavně kvůli začínajícím dotazům babiček. Takže starší dostane nové kolo, na dny Marianne jsem koupila knížku k Albi tužce – dinosauři, od MMM mám vyhlídnutý porcelánový set s dinosaury a jelikož se za měsíc stěhujeme do nového domečku, tak dostane Honzík ještě něco do pokoje a čekám na tipy od Vás, takže určitě ještě něco super vychytaného z Vašich tipů 🙂 A vlastně máme ještě jedno Lego z minulého roku 😀 Ale s mladším synem je to horší. Všechno má po bráchovi, takže hledám inspirace! …A to mají oba dva narozeniny v zimě před Vánocemi 🙁 co se týče slev, tak nás potěší slevy na knížky .

 • Martina 25.9.2018 at 7:42

  Díky za hezký článek a tipy 😉letos jsme byli u moře s malou poprvé (22m) a moc odpočinková dovča to nebyla, válecí už vůbec ne ;D ta naše divoška nás nenechá, ale super pro mě, že jsem nemusela vařit 😎jinak na vánoce už mám připravenou albi tužku, Lego duplo a zvukostrom 😉 ale hodila by se sleva na doporučenou kosmetiku, ta mě zaujala, i když kosmetiku ze stejných důvodů taky nedávám 😉

 • Hanka 25.9.2018 at 7:50

  U nás bude pod stromečkem určitě Lego.

 • Petra 25.9.2018 at 7:56

  My uvažujeme o dřevené kuchyňce, určite koupime nějakou knížku a možnà nějaké Lego Duplo.

 • Lucie 25.9.2018 at 7:56

  Zdravím, Míšo! Už mám nějakou dobu ve skříni schované Kouzelné čtení od Albi, takže Váš článek a recenze mě potěšily, že jsem nešlápla vedle. Pro mladší dcerku mám ještě v merku Smart hru od Mindok, pro tu starší jsem ji tenkrát nesehnala, a věřím, že je bude bavit obě (konkrétně mám vyhlídnutou Králík kuk).
  Hezky podzim! Lucie

 • Kača M. 25.9.2018 at 7:57

  Už jsem pomalu začla nakupovat. Mám pro dceru už nějaké knížky, svítící puzzle, stolní hry, oblečení. Ale ještě nic speciálního. A pro mladší dceru ještě nemám nic,nevím totiž co….😔

 • Monika Plonková 25.9.2018 at 8:06

  Letos dárky zatím vymyšlené nemám – z loňska mám schováno – kniha Louskáček a Sněhová královna, hra Nestourej se v nose, ale co pořídit dál, nějaky hlavní dárek, to se budu nejspíš inspirovat.

 • Veronika Lencová 25.9.2018 at 8:07

  Staršímu budou těsně před Vánoci čtyři a vidím to na Albi tužku a asi tekutý pisek. Tomu o dva roky mladšímu zatím nevím. Kouknu tu do komentářů a třeba najdu inspiraci 😀

 • Barbora Richtrová 25.9.2018 at 8:13

  K vánocům přemýšlím o activity board, našla jsem spoustu výrobců a nespočet designů.Jen ta cena….takže na toto by se sleva určitě hodila:-)Dál by byla fajn učící věž, líbí se mi i Albi tužka a dcerka miluje knížky od nakladatelství Svojtka.Jinak všechny tipy a rady v článku super, tak snad ss usměje štěstí a třeba taky jednou něco vyhraju 😀 A i kdyby ne, díky za blog a krásný den!:-)

 • Andrea Mertová 25.9.2018 at 8:15

  Letos budeme porizovat darky pro 3 deti,tak to bude mazec. Pro kluky uz mam Albi kouzelne cteni, na to se tesim moc 🙂 dal knizky, auta, libi se mi Maly hvezdar 🙂 nechceme to zas prehanet, ale znam se, nebudu vedet co driv.. Pro nasi malou Stelinku jeste nevim 🙂 rozhodne letos musim stihnout adventni kalendar..

 • Hanka R. 25.9.2018 at 8:28

  Letos bych “Ježíška” chtěla pojmout praktičtěji, takže chci zakoupit pro kluky (5 a 6) nějaká cestovní zavazadla. Přeci jen také často vyrážíme na cesty a starší začíná jezdit se školou. Škoda, že na ta tu nemáte tip, určitě bych se nechala inspirovat. :-). PS: Viděla jsem manžela v televizi :-).

 • Jana 25.9.2018 at 8:32

  Nase holky dostanou kazda Albi knizku, spolecne lego, a jeste kazda jednu hracku,zatim to vypada na vanicku pro panenku pro starsi a auticka pro mladsi. Sleva by se hodila treba na to zdrave mlsani do adventniho kalendare.

 • Hanka 25.9.2018 at 8:43

  Ja uz zarizuji lekarsky kufrik, madam ted totiz operuje denne tim, co ji zrovna prijde pod ruku 🙂 asi prihodim i rentgenove snimky od juchuu, babicka ma naordinovane kouzelne cteni. Urcite i nejaka knizka a mekkous a pak samo darek, o ktery si napise Jeziskovi 🙂 Takze sleva by bydla treba na knihkupectvi 😉

 • Katka 25.9.2018 at 8:43

  Pod stromeček bych chtěla nadělit nějaké knihy, lego a uvažuji nad Albi tužkou.

 • Kristyna 25.9.2018 at 8:59

  Vánoce jsou u nás jasná volba postel ve tvaru domku, aby se na horní rám daly pověsit světylka a pak bychom rádi odrážedlo, jen se ještě rozhodujem mezi First Bike a Yedoo. No a samozřejmě knížky, jednak nové k Albi tužce a jednak se těšíme na nějaké nové tipy od Vás 😉 no a sleva by se samozřejmě hodila nejlépe na vše 😄

 • Pavla Netíková 25.9.2018 at 9:07

  U nás holky dostanou vstupenky do ND na Operetky, pak nějaké knížky, ale co bude ten hlavní dárek ještě nevím. Sleva by se hodila do Hračkotéky, Chytré opičky nebo Agátina světa 🙂

 • Hana 25.9.2018 at 9:09

  Tak pro triletaka Ondru určitě Albi tužku a knizky a nějaké autíčko z Cars -které si bude prát . A pro roční Emi ještě nevím . Chtěla bych Merino rostoucí obleceni …. tam by se mi líbila sleva . 🙂

 • Zuzka Štatská 25.9.2018 at 9:11

  Pár dárků mám schovaných snad už od loňska. Když jsem viděla tu hromadu pod stromečkem (příbuzní se zbláznili), tak jsem své dárky schovala. Jednu Albi knížku ( na to by se hodila i sleva, protože bych chtěla koupit synovci tužku s knížkou), stavebnici, dvě knížky a teď přemýšlím, jestli jim dát pod stromek kola, aby hned nechtěli ve sněhu jezdit. Sice budou z druhé ruky, ale dětem ( 3roky) to zatím nevadí. a také houpací prkno. Nevím, jak přesvedčit babičky, tetičky…ať nic nekupují a raději přispějí na pořádný dárek, který vydrží (kola a prkno). loni se nám to nepovedlo.
  využila bych tedy slevu na prkno, Albi, případně MixIt, které také kupuji 🙂

 • Eva Engeová 25.9.2018 at 9:20

  Uvažujeme o houpacím prkně, odrážedle, nějaké další Duplo a doufám, že tu najdu ještě nějakou inspiraci. Určitě by se hodila sleva do nějakého obchodu, kde mají pěkné dřevěné hračky a stavebnice. Možná se odvážím a bude i zvukostrom 🙂

 • Markéta J. 25.9.2018 at 9:30

  Tradičně tam bude nějaká knížka (možná si ji dcera poprvé přečte sama) a moc se mi líbí hry Plyšová hlídka a Queendomino. Sleva by byla fajn na zdravé mlsání 😉

 • Jitka 25.9.2018 at 9:45

  Krásný článek a fotky plné léta 🙂 hned bych někam za teplem odjela. Já letos velmi neoriginálně určitě objednám lego, malému chci kopuit knihu rok na vesnici (mame v lese a je super) a velrybu gerdu. Jinak to zatim moc vymyšlené nemám, tak asi nejvyšší čas, něco vymyslet 🙂 díky míšo

 • Leny 25.9.2018 at 9:46

  Naši rytíři letos dostanou slaměné terče k lukostřelbě a každý dřevěnou halapartnu.

 • Vendula Sliwka 25.9.2018 at 9:51

  Určitě nějaká kniha a pak sibdcera mocpreje panenku mořskou vilu – tak asi tu. A nakonec přemýšlím o hlupáci pěkně nebo nějaké lego :-). Přála bychom si brýle kietlA

 • Karolína Dvořáčková 25.9.2018 at 10:10

  Tak moje dvě malě děti NUTNĚ potrebují dvě nové malé pěkné dřevěné židličky 💝 Jinak určitě minimálně jedna pěkná knížka pro každého – možná nějaká se zimními nebo vánočními motivy 💝 No a do třetice nějaká drobnost pro radost 💝

  Sleduji Facebook a sdílím 🙂

 • Petra kulhanová 25.9.2018 at 10:18

  Každý rok dáváme doma tři dárky, protože pak se sejdou ještě dárky od babiček a dědečků, tet a strejdů a myslím, že by si toho děti už ani nevážily. Jeden z dárků je vždy kniha – pro syna to asi bude v článku zmiňovaná Mimi a Líza (původně jsem myslela, že dostane knihu Ztracený princ Margarín od Marka Twaina, ale na to je ještě malý, tak na něho počká v knihovně – ale můžu vřele doporučit, nádherně napsaná a s krásnými ilustracemi) . Pak hodně uvažuji o mikroskopu, který jste s holkami už doma otestovaly:-) a pak to bude nějaká skládačka aut typu Lego. Dcera bude mít teprve tři čtvrtě roku, takže to bude asi nějaké leporelo a hračka. Fajn by byla sleva na knihy nebo nějaké kreativní hračky (například do Agátin svět)

 • Buroška 25.9.2018 at 10:21

  Ahojky Míšo, k Vánocům určitě nějakou knížku (že bych Cipíska naladila a dala nějakou ho*ínkovou? 😂), mám odložené kamínky koupené přes slevu, líbilo by se mi i utukutu prkno, ale v lednu má narozeniny, to kupujeme odrážedlo, tak uvidíme, možná kdyby byla sleva😇

 • Lenka V 25.9.2018 at 10:24

  Na Vánoce už mám koupeny nějaké knížky. Pro malou plánuji dokoupit lego Duplo a pro syna dřevěnou stavebnici Pony a kartonové cihličky, na vše by se sleva hodila.

 • Barbora 25.9.2018 at 10:29

  Pro syna jsem v rámci dnů Marianne koupila Albi tužku a i díky Vaší recenzi vybrala knížku Doprava. Syn je blázen do aut, traktorů a bagrů, tak snad bude mít dárek úspěch. Protože má ale ještě chvilku před vánoci narozeniny, přemýšlím, zda koupit Duhové kamínky. Taky se mi moc líbí hra Hmatej a najdi od Vilac. Určitě by se mi líbila i nějaká sleva na Lego Duplo. Jinak mám už doma připravené i knížky – Veleybu Gerdu a Velkou knihu mořské havěti, ta je krásná. Držím palce v anketě Mamablog, já už mám odhlasováno.

 • Simona M. 25.9.2018 at 10:45

  děti si zatím přejí vysílačky, tak to kromě knih zatím vypadá na tyto 🙂

 • Lenka F. 25.9.2018 at 11:02

  Určitě tam budou knihy, zbytek letos ještě promyšlené vůůůbec nemám, teď hlavně řešíme narozeniny a asi to vyhraje jako hlavní dárek kuchyňka…až bude po narozeninách, začnu teprve přemýšlet nad Vánoci:)
  Jinak co se týče slevy, mně by se toho líbilo moc, ale nevím, zda by vyšly finance, určitě by se mi líbila avizovaná sleva na duhu od Grimm’s, otázka je pak teda výsledná cena, zda bych využila či ne. Jinak všechny vaše hromadné objednávky jsou fajn a výhodné, bohužel jsem zatím vše prokaučovala…

 • Monika Ch. 25.9.2018 at 11:04

  Každý rok slibuji,že dárky koupím s předstihem,tak třeba to letos vyjde 🙂
  Syn si přeje lego city a creator.Určitě rozšíříme sbírku knih od Albi.Tentokrát přibyde vesmír. Pro dceru mam v plánu lego dublo a první šlapací kolo.A ještě nějakou deskovou hru,kterou budeme moct hrát všichni.
  Hodila by se sleva na knížky a na lego 🙂

 • Adriana 25.9.2018 at 11:21

  Hodně se nechávám inspirovat Vašimi články a tipy. Díky nim jsem pořídila již nejednu skvělou knihu (Rok v lese stále vede) a nyní přemýšlím o Albi tužce (Váš článek mě zase dostal). Dcera touží po Legu, 2,5letý syn po mamince :-)) Dárkem bude i nově zařízený pokojíček a možná se dostanu i k výrobě domečku pro panenky, který bych s téměř pětiletou dcerou chtěla dovyrábět společně. Hlasy do ankety odeslány, koukala jsem i na jiné blogy, ale Váš je skutečně top a mě sedí nejvíce. Jen tak dál!!!

 • Eliška Gřešková 25.9.2018 at 11:27

  Míšo, děkuji za krásný článek a další tipy pro nás maminky. Ty náramky mně uchvátily, takže si píšu do deníčku 🙂
  Co se týče dárků, tak jsem využila Dny Marianne a šla koupit kouzelnou tužku pro dceru. Akorát jsem do Albi přišla až v sobotu a už bylo dost knih vyprodaných, např. Zvířátka na statku, takže by potěšila ještě nějaká akce 🙂 Chtěla bych ještě pořídit postýlku a kočárek pro dceru. A knížky od Svojtky se vždy najdou pod jedličkou. 🙂

 • Markéta Kubánková 25.9.2018 at 11:30

  Vánoce budou letos “legové”. Synové jsou ve věku,kdy jim stavebnice dělají největší radost. Proto bych uvítala slevu na Lego 🙂

 • Dáša Kovalova 25.9.2018 at 11:41

  Zatím sonduji a premyslim, co by mohlo byt pro naseho 3leteho syna to nej☺pro dceru (má 12dni) to bude snadne😉

 • Irena Doktorová 25.9.2018 at 12:13

  Máme albi tužku, tak nějakou tu knížku k tomu, zřejmě Dopravu 🙂 pak koukám po hot wheels, viděl to u kamaráda a byl z toho nadšený. A nebo lego, ale to dostane teď k narozeninám, tak uvidíme, jestli bude potřeba něco dokoupit 😀

 • kata 25.9.2018 at 12:29

  k Vánocům bude Duplo vlak – ten oranžový, samojezdící, pak Malý stavitel od Hape. syn má 3 roky:)

 • Lenka 25.9.2018 at 12:37

  Dobrý den, holky letos dostanou mikroskop, divadélko, knížky a pak taky lístky na Svěrákovi minioperky do národního.

 • Petra 25.9.2018 at 12:39

  Pro holčičky máme kočárek, zatím měly jen ty malinké, tak konečně jeden pořádný 😊 Aby se nehádaly, pořídili jsme druhou Albi tužku ke Kouzelnému čtení. Dcerky milují Lego, tak doplníme další sadou Duplo a Friends. 😍 Abych nezapomněla, pod stromečkem ještě holky objeví Barbie domeček a taky Kena ❤ No už se těším, až si budeme zase hrát s novými hračkami

 • Zuzana Kudrnová 25.9.2018 at 12:40

  Zatím nevím a popravdě nemám o tom moc čas přemýšlet. Včera mě ale syn překvapil, když přišel ze školky a říkal, že bude zima, přijde Ježíšek a přinese mu čtyřkolku, modrou. Tak uvidíme, musím nějakou vymyslet, touží nejspíš po elektrické a toho já nejsem vůbec příznivcem. Je to dilema, nechci ho zklamat ani rozmazlovat :-D. Lego by taky bylo fajn. Sleva by se mi líbila na nějakou edukativní hračku z Juchuuu.

 • Noemi Vankova 25.9.2018 at 12:42

  Skvely clanek se spoustou inspirace! 🙂 Jedinou vec, kterou mam zatim vymyslenou pro syny k Vanocum je Hubelino, protoze Duplo u nas frci kazdy den, ale dalsi sady jen kostek uz bysme nevyuzili. A do adventniho kalendare se mi podarilo sehnat par novych Duplo zviratek a ty udelaji radost velikou.

 • Martina 25.9.2018 at 13:07

  Dobrý den, k Vánocům plánuji kočárek pro panenky a odrážedlo a určitě knížky, vzhledem k tomu, že máme vánoční princeznu, tak musíme myslet i na narozeniny s panenkou. 🙂

 • Martina 25.9.2018 at 13:14

  Rok a půl starý syn dostane Lego Duplo a přemýšlím o takovém tom látkovém prolézacím tunelu – je teď ve věku, kdy ho podobné věci moc baví. A slevu bychom uvítali na prkno Utukutu 🙂

 • Lucie 25.9.2018 at 13:23

  U nás frčí traktory. Ráda bych ale pořídila i něco, kde si bude syn trochu lámat hlavičku 🙂 Samozřejmě nemůže chybět ani Lego Duplo. Na to bych uvítala nějakou slevu 🙂

 • Radka 25.9.2018 at 13:30

  Na Vánoce by se hodila nějaká pěkná sleva na knížku z vydavatelství Svojtka nebo chytré hračky od Albi 🙂

 • Jana Patočková 25.9.2018 at 13:34

  Moc hezký článek 🙂 Vánoce zatím ještě neřeším, jen mám nakoupené knihy Albi. Jana

 • Lenka 25.9.2018 at 13:34

  Starsi syn projevil zajem o autodrahu a nejake doplnky k drevene vlackodraze a mladsi si u kamaradky hodne vyhraje s houpacim prknem. Tak to asi budou hlavni darky a k tomu par drobnosti a knihy 🙂

 • Katka 25.9.2018 at 13:45

  Tak to tedy opravdu zatim netusim. A uz je asi na case o tom zacit premyslet ☺ Mozna rozsirime kulickovou drahu a spis bych volila nejake zazitky. Misto slevy mi staci prave takove inapirace, kterymi nas zasobujete! Diky za to!
  A jak vam mohla nejaka pani napsat,zda by nebylo lepsi detem ukazat nase lesy nez Afriku? Ziram! Vzdyt vy jste furt nekde v prirode! Dovolenou zavidim a preji! Snad uz se ji taky pristi rok dockam ☺

 • kristýna Weberova 25.9.2018 at 13:46

  U nás na Vánoce rozhodně nesmí chybět knížka. Ve skříni už čeká Lego Duplo velký nakladač a další koleje k vláčkodráze. Dětem se.nakupuje jedna báseň, u dospělých už ty nápady takové nemám.

 • Lucka 25.9.2018 at 14:37

  Využila jsem slev Marianne a nakoupila od Albi kouzelné čtení pro tříleťáka a teď vymýšlím něco pro 9 měsíční dcerku – bude to oříšek, protože doma uż “všechno” máme i když hlavně v klučičí verzi. Budu muset projet Vaše články a inspirovat se co pořídit holčičce 🙂

 • Iva Fadrna 25.9.2018 at 14:41

  Tak tedy clanek byl skvely, ale ten desivy konec.. To uz zase budou Vanoce? Pekne dekuju za pripomenuti 🙂 U nas hromady darku moc nefrci, radsi malo, ale takovych, ze kterych budou mit deti radost. O to tezsi je ale vybrat! Jako u vestsiny komentujicich urcite kniha (od Baobabu, nebo Beziliska) a z tech nejistych darku mozna Albi tuzka, slunecni bryle, nebo Opinel. A dobroty od Mixitu.

 • Mirka Š 25.9.2018 at 14:44

  Upřímně – zatím mě nic moc nenapadá, mám pocit, že už tu vše bylo 😀 Jeden dárek asi bude výlet do aquaparku v Praze, tam se vždy těší, někdy je zážitek lepší než nějaká věc. Tak možná slevu na něco takového 🙂

 • Bohdana Pejchalová 25.9.2018 at 14:47

  My urcite nejake duplo 😉

 • Květa Hanáková 25.9.2018 at 14:49

  Určitě bych uvítala slevu na kvalitní aktovku do školy,nebo aspon nejakou recenzi od Vas :), dale dcera dostane mikroskop a urcite nejake knizky.

 • Petra 25.9.2018 at 15:08

  Naše holky mají nový pokojíček, takže zvažujem ikea kuchyňku s nádobíčkem, určitě nebudou chybět nějaké knížky… počkáme i na to, o co si ježíškovi poví sama 🙂
  Jako maminku by mne moc potěšil slevový kód na knihu Margit Slimákové – Velmi osobní kniha o zdraví 😉

 • Adela Moravcova 25.9.2018 at 15:15

  Syn bude mít něco přes dva roky a přijde mi, že hraček má hodně 😀 Asi zkusíme magformers. A taky dostane brzy po Vánocích sourozence 🙂 Snad to ocení 😀

 • Katerina Valdmanova 25.9.2018 at 15:27

  Vánoce, Vánoce…uf…léto včudu a už zas řešit dárky :))…u nás je na top listu baldachýn a podložka do pokojicku, Albi kniha s tužkou (tam by se třeba sleva hodila 😉 a spousta “drobnosti” z obchodu Chytrá opicka – převážně hry.

 • Alžběta 25.9.2018 at 16:40

  Libi se mi motoricke hracky, hlavne znacky Vilac a Djeco, vybiram na chytre opicce. Takze sleva by se hodila pro cely jejich eshop. Utukutu jsme poridili uz loni, ale zatim porad moc netahne. Synovi je 1,5 roku, doufam ze si k nemu cestu brzy najde.

 • Romana 25.9.2018 at 19:52

  Tak jako pokaždé nejakou knizku, Lego Duplo, stolni hru a premyslim i o Logico Primo.

 • Vendula 25.9.2018 at 20:10

  Holky si mimo jiné přejí Lego…takže myslím, že to Ježíšek vyplní. A pak ještě určitě knížky, aby byl dostatek nového čtiva… 🙂

 • Lenka Kovařčíková 25.9.2018 at 20:30

  Jako každý rok koupím nějakou knihu – letos to bude kniha na přání a to Houby: Podivuhodné skutečnosti ze života hub, o kterých jste neměli tušení od Liliany Fabisinské.

 • Kateřina Vítů 25.9.2018 at 20:45

  Pravděpodobně Lego Duplo. Takže na to by se sleva hodila 😉

 • Dasa Tomaskova 25.9.2018 at 20:46

  Dárky k Vánocům pro malého mám vyřešene. Budou 3. Pro radost traktor Bruder s valníkem, duhové kamínky a Albi tužku pro učeni a kreativitu plus nějaká knížka. A myslim, že bude radosti až až☺ a slevu bych brala třeba i na Mixit😉

 • Romi Zvonarova 25.9.2018 at 20:54

  Rada bych detem poridila Albi tuzku a nejakou peknou knizku o lese a zviratech. Zacinaji je zajimat spolecenske hry, tak treba bude i neco z tohoto 😉 Jinak soutezim a sdilim i na fb jako Romi Zvon.

 • Lucie 25.9.2018 at 21:28

  Nad dárky jsem ještě moc nepřemýšlela. Ale zaujaly mě Vámi doporučované duhové kamínky, tak doufám, že sleva v článku ještě platí 🙂 Starší děti budou chtít lego, takže sleva na něj by se hodila. Nejmladšímu je rok, takže do kamínků doroste, ale mě se moooc líbí 🙂

 • Jana 25.9.2018 at 21:45

  Ráda se nechám inspirovat Vaším blogem. Ale naši 4letou Kristýnku jistě potěší nějaké pěkné čtení, má ráda pěkné šatičky a nesmíme zapomenout ani na nějakou rodinou a naučnou hru. Držíme pěsti v MAMAblog roku:-)

 • Veronika 25.9.2018 at 21:45

  K vánocům dcera dostane kolo a panenku s vlasky. Přemýšlím také nad houpací prknem, takže slevu bych uvítala právě třeba na něj. Hlas již ode mne máte! 😉 příjemný den

 • Adéla Vejvodová 25.9.2018 at 21:59

  Přemýšlím nad houpackou Utukutu nebo zvukovým stromem…

 • Barbína 25.9.2018 at 22:06

  Na dárky pod stromeček mám spoustu nápadů, takže to budu muset nějak promyslet a zkrouhnout. 🙂 Určitě nějaké Lego DUPLO, nějaké Svojtkoviny a strašně se mi líbí učící věž čáp od UTUKUTU. Takže co se týká slevy, určitě by udělal radost sleva na něco ze zvýše jmenovaných 🙂

 • Petra M 25.9.2018 at 22:35

  Skvělá inspirace! Za nás to bude určitě nějaká pěkná knížka (pravděpodobně opět Svojtka), nová kniha k tužce Albi a asi nějaká hra, chtěla bych sehnat nějakou, kde se hraje spolu jako tým, ale to musím ještě zapátrat… 🙂

 • Tereza 26.9.2018 at 1:00

  I u nás budou pod stromečkem kamínky Pebbles (a ještě jednou děkujeme za možnost hromadného nákupu, pak také nějaké ty knížky a batůžek. Počítám, že nás během těch tří měsíců ještě něco “cvrnkne do nosu”, ale spíš to asi budou zase knížky, možná i nějaký ten kousek do šatníků (dokud synovi nevadí rozbalovat “měkkouše”) 🙂

 • Jana M. 26.9.2018 at 9:03

  Pěkný den, Ježíšek bude letos nadělovat určitě zimní lyžařskou výbavu – boty, lyže a páteřák. Dále je v plánu menší (dětský) basketbalový míč a Lego Bionicle. A jednoznačně určitě nebudou chybět jako vždy knížky……spousta knížek……..a zaručeně mezi nimi nesmí chybět nějaká z edice Zvídavý pozorovatel. 🙂 A na co bych uvítala slevu? Tak osobně bych uvítala slevu na nějakou zimní výbavu, ale vzhledem k tomu, že to nebude atraktivní a využitelné třeba pro všechny, tak by se mi líbila sleva na houpací prkno utukutu, nad jehož koupí uvažuji již rok (mohou využít jak děti tak i rodiče). Sdílím fcb – jako Anaj Ma. Všem přeji krásný den.

 • Veronika 26.9.2018 at 9:10

  Dobrý den Míšo, já jsem letos úplně bez nápadu… Přijde mi, že holky toho mají tolik, že si s půlkou věci ani nehrají. Letos bych to tedy chtěla uchopit trošku jinak, jen nápady zatím nepřišly 😉 Jedinou jistotou jsou knihy, ty dostávají ke všem možným příležitostem. Jinak, jak už bylo několikrát zmiňováno výše, Lego a Albi kouzelné čtení to jistí 🙂 Nějakou inspirace vždy najdou i u vás, začínám přemýšlet nad Pebbles kamínkama.
  Děkuji moc za vaše články a držím pěsti, ať to i letos vyhrajete ✊

 • Nikol 26.9.2018 at 13:35

  Ahoj Miso,dekuji za pekny clanek.Je neuveritelne,jak dokazes tak hezky a dynamicky psat,ze se u toho cteni vubec nenudim.Vanoce jeste moc neresim,preci jen ma prdolin v listopadu jeste narozky,ale urcite probehnou v obou pripadech knizky od Svojtky,proto bych rada zase nejakou slevu na nakup od nej.Jinak u nas je vke obdobi aut,takze urcite dostane nejaky autak a pak bych rada neco tvoriveho,ale jeste uplne nevim co.

 • Adéla 26.9.2018 at 14:21

  Ještě nemám vůbec tušení co pod stromeček a už se to nebezpečně blíží :O O čem jsem ale přesvědčená je, že dceři na Vánoce rozšíříme sbírku “kouzelného čtení”, pak to vypadá na nějakou svojtkovinu a určitě tam přibude nějaký tip od Vás, na který se těším 😀
  Jinak slevy přes blog bych uvítala na Agátin svět a pikle.cz 😉

 • Zuzana Till 26.9.2018 at 15:06

  Albi tužka, zimní BF boty a taky magnetické stavebnice pro mladší i starší (tahle je už od roka https://www.agatinsvet.cz/smartmax-start-plus-30-ks/ a tahle pro tu starší https://www.agatinsvet.cz/geosmart-geosphere-31-ks/). A ještě přemýšlím o nějakém domečku pro panenky, i když ten možná nějak vytvoříme z ikea skříně a nábytek mívají BOŽÍ v Lidlu 🙂

 • Iva Sedláčková 26.9.2018 at 19:29

  Zatim mám vybrané dva darky, jedno je hmatové pexeso od Djeco a z knihozeme Kostik hleda přátele…a to bude asi vse jelikoz babicky chystají lego Duplo mašinky 🙂

 • Hana Dlouhá 26.9.2018 at 19:56

  K Vánocům, mám už pořízené houpací prkno a Brainbox Moje první obrázky. A třetí budou asi boby 🙂
  A slevu bych ocenila na Kaplu nebo na Logico 🙂

 • Magdaléna Vlachová 26.9.2018 at 21:10

  Už dlouho přemýšlím nad dřevěnou duhou,ale zda to už letos dopadne,to těžko říct.. 🙂 Starší dcera si přeje panenku co čura do nocniku,tak ta tam asi bude muset být.. 🙂

 • Pavla 26.9.2018 at 21:17

  Tak u nás určitě Ježíšek přinese kolo, protože syn o ničem jiném nemuví a pár knížek z edice kouzelného čtení. Proto bych uvítala slevu právě na ně.

 • Nikol Horáková 26.9.2018 at 21:53

  Mám takovou představu… montessori kartičky od svojtky s čísly a písmeny, obkreslovací kartičky se zvířátky… divadlo od albi s piráty, potom takovou tu věc “nakoukni do pohádky” kde je kukátko v krabičce a tam se hraje např. červená karkulka, potom promítadlo s obrázky na zeď a knížku se světly a se stíny od Herveho Tulleta a haldu dalších knih 😀 Těžko říct, kam bych chtěla slevu, většinou objednávám z megaknih a 4kids.

 • Simona 26.9.2018 at 22:28

  Já už mám letos nakoupeno, protože mám na konci listopadu termín porodu a mám tucha, že pak už bych to nestihla 😅 Na dcerku čekají knížky od Svojtky a pár dřevěných Montessori hraček 🙂

 • Jana Svobodova 27.9.2018 at 1:53

  Zatím nemám vůbec tušení. Byli jsme pro inspiraci v hračkářství a jediné, co jsem celou dobu slyšela, bylo: “Mami hezký, ale už pojď pryč.” Ale bude nějaká knížka od Albi, puzzle. Líbila by se mi sleva na zvířátka Schleich, vollecta apod.

 • Anna Michlová 27.9.2018 at 9:41

  Syn dostane novou helmu na kolo, další knížku k Albi tužce, lego a to je zatím asi vše. Dcera je ještě malinká, takže tam bude nějaká vkládačka, oblečení a možná nějaké malé odrážedlo.

 • Katka 27.9.2018 at 13:04

  Dceři budeme pořizovat kuchyňku, synovi lego, ale svůj výběr pořád mění. Dále každému knihu a hru. Moc ráda bych slevu právě na lego a pokud by bylo možné, tak na knihu Můj první zápisník.

 • Petra V 27.9.2018 at 14:00

  Dobrý den Mišo, pro našeho čerstvého dvouletaka už máme připravené kaminky z článku od Vás, pak určitě plánujeme rozšířit sbírku knížek od Albi a Svojtky a zřejmě pořídit lego Duplo. Takže slevy na Albi, Svojtku i Duplo se budou hodit určitě. Mějte se krásně. Petra.

 • Renata 27.9.2018 at 16:41

  U nás donese Ježíšek houpací prkno a knížky a u babičky lego. Sleva by se hodila na něco z toho.

 • Marie Linhartová 27.9.2018 at 17:09

  Děti určitě dostanou nějakou knížku a společenskou hru + něco, co si budou přát. Pro syna přemýšlím o nějaké stavebnici typu Voltík a pro dceru by mohlo být super Hubelino. A kdyby byla nějaká hromadná objednávka právě na hubelino, tak by to bylo super 🙂

 • Helena Kotrchová 27.9.2018 at 20:47

  Letos budou Vanoce s Albi tuzkou a knihami. A kratce nato jsou narozeniny, takže knížek neni nikdy dost a bude i pexeso 😉

 • Lenka 27.9.2018 at 21:23

  K Vánocům donese Ježíšek barevné kamínky a leporelo. Slevu bych uvítala na termolahve.

 • Lucie Zemancová 27.9.2018 at 21:58

  U nás to bude pro dceru něco do kuchyňky a lego, knížkami pro oba jsem se inspirovala tady z blogu, pro syna lego a georello stavebnici, ta se mu líbí, tak další sadu.

 • Katka Sormova 27.9.2018 at 22:07

  U nás to bude kuchyňka nebo houpací prkno.

 • Radu 27.9.2018 at 22:10

  Já bych ráda slevu na boty Superfit a na lego- osobní vlak a další sestavy pro větší šikuly, jinak Albi knížky, aromaterapie Hadek- ten má suprové přírodní mastičky, olejíčky atd… autodráhu Carrera evolution …. a Mixit by taky bodl a klidně Keto dieta 🙂 sdílím a zdravím 🙂

 • Marie Gregorová 27.9.2018 at 22:43

  Nad vánočními dárky už začínám přemýšlet, knížky jsou jasná volba, ale jinak moc nevím. Pro roční dceru zatím nemám vybrané nic, hračky pro její věk ji nebaví a radši si hraje s hračkami téměř tříletého bráchy. A navíc toho po něm spoustu podědila . Přemýšlím zatím nad kuchyňkou, to by bavilo oba. A synovi samozřejmě nějaký parádní bagr nebo jeřáb 🙂

 • Markéta P. 27.9.2018 at 23:35

  O Vánocích už “kupodivu” přemýšlím notnou chvíli. Vždy se totiž pro něco rychle nadchnu a za čas mě to zase pustí, takže všem dárkům potřebuji nechat čas tzv. “dozrát” 🙂
  Pro starší dcerku bych měla namyšlených dárků, že ještě dalších x let by nevěděla, co s nimi. Ale to nechci. Mým cílem je vybrat opravdu jen pár těch, které budou ty nej. U knížek už mám jasno: Rok v lese a taky se mi moc líbila knížka “Mám tě rád sestřičko”. Mladší dcerce bude o Vánocích už rok a půl. starší tři a půl, takže nějaký ten pátek už se mají, přesto mě knížka moc zaujala a myslím, že by citlivou Julinku nadchla. Rok v lese je zase moc krásná a tady doufám, že bude bavit i mladší. Jak jsem psala u tříleťačky nemám s výběrem problém, moc ráda fotí, proto uvažuji o dětském foťáku, protože by mě moc zajímaly obrázky z její perspektivy, takže zatím vede asi dětský foťák od Maxi psa Fíka. Pak klasika Lego Duplo, zatím ho moc nemáme, proto bych to ráda napravila. Klasikou by byla další Albi knížka … jenže, ač osobně jim moc fandím, holky zase tak moc nenadchly, doufám že se to časem zlepší a zatím je schovávám na později. To samé platí i pro výše tolikrát zmiňované prkno. Opravdu si s ním vaše děti hrají? Opravdu je tolik láká? Je to věc, která na mě kouká ze všech stran, pořád si jen všude čtu, jak je to úžasné, jak to děti baví a … nějak tomu nevěřím. Mám vesnické holčičky, zvyklé běhat venku (ta mladší teda ještě neběhá), hrát si, dovádět a to prkno mi prostě tak nějak nejde do hlavy. Vždyť je to jen kus zaobleného prkna za 2500 – 3500 Kč a udělá tolik nadšení? Holky jsou nezmaři, rychlé, dovádí k nezastavení … bála bych se, že si na něm buď rovnou vyrazí zuby, nebo přinejmenším skřípnou ruce při houpání. Mám z toho spíš dojem, že je to věc, která se líbí dospělým, taková designovka do pokojíčku. Budu moc ráda, když mě majitelé této vymoženosti vyvedou z omylu a svým názorem přesvědčí, proč zrovna do této hračky investovat.
  A druhá moje prosba by se týkala právě tipu pro mladší dcerku, tam totiž opravdu pořád tápu. Dárek pro 1,5 roční dcerku, tak aby byl opravdu pro ni a nezabavila ji starší ségra? Od prarodičů dostane svoji první velkou panenku, ale já stále váhám. Nějaké tipy mám, ale nic, co by mě přesvědčilo, že TO je ono. Snad kartonové cihlicky, ráda zalézá do teepee, ráda si hraje pod peřinou na svůj domeček, tak snad toto?
  Jinak moc děkuji za tip “duplo zvířátka do adventního kalendáře” – je to totiž jedna z věcí, kterou chci pořídit a tady by mohly najít krásné využití 🙂
  Takže co se týče slev, tak za mě, klasicky Lego Duplo, určitě Svojtka a pak třeba ty cihličky, nebo něco podobného, co by bavilo opravdu menší děti.
  Díky

 • Hanka 28.9.2018 at 11:15

  U nas se letos bude varit, Jezisek prinese kuchyňku, nadobicko, potraviny, pak duhove kaminky z hromadne objednavky a urcite Kouzelne cteni 🙂

 • Iveta H. 28.9.2018 at 12:45

  Určitě Ježíšek naježí zas několik pěkných her, uvažuji o 4 veselých nebo zvířátkových hrách od Ernestové. Prý jsou moc povedené, zábavné a rozvíjí slovní zásobu. A taky ještě uvažuji o Příšerkách ze skříně, je to kooperativní hra a o to víc bude asi bavit. Slevička by se mi líbila asi nejvíc na Utukutu prkno 🙂

 • Veronika f. 28.9.2018 at 13:23

  Ještě jsem nad tím neuvazovala. Ale urco bude nějaká společenská hra.

 • Petra Chmelíčková 28.9.2018 at 20:33

  Dobrý večer Míšo, já na vánoce mám v plánu pro dcery zatím Albi tužky (dvě jinak by byla mela), pak mám seznam knížek, které jim chci koupit tak z nich nějakou vyberu a pokukuju po houpacím prkně (asi zase po dvou prknech:)), ale to zatím ještě rozmýšlím jestli by je opravdu využily (není nejlevnější). Sdílím a komentuji na fb. Děkuji a měj hezký večer! Petra

 • Magda 28.9.2018 at 20:48

  Dobrý den, Míšo, kromě výše uváděných dárků jako knihy, albi, stavebnice, které určitě nebudou chybět ani u nás pod stromečkem, přemýšlím nad hudebními nástroji. Tady bych si nechala něco doporučit, co mají jiné maminky ozkoušené, je kvalitní, vydrží velkou zátěž, a hlavně není rozladěné. Zatím nemám moc dobré zkušenosti. Tak budu ráda za nějaké tipy. Hodně štěstí v soutěži.

 • Petra 28.9.2018 at 22:23

  Dobrý večer,

  my letos nadělíme dceři velkou postel a pravděpodobně kuchyňku z Ikea. Takže k ní by se nám hodila třeba sleva na nějaké doplňky do kuchyňky, nebo ještě uvažuji o dřevěném kočárku, máte některá? Je to domů praktické? Moc se mi líbí esteticky, ale vlastně nevím, jestli by ho stejně ocenila i dcera. 😀

 • Kateřina Krupová 29.9.2018 at 5:46

  Ježíšek letos donese dřevěnou kuchyňku, Lego Duplo vláček a krásné knížky od Svojtky. Moc se mi líbí taky kouzelné čtení, ale to necháme asi až ke 3.narozeninám :-).
  Sdílím.

 • Helena K. 29.9.2018 at 9:32

  K Vánocům bych ráda dceram pořídila každé jednu knihu z kouzelného čtení od Albi, také přemýšlím o hře Obchod pro tu starší, takže já bych určitě uvítala slevu do Albi 🙂 Starší mám v plánu ještě pořídit mikroskop, ale co té tříleté pořád ještě tapu. Měla teď narozeniny…

 • Katka 29.9.2018 at 11:15

  Pod stromečkem budou určitě knížky a asi kolo. Moc dárků mít nebudem, něco si totiž musíme nechat na začátek roku, kdy dárky přinese nový sourozenec 😉

 • Sabina 29.9.2018 at 21:09

  Vánoce už máme z části pořešené. Pro naši starší Viki nám byl inspirací Váš test mikroskopu a podařilo se nám sehnat s velikou slevou set (mikroskop, teleskop a dalekohled). Už se moc těším jak spolu budeme pozrovat hvězdy a dělat pokusy. No a ještě bych chtěla nakoupit dřevěné příslušenství do kuchyňky (kávovar, toustovač apod, a hru Djeco Sendviče Emile a Olive) Takže by nás potěšila sleva na DJECO.

 • Monika 29.9.2018 at 21:17

  U nás budou duhové kamínky (objevené zde a získané se slevou 😉
  Jinak přemýšlím za babičky nad Hubelinem (nějaká hromadná objednávka/sleva by tedy byla super).

 • Bára 29.9.2018 at 23:27

  Malý brácha dostane duhu od Grimms, velký brácha si přeje zlatý důl Lego city a Hubelino. A samozřejmě budou knížky, ty jsou nej:)

 • Jitka 30.9.2018 at 11:42

  Zatím netuším, ale určitě nějaké knížky.

 • Libuše Křížová 30.9.2018 at 11:52

  Na Vánoce začínám kupovat dárečky pro dceru už od září, jelikož za dva týdny po Vánocích na Tři krále má narozeniny 😀 Už strašně dlouho básní o Albi tužce, tak možná tu 🙂 Zatím jsem pořídila stolní hru Pat a Mat..ty dva miluje 😀 Potěšila by nás sada do koupelny od VIVAIODAYS 🙂 odebírám novinky mailem marcrazy@centrum.cz

 • Aneta 30.9.2018 at 11:54

  U nás bude hra Najdi a hmatej, nějaké knížky a Duplo. A rozmýšlím,zda už koupit lední brusle pro tříletou. Sleva by se určitě hodila na lego nebo na Svojtku.

 • Zuzana 30.9.2018 at 11:56

  U nas bude k Vanocum nejspis kuchynka, tak sleva by se sikla 😉

 • Oli 30.9.2018 at 11:58

  Asi nějaké hry a kvízy.
  Tak by se na vánoční nákupy hodila sleva třeba do Albi

 • Míša 30.9.2018 at 12:06

  Aktuálně jsme ve fázi hledání a vymýšlení.. 😉 určite pod stromečkem nebude chybět Lego, jak pro syna z edice Lego City, tak pro roční dcerku Duplo. Je to sázka na jistotu, protože Lega je plný obývák každý den 😁.
  Slevy na nákup vždy potěší a jako spousta dalších maminek se připojím k řadě čekatelů na prkno Utukutu. Hlasy odeslány a držíme palce 😊.

 • Lucie 30.9.2018 at 12:07

  Hezký den 😊
  Na Vánoce zvažuji prkno Utukutu, duplo, albi tužku.. Uvidíme 😊
  Všechny hlasy v mamablog roku odeslány, tak jsem zvědavá.. 😊

 • Katka 30.9.2018 at 12:13

  Na Vánoce dostane ten nás radši špunt first bílé a mladší vůbec netuším, 3 měsíční miminko vlastně potřebuje jen mamu.Slrv bychom uvidali urcite na knížky.

 • Markéta K. 30.9.2018 at 12:38

  K Vánocům jsem už pořídila kamínky Pebbles, které mám díky slevě u Vás na blogu. Dál mám Albi tužku a plno knížek k tomu. Tak už ani nevím, na co by se tak nějak hodila sleva.

 • Markéta 30.9.2018 at 12:42

  Holkám k Vanocům budeme pořizovat kouzelné čtení, kuličkodráhu. Takže určitě jedno z toho by se hodilo ve slevě 🙂

 • Petra 30.9.2018 at 12:47

  Chtěla bych pro syna nějakou stevebnici, megaformes nebo hubelino a možná Geoboard a mně osobně se strašně libila na festivalu Citerka a Xyloba o to si asi napíšu ježíškovi sama 🙂

 • Lenka Mišková 30.9.2018 at 12:49

  Pro dcerku bych ráda k Vánocům pořídila nějaký kočárek pro panenky a uvítala bych slevu třeba 20% 😊 To by bylo to právé WAU 😊

 • Martina Skočovská 30.9.2018 at 12:50

  Zatím mám pod stromeček poznamenané batůžky, kufříky a nějakou balanční hru. A co se týče slev, tak sleva u knížek nikdy není k zahození, protože knížek není nikdy dost.

 • Lucie Zlesáková 30.9.2018 at 12:50

  Letos mám vyhlídnuté duhové kaminky. Ještě by se mi líbila nějaká sleva na Djeco, mají krásné hry pro nejmenší.

 • Jiří Miško 30.9.2018 at 12:59

  Synovi bych k Vánocům chtěl pořídit nějakou elektrickou vláčkodráhu na baterie a své dcerce mám představu nějakého uklízecího setu, jelikož moc ráda s úklidem doma pomáhá 😉 A moc rád bych na blogu využil slevu v rozmezí 15-25 % 😉

 • Jana Stecová 30.9.2018 at 13:00

  V plánu je diy dřevěný domeček pro panenky a lékařský kufřík. Ale hodila by se sleva v nějakém eshopu, kde bych pořídila vybavení do domečku. Třeba Agátin svět? 🙂 Jinak se ráda nechám inspirovat.

 • Jana 30.9.2018 at 13:19

  Pod stromečkem malá najde doktorský kufřík na to své léčení a samozřejmě knihu. Slevy sleduji a zatím samé supr věci.

 • Evka 30.9.2018 at 13:19

  Na Vánoce budeme pořizovat to co si přejí už od jara – ukulele pro starší a pořádného bagra pro mladšího 🙂
  Hlasy poslány,tak snad to vyjde 😉

 • Ivana Dragounova 30.9.2018 at 13:36

  Dobry den,budeme kupovat druhou Albi tuzku,takze slevu bych uvitala na Kouzelne cteni. Dekuji a hezky den.

 • Petra Koláčková 30.9.2018 at 13:44

  Dobrý den, Míšo, k vánocům vybíráme pro syna (4) a dceru (2) hodinky, zatím dost tápu🙄 A pak velmi spešl dárky na přání – autodráhu, domeček pro panenky, knížky.. Slevu bych uvítala na nějakou stylovou dřevěnou kuchyňku nebo týpí😌 Hezkou neděli, Petra

 • Jani 30.9.2018 at 13:52

  Letos budeme starší dcerce pořizovat lyze a pro mladší asi panenku nebo nosítko pro panenku. Obě dohromady dostanou urcite Lego jak každý rok. Uvítali bychom slevu i na nějakou společenskou hru, třeba od Albi.

 • Iva Pelikánová 30.9.2018 at 14:12

  U nás Ježíšek donese asi kuchyňku a lego duplo.

 • Věra 30.9.2018 at 14:18

  Hru “hvězdář”, knížky a dál krapet tápu, hlavně u toho staršího 11-ti letého synka.

 • Lucie 30.9.2018 at 14:32

  Knihy, knihy, knihy…

 • Alžběta Žižková 30.9.2018 at 14:36

  Co pod stromeckem bude, jeste nevim. Ale moc se mi libi vrstvene puzzle od SUVY Z DRIVI, take vetsinou neodolam nejake knizce. A slevu bych uvitala na AGATIN SVET, chtela bych poridit kalimbu 🙂

 • Jana 30.9.2018 at 14:53

  Zatím vůbec netušíme. Spíš bychom potřebovali tip na něco, co doma ještě nemáme a co nezabírá moc místa.

 • Lucia 30.9.2018 at 15:28

  Urcite lego, nejakou kreativni sadu a vybavu na lyze

 • Jana 30.9.2018 at 15:58

  My asi nakonec budeme také pořizovat kuchyňku, ještě váhám mezi Ikeou a jinými… tak uvidíme. syn dostane lego, takže já bych celkem brala slevu na nějaké oblečení nebo věci ke tvoření.

 • Lucie Vasilová 30.9.2018 at 18:25

  Konkrétní dárky ještě promyšlené nemáme, ale určitě bysme využili slevu na knihy, těch není pod stromečkem nikdy dost.

 • Hana 30.9.2018 at 18:44

  Uvazuji nad aktovkou

 • Martina 30.9.2018 at 19:16

  Pořizovat budeme určitě další knížku k Albi tužce. Asi Dopravu, měli jsme ji v létě půjčenou a byla skvělá. I naše 2 holky parádně zabavila. A poprvé pro starší dcerku pořídíme už “velké” Lego. Asi nějakou sadu z Friends.

 • Tereza 30.9.2018 at 20:14

  Mladší syn dostane kolo s přehazováním, které si moc přeje. A starší syn zase rád zkoumá brouky a přeje si mikroskop. Jen ještě zvažujeme, jestli to bude nějaký dětský nebo rovnou pořádný, který mu vydrží i do školy.

  • Tereza 30.9.2018 at 20:16

   Jinak sleva by se mi líbila na knížky nebo na Magformers.

 • Iveta Ptáčková 30.9.2018 at 20:52

  Rozhodně nebudou pod stromečkem chybět knížky a letos si dcerka přeje panenku s dlouhými vlasy, takže to bude pravděpodobně Baby Born starší sestřička. Určitě by se hodila sleva na Albi knížky 😉

 • Monika 30.9.2018 at 21:07

  U nás se každý rok naděluje spousta knih, takže bych uvítala slevu v tomto odvětví 🙂

 • Veronika 30.9.2018 at 21:27

  U nás budou vánoce i narozeniny (hned po) záhadou 😀
  Napadlo mě šlapací kolo, klasika lego a dřevěná auta od ceeda cavity, ty jsou u nás top. Jinak nevím, 99% hraček je do 5 minut rozbitých

 • Terezie 30.9.2018 at 21:50

  Zřejmě utukutu 🙂 Uvítala bych slevu na nějaké vzdělávací hry nebo hračky pro děti.

 • Jana Seidlová 30.9.2018 at 21:52

  U nás to vypadá na houpací prkno, duplo a knihyvod Svojtka. Sleduji i na fb.

 • Šárka 30.9.2018 at 22:05

  Obě dcery mají narozeniny na začátku ledna, takže mám nákupy větší rovnou Vánoce i narozeniny.
  Letos je v plánu pro starší (4roky), knihy Kouzelné čtení, šaty s Elsou a pro další inspiraci se chystám do Prahy na FOR TOYS.
  Mladší dostane k Vánocům a prvním narozeninám dřevěná hrací stolek (chodítko) a dřevěné navlíkačky (Montessorri tipu rozvoje)…
  A sobě naděluji uchování vzpomínek v podobě rodinného focení v ateliéru..

 • Bloud. Well Bloud 30.9.2018 at 22:32

  Určitě bude pod stromečkem dřevěný lékařský kufřík 🙂 Uvítala bych slevu na ALbi Kouzelné čtení

 • Tereza 30.9.2018 at 22:34

  Na Vánoce budou duhové kamínky z minulé slevové akce 🙂 takže za nás určitě sleva na podobné hračky. A jnak knížka O pejskovi a kočičce a ještě asi další dvě, které jsou už půl roku schované ve skříni a už si ani nepamatuju, co to bylo, takže se těším na překvapení 🙂

 • Andrea 30.9.2018 at 23:13

  Na Vánoce mám zatím v plánu pro kluky batohy, lego, spoustu knih 🙂 a hodil by se mi tip na nějakou super stavebnici :D. Díky za soutěž. Andrea

 • Petra Benešovská 30.9.2018 at 23:25

  Na Vánoce už pár dárků připravených je – zatím hlavně knížky a pár pěkných kousků z Chytré opičky;) a nebude chybět ani Lego, jak pro mladší, tak pro starší.. Uvítala bych tentokrát slevu na Albi, malé se podařilo upustit tužku, která už nenastartovala, tak bychom potřebovali nutně novou..

 • Pavla 30.9.2018 at 23:53

  Doufám, že se mi k Vánocům podaří pořídit houpačku od Utukutu 😀 Jen to ještě musí schválit manžel 😀

 • Jitka 1.10.2018 at 9:42

  Starsimu prinese Jezisek urcite dalsi Lego City a mladsimu auticka Toot Toot od V-tech. Na oboje bych slevu uvitala. 😉

 • Terezka Tess 3.10.2018 at 21:48

  Houpaci prkno, lego a knihy

 • Leave a Reply

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  ×